معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت اول

spiderman-allies دوستان و متحدين مرد عنكبوتي

  اسپایدرمن در طول سالیان گذشته متحدین و دوستان فراوانی داشته كه در موقع لزوم به كمك او شتافته اند....

 

ریث (Wraith)

ریث (Wraith)

نام واقعی: یوریكو واتانابی

خالقین: دن اسلات، جان رومیتا جونیور

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 600 از كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز (سپتامبر 2009)

تا به حال چند شخصیت در عالم مارول «ریث» نام داشته اند. چهارمین ریث «یوری واتانابی» (Yuri Watanabe) است . او یک افسر پلیس است که ابتدا ماسک «جین دی ولف» را بر صورت میزد تا خلافکاران فکر کنند روح دی ولف برگشته و ازش بترسند. (برای کسب اطلاعات درباره جین دیو ولف این مقاله را بخوانید) او سپس در طی داستان "مرد عنکبوتی برتر" به «کارلی کوپر» کمک کرد تا ثابت کند دکتر اختاپوس وارد جسم و ذهن مرد عنکبوتی شده است.

كاپيتان واتانابي

واتانابی وقتی در هیبت ریث ظاهر میشود به نوعی Vigilante تبدیل میشود و اهمیت چندانی به قوانین نمیدهد. مثلا او چندی پیش در داستان Spiral با مرد عنکبوتی به نوعی همکار شد تا «مستر نگاتیو» (یکی از دشمنان مرد عنکبوتی) و افرادش  را  دستگیر کند. ولی آخر داستان نزدیک بود مستر نگاتیو را بکشد تا انتقام  قتل استاد خود را بگیرد. در هر حال مرد عنکبوتی خیلی سعی کرده به او یاد بده که دست به اعمال خشونت آمیز نزنه و باید دید در آینده رابطه آنها چطور ادامه پیدا میکند. ریث قدرت فوق بشری ندارد ولی از تجهیزات خاصی مثل گاز ایجاد توهم و ترس و همچنین طناب هایی انعطاف پذیر استفاده میکند که مثل بازو بهش وصل هستند و  با آنها حریفان را گیر می اندازد.

مطالب مرتبط:

معرفي دشمنان معروف مرد عنكبوتي: مستر نگاتيو

معرفي جين دي ولف

 10 داستان برتر تاریخ کمیک استریپ های مرد عنكبوتي+ لینك دانلود مستقیم

 بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: پیتر دیوید

 

 

سيلك (Silk)

سیلک silk

نام واقعی: سیندی مون

خالقین: دن اسلات، هامبرتو راموس

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 1 از سری سوم كمیك های مرد عنكبوتی شگفت انگیز (ژوئن 2014)

«سیندی مون» (Cindy Moon) دختری بود که 13 سال پیش و توسط همان عنکبوت راديو اکتیوی که پیتر پارکر را در نوجوانی گزید، گزیده شد و او هم به نیروهای عنکبوتی دست یافت. او نمیتوانست قدرت هایش را کنترل کند و بنابراین «ازیکیل» نزد خانواده اش رفت و سپس او را در مکانی امن گذاشت تا دست «مورلان» (پسر ارشد خانواده "وارثان" که دنبال شکار موجودات عنکبوتی در سرتاسر عالم هستند) نیافتد. ولی پس از اتفاقات رویداد "گناه اصلی"، پیتر متوجه شد که سیندی هم مثل خودش توسط ان عنکبوتی رادیو اکتیو گزید شده و بنابراین رفت تا از آن مکان امن بیرونش بیاورد، غافل از اینکه خروج سیندی از آنجا باعث  شد تا مورلان به سراغشان بیاید. سپس چون پیتر و سیندی هر دو غریزه عنکبوتی مشابه ای داشتند ، نوعی رابطه شهوت آلود و اجتناب ناپذیر بین آنها ایجاد شد .

 

سیندی مون

سیندی هم با پوشیدن لباسی خودش را قهرمانی به نام «سیلک» نامید. در قضیه "دنیای عنکبوتی" مشخص شد که سیلک بسیار مهم است و وارثان بسیار مصمم هستند تا او را شکار کنند و بهش لقب "عروس عنکبوتی" داده اند. در نهایت اما او با همراهی مرد عنکبوتی و دیگر موجودات عنکبوتی از دنیاهای دیگر موفق به شکست دادن وارثان شدند. سیلک سپس سعی کرد تا از پیتر دوری کند تا غریزه عنکبوتی شان با هم تداخل نکند. او از آن موقع وارد کمیک های خودش شده و سعی کرده علاوه بر مبارزه با جنایت سعی کند پدر و مادرش را هم پیدا کند. لازم به ذکر است که علیرغم اینکه نیروهای فوق بشری سیلک شبیه به مرد عنکبوتی است ولی حس عنکبوتی اش از اسپایدرمن قوی تره. به علاوه سیلک میتونه عکس العمل های سریع تری از مرد عنکبوتی داشته باشه و از نوک انگشتانش هم تار عنکبوتی شلیک کنه. سیلک همچنین حافظه قوی داره و میتونه رخدادهای گذشته رو مثل فیلم در ذهنش مرور کنه. سيلك در حال حاضر در كميك هاي اختصاصي خودش سعي داره از گذشته خودش و سرنوشت پدر و مادرش سر در بياره.

 مطالب مرتبط:

مردان و زنان عنكبوتی

كميك هاي دنياي عنكبوتي به زبان فارسي

معرفي دشمنان مرد عنكبوتي: مورلان

 


كاپیتان آمریكا (Captain America)

capamerlookup كاپيتان امريكا

 نام واقعی: استیو راجرز
خالقین :  جك كربی، جو سایمون
 اولین حضور در عالم كمیك:  شماره 1 از Captain America Comics   (مارس  1941)

«كاپیتان آمریكا» در اصل نوجوانی علیل به نام «استیو راجرز» بود. «استیو» روزی به یك مقر نظامی می‌رود و در آن‌جا یك دانشمند متقاعدش می‌سازد تا با تزریق سُرُمی ناشناخته به سربازی تنومند تبدیل شود. او به این آزمایش تن در می‌دهد و تصمیم می‌گیرد به كمك سپری غیر قابل نفوذ، ارتش آمریكا را در جنگ با نازی‌ها یاری دهد. كاپیتان آمریكا لباسی به رنگ پرچم كشورش برتن می‌كرد و به زودی به سمبل قهرمانان میهن‌پرست كمیك استریپی آن دوران تبدیل گشت. محبوبیت او حتی پس از پایان جنگ جهانی دوم نیز ادامه یافت و او امروزه با دشمنان به روز‌تری به جز «هیتلر» در حال نبرد است! او همچنین عضو و رهبر  گروه «اونجرز» (Avengers) و همچنین گروه «مهاجمین»  (Invaders) بوده است . قدرت های او هم عبارت است از : آشنایی كامل با فنون رزمی ، سرعت و قدرت و ... او فراتر از یك انسان عادی است و در مقابله با یك انسان معمولی همیشه برتر است .
رابطه اسپایدرمن با كاپیتان آمریكا بسیار خوب، صمیمی و آكنده از احترام است. آنها بارها و بارها  با هم بر علیه دشمن یا دشمنانی مشترك جنگیده اند.  گفته میشود كه پیتر در زمان كودكی، كاپیتان آمریكا را الگوی خود قرار داده بود و در ذهنش خودش را جای كاپیتان آمریكا تصور میكرده!

amazspidneg1

  در ضمن از یاد نبریم كه در جریان داستان معروف civil war، اسپایدرمن با وجود آنكه ابتدا طرفدار «ایرون من» و افرادش بود اما خیلی زود متوجه اشتباه خود شد و به گروه كاپیتان آمریكا و يارانش  پیوست.

spidey-joins-cap
البته اخیراً و پس از آنكه دكتر اختاپوس وارد جسم و روح اسپایدرمن شد، رابطه میان كاپیتان آمریكا و اسپایدرمن (برتر) شكر آب شده است! كاپیتان آمریكا متوجه بروز تغییراتی در اسپایدرمن برتر شده و حتی او عضویت او را در گروه اونجرز به حالت تعلیق درآورده است.

 مطالب مرتبط:

معرفی 10 دشمن برتر کاپیتان آمریکا (Captain America)

معرفي كاپيتان آمريكا

  10 كمیك برتر كاپیتان آمریكا (Captain America)

  75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – مرگ كاپيتان آمريكا

 لحظات برتر مارول: كاپيتان آمريكا: از يخ ها خارج ميشود

 20 پانل برتر كميك بوكي: سمبلي به نام Captain America

 

 

بی باك (Daredevil)

daredevil دردويل - بي باك
نام واقعی: مت مورداك
خالقین : «استن لی» و «بیل اورت»
اولین حضور در عالم كمیك : Daredevil #1 (اوريل 1964)
«مت مرداك» جوان وقتی كه میخواست به یك مرد مسن در رد  شدن از خیابان كمك كند با یك كامیون حامل مواد رادیو اكتیویته برخورد كرد و بیناییش را از دست داد  ولی حواس او به خاطر برخورد با مواد رادیو اكتیو به طرز حیرت آوری بالا رفت.  اینگونه بود كه شركت مارول اولین و تنها ابر قهرمان نابینای خود را بوجود آورد . خواص پنجگانه بی باك یك سر و گردن از انسان های عادی بالاتر است . همچنین قدرت تمركز بالایی دارد . او انعطاف بدنی زیادی هم دارد . او معمولاً عضو هیچ گروه خاصی نمیشود و ترجیح میدهد تنهایی كار كند  ولی بارها و بارها با اسپایدرمن بر سر مسائل مختلف همكاری داشته و پیوند عمیقی  میان آنها در جریان است.

spidey-dd
یكی از بهترین داستان های اسپایدرمن كه در آن بی باك هم حضور دارد، در شماره های 26  تا 28 از كمیك Spectacular Spider-Man چاپ شد كه در آن مرد عنكبوتي به طور مقطعی بینایی خود را از دست داد!  

spectacular-spider-man-026-

از یاد نبریم كه بی باك در جریان داستان معروف "مرگ جین دی ولف"، از هویت مخفی اسپایدرمن آگاه شد! )

 مطالب مرتبط:

معرفي دردويل

10 قهرمان برتر مارول که در مبارزه مهارت دارند!

10 كمیك برتر بی باك (Daredevil)

معرفی دشمنان دردویل (Daredevil) ـ قسمت اول

معرفی دشمنان دردویل (Daredevil) ـ قسمت دوم

 

دكتر استرنج (Dr. Strange)

drstrange دكتر استرنج
نام واقعی: استفان استرنج
خالقین : «استن لی» و «استیو دیتكو»
اولین حضور در عالم كمیك : Strange Tales #110 (جولاي 1963)
«دكتر استرنج»، متخصص جادوگری، در اصل جراحی بود كه به لطف مهارت‌های ویژه پزشكی‌اش، مال و منال زیادی كسب نموده بود. اما متأسفانه به مرور زمان غرور و طمع، وجود «استفان» را فرا می‌گیرد. تا این كه در یك حادثه رانندگی، دستان‌اش را از دست داده و در نتیجه دچار تنگدستی می‌گردد. «استفان» سپس به امید یافتن پیرمرد جادوگری كه در افسانه‌ها از او به عنوان شفا دهنده تمامی امراض نام برده شده، راهی‌ قاره آسیا می‌شود. اما پس از تحمل رنج و مشقت فراوان، درمی‌یابد كه پیر خردمند تنها می‌تواند او را ترغیب سازد تا با مطالعه اسرار باستانی، خودش راه علاجی برای دستان‌اش بیابد. «استفان»، ابتدا مقاومت می‌كند اما در نهایت با یاری گرفتن از رهنمون‌های مرشد، انواع و اقسام وردها و شگردهای جادوگری را می‌آموزد، تا این كه دستانش را معالجه می‌كند و به کشورش برمی‌گردد تا حافظ جان ستمدیدگان باشد.

ماجراهای «دكتر استرنج» اكثراً مایه‌های افسانه‌ای و عرفانی دارند  و او مدام در حال گشت و گذار در قلمروهایی است  كه در آن‌ها دشمنان‌اش ریشه‌های شیطانی و باستانی هستند.

doctor strange vol 2

رابطه او با اسپایدرمن بسیار قوی است و فراموش نكنیم كه دكتر استرنج درست مثل اسپایدرمن توسط زوج سوپرخلاق «استن لی» و «استیو دیتكو» خلق شد. معمولاً اسپایدرمن هر وقت با مشكلات ماورالطبیعه و غیرعادی روبرو میشود به سراغ دكتر استرنج میرود و از او كمك میخواهد. آنها بارها با هم به دنیاها و سرزمین های عجیب و غریب رفته اند.

spidey-dr-strange

در ضمن، دكتر استرنج وقتی ورد یا طلسمی میخواند، انگشتان دستانش  را جوري حركت میدهد كه آدم یاد ژست اسپایدرمن موقع  تار افكنی می افتد!!!

مقاله مرتبط:

5 داستان كميك بوكي برتر «دكتر استرنج»

 10 ابرقهرمانی كه بهترین اریجین (Origin) را دارند + ویدئو

 لینک دانلود کمیک های Doctor Strange

 لینک دانلود کمیک های مدافعین (Defenders)

معرفي داكتر استرنج

 

 

مرد یخی (Ice Man)

iceman مرد يخي
نام واقعی: بابی دریك
خالقین : «استن لی» و «جك كربی»
اولین حضور در عالم كمیك : Uncanny X-Men #1 (سپتامبر 1963)

«مرد یخی»  یك میوتانت و از اعضای قدیمی و اولیه گروه "مردان ایكس" است. ظاهر او بارها در دنیای كمیك تغییر كرده است. او  میتواند دمای بدنش را به میزان چشمگیری كاهش دهد ، بدون اینكه به خودش آسیبی برسد . او میتواند یخ پرتاب كند و یا با یخ وسایل زیادی درست كند . وسایلی از قبیل شیبی برای سر خوردن ، سپر ، اسلحه و ... او میتواند در كمتر از یك ثانیه دمای بدنش را به 105- درجه برساند .

درست است كه اسپايدرمن هرگز رابطه خاصي با گروه "مردان ايكس" نداشته ولي دفعات زیادی با مرد يخي هم تیم شده و ماجرا های زیادی را با هم داشتند. اولين ملاقان تمام عيار آنها در شماره 92 از كميك هاي  "مرد عنكبوتي شگفت انگيز" اتفاق افتاد ، يعني درست پس از "مرگ سروان استيسي"! بنابراين مرد يخي مثل خيلي هاي ديگر فكر ميكرد كه اسپايدرمن مقصر مرگ سروان استيسي است و حتي سعي كرد «گوئن استيسي» را از دست او نجات دهد! در نتيجه  ابتدا با اسپايدرمن درگير شد ولي خيلي زود  پی به اشتباه خود برد و با اسپايدرمن همكاري كرد.

spidey-ice-man
در ضمن، مرد یخی یكی از سه شخصیت ثابت كارتون به یادماندنی و دوست داشتنی "اسپایدرمن و دوستان شگفت انگیز او" بود كه در دهه 80 میلادی از تلویزیون پخش میشد و طرفداران بسیار زیادی داشت (براي كسب اطلاعات كامل درباره اين انيميشن، اينجا را كليك كنيد)

 مقالات مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ سروان جورج استیسی

تاریخچه انیمیشن های مرد عنکبوتی

معرفي Ice Man

 

تیزبین (Hawkeye)

hawkeye هاكاي اونجرز
نام واقعی: كلینت بارتون
خالقین : «استن لی» و «دان هك»
اولین حضور در عالم كمیك : Tales Of Suspense #57 (سپتامبر 1964)

«تیزبین» (یا «هاكای»)  یكی از اعضای تیم «اونجرز» است و بیشتر به خاطر كله شقی و روحیه جنگ طلبی اش شناخته می شود! البته او ابتدا یك شخصیت منفی بود ولی اصلاح شد و به لطف كمك های كاپیتان آمریكا به گروه «اونجرز» ملحق شد.  او هیچ قدرت فرابشری ای ندارد ولي بهترین كماندار های دنیاست، با حداقل خطا!  تیزبین از تیرهای متنوعي استفاده می كند ، مانند تیر های انفجاری ، دودزا ، برقی و تیرهایی كه از آن ها به عنوان طناب و یا حتی قلاب استفاده میكند.
اسپایدرمن و تیزبین همواره زوج موثر و باحالی را با هم تشكیل داده اند. كلا تركیب شخصیت بذله گوی اسپایدرمن با شخصیت یك دنده تیزبین همیشه جالب بوده است.

spidey-hawkeye

ضمناً در شماره 17 از كمیك Untold Tales of Spider-Man برای اولین بار فاش شد كه اسپایدرمن تاثیر بسزایی در اصلاح تیزبین داشت و باعث شد تا او از یک شخصیت منفی به به یك قهرمان تبدیل شود.

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر هاکای (Hawkeye)

شماره 12 از کمیک "مرد عنکبوتی انتقام جو" ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

كميك مرد عنكبوتي و هاكاي ترجمه شد

نبرد بینظیر هاکای در اونجرز: قوی ترین قهرمانان دنیا

لحظات تاریخی در مارول: هاکای عضو گروه اونجرز میشود

 

 

مشعل انسانی (Human Torch)

human torch هيومن تورچ - جاني استورم

نام واقعی: جانی استورم
خالقین : «استن لی» و «جك كربی»
اولین حضور در عالم كمیك : Fantastic Four #1 (نوامبر 1961)

«جاني استورم» (ملقب به "مشعل انساني") و خواهرش و دو دوست دیگرش در یك سفینه قرار داشتند كه مورد اصابت تشعشعات فضایی قرار گرفتند و با تشكیل گروه "چهار شگفت انگیز"  (Fantastic Four) به اولین ابرقهرمانان مارول در عصر نقره ای (silver age of comics) تبدیل شدند . او میتواند گرما را به اندازه درجه حرارت خورشید افزایش دهد و همینطور میتواند بیشتر از این را نیز تحمل كند . از دیگر قابلیت های او میتوان به توان پرواز و استفاده از آتش بعنوان اسلحه نیز اشاره كرد.

واقعاً كیست كه از رفاقت شدید میان اسپایدرمن و جانی استورم آگاه نباشند؟ آنها سمبل دوستی و اتحاد در دنیای كمیك هستند ولی دلیل نمیشود كه با هم اختلاف نداشته باشند!

ff 17 cover

در واقع آنها در ابتدا به خاطر اینكه هر دو نوجوان و بی تجربه بودند بارها و بارها با هم مشاجره داشتند و به قول معروف با هم كل كل میكردند! اما در عین حال بسیار با هم رفیق بودند و به كمك هم میرفتند.

 نكته جالب این است كه با وجود این همه صمیمیت، جانی استورم تا مدتها از هویت مخفی اسپایدرمن خبر نداشت اما بلاخره در كمیك چهار قسمتی   Spider-Man/HUman Torch ( از  این موضوع باخبر شد.

peter-human-torch

شاید هیچ دو ابرقهرمانی را نتوانید پیدا كنید كه به اندازه اسپایدرمن و جانی استورم سر به سر یكدیگر گذاشته باشند. تصویر زير برخي از شوخي هاي آنها را نشان ميدهد:

amazing-spiderman-657

در ضمن، وقتی اخیراً   جانی استورم به طور غم انگیزی كشته شد ، اسپایدرمن به طور مقطعی به گروه "چهار شگفت انگیز" پیوست تا جای او را پر كند. در كل، اسپايدرمن خيلي با "چهار شگفت انگيز" صميمي است و اين گروه را خانواده دوم خود ميداند.

alan-davis-fantastic-four-n

 مطالب مرتبط:

معرفي Human Torch

10 داستان برتر مرد عنكبوتی و چهار شگفت انگیز

تمام قسمت های كمیك "اسپایدرمن و هیومن تورچ" ترجمه شد! + لینک دانلود

 

 محمد شیرزاده (mshirzad76)

All rights reserved © Spidey.ir 2016

  (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت سوم

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت دوم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 barbod 1392-12-20 18:43
چرا مشعل انسانی مممممممممممممرر ررررددددد :cry: ؟؟؟؟؟؟
+1 #2 j.jonah jameson 1395-03-24 12:29
آبدیت مقاله هم توسط استاد شیرزاده انجام شد ؟
در کل از شخصیت ریث و سیلک واقعا لذت میبرم ، لباس ریث برام واقعا جالبه و همچنین شخصیت پشت نقابش میخوام بیشتر راجب اش بدونم ولی نمیدونم به کدوم کمیک ها باید مراجعه کنم اگر زحمتی نیست لطفا راهنمایی کنید !

ممنونم بابت ابدیت !
#3 mtm 1395-03-24 12:42
به نقل از j.jonah jameson:
آبدیت مقاله هم توسط استاد شیرزاده انجام شد ؟
در کل از شخصیت ریث و سیلک واقعا لذت میبرم ، لباس ریث برام واقعا جالبه و همچنین شخصیت پشت نقابش میخوام بیشتر راجب اش بدونم ولی نمیدونم به کدوم کمیک ها باید مراجعه کنم اگر زحمتی نیست لطفا راهنمایی کنید !

ممنونم بابت ابدیت !

اپديت رو خودم انجام دادم. براي دونستن از ريث به نظرم كميك spiral رو بخونيد بهتره.
منم از ريث خوشم مياد. از زنان هاي پليس قوي و زمخت و مردونه خوشم مياد (درست مثل جين دي ولف)
#4 mtm 1395-03-24 12:42
در ضمن به زودي قسمت هاي دوم و سوم اين مقاله هم اپديت ميشود
#5 mtm 1395-03-24 12:43
راستي حالا كه حرف از جين دي ولف شد بايد بگم كه انشاله به زودي در سايت بيشتر از او خواهيد شنيد :-)
#6 mehran spidey 1395-03-24 12:44
به نقل از j.jonah jameson:
آبدیت مقاله هم توسط استاد شیرزاده انجام شد ؟
در کل از شخصیت ریث و سیلک واقعا لذت میبرم ، لباس ریث برام واقعا جالبه و همچنین شخصیت پشت نقابش میخوام بیشتر راجب اش بدونم ولی نمیدونم به کدوم کمیک ها باید مراجعه کنم اگر زحمتی نیست لطفا راهنمایی کنید !

ممنونم بابت ابدیت !

فکر کنم توی داستان ملت گابلین بود نمیدونم شاید ولی قیافش خیلی شبیه پراولر هستش
#7 Reverse Spidey 1395-03-24 12:45
جیمسون جان میشه بی زحمت یه سری به مقاله آموزش ادیت کمیک بزنی؟
دمت گرمممم.
#8 mokhtar 1395-03-24 12:46
به نقل از Reverse Spidey:
جیمسون جان میشه بی زحمت یه سری به مقاله آموزش ادیت کمیک بزنی؟
دمت گرمممم.

قبلا داشتيم اينجا:
spidey.ir/.../...
#9 Reverse Spidey 1395-03-24 12:49
به نقل از mokhtar:
به نقل از Reverse Spidey:
جیمسون جان میشه بی زحمت یه سری به مقاله آموزش ادیت کمیک بزنی؟
دمت گرمممم.

قبلا داشتيم اينجا:
spidey.ir/.../...

نه عمو جان منظورم اینه که بیاد و نظرات و کاورهای جدید رو ببینه!
#10 Nightwatcher 1395-03-24 13:34
ممنونم بابت آپدیت این مقاله
این مقاله رو قبلا نخونده بودم خوب شد که دوباره گذاشتینش.

اسپایدی و جانی استورم اخلاقشون بیشتر به هم میخوره و با هم مچ هستن.
کلا ابر قهرمانهای بزرگ متحد زیاد دارن. مثلا کپ یا بتمن هرکدوم حداقل 10تا متحد دارن.
#11 Nightwatcher 1395-03-24 13:40
راستی میخواستم از مسئولین و نویسندگان و مترجمان سایت تشکر کنم بابت ترجمه کمیکهای rebirth و مقاله های فوق العاده ای که تهیه کردن تو این چند روزی که نبودم و نتونستم کامنت بزارم.
#12 Cap-Spider Potter 1395-03-24 13:42
مقاله خوبی بود

اسپاثدرمن و جانی اینا خیلی باحالن


خب فقط یه چیز بگم

تازه تو یکی از سایت های خارجی بودم و به خبری دیدم که چشام در اومد
نمیدونم راسته یا دروغه یا شایعس فقط :
خبر داغ

سم ریمی بعد از سال 2019 فیلم اسپایدرمن میسازد !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
جدی نمیدونم حقیقت داره یانه
ولی یعنی میشه دوباره مرد عنکبوتی مانند سه گانه اول سم ریمی ببینیم
#13 Sherlock Holmes 1395-03-24 14:21
به نقل از Cap Spider Potter:
مقاله خوبی بود

اسپاثدرمن و جانی اینا خیلی باحالن


خب فقط یه چیز بگم

تازه تو یکی از سایت های خارجی بودم و به خبری دیدم که چشام در اومد
نمیدونم راسته یا دروغه یا شایعس فقط :
خبر داغ

سم ریمی بعد از سال 2019 فیلم اسپایدرمن میسازد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جدی نمیدونم حقیقت داره یانه
ولی یعنی میشه دوباره مرد عنکبوتی مانند سه گانه اول سم ریمی ببینیم

یعنی الان شما نمیدونی شایعه هست یا نیست؟مارول و سونی قرارداد بستن و تموم شدش.این خبر رو کوین فایگی هم بیاد اعلام کنه کسی باورش نمیکنه چون غیرممکنه.
اگه منظورتون اینه که کارگردان فیلم های آینده مردعنکبوتی سم ریمیه اونم غیرممکنه.
#14 Cap-Spider Potter 1395-03-24 14:25
من دیگه به اپنش کاری ندارم


فقط خبریو که خوندم و گفتم
#15 j.jonah jameson 1395-03-24 14:56
به نقل از mtm:
به نقل از j.jonah jameson:
آبدیت مقاله هم توسط استاد شیرزاده انجام شد ؟
در کل از شخصیت ریث و سیلک واقعا لذت میبرم ، لباس ریث برام واقعا جالبه و همچنین شخصیت پشت نقابش میخوام بیشتر راجب اش بدونم ولی نمیدونم به کدوم کمیک ها باید مراجعه کنم اگر زحمتی نیست لطفا راهنمایی کنید !

ممنونم بابت ابدیت !

اپديت رو خودم انجام دادم. براي دونستن از ريث به نظرم كميك spiral رو بخونيد بهتره.
منم از ريث خوشم مياد. از زنان هاي پليس قوي و زمخت و مردونه خوشم مياد (درست مثل جين دي ولف)


آقای ترابی دست شما دردنکنه ! من الان دارم از سایت getcomics.info کمیک Amazing Spider-Man Vol. 3 – Spiral یکی هم 5 هست رو دانلود میکنم فقط نمیدونم چرا 200 خورده ای مگه ؟؟؟؟؟ ولی من که اصلا ناراحت نیستم ..... ( از شما ها چه پنهون کلی شاکی ام آخه لامصب من یه کمیک خواستم فیلم HD که نخواستم )
دانلود میکنم ببینم جریان چیه اگر صلاح دونستید در همین بخش آپلودش کنم !
8pic.ir/.../...
8pic.ir/.../...

#7
چشم الان میرم یه نگاه میکنم !
#16 2m-had 1395-03-24 15:48
jj مگه گت کمیک ، کمیکاش پولی نیست؟
پ.ن: چونکه سرور خارجیه یهویی دیدی یه کمیک 1 ساعت طول کشید دانلود شه!
#17 j.jonah jameson 1395-03-24 16:36
#16
والا من قبلا یه دوره ای توی پیچوندن لینک های Vip داشتم ! ( بی شوخی دارم میگم )
برای همین اگر هم سایتی چنین کاری بکنه میپیچونمش ( من یکی همینطوری خون به پشه نمیدم بعد بیام برای چینین چیزی پول بدم )

ولی من آلان یه راهنمایی میکنم شما برو امتحان کن ببین چطور شد !

8pic.ir/.../...

سایت getcomics.info/

این سایت تا اونجایی که یادمه پولی نبود ( ولی 2 -3 بار به مشکل برخوردم ولی حل شد )
امیدوارم موفق باشی .
+1 #18 j.jonah jameson 1395-03-24 16:40
دوستان من اون کمیک 200 خورده مگ رو دانلود کردم و اصلا اصلا پشیمون نشدم ! این «Spiral» یه کمیک 5 قسمتی است که اون وبسایت در قالب یه کمیک ارائه داده . خواندنش 2 ساعت طول کشید ولی واقعا ازش لذت بردم هرچند که هنوز برخی از جملات انگلیسی رو هنوز کاملا یاد نگرفتم ولی باز یسری چیزا کم کمش ازش فهمیدم ( یه مو از خرس کندن خودش غنیمت به حساب میاد )

این کمیک خیلی خیلی منو یاد کمیک اسپایدرمن و پانیشر انداخت ( که در اون فرانک آدم میکشت و پیتر هم باهاش برخورد میکرد میگفت نباید آدم بُکشی )

اما در اینجا این خبرها نیست ! ( صحبت آدم کشی نیست ، حداقل در 3 قسمت اول به گمانم )

در اینجا اسپایدی به نوع خودش سعی میکنه جلوی کاپیتان واتانابی رو بگیره ( کاپیتان واتانابی همون ریث است ولی اسپایدی درهمان قسمت متوجه هویت اون میشه فقط خواستم بگم هویت اش چیه ، چون در مقاله هم اشاره شده بود !

در کمیک اون حس مسئولیت پذیری چنان درخششی داره که خواننده رو مجاب میکنه بلند بشه حدود چند ثانیه نفس عمیق بکشه و دوباره بشینه ( من اینطوری شدم )
به علاوه اون تسلیم ناپذیری اش و حس شوخ طبعی اش در لحظه همیشه آماده بوده .

این داستان بعد از برگشت مردعنکبوتی است پس پیتر با هیجان بیشتری مبارزه مکنه و از اینکه دوباره برگشته خوشحاله .
و همچنان به فکر جبران کارهای اشتباه اکتاویوس هست .
چنتا صحنه ی باحالی که لذّت بخشه :
با خواندن کمیک تصاویر بیتشر برایتان مفهوم میشود !

ریث :

زنی که میخواد روی پای خودش وایسته !
اون به هر طریقی که شده میخواد به هدفش برسه . شخصیتش از هیچ چیزی اعبایی نداره و شخصا چندین بار گفتم این دیگه عجب کله خریه ؟؟؟؟
لباسش هم خدایی چیزه خوفیه ....
و لی رنگش کمی تیره تر بود خیلی باحال تر میشد ، جالبه اسپایدی هم با دیدنش میخواست سخنرانی کنه ..... :lol:
اون در مواقعی چنان نسبت به هدفش متمرکز میشه که به اطرافش بی اعتنایی میکنه . ( طوری رفتار میکنه انگار هرکی ندونه اون یه مرده )

این کمیک سری تا دلتون بخواد طنز در لحظه داره .
مثلا وقتی واتانابی برگه ای رو به سمت اسپایدی پرت میکنه برگه به دستان اسپایدی برخورد میکنه ولی دیگه روی زمین نمیوفته ( چون دستان مردعنکبوتی بهش چسبیده و در پانل بعدی قشنگ مشخص اسپایدی بد جور داره احساس درماندگی میکنه ( والا اونطور که این زنه بهش پرید اگر گوریل هم بود موهاش میریخت )

ریث به شدت فرد باهوشی هم هست :


پیشنهاد میکنم این کمیک رو حتما بخونید چون به شخصیت ریث بیشتر آشنا میشید

لینک دانلود
mediafire.com/.../...
#19 Cap-Spider Potter 1395-03-24 17:38
مقاله خوبی بود کلا با مقاله های مرد عنکبوتی خیلی حال میکنم

بهترین مقاله ای که در سایت خوندم از مرد عنکبوتی بوده

کمیک هم همینطور

سه کمیک برتری که در سایت خوندم :

1- آخرین شکار کریون (( مرد عنکبوتی زنده به گور میشود )) & مرد عنکبوتی به حومه شهر میرود

2- شبی که گوئن استیسی مرد & برترین کمیک مرد عنکبوتی در سال 2001 (( انشاالله سال بعد ! ))

3- جنگ های پنهان & پسرکی که عکس های مرد عنکبوتی را جمع میکرد

هه شیش تا شد که
در رتبه های بعدی هم کمیک های زیبایی چون سوپرمن در برابر مرد عنکبوتی یا گفتگو یا دیکر مرد عنکبوتی نیست یا کابوس تلخ یا ... قرارمیگیرندسه مقاله برتری که در سایت خوندم :

1- نقد فیلم های مرد عنکبوتی

2- 10 نکته جالبی که درباره اسپایدرمن های سم ریمی نمیدانستید !

3- 10 فیلم برتر کمیک بوکی تاریخ & 10 داستان برتر استریپی مرد عنکبوتی


مقاله های مردان ایکس علی اقا وولورین هم خیلی خوبن
#20 mtm 1395-03-24 18:05
#17:
مرسي. اين كميك spiral واقعا كميك خوبي بود مخصوصا كه استاد جري كان وي نوشتشه بودتش. از دستمون در رفت براي ترجمه. فكر كنم اون موقع كه چاپ ميشد درگير secret wars بوديم و از اين كميك غافل شديم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید