75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت سوم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول

با داستان ها و لحظات تاریخی انتشارات مارول آشنا شوید!

علاقمندان به سایت ما حتما خبر دارند كه مدتی است در حال ترجمه سلسه مقالات "75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول" هستیم كه توسط سایت معتبر comicbook.com منتشر میشوند. اینك قسمت سوم تقدیم ميشود.

 

45-  اضافه شدن شخصیت های جدید به گروه اونجرز

 اضافه شدن شخصیت های جدید به گروه اونجرز

چاپ شده در شماره 16   كمیك Avengers  (می 1965)

تنها یك سال از چاپ كمیك های اونجرز گذشته بود كه خوانندگان شاهد تغییرات عظیمی در آن بودند. به عبارتی دیگر اعضای اصلی و موسس اونجرز به نام «ثور»، «ایرون من»، «هنك پیم» و «واسپ» گروه را ترك كردند و بنابراین «كاپیتان آمریكا» مجبور شد اعضای جدیدی به نام های «هاكای»، «كوئیك سیلور» و «اسكارلت ویچ» را استخدام كند (جالب اینكه هر سه این اعضای جدید ابتدا شخصیت های خبیثی محسوب میشدند!). این موضوع باعث شد تا اونجرز تا به حال گروهی باشد كه تركیب اش  مدام در حال تغییر است یعنی اعضای قدیمی بارها آن را ترك كرده اند و اعضای جدید و غیر منتظره ای به آن افزوده شده اند. همین مسئله بر جذابیت داستان های اونجرز افزوده است.    در ضمن همانطور كه خبر دارید كوئیك سیلور و اسكارلت ویچ قرار است سال آینده در فیلم "اونجرز: عصر التران" حضور داشته باشند و قطعا جالب خواهد بود كه ببینیم آیا حضور آنها شبیه به دنیای كميك خواهد بود یا نه؟

مطلب مرتبط:

معرفی متحدین مرد عنکبوتی

 

 

44-  «فالكون» وارد عالم مارول میشود

«فالكون» وارد عالم مارول میشود

چاپ شده در شماره 117   كمیك Captain America   (سپتامبر 1969)

در سال 1969 و شماره 117 از كمیك های كاپیتان آمریكا مارول دست به كار بزرگی زد و اولین ابرقهرمانی سیاهپوست آمریكایی را خلق كرد! این شخصیت «فالكون» (Falcon) نام داشت. در واقع كاپیتان آمریكا هنگامی كه داشت با دشمن شماره 1 خود یعنی «رد اسكال» در جزیره Exile مبارزه میكرد با مردی به نام «سام ویلسون» ملقب به شاهین (یا «فالكون») مواجه شد. علیرغم اینكه شخصیت پردازی فالكون در طول سالهای گذشته بارها تغییر كرده و دستخوش تحولات عمده ای گردیده اما او همواره یكی از شخصیت های كلیدی عالم مارول بوده. او حتی در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 70 میلادی به شخصیت مكمل كمیك های كاپیتان آمریكا تبدیل شد و حضور پررنگی در آنها داشت. او امسال در فيلم موفق "كاپيتان آمريكا: سرباز زمستاني" يكي از شخصيت هاي اصلي بود و همانطور كه اطلاع دارید ماه آینده او در عالم كمیك جایگزین كاپیتان آمریكا خواهد شد.

مطالب مرتبط:

معرفی فالکون

5 كميك برتر کاپیتان آمریکا و فالکون (CAPTAIN AMERICA & FALCON)

 

 

 

43-  «اسكارلت ویچ» نیروی فوق بشری میوتانت ها را میگیرد

«اسكارلت ویچ» نیروی فوق بشری میوتانت ها را میگیرد

چاپ شده در شماره 7  كمیك House of M   (نوامبر 2005)

«اسكارلت ویچ» تنها با گفتن سه كلمه یعنی No more mutants (= "میوتانت دیگه بسه") به طور عظیمی دنیای مارول را تغییر داد. در حقیقت در سری كمیك های  House of M اسكارلت ویچ برای آنكه فرزندان خود را زنده كند یك دنیای جديد خلق كرد اما پس از اینكه ابرقهرمانان مارول متوجه این موضوع شدند اسكارلت ویچ كه پدرش یعنی «مگنتو» را مقصر میوتانت شدن خود ميدانست ، آن سه كلمه را بر زبان آورد و در نتیجه جمعیت میوتانت های جهان از چند میلیون نفر به صدها نفر كاهش یافت. حتی مگنتو هم از خشم اسكارلت ویچ در امان نبود و نیروهای خود را از دست داد...

مطلب مرتبط:

رویداد "خاندان ام" (HOUSE OF M) ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

15 رویداد برتر مارول (TOP 15 MARVEL EVENTS)

 

 

 

42-  Giant-Man از خیابان عبور میكند

Giant-Man از خیابان عبور میكند

چاپ شده در شماره 2  كمیك  Marvels (فوریه 1994)

در اواسط دهه 90 میلادی كمیكی 4 قسمتی به نام Marvels چاپ شد كه در آن عكاسی به نام «فیل شلدون» روایتگر مهم ترین رخدادهای عالم مارول میشود ولی  شاید همگان این كمیك تحسین شده را به خاطر نقاشی های بینظیر و بسیار زیبای «الكس راس» بشناسند. در یكی از به یادماندنی ترین این طراحی های، شاهد هستیم كه یكی از شخصیت های قدیمی مارول به نام Giant Man از خیابان گذر میكند و شلدون از پایین از او عكس میگیرد. سبك منحصر به فرد طراحی الكس راس و عظمتی كه او در این طراحی خلق میكند هرگز در جای دیگری تكرار نشده است (حتی در عالم سینما). در نتیجه منتقدین و هواداران از این  لحظه به عنوان یكی از برترین های تاریخ مارول یاد میكنند.

مطلب مرتبط:

طراحی های شگفت انگیز «الکس راس»!

لینک دانلود کمیک MARVELS

 

 

41-  «ثانوس» به سنگ تبدیل میشود

ثينوس دشمن اونجرز

چاپ شده در شماره 2  كمیك  Marvel Two-in-One Annual (دسامبر 1977)

خیلی ها این كمیك را مشهورترین كمیكی میدانند كه شخصیت خبیث «ثانوس» (Thanos) در آن حضور یافته. او در این داستان از "جواهرات ابدیت" (infinity gems) استفاده كرد و توانست گروه اونجرز را شكست دهد و اعضایش را به اسارت بگیرد. اما سپس مرد عنكبوتی و «چهره سنگی» (The Thing) با هم متحد میشوند و با شجاعتی مثال زدنی اونجرز و شخصیتی به نام «آدام وارلاك» (كه مرده پنداشته میشد) را آزاد میكنند. در نهایت آنها همگی موفق به شكست دادن ثانوس میشوند و آدام وارلاك با استفاده از نیروهای Soul Gem ثانوس را به سنگ تبدیل میكند. این لحظه به نمونه ای بی بدیل در عالم مارول برای  نشان دادن شكست خوردن ابرشرورهای مغرور كه خود را شكست ناپذیر میدانند، تبدیل شده است. 

مطلب مرتبط:

"دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

معرفی ثینگ 

 

 

40-  "جنگ داخلی" شخصی میشود

جنگ داخلي مارول

چاپ شده در شماره 3  كمیك  Civil War (سپتامبر 2006)

طی داستان بسیار مشهور «جنگ داخلی» (Civil War) رابطه میان «مرد آهنی» و «كاپیتان آمریكا» كاملاً شكر آب شد. آنها سر قضیه دولتی شدن فعالیت های ابرقهرمانان به دو گروه مخالف با هم تقسیم شدند (براي كسب اطلاعات بیشتر درباره این داستان اینجا  را كلیك  كنید). در هر حال در صحنه ای جالب در شماره 3 این داستان، كاپیتان آمریكا موفق میشود به طرز جالبی حال ایرون من را بگیرد: او به ظاهر با تونی استارك دست میدهد ولی در واقع دستگاهی روی دست او كار میگذارد كه باعث از كار افتادن  تكنولوژی پیشرفته لباس او میشود. او سپس با مشت به صورت تونی میكوبد و با این كارش اعلام میكند كه به تونی استارك و ایده هايش مخالف است. این داستان در نهایت با تسلیم شدن كاپیتان آمریكا و ترور او به پایان رسید ...

مطالب مرتبط:

کمیک فارسی: شماره آخر جنگ داخلی (CIVIL WAR) + لینک دانلود مستقیم

 

 

39-  «پلنگ سیاه» معرفی میشود

پلنگ سياه

چاپ شده در شماره 52  كمیك  Fantastic Four (جولای 1966)

همانطور كه در لحظه ماندگار شماره 44 گفته شد  «فالكون» اولین قهرمان سیاهپوست آمریكایی تاریخ كمیك است اما شاید برایتان جالب باشد كه حتی قبل از او هم مارول با خلق شخصیتی به نام «پلنگ سیاه» (Black Panther) تاریخ ساز شده و اولین قهرمان سیاه پوست آفریقایی اصل دنیای كمیك را خلق كرده بود! پلنگ سیاه در واقع حاكم سرزمینی خیالی به نام «واكاندا» (Wakanda) در قاره سیاه است و در طول سالها ثابت كرده كه جنگجوی بزرگی است. به علاوه، واكاندا سرزمینی است كه تا به حال به تصرف هیچ نیروی خارجی درنیامده و دارای ذخایر فلز بسیار گرانبها و نادری تحت عنوان «وایبرینیوم» (vibranium) ميباشد. پلنگ سیاه بعد از مدت نسبتاً كوتاهی به گروه اونجرز پیوست و بارها عناوین اختصاصی خودش را داشته است.

مطالب مرتبط:

معرفی پلنگ سیاه

10 کمیک برتر "پلنگ سیاه" (BLACK PANTHER)

 

 

 

38-  «ثور» به كمك اونجرز می آید

«ثور» به كمك اونجرز می آید

چاپ شده در شماره 5   كمیك  Ultimates (جولای 2002)

فیلم هاي سینمایی استودیو مارول از سری كمیك های Ultiamte بسیار الهام گرفته اند (مثل انتخاب ساموئل ال جكسون برای ایفای نقش  یك «نیك فیوری» سیاهپوست). حتی میتوان ادعا كرد كه اگر موفقیت عظیم كمیك های The Ultimates نبود شاید اونجرز شهرت امروز خود را نداشت. در شماره 5 این  كمیك «هالك» دست به شورش و طغیان در شهر زده است و اعضای اونجرز قادر به كنترل او نیستند اما ناگهان ثور سر میرسد و هالك را شكست میدهد (این در حالیست كه ثور پیشتر گفته بود كه به نشانه اعتراض نسبت به سیاست خارجی دولت آمریكا حاضر نیست به اونجرز ملحق شود). این لحظه با توجه به ضرباهنگ و نوع كامپوزیشن خود یكی از سینمایی ترین لحظات تاریخ كمیك های مارول  است.  

مطلب مرتبط:

معرفی ثور

 

 

37-  ابرقهرمانان مارول به Battleworld میروند

ابرقهرمانان مارول

چاپ شده در شماره 1   كمیك  Secret Wars (می 1984)

اولین كراس اور (crossover) حقیقی مارول در سال 1984 و تحت عنوان "جنگ های مخفی" (Secret Wars) عرضه شد و در آن تمام ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث مهم و مشهور مارول در سیاره ای به نام Battleworld رو در روی یكدیگر قرار گرفتند. البته این داستان چندان عمیق نبود ولی در عوض بسیار fun و مهیج بود و شاید بیادماندنی ترین لحظه اش  زمانی بود كه شخصیت های مارول در Battleworld حاضر میشوند. تركیب آنها از این قرار بود: مرد عنكبوتی، ری ریچاردز، هالك، چهره سنگی، هیومن تورچ، هاكای، كاپیتان آمریكا، ایرون من و ... شاید فقط جای دردیول و سو استورم (زن نامرئی) خالی بود.

مطالب مرتبط:

لینک دانلود کمیک SECRET WARS (کامل)

 

 

36-  اتحاد «لوكی» با «ثور» و «اودین»

ثور - لوكي

چاپ شده در شماره 353   كمیك  Thor (مارس 1985)

از همان شماره نخستی كه «والت سایمنسون» در دهه 80 میلادی نویسنده و طراح كمیك های «ثور» شد مشخص بود كه قرار است نبردی تمام عیار میان نیروهای آزگارد و شخصیتی خبیث و دیو مانند به نام Surtur صورت گیرد. سرانجام این امر صورت گرفت و لحظه ای ماندگار شكل گرفت كه در آن ثور و «اودین» (پدر ثور) با دشمن قدیمی خود یعنی «لوكی» متحد میشوند تا با Surtur بجنگند. جمله ای كه از دهان آنها در این لحظه خارج میشود خیلی جالب است و كاملاً شخصیت های متضاد آنها را نشان میدهد. اودین فریاد میزند: " به خاطر آزگارد"، ثور میگوید: "به خاطر میدگارد (كره زمین)" و همان طور كه انتظار میرود لوكی میگوید: "به خاطر خودم"!

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر ثور (THOR)

 

 

35-  میوتانت ها مورد نفرت بی سابقه ای قرار میگیرند

ميوتنت - مردان ايكس

چاپ شده در كمیك  X-Men: God Loves, Man Kills (ژانویه 1983)

رمان گرافیكی تحسین شده X-Men: God Loves, Man Kills  ابتدا قرار بود ربطی به كميك های اصلی مردان ایكس نداشته باشد ولی آنقدر داستان مهم و گیرایی داشت كه به عنوان منبع اصلی فیلمنامه فیلم "مردان ایكس 2" مورد استفاده قرار گرفت. در یكی از ماندگارترین لحظات این كمیك شخصیت خبیث اصلی داستان یعنی «ویلیام استرایكر» پیش از آنكه نقشه هایش را برای نابودی نژاد میوتانت ها فاش كند،  «نایت كرالر» (يكي از اعضاي محبوب مردان ايكس) را مستقيماً مورد خطاب قرار میدهد و او را موجودی مینامد كه لیاقت عنوان "انسان"  را ندارد و باید مثل یك حیوان با او رفتار كرد. البته تا پیش از این داستان میوتانت ها مورد آزار و اذیت فراوانی قرار گرفته بودند اما خباثت بی سابقه استرایكر باعث شد تا تعصب نسبت به میوتانت ها وارد مرحله تازه ای شود. بنابراین مردان ایكس در این كمیك مجبور شدند با دشمت قدیمی خود یعنی «مگنتو» متحد شوند.

مطلب مرتبط:

10 كمیك برتر افراد ایكس (X-MEN)

 

 

34-  بازگشت قهرمانانه «كاپیتان آمریكا»

كاپیتان آمریكا

چاپ شده در شماره 113 كمیك  Captain America (می 1969)

در اواخر دهه 60 میلادی هنرمندی بزرگ به نام «جیم استرانكو» برای مدتی كوتاه طراح كمیك های كاپیتان آمریكا شد و در شماره 113 لحظه نابی خلق كرد كه به عنوان یكی از سمبل های دائمی این شخصیت مورد ارجاع قرار میگیرد: «هایدرا» فكر میكند توانسته كاپیتان آمریكا را به قتل برساند ولی او به طور قهرمانانه ای برمیگردد و این گروه تروریستی را شكست میدهد. ما شاهد هستیم كه كاپیتان آمریكا به لطف طراحی منحصر به فرد استرانكو روی كپه ای از سربازان هایدرا ایستاده و یكی از آنها را نیز بالای سر گرفته است. جمله ای كه استن لی برای توصیف این پانل نوشته هم بر قدرت این لحظه میافزاید: "میتوان یك مرد را نابود كرد، میتوان ارتشی را نابود كرد ولی آیا میتوان یك آرمان را نابود كرد؟ آیا میتوان یك سمبل را نابود كرد؟ آیا میتوان روحیه یا اراده چنین مردی را شكست داد؟"

مطالب مرتبط:

معرفی کاپیتان امریکا

20 پانل ماندگار در تاریخ كمیك بوك - قسمت اول

 

 

33-  «ثانوس» با اشاره انگشت نیمی از جهان را نابود میكند!

ثانوس

چاپ شده در شماره 1 كمیك  Infinity Gauntlet (جولای 1991)

در شماره 1 از كمیك مشهور Infinity Gauntlet همگان به نیروهای واقعی و وحشتناك «ثانوس» پی بردند و فهمیدند كه او چقدر خطرناك است. در این داستان ثانوس فقط با اشاره انگشت نیمی از جمعیت كره زمین را به همراه تعدادی ابرقهرمان كشت!  جالب اینكه او این كار رو كرد تا دل معشوقه اش یعنی Death را بدست بیاورد!!! حالا كه گفته میشود قرار است ثانوس و كمیك Infinity Gauntlet در قسمت های بعدی فیلم اونجرز مورد اقتباس قرار بگیرند واقعاً باید این  لحظه چطور مورد استفاده اقای «جاس ویدون» قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط:

معرفی ثانوس

كمیك "دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

 

 

32-  اونجرز از «التران» انتقام میگیرند

التران - اونجرز

چاپ شده در شماره 22 از سری سوم كمیك  Avengers (نوامبر 1999)

در بخش نهایی از داستان مشهور و تحسین شده Ultron Unlimited كه توسط «كرت بیوزیك» نوشته و توسط «جرج پرز» طراحی شد، گروه اونجرز سرانجام انتقام سختی از دشمن بزرگ خود یعنی «التران» میگیرند. در واقع در این داستان التران با كشتن مردم بیگناه، دستگیر كردن برخی از اونجرز و فرستادن بدل هایی برای كشتن دیگر اعضای اونجرز  دست به اعمال شریرانه بی سابقه ای زده بود. اما اونجرز توانستند از پس ارتش التران بربیایند و در یكی از به یادماندنی ترین ورودهای تاریخ كمیك شاهد بودیم دیواری منفجر شد و ناگهان ثور، كاپیتان آمریكا، پلنگ سیاه، ایرون من و فایر استار با جسمی  خسته و خون آلود ظاهر شدند. سپس ثور كه بسیار خشمگین به نظر میرسید خطاب به التران گفت: " باهات حرف داریم التران" 

مطلب مرتبط:

معرفی الترون 

10 كمیك برتر انتقام جویان (AVENGERS) + لينك دانلود

 

 

31-  «ویژن» اشك میریزد

ویژن - اونجرز

چاپ شده در شماره 58 از كمیك  Avengers (نوامبر 1968)

«ویژن» روبات خشك و بی احساسی بود كه ابتدا به عنوان یكی از دشمنان اونجرز عمل میكرد ولی به زودی بر علیه خالق خود یعنی «التران» قیام كرد و پس از طی تست هایی به عضویت اونجرز درآمد. اما سپس دیدیم كه ویژن داخل اتاقی تنها دارد اشك میریزد. چنین لحظه عمیقی از یك روبات غیرمنتظره بود و باعث شد تا ویژن از ان موقع به بعد یكی از محبوب ترین قهرمانان مارول شود.

مطالب مرتبط:

معرفی ویژن

 

 

 مهدی ترابی مهربانی

مهدی ترابی مهربانی 

All rights reserved © Spidey.ir 2014

 (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت اول

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت دوم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت سوم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت چهارم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت پنجم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+5 #1 Banshee 1393-07-09 16:09
ممنون بابت این مقاله بی نظیر .
واقعا عالی بود .
البته بیشترش درباره گروه اونجرز بود که بنظرم فوق العاده بود . منظورم اینه که بیشتر اتفاقات واقعا حماسی بودن . از اون قسمت اشک ریختن ویژن واقعا خوشم اومد . روباتی که اشک میریزه . واقعا تامل برانگیزه .
راستی آقای ترابی نظرتون درباره دو انیمیشنی که از اونجرز (سریالی) اومده چیه ؟
من درباره Earth's Mightiest Heroes باید بگم که بی نظیر بود و واقعا داستان های پخته ای داشت .
درباره Avengers Assemble هم باید بگم که خیلی ایده های خوب و جالبی توی داستان هاش داره . ولی بنظرم یکم از نظر شخصیت پردازی اعضای اونجرز بد عمل کردن و خیلی صحنه های طنز زیاد شده . و یه نکته دیگه اینکه بهتره بجای انتقام جویان اسمش رو میزاشتن شکمویان !! (هرکی انیمیشنو دیده منظورمو میفهمه)
آقای ترابی نظر شما چیه ؟ و البته بقیه کاربر ها ...
+4 #2 New Goblin 1393-07-09 16:12
آقای ترابی خسته نباشید!مقاله خوبی بود اون جواهرات ابدیت منو یاد بازی باحال marvel super heroes انداخت!

ولی یه چیزی سایت خیلی خلوت شده ناراحتم!حیف!

آقای ترابی برای کمیک شماره 2 لبه دنیای عنکبوتی نظری نمی دید؟

بعد میشه بگین ما الان تو فیلم اونجرز دو با چند تا هیرو طرفیم؟
captain america-iron man-thor-hulk-h awkeye-black widow-vision-sc arlet witch-quick silver
یکم زیاد نیست؟؟
+2 #3 Amir Ab 1393-07-09 16:15
خیلی خیلی علی بود
بسیار جالب بود
منتظر قسمت 4 هم هستم
ممنونم :-) :-) ;-)
+2 #4 sobhani 1393-07-09 16:28
سلام خیلی ممنونم بابت ترجمه این مقاله.
همین که سایت کمیک بوک دیر به دیر این مقاله را منتشر نمی کند جای شکر دارد و مهمه از آن مهم تر که آقای ترابی وقتشان را سر ترجمه آن می گذارند.
من یک تشکر ویژه از ایشان دارم به خاطر زحمات بسیاری که تا الان برای اعضای سایت کشیده اند.
2#:آره والا خیلی خلوت شده ولی خدا رو شکر خلوت خلوت هم نیست دوستانی هستند که سر می زنند.
+5 #5 mtm 1393-07-09 16:39
#1:

ممنونم اقاي شيرزاده بابت ابراز لطف شما نسبت به اين مقاله

شما به نظرتون كار راحتي باشه ولي من خيلي براي اين سري مقالات وقت ميزارم ولي به نظرم ارزش رو داره چون اين نوع مقالات بسيار مهم هستند و خواننده را با باطلاعات و مفاهيم حياتي دنياي كميك آشنا ميكنند

درباره سريال هاي اونجرز هم بايد بگم كه avengers earth's mightiest heroes عالي بود . من به نظرم بعد از spectcaular spider-man بهترين سريالي هستش كه تا به حال از روي شخصيت هاي مارول ساخته شده (جدي ميگم) خيلي از اين لحظات برتر و ماندگار مارول هم به نوعي در آن به كار رفته بود. واقعا ميتونست تا سيزن هاي بيشتري هم ادامه پيدا كنه

از اين avengers assemble هم خوشم نمياد
به نظرم براي بچه ها ساخته شده. داستان هاش هم به شدت كليشه اي هستن
+5 #6 mtm 1393-07-09 16:43
#2:
درباره خلوت شدن سايت بايد بگم كه طبيعيه چون مهر هستش و اغاز مدارس ولي به زودي دوباره شلوغ ميشه

درباره اون كميك كه اتفاقا شما زحمتش رو كشيدي بايد بگم كه هنوز نخونمدمش كه نظر بدم! واقعا اين مدت سرم حسابي شلوغ بوده (من هنوز شماره 33 سوپريور اسپايدرمن رو هم وقت نكردم بخونمش! باورتون ميشه؟)

ولي چشم .. هر وقت خوندمش نظر ميدم
درباره اونجرز 2 هم بايد بگم كه شايد مثل كميك ها كوئيك سيلور و اسكارلت ويچ اولش اصلا ادم هاي مثبتي نباشند! البته تا وقتي جاس ويدون هست من غصه اي ندارم چون ميدونم از پس تعداد زياد كاركترها بر مياد ;-)

اين رو هم بگم كه ظاهرا تو اونجرز 2 تمركز اصلي روي هالگ و هاكاي هستش ;-)
+2 #7 mahdi 1393-07-09 16:44
آقا خیلی عالی بود فقط اگر امکانش هست درباره دی سی کامیکس هم بذاری عالی ترم میشه
ممنون
+4 #8 mtm 1393-07-09 16:44
#4:
comicbook.com معمولا روز شنبه يا يكشنبه اين مقاله رو منشتر ميكنه. ايشالا هفته بعد و هفته بعدش قسمت هاي 4 و 5 هم منتشر ميشه و من هم قول ميدم سريع ترجمه كنم (البته ترجمه كه چه عرض كنم ... بيشتر تاليفه چون من كلي چيز به مطالب اضافه ميكنم! :-* )
+4 #9 mokhtar 1393-07-09 16:53
عالي بود (مثل هميشه)
ولي من با خوندنش دوباره داغ دلم تازه شد! :cry:

اخه با خوندن لحظه ماندگار شماره 36 ياد سريال avengers earth's mightiest heroes افتادم چون تو اين سريال ما در چند صحنه كوتاه surtur رو ديديم

spidey.ir/images/img/content/75-top-marvel-moments/part3/Surtur.jpg

و حتي ديديم كه enchantress رو دستگير كرده

spidey.ir/images/img/content/75-top-marvel-moments/part3/Surtur-enchantress.jpg

ولي اين مارول احمق سريال رو كنسل كرد و ما بلاخره نتونستيم نبرد اونجرز با surtur رو ببينيم.

مطمئنم قرار بود يه نبرد حماسي بشه و حتي لوكي به كمك ازگارد بياد ....
+3 #10 superfrank 1393-07-09 16:57
ممنون آقای ترابی وقعا لذت بردم
+4 #11 mokhtar 1393-07-09 16:59
#1:

به نظر منم سريال avengers erath's mightiest heroes بينظير بود

خيلي هم به كميك ها وفادار بود

شما دقت كني تو اكثر اپيزودهايي كه الترون حضور داشت ثور نبرد نهايي رو باهاش انجام ميداد و الترون خيلي عصبانيش ميكرد (اشاره به لحظه ماندگار شماره 32)
+4 #12 Amir.h 1393-07-09 22:17
اول از همه خیلی متشکرم به خاطر این مقاله جالب
من هنوز هم در تعجبم که چقدر زیبا مهمترین داستان های مارول در دو فصل از انیمیشن به قدری ماهرانه تعریف شدن که من هیچوقت فکر نمیکردم این داستان ها در کمیک ها هرکدوم به صورت جداگانه اتفاق افتادن
من هنوز هم بخش اعظمی از علاقه ام به مارول رو مدیون این سریالم
خیلی خوب بود
+3 #13 Banshee 1393-07-09 22:38
#11
مختار جان اون قسمت راجع به Surtur مال کدوم قسمته ؟؟
من اصلا یادم نمیاد .
ولی نظرت رو درباره انیمیشن Avengers Assemble هم بگو . اصلا دیدیش ؟
من همونطور که بالا گفتم از نظر داستانی بنظرم برای یه انیمیشن سریالی مخصوص کودکان خوبه . ولی بنظرم شخصیت پردازی اونجرز رو یکم بچگونه تر کردن تا بیشتر به دل بچه ها بشینه .
راستی آقای ترابی شما خودتون چقدر از Avengers Assemble رو دیدید ؟؟
+2 #14 mtm 1393-07-10 01:09
به نقل از Banshee:
#11 راستی آقای ترابی شما خودتون چقدر از Avengers Assemble رو دیدید ؟؟


والا من فقط چند قسمت اول رو دیدم. ولی مطمئنم قسمت های بعدیشم چیز جالبی نیستن چون میدونم سیاست فعلی مارول تو زمینه انیمیشن جذب مخاطب های کم سن و ساله
+2 #15 mtm 1393-07-10 01:12
اقا محمد درباره surtur تو اون سریال و اینکه تو کدوم قسمت ها دیده میشه به این ادرس مراجعه کن:

avengersearthsmightiestheroes.wikia.com/wiki/Surtur
+2 #16 mirabilis 1393-07-10 01:26
انصافا عنوان کمیک marvels ، ایده های خوبی داشت ، نشون دادن داستان های مهم مارول ، از دید یه خبرنگار . حتی داستان مشهور مرگ گوئن با کاور زیباش و طراحی های الکس راس رو میشه بارها مرور کرد .
انصافا تاریخچه ی مارول ، به همه ی شرکت های کمیک میرزه ، شاید الان مثل قبل نباشه ولی یه دورانی ، یکه تاز بود .
+3 #17 mtm 1393-07-10 02:11
حالا که بحث surtur هستش بد نیست بدونید که سایت comicbook.com مقاله ای تحت عنوان "10 داستان برتر ثور" منتشر کرده که در آن داستان مربوط به مبارزه با surtur در رتبه اول قرار گرفته:

comicbook.com/.../...
+4 #18 mokhtar 1393-07-10 02:15
به نقل از mirabilis:
انصافا تاریخچه ی مارول ، به همه ی شرکت های کمیک میرزه ، شاید الان مثل قبل نباشه ولی یه دورانی ، یکه تاز بود .


مارول هنوزم یکه تازه و خواهد بود
یه چند سال کوتاهی افت کرده بود ولی الان دوباره اوج گرفته. ضمن اینکه حتی یه مارول افت کرده هم سگش به بقیه می ارزه (ای وای دوباره مثال سگی زدم! :-* )
+2 #19 mokhtar 1393-07-10 02:16
به نقل از Banshee:
#11
مختار نظرت رو درباره انیمیشن Avengers Assemble هم بگو . اصلا دیدیش ؟


اره دیدمش
داستان هاش خیلی کلیشه ای و قابل پیشبینی هستش ولی گاهی سکانس های اکشن خوبی داره
+4 #20 M. goblin 1393-07-10 09:32
خیلی عالی بود.واقعا که مارول تکه.
خیلی دلم میخواد بدونم اولی چیه.سایت comicbook.com به صورت خیلی دقیقی صحنه ها رو انتخاب میکنه.مطمئنن هر صحنه ای که جزء 10 صحنه ی اوله واقعا لایق اونجان.

فکر کنم اولی چیزی باشه که بزرگترین تغییر توی دنیای مارول باشه.یه تغییر حماسی!

راستی کسی لینک این کمیکای marvels رو نداره؟
به نظرم من یکی از باحال ترین و عجیب ترین صحنه ها صحنه ی 33 بود.واقعا که عظمتیه برای خودش.
اخه کی میتونه با یه انگشت،نصف جهان ادمارو با ادماش به فنا ببره؟مطمئنن تو اونجرز 3 به امید خدا شاهد infinity هستیم و جاس ودون به بهترین شکل ممکن این صحنه رو نشون میده.یه صحنه ی حماسی. :-)

به نظرم بهترین صحنه هایی که میشه توی اونجرز 2 دید از بین این صحنه هاست.صحنه های 32،31 و 34 هستش.

گریه کردن ویژن،اون جمله ی حماسی تور،و کاپیتان امریکایی که همه فکر میکنن مرده.ولی سر اخر میاد و ارتش الترون به اون قوی ای رو میزنه نابود میکنه،و انتقام جویان دوباره متحد میشن.
من همیشه تو ذهنم صحنه ای رو میساختم که توی اونجرز 2 وسطای فیلم.یه جنگی با ارتش الترون میکنن که توش شکست میخورن.مثلا ارتش الترون اونا رو پرت میکنه به یه جای دور.و فقط کاپیتان امریکا میمونه.سپرشو تو دستش داره و روی زمین دو زانو افتاده.از صورتش داره خون فوران میکنه.ولی میگه:فکر میکنی بردی؟فکر میکنی پیروز میشی؟ :cry: :cry:
الترون هم میگه:فکر نمی کنم.من پیروز شدم.
بعد کاپیتان میگه:نه تو نبردی.چون ما هنوز وایسادیم تا تو رو نابود کنیم.
و الترون میخنده .و بعدش ارتشش میانو و کاغپیتان امریکا رو دوره میکنن.یکی از الترونا سپر کاگیتان رو زیر پاش میشکونه و ما کاپیتان رو میبینیم که داره به سپرش نگاه میکنه و بعد پشت خروار ها الترون ناپیدا میشه :cry: :cry: :cry:

حالا این زیاد خوب نیست.ولی خیلی دلم میخواد صحنه ای اینجوری ببینم که همه فکر کنن الترون کاپیتان رو کشته.ولی در جنگ نهایی.کاپیتان امریکا ظاهر میشه و همه چشاشون از حدقه در میاد.جاس ودون اگه همچین صحنه ای تو فیلم بزاره فیلم اصن از ترکوندن میگذره.
راستی این کراس اور جنگ های مخفی درباره ی چیه؟
+1 #21 Victor 1393-07-10 09:39
مارول خواستار اتان هاوک برای دکتر استرنج
8pic.ir/.../
#22 AMAZING SPIDERMAN 1393-07-10 10:36
اقا ترابی ببخشید اگه زحمتی نیست میشه یه توضیح در باره اون حالت دست اسپایدرمن هست بنویسید چون توی مدرسه ما یکی از بچه ها در مورد شیطان پرستی تهیه کرده بود وبه این مورد که رسید اسپایدرمن مثال زد من هم هر چقدر خواستم بگم این بخاطر وب شوتر اش هست قبول نکردن
ممنون می شم جوابم بدین :lol:
+1 #23 AMAZING SPIDERMAN 1393-07-10 10:38
خیلی باحال بود مطلب تون خسته نباشد 8)
+2 #24 mokhtar 1393-07-10 14:06
به نقل از AMAZING SPIDERMAN:
اقا ترابی ببخشید اگه زحمتی نیست میشه یه توضیح در باره اون حالت دست اسپایدرمن هست بنویسید چون توی مدرسه ما یکی از بچه ها در مورد شیطان پرستی تهیه کرده بود وبه این مورد که رسید اسپایدرمن مثال زد من هم هر چقدر خواستم بگم این بخاطر وب شوتر اش هست قبول نکردن
ممنون می شم جوابم بدین :lol:


برو اینجا:
spidey.ir/.../...

کامنت های بعدیش رو هم بخون
+1 #25 AMAZING SPIDERMAN 1393-07-10 14:14
خیلی ممنون اقا مختار ;-)
+2 #26 mtm 1393-07-10 14:51
به نقل از M. goblin:
راستی این کراس اور جنگ های مخفی درباره ی چیه؟


یک نفر به نام beyonder به نبرد بین خیر و شر علاقمند بود . در نتیجه سک سری از شخصیت های مثبت و منفی مارول رو برد به یه سیاره ناشناخته تا اونجا با هم بجنگند
همین و بس!
+1 #27 Bad joke 1393-07-10 18:49
دمتون گرم
داستان های جالبی این قسمت بودند ولی در کل دو قسمت قبلی داستانهای که من بیشتر دوست داشتم را تو خودش جا داده بود
#28 superfrank 1393-07-10 19:07
چون مطمینم مرگ گوین جزو این لیست هست
اینو ببینین
followingthenerd.com/.../...
#29 shayan2012 1393-07-20 01:07
عالی بود
#30 alonespectre 1393-07-25 04:13
به به خیلی دل انگیز :D

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید