20 دلیل برای دوست داشتن پیتر پاركر/ مرد عنكبوتی

چرا مرد عنكبوتي را دوست داريم

همه میدانید من عاشق مرد عنكبوتی هستم و برای شناساندن این شخصیت سایت spidey.ir را تاسیس كردم و تا الان با وجود هزار و یك مشكل و مشغله ، این سایت را سرپا نگه داشته و سعی كرده ام بهترین باشد. در این مقاله 20 دلیل برایتان می آورم تا نشان دهم چرا پس از سالها تحقیق و مطالعه درباره شخصیت های كمیك به این نتیجه رسیدم كه پیتر پاركر/مرد عنكبوتی بهترین، جامع ترین، كامل ترین و جذاب ترین شخصیت تخيلي دنياست ...

 

1- او  واقعی ترین و ملموس ترین قهرمان است

مرد عنكبوتي - قهرمان واقعي

مرد عنكبوتی وقتی خلق شد  تمام قوانین مرسوم و كلیشه‌ای دوران خودش را شكست و برخلاف ابر‌قهرمانان دیگر كه همیشه و از هر نظر ایده‌آل و كامل بودند، در اغلب اوقات با مشكلات عدیده‌ خانوادگی و اجتماعی مواجه بود و هیچ دل خوشی از قدرت‌های استثنایی‌اش نداشت زیرا مجبور بود مدام با بی‌پولی دست و پنجه نرم كند! او با قهر‌مانان دیگر فرق دارد. او نه مثل بیگانه های شكست‌ناپذیر است كه از سیاره دیگری آمده باشند و نه مثل میلیونرهایی كه با تجهیزات پیشرفته یا لباس فلزي يا با پشتوانه سرم هاي جادويي به جنگ تبهكاران شهر ميروند. او یكی از "ما" است، یكی از مردم عادی كوچه و خیابان كه همواره سعی دارد كاری را كه درست است انجام دهد و اطرافیانش را از خود راضی نگه دارد، هر چند كه گاهی اوقات مرتكب اشتباه شده و حسابی گند می‌زد!

مردم عاشق شخصیت ملموس و واقعی پیتر پاركر/ مرد عنكبوتی هستند و باهاش همذات پنداری میكنن چون مثل خودشونه. یعنی کسی مثل پیتر چون همیشه آس و پاسه، تو مدرسه یه ستاره نیست و همش دنبال بدبختی های جورواجوره، مثل مریضی «زن عمو می» ، پرداختن اجاره خونه، حل و فصل مشكلات رومانتیك ، و .... به خاطر همینه که همیشه میگم فرق اصلی اسپایدرمن با بقیه اینه كه شما خیلی وقتا بیشتر دوست داری درباره پیتر پاركر بخونی و بدونی تا اسپایدرمن ! ولی ایا شخصیت های دیگه بدون پرسونای ابرقهرمانی خودشون جذابیت خاصی دارن؟ واقعا قهرمان های دیگه وقتی لباس قهرمانی خودشون رو بر تن ندارند، چقدر میشه تحملشون كرد؟

مقاله مرتبط:  اسپايدرمن چگونه خلق شد؟

 

2- مسئولیت پذیری

مرد عنكبوتي - مسئوليت پذيري

"قدرت زیاد، مسئولیت زیادی هم به همراه می آورد". این شعار جاودانه مرد عنكبوتی است كه تا ابد به آن پایبند خواهد بود، شعاری كه ریشه در روح و جانش دارد و از او قهرمانی مسئولیت پذیر ساخته كه باید سر تعظیم بهش فرود آورد. اما از آن مهم تر این است كه مسئولیت پذیر شدن پیتر پاركر/مرد عنكبوتی هرگز به شكلی كلیشه ای صورت نگرفت. یعنی با وجود آنكه عمویش از كودكی راه و رسم مسئولیت پذیری را بهش آموخته بود اما درست همانند همه انسان های جایز الخطا، ابتدا ظرفیت قدرت هایی كه به دست آورده بود را نداشت و حتی سعی كرد از آنها برای پول درآوردن استفاده كند ولی با مرگ عمویش یاد گرفت كه اگر توانایی های فوق بشری اش را در خدمت نیازمندان قرار ندهد ممكن است اتفاقات تراژیكی رخ دهد. به عبارت دیگر، مسئولیت پذیر شدن پیتر یك شبه بدست نیامد و حاصل اتفاقات تلخ و دردناكی است كه تجربه كرده و تاوان شان را داده.

مقاله مرتبط: مرد عنكبوتي و مذهب

 

3- داستان های فوق العاده

مرگ گوئن استيسي

"مرگ گوئن استیسی"، "هیچ چیز نمیتواند جلوی بولدوزر را بگیرد"، "آخرین شكار كریون"، "شوالیه های مارول: مرد عنكبوتی"، "مرگ جین دی ولف"، "تجدید عهد" و ... اینها تنها برخی از داستان های برتر مرد عنكبوتي هستند كه خواننده را به وجد آورده و خالق لحظاتی ماندگار برایش میشوند. نكته بسیار مهمی كه درباره داستان های اسپایدرمن وجود دارد تنوع و جامع بودن آنهاست كه در عالم كمیك بینظیر است. در واقع، داستان های او هرگز تك بعدی نیستند و میتوانند انواع و اقسام سبك ها و ژانرهای داستانی را دربر گیرند و همچنان جذاب باشند. به همین دلیل برخی از آنها تمی مفرح یا كمدی دارند و برخی دیگر كاملا جدی، تاریك، تراژیك و حتی تا حدی خشن هستند.

مقاله مرتبط: بهترین کمیک های مرد عنکبوتی به زبان فارسی

 

4- پایبندی به اصول اخلاقی و اهمیت دادن به خانواده

اصول اخلاقي مرد عنكبوتي

پیتر پاركر / مرد عنكبوتی قطعا یكی از برجسته ترین شخصیت هایی دنیای سرگرمی از نظر پایبندی به اصول اخلاقی است . چندی پیش مارول لیستی سفت و محكم به سونی داد كه ویژگی های اصلی مرد عنكبوتی رو نشون میداد. خودتون بخونید تا بفهمید او چقدر اخلاق گراست:

-  مرد عنكبوتی /پیتر پاركر كسی را شكنجه نمیكند   - كسی را نمیكشد مگر در دفاع از خود یا دیگران  - از الفاظ بد و ركیك كه از درجه PG-13 فراتر روند استفاده نمیكند  - سیگار نمیكشد   - مواد مخدر مصرف نمیكند ، نمیفروشد و پخش نمیكند  - الكل مصرف نمیكند  - تا قبل از 16  سالگی مرتكب عمل جنسی نمیشود ، با هیچ فرد زیر سن 16 سال  هم عمل جنسی انجام نمیدهد  (توضیح: در آمریكا سن قانونی برای ازدواج 16 سالگی است)  - هم جنس باز نیست

به موارد فوق این نكته را هم باید اشاره كرد كه او به خانواده خودش بسیار اهمیت میدهد و ارزش های خانوادگی برای او جایگاه والایی دارد. او براي محافظت از اعضاي خانواده خود جان ميدهد.

مقالات مرتبط: مارول ویژگی های شخصیتی پیتر پاركر/مرد عنكبوتی را منتشر كرد

تبلیغ مرد عنکبوتی برعلیه مشروبات الکلی!

 

5-  نویسندگان و طراحان استثنایی

نويسندگان و طراحان مرد عنكبوتي

اسپايدرمن خوش اقبال بوده كه در طول بیش از نیم قرن گذشته از نعمت داشتن تعدادی از برترین و ماهر ترین طراحان و نویسندگان تاریخ كمیك بوك بهره مند بوده است. در حقیقت موقعیت كاراكتر تثبیت شده او به عنوان شخصیت شماره 1 انتشارات مارول باعث شده تا همواره وسواس خاصی در انتخاب نویسندگان و طراحان ماجراهایش اعمال شود. از یاد نبریم كه «استن لی» به عنوان یكی از دو خالق مرد عنكبوتي، حتی پس از آنكه از شغل نوشتن كمیك بازنشسته شد اما همچنان نظارت مستقیمی روی كميك هاي مرد عنكبوتي آنها داشت و نویسندگان جدید با نظر او انتخاب میشدند. جالب آنكه بسیاری از طراحان و نویسندگان برتر مرد عنكبوتی مثل «استیو دیتكو»، «راجر استرن»، «پیتر دیوید»، «جان رومیتا»، «مارك بگلی» و ... روی كمیك های دیگری غیر از مرد عنكبوتی هم كار كرده اند ولی كارشناسان متفق القول اعتقاد دارند كه بهترین آثار آنها لا به لای صفحات كمیك های مرد عنكبوتی خلق شده است. خود آنها نیز بارها در مصاحبه های مختلف اعلام كرده اند كه دنیای كامل مرد عنكبوتی و ویژگی های شخصیتی ممتاز او ، شرایط و ابزار مورد نیاز برای خلق آثار به یاد ماندنی را در اختیارشان قرار میداده است.

مقالات مرتبط: بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

 

6- سبك مبارزه منحصر به فرد

سبك مبارزه مرد عنكبوتي

سبك مبارزه مرد عنكبوتی با همه ابرقهرمانان فرق دارد چون تنها به مشت و لگد زدن یا روی آوردن به تجهیزات فنی و جنگی خلاصه نمیشود. او همچون كشتی كج كاری مبارزه میكند كه از تمام اعضای بدنش برای ضربه زدن بهره میگیرد و هرگز نمیتوان ضرباتش را پیشبینی كرد. به علاوه، روش خلاقانه ای كه با آن از قابلیت تارافكنی خود استفاده میكند و همچنین رفلكس های نرم ، انعطاف بدنی و چالاكی فوق العاده، نوعی زیبایی و ظرافت خاص به حركاتش بخشیده و باعث شده است تا هنگام نبرد همچون رقصندگان باله به نظر برسد. ضمنا، از آنجائیكه در هیچ رشته رزمی آموزش ندیده، ضرباتش فاقد ریتم یا ترتیب خاصی هستند و به همین دلیل حریف را گیج و سردرگم میكنند.

مقالات مرتبط: بهترین مبارزات مرد عنكبوتی

 

7- عدم مقبوليت نزد مردم شهر

اخراج مرد عنكبوتي

مرد عنكبوتی قهرمانی است كه اكثر اوقات با بی اعتمادی مردم عامه و نيروهاي پلیس مواجه میشود (بیشتر به خاطر مقالات انتقادی كه جیمسون در روزنامه دیلی بیوگل درباره اش نوشته). این مسئله باعث میشود بهتر بتوان باهاش ارتباط برقرار كرد چون همه ما در زندگی روزمره خود با موقعیت هایی مواجه شده و میشویم و حس میكنیم كه دیگران قدر ما را نمیدانند و هر كاری میكنیم نمیتوانیم رضایت دیگران را به دست بیاوریم. با این حال مرد عنكبوتی هرگز دست از تلاش برای كمك به دیگران برنمیدارد ، حتی اگر هیچ كس قدرش را نداند.

 

8- هوش بالا

هوش مرد عنكبوتي

پیتر پاركر همیشه به عنوان پسری باهوش، درس خوان و اهل مطالعه شناخته شده است. این ویژگی باعث شده تا مرد عنكبوتی هم از هوش بالای خود برای غلبه بر دشمنان نیرومندش بهره بگیرد. او خیلی وقت ها مجبور شده برای شكست دادن حریفان به جای زور بازو از قدرت تعقل و زیركی بهره بگیرد. البته هوش او كاملا در سطح معقول و باورپذیری قرار دارد. به عبارتی دیگر او مثل برخی از شخصیت های كمیك نیست كه هوشی فوق انسانی (!) دارند و نمیتوان باهاشون ارتباط برقرار كرد.

 

9- شخصیت های مكمل چند وجهی و جذاب

شخصيت هاي مكمل مرد عنكبوتي

«جیمز جونا جیسمون»، «زن عمو می» «هری آزبورن» ، «فلش تامپسون»، «مری جین» و .. اینها تنها برخی از شخصیت های مكمل (supporting cast) داستان های مرد عنكبوتی هستند كه به لطف خصوصیات شخصیتی جذاب و چند وجهی خود، به پیشبرد داستان كمك میكنند. آنها در عالم كمیك بهترين هستند زیرا حضورشان هرگز بی هدف نیست و هریك عهده دار نقشی حیاتی است كه در نهایت دنیای مرد عنكبوتی را غنی تر میكند. از سوی دیگر، نویسندگان مختلف در طول سالیان گذشته به تدریج و  با مهارتی مثال زدنی جزئیات بیشتری از پیشینه شخصیت های مكمل مهم داستان های مرد عنكبوتی را برای خوانندگان آشكار كرده اند و با نشان دادن زوایای شخصی و زندگی آنها بر جذابیت شان افزوده اند. به همین خاطر است كه این شخصیت ها مدام در حال رشد هستند و به نظر میرسد بلوغ شخصیتی آنها متوقف نشدنی است. نمونه بارز این موضوع جیمز جونا جیسمون، فلش تامپسون و مری جین  می هستند كه به مرور از شخصیت تك بعدی فاصله گرفته و به كاراكترهایی كه قادر اند بار دراماتیك سنگینی را در قصه های مرد عنكبوتی به دوش بكشند تبدیل شده اند، به طوریكه الان میتوانند به تنهایی ستاره یك مجموعه كمیك بوكی مختص خود باشند.

مقالات مرتبط: معرفی شخصیت های مكمل (supporting characters) كمیك های مرد عنكبوتی

 

 

10- مرتبط بودن داستان ها

فارغ التحصيلي مرد عنكبوتي

از همان ابتدا داستان های مرد عنكبوتی به هم ربط داشته و نوعی در هم تنیدگی دنباله دار (continuity) و قوی در آنها به چشم خورده است. یعنی هر داستانی كه چاپ میشود بر داستان دیگر در آینده تاثیر میگذارد یا به آن ارجاع داده میشود. به همین دلیل خواننده حس میكند دارد ماجراهای یك آدم واقعی را میخواند؛ آدمی كه به مدرسه میرود، دیپلم میگیرد، دانشگاه میرود، شغل پیدا میكند، عاشق میشود، ازدواج میكند و .. این موضوع سبب میشود خواننده باور كند در دل ماجراهای پیتر پاركر / مرد عنكبوتی فرو رفته و دارد باهاش زندگی میكند. تمام این موارد از او شخصیتی ساخته كه همواره رو به جلو حركت میكند و رشد و بلوغ توفق ناپذیری دارد.

مقالات مرتبط: لینك دانلود شماره های 1 تا 700 كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز"

 

 

11- تردیدها و دغدغه های همیشگی

مرد عنكبوتي no more

پیتر پاركر در شماره 50 از كمیك The Amazing Spider-Man دست به عملی بی سابقه زد: لباس اسپايدرمني اش را داخل سطل آشغال انداخت و تصمیم گرفت دیگر یك ابرقهرمان نباشد (البته خیلی زود از این كار منصرف شد و وظلیف ابرقهرمانی اش را از سر گرفت). در ضمن، او هیچ وقت از نیروهای فوق بشری خود دل خوشی نداشته است زیرا آنها را به مثابه نفرین تلقی كرده؛ نفرینی كه باعث شده نزدیكان و عزیزانش به خطر افتاده و نتواند به اهداف شخصی یا حرفه ای اش دست یابد. اما از سویی دیگر، پیتر پاركر هرگز نميتواند مسئولیت هایش را در قبال دیگران نادیده بگیرد و به كمك نیازمندان نشتابد .  سؤال این جاست که آیا او حق ندارد هویت اسپایدرمن را رها کند و زندگی آرام و بی دغدغه ای داشته باشد؟ پس مسئولیت او در قبال خود و نزدیکانش چه می شود؟ همین سئوالات و دودلی ها از مرد عنكبوتی شخصیتی بسیار واقع گرا ساخته كه ذهن مشغولی دست از سرش برنمیدارد و گیرایی خاصی در داستان هایش موج میزند زیرا همه ما در زندگی با تردیدهای مشابه ای روبرو هستیم.

 

12- دشمنان مجذوب كننده

دشمنان مرد عنكبوتي

مرد عنكبوتی دشمنان فوق العاده ای دارد كه از جذابیت بالایی برخوردار هستند. آنها ظاهر و قدرت های منحصر به فردی هم دارند ولی مهم ترین خاصیت شان این است كه به خوبی پیتر پاركر/ مرد عنكبوتی را به چالش میكشند. علاوه بر این، نحوه پیدایش اكثر آنها به منشا (origin) مرد عنكبوتی شبیه است چون اغلب در نتیجه یك آزمایش علمی یا سوء استفاده از علم و فن آوری به نیروهای خود دست یافته اند (مثل «گرین گابلین»، «دكتر اختاپوس»، «الكترو» و ..). معمولا این دشمنان درست مثل قهرمان عنکبوتی ما، نیرو ها یا لباس هایی دارند که نشان دهنده ی حیوان خاصی است. آن‌ها علاوه بر داشتن این نیرو های مخرب اما جذاب، پیچیدگی های شخصیتی منحصر به فردی نیز دارند كه رمز جاودانگی آنها است. به طور مثال ، خیلی از انها مثل اتو اكتاویس یا ادی براك در كمیك های Ultimate، دوران كودكی مشابه ای با پیتر داشته اند اما نبود یك راهنما و مرشد همچون «عمو بن» در زندگی شان باعث شده پس از به دست آوردن نیروهای فوق بشری راه اشتباه خباثت را برگزینند. این مسئله تضاد جذابی بین اسپایدرمن و دشمنان او خلق كرده و لایه های عمیقی به شخصیت آنها داده است.  نكته دیگر تنوع شگفت انگیز در آنهاست. به عبارت دیگر، هر نوع شخصیت خبیثی كه تصورش را بكنید در عالم اسپايدرمن یافت میشود، از خلافكاران خرده پا و خیابانی گرفته تا دانشمندان جاه طلب و مجنون یا قاتلین روان پریش و متخصصین ایجاد توهم یا حتی سیمبیوت های فضایی انتقام جو. جالب است كه اكثر آنها از انگیزه های قابل قبول و قانع كننده ای برای خباثت برخوردارند. به طور مثال گرین گابلین خصومتی كاملا شخصی با پیتر پاركر و خانواده اش دارد. این در حالی است كه دكتر اختاپوس تشنه قدرت است و دوست دارد "برتری" خودش را به دیگران ثابت كند و یا ونوم آز آنجائیكه پیتر پاركر را مسئول ناكامی های خودش میداند، در صدد گرفتن انتقام است.

مقالات مرتبط: معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی

 

13- سطح توانایی های فوق بشری و تجهیزات

قدرت مرد عنكبوتي

ابرقهرمانان كمیك بوكی دارای یك سری توانایی های فوق بشری ثابت هستند (یا با استفاده از تجهیزات خاص قادر به انجام اعمال فوق بشری میشوند) این قدرت ها معمولا سرعت، قدرت و چابكی فوق انسانی را شامل میشوند. ولی قدرت های مرد عنكبوتی متفاوت از نیروهای كلیشه ای اكثر همنوعان خود است و به همین دلیل كاملا متمایز میشود. به علاوه، نیروهای او واقعا با حال (cool) هستند و كیست كه نخواهد روی در  دیوار راه برود یا در میان ساختمان های شهر تاب بخورد؟

مهم تر اینكه، توانایی های او كاملا معقول و متعادل هستند. یعنی او نه زیاد قدرتمند است و نه خیلی ضعیف. به همین خاطر در هنگام مبارزه نه آنقدر ضعیف است كه با یك ضربه نقش بر زمین شود و نه آنقدر قوی كه مخاطب كاملا از پیروزی اش مطمئن باشد. اجازه بدهید جور دیگری بگویم ... نیروهای مرد عنكبوتی در چنان سطح مناسبی است كه هر وقت در مقابل حریف قدرتمندی قرار میگرد دلمان برایش شور میزند و نگرانش میشویم ولی از سوی دیگر نیروهایش آنقدر هست كه وقتی عصبانی یا غیرتی  شود دمار از روزگار حريفانش در بیاورد. تجهیزاتی نيز كه مرد عنكبوتی را در مبارزه با جرم و جنایت یاری میدهند بسیار محدود هستند. یعنی باعث نمیشوند بیش از حد به آنها متكی شود یا هر از گاهی یك وسیله جدید رو كند و با آن دشمن را شكست دهد. در ضمن، وب شوترهای او از باحال ترین وسایل تاریخ كمیك هستند.

مقالات مرتبط: آشنایی با تجهیزات پیتر پارکر/ اسپایدرمن

 

14- شوخ طبعی

جوك مرد عنكبوتي

شوخ طبعی از ویژگی های بینظیر مرد عنكبوتی است. البته شاید گاهی به خاطر جدیت داستان یا وخامت اوضاع كمتر شوخی كند اما در كل شوخی كردن و سر به سر گذاشتن دشمنان نوعی استراتژی برای اوست چون با این كار حریف را عصبانی كرده و باعث میشود دچار خطا شوند. كارشناسان شوخ طبعی مرد عنكبوتی را با «باگزبانی» (شخصیت معروف كارتونی) مقایسه میكنند. چون به اعتقاد آنها باگزبانی هم با اتكا به همین حربه توانسته از پس رقبای بسیار بزرگ و نیرومند تر از خودش بربیاید. دلیل دیگر برای شوخ طبعی مرد عنكبوتی را باید در شخصیت خجالتی پیتر پاركر جستجو كرد. در حقیقت، دستیابی به قدرت های فوق بشری فرصتی را برای پیتر مهیا كرد تا با زدن ماسك به صورت شخصیتی جدید پیدا و اعتماد به نفس كسب كند. همین باعث شد تا در قالب مرد عنكبوتی شوخی كند (در كل از نظر روانشناسان آدم هایی میتوانند در جوك گفتن و شوخی كردن موفق باشند كه اعتماد به نفس بالایی دارند)

مطالب مرتبط: خنده دار ترين داستان مرد عنكبوتي را دانلود كنيد

 

15- روحیه تسلیم ناپذیری

اراده مرد عنكبوتي

پیتر پاركر/ مرد عنكبوتی هرگز در برابر مشكلات تسلیم نمیشود. بارها و بارها دیده ایم كه در وضعیتی خطرناك گیر افتاده ولی با تلاش فراوان و اراده قوی توانسته بر ان غلبه كند. خیلی وقت ها شاهد بوده ایم كه مرد عنكبوتی رو در روی حریفانی قرار گرفته كه از نظر فیزیكی یا نیروهای فوق بشری بسیار بسیار از وی قوی تر هستند (مثل «جاگرنات»، «فایرلرد» ، «مورلان» و «ثانوس») ولی در نهایت توانسته با اتكا به روحیه تسلیم ناپذیر، جنگنده و خستگی ناپذیر خود شكست تحقیرآمیزی را به آنها تحمیل كند.

مقالات مرتبط: لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

داستان "هیچ چیز نمیتواند جلوی بولدوزر را بگیرد" ترجمه شد! + لینک دانلود

 

 

16- لباس عالی و بینظیر

لباس مرد عنكبوتي

از لباس كلاسیكی كه مرد عنكبوتی بر تن میكند هیچ عیب و ایرادی نمیتوان  گرفت. به همین دلیله كه در طول بیش از 50 سالی كه از خلق او میگذرد، تغییراتی در حد صفر در این لباس رخ داده. این لباس در حال حاضر آنقدر نمادین است كه بعید است كسی در دنیا آن را نشناسد. این لباس هنوز هم كاملا مدرن و كاربردی به نظر میرسد و هیچ چیز آن زائد یا غیر ضروری نیست و واقعا استیو دیتكو برای خلق آن نهایت نبوغ و خلاقیت خودش را خرج كرده است. اما نكته جالب تر در ماسك مرد عنكبوتی نهفته است. در واقع چون تمام صورت او را میپوشاند، بنابراین بیننده با دیدنش حس میكند یك نفر مثل خودش میتواند زیر آن قرار داشته باشد. به عبارتی گویا تر، هر فردی در دنیا فارغ از فارغ از هر نژاد ، رنگ پوست، قومیت یا ملیت میتواند خودش را زیر نقاب مرد عنكبوتی تصور كند

مقالات مرتبط: آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی

 

 17-  عشق های ماندگار

عشق مرد عنكبوتي

«مری جین»، «گوئن استیسی»، «فلیشیا هاردی»، «بتی برنت»، و ... دخترانی كه مرد عنكبوتی به آنها علاقمند شده از چنان شخصیت پردازی قوی و جذابی برخوردار هستند كه به تنهایی توانسته اند در كمیك های اختصاصی خودشان حضور داشته باشند (كدام شخصیت دنیای كمیك رو میشناسید كه از روی اكثر عشق هایش مثل مری جین، گوئن استیسی و بلك كت كمیك اختصاصی چاپ شده باشد؟) بدون هیچ اغراقی خصوصیات شخصیتی این كاراكترها آنقدر جذاب و عمیق بوده كه ابعاد منحصر به فردی به داستان های مرد عنكبوتی داده اند. نوعی تنوع خاص در این شخصیت ها به چشم میخورد كه باعث شده دست نویسنده ها در روایت ماجراهای رومانتیك در كمیك های مرد عنكبوتی باز باشد (یعنی مثلا گربه سیاه عاشق اسپایدرمنه ولی مری جین و گوئن استیسی عاشق پیتر پاركر و این نكته مهمی است) ولی مهم تر این است كه مسیر دلبستگی پیتر نسبت به جنس مخالف كاملا واقعی بوده است. یعنی او ابتدا به كسی علاقمند شد كه همكارش بود، بعد عاشق همكلاسی خودش به نام گوئن شد كه مشتركاتی باهاش داشت. ولی پس از مرگ او وارد دوره بلاتكلیفی شد و با دختری پر شر و شور به نام فلیشیا طرح دوستی ریخت اما به زودی فهمید كه به دردش نمیخورد. تا اینكه با مری جین ازدواج كرد ، دختری كه مشخص شد بیشترین تشابهات و مشتركات را با پیتر دارد.

مقالات مرتبط: تمام عشق های پیتر پاركر!

 

18- حضور مستمر و موفق در عرصه های سرگرمی

دي وي دي مرد عنكبوتي

محبوبیت مرد عنكبوتی سالهاست موفقیتی رشك برانگیز در عرصه های مختلف به او داده است. از او فیلم های سینمایی، اسباب بازی، كارتون، گیم و محصولات جورواجور فراوانی به بازار آمده است . در واقع هیچ عرصه ای نیست كه مرد عنكبوتی در آن دیده نشده باشد. همین حاكی از حضور قدرتمند او در دنیای سرگرمی است. چندی پیش او با اختلاف عظیم نسبت به همه رقبا محبوب ترین شخصیت كمیك بوكی در زمینه فروش محصولات منتسب به او شناخته شد. ضمن اینكه در عرصه سینما هم اعلام شد فیلم های سینمایی مرد عنكبوتی ارزشمند ترین فرنچایز هالیوود هستند كه براساس یك شخصیت كمیك بوكی ساخته شده اند. همچنين، الان مدتهاست كمیك های مرد عنكبوتی با قدرت هرچه تمام در لیست 10 كمیك پرفروش ماهانه حضور دارد. در واقع او خیلی وقت ها تنها شخصیت كمیك بوكی است كه هر ماه دو یا سه عنوان در لیست مذكور دارد. در دیگر عرصه ها هم حضور او كاملاً چشمگیر است. به طور مثال، تقریبا زمانی نیست كه انیمیشن یا بازی جدیدی از او در بازار نباشد.

مقالات مرتبط: مرد عنکبوتی محبوب ترین ابرقهرمان جهان شد

كمیك های مرد عنكبوتی پرفروش ترین هستند

مرد عنکبوتی ارزشمندترین فرنچایز کمیک بوکی هالیوود شد

 

19- Origin بی همتا

origin مرد عنكبوتي

نحوه پیدایش (Origin) یا نحوه تبدیل پیتر پاركر به مرد عنكبوتی كه اولین بار در شماره 15 فانتزی شگفت انگیز نقل شد، آنقدر قوی و موثر است كه كارشناسان همگی آن را بهترین در دنیای كمیك میدانند. این Origin آنقدر فوق العاده است كه پس از گذشت این همه سال كم ترین تغییری در آن رخ داده است (چون نیازی به تغییر  یا شرح و بسط آن نبوده است) مهم ترین ویژگی Origin مرد عنكبوتی این است كه پیتر پاركر در نتیجه آن به بلوغ میرسد و رشد میكند. یعنی ابتدا شاهد هستیم كه پیتر وقتی توسط عنكبوت رادیو اكتیو گزیده میشود و به نیروهای فوق بشری دست میابد ، مثل همه انسان های هم سن و سال خودش دستخوش غرور میشود و سعی میكند از آنها برای كسب شهرت و درآمد استفاده كند ولی با بی اعتنایی نسبت به جرمی كه در كنارش رخ داده  موجبات مرگ تراژیك عموی عزیزش را فراهم می آورد. او سپس یاد میگیرد از قدرت هاش به صورت مسئولانه بهره بگیرد. همین جاست كه فرق Origin او با دیگر ابرقهرمانان مشخص میشود. یعنی بسیاری دیگر از شخصیت ها هستند كه به دلیل مرگ یكی از عزیزان خود ابرقهرمان شده اند ولی هیچ كدام مثل پیتر پاركر در كشته شدن عزیزان خود مقصر نبوده اند.

مقالات مرتبط: اولین و مهم ترین کمیک استریپ مرد عنکبوتی به فارسی ترجمه شد

10 ابرقهرمانی كه بهترین اریجین (Origin) را دارند + ویدئو

 

 

20- عناوین فرعی متعدد و موفق

كميك هاي مختلف مرد عنكبوتي

در طول سالها شاهد بوده ایم كه شخصیت های مختلفی به صورت اسپین آف (Spin-off) از مرد عنكبوتی منشعب شده اند. یعنی مرد عنكبوتی آنقدر محبوب بوده و داستان هایش آنقدر پتانسیل داشته اند كه كلون هایش («بن رایلی» و «كین»)، «ونوم» ، «كارنیج»، میگل اهارا (مرد عنكبوتی 2099) ، گوئن عنكبوتی، دختر عنكبوتی، خوك عنكبوتی، زن عنكبوتی و ... به عناوین شخصی خود راه یافته اند و جالب اینكه هر كدام شخصیت پردازی منحصر به فرد خود را داشته و هرگز از روی پیتر پاركر كپی نكرده اند.

مقالات مرتبط: مردان و زنان عنكبوتی

 

راستي، شما براي چي مرد عنكبوتي را دوست داريد؟

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Miguel ohara 1394-07-15 13:11
من خیلی از مرد عنکبوتی خوشم نمیاد حتی 2 تا انمیشن هستند که بیشتر از مرد عنکبوتی دوستشون دارم ولی یه چیزی مرد عنکبوتی داره که منو به سمت خودش می کشه
+1 #2 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-07-15 13:23
همینو خواهشا به سایتایی که میان علیه ما بیانیه میدن بدین تا دهنشون بسته شه
نیاز نیست از استاد تعریف بکنم ولی بازم می کنم
مقاله عالی بود و دهن ه همه دی سی فن های متعصب رو میبنده
+1 #3 web head 1394-07-15 13:58
سعدیا مردعنکبوتی نیکو نام نمیرد هرگز این مقاله از هر نظر عالی بود و جواب تمام فن بوی ها نمی دونم چرا یه جذبه ای داره مردعنکبوتی که ناشناختس
+2 #4 spidey 4ever 1394-07-15 14:41
عالي بود
خيلي منتظر اين مقاله بودم

من پيتر پاركر رو دوست دارم چون عين خودمه. چون مشكلات روزمره داره. چون قدرت هاش باحاله. چون باهاش ميشه بزرگ شد. چون قدرت هاش نه خيلي زياده ، نه خيلي كمه. چون دشمناي خوبي داره. چون گرين گابلين داره و گرين گابلين برترين ويلن تاريخه. چون داستان هاي عالي داره. چون مرد عنبكوتي 2099 داره. چون گوئن داره، چون مري جين داره. چون بهترين شخصيت هاي مكمل دنيا رو داره. چون مهربونه، چون براي خانواده اش جون ميده. چون بدشانسه. چون جايز الخطاست و مثل همه ادمها گاهي اشتباه ميكنه. چون هيشكي دوستش نداره. چون هميشه سعي ميكنه كار درست رو انجام بده حتي اگه همه بر عليه اش باشن. چون از همه قهرمان هاي عالم محبوب تره. چون در ظاهر شوخ طبعه ولي در باطن دلي پر از غصه داره. چون زندگيش با تراژدي عجين شده. چون مثل خودم بي پوله. چون هر چي سگ دو ميزنه بازم به جايي نميرسه. چون لباسش حرف نداره. تجهيزاتش باحاله. چون سبك مبارزه اش همتا نداره. چون اريجيني داره كه همه بهش غبطه ميخورن. چون ميتونم خودم رو جاش تصور كنم. چون گوئن عنكبوتي داره. چون بهترين كارتون دنيا يعني spectacular spiderman رو داره. چون بازي هاش عالين. چون بهترين نويسنده هاي كميك روش كار كردن. چون خيلي خاكيه و اصلا خودش رو نميگيره.


خدا ازت متشكرم كه استن لي و استيو ديتكو رو خلق كردي تا بتونن برامون اين شخصيت رو خلق كنند
+2 #5 Agent Marvel 1394-07-15 15:02
پیتر رو دوست دارم،برای این دوست داشتن هنوز مسخره میشم ولی ازش دفاع میکنم و اجازه نمیدم کسی بهش توهین کنه.او به بچه لاغر مردنی و .... مثل من اعتماد به نفس میده.زندگی من داره پیش میره و پیترم داره پا به پام میاد (البته اون ازم 12 سال بزرگتره ! قبلا کمتر بود )

پیتر از همیشگی ترین یار هم برام همیشگی تره ! چون هنوز باهامه ! تا پای مرگ !

نمیدونم چه طور احساسم رو توصیف کنم ،دوست دارم پیتر دوست دارم.

هم چنان با همیم آقا ببره !
+1 #6 DAREDEVIL 1394-07-15 15:12
کلمه ای در وصف این مقاله پیدا نمیکنم!
واقعا که مردعنکبوتی بهترین و کاملترین و دوست داشتنی ترین شخصیت کمیک بوکی است.
نقل قول:
راستی شما برای چی مردعنکبوتی را دوست دارید؟
برای همه ی این دلایلی که آوردید.
+1 #7 Dark spidey 1394-07-15 16:19
مقاله عالی بود شگفت انگیز بود بدون نقص بود یکی از بهترین مقاله هایی بود که تاحالا خونده بودم خیلی ممنونم اقای ترابی شما همیشه با مقالات عالی تون دل منو شاد میکینید
من همیشه از کودکی اسپایدیو دوست داشتم همیشه اونو بهترین دوست خودم میدونم اون بهترینه اون یکی از ماس خیلی شبیه ادمای معمولیه با مشکلاتش دستو پنجه نرم میکنه و برای موفقیتش تلاش میکنه و هیچ وقت دست از تلاش نمیکشه بهترین محبوب ترین شگفت انگیز ترین بی نقص ترین ابر قهرمان دنیا اسپایدرمنه
#8 aryan.m 1394-07-15 16:24
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان من تو سایت مارول کیدس 18 شماره از کمیک های مردعنکبوتی رو پیدا کردم فتو شاپم بدک نیست ولی راستش کسی هست که بدونه چطور میشه عکس رو به فرمت سی بی آر تبدیل کرد؟
#9 mtm 1394-07-15 16:35
به نقل از aryan.m:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان من تو سایت مارول کیدس 18 شماره از کمیک های مردعنکبوتی رو پیدا کردم فتو شاپم بدک نیست ولی راستش کسی هست که بدونه چطور میشه عکس رو به فرمت سی بی آر تبدیل کرد؟

دوست عزيز
مگه همينطور ميشه يه كميك پيدا كرد و فقط چون فتوشاپت بد نيست اينجا كامنت بدي؟
كميك هايي كه ترجمه ميشن طي روندي انتخاب ميشن.
بعد براشون اديتور و مترجم انتخاب ميشه
در حال حاضر هم احتياجي به مترجم و اديتور جديد نداريم
اگر احتياج داشتيم اطلاعيه ميديم
لطفا ديگه تو اين صفحه از اين اسپم ها نديد
#10 Dark spidey 1394-07-15 16:36
چند تا خبر

ویدئو قسمت دوم فصل 2 سریال فلش منتشر شد

s6.picofile.com/.../...

کانسپت ارت فصل دوم سریال دردویل
8pic.ir/.../...
#11 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-07-15 16:36
8#
یه فایل rar درست کن ، عکس موردنظرو بذار توش
بعدش آخر اسم اون فایل rar که نوشته .rar رو تغییر بده و بکنش .cbr بعدش درست میشه
پ.ن: ببخشید بابت اسپم
#12 aryan.m 1394-07-15 16:37
به نقل از mtm:
به نقل از aryan.m:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان من تو سایت مارول کیدس 18 شماره از کمیک های مردعنکبوتی رو پیدا کردم فتو شاپم بدک نیست ولی راستش کسی هست که بدونه چطور میشه عکس رو به فرمت سی بی آر تبدیل کرد؟

دوست عزيز
مگه همينطور ميشه يه كميك پيدا كرد و فقط چون فتوشاپت بد نيست اينجا كامنت بدي؟
كميك هايي كه ترجمه ميشن طي روندي انتخاب ميشن.
بعد براشون اديتور و مترجم انتخاب ميشه
در حال حاضر هم احتياجي به مترجم و اديتور جديد نداريم
اگر احتياج داشتيم اطلاعيه ميديم
لطفا ديگه تو اين صفحه از اين اسپم ها نديد

ببخشید :oops:
+1 #13 parker 1394-07-15 16:38
بهترین مقاله ای بود که تا به حال رو سایت قرار گرفته. چیزی دیگه هم نمیشه در بابش گفت. واقعا دست مریزاد که هیچ وقت نمی ذارید در رابطه با بهترین بود پیتر به شک بیفتیم(البته نباید هم شک کنیم.)
+2 #14 Hesam avenger 1394-07-15 16:49
به نقل از Dark spidey:
چند تا خبر

ویدئو قسمت دوم فصل 2 سریال فلش منتشر شد

s6.picofile.com/.../...

کانسپت ارت فصل دوم سریال دردویل
8pic.ir/.../...

۱. من همین دو دقیقه پیش قسمت اول فصل دوم سریال فلش رو دیدم واقعا انتظارم بر اورده نشد چندین ایراد اساسی باهاش داشتم:
بازیگری ضعیف و بشدت مصنوعی اون بازیگر ایریس
۲.بنظرم داستان سیاه چاله رو خیلی ابکی تمومش کردن و سر هم اووردنش
۳.فلش سیگنال(واقعا این تقلیدای از بتمن اعصابمو ریخته بهم ایده جدید ندارن رو کنن)
در رابطه با خبر دوم فقط میتونم بگم عالی خیلی عالی بود
+1 #15 mks 1394-07-15 16:59
متشکرم از آقای استاد ترابی بابت این مقاله کامل و جامع
من از سن 9 سالگی که اولین بار مردعنکبوتی را در قسمت یک تریولوژی sam rimiدیدم در یک کلام عاشق آن شدم حتی با وجود اینکه قبل ان شخصیت هایی مانند batman و superman را می شناختم ولی از هیچکدام خوشم نیامد چرا؟دلیل آن فقط و فقط در شخصیتت peter parker است .
در اون صحنه که پیتر جمله قدرت زیاد مسیولیت به همراه دارد را به یاد میاورد من عاشق آن شدم و همه این ها بخاطر origine معرکه و شخصیت پردازی spiderman است.
فکر نمیکنم در این مقاله دلیل دیگری را از جا انداخته باشید. متشکرم آقای ترابی
#16 Logan Rogers 1394-07-15 17:02
بالخره عضو شدم
+2 #17 SLH Hero 1394-07-15 17:07
کامل ترین مقاله ای بود که تا به حال خوندم ;-) .
مثل همیه بی نقص بود.
خیلی وقت پیش بود که آقای ترابی گفتن که در حال نوشتن این مقاله هستن. به نظرم انرژی زیادی صرف این مقاله کردن.

من از اون اوّل که با مردعنکبوتی آشنا شدم، به چند دلیل عاشقش شدم:
1) میتونستم زندگی معمولیش رو ببینم و میدیدم که یک آدم معمولی مثل همه مردمه.
2) همیشه میدیدم که داره مردم رو نجات میده.
#18 young spider 1394-07-15 17:08
به نقل از Logan Rogers:
بالخره عضو شدم


خوش اومدی.
+1 #19 Artemis 1394-07-15 18:34
مگه دوست داشتن اسپایدی دلیل هم میخواد؟همون لباسش کافیه ادم ازش خوشش بیاد :lol:

ممنون بابت مقاله
+1 #20 j.jonah jameson 1394-07-15 18:52
شکی در نوشته های این مطلب نیست و در یک کلام عالی بود
و خیلی خوبه که برای دوست داشتن مرد عنکبوتی 20 دلیل وجود داره و عمران اگه بشه برای بتمن چنین دلایلی نوشت
#16 خوش آمدی :D
+1 #21 spider emad 1394-07-15 19:09
واقعا فوق العاده بود یکی از بهترین مقاله هایی که تو این سایت خوندم.خدا میدونه که چقدر به مرد عنکبوتی ارادت دارم اگه 70 سالمم بشه بازم اسپایدی رو دوس خواهم داشت.پیتر خیلی به من شباهن داره و بخاطر همینه که تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و دوسش داشتم.از همه شخصیت های ابر قهرمان بهتره و آدم تره و خوش قلب تره.چیز های خیلی بیش تری هم هست که میدونم همتون میدونین.مرسی آقای ترابی که این مقاله رو قرار دادین خدا میدونه چقدر منتظر بودم.این مقاله مشت محکمی بر دهن اونایی که مارو مسخره میکنن چون عاشق انسان ترین شخصیت ابرقهرمان شدیم.زنده باد اسپایدی.همیشه تو قلب ما خواهی بود.مرسی
+1 #22 Night.Wing 1394-07-15 19:18
مقاله ای کاملا جامع و عالی بود
ولی مسولیت پذیری چیزیه که پارکرو متایز کرده و در واقع این غرور پیتر بود که عمو بن رو کشت.

فقط یه سوال. پیتر کی با استارلرد جنگیده و چرا؟
+1 #23 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-07-15 19:34
یکی دیگه از خوبیای پیتر اینه که خیلی مهربون ه
من خودم فن بتمنم ولی خدایی تا حالا شده پیت کسی رو شکنجه کنه یا مثلا با چاقو دست طرفو به شدت زخمی کنه؟
نه که نشده
همون انیمیشین بتمن محفل جغد های کافیه که بفهمی چقد بتمن خشنه
یا مثلا توی مبارزه با اون رییس باند خلافکاری توی کمیک باگشت شوالیه تاریکی ، خیلی بد کتک میزد. یا مبارزه با جوکر توی همین کمیک
ولی پیتر همشیه با ملایمت میجنگیده نهایت خشنیش مثه مبارزه کینگ پین ه
کلا پیتر خیلی قابل درک تره
واقعاً اون نکته ماسک اسپایدی که هرکسی با هر نژادی و رنگی میتونه پشت نقاب باشه جالب ه
فک نمیکنم موقع خلق اسپایدی ، استن لی و استیو دیتکو اینقدر توجه کرده باشن که چی داشتن خلق میکردن :lol: :lol:
#24 mtm 1394-07-15 19:37
به نقل از Night.Wing:


فقط یه سوال. پیتر کی با استارلرد جنگیده و چرا؟

یه اشتباه تایپی پیش اومده بود!
اون فایر لرد بود، نه استار لرد ! :-*
#25 saymbobat 1394-07-15 19:50
ببخشید من الان چند وقته که مقاله ای را نوشتم باید چی کار کنم :oops: :oops:
+1 #26 m.spidey 1394-07-15 20:09
اره اره اره
همه یه کف مرتب برا اسپایدی جون
ماشالا ماشالا همه با هم کمه کمه
ممنونم بابت همه این ها خیلی خوش حال هستم که عضو این سایت شدم این یک افتخار بزرگه :-) :-)
تازه این بیستا دلیل کمه میتونم 100 تا دلیل بیارم
.
.
.
.
.
از همه متشکرم سه سالگی سایتمون مبارککککک باشه :lol:
#27 saymbobat 1394-07-15 20:12
از آقای ترابی بابت این مقاله تشکر میکنم
#28 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-07-15 20:33
25#
الان نویسنده زیاد داریم (دارن)
هروقت نیاز به نویسنده یا مقاله شد آقای ترابی اطلاعیه میده
اگه خواستی مثه خودم تا اون روز منتظر بمون ;-)
+3 #29 Doc Strange 1394-07-15 22:03
همه چی این قهرمان کامله! بهترین ابرقهرمان دنیای کمیک بوک!
سبک مبارزه منحصر به فرد رو خوب عکسی براش گذاشتین واقعا ادم تو بازی هاش میشه خیلی خوب درک کرد ، واقعا کار این بازی سازان مردعنکبوتی حرف نداره!
دشمنای عالی هم که کم نداره بزنم به تخته با هرجور بدبختی هم شده شکستشون میده ! :cry:
والا عشقاشم که خوبن اصلا هرکی گفت اینا بدن میرم دهنشا کاگل میبندم ... :-*
لباس عالی هم بفرما داره... البته اقای ترابی مردعنکبوتی لباسای دیگم داره به نظرم بهتر بود به اونام اشاره میکردید واقعا بعضیاشون خیلی خوب طراحی شدن ... :-*
اه حرف از فیلماش شد، دوباره ساعتم خوابید!! :-* :lol:
و کلی چیزای دیگه که اقای ترابی اشاره کردن و من از ایناش بیشتر خوشم میاد ... :-*
+5 #30 mokhtar 1394-07-15 22:53
مرسی مهدی
واقعا مقاله سختی بود ولی به بهترین نحو ممکن از پسش بر اومدی
به همه نکات اشاره کردی
فقط دو چیز به ذهنم میرسه و اونم اینه که
1- پیتر همیشه روی پای خودش می ایسته. من این روحیه اش رو تحسین میکنم. یعنی کار براش عار نیست. اگه یادتون باشه در فیلم مرد عنکبوتی 1 یه جایی هست که نورمن میاد به خونه مشترک پیتر و هری. هری به باباش میگه: پیتر داره دنبال کار میگرده . نورمن هم میگه خیلی راحت میتونه چند تا زنگ بزنه و براش کار جور کنه . ولی پیتر میگه لازم نیست و دوست داره خودش برای خودش کار جور کنه. اینجاست که نورمن، پیتر رو تحسین میکنه و یه لحظه صورت هری رو میبینیم که کاملا معلومه حس حسادتش تحریک شده چون همیشه دوست داشته باباش اونو تحسین کنه.

2- خودت همیشه گفتی پیتر یه جور پسر marrying type است. یعنی وقتی عاشق میشه فقط به ازدواج فکر میکنه. این کاملا درسته و اینو من خیلی در پیتر تحسین میکنم. پیتر ذاتا آدم عیاشی نیست.
+5 #31 mokhtar 1394-07-15 23:02
اینم یادم رفت بگم
خوشم اومد مقاله رو بدون اشاره به نام قهرمانان دیگه نوشتی
خیلی ماهرانه نوشته بودی
اگه من بودم تو هر پاراگراف به حداقل 10 تا قهرمان دیگه متلک انداخته بودم
+3 #32 Kousha-Spider 1394-07-16 01:04
عالی! فوق العاده بود.بدون اغراق یکی از بهترین مقاله هایی بود که خوندم.ممنون آقای ترابی.
دقیقا تمام نظرات و احساساته من رو درباره پیتر بیان میکنه.دقیقا میتونم بعضی از ویژگی های خودم رو تو پیتر پیدا کنم(همیشه دنبال انجام کار درستم.به نزدیکان و خانواده بیشتر از هرچیزی اهمیت میدم.) :-) دقیقا همین ویژگی ها هست که منو جذب پیتر کرده بعضی وقتها فکر میکنم من ذاتا برخی ویژگی های پیتر رو دارم یا نا خود آگاه ازش الگو برداری کردم :-*
نکته ی خیلی مهمی که بهش اشاره شد این بود که پیتر بر اسپایدرمن ارجعیت داره 8)
+1 #33 amazing VENOM 1394-07-16 08:01
دوستان میخواستم اطلاع بدم که نسخه ی 1.5.1 بازی future fight اومد ;-)
+2 #34 a.v.s 1394-07-16 15:30
اخ اخ اخ
یادمه تو بچگیم خیلی عاشق مرد عنکبوتی بودم
قبلا بچه بودم که دیدم شبکه یک مرد عنکبوتی 3 رو میده . از اون جا عاشق مرد عنکبوتی شدم . والا از عنکبوت میترسم ولی عاشق مرد عنکبوتیم . من خیلی یادم نیست ولی مامانم میگه اون موقع تو بچگیام هی هرچی خواستم مرد عنکبوتی بود . مداد مرد عنکبوتی , تراش مرد عنکبوتی , عروسک مرد عنکبوتی , بادکنک مرد عنکبوتی , یادمه اون موقع بستنی مرد عنکبوتی بود :lol: یادش بخیر :cry: حتی خالم واسم برچسب مرد عنکبوتی میخرید :lol: بعد حالا کارتوناش . یادمه اولین کارتونی که از مرد عنکبوتی دیدم . مرد عنکبوتی . مجموعه جدید کارتونی بود . بعد مرد عنکبوتی : مجموعه کارتونی دهه 90 با دوبله بود . بعد مرد عنکبوتی خارق العاده . آخر سر هی باخودم میگفتم مردعنکبوتی 4 کی میاد . بعد دیدیم یه مرد عنکبوتی جدید بود (حتما میدونید کدوم فیلم مرد عنکبوتی رو میگم ) یهو چشممون جمال شخصیت مکمل مرد عنکبوتی 3 خورد . گوئن استیسی . باخودم گفتم یاخدا چرا اونو عشق اول اسپایدرمن کردند :lol: . ولی یهو نمیدونم چی شد . تصادفی با تبلت رفتم توی این سایت . نمیدونم چی شد . نمیدونم اولین مقاله ای که خوندم بزرگترین دشمنان مرد عنکبوتی - قسمت اول بود یا مقاله سرگذشت کلون ؟ اون موقع به پدرم گفتم یه سایت به این اسم اومده بعد بهم گفت : نمیدونم چرا برای یه شخصیت خیالی سایت میسازن . قشنگ اون موقع قانع شدم . یهو دیدم این فراتر از اونیه که دیدم . بعد رفتم اپارات . یهو اپارات سایتو دیدم . و یه ویدئوی مشتی از سایت دیدم . باخودم گفتم . وای . این سایت عالیه .

بقیه جریانات رو وقتی اگه کمیک فن داغ نوبت من شد میگم :lol:
+2 #35 BARY.SPIDEY 1394-07-16 20:17
اولا خیلی ممنون از مقاله واقا خوب بود
من اولین بار مرد عنکبوتی رو تو مجموعه کارتونی جدید وقتی که 4 سالم بود دیدم و از همون موقع عاشقش شدم. البته اوایلش به خاطر لباس بود که منو جذب خودش کرد بعد وقتی که فیلم مرد عنکبوتی1 رو دیدم گفتم خدا این پیتر وقتی که نقاب نداره دوست داشتنی تر از وقتیه که ماسک می زنه خلاصه با دیدن کارتونا و بازی و فیلما این علاقع رو دنبال کردم تا که زمستون قبلی اتفاقی اومدم تو سایت و دیدم که دنیای مرد عنکبوتی خیلی بهتر از اون چیزیه که فکر می کردم. و از اون روز تا امروز تقریبا 1/2 چیز های که بهشون فکر می کنم مختص به مرد عنکبوتیه:پسری که مثل خود ماست و گاهی ازش اشتباهاتی هم سر می زنه.
واقعا ممنونم که با این سایت و مخصوصا این مقاله به ما یاد آوری کردید که چرا مرد عنکبوتی رو دوست داریم
+2 #36 The Rock 1394-07-16 20:23
آقای ترابی خیلی ممنون مقاله از این کامل تر و تخصصی داریم مگه؟
من اون اویل که توسایت بودم با پیتر آشنا نبودم ولی الان میدونم پیتر کیه و چجور شخصیتی داره و واقعا احساس میکنم باهاش نقاط مشترکی هم باهاش دارم مشکلات مالی بدشانسی مسئولیت پذیری(وقتی کارم بهم میگن سعی میکنم به نحو احسنت انجامش بدم)روحیه تسلیم ناپذیری....
شوخ طبعیش رو واقعا دوست دارم خوشم میاد تو هر شرایطی کم نمیاره و به راهش ادامه میده
دشمنایی که داره عالین گرین گابلین داک اک و ....
اطرافیانش از اونا هم بهتر کدوم شخصیتی این همه شخصیت مکمل داره که اونوقت هر کدوم هم داستان خودش رو داره
به خاطر همیناست که دوستش دارم
+1 #37 shadow girl 1394-07-18 19:26
این مقاله یه چیزی اونورتر از عالی بود
شخصیت های پیتر پارکر و اسپایدرمن حتی میتونن الگوی مردم باشن چون توی اخلاق رفتار یا حتی توی حرف زدن بهترینه و تقریبا هیچ اشکالی توش نیست
واقعا چجوری میشه عاشق همچین شخصیتی نبود ؟؟
+1 #38 Hossein sbn 1394-07-22 19:52
دستتون درد نکنه آقای ترابی،واقعا مقاله عالی ای نوشتید.
یکی از نکات جالب درباره ی مردعنکبوتی اینه که، تمام جوهره و وجودش در شماره های 1 تا 38 (همون شماره هایی که توسط استیو دیتکو و استن لی خلق شدند)خلق شده.تو همون شماره ها بود که بهترین دشمنان مردعنکبوتی، بیشتر شخصیت های مکمل مرد عنکبوتی،لباس مردعنکبوتی و خصوصیات شخصیتیش مثل روحیه تسلیم ناپذیری، هوش بالا،شوخ طبعی و... خلق شد و بدلیل داشتن همین خصوصیات مرد عنکبوتی به بهترین و کامل ترین شخصیت دنیای کمیک تبدیل شد.شخصیت پردازی مردعنکبوتی هم اونقدر هم از همون اول اونقدر بی نقص بود که در طی این پنجاه سال تغییر نکرده و بر خلاف برخی ابرقهرمانان نیازی به بروز شدن نداشته.
این ها دلایلی هستند که مرد عنکبوتی رو دوست دارم.
#39 mtm 1394-07-22 19:54
به نقل از Hossein sbn:
دستتون درد نکنه آقای ترابی،واقعا مقاله عالی ای نوشتید.
یکی از نکات جالب درباره ی مردعنکبوتی اینه که، تمام جوهره و وجودش در شماره های 1 تا 38 (همون شماره هایی که توسط استیو دیتکو و استن لی خلق شدند)خلق شده.تو همون شماره ها بود که بهترین دشمنان مردعنکبوتی، بیشتر شخصیت های مکمل مرد عنکبوتی،لباس مردعنکبوتی و خصوصیات شخصیتیش مثل روحیه تسلیم ناپذیری، هوش بالا،شوخ طبعی و... خلق شد و بدلیل داشتن همین خصوصیات مرد عنکبوتی به بهترین و کامل ترین شخصیت دنیای کمیک تبدیل شد.شخصیت پردازی مردعنکبوتی هم اونقدر هم از همون اول اونقدر بی نقص بود که در طی این پنجاه سال تغییر نکرده و بر خلاف برخی ابرقهرمانان نیازی به بروز شدن نداشته.
این ها دلایلی هستند که مرد عنکبوتی رو دوست دارم.

حسین اقا
ممنونم از نظرت
خوندن کامنت هات همیشه حالم رو خوب میکنه
بیشتر نظر بده لطفا ;-)
#40 mtm 1394-07-22 19:55
به نقل از shadow girl:
این مقاله یه چیزی اونورتر از عالی بود
شخصیت های پیتر پارکر و اسپایدرمن حتی میتونن الگوی مردم باشن چون توی اخلاق رفتار یا حتی توی حرف زدن بهترینه و تقریبا هیچ اشکالی توش نیست
واقعا چجوری میشه عاشق همچین شخصیتی نبود ؟؟


مرسی
جدیدا کاربر خانم تو سایت زیاد شده ها! :-*
ولی نمیدونم چرا کم نظر میدن
+1 #41 Hossein sbn 1394-07-23 02:39
#39
لطف دارید آقای ترابی.
راستش من اخیرا تصمیم گرفتم هروقت میتونم درباره ی چیزی نظری بدم که ارزش خوندن داشته باشه کامنت بدم به همین خاطر بعضی اوقات تعداد نظراتم کم میشه.
+1 #42 Ali turtdle 1394-07-26 15:58
مقاله فوق العاده قشنگی بود! ;-)
و همین طور کامل.خوشمان آمد :lol:
+1 #43 sobhani 1394-08-03 15:50
خیلی ممنون بابت مقاله واقعاً از خوندنش لذت بردم.
یکی از نکته هایی که باعث میشه من اون رو نسبت به بقیه قهرمانا و شخصیت های دیگه بیشتر دوست داشته باشم این هستش که خیلی به اصول اخلاقی اهمیت میده یعنی هرچقدر فکر کنید شخصیتی پیدا نمی کنید که بتونه از این نظر با پیتر رقابت کنه.
من خودم از شخصیت های مختلف زیادی در دنیای کمیک خوشم میاد مثل:بتمن،هاکای، کاپیتان آمریکا،ثور و...
ولی اگه دقت کنیم و همه ی خصوصیات این شخصیت ها رو جمع کنیم میبینیم که پیتر یه چیز دیگست یعنی من از پیتر ایراد خاصی نمیتونم بگیرم ولی بقیه شخصیت ها اینطوری نیستن.
برای همین هم اگه قرار باشه یه قهرمان رو برای خودم الگو قرار بدم قطعا پیتر پارکر/مردعنکبوت ی هستش چون واقعاً ویژگی های خوب زیادی داره.
دومین نکته مهم هم همین قابل درک بودن کارکتر پیتر هستش و هر فرد میتونه خودش رو راحت جای پیتر بزاره و احساس میکنه در زندگی معمولی خودش هم مشکلات اون رو داشته یا داره.
#44 Navid 1394-10-06 13:54
اصلا ی چیزی اونورتر از عالی بود !
+1 #45 Human Torch 1395-02-29 07:01
يكى از بهترين و كامل ترين و جامع ترين مقالات سايت
خيلى لذت بردم
اين مقاله
١٠٠ شخصيت برتر مارول
چيز هاى جالبى كه از مرد عنكبوتى نميدانستيد
از بهترين مقالات سايت هستند از نظر من
واقعا دلايل كاملا منطقى و كاملى بود و دلايل اين مقاله ثابت ميكند چرا مرد عنكبوتى محبوب توين ابر قهرمان حال حاضر هستش
فقط تو top 10 كميك هاى هر ماه ٣ عنوان از مرد عنكبوتى موجوده كه دو عنوان ديگه كميك هاى فرعى و شخصيت هاى فرعى مثل زن عنكبوتى،گوئن عنكبوتى،دنياى عنكبوتى و ...... هستش
فروش فيلم هاى مرد عنكبوتى خودش رقم خيلى بزرگيه
مرد عنكبوتى ٣ با وجود اشكالاتى كه داشت به خاطر وجود شخصيت محبوب
Venom(ونوم)به فروشى نزديك ٩٠٠ ميليون دلار (دقيقا حدود ٨٩٠ ميليون دلار)
فيلم شاهكار spiderman 2 و بهترين فيلم كميك بوكى تا الان783 ميليون دلار
فيلم amazing spider man 2 نزديك ٧٠٩ ميليون دلار
فروش spiderman 1 و amazing 1 هم حضور ذهن ندارم
به نظرم تو عرصه انيميشن هم مرد عنكبوتى هنوز خيلى بهش پرداخته نشده و به جز سريال spectular spiderman (مرد عنكبوتى خارق العاده)ما سريال زيباى ديگه اى ازش نديديم،همين سريال هم مارول بعد از ٢ فصل كنسل كرد،واقعا حيف و افسوس
انيميشن بلند از مرد عنكبوتى هم نديديم و اين ضعف مارول هستش براى همه شخصيت هاش نه فقط spidey ،مارول الان تو عرصه سينما،سريال،كمي ك واقعا يكى از بزرگترين سرآمد هاست به نظرم اگر مرد عنكبوتى و تمام شخصيت هاى مارول در دنياى بازى و انيميشن هم نشون داده بشن مارول در هر عرصه اى حكمفرمايى كنه
#46 amir a. ghaderi 1395-04-14 01:26
بدون تردید ، بهترین مقاله سایته این مقاله
#47 Captain Steve Lover 1395-09-17 11:39
خسته نباشید استاد مقاله عالی بود. دستتون درد نکنه. محشر بود.تمام مقاله های شما محشرن. عالی بودمقاله فوقالعاده بود. دستتون درد نکنه.
#48 taha 1395-09-17 14:59
واقعا همه ی اینا درمورد اسپایدرمن راسته و بهترین داستان رو داره و برای همینم هست که کاراکترهای مورد علاقم جوکر و اسپایدرمنن... :-)
#49 bat spaidey 1396-06-22 14:55
من اسپایدی با بتمنو قد هم دوس دارما ولی اینارو که بیشترش بتمنم داره به اضافه خصوصیتای دیگه

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید