10 کاور تاریخی و نمادین انتشارات مارول

10 کاور تاریخی و نمادین انتشارات مارول cover روی جلد مهم ترین نمادین ترین تاریخی

پس از معرفی 10 کاور نمادین انتشارات دی سی حالا وقتشه بریم به سراغ مارول!

مقدمه: ادای احترام (كه در زبان انگلیسی به آن tribute یا homage گفته میشود) بسیار در دنیای كمیك رایج است. یعنی خیلی از طراحان روی جلد یا پانل مهم یا معروف شخصیت های كمیك بوكی را باز خلق میكنند. در این میان انتشارات مارول در طول عمر خود همواره از شماری از بهترین طراحان بهره جسته و  کاورهای بسیاری داشته که به دلایل متعدد در ذهن خوانندگان و بینندگان حک شده و اهمیت تاریخی پیدا کرده اند. در این مقاله به 10 نمونه از کاورهای این شرکت که بیشترین بار مورد ادای احترام قرار گرفته و باز خلق شده اند را خدمت شما معرفی میکنیم. 

10- کاور شماره 4 از کمیک Avengers

کاور شماره 4 از کمیک Avengers

در این داستان كمیك استن لی و جك كربی معروف ترین قهرمان مارول در دوران طلایی كمیك یعنی «كاپیتان آمریكا» را احیا كردند. نحوه بازگشت كاپیتان آمریكا آنقدر كلاسیك و قدرتمند است كه تا الان بارها و بارها به آن رجوع و در قالب های مختلف تكرار شده است. جک کربی کبیر با قرار دادن کاپیتان آمریکا در جلوی تصویر (در حالی که دیگر اعضای اونجرز در پشت او قرار دارند) به بهترین شیوه نشان داده که کاپیتان آمریکا پس از سالها برگشته و قراره رهبر گروه هم بشه!

9- کاور شماره 1 از کمیک Spider-Man

کاور شماره 1 از کمیک Spider-Man

این جلد همان كمیكی است كه ركوردهای فروش را شكست و برای مدتی لقب پرفروش ترین كمیك تاریخ را از آن خود كرد، همانی كه تاد مك فارلین هم طراحی اش كرد و هم نويسندگی ! مك فارلین با این كاور ژست مشهور دیگری به ژست های كلاسیك مرد عنكبوتی اضافه كرد که بارها بهش ادای احترام شده (حتما این عکس رو ببینید).

8- کاور شماره 138 از کمیک Uncanny X-men

کاور شماره 138 از کمیک Uncanny X-men

کاوری کلاسیک و ماندگار که نشان میده مرگ جین گری پس از داستان تاریخی "حماسه فونیکس سیاه" چه تاثیری روی سایکلاپس که همیشه عاشق جین بود، گذاشته. کاور ساده ای که خواننده با دیدنش سئوالات مهم و جدی توی ذهنش نقش میبنده: سایکلاپس داره کجا میره؟ بعد از او تکلیف رهبری تیم مردان ایکس چی میشه؟ و ... شاهکاری از جان بیرن!

7- کاور شماره 1 از کمیک Uncanny X-men

کاور شماره 1 از کمیک Uncanny X-men

کاور شماره 1 از سری X-men که مشخصه گروه ایکس من در آن برای اولین بار خلق شدند پس معلومه خیلی کمیک مهمیه! جک کربی بار دیگر خالق شاهکاری شده که فوق العاده نمادین هستش و هم اعضای تیم اولیه ایکس من رو به طوری دراماتیک به ما نشان میده و هم بزرگترین دشمن آنها یعنی مگنتو را!

6- کاور شماره 8 از کمیک Marvel Super Heroes Secret Wars

کاور شماره 8 از کمیک Marvel Super Heroes Secret Wars

اسپایدرمن اولین بار در این كمیك به لباس سیاه و فضایی معروف خود دست یافت. این روی جلد آنقدر نمادین است كه بارها به آن ادای احترام شده. جالبه كه نبرد شخصیت های مشهور مارول را به پس زمینه منتقل كرده و لباس سیاه اسپایدرمن را به پیش زمینه آورده تا بر اهمیت تاریخی آن اضافه كند.  

5- کاور شماره 136 از کمیک  Uncanny X-men

کاور شماره 136 از کمیک  Uncanny X-men 

میشه به جرات ادعا کرد تمام کاورهای مربوط به داستان "حماسه فونیکس سیاه" ماندگار و تاریخی هستند ولی این یکی یه چیز دیگست. این کاور به بهترین شکل ممکن تراژدی مربوط به مرگ جین گری را به ما نشان میدهد و در حافظه تاریخی هواداران کمیک تا ابد نقش بسته است. تا دلتون هم بخواد بهش ادای احترام شده است. مثلا در اینجا، اینجا و اینجا. اما این یکی از بقیه معروف تره: شماره 7 از رویداد تاریخی "بحران در دنیاهای نامحدود"! (برای دیدنش اینجا رو کلیک کنید). 

4- کاور شماره 15 از کمیک "فانتزی شگفت انگیز"

کاور شماره 15 از کمیک "فانتزی شگفت انگیز"

واقعا درباره این كاور چه میتوان گفت كه تا به حال گفته نشده؟ كاوری كه شاید یكی از دو یا سه كاور نمادین كل تاریخ كمیك بوک باشد و آنقدر به اشكال مختلف جلوی چشمان ما قرار گرفته كه شاید دیگر برایمان عادی شده باشد! اگر به كاور دقت كنید تا حدی با طراحی های همیشگی «استيو دیتكو» فرق دارد. دلیلش هم این است كه «استن لی» از اتود اولیه دیتكو برای روی جلد شماره 15 "فانتزی شگفت انگیزچندان راضی نبوده چون به نظرش به قدر كافی قهرمانانه به نظر نمیرسیده! به همین دلیل از «جك كربی» (یكی از بزرگان تاریخ كمیك) كه مهارت خاصی در طراحی فیگورهای پهلوانانه داشت، دعوت كرد تا به طور مشترك این كاور را خلق كنند. نكته دیگری كه اغلب درباره این كاور مورد غفلت قرار میگیرد، جملاتی است كه استن لی از زبان اسپایدرمن به خواننده منتقل میكند: "با و جود آنكه كل دنیا ممكن است پیتر پاركر آن نوجوان ترسو را مسخره كند ... اما به زودی اسپایدرمن همه آنها را شگفت زده خواهد كرد!" (دیدید استن چقدر خوب و موثر روحیات پیتر پاركر/اسیایدرمن را تنها در دو جمله خلاصه كرد؟)

3- کاور شماره 1 از کمیک Giant-Size X-Men

کاور شماره 1 از کمیک Giant-Size X-Men

Giant-Size#1   را باید یکی از مهم ترین کمیک بوک های تاریخ دانست زیرا در آن تیم جدیدی از ایکس من معرفی شد که با نام هایی جدید همچون ولورین، نایت کرالر، کلاسوس و استورم تاریخ ساز شد و کمیک بوک های X-men را به پرفروش ترین در تاریخ تبدیل ساخت. کاور این کمیک اثر گیل کین و دِیو کاکرام که نشان میدهد ولورین کاور را با چنگال های خود پاره کرده و تیمی جدید وارد میدان شده است بارها و در جاهای مختلف مورد ادای احترام قرار گرفته است.

2- کاور شماره 50 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز"

کاور شماره 50 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز"

كاوری ماندگار، تحسین شده، خاطره انگیز و به شدت مورد اشاره قرار گرفته؛ اثری از استاد جان رومیتا كه به بهترين شيوه ممكن  تا ابد نبرد درونی پیتر پاركر بر سر اينكه آيا بايد همچنان اسپايدرمن باقی بماند را به ما یادآوری میكند.  تا دلتان بخواهد به این کاور در دنیای کمیک بوک ادای احترام شده. یعنی اونقدر که حسابش از دست ما در رفته! 

1- کاور شماره 141 از کمیک Uncanny X-men

کاور شماره 141 از کمیک Uncanny X-men

کاور قسمت اول داستان تاریخی "روزهای گذشته و آینده " (Days of Future Past) که توسط جان بیرن و تری آستین خلق شد و نه تنها یکی از برترین کاورهای ولورین و ماروله بلکه یکی از بهترین های کل تاریخ کمیک بوک است. اون تصویر شگفت انگیز ولورین مسن در کنار کیتی پراید در حالی که پوستری از اعضای مرده یا دستگیر شده ایکس من پشت سرشون روی دیوار دیده میشه انصافا که نظیر نداره و بارها و بارها بهش ادای احترام شده و از این نمادین ترین دیگه تو تاریخ کمیک پیدا نخواهید کرد (این عکس رو هم ببینید).

مهدی ترابی مهربانی

منبع:سایت WhatCulture

All rights reserved © Spidey.ir 2020

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 کاور تاریخی و نمادین انتشارات دی سی

15 کاور کمیک بوکی که هواداران را اسپویل کردند!

10 كمیك مهم و تاثیرگذار شوالیه تاریكی (DARK KNIGHT) + لینک دانلود

15 کاور کمیک بوکی که به ما "دروغ" گفتند!

10 كميك مهم فلش (THE FLASH)

15 کاور کمیک های مارول که باعث انتقاد هواداران شدند

15 کاور برتر خلق شده توسط استیو دیتکو

15 کاور برتر "انتقام جویان" (THE AVENGERS)

ادای احترام طراحان به كميك های مرد عنكبوتی

10 کاور برتر "کاپیتان آمریکا" (CAPTAIN AMERICA)

30 كاور برتر مرد عنكبوتی – قسمت اول

20 کاور برتر کمیک بوک های X-MEN

30 كاور برتر مرد عنكبوتی – قسمت دوم

10 كاور برتر طراحی شده توسط «تاد مك فارلین»

بهترین کاورهای بازی های کمیک بوکی

30 كاور برتر مرد عنكبوتی – قسمت سوم

بدترین کاورهای بازی های کمیک بوکی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

hassan91
#1 hassan91 1399-05-10 13:24
خدا وکیلی این اسپایدرمن و مردان ایکس تاریخ مارول رو زیر و رو کردن و چقده تو اوج گرفتن مارول کمک کردن. و در کمال شگفتی فقط یک کاور از اونجرز میبینیم و هیچ خبری از کاور چهار شگفت انگیز نیست.

بنظرم این کاور اسپایدی هم جاش تو لیست خیلی خالی بود.
نقل قول کردن
mtm
#2 mtm 1399-05-10 13:55
به نقل از hassan91:
خدا وکیلی این اسپایدرمن و مردان ایکس تاریخ مارول رو زیر و رو کردن و چقده تو اوج گرفتن مارول کمک کردن. و در کمال شگفتی فقط یک کاور از اونجرز میبینیم و هیچ خبری از کاور چهار شگفت انگیز نیست.
spidey.ir/.../spideycover2.jpg
بنظرم این کاور اسپایدی هم جاش تو لیست خیلی خالی بود.

همه کمیک های مارول کاور تاریخی دارن ولی اینا تاپ 10 بودن یعنی نمادین ترین نمادین ترین ها
قطعا اگه تاپ 3- یا حتی 20 بود مقاله خیلی از کاورهای اونجرز و چهار شگفت انگیز و ... قرار میگرفتن
نقل قول کردن
Captain-spidey
#3 Captain-spidey 1399-05-10 14:02
استاد ترابی عزیز دستتون درد نکنه مقاله عالی بود واقعا کیف کردم تمام این کاور ها واقعا تاپ و عالی هستن مورد دو و چهار واقعا شاهکار بودن و هر طرفدار اسپایدی باهاشون خیلی خاطره داره
بازم ممنون استاد از مقاله خیلی لذت بردیم
نقل قول کردن
SPIDERBAT
#4 SPIDERBAT 1399-05-10 17:51
سلام اسپایدی
استاد ترابی ممنون از این تاپ لیست زیبا و آموزش دهنده که به صورت مختصر تاریخ طراحی مارول رو به ما نشون می داد.
ممنون از زحمات شما
نقل قول کردن
-آرین -محمودیان
#5 -آرین -محمودیان 1399-05-10 19:32
مثل همیشه عالی استاد :lol:
نقل قول کردن
AmirAbbas
#6 AmirAbbas 1399-05-11 12:36
یعنی واقعا بهترین سایت هستید :-)
نیم ساعت نشده بود که من تو کاورهای دی سی گفتم برامارولم بذارید ;-) ;-) :eek:

کاورشماره 50مردعنکبوتی شگفت انگیز که یه شاهکاره به تمام معناست وهمچنین کاور15فانتزی شگفت انگیز
نقل قول کردن
امیر محمد گلکار
#7 امیر محمد گلکار 1399-05-12 14:59
باور نکردنی که شخصیتی مثل سونیک هم به اسپایدرمن ادای احترام کرده باشه.
نقل قول کردن
mtm
#8 mtm 1399-05-12 16:23
به نقل از امیر محمد گلکار:
باور نکردنی که شخصیتی مثل سونیک هم به اسپایدرمن ادای احترام کرده باشه.

دقیقا کجاش باور نکردینه؟ :-*
نقل قول کردن
امیر محمد گلکار
#9 امیر محمد گلکار 1399-05-13 21:58
من فکر نمیکردن شرکت سگا کمیک های مارول رو بخونند . البته اشتباه از من بوده چون مارول بهترین کمیک ها رو داره جای تعجبی نیست که سگا اون کمیک ها رو میخونه و بهشون ادای احترام میکنه.
نقل قول کردن
Uncle Stan lee
#10 Uncle Stan lee 1399-05-23 11:05
استاد ترابی واقعا دست خوش(موضوع مهمی پیش اومده بود که باید بهتون میگفتم)
خسته نباشید
استاد حدودا ۲ روز پیش یک پیج کمیک بوکی در اینستاگرام
پستی منتشر کرد که توش پر بازدید ترین و گرون ترین کمیک های مارول و دی سی رو داشت معرفی میکرد
من فقط نوشتم که چرا بیشترش DC بود؟
جواب گرفتم که :خب چون DC بهتره!
مشغول بحث بودیم که یکی از ادمین های فشاری(!) رگ غیرتش زد بیرون و گفت دارک ساید قبل از تانوس ساخته شده!
که اثلا ربطی به موضیع بحث نداشت و به این بیشتر میخورد که شخص بدجوری از موفقیت مارول سوخته
بحث ادامه داشت که ناگهان فرد بهم گفت حرف های اسپایدی طور میزنی!
منم گفتم که مگه بده؟! نمیدونم چرا بیشتر DC فن ها انقدر از اسپایدی میترسن!
و جواب گرفتم که:ترس؟!بیشتر مسخرشون میکنیم چون یک سری متعصبی در اونجا جمع شدن و....
من عصبی شدم و اعتراض کردم که پس شما خصومت شخصی با اسپایدی دارید
ناگفته نماند که فرد دستانش لرز گرفته بود و برای اینکه فشار رو روی من بیشتر کند من رو استوری کرد و با طرز خیلی توهین امیز و مسخره امیز نوشته بود: ناموسا سطح فندوووووووم!
سطح فندوووووووم :sad:
بعد شخصی اومد که خیلی از شما و سایتتون دل خوشی نداشت و چند تیکه هم به مختار انداخت و گفت که سایت انقاد پذیر نیست!
و این برام جذاب بو‌ که من اصلا برای دعوا نیومده بودم
و اونها ۳ نفری به من حمله کرده بودن
که از حق نگزریم یکی از ان ها واقعا ادم منطقی ای بود و حرف هاش رو قبول کردم
ولی ناگهان ادمین اصلی اومد و گفت انقدر فاز فلسفی نگیر
زمانی که به اسپایدی گفتیم نکن،و با فحش مادر بهمون حمله شد کجا بودید؟
من هم که دیگه تحمل انقدر توهین به شما رو نداشتم اصلا صبر نکردم
کامنتم رو پاک کردم
ان پیج رو انفالو کردم
و اومدم تا بهتون این موضوع رو بگم
شما جوابشون رو بدید لطفا
لطفا..لطفا،و باز هم لطفا
جوابشون رو بدید
چون اونطور که معلوم شد اونها خصومت شخصی با اسپایدی دارن
نقل قول کردن
mtm
#11 mtm 1399-05-23 12:21
به نقل از Uncle Stan lee:
خسته نباشید
پستی منتشر کرد که توش پر بازدید ترین و گرون ترین کمیک های مارول و دی سی رو داشت معرفی میکرد
مشغول بحث بودیم که یکی از ادمین های فشاری(!) رگ غیرتش زد بیرون و گفت دارک ساید قبل از تانوس ساخته شده!
که اثلا ربطی به موضیع بحث نداشت و به این بیشتر میخورد که شخص بدجوری از موفقیت مارول سوخته
و جواب گرفتم که:ترس؟!بیشتر مسخرشون میکنیم چون یک سری متعصبی در اونجا جمع شدن و....
ناگفته نماند که فرد دستانش لرز گرفته بود و برای اینکه فشار رو روی من بیشتر کند من رو استوری کرد و با طرز خیلی توهین امیز و مسخره امیز نوشته بود: ناموسا سطح فندوووووووم!
بعد شخصی اومد که خیلی از شما و سایتتون دل خوشی نداشت و چند تیکه هم به مختار انداخت و گفت که سایت انقاد پذیر نیست!
کامنتم رو پاک کردم
ان پیج رو انفالو کردم
شما جوابشون رو بدید لطفا
لطفا..لطفا،و باز هم لطفا
جوابشون رو بدید

سلام. راستش از سالها پیش یه سری آدمای عقده ای وبی ادب و فحاش بودن که همیشه به سایت ما حسودی میکردن و ازمون ترس داشتن به خاطر اینکه ما حقیقت رو میگیم و با دلیل و منطق حرفامون رو میزنیم. از همان ابتدا هم سیاست ما این بوده که اصلا واکنشی نشان ندهیم. چون این افراد و حرفاشون اصلا ارزش وقت ما رو ندارن. کاملا هم درگیر ما هستند و ذره ذره مطالب سایت ما رو مطالعه میکنند ولی ما در واقع اونقدر برامون ناچیز هستند که حتی خبر نداریم تو کدوم سوراخ هستند! اسپایدی حرفش رو با منطق و انتشار مقاله و ترجمه کمیک بوک و کارهای تخصصی میزنه . ما اهل فحاشی و دعوا و جنجال نیستیم که بخواهیم جواب کسی رو بدیم چون حقیقتی که در محتوای مطالب ما هستش خودش بهترین جواب هستش
نقل قول کردن
master spider
#12 master spider 1399-05-23 15:23
به نقل از mtm:
به نقل از Uncle Stan lee:
خسته نباشید
کامنتم رو پاک کردم
ان پیج رو انفالو کردم
شما جوابشون رو بدید لطفا
لطفا..لطفا،و باز هم لطفا
جوابشون رو بدید

سلام. راستش از سالها پیش یه سری آدمای عقده ای وبی ادب و فحاش بودن که همیشه به سایت ما حسودی میکردن و ازمون ترس داشتن به خاطر اینکه ما حقیقت رو میگیم و با دلیل و منطق حرفامون رو میزنیم. از همان ابتدا هم سیاست ما این بوده که اصلا واکنشی نشان ندهیم. چون این افراد و حرفاشون اصلا ارزش وقت ما رو ندارن. کاملا هم درگیر ما هستند و ذره ذره مطالب سایت ما رو مطالعه میکنند ولی ما در واقع اونقدر برامون ناچیز هستند که حتی خبر نداریم تو کدوم سوراخ هستند! اسپایدی حرفش رو با منطق و انتشار مقاله و ترجمه کمیک بوک و کارهای تخصصی میزنه . ما اهل فحاشی و دعوا و جنجال نیستیم که بخواهیم جواب کسی رو بدیم چون حقیقتی که در محتوای مطالب ما هستش خودش بهترین جواب هستش

ببخشید آقای ترابی که دخالت میکنم. عمو استنلی آقای ترابی مدت ها پیش مقاله با اسم منطق سایت اسپایدی چیست نوشته اند و همه این هارو توضیح داده اند. تمام نکات که اصلا حرف بیمنطق ها برای سایت اهمیتی نداره تو اون مقاله گفنه شده
نقل قول کردن
ehs_spidey
#13 ehs_spidey 1399-09-01 11:37
به نظرم شماره 5 برای مرد عنکبوتی و مادام وب هم اتفاق افتاده درسته استاد ترابی ؟؟؟!!!!!!؟؟!!
نقل قول کردن
AmirhoseinJafari2005
#14 AmirhoseinJafari2005 1399-10-06 05:46
از کاور های ۹ ، ۴ ، ۲ و ۱ خیلی خوشم میاد :-)
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

006

0010

21

31

29