10 دشمن برتر ثور (Thor)

10 دشمن برتر ثور (Thor)

با توجه به انتشار نسخه بلوری "انتقام جویان: جنگ بینهایت" و حضور شخصیت «ثور» در این فیلم ، این مقاله دوباره در صفحه نخست سایت قرار میگیره.

 

 

10- مرد جذب کننده (The Absorbing Man)

 مرد جذب کننده (The Absorbing Man)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 114 از کمیک Journey into Mystery (مارس 1965)

خلق شده توسط: استن لی، جک کربی

«کارل کریل» بوکسوری بود که یک خلافکار شد و به زندان افتاد. او در زندان معجونی را خورد که توسط «لوکی» درست شده بود و بهش قدرت های فرابشری داد. یعنی دست به هر چیزی میزد میتوانست خواص فیزیکی یا انرژی درونی آن را به خود جذب کند. بنابراین او یکی از قوی ترین شخصیت های خبیث دنیای مارول است که بارها با ثور درگیر شده است. ضمنا از معدود دشمنان ثور است که ریشه آزگاردی ندارد و مربوط به کره زمین میشود. چیزی که باعث خطرناک تر شدن او میشود این است که میتواند حتی نیروهای چکش ثور یعنی «میولنیر» را نیز جذب کند! اما مساله اینجاست که بسیار احمق و کند ذهن است و به همین دلیل ثور میتواند شکستش دهد.

 

9- گروه تخریب گر  (The Wrecking Crew)

 گروه تخریب گر  (The Wrecking Crew)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 17 از سری نخست کمیک Defenders (نوامبر 1974)

خلق شده توسط: لن وین، سل بیوسما

اعضای این گروه خشن و خفن از این قرار هستند: «نابود کننده» (The Wrecker)، «پایل درایور» (Piledriver)، «تاندربال» (Thunderball)، و «بولدوزر» (Bulldozer). اولش «نابود کننده» و تاندربال با هم در زندان بودند . قرار بود یک بمب گاما بسازند و ازش استفاده کنند تا مقامات نیویورک بهشون میلیون ها دلار باج بدهند. بعدش یک «ملکه نورن» (Norn queen) که او را با لوکی اشتباه گرفته بودش به نیروهای فوق بشری داد و یک دیلم (crow) هم پیدا کرد. (البته «نابود کننده» همیشه از دیلم به عنوان ابزاری در جرم و جنایت استفاده میکرد). صاعقه به این دیلم خورد و به بقیه گروه نیز نیرو داد! سپس از زندان فرار کردند تبدیل شدند به دشمنان نیرومندی برای قهرمانان مارول . اما بیشتر از همه با ثور جنگیده اند. در سالهای گذشته آنها معمولا از یک روند پیروی کرده اند: مبارزه با ثور، شکست خوردن ، برگشتن به زندان و دوباره برگشتن به سطح شهر و شکست خوردن و دوباره زندان!

 

 8- نابودگر  (The Destroyer)

 نابودگر  (The Destroyer)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 118 از کمیک Journey into Mystery (جولای 1965)

خلق شده توسط: استن لی، جک کربی

«نابودگر» در واقع وسیله یا زرهی  بود که توسط اودین (پدر ثور و خدای خدایان سرزمین ازگارد)  خلق شد تا محافظ سیاره زمین و ازگارد باشد در مقابل تهدیدی موجوداتی خدامانند به نام «سلستیال ها» (Celestials) (برای اشنایی با سلستیال ها این مقاله را بخوانید).  جنسش از فلز افسون شده Uru هستش و بنابراین به نوعی شکست ناپذیر و نفوذ ناپذیر به حساب می آید. همچنین اشعه بسیار قدرتمندی از چشمانش ساطع میشود که میتواند هر چیزی را نابود کند . ولی متاسفانه این زره چندین بار به تسخیر و کنترل «لوکی» (برادر ناتنی و خبیث ثور) درآمده است تا باهاش ثور را شکست بدهد. در مجموع نابودگر را نمیتوان یک شخصیت خبیث به شمار آورد ولی اگر به دست شخصیت های خبیثی مثل لوکی بیفتد قطعا میتواند خرابی های بسیاری به بار بیاورد.

 

7- یولیک (Ulik)

 یولیک (Ulik)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 137 از کمیک Thor (فوریه 1967)

خلق شده توسط: استن لی، جک کربی

«یولیک» از نژاد «غول های سنگی» (Rock Trolls) است که در قلمرو Nornheim زندگی میکنند (در  کمیک های مارول ، Nornheim یکی از استان های ازگارد است که ساحره ای نیرومند به نام «کارنیلا» در آن جکومت میکند). درست مثل هم نژادهای خود، یولیک از تمام آزگاردی ها یک نفرت ذاتی دارد چون اودین آنها را مجبور کرد به زیر زمین مهاجرت کرده و در آنجا زندگی کنند (حضور در سطح زمین برای آنها ممنوع شده است) . تا اینکه پادشاه غول های سنگی به نام «گریدور» (Geirrodur) به یولیک فرمان میده که چکش ثور یعنی «میولنیور» را به سرقت ببرد و سپس به آزگارد حمله کند. بنابراین یولیک به دشمن ثور تبدیل شد و بارها و بارها با ثور جنگیده. چیز زیادی از گذشته او نمیدانیم و مشخص نیست چرا از همنوعان خود اینقدر قوی تر است. او یکی از بزرگترین جنگجویان عالم  میباشد و قدرت بازوی زیادی دارد (در حد ثور!). در هر حال او یکی از نیرومندترین و پیگیر ترین دشمنان ثور است.

 

6- ملکیث ملعون  (Malekith the Accursed)

 ملکیث ملعون  (Malekith the Accursed)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 344 از کمیک Thor (ژوئن 1984)

خلق شده توسط: والت سایمنسون

«ملکیث» حاکم و فرمانروای «الف های تاریک» (Dark Elves) در سرزمین Svartalfheim است و به جادوی سیاه دسترسی دارد (لازم به توضیح است که Svartalfheim یکی از 9 قلمرو یا دنیاهای اساطیر اسکاندیناوی یا Norse Mythology است که الهام بخش داستان های ثور بوده اند). او در ضمن نقشه کش بسیار قهاری است و بارها نقشه های شومی بر علیه آزگارد و ثور کشیده است به طور مثال او بود که یکی از برترین داستان های ثور یعنی "حماسه سورتور" (The Surtur Saga) را رقم زد. اخیرا هم جنگ بین قلمروها (war of the Realms) را به راه انداخت. گفته میشود از وقتی به دنیا آمد با همنوعان خودش فرق داشت چون نیمی از صورتش لایت و نیمه دیگرش دارک بود . به همین دلیل طرد شد و مادرش او را به بردگی فروخت. ولی برگشت و مادرش را کشت و به دشمن زمینی ها و خدایان آزگارد بدل گشت. او همچنین از سلاحی استفاده میکند به نام "جعبه زمستان باستانی" (Casket of Ancient Winters) که بسیار قدرتمند است و میتواند به طور نامحدودی سرمای بسیار شدید قلمرو یخی "نیفلهایم" (Niffleheim) را تولید کند.

 

5- هلا (Hela)

هلا (Hela)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 102 از کمیک Journey into Mystery (مارس 1964)

خلق شده توسط: استن لی، جک کربی

«هلا» دختر «لوکی» و زنی به نام Angrobada است . Angrobad ساحره ای از نژاد غول های قلمرو  Jotunheim است که علاوه بر هلا، مادر «مار میدگار» و Fenris Wolf نیز میباشد . ( Jotunheim نیز یکی از 9 قلمرو اساطیر اسکاندیناوی به شمار می آید ).  وقتی هلا به سن بلوغ رسید به عنوان حاکم و الهه شمالی ترین قلمرو مردگان یعنی جهنم (Hel)  و نفلهایم (Niffleheim) منصوب شد. البته او فقط میتواند صاحب ارواحی کسانی شود که به عنوان قهرمان نمرده باشند چون این «اودین» است که فرمانروای «والهالا» (Valhalla) میباشد (والهالا همان معادل بهشت است که قهرمانان و جنگجویان آزگارد وقتی میمیرند وارد آنجا میشوند). با این حال هلا همیشه به دنبال این بوده که سرزمین و قلمرو خودا را گسترش داده و والهالا را نیز به تصرف خود دربیاورد. به همین دلیل بارها رو در روی اودین و پسرش «ثور» قرار گرفته است. هلا یک بار ثور را نفرین کرد تا استخوان هایش بسیار شکننده شوند، جوری گه حتی مرگ نیز نتواند درد ناشی از این نفرین را شفا دهد. ضمن اینکه هلا بسیار دوست دارد روح ثور را به مجوعه ارواحی که در جهنم خود اسیر کرده اضافه کند.

 

4- مار میدگارد (The Midgard Serpent)

 مار میدگارد (The Midgard Serpent)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 105 از کمیک Marvel Tales (فوریه 1952)

«مار میدگارد» از شخصیت های بسیار قدیمی ماروله که سال 1952 و در دوره ای بین عصر طلایی و عضر نقره ای در کمیک بوک های مارول دیده شد. او براساس یکی از شخصیت های اساطیر اسکاندیناوی به نام Jörmungandr خلق شده است. او دومین فرزند لوکی و Angerboda است . وقتی به دنیا آمد اودین او را به اقیانوس های میدگارد (کره زمین) انداخت (چون او را تهدیدی بر علیه خدایان آزگارد میدانست). ولی زنده ماند و جثه بزرگی هم پیدا کرد و آنقدر بزرگ شد که میتونست به دور زمین بچرخه و لقب مار میدگارد را پیدا کرد! طبق پیشگویی ها ، مار میدگارد باعث مرگ خدایان آزگارد میشود و ثور کسی است که در مبارزه میکشتش و البته خودش هم میمیرد. البته ثور موفق به کشتن وی شده ولی دوباره زنده شده است! در هر حال ثور چون خودش هم میداند که مار میدگارد قراره قاتلش باشه، همیشه در مبارزه با او نهایت احتیاط و دقت را به کار میگیره. یکی از ماندگارترین نبردهای ثور و مار میدگارد در شماره های 379 و 380 کمیک Thor روی داد.

 

3- ساحره (The Enchantress)

 ساحره (The Enchantress)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 103 از کمیک Journey into Mystery (آوریل 1964)

خلق شده توسط: استن لی، جک کربی

اطلاعاتی درباره پدر و مادر «ساحره» در دست نیست. اما نام واقعی اش «آمورا» (Amora) است . او از سن کم شروع کرد به یادگیری جادو و شاگرد «کارنیلا» (Karnilla) بود (همانطور که گفته شد ، کارنیلا ملکه و جادوگر قلمرو موسوم به Nornheim بود که با آزگارد مخالفت میکرد ولی با این حال دلباخته برادر ناتنی ثور به نام «بالدر شجاع» شد). اما کارنیلا از ازگارد تبعید شد و آمورا خودش سعی کرد به بزرگترین جادوگر تبدیل بشه. او دیگر جادوگران را اغوا و سپس مجبورشان میکرد تا اسرار باستانی خود را بهش بگویند. نکته اصلی درباره شخصیت پردازی «ساحره» اینه که عاشق و دلباخته ثور هستش ولی ثور بهش محل نمیذاره! اما ساحره حاضره هر کاری بکنه تا دل ثور رو به دست بیاره حتی اگه مجبور باشه در این راه بکشتش! در ضمن او معمولا دستیاری داره به نام «اسکرج» (Skurge) ملقب به Executioner که همیشه یک تبر دستشه!

 عکس skurge

 

 

2- سورتور (Surtur)

 سورتور (Surtur)

اولین حضور در دنیای کمیک: شماره 99 از کمیک Journey into Mystery (دسامبر 1963)

خلق شده توسط: استن لی، جک کربی

«سورتور» یک دیو آتشین از قلمرو Muspelheim است. این هیولای پلید کمر به نابودی آزگارد بسته است و از اودین کینه به دل دارد چون اودین او را به خاطر همکاری با غول ها تبعید کرد (جالبه که خیلی از دشمنان ثور به خاطر دشمنی با پدرش ، باهاش دشمن شده اند!). در دهه 80 میلادی و در کمیک های ثور که توسط «والت سایمنسون» نوشته میشد ، سورتور حضور بسیار ماندگار و تاریخی داشت و با «لوکی» و «ملکیث» متحد شد تا اودین را سرنگون کنه. در نهایت اما لوکی به کمک ثور و اودین رفت. سورتور قوی ترین دشمن ثور است و ثور همیشه با خوش شانسی توانسته بر او غلبه کند. از اریجین یا سرگذشت او اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی احتمالا در Muspelheim (قلمرو غول های آتشین) متولد و بزرگ شد تا اینکه به فرمانروای آنجا تبدیل شد. گفته میشه اگر سورتور به شمشمیر twilight دست پیدا کنه تمام عالم را میتونه نابود کنه.

 

1- لوکی (Loki)

لوکی - دشمن ثور

اولین حضور در عالم كمیك : شماره 85  از كمیك Journey into Mystery (اكتبر 1962)

خلق شده توسط:  استن لی، جك كربی، لری لیبر

«لوكی» برادر ناتنی «ثور» (Thor) است و از همان اول در كمیك های ثور حضور داشته و به شیطنت مشغول بوده! او نقطه عكس برادر ناتنی اش ثور است و اگر ثور را مظهر شرافت ، دلیری و زور بازو باشد آنوقت لوكی را هم باید مظهر دروغ، خباثت و دسیسه چینی دانست. لوكی در ضمن كسی است که نقشه اش نتیجه عكس داد و گروه اونجرز تشكیل شد. گفته میشه كه لوكی پسر پادشاه غول های یخی (Frost Giants) به نام «لوفی» (Laufey) بود. تا اینكه اودین (فرمانروای آزگارد و پدر ثور) لوفی را در نبرد شكست میده و در قصر او پسری پیدا میكنه كه تصمیم میگیره با خودش ببره و بزرگش كنه.

لوكی بزرگ میشه ولی همیشه به برادرش ثور حسادت میكرده و دوست داشته به جای برادرش به تاج و تخت آزگارد برسه. در سالهای اخیر هم او با «نورمن ازبورن»، «دكتر دووم» و «هود» (Hood)  گروه توطئه گر یا Cabal را تشكیل داد. او حتی توانست نورمن را متقاعد كند تا به آزگارد حمله كند. در این حمله آزگارد نابود شد و لوكی جان خودش را فدا كرد تا هم نوعان خودش در آزگارد را نجات دهد. ولی بعدا معلوم شد كه اینهم نقشه لوكی بوده چون میدونسته اگر بمیره دوباره زنده میشه. لوكی سپس در قالب یك پسر جوان ظاهر شد (در این دوران داستان های خارق العاده ای هم از او نوشته شد) ولی در هر حال دوباره به حالت سابق خود بازگشته.

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2017

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

100 شخصیت برتر مارول : ثور

تمام شماره های کمیک "گناه اصلی" (ORIGINAL SIN) ترجمه شد 

10 ابر خبیث برتر دنیای کمیک بوک

5 گروه خبیث برتر مارول

10 دشمنی برتر در دنیای كمیك بوك

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت سوم

معرفی شخصیت های اساطیری که احتمالا در فیلم ثور : راگناروک حضور خواهند داشت 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 New Avenger II 1396-07-30 17:43
سلام مقاله عالی بود .اقای ترابی قسمت نابودگر نوشتید که دست خبیثی مثل ثور لطفا اصلاح شود.
#2 alihdz 1396-07-30 18:24
خیلی مقاله خوبی بود
راستی ی ایستر اگ باحال از تو تریلر بلک پنتر پیدا کردم
حتی اگر اولین قهرمان mcu هستید بتمن باشید :D :D
s8.picofile.com/.../IMG_2017
#3 mtm 1396-07-30 18:43
به نقل از New Avenger II:
سلام مقاله عالی بود .اقای ترابی قسمت نابودگر نوشتید که دست خبیثی مثل ثور لطفا اصلاح شود.

ممنون که اطلاع دادی . تصحیح شد. هر وقت تو هر مقاله سایت و بخصوص مقالات من غلط تایپی یا املایی دیدید حتما بگید
#4 mtm 1396-07-30 19:15
ویدئوی نظر منتقدین درباره فیلم ثور 3:

www.aparat.com/v/FcghA
#5 mtm 1396-07-30 19:17


#6 marshal2020 1396-07-30 19:24
به نقل از mtm:
به نقل از New Avenger II:
سلام مقاله عالی بود .اقای ترابی قسمت نابودگر نوشتید که دست خبیثی مثل ثور لطفا اصلاح شود.

ممنون که اطلاع دادی . تصحیح شد. هر وقت تو هر مقاله سایت و بخصوص مقالات من غلط تایپی یا املایی دیدید حتما بگید

فکر کنم تو قسمت سورتور آخر خط دوم اشتباهی کلمه T رو تایپ کردید!
#7 marshal2020 1396-07-30 19:29
راستی بازم مثل همیشه مقاله عالی بود.حدس میزدم که لوکی اول باشه ولی فکر می کردم نابودگر دوم باشه ولی خب آره سورتور هم خیلی قویه دیگه
#8 mtm 1396-07-30 19:30
به نقل از marshal2020:
به نقل از mtm:
به نقل از New Avenger II:
سلام مقاله عالی بود .اقای ترابی قسمت نابودگر نوشتید که دست خبیثی مثل ثور لطفا اصلاح شود.

ممنون که اطلاع دادی . تصحیح شد. هر وقت تو هر مقاله سایت و بخصوص مقالات من غلط تایپی یا املایی دیدید حتما بگید

فکر کنم تو قسمت سورتور آخر خط دوم اشتباهی کلمه T رو تایپ کردید!

بله. قرار بود ویرگول بزارم ولی کیبورد انگلیسی شده بود، t زده!
مرسی
#9 marshal2020 1396-07-30 19:38
به نقل از mtm:
به نقل از marshal2020:
به نقل از mtm:
به نقل از New Avenger II:
سلام مقاله عالی بود .اقای ترابی قسمت نابودگر نوشتید که دست خبیثی مثل ثور لطفا اصلاح شود.

ممنون که اطلاع دادی . تصحیح شد. هر وقت تو هر مقاله سایت و بخصوص مقالات من غلط تایپی یا املایی دیدید حتما بگید

فکر کنم تو قسمت سورتور آخر خط دوم اشتباهی کلمه T رو تایپ کردید!

بله. قرار بود ویرگول بزارم ولی کیبورد انگلیسی شده بود، t زده!
مرسی

وظیفم بود استاد.راستی به نظر شما مارول بیش از حد تریلر و کلیپ از ثور بیرون نداده؟من که همچین حسی دارم و می ترسم وقتی فیلم را دیدم بگم خب اینکه نصفش تو تریلر ها نشون دادن که!
#10 Marc Spector 1396-07-30 19:47
استاد بازم مثل همیشه عالی بود که(چرا؟) :cry: به نقل از alihdz:
خیلی مقاله خوبی بود
راستی ی ایستر اگ باحال از تو تریلر بلک پنتر پیدا کردم
حتی اگر اولین قهرمان mcu هستید بتمن باشید :D :D
s8.picofile.com/.../IMG_2017

:lol: درود بر شما
uupload.ir/.../...
البته اینو از کانال برداشتم. :-*
#11 mtm 1396-07-30 20:00
به نقل از marshal2020:
به نقل از mtm:
به نقل از marshal2020:
به نقل از mtm:
به نقل از New Avenger II:
سلام مقاله عالی بود .اقای ترابی قسمت نابودگر نوشتید که دست خبیثی مثل ثور لطفا اصلاح شود.

ممنون که اطلاع دادی . تصحیح شد. هر وقت تو هر مقاله سایت و بخصوص مقالات من غلط تایپی یا املایی دیدید حتما بگید

فکر کنم تو قسمت سورتور آخر خط دوم اشتباهی کلمه T رو تایپ کردید!

بله. قرار بود ویرگول بزارم ولی کیبورد انگلیسی شده بود، t زده!
مرسی

وظیفم بود استاد.راستی به نظر شما مارول بیش از حد تریلر و کلیپ از ثور بیرون نداده؟من که همچین حسی دارم و می ترسم وقتی فیلم را دیدم بگم خب اینکه نصفش تو تریلر ها نشون دادن که!

نه. تو یه سایتی میخوندم کسی که فیلم رو دیده میگه اصلا شما هیچی از فیلم رو ندیدید!
#12 mtm 1396-07-30 20:02
فردا مقاله 10 دشمن برتر هالک!
(بدبختی هم هالک تو این فیلمه و هم ثور! باید واسه دو تا شحصیت مقاله بنویسم!)
شما حدس میزنید ترتیب 10 دشمن برتر هالک چی باشه؟
#13 mtm 1396-07-30 20:04
به نقل از mtm:کسی راجع به این نظری نداشت؟ :-*
#14 marshal2020 1396-07-30 20:10
به نقل از mtm:
فردا مقاله 10 دشمن برتر هالک!
(بدبختی هم هالک تو این فیلمه و هم ثور! باید واسه دو تا شحصیت مقاله بنویسم!)
شما حدس میزنید ترتیب 10 دشمن برتر هالک چی باشه؟

مطمئنم The Leader اوله! و Abomination هم دوم بقیش یه ذره سخته
#15 fbs 1396-07-30 20:12
مقاله عالی بود استاد دستتان درد نکنه خسته نباشید به نقل از mtm:
به نقل از mtm:

کسی راجع به این نظری نداشت؟ :-*

واو :eek: :eek: :eek: خوب اشاره ای دیگه به اولین حضور ثور وقتی که از دونالد بلیک تبدیل به ثور میشه واقعا جالب بود
#16 Teen_Titans 1396-07-30 20:20
ممنون بابت مقاله
راستش من برای ثور مثله مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه خیلی جلوی خودمو گرفتم آخرین تریلر شو و سایر کلیپ هاشو نبینم و حالا انگاری بیخودی اینکارو انجام دادم :sad:
#17 marshal2020 1396-07-30 20:21
به نقل از marshal2020:
به نقل از mtm:
فردا مقاله 10 دشمن برتر هالک!
(بدبختی هم هالک تو این فیلمه و هم ثور! باید واسه دو تا شحصیت مقاله بنویسم!)
شما حدس میزنید ترتیب 10 دشمن برتر هالک چی باشه؟

مطمئنم The Leader اوله! و Abomination هم دوم بقیش یه ذره سخته

سوم هم یا Thunderbolt Ros هست یا Maestro
پ.ن:اگه املاشونو اشتباه نوشتم بهم بگید!
#18 Cap-Spider Potter 1396-07-30 21:30
مقاله شگفت انگیز بود...
رتبه بندی عالی و در اول بودن لوکی هم شکی نیست...
سورتور یکی از قوی ترین های ماروله... به نظرم شخصیت جالبیه...

به نقل از mtm:
به نقل از mtm:

کسی راجع به این نظری نداشت؟ :-*


راستش من عاشق این جور اتقباس ها توی جهان سینمایی از دنیای کمیکم...
وقتی میبینمشون موهای تنم سیخ میشه...! خوشبختانه مارول که استاد این کاراس و هر بار یه طوری مارو سورپرایز میکنه...


به نقل از mtm:
فردا مقاله 10 دشمن برتر هالک!
(بدبختی هم هالک تو این فیلمه و هم ثور! باید واسه دو تا شحصیت مقاله بنویسم!)
شما حدس میزنید ترتیب 10 دشمن برتر هالک چی باشه؟اره واقعا... یعنی مقالات دو برابر میشن تقریبا ! البته برای ما که بد نیس ( :-* ) یعنی مقالات بیشتری از شما میخونیم و مقالات شما هم که بی نقص و لذت بخشه !( :-* )
اما درباره دشمنان....
اون گزینه هایی که دوستان گفتند احتمالا باشن...مثلا رتبه Leader فک کنم بالا باشه...
فک کنم Wendigo هم باشه... شخصیت خفن و کله خرابیه !!
Red Hulk هم شاید باشه...


و ممنون بابت مقاله...
حال داد واقعا !
#19 S. Mahdi 1396-07-30 21:38
یه مقاله عالی دیگه از آقای ترابی. به یه نکته تاحالا دقت کردید : دنیای کمیک های ثور ویلین های خیلی متنوع و خوبی داره و بیشترش هم بدلیل وجود دنیاهای بسیاری (مثل دنیای غول های آتشین، يا دنیای غول های یخی و...) که در هرکدوم از آنها موجودات متفاوت با ویژگی های متفاوتی وجود داره که باعث میشه تنوع بسیاری در دشمنان ثور وجود داشته باشه (برعکس کاراکتر های دیگه که چون دنیای کمیک هاشون اساطیری ـه کشش چندانی برای خلق ویلین های جذاب و متنوع ندارن) این نشون میده که استن لی و جک کربی چقدر با خلاقیت دنیای ثور رو خلق کردن که به شدت حال و هوای فوق‌العاده (که بیشترش به خاطر طراحی های بینظیر جک کربی کبیر هست) و کشش بسیار زیادی در خلق داستان ها و ویلین های متنوع و جذاب داره.
همچنین همونطور که گفتم حال و هوای کمیک هایی که جک کربی و استن لی برای ثور خلق میکردند خیلی خاص و فوق‌العاده ـست و از نظرم تایکا وایتیتی از کارگردان های دو قسمت قبلی ثور بسیار بهتر و ماهرانه تر دنیای رنگارنگ ثور رو به تصویر کشیده که بسیار به طراحی های جک کربی وفاداره.
راستی استاد، توی مقاله بخش چهارم که مار میدگارد رو معرفی کردید اسم خالقانش رو (استن لی و جک کربی رو) نگفتید...
به نقل از mtm:

این صحنه هم بار دیگر نشون میده که تایکا وایتیتی چقدر به حال و هوای اون کمیک های قدیمی ای که استن لی و جک کربی برای ثور خلق میکردند و طراحی های رنگارنگ و فوق‌العاده جک کربی وفاداره 8)
بسیار بسیار ممنون از شما آقای ترابی که بار دیگر با مقاله های عالیتون کلی به اطلاعاتمون اضافه کردین. خسته نباشید :-)
#20 amazing barbod 1396-07-30 21:59
آقای ترابی ممنون مقاله عالی بود.البته به نظرم خود زره دسترویر خبیث حساب نمیشه دیگه درسته؟
و ببخشید بابت اسپم:
آقای ترابی چرا کمیک های مهم دردویل مثل born again یا guardian devil رو ترجمه نمیکنید؟!(لطفا فقط آقای ترابی جواب بدن)
#21 marshal2020 1396-07-30 22:52
آقای ترابی من نفرات 1 تا 3 دشمنان برتر هالک رو درست گفتم؟
#22 sepehr moghaddam 1396-08-01 00:42
اين اودين عجب وام بزرگي داره كه همش اين ثور بدبخت داره صافش ميكنه :lol: اودين از لوكي بيشتر واسش دردسر ساخته :lol:
طبق افسانه هاي اسكانديناوي بچه هاي لوكي شامل : هلا ، مار ميدگار ، و يه ديوه
كسي ميدونه اون ديوه كيه ؟؟؟
#23 Marc Spector 1396-08-01 05:58
comicbook.com/.../...
وقتی میگیم جاستیس لیگ منظور چیه (:-* )
پ.ن:فقط میترسم عین bvs کل فیلمو تو تریلرا نشون داده باشن.
#24 mtm 1396-08-01 07:11
به نقل از amazing barbod:

آقای ترابی چرا کمیک های مهم دردویل مثل born again یا guardian devil رو ترجمه نمیکنید؟!(لطفا فقط آقای ترابی جواب بدن)

ترجمه میکنیم. اجازه بدید سر مترجم های خلوت بشه اونوقت ترجمه میکنیم.
#25 mtm 1396-08-01 07:11
به نقل از marshal2020:
آقای ترابی من نفرات 1 تا 3 دشمنان برتر هالک رو درست گفتم؟

بله تا حد زیادی درست گفتی. آفرین
#26 S. Mahdi 1396-08-01 13:52
آقای ترابی، نظرتون دربارهٔ کامنتی که توی کامنت 19# دادم چیه؟ ممنون میشم جواب بدین :-)
#27 mtm 1396-08-01 13:54
به نقل از S. Mahdi:
آقای ترابی، نظرتون دربارهٔ کامنتی که توی کامنت 19# دادم چیه؟ ممنون میشم جواب بدین :-)

من همیشه از خواندن نظرات شما لذت میبرم. از کاربران بسیار خوب و باسواد سایت هستید.
البته در مورد اینکه نام خالقین مار میدگارد رو نگفتم دلیل داشتم. چون این شخصیت دقیقا از روی اساطیر اسکاندیناوی خلق شده و بنابراین آوردن نام خالق جایز نیست
#28 S. Mahdi 1396-08-01 14:41
به نقل از mtm:
به نقل از S. Mahdi:
آقای ترابی، نظرتون دربارهٔ کامنتی که توی کامنت 19# دادم چیه؟ ممنون میشم جواب بدین :-)

من همیشه از خواندن نظرات شما لذت میبرم. از کاربران بسیار خوب و باسواد سایت هستید.
البته در مورد اینکه نام خالقین مار میدگارد رو نگفتم دلیل داشتم. چون این شخصیت دقیقا از روی اساطیر اسکاندیناوی خلق شده و بنابراین آوردن نام خالق جایز نیست

خیلی خیلی ممنون استاد :cry: . واقعاً خوشحالم که تونستم از نظر شما کاربر خوبی باشم و از شما و مديران سایت تشکر میکنم چون هرچی از دنیای کمیک میدونم مدیون مقالات شما و دیگر افراد (شرمنده که نام نبردم) هستم...
درمورد مار میدگارد هم حق با شماست. ممنون :-)
#29 agh 1396-08-01 14:54
ممنون بابت مقاله استاد واقعا عالی بود. رتبه بندی ها هم خیلی خوب بودن و راجع به لوکی کاملا اطمینان داشتم که رتبه اوله ولی بقیه رتبه ها رو دقیق نمیدونستم. در بین شخصیت های این لیست فقط لوکی و هلا و ملکیت و نابودگر و گروه تخریب گر رو میشناختم و از بقیه شخصیت ها کوچک ترین شناختی نداشتم!
نمیدونم کسی یادش هست یا نه ولی گروه تخریب گر تو فصل 1 انیمیشن سریالی انتقام جویان قوی ترین ابرقهرمانان جهان حضور داشتن و با این که فکر می کردم ثور راحت حریفشون میشه ولی خیلی ازشون کتک خورد البته اخرش هیچ ادم بی گناهی کشته نشد ولی خیلی مبارزشون قشنگ بود و حیف شد که اون انیمیشن کنسل شد :sad:
استاد ترابی دو تا سوال ازتون داشتم اگه میشه جواب بدید:
1: شغل جین فاستر تو کمیک ها چیه؟ (اخه تو mcu ستاره شناس بود و در انیمیشن قوی ترین قهرمانان جهان تو اورژانس کار می کرد)
2: نظرتون راجع به ملکیت تو فیلم ثور 2 چیه؟
#30 hassan91 1396-08-02 00:32
مقاله عالی بود، بازم ممنون آقای ترابی، اون گیف داستانهای اول ثور هم که با لمس چکش تبدیل به ثور میشد خیلی عالی بود. ثور یک شخصیت افسانه ای و اساطیریه و واقعا دشمنای بی نظیری داره، لیست واقعا فوق العاده ای بود.
اوه اوه چه ترکیبی لوکی، نورمن آزبورن، دکتر دووم :eek:
ولی هود رو نمیشناسم :-*
#31 mtm 1396-08-02 08:46
به نقل از agh:

استاد ترابی دو تا سوال ازتون داشتم اگه میشه جواب بدید:
1: شغل جین فاستر تو کمیک ها چیه؟ (اخه تو mcu ستاره شناس بود و در انیمیشن قوی ترین قهرمانان جهان تو اورژانس کار می کرد)
2: نظرتون راجع به ملکیت تو فیلم ثور 2 چیه؟

1- تا جایی که میدونم پرستار بود
2- من کلا نظرم درباره فیلم ثور 2 مثبت بود. ازش خوشم میاد. به نظرم یکی از سرگرم کننده ترین فیلم های ماروله و علیرغم مشکلاتی که در موقع تولدی داشت اما خیلی خوب تونستند فیلم رو "جمعش" کنند. ملکیث هم خوب بود. من مشکلی باهاش نداشتم
#32 fantasita 1397-05-21 23:07
به نقل از sepehr moghaddam:
اين اودين عجب وام بزرگي داره كه همش اين ثور بدبخت داره صافش ميكنه :lol: اودين از لوكي بيشتر واسش دردسر ساخته :lol:
طبق افسانه هاي اسكانديناوي بچه هاي لوكي شامل : هلا ، مار ميدگار ، و يه ديوه
كسي ميدونه اون ديوه كيه ؟؟؟

دیو نیست پدر همه ی گرگها و گرگ نماهاس که اسمش فنریره و یه گرگ گندس
#33 fantasita 1397-05-21 23:11
به نظرم در این بین گروه تخریب گر زیادی ضعیفن و برای تم خدا گونه و اساطیری داستان های ثور مناسب نیستن من که به شخصه نتونستم باها شون ارتباط خاصی برقرار کنم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید