10 داستان جنجالی مرد عنکبوتی در دنیای کمیک

جنگ داخلی مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی تاریخچه بسیار غنی و طولانی در عالم کمیک دارد ، تاریخچه ای که پر است از لحظات غمگین، تراژدی های بزرگ و موفقیت های بیادماندنی. او شخصیتی است که 50 سال و در عناوین مختلف کمیک بوکی شرکت داشته و این یعنی اینکه در طول این همه مدت قطعا تعدادی هم پیچش عجیب و غریب و جنجالی در داستان هایش به وجود آمده.

در این مقاله به جنجالی ترین داستان های این شخصیت میپردازیم تا بار دیگر ثابت کنیم spidey.ir از نوشتن هیچ مقاله ای درباره شخصیت مورد علاقه خود هراس ندارد ...

10 – مرگ گوئن استیسی

مرگ گوئن استیسی

پیتر پارکر ذاتا کارکتر بدشانسی است و بارها و بارها بدشانسی بهش ضربه زده. گاهی اوقات به نظر میرسه که او نمیتونه از پس شرایطی که دست تقدیر براش رقم میزنه، بر بیاد. به طور مثال او کشته شده، کلون شده و البته بارها و بارها هم از شغل خودش اخراج شده! ولی احتمالا بدترین چیزی که سرش اومده ، مرگ عشق اولش یعنی «گوئن استیسی» بود. ما قبلا در باره مرگ گوئن چندین مقاله نوشته ایم  (اینجا و اینجا) و نمیخواهیم دوباره همه چیز رو از اول براتون تکرار کنیم. در هر حال این مسئله آنقدر جنجالی بود که شاید هنوز هم پس از 40 سال  آثارش را میتوان در کمیک های مرد عنکبوتی مشاهده کرد. واقعا آن موقع خیلی ها باورشان نمیشد که عشق حقیقی یک ابرقهرمان بزرگ و درجه یک به این شکل کشته شود و هرگز هم دوباره زنده نشود. هنوز هم نمیتوان چنین چیزی را باور کرد ...

مقالات مشابه:

"مرگ گوئن استیسی" ترجمه شد!

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: جری كان وی

"مرگ گوئن استیسی" بهترین داستان تاریخ مارول شد

 

9- "قضیه" گوئن استیسی و نورمن آزبورن

بچه های نورمن ازبورن

سال 2004 و در لابه لای صفحات شماره های 50 تا 514 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز داستانی عجیب و غیر قابل باور چاپ شد  به نام "گناهان گذشته" (Sins Past) که در آن معلوم شد گوئن قبل از مرگ با نورمن ازبورن (گرین گابلین) رابطه نامشروع داشته و حتی از او بچه های دو قلو به دنیا آورده!!!! سپس این بچه ها در صدد انتقام از پیتر پارکر برمیگردند چون فکر میکنند پیتر مقصر مرگ مادرشان است! بگذریم از اینکه چرا دختر پاک و معصومی مثل گوئن که عاشق پیتر است (و گفته میشود که رابطه اش با او در تمام آن مدتی که با هم بودند از "بوسه" های ساده فراتر نمیرفته) بخواهد چنین عملی را با مردی خبیث و پلید مثل نورمن انجام دهد، ولی واقعا آدم از خودش سئوال میکنه که مگه نباید بچه های گوئن و نورمن مثلا در حدود 5 سال سن داشته باشند؟ پس چرا عین جوان های 20 ساله هستند؟!!! ظاهرا نورمن نوعی ماده خاص به DNA به اونا تزریق کرده بوده تا سریع رشد کنند!!! (یعنی در واقع اونا از نوعی بیماری "بنجامین باتن" منتهی از نوع معکوسش در رنج بودند!!!). در هر حال این داستان غیر منطقی و مسخره خیلی جنجال درست کرد چون وجهه گوئن رو خدشه دار کرد و از اون مهم تر اینکه اصلا با عقل جور در نمی آمد . شخصا یادمه به مرشد خودم آقای «فتینگر» (صاحب سایت spideykicksbutt.com) که سالها بود باهاش ارتباط داشتم و مقالات سایتش رو اونقدر خونده بودم که تمام کلماتش رو از حفظ بودم، ایمیل زدم و برای  اولین بار ازش انتقاد کردم چون مقاله ای نوشته بود و در آن سعی کرده بود رابطه گوئن و نورمن رو توجیه کنه (اگه بخواهید میتونید مقاله رو میتونید اینجا بخوانید). یادمه آقای فتینگر بهم ایمیل زد و گفت تا به حال تو عمرش این همه بهش ایمیل انتقادی بابت اون مقاله نزده بودن! او حتی بعدا مقاله دیگه ای تو سایتش نوشت تحت عنوان " گناهان گذشته و فرقه (هواداران) گوئن" (یرای خوندنش اینجا رو کلیک کنید) . تو این مقاله به نوعی از مواضع قبلی خودش عقب نشینی کرده بود و به صراحتا اشاره کرد که طرفداران گوئن بهش حمله کردن و حتی بهش تهمت زدن که مزدور مارول شده! حالا هواداران چند هزار تا ایمیل به مارول زده بودن، خدا میداند! البته نویسنده این داستان یعنی JMS بعدا گفت که اصلا قرار نبوده نورمن پدر اون بچه ها باشه چون در اصل میخواسته پیتر پدرشون باشه ولی خودش از وجود این بچه ها خبر نداشته باشه و بعد اونا بیان و از پدرشون انتقام بگیرن و ... ولی مارول در لحظه آخر به JMS گفته اصلا اجازه همچین کاری نداره چون پیتر نباید قبل از ازدواج با کسی رابطه نزدیک میداشته و این بر خلاف شخصیت پردازی اونه. بنابراین JMS درست در دقیقه نود مجبور شده علیرغم میل باطنی خودش پای نورمن رو بکشه وسط و ...

در هر حال بازم هر جوری به این قضیه نگاه کنیم دلیل نوشته شدن این داستان جنجالی رو نمیفهمیم!

مطالب مرتبط:

با نویسنده داستان "گناهان گذشته" بیشتر اشنا شوید

معرفی فرزند گوئن و نورمن (گابریل استیسی ملقب به "گابلین خاکستری")

 

8- سرگذشت کلون (The Clone Saga)

کلون ساگا - clone saga

قضیه کلون های که «شغال» از روی پیتر پارکر یا گوئن استیسی ساخت برمیگرده به دهه 70 میلادی. اگه یادتون باشه تو این مقاله گفتیم که استن لی برای اینکه از شر سوال های بیشمار هواداران درباره اینکه گوئن کی برمگیرده راحت بشه، به «جری کان وی» (نویسنده آن موقع کمیک های مرد عنکبوتی شگفت انگیز) گفت هر طوری شده و حتی برای مدت کوتاهی گوئن رو برگردونه و او هم ایده کلون به نظرش رسید. بنابراین داستانی جذاب شکل گرفت به نام Clone Saga که خودم شخصا یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین ماجراهای اسپایدرمن میدونمش. تا اینکه مارول تصمیم گرفت ادامه این داستان رو در دهه 90 میلادی چاپ کنه و در نتیجه یکی از جنجالی ترین داستان های تاریخ قهرمان محبوب ما شمل گرفت چون در نهایت معلوم شد در تمام این دوران پیتر پارکر یک کلون بوده و یه نفر دیگه به نام «بن رایلی» ، مرد عنکبوتی واقعی بوده!!! از اون بدتر اینکه این داستان که که ابتدا قرار بود فقط 6 ماه به طول بیانجامه، بیش از 4 سال طول کشید و در این مدت اونقدر پیچیده  شد و اونقدر شخصیت های گیج کننده ازش سر در آوردند که آدم میخواست مارول رو خفه کنه! در هر حال  بن رایلی مدتی مرد عنکبوتی شد و پیتر هم با زنش تصمیم گرفت بره جای دیگه و بازنشسته بشه. ولی هواداران بیکار ننشستند و کاری کردند تا مارول به غلط کردن بیافته چون اونقدر کمیک های مرد عنکبوتی رو نخریدند تا در نتیجه 60 درصد از فروششون کاسته شد و مارول مجبور شد پیتر رو برگردونه و بگه: "اشتباه شده بوده... همش زیر سر این نورمن آزبورن پدر سوخته بوده .. اون بود که نتیجه آزمایشات رو دستکاری کرده بود تا پیتر به اشتباه فکر کنه یک کلونه"!!!! آخرشم بن رایلی توسط گرین گابلین کشته شد و همه چیز دوباره برگشت سر جای اولش.

مطالب مرتبط:

كلون ساگا (Clone Saga)

 

7-  مرد عنکبوتی برتر

مرد عنکبوتی برتر - the superior spiderman

به نظرتون مردن بده؟ اره بده ولی از اون بدتر و سخت تر اینه که یه نفر بیاد و روح و ذهنش رو بکنه داخل جسم تو و بعدش تو بری تو جسم لعنتی اون بمیری ! این بده! تازه از اون بدتر اینه که اون فرد غاصب بیاد و خاطرات و حافظه تو رو تصاحب کنه! و این دقیقا چیزیه که همین چند سال پیش بر سر پیتر پارکر اومد. یعنی یکی از دشمنان قدیمی اش به نام «دکتر اختاپوس» تونست جسم خودش رو با پیتر عوض کنه و بعد برای مدت نسبتا طولانی تو بدن پیتر عشق و حال کنه! این جور مردن اصلا به مذاق هواداران مرد عنکبوتی خوش نیومد (یادتون باشه من خودم اینجا یه نقد تاریخی نوشتم و تا میتونستم به نویسنده این داستان یعنی دن اسلات بد و بیراه گفتم!) کار به جایی رسید که اسلات تو صفحه شخصی فیس بوک اش به مرگ تهدید شد!

مقالات مرتبط:

"دان اسلات" به مرگ تهدید شد!

جنجالی ترین داستان های كمیك بوكی در 20 سال گذشته!

 

6- مرگ پیتر پارکر التمیت

کشته شدن ultimate spiderman

حتما قبلا این مقاله رو تو سایت خوندین و میدونید دنیای مرد عنکبوتی نهایی یا Ultimate Spider-Man چیه ولی در هر حال خلاصه اش اینه: یک دنیای دیگری هست که در آن قصه پیتر پارکر / مرد عنکبوتی از اول و به شیوه ای که مناسب قرن بیست و یکم بود  روایت شد . بنابراین شاهد تغییرات  نسبتا زیادی در حال  و هوای ماجراهای مرد عنکبوتی و یا دشمنان او بودیم .  مارول این سری رو راه انداخت تا به نوعی پس از سالها یک پیتر پارکر نوجوان تحویل مخاطبین خودش بده . بنابراین کسی فکرش رو نمیکرد پس از چند سال به سرش بزنه این پیتر پارکر رو بکشه ولی این کارو کرد ! ما در داستانی به یاد ماندنی و زیبا دیدیم که گرین گابلین به همراه شش خبیث ریختن جلوی در خانه پیتر و او هم با رشادتی مثال زدنی از خانواده خودش محافظت کرد و در این راه جان خودش رو داد. داستان البته جنجالی هم شد و اونقدر سر و صدا کرد که روزنامه های معروف آمریکا هم بهش اشاره کردن.

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در کمیک بوک های اسپایدرمن: مردعنکبوتی نهایی کشته می‌شود!

میراث "مرد عنكبوتی نهایی

 

5- مایلز مورالز

عکس مایلز مورالس

همانطور که در بالا گفته شد، پیتر پارکر دنیای التمیت جان به جان آفرین تسلیم کرد و معلوم بود که خالقش یعنی «برایان مایکل بندیس» قصد نداره او را دوباره زنده کنه. بنابراین بندیس تصمیم عجیب و جنجالی گرفت و نوجوانی دو رگه به نام «مایلز مورالز» که حتی از پیتر هم جوان تر بود را به عنوان مرد عنکبوتی جدید معرفی کنه. در هر حال تغییر نژاد ابرقهرمانی مثل مرد عنکبوتی حتی در عنوانی فرعی مثل ultimate میتونه خیلی جنجال آفرین باشه. کاری به جایی رسید که بازیگری سیاه پوست به نام «دونالد گلاور» در سال 201 اعلام کرد که مایله در نقش مرد عنکبوتی در سری فیلم های مرد عنکبوتی شگفت انگیز بازی کنه! اینجا بود که اینترنت داشت منفجر میشد! البته در نهایت این نقش به «اندرو گارفیلد» رسید. ضمن اینکه پس از مدت کوتاهی معلوم شد مایلز جانشین شایسته ای برای پیتر پارکر بوده و داستان هاش انصافا جذابیت داشتند. الانم که حتما میدونید مایلز قراره پس از رویداد "جنگ های پنهان" بیاد به عالم اصلی مارول!

مطالب مرتبط:

ورود «مایلز مورالز» به عالم اصلی مارول؟

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت دوم

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت اول 

 

4- فاش شدن هویت مخفی مرد عنکبوتی برای همه مردم در جریان "جنگ داخلی"

جنگ داخلی مرد عنکبوتی

قانون اول مرد عنکبوتی چیه؟ نگه داشتن هویت مخفی خود تحت هر شرایطی. این قانونی بوده که او همیشه سعی کرده بهش پایبند باشه چون اگه هویت مخفی اش لو بره دشمنانش میتونن به عزیزانش ضربه بزنند. هر وقت هم که دشمناش از هویت مخفش اش با خبر شدن یه اتفاق ناگوار براش افتاده (مثل نورمن ازبورن و کشتن گوئن استیسی)

بنابراین وقتی مرد عنکبوتی ماسک خودش رو در جریان داستان "جنگ داخلی" که سال 2006 چاپ شد، جلوی دوربین های تلویزیونی برداشت تا نشون بده از ایده ثبت نام از ابرقهرمان (که تونی استارک اونو راه انداخته بود) حمایت میکنه، همه شوکه شدند. البته پیتر خیلی زود تقاص این کارش رو داد و یکی به دستور «کینگ پین» به زن عموش شلیک کرد . او هم بعدش رفت به سمت گروه مخالف یعنی گروه استیو راجرز.  در هر حال این یکی از بدترین و جنجالی ترین تصمیماتی بود که پیتر تا به آن زمان گرفته بود . البته مارول هم بعد از One More Day ، قضیه رو ماستمالی کرد و کاری کرد که دیگه کسی هویت مخفی مرد عنکبوتی رو به یاد نمی آورد!!!

مقالات مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: «پیتر پاركر» دمار از روزگار «كینگ پین» در می آورد!

تاریخچه کمیک استریپ های اسپایدرمن - قسمت دوم

 

3- آخرین شکار کریون

کریون kraven

خیلی ها این داستان رو یکی از بهترین های مرد عنکبوتی میدونند (البته من زیاد باهاشون موافق نیستم!) ولی در هر حال در آن دیدیم که یکی از دشمنان نه چندان مطرح مرد عنکبوتی به نام «کریون شکارچی» که شیفته شکست دادن حریفی هست که تا به خال نتونسته شکست اش بده (یعنی مرد عنکبوتی) میزنه به سرش و پس از غافلگیر و اسیر کردن مرد عنکبوتی اونو زنده به گور میکنه و برای چند روز خودش رو جای او میزاره و آخرش هم خودکشی میکنه! این داستان در نوع خودش بسیار جنجالی بود چون سابقه نداشت شخصیت خبیث داستان های کمیک بوکی اینجوری دست به خودکشی بزنه. ضمن اینکه متاسفانه آغازگر جریانی شد که در آن داستان های به اصطلاح روانشناسانه  و دارک از مرد عنکبوتی چاپ شد که زیاد با ذات این شخصیت جور در نمی آمد، داستان هایی مثل The Mad Dog Ward (آرکی که تقریبا بلافاصله پس از آخرین شکار کریون منتشر شد) و یا  داستان The Child Within (که منجر به کشته شدن هری آزبورن شد و داستان "خفن" سرگذشت Vermin رو تعریف میکرد) و یا حتی Lifetheft و Pursuit. خیلی ها میگن همین داستان ها بود که زمینه رو برای "سرگذشت کلون" در دهه 90 مهیا کرد و میگن اصلا از همین سالها بود که رفته رفته  کیفیت  داستان های مرد عنکبوتی  افت کرد تا اینکه مارول مجبور شد حول و حوش سال 1999 یه ریبوت اساسی تو کمیک های اسپایدرمن به وجود بیاره.

 

2- زن عمو می زنده است!

بر همگان واضح و مبرهن است که در دنیای کمیک هیشکی به جز «عمو بن» و «گوئن استیسی» مرده باقی نمیمونه. اوکی؟ بنابراین قضیه زنده شدن زن عمو می هم نباید زیاد جدی گرفته بشه. ولی مشکل اینجاست که زن عمو می به شکلی بسیار غمناک و ماندگار در شماره 400 مرد عنکبوتی شگفت انگیز مرد و واقعا هیچ کس فکرش رو نمیکرد که برگرده. خود مارول هم واقعا تصمیم داشت دیگه زن عمو می رو زنده نکنه. واقعا هم حیف بود همچین مرگی به زنده شدن دوباره ختم بشه (هنوزم هق هق گریه های سوزناک پیتر بر سر جنازه زن عمو می جیگرم رو آتیش میزنه) از اون مهم تر اینکه در لحظه ای ماندگار زن عمو می قبل از مرگ به پیتر گفت که سالهاست میدونه مرد عنکبوتیه ولی به روش نمیاره. اما یهو بعد از سرگذشت کلون مارول به سرش زد که زن عمو می رو زنده کنه، اونم به احمقانه ترین شکل ممکن:  در داستان Final Chapter  كه اواخر دهه 90 میلادی چاپ شد پیتر میفهمد كه نورمن ازبورن یك بازیگر زن را استخدام كرده بوده و سپس با انجام جراحی پلاستیك ، او را به شكل زن عمو می درآورده!!!! او حتی هویت مخفی مرد عنكبوتی را به این بازیگر گفته!!!! پس اونی كه مرده بود زن عمو می نبوده ، اون بازیگره بوده!!!!! در واقع ، نورمن زن عمو می واقعی را ربوده و یك بمب ژنتیكی هم در سرش كار گذاشته بود كه اگر كسی سعی میكرد خارج اش كنه، منفجر بشه!!!

مطالب مرتبط:

10 زنده شدن غیر قابل باور در دنیای كمیك!

ضایع ترین لحظات زن عمو می در کمیک های مرد عنکبوتی...! 

 

1- One More Day

(بر هم خوردن ازدواج پیتر پارکر و مری جین به مسخره ترین شکل ممکن!)

کمیک one more day

من قبلا درباره این داستان تو این مقاله نوشته بودم، و الانم چون واقعا حال و حوصله ندارم دوباره از نو یه چیز مشابه بنویسم ، همونو براتون کپی/پیست میکنم:

هواداران مرد عنكبوتی در طول سالها داستان های عجیب و غریبی خوانده اند و شوكه شده اند ولی هیچ كدام از انها به اندازه داستان One More Day آنها را نارحت و خشمگین نكرده است. در واقع، مارول از مدتها قبل در صدد بود تا ازدواج بین پیتر پاركر و مری جین را از بین ببرد زیرا اعتقاد داشت ازدواج آنها از اول هم اشتباه بوده چون به عقيده روساي مارول  ازدواج پيتر را پیر تر كرده و باعث شده تا خوانندگان نوجوان نتوانند با او به قدر كافی ارتباط برقرار كنند (!) بنابراین مارول چندین و چند بار سعی كرد از شر این ازدواج خلاص شود و مثلا مری جین را از داستانها خارج كرد (از طریق گذاشتن او  در یك سانحه هوایی ولی بعدا به خاطر واكنش منفی هواداران مجبور شد بگه مری جین زنده است و در اون سانحه نبوده!). ایده طلاق هم منتفی بود چون هم یک عمل ناشایست برای یک ابرقهرمان به شمار می آمد و هم اینکه اسپایدرمن میشد یه مطلقه (!) و بچه ها دیگه اصلا نمیتونستند باهاش همذات پنداری کنند !!!  خلاصه اینكه مارول تصمیم گرفت مساله رو ريشه ای حل كنه! بنابراین داستانی به نام One More Day چاپ شد كه به بدترین و توهین آمیز ترین شكل ممكن ازدواج پیتر و مری جین را بر هم زد

خلاصه داستان One More Day از این قرار است:

پیتر پاركر برای نجات زن عموی سالخورده‌اش، با شیطان (كه در عالم تخیلی مارول، «مفیستو» نام دارد) معامله میكند! یعنی شیطان در ازای نجات جان زن عمو مِی، زندگی زناشویی پیتر و مری جین را از بین میبرد  و كاری میكند كه انگار آنها هرگز با هم ازدواج نكرده‌اند! یعنی هیچ کس (حتی خود مری جین و پیتر) یادشون نمیاد با هم ازدواج کرده اند !!!!) بعد یه داستان دیگه به نام One Moment in Time چاپ شد و در آن  نشان داده شد که مفیستو تاریخ را عوض کرده یعنی پیتر در اصل سر مراسم عروسیش دیر رسیده بوده و مری جین هم دیگه از تصمیمش برای ازدواج با او منصرف شده!!!! پس بنابراین الان رابطه مری جین و پیتر مثل دوران قبل از عروسیشونه یعنی مری جین میدونه پیتر اسپایدرمنه، پیتر ازش خواستگاری کرده ولی چون دیر رسیده مری جین دیگه نمیخود باهاش ازدواج کنه !!!

البته لازم به ذکره که one more day به شدت هواداران اسپایدرمن را عصبانی کرد زیرا آنها اعتقاد داشتند که مارول با چاپ این داستان نه تنها بخش عمده‌ای از تاریخچه قهرمان محبوبشان را حذف کرده بلکه خاطرات خوانندگانی که از سال 1987  (یعنی از زمان ازدواج پیتر پارکر و مری جین) با کمیک‌ ‌های اسپایدرمن زندگی کرده بودند را نابود کرده است. از طرفی چطور شخصیتی اخلاقمند و اصول گرا مثل پیتر حاضر شده با شیطان معامله كند؟  به همین دلیل بسیاری از آنها در حرکتی نمادین و در گروه‌های چند نفره کمیک‌ های One More Day را به آتش کشیدند. الان هم اگر در هر لیست "بدترین داستان های مرد عنكبوتی" نگاه كنید، One More Day در رتبه نخست قرار داره ...

مطالب مرتبط:

جنجالی ترین داستان های كمیك بوكی در 20 سال گذشته!

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پاركر و مری جین ازدواج میكنند!

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2015

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+2 #1 Doc Strange 1394-07-07 19:22
واقعا ممنون اقای ترابی مقاله فوق العاده ای بود.
واقعا مرگ پیتر دنیای التمیت رو هیچ وقت از یاد نمی برم :cry:
در مورد بچه ها هم چی بگم والا ... :o
البته فقط این قضیه بچه ها رو ندیده بودم وگرنه بقیه رو میدونستم.
به نظرم وجود مرد عنکبوتی برتر هم بد نبود (البته خوب از بین بردن یه شخصیت فوق العاده خیلی بدهو خودم مخالفشم )ولی بالاخره با یه اسپایدرمن جدی و اپدیت شده طرف شدیم!
پ.ن: مرد عنکبوتی بعد جنگ های پنهان، مرد عنکبوتی برترو میذاره تو جیبش :P
#2 Sh.Spidey 1394-07-07 19:26
فوق العاده بود خیلی ممنون آقای ترابی.
#3 Sh.Spidey 1394-07-07 19:27
فقط یه سوال زن عمو می چجوری مرد؟
+2 #4 spidey 4ever 1394-07-07 19:33
ممنون
عالی بود
سایت spidey شده بهترین مرجع واقعا تخصصی کمیک در ایران
مقاله هاتون حرف نداره
+2 #5 spidey 4ever 1394-07-07 19:34
به نقل از Sh.Spidey:
فقط یه سوال زن عمو می چجوری مرد؟


پیر بود، مریض شد و مرد
مرگش طبیعی بود
#6 a.v.s 1394-07-07 20:02
وای خدا همه این هایی که گفتید جنجالی بودند. واقعا جنجالی بودند . :eek:
10-مرگش که باید جنجالی باشه چون دنیای کمیک رو تغییر داد
9-خب معلومه جنجالیه . بزرگ ترین معشوقه اسپایدرمن با بزرگ ترین دشمن اسپایدرمن :lol: .خب عجیب نیست ؟؟؟؟ :-*
8-اینم همین طور
7-بابا این که اصلا . . . . :eek:
6-واقعا تاثیرگذار بود :-* من اولش فکر کردم خود مرد عنکبوتی دنیای اصلی مرده ولی بعد از این خیالم راحت شد :-*
5-البته خوب شد یکی جای مرد عنکبوتی التیمیت رو گرفت :-) نه ؟ :-| :-*
4-چرا آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad: مرض داشتی مارول ؟ اون موقع هم one more day رو نمینوشتی :cry:
3-والا هیچی ندارم بگم :-*
2- :D :lol: :D :lol: :P
1 - از یه طرف :D :lol: :P :D :lol: :P خخخ مسخره :-| :-*
از یه طرف هم :o :eek: :sad: :cry: :o :eek: :sad: :cry: بازم میگم : مرض داشتی مارول ؟؟؟ :cry: اگه من جای مارول بودم . میرفتم اسکارلت ویچ رو بعد از حادثه "یک روز دیگه" (معادل فارسی one more day :P ) معشوقه اسپایدرمن میکردم (یعنی توی جریان spider-man apocalypse که خودم توی این سایت نوشتم :-) )
بازم اگه چیز بدی یا ناخوشایند گفتم ببخشید :oops:
#7 Black Spidey 81 1394-07-07 20:18
عجب داستانای جنجالی ای بودن ! :o
از one more day که اصلا خوشم نیومد قشنگ *** به داستان های اسپایدرمن
اون داستان گوئن و نورمن آزبورن خیلی داغونم کرد
این چی بود دیگه یعنی به معنای واقعی یه کلمه کل شخصیت گوئن رو خدشه دار کردن
#8 parker 1394-07-07 20:26
آقا خودمونیم این قضیه one more day تا مدتی ... تو داستان های اسپایدی :-* . ولی خدا رو شکر تا حدی جمع شد شاهکار هاشون!!! :-x
#9 Dark spidey 1394-07-07 20:42
خیلی ممنون بابت مقاله خیلی عالی بود
واقعا داستان one more day جنجالی ترین داستان اسپایدیه که اصلا ازش خوشم نیومد
ولی بی شک مرگ گوئن یکی از جنجالی ترین و بهترین داستان های تاریخه
#10 Dark spidey 1394-07-07 20:49
پوستر جدید سریال فلش

media.comicbook.com/.../...
#11 Dark spidey 1394-07-07 20:55
تیزر جدید سریال ارو

uplod.ir/.../...'_

تیزر جدید سریال فلش

uplod.ir/.../...
#12 Night.Wing 1394-07-07 20:59
یانگی بیا آواتار جدیدت جور شد!
عکس های مقاله عالی بود،
ولی از طرفی اگه چندتا داستان دارک ار مرد عنکبوتی ببینیم ، چیز قشنگی از آب درمیاد چون اسپایدمن استعدادشو داره. ولی کریون شخصیت خوبی نبود . مثلا موربیوس یا میستریو میتونستند عالی باشند.
#13 j.jonah jameson 1394-07-07 21:04
خسته نباشیید
مقالات شما آقای ترابی همیشه مرطبت با نکاتی است که توی کامنت ها ویا حتی توی مقالات بهشون اشاره شده است و این یعنی از قبل به فکر نوشتن چنین مقالاتی بودید
و باز این خودش یعنی سایت با حساب و کتاب داره پیش میره
#7
#8
#9
شما که میدونید. اینا همش کلک بود برای پول و دور کردن و پیچوندن متاهل شدن پیتر پارکر
#14 the punisher 1394-07-07 22:23
مقاله عالی بسیار ممنون
میشه درباره سرگذشت ورمین یه توضیح بدین؟کنجکاو شدم
بقیه شو تیکه تیکه جاهای مختلف توضیح دادین ولی اینو یادم نمیاد اصلا
#15 arsalan-goblin 1394-07-07 22:29
یه دست و جیغ و صلوات برا سایت و نویسندهاش بنویسید که زده رو دست هرچی سایت کمیکه
مرسی بیست بیست بود
آخرین شکار کریون زیباترین داستان عمرم بود و حضور بجایی داشت
اون مورد نورمن و گوئنم که....
( از تخت برو بالا ( استغفار الله ) ) تو کتم نمیره هیجوره

وان مور دی هم که ترکیب شربت سینه با شکر قهوه ای و نوشابه است
مایلز داستان جذابی داره اولا همون حسی رو بهش داشتم که سه ماه پیش به تام هالند ولی حالا برام جا افتاده مخصوصا چون کمیک اسپایدی میخواد بیاد و هنوز مردعنکبوتی دبیرستانی که اسمش پیتر بنجامین پارکره تو دنیای کمیک هستش
+2 #16 mtm 1394-07-07 22:29
#14:
ورمین در کودکی مورد انواع و اقسام سو استفاده ها قرار گرفته و بنابراین یه جور شخصیت دارای عقده های مختلف و سرگذشت تاریکه
+1 #17 Bad joke 1394-07-07 22:33
به نقل از mtm:
#14:
ورمین در کودکی مورد انواع و اقسام سو استفاده ها قرار گرفته و بنابراین یه جور شخصیت دارای عقده های مختلف و سرگذشت تاریکه

سلام استاد خسته نباشید ؟
به نظرم وقت نکردید تو خیابون راه هم برید
#18 the punisher 1394-07-07 22:40
#17
تفاوت این سفر با سفرای دیگه کاملا مشهود بود ;-)
+1 #19 mtm 1394-07-07 22:42
به نقل از Bad joke:
به نقل از mtm:
#14:
ورمین در کودکی مورد انواع و اقسام سو استفاده ها قرار گرفته و بنابراین یه جور شخصیت دارای عقده های مختلف و سرگذشت تاریکه

سلام استاد خسته نباشید ؟
به نظرم وقت نکردید تو خیابون راه هم برید

والا چه عرض کنم
در کل ایندفعه جو بدی حکمفرما بود
درب و داغون برگشتیم
#20 Dark spidey 1394-07-07 22:43
اولین تصویر از lash در سریال ماموران شیلد منتشر شد
media.comicbook.com/.../...
#21 Doc Strange 1394-07-07 22:45
به نقل از Dark spidey:
تیزر جدید سریال ارو

uplod.ir/.../...'_

تیزر جدید سریال فلش

uplod.ir/.../...

دارک اسپایدی دستت درد نکنه واقعا ممنون بابت ویدئو ها! ;-)
البته به نظرم تو پیکوفایل اپلود کنی بهتره چون دیگه صبر نمی خواد...
#22 Doc Strange 1394-07-07 22:48
آقای ترابی تریلر فن مید گوئن عنکبوتی رو که دارک اسپایدی زحمت کشید اپلود کرد رو دیدین؟ نظرتون دربارش چیه؟ به نظرم خوش ساخت بود.
#23 mtm 1394-07-07 22:53
به نقل از Doc Strange:
آقای ترابی تریلر فن مید گوئن عنکبوتی رو که دارک اسپایدی زحمت کشید اپلود کرد رو دیدین؟ نظرتون دربارش چیه؟ به نظرم خوش ساخت بود.


بله
اتفاقا میخواستم به صورت یه پست جدا تو سایت کار بشه ولی این اقای دارک اسپایدی بدون هماهنگی با ما گزاشته بودش تو بخش نظرات

نمیدونم چند بار تذکر بدیم که ویدئو ها و خبرهای مربوط به مرد عنکبوتی رو نباید تو نظرات بزارید
#24 Dark spidey 1394-07-07 22:55
به نقل از mtm:
به نقل از Doc Strange:
آقای ترابی تریلر فن مید گوئن عنکبوتی رو که دارک اسپایدی زحمت کشید اپلود کرد رو دیدین؟ نظرتون دربارش چیه؟ به نظرم خوش ساخت بود.


بله
اتفاقا میخواستم به صورت یه پست جدا تو سایت کار بشه ولی این اقای دارک اسپایدی بدون هماهنگی با ما گزاشته بودش تو بخش نظرات

نمیدونم چند بار تذکر بدیم که ویدئو ها و خبرهای مربوط به مرد عنکبوتی رو نباید تو نظرات بزارید

واقعا ببخشید اقای ترابی واقعا نمیدونستم از این به بعد حتما هماهنگ میکنم و به سایت ایمیل میزنم :oops:
#25 kasra yellow wing 1394-07-07 23:07
عالی بود اقای ترابی ولی من به شخصه از اون داستانی که نورمن با گوون رابطه داشته متنفرم به قول نقی مگه میشه مگه داریم؟
#26 spider emad 1394-07-07 23:08
مقاله کاملی بود دستتون درد نکنه ولی من واقعا از شماره های 2 3 7 1 خیلی بدم میاد درواقع اصلا نمیتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم و بنظرم غیر طبیعی و مضحک میان :-x
#27 SLH Hero 1394-07-08 16:48
مقاله مثل همیشه فوق العاده بود.
این مقاله های Top 10 سایت کیفیت افسانه ای دارن که WatchMojo.com تو خیلالتشم بهش نمیرسه ;-) .
#28 parker 1394-07-08 17:00
واقعا چه کسی به جز آقای ترابی میتونه اینطوری بنویسه؟
top10 های سایت واقعا عالی ان. کم کم داره وقتش میرسه که سایتمون رو جهانی کنیم.
#29 Hossein sbn 1394-07-09 04:48
دستتون درد نکنه آقای ترابی،مقاله ی عالی ای نوشتید.
این هم از نظر من درباره ی کمیک ها:
مرگ گوین استیسی
درباره ی این داستان هر چقدر بگم کم گفتم.یکی از برترین کمیک های تاریخه.این کمیک بود که باعث شد دنیای کمیک بوک جدی تر از قبل بشه.جدا از اون،این کمیک طبعات زیادی روی کمیک های اسپایدرمن داشت، مثلا باعث شد دشمنی پیتر پارکر با گرین گابلین/نورمن آزبورن شخصی تر بشه.آدم دیگه می فهمید وقتی پای گرین گابلین وسطه قضیه سر مرگ و زندگیه.در کل، مرگ گوین استیسی بزرگ ترین تراژدی زندگی پیتر پارکره.
"قضیه" گوین استیسی و نورمن آزبورن
از نظر من بعد از one more day بدترین کمیک اسپایدرمن این کمیکه.گوین استیسی دختری بود که از یک بوسه فراتر نمی رفت، چه برسه به این که با نورمن آزبورن رابطه داشته باشه،اصلا چنین چیزی با شخصیت پردازیش در تضاده.در کل، حتی ایده ی این کمیک مسخرست، چه برسه به خط داستانیش.البته مارول متوجه اشتباهش شد و از اون به بعد، جوری رفتار کرد که انگار وجود نداره و حتی بهش اشاره هم نکرد.
سرگذشت کلون
دهه نود دهه ای بود که کمیک ها فقط ظاهر و زرق و برقشون مهم بود و اصلا عمق داستانی ای نداشتند.در این دهه بود که کمیک ها بشدت افت کردند و فقط بدنبال این بودند که جنجال به پا کنند،برای مثال، سوپرمن مرد، بتمن کمرش شکست و جای مرد عنکبوتی با یک کلون عوض شد.این داستان سرگذشت کلون هم که خیلی مسخره بود.شما فرض کن یهو بیان بگن ابرقهرمانی که خیلی دوستش داشتی،همیشه کمیک هاش رو دنبال می کردی و باهاش همذات پنداری می کردی کلونه! یعنی کمیک هایی که خوندی همش کشک!بدترین قسمتش هم این بود که مارول برای این که بن رایلی رو تو دل ما جا کنه پیتر رو یک آدم عصبی و تندخو نشون می داد! البته بدلیل اعتصاب هواداران و فروش پایینش همه چیز به خوبی و خوشی تموم شد.آخر سر هم معلوم شد پیتر کلون نیست و همه چیز زیر سر گابلینه و بعد یک نبرد مهیج بین پیتر و گرین گابلین صورت گرفت.(که منجر به کشته شدن بن رایلی شد)
مرد عنکبوتی برتر
من با کلیت قضیه ی این که مرد عنکبوتی بصورت موقت از عرصه خارج بشه و شخصیت دیگری جایگزینش بشه مشکلی ندارم،به قول آقای ترابی بد نیست آدم چند وقت یک بار یک چیز جدید و fresh ببینه،اما مشکل من با نحوه ی از عرصه خارج شدنشه.ببینید،من به عنوان یک هوادار مرد عنکبوتی،ترجیح میدم که پیتر در حالی که کنار یکی از عزیزانشه یا حداقل عزیزانش از این که داره می میره خبر دارن،بمیره،نه در حالی که کنار یکی از بزرگ ترین دشمنانشه و خاطراتش رو یکی دیگه تصاحب کرده.مشکل دیگه ای که با این کمیک دارم اینه که هیچ کدوم از نزدیکان پیتر متوجه تغییرات شخصیتیش نمی شند.(مری جینی که در عرض دو دقیقه فهمید آفتاب پرست خودشو جای پیتر جا زده،در طول بیست شماره کمیک نفهمید دکتر اختاپوس رفته تو جسم پیتر!)
فاش شدن هویت مردعنکبوتی در داستان جنگ داخلی
فاش شدن هویت مردعنکبوتی ایده ی بدی بود.البته من درک میکنم که پیتر بعد از فاجعه ی استمفورد قانع شده بود که اگر همه چیز زیر سلطه ی قانون باشه بهتره اما فدا کردن هویت مخفیش و به خطر انداختن جون عزیزانش برای تشویق دیگران به ثبت نام کردن غیر منطقی بود(مخصوصاً بدلیل این که حفظ هویت مخفی در هر شرایطی قانون اول مرد عنکبوتیه) مشکل دیگه هم اینه که فاش کردن هویت مخفی کل دنیای مردعنکبوتی رو زیر و رو کرد و کمیک های مرد عنکبوتی رو تحت شعاع قرار داد و کاری کرد مارول مجبور بشه با هزار جور بدبختی قضیه رو با one more day ماسمالی کنه. (البته مارول با یک تیر دو نشون زد و هم قضیه هویت مخفی رو حل کرد و همین ازدواج پیتر و مری جین رو بهم زد)
+1 #30 Hossein sbn 1394-07-09 04:57
فاش شدن هویت مردعنکبوتی در داستان جنگ داخلی
فاش شدن هویت مردعنکبوتی ایده ی بدی بود.البته من درک میکنم که پیتر بعد از فاجعه ی استمفورد قانع شده بود که اگر همه چیز زیر سلطه ی قانون باشه بهتره اما فدا کردن هویت مخفیش و به خطر انداختن جون عزیزانش برای تشویق دیگران به ثبت نام کردن غیر منطقی بود(مخصوصاً بدلیل این که حفظ هویت مخفی در هر شرایطی قانون اول مرد عنکبوتیه) مشکل دیگه هم اینه که فاش کردن هویت مخفی کل دنیای مردعنکبوتی رو زیر و رو کرد و کمیک های مرد عنکبوتی رو تحت شعاع قرار داد و کاری کرد مارول مجبور بشه با هزار جور بدبختی قضیه رو با one more day ماسمالی کنه. (البته مارول با یک تیر دو نشون زد و هم قضیه هویت مخفی رو حل کرد و همین ازدواج پیتر و مری جین رو بهم زد)
زن عمو می زندست!
مرگ زن عمو می در کمیک Amazing spider-man #400 واقعا ماندگار بود،به همین دلیل کسی فکرش رو نمی کرد مارول زندش کنه.(هر چند اگر این قضیه زنده شدن رو هم در نظر بگیریم، باز هم از تاثیر گذاری مرگش کم نمی شه)ولی پس از مدتی مارول احساس کرد بدلیل نبودن زن عمو می در داستان های مردعنکبوتی خلا بوجود اومده و به طرز مسخره ای همه چیز رو انداخت تقصیر گرین گابلین و زن عمو می رو زنده کرد.(به قول یک بنده خدایی مارول هر وقت خرابکاری می کنه میگه من نبودم، دستم بود، تقصیر گابلینم بود!)
one more day
بدترین کمیک مردعنکبوتی.این کمیک ایرادات زیادی داشت که به دو تا از اون ها اشاره می کنم.
1-بهم خوردن ازدواج پیتر پارکر و مری جین واتسون.یکی از دلایلی که مردعنکبوتی هواداران وفادار و دو آتیشه دارد این است که شخصیت پیتر پارکر مانند انسان های عادی رشد کرد.یعنی پیتر پارکر مانند انسان های عادی دیپلم گرفت و به دانشگاه رفت، فارغ التحصیل شد و تشکیل خوانواده داد.ولی مارول ازدواج پیتر را با دلایل مسخره ای مثل ارتباط برقرار نکردن افراد جوان با مردعنکبوتی بدلیل متاهل بودنش بهم زد و با این کار، بخشی از تاریخچه مردعنکبوتی را از بین برد.البته این تنها ایراد کمیک one more day نیست زیرا علاوه بر این که داستانی بسار ضعیف و مضحک دارد، بلکه بسیار غیر منطقی است.برای مثال،چطور شخصیت اخلاق گرایی مانند مردعنکبوتی حاضر می شود با شیطان معامله کند؟
2-از بین بردن بلوغ شخصیتی.این کمیک باعث شد برخی از شخصیت های مکمل کمیک های مردعنکبوتی که به اوج بلوغ خود رسیده بودند کمی پسرفت داشته باشند.مثلا شخصیت زن عمو می که پس از پی بردن به این که پیتر مردعنکبوتی است به عمق بیشتری دست یافته بود و به تکیه گاهی محکم برای پیتر تبدیل شده بود پس از one more day پسرفت داشت.
___________________________________________________
آقای ترابی، با عرض پوزش،ازتون یک سوال داشتم:
بعد از one more day مرگ گوین رو چطور توجیه کردن؟
و در ضمن میشه یک لطفی بکنید و اگر اشتباهی توی متنم هست بگید؟
+1 #31 mtm 1394-07-09 11:02
#29 و #30:
اولا من باید بگم که خوندن نظراتی مثل نظرات شما واقعا خستگی سایتو از تنم در میکنه
انصافا وقتی میبینم یکنفر مثل شما یا کاربران دیگر اینقدر خوب و دقیق دنیای مرد عنکبوتی رو تحلیل میکنند لذت میبرم و حس میکنم زحمات این چند سال سایت به ثمر نشسته
درباره سوالات شما هم باید بگم که مرگ گوین توجیه نمیخواست
یعنی one more day بهش ارتباطی نداشت
در واقع OMD تا قبل از ازدواج پیتر و mj همه چیز رو قبول داشت!
مطالبی هم که گفتی کاملا درست و flawless بود
#32 mokhtar 1394-08-21 12:54
میگم مهدی الان دوباره این مقاله رو خوندم
میگم به نظرت بهتر نبود اون قضیه تجاوز جنسی به فلیشیا هاردی رو هم می اوردی؟
اونم خیلی جنجالی بود
البته میدونم دیگه بهش اشاره نمیشه ولی در هر حال جنجالی بود
#33 opera.spider 1394-08-21 13:34
میشه درباره اقای فتینگر بیشتر توضیح بدید؟؟
#34 a.v.s 1394-08-21 13:40
به نقل از mokhtar:

میگم به نظرت بهتر نبود اون قضیه تجاوز جنسی به فلیشیا هاردی رو هم می اوردی؟

چی ؟؟؟؟؟ :o
میشه یکی یکم دربارش بهم توضیح بده ؟ :o
#35 beast boy 1395-04-13 16:03
به نقل از mokhtar:
میگم مهدی الان دوباره این مقاله رو خوندم
میگم به نظرت بهتر نبود اون قضیه تجاوز جنسی به فلیشیا هاردی رو هم می اوردی؟
اونم خیلی جنجالی بود
البته میدونم دیگه بهش اشاره نمیشه ولی در هر حال جنجالی بود

عمو مختار کی بهش تجاوز کرده بود؟
#36 amir a. ghaderi 1395-04-13 16:18
به نقل از opera.spider:
میشه درباره اقای فتینگر بیشتر توضیح بدید؟؟

صاحب سايت spideykicksbutt .com هستش
#37 amir a. ghaderi 1395-04-13 16:18
به نقل از beast boy:
به نقل از mokhtar:
میگم مهدی الان دوباره این مقاله رو خوندم
میگم به نظرت بهتر نبود اون قضیه تجاوز جنسی به فلیشیا هاردی رو هم می اوردی؟
اونم خیلی جنجالی بود
البته میدونم دیگه بهش اشاره نمیشه ولی در هر حال جنجالی بود

عمو مختار کی بهش تجاوز کرده بود؟

تو دانشگاه. فكر كنم يه آدم عادي (هم كلاسي اش)
تو كميك the evil that men do

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید