معرفی تمام گابلین های كمیك های مرد عنكبوتی – قسمت اول

گابلین كمیك های مرد عنكبوتی

در قسمت اول به معرفی گرین گابلین (ها) و یا كسانی كه به نوعی به گرین گابلین منتسب هستند، میپردازيم.

 

 

نورمن آزبورن (ملقب به "گرین گابلین")

نورمن آزبورن

اولین حضور در عالم كمیك : شماره 14 كمیك The Amazing Spider-Man (جولای سال 1964)

نورمن ازبورن ابتدا یك دانشمند و تاجر جاه طلب بود. او از یك فرمول آزمایشی استفاده كرد. این فرمول (كه بعدا به  فرمول گابليني معروف شد) منفجر شد و به او نیروهای فوق بشری داد ولی او را دچار جنون نیز كرد. نورمن سپس با پوشیدن لباسی مخصوص، استفاده از تجهیزاتی ویژه مثل گلایدر و انتخاب نام «گرین گابلین» برای خود،  سعي كرد رئیس جنایتكاران شهر نیویورك شود اما با سد محكمی به نام اسپایدرمن مواجه شد. بنابراین نورمن تمام انرژی خود را صرف نابودی زندگی اسپایدرمن نمود. او اولین دشمن مرد عنكبوتی بود كه به هویت مخفی او پی برد. پس از آنكه نورمن «گوئن استیسی» را كشت، دشمنی بین گرین گابلین و مرد عنكبوتی شخصی شد. او در نتیجه این اقدام ظاهراً توسط گلایدر خودش كشته شد ولی فرمولی كه در بدنش بود باعث شد تا زخم هایش خوب شود و زنده بماند. او مدتها مرده پنداشته میشد تا اینكه دوباره و در نتیجه داستان مشهور Clone Saga بازگشت و كلون پیتر پاركر یعنی «بن رایلی» را به قتل رساند. به او لقب بزرگترین دشمن مرد عنكبوتی داده شده چون علاوه بر قتل گوئن و بن رایلی، بچه تازه به دنیا آمده پیتر و مری جین را دزدید و حتی كل سناریوی clone saga را ایجاد كرد تا به پیتر ضربه بزند.

مطالب مرتبط:

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: هویت هاب گابلین فاش میشود!

"سرگذشت كلون" – قسمت چهارم: اسپایدرمن حقیقی معرفی میشود!

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ گوئن استیسی

 

 

هری آزبورن (ملقب به "گرین گابلین دوم")

هري ازبورن- گرين گابلين

اولین حضور در عالم كمیك : شماره 136 كمیك The Amazing Spider-Man (سپتامبر سال 1974)

هری ازبورن پسر نورمن آزبورن و بهترین دوست پیتر پاركر. او هميشه با مشكلات روحي رواني خاصي دست و پنجه نرم ميكرده و حتي براي مدت كوتاهي به مواد مخدر معتاد شد. در واقع به نظر ميرسد هري همواره از سوي پدرش تحت فشار بوده و به همين دليل دچار عقده هاي متعددي شده است. هري پس از مرگ پدرش لباس گرین گابلین را بر تن كرد تا از اسپایدرمن انتقام بگیرد ولی او هیچ وقت یك گرین گابلین كاركشته و درست و حسابی نشد. او بارها حافظه خود را از دست داد ولی در نهایت در مواجه با مرد عنكبوتی كشته شد. او پس از سالها غیبت بازگشت و معلوم شد نورمن به «میستریو» پول داده بوده تا مرگ پسرش را جعل كند.

مطالب مرتبط:

مرگ "هری آزبورن" ترجمه شد ! + لینک دانلود

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: راس اندرو

 

 

بارت هامیلتون (ملقب به "گرین گابلین سوم")

بارت هامیلتون

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 176 كمیك The Amazing Spider-Man (ژانویه سال 1978)

او روانشناسی بود كه مسئول مداوای هری ازبورن شد ولی در جلساتی كه با او داشت  شیفته شخصیت گرین گابلین شد. تا اینكه سعی كرد خودش هم یك گرین گابلین باشد ولی در نهایت كشته شد. او هم هرگز نتوانست یك گرین گابلین حسابی باشد و در مدتی كه نورمن ازبورن در داستان های مرد عنكبوتی نبود، جانشین شایسته ای برایش باشد. در حقیقت او هرگز نتوانست محل اختفای فرمول گابلینی را پیدا كند و به همین خاطر نتوانست به نیورهای فوق بشری دست یاید.

 

 

فیل یوریك (ملقب به "گرین گابلین قهرمان")

فيل يوريك

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 1 كمیك  Green Goblin(اكتبر سال 1995)

«فیل یوریك» برادرزاده خبرنگار مشهور و باتجربه روزنامه دیلی بیوگل یعنی «بن یوریك» بود. او پس از مرگ هری آزبورن تجهیزات گرین گابلین را پیدا كرد و سعی كرد یك گرین گابلین قهرمان باشد. در نهایت تجهیزات او درمبارزه با Sentinel آسیب دید و دیگر نتوانست آن را تعمیر كند و در نتیجه خودش  را بازنشسته كرد. البته او سالها بعد به طور غیر قابل توجیهی به «هاب گابلین» تبدیل شد كه در قسمت بعد به آن پرداخته خواهد شد.

توضیح:بعدها  فیل یوریک در  کمیک های دختر عنکبوتی استفاده مورد استفاده قرار گرفت. او در این کمیک ها از دوستان خانوادگی پیتر پارکر بود و میانسال شده بود. او به دختر پیتر («مي دي») کمک کرد و بهش آموزش داد تا بشه دختر عنکبوتی. او انقدر با دختر عنکبوتی صمیمی بود که«می دی» بهش میگفت عمو فیل! او حتی گاهی لباس گرین گابلین پوشید و به دختر عنکبوتی و دوستاش کمک کرد. یه چند وقتی هم تحت نام "گابلین طلایی"  (golden goblin) سعی کرد به دختر عنکبوتی کمک کنه:

گابلين طلايي

مطالب مرتبط:

معرفی «دختر عنكبوتی» (Spider-Girl) !

بزرگان تاریخ كمیك بوك های مرد عنكبوتی: تام دی فالكو

 

 

گرین گابلین بی نام و نشان!

گرين گابلين

اولین حضور در عالم كمیك: نامشخص!

پس از قضایای   clone saga   و بازگشت نورمن آزبورن ، او برای اینكه دیگران را گمراه كند با كمك همكارش به نام دكتر Angst یك نفر را با صورت ژنتیكی دستكاری كرد تا گرین گابلین شود. نورمن از این گرین گابلین به عنوان محافظ خودش استفاده میكرد و همچنین برای گیج كردن مرد عنكبوتی. او حتی به این گرین گابلین دستور داد تا نوه اش یعنی «نرمی ازبورن» را گروگان بگیرد تا مردم شهر فريب بخورند و فكر كنند نورمن آدم بيگناه و مظلومي است . در هر حال هرگز هویت این گرین گابلین مشخص نشد و چون فرمول گابلینی بهش نرسید جلوی چشمان مرد عنكبوتی صورت اش به نورمن و هری و ... تغيير شكل داد و سپس ذوب شد!

 

 

نلز وان ادر (ملقب به "گابلین اولیه")

گابلین اولیه

اولین حضور در عالم كمیك: شماره   1- كمیك  Spider-Man(جولای سال 1997)

گفته میشود سالها پیش وقتی نورمن هنوز به گرین گابلین تبدیل نشده بود فرمول گابلینی خودش را (كه هنوز تكمیل نشده بود) روی یكی از كاركنان شركت ازكورپ به نام «نلز وان ادر» (Nels Van Adder) امتجان كرد و در نتیجه او به موجودی قرمز رنگ و دیو مانند تبدیل شد كه به او لقب "گابلین اولیه" یا  Proto-Goblin داده شد. وان ادر چند نفر را در ازكورپ كشت و نورمن را مسئول بلایی كه سرش آمده است میدانست. او در نهایت به ضرب گلوله سروان «جورج استیسی» كشته شد.

 

گابریل استیسی (ملقب به "گابلین خاكستری")

گابريل استيسي - گابلين خاكستري

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 509 كمیك The Amazing Spider-Man (اگوست سال 2004)

گفته میشود كه گوئن استیسی قبل از مرگ با نورمن ازبورن رابطه داشته و در نتیجه بچه هاي دوقلو به نام های «گابریل» و «سارا» به دنیا آورده. آنها چون بچه نورمن بودند بنابراین فرمول گابلین در DNA انها وجود داشت و به همین دلیل سرعت رشد آنها خیلی بیشتر از انسان های عادی بود (در واقع آنها 9 سال داشتند ولی مثل انسان های بالغ به نظر میرسیدند). آنها فكر میكردند پيتر  پدر واقعي شان است و به همین خاطر میخواستند از او انتقام بگیرند (چون فكر میكردند پیتر مادرشان را هنگام زایمان تنها گذاشته است) سپس گابریل باز هم از فرمول گابلینی استفاده كرد و كاملا مجنون شد و نام خودش را "گابلین خاكستری" یا  Grey Goblin گذاشت و كاملا هم مجنون شد.

توضیح:  این داستان و قضیه بچه های نورمن و گوئن  به شدت مورد انتقاد قرار گرفت چون نه تنها كاملا با شخصیت پردازی كه از گوئن انتظار داشتیم در تضاد بود بلكه اصلا با عقل جور درنمی آمد! اصلا دلیل منطقی برای این كار ارائه نمیشد و نویسنده نگفت كی چرا و به چه علت این اتفاف افتاده و چرا تا الان هیچ فرد  دیگری بهش اشاره ای نكرده و چرا اصلا نورمن كه این كارو كرده بعدا گوئن رو كشته؟! البته بعد از مدتي مشخص شد كه نويسنده ميخواسته اين بچه ها مال پيتر و و گوئن باشند ولي مارول بهش دستور داده اينكارو  نكنه چون دوست نداشته پيتر و گوئن قبل از ازدواج بچه دار شده باشند ! بنابراين نويسنده مجبور شده نورمن رو بكنه پدر بچه هاي گوئن!!! در هر حال اين داستان  آنقدر احمقانه و بی اساس بود كه مارول دیگه  بهش اشاره نمیكنه )یعنی انگار اتفاق نیافتاده! ) هوادار ها هم دیگه بهش فكر نمیكنند.... شما هم زیاد آن را جدی نگیرید!

 

 

لیلی هالیستر (ملقب به "شرور")

لیلی هالیستر

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 549  كمیك The Amazing Spider-Man (مارس سال 2008)

«ليلي هاليستر» (Lily Hollister) دوست دختر هری آزبورن بود ولی بعدا معلوم شد معشوقه نورمن ازبورن بوده. او سپس بچه ای به دنیا آورد كه ابتدا گمان میرفت بچه نورمن باشد ولی بعدا مشخص شد هری پدر بچه است. در هر حال "شرور" (Menace) بر خلاف گابلین های دیگر چون از نسخه پیشرفته فرمول گابلینی استفاده كرده ظاهرش اين اواخر كاملا شبیه به گابلین ها شده بود و نيازي به زدن ماسك گابليني نداشت! در جریان داستان "ملت گابلین"، شرور بار دیگر به نورمن ازبورن و ارتش زيرزميني او پیوست ولی اسپایدرمن توانست پادتنی به او تزریق كند تا به وضعیت انسانی خود برگردد. او در داستان اخیر Axis به شخصیت مثبتی به نام Queen Cat تبدیل شده!

مطالب مرتبط:

قسمت پاياني "ملت گابلين"  ترجمه شد + لینک دانلود

 

 

كارلی كوپر (ملقب به "هیولا")

كارلی كوپر

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 25 كمیك The Superior Spider-Man (مارس سال 2014)

او دوست صمیمی پیتر پاركر است و برای مدتی هم به معشوقه او تبدیل شد. كارلی كوپر همچنین دوست بسیار نزدیك «لیلی هالیستر» است و آنها آنقدر به هم نزدیك هستند كه به هم خواهر میگویند. در جریان داستان "ملت گابلین" او موفق شد به راز "مرد عنكبوتی برتر" پی ببرد و بفهمد كه او همان دكتر اختاپوس است كه وارد جسم و ذهن پیتر پاركر شده است. او سپس توسط افراد گرین گابلین اسیر شد و تحت شكنجه قرار گرفت تا هویت مخفی مرد عنكبوتی را فاش كند ولی اینكار را نكرد. تا اینكه  فرمول گابلینی به او تزریق گردید و بنابراین به گابلینی ملقب به "هیولا" (Monster) تبدیل شد. اما سرانجام پس از كش و قوس های فراوان توانست به حالت اولیه خودش برگردد. او در حال حاضر درست مثل مری جین پیتر را ترك كرده و به شهر دیگری رفته است.

مطالب مرتبط:

بلاخره یكی به راز «اسپاك» پی برد! !

شماره 21 از "اسپایدرمن برتر" ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

تمام عشق های پیتر پاركر!

شماره 25 از "اسپایدرمن برتر" ترجمه شد + لینك دانلود

 

در قسمت بعدی به معرفی «گرين گابلين» در دنياهاي ديگر خواهم پرداخت!

اينا رو هم از دست نديد:

چهره های مختلف گرین گابلین!

تصاویر فوق العاده از «گرین گابلین» - قسمت اول

تصاویر فوق العاده از «گرین گابلین» - قسمت دوم

تصاویر فوق العاده از «گرین گابلین» - قسمت سوم

 

نویسنده: عمو مختار

All rights reserved © Spidey.ir 2015

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+15 #1 mokhtar 1393-10-14 16:02
اره
من برگشتم! ;-)

ادم مگه ميتونه خونه خودش رو فراموش كنه؟ آدم مگه ميتونه اين همه كاربر و رفيق دوست داشتني رو ول كنه؟ ادم مگه ميتونه استاد ترابي رو ول كنه و بره؟

من بهش قول داده بودم كه تا اخرش باهاش هستم و حالا هم برگشتم تا به قولم وفا كنم
اره داداش بجه جنوب شهر تهرون سرش بره زير قولش نميزنه ...
+9 #2 CAP 1393-10-14 16:03
چی شد !!!!!!! نفهمیدم عمو مختار به سایت برگشنه ؟؟؟
واقعا خوشحال شدم عمو دستت طلا
دست پر اومدی خیلی ممنون
+12 #3 mtm 1393-10-14 16:06
#1:
:cry:

اين اشك شوقه ...
+8 #4 CAP 1393-10-14 16:08
#3 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
همچنین
+13 #5 mokhtar 1393-10-14 16:09
#3:
نوكرتم داداش
شرمنده اونروز اونجوري رفتم
من لازم ميدونم از دوست خوبم حسن رياحي (ملقب به جوك ناجور) معذرت بخوام چون انروز با لحن عصباني باهاش صحبت كردم
همينطورم از ميرابيليس ... من درباره ات اشتباه فكر ميكردم . دچار سو تفاهم شده بودم. باهات بد حرف زدم
اونقدر شجاعت تو وجود اين گابلين داغون هست كه به اشتباهاتش اعتراف كنه ... منو ببخش
+11 #6 mokhtar 1393-10-14 16:12
از تمام بچه هايي كه اين مدت براي برگشتن من نذر كرده بودن و دعا ميكردن تشكر ميكنم ( :lol: )

و همينطور از همه اونايي كه بنر و پوستر و ... درست كردن براي من تشكر ميكنم.
برگشتم به كوري چشم يه سري آدم &%$# كه ثابت كنم اين سايت بهترينه و هرگز از پا نمينشينه (خدا الان دارم عينهو ادماي جو گير صحبت ميكنم ، نه؟ :lol: )

راستي از اون برنرهايي كه جلوي در قهرمان هاي تيم ملي ميزنن ، درست نميكنيد. اونايي كه مينويسن "بازگشت پيروزمندانه عمو مختار به وطن را گرامي ميداريم" :lol:
ولي خودمونيم ها سايت بدون من هيچ كم و كسري ظاهر نداشته! چقدر مطلب گذاشتيد ...! :-* :D
+12 #7 mtm 1393-10-14 16:20
يكي رو يادت رفت معرفي كني:

مختار (ملقب به عمو)

اولین حضور در عالم كمیك : از همون لحظه اي كه باهاش آشنا شدم

اين گابلين با بقيه گابلين ها فرق داره. اخلاقش گاهي گند و مزخرفه ولي هيچي تو اون دل بزرگش نيست. به قول خودم: هميشه بهترين و درست ترين چيزا رو به بدترين شكل ممكن بيان ميكنه". مختار بچه جنوب شهره و احتمالا مرام و معرفت رو از بچه هاي همون جا به ارث برده. مختار بسيار وفاداره و در تمام سختي هاي سايت همراهش بوده....

;-)
+11 #8 mokhtar 1393-10-14 16:25
#7:
;-)
+10 #9 mokhtar 1393-10-14 16:48
ولي اين هدر سايت و نظرسنجي خيلي خوب شدن
دشت بچه ها درد نكنه
هدر رو كي درست كرده؟
+10 #10 mtm 1393-10-14 16:56
به نقل از mokhtar:
ولي اين هدر سايت و نظرسنجي خيلي خوب شدن
دست بچه ها درد نكنه
هدر رو كي درست كرده؟


هدر كار عرفان خان اديگوزلي هستش
نظرسنجي رو هم مديريت محترم سايت زحمتشو كشيدن
+12 #11 M. goblin 1393-10-14 17:25
uplooder.net/.../...

:cry: :cry:

من نه مقاله رو خوندم نه چیز رو.ولی همین که اسمی از گابلین اومد فهمیدم که عمو برگشته :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

farhangnews.ir/.../...

عمو وقاعا واقعا واقعا میگم:
این سایت بدون تو هیچه!! :cry: :cry: :cry: نه نه صبر کن....هیچ نیست....چون چیزی که وجود نداره نمیتونه هیچ باشه!! :cry: :-* :cry:
+9 #12 The Rock 1393-10-14 17:27
به به ببینین کی این جاست عمو مختار گل خودمون خوش اومدی عمو جون دلمون برات یه ذره شده بود :cry: :cry: :cry: الان دیدمت خیلی انرژی گرفتم ها ;-) :lol:
دستت هم بابت ترجمه این مقاله درد نکنه بسیار جالب بود.
از بعضی از این گابلین ها اصلا خبر نداشتم.از دو تاشون اطلاعات کاملی نداشتم ولی الان فهمیدم کی هستن.

راستی عمو با چه مقاله خوبی هم برگشتی ها بهترین مقاله ای بود که میتونستی باهاش برگشتن خودت رو اعلام کنی :lol:
+7 #13 The Assassin 1393-10-14 17:37
مقاله که عالی بود و حرف نداشت
Welcome back uncle Moktar
+9 #14 SLH Hero 1393-10-14 17:39
عو مختار خیلی ممنون که برگشتین! دلمون خیلی براتون تنگ شده بود!
مقاله هم خیلی کامل و جامع بود. درباره تمام گابلین ها فهمیدم.
ولی گابلین اوّلیه برام خیلی جالب بود مخصوصاً اینکه سروان استیسی کشتتش.
#6:
چرا درست نمی کنیم؟ ;-) :
8pic.ir/.../...
+9 #15 mokhtar 1393-10-14 17:40
#11، 12، 13، 14 و ...

مخلص همه شما هستم
خيلي ممنون بابت همه چيز
من لايق اين همه محبت نيستم :cry:
+6 #16 M. goblin 1393-10-14 17:45
#6
عمو فقط منتظر باش!! :-*
+9 #17 Bad joke 1393-10-14 17:45
ااااااااا :o :o :o :o :o :o :o :o
یا ابالفضل ببین کی اینجاست موشا اتیش زدن اومد
کجایی اصلا حال نمیکردم تو سایت بیام :-*

عمو مختار جادوگر سایت :-x (پاچه خواری حال کردی) :-x :-x
+7 #18 Amir.h 1393-10-14 17:55
به به
عمو مختارگل!
آقا نبودی سایت خیلی سوت و کور بود
خوش برگشتی
مقاله هم خیلی خوب بود
راستی اون ترجمه Spider-verse Team up هم خیلی خوب بود خواستم مستقیم تشکر کنم
+9 #19 mokhtar 1393-10-14 17:55
#17:
چطوري حسن؟
دلم برات تنگ شده بود ...
+9 #20 Bad joke 1393-10-14 17:57
#19
ما هم زیاد ولی از حق نگذریم یه دو کیلویی فش دادیمتا :-*
+9 #21 mokhtar 1393-10-14 18:01
به نقل از Bad joke:
#19
ولی از حق نگذریم یه دو کیلویی فش دادیمتا :-*


حقم بوده حتما :-*
راستم مهدي ميگفت من نبودم حال و حوصله نظر دادن نداشتي، راست ميگه يا خالي بسته؟ :-*
+11 #22 mokhtar 1393-10-14 18:05
به نقل از Amir.h:
راستی اون ترجمه Spider-verse Team up هم خیلی خوب بود خواستم مستقیم تشکر کنم

جدي؟
خوشحالم ...
يكي از دوستام كه كميك رو براش فرستاده بودم ميگه هر وقت اونجايي كه الكترو به والچر ميگه "مرتيكه كفترباز" از خنده روده بر ميشه ...

+8 #23 Amir.h 1393-10-14 18:07
#22:ما هرجاییشو میخونیم از خنده روده بر میشیم :lol:
+9 #24 mokhtar 1393-10-14 18:07
ماشالا بچه ها چه بنرها و عكس هاي خوشگلي براي من اديت ميكنن

خدايي اگه هر از گاهي قهر كنم و دوباره برگردم ذوق هنري همه شكوفا ميشه. فكر كنم همه يه پا پيكاسو و ميكلانژ بشن :lol:

خدايي دست همتون درد نكنه
+9 #25 mokhtar 1393-10-14 18:09
به نقل از Amir.h:
#22:ما هرجاییشو میخونیم از خنده روده بر میشیم :lol:


شما لطف داري
نميدونم اونجاچرا به ذهنم رسيد از "كفترباز" اشتفاده كنم. شايد چون والچر قراره يه پرنده باشه ...
مديون من هستيد اگه فكر كنيد بچه گي هام كفتر بازي ميكردم ! :-*
+6 #26 Amir.h 1393-10-14 18:12
مختار الان که برگشتی و کامنتارو داری با لحن باحال خودت جواب میدی یاد قدیما افتادم که سایت همینجوری بود
یادش بخیر
+5 #27 basir 1393-10-14 18:15
لطفا کمیک جنگ ولورین با اسپایدرمن برتر رو ترجمه کنید
مررررسیییی :roll:
+8 #28 Soheil spidey 1393-10-14 18:19
سللللللللللللاا ااااااااامممممم ممم ویژه خدمت عمو مختار گل خودمون. :-)
عمو جون نبودی حسابی دلتنگت بودیم. :-?
عمو جون با یه مقاله طوفانی برگشتینا خیلی حال کردم. ( نکنه تو این مدت داشتین رو این مقاله کار میکردین. :lol: )
عمو جون منتظر سورپرایز منم باش. ;-)
+11 #29 mokhtar 1393-10-14 18:25
به نقل از basir:
لطفا کمیک جنگ ولورین با اسپایدرمن برتر رو ترجمه کنید
مررررسیییی :roll:


چه ربطي داشت؟

ولي خداييش سايت همون جوري هاست هنوز م واسه بي ربطي كامنت هاش هم تنگ شده بود !
+10 #30 mtm 1393-10-14 18:28
#29:
اتفاقا نميدونم بهت گفتم يا نه ولي الان مدتيه دارم مطالب قديمي و كامنت هاي قديمي رو بررسي و ويرايش ميكنم

به يه نكاتي برميخورم كه خيلي جالبه. مثلا اين كامنت رو نيگا:

spidey.ir/مقالات/فیلم-های-سینمایی-اسپایدرمن/237-فیلم-مبارزه-مرد-عنکبوتی-با-بتمن.html#comment-15573

"خاك تو سرشون كنن" :lol:
"بهار" گذاشته. همون خانومي كه قديما تو سايت نظر ميداد. يعني وقتي ديديمش از خنده مردم! :lol:
+10 #31 mokhtar 1393-10-14 18:34
#28:
به به اقا سهيل گل!
ياشاسين!
نه بابا اين مقاله رو همين دو سه ساعت پيش شروع كردم به نوشتن
مدتها پيش قولش رو داده بودم به بچه هاي سايت گفتم بزار بنويسمش تا براشون يه جور سوغاتي بازگشت از سفر باشه
+7 #32 Imperial King 1393-10-14 18:35
به نقل از mokhtar:
اره
من برگشتم! ;-)

ادم مگه ميتونه خونه خودش رو فراموش كنه؟ آدم مگه ميتونه اين همه كاربر و رفيق دوست داشتني رو ول كنه؟ ادم مگه ميتونه استاد ترابي رو ول كنه و بره؟

من بهش قول داده بودم كه تا اخرش باهاش هستم و حالا هم برگشتم تا به قولم وفا كنم
اره داداش بجه جنوب شهر تهرون سرش بره زير قولش نميزنه ...

سلام عمو منم بچه جنوب تهرانم خوشحالم که برگشتی.ایشالا دیگه بچه ها رو تنها نزاری
+9 #33 mokhtar 1393-10-14 18:38
#31:
ياد اين دختر افاده اي ها ا افتادم كه وقتي ميبينن دو تا جوون تو خيابون دعوا ميكنن ميگن: "خ اك تو سرشون! بيشعورهاي حمال بي نزاكت" :lol:
+6 #34 Bad joke 1393-10-14 18:39
#21
خالی بسته :-*
+5 #35 Amir.h 1393-10-14 18:49
راستی مرابلیس کجاست؟
+6 #36 Amazing Spidey 1393-10-14 18:54
#1
حالا لای لای لای لای لای لای ناری ناری ناری ناری ناری ناری
وای خدا از خوشحالی دارم می ترکم حالا لای لای لای حالا لای لای لای
ناری ناری ناری ناری :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :D :lol: :lol: :lol:
+5 #37 Amazing Spidey 1393-10-14 18:58
فقط ریتمش رفت تو حلقم :-*
+4 #38 Amazing Spidey 1393-10-14 18:59
واقعا مقاله عالی بود واقعا برام سوال پیش امده بود این
گابلین خاکستری کیه خیلی هاشونم که نمی دونستم واقعا علی بود :roll:
+5 #39 blackspidey 1393-10-14 19:31
ایول عالی بود
+3 #40 DEADPOOL 1393-10-14 19:49
خیلی خیلی با حال بود اصلا حال کردم با مقاله ;-)
-----------------------
خوش حالیم که بر گشتی عمو مختار دل ددپول یه ذده شده بود :cry:
+5 #41 Victor 1393-10-14 20:32
عمو جون خوش برگشتی
بقول خودت جمعمون جمع بود گلمون کم بود که اون هم اضافه شد
مثل همیشه عالی بود دستت طلا عمو
+5 #42 Miguel ohara 1393-10-14 20:49
عمو مختار وقتی که رفتید خیلی ناراحت شدم ولی به خاطر خرابی کامپیوتر نتونستم بگم نرید الانم هم خیلی بابت باز گشت شما خوشحالم
بابت مقاله ممنون
+5 #43 Farzan003 1393-10-14 21:12
مقاله قشنگی بود.جز نورمن و هری هیچ کدومو نمیشناختم :-* دست شما درد نکنه.

پ.ن: welcome back :lol:
+5 #44 new goblin 2 1393-10-14 21:16
با تشکر از مقاله.عمو اصلا کجا بودی؟؟؟؟؟؟؟؟
اومدم دم پستتون نبودید راستشو بگو کجا رفته بودی؟؟؟؟
به نظر من عمو رفته بوده سایت بتمن.اما دیده مقاله با نام گابلین بوده سریع خودشو رسونده.گابلین است دیگر گاهی می خواهد گوین را بکشد گاهی می خواهد به بتمن کرم بریزد.
ولی عمو جدی از بازگشتت خوشحالیم اصلا جای خالی پستات و کامنتات انگار یه چیزی از این سایت کم بود.
+3 #45 spidey 4ever 1393-10-14 21:35
عمو واقعا از بازگشت شما خوشحالم
میدونی که چقدر دوستتون دارم
شما الگوی من هستید
+4 #46 spidey 4ever 1393-10-14 21:39
مقاله خوبی هم بود
از اونایی که راست کار عمو مختاره
ولی ببخشیدا مگه شما نگفتی گابریل استیسی رو مارول دیگه بهش اشاره نمیکنه پس چرا تو داستان american son دوباره ازش استفاده شد؟ :-*
+4 #47 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-10-14 21:46
+8 #48 adminqaz 1393-10-14 21:48
سلام عمومختار عزیز
از برگشتنت واقعا خوشحالیم :-)
راستی نگفتی این همه مدت کجا بودی؟
چه طوری تونستی این همه مدت به سایت و کاربرهای دوست داشتنیش سر نزنی؟
+3 #49 Kousha-Spider 1393-10-14 22:31
مقاله ی جالبی بود ;-)
عمو مختار خوش آمدی :lol:
یادمه یه بار درباره ی گابلین خاکستری صحبت کردم به شدت عصبی شدین :D فکر کنم ازش متنفرید :lol:
ولی جدا تبدیل شدن فیل به هاب گابلین خیلی مسخرس :-*
+3 #50 As Responsible As Spider-Man 1393-10-14 22:35
سلام به همگی !!! راجب به مقاله باید بگم که واقعا عالی بود! از نظر من بهترینشون نورمن ازبورنه!!!راستی ببخشید این اقا مختار کی هستند؟؟؟
+8 #51 A god name sparkles 1393-10-14 22:44
عمو مختار ، چه خوب كه برگشتيد! :lol:
من يه مقاله واسه سايت فرستادم و بعدش ميخواستم نظر اساتيد سايت رو مثل شما و آقاي ترابي عزيز و بقيه بدونم…
اما هِي به خودم ميگفتم عجب شانسي داريم درست تا مقاله آماده شد ، عمو مختار رفت ، انگار خدا حرفم رو شنيد ، الان به قول معروف "در پوست خودم نمي گنجم!" :D
بازم خوش اومديد!!!… ;-)
+8 #52 New Goblin 1393-10-14 22:53
چی شده؟؟؟آقا یکی به من توضیح بده چیشد عمو رفت؟؟؟؟

عمو کجا بودی؟مارو کاشتی رفتی،تنها گذاشتی رفتی...(یکی جلو منو بگیره!)

حالا که برگشته خوش اومدی!امتحانا تموم شه کلی کمیک ادیت میکنم واست!
+9 #53 spidey 4ever 1393-10-14 23:41
به نقل از As Responsible As Spider-Man:
راستی ببخشید این اقا مختار کی هستند؟؟؟


یعنی واقعا عمو مختار رو نمیشناسی؟
ایشون رفیق صمیمی اقای ترابیه، از موسسین این سایته، ادم باحالیه، کابوس اون دسته از طرفدارای بتمنه که گاهی وقتا حرف زیادی میزنن و پاشون رو از گلیمشون دراز تر میکنند، عاشق گرین گابلینه و در ضمن استاد من تو دانشگاهه :-*
+6 #54 spidey 4ever 1393-10-14 23:45
به نقل از New Goblin:
چی شده؟؟؟آقا یکی به من توضیح بده چیشد عمو رفت؟؟؟؟

اقای ترابی اینجا مبسوط توضیح دادن:
spidey.ir/.../...

:lol:
+6 #55 mtm 1393-10-14 23:46
#51:
مقالتون دریافت شد

ولی چون از نظر تم و محتوا شبیه به مقالات اخیر اقای شیرزاده بود گفتیم چند روزی بگذره تا برای خواننده ها تازگی بیشتری داشته باشه
+11 #56 mtm 1393-10-14 23:51
به نقل از Persian-Spider:
ولی ببخشیدا مگه شما نگفتی گابریل استیسی رو مارول دیگه بهش اشاره نمیکنه پس چرا تو داستان american son دوباره ازش استفاده شد؟ :-*

اگه عمو مختار کابوس هوادارای بتمنه تو هم با این سئوالاتت کابوس منی!

بله درسته گابریل تو داستان american son هم استفاده شد

در هر حال ماروله دیگه . کاراش حساب و کتاب نداره . ولی به نظرم اون داستان جوری بود که نویسنده اش نیاز داشت از شخصیتی مثل گابریل استفاده کنه

فقط جون مادرت بحث این گابریل و سارا استیسی رو دیگه مطرح نکن تا من تو مقاله اینده خودم به نام "بدترین داستانهای تاریخ مرد عنکبوتی" کاملا درباره اش توضیح بدم


+5 #57 Amir.h 1393-10-15 00:56
جای میرابلیس هم خالیه ها!!
+3 #58 Banshee 1393-10-15 01:56
مختار جان خوش برگشتی...
این american son هم اصلا داستان قوی ای نداشت.
+4 #59 mtm 1393-10-15 08:57
به نقل از Amir.h:
جای میرابلیس هم خالیه ها!!


بله واقعا همين طوره ...
+5 #60 SONIC 1393-10-15 10:30
مبارکه.خیلی خوشحالم که دوباره اومدی عموووووووووووو.
امشب اخبار 20:30 این خبرو اعلام میکنه!!! :lol:
+4 #61 black phantom 1393-10-15 11:08
اولین بار که شنیدم عمومختار میخواد بره تا یک ساعت توشوک بودم ازاون به بعدهم همش میومدم خبرای جدیدو میخوندم خداخدامیکردم اشتباه باشه
خداراشکر شما برگشتین خدایی این سایت بدون شماوخیلی ازدوستان...هیچ صفایی نداره.. :oops: :cry: ;-)
+7 #62 mtm 1393-10-15 11:59
من لازم ميدونم يه توضيحي درباره "گابلین اولیه" یا Proto-Goblin بدم

مارول اواسط دهه 90 ميلادي به فكرش زد كه براي عناوينش يه شماره فلش بك منتشر بكنه. اين شماره ها منفي يك (-1) نام داشت . يعني چون فلش بك بود داستانش قبل از شماره 1 كميك هاش اتفاق مي افتاد.

اكثر اين فلش بك ها داستان هاي جالبي نبودن ولي انصافا دو، سه تا از فلش بك هاي عناوين مرد عنكبوتي خيلي خبوب ودن. يكيش همين شماره -1 كميك spiderman كه توش ديدم نورمن ازبورن قبل از اينكه گرين گابلين بشه تو ازكورپ از فرمولش روي يه بدبختي استفاده كرده و اونم تبديل شده به proto-goblin

اين به نظرم ايده خوبيه. چون طبيعيه نورمن هيچ وقت نمياد هيمن جوري فرمول رو روي خودش امتحان كنه

اتفاقا اگه يادتون باشه موقع ساخت فيلم "مرد عنكبوتي شگفت انگيز" گفته ميشد اون بازيگر هنديه ميخواد نقش proto-goblin رو بازي كنه.ولي نميدونم چي شد نقشش رو بازي نكرد!

(نشون ميده سوني از همون اول براي ريبوت اسپايدرمن برنامه خاصي نداشته)
+2 #63 sobhani 1393-10-15 13:50
عمو مختار خیلی ممنون که برگشتی واقعاً میگم سایت بدون شما و شوخی های شما فضاش فرق کرده بود ولی حالا که برگشتی خیلی خوشحالم مقالتون هم عالی بود منتظر قسمت دومش هستم.
+2 #64 Hossein sbn 1393-10-15 15:26
Amo mokhtar khosh bargashti! Motasefane dishab natonestam ino beheton begam, vali khob chizi ke moheme ine ke shoma alan Injayi.
+3 #65 محمد عرفان بنده بهمن 1393-10-16 14:40
ببخشید من سر این قضیه عشق بین نورمن آزبورن و گوئن استیسی گیج شدم یکی میشه بیشتر توضیح بده؟
چون به نظرم اگر مارول اون موقع این کار رو کرده قسط خودکشی داشته :o
+1 #66 spidey 4ever 1393-10-16 14:44
به نقل از GREEN-SPIDER:
ببخشید من سر این قضیه عشق بین نورمن آزبورن و گوئن استیسی گیج شدم یکی میشه بیشتر توضیح بده؟
چون به نظرم اگر مارول اون موقع این کار رو کرده قسط خودکشی داشته :o


اين اقاي ترابي مثل اينكه خوشش نمياد ما در اين باره حرف بزنيم . شما هم نپرس :-*
+3 #67 mtm 1393-10-16 14:51
#71:
پسر جون تو مثل اينكه حرف تو كلت نميره

من كي گفتم خوشم نمياد در اين باره حرف بزني

من اگه اينطوري ميخواستم كه اصلا نميزاشتم اون يارو "گابلين خاكستري" تو اين مقاله بهش اشاره بشه

من گفتم صبر كنيد تا تو يه مقاله جدا درياره اين موضوع توضيح بدم
+3 #68 mirabilis 1393-10-16 15:19
#69 : خوشحالی از سوی ما هم هست ، به امید خدا قسمت دوم این مقاله نظرات نداده رو جبران کنیم . ;-)
#70 : بد حرف نزدیم ، اومدی گفتی حسن و من داریم قربون صدقه ی وارنر و دی سی میریم ، ما هم گفتیم کژ فهمیه خوندنه وگرنه هر کی بگه فیلم های مارول موفق نبوده و فروش نکرده که با پشت دست باید خوابوند تو گوشش . :D
همه ی قضیه این بود که این دی سی هم میتونه فیلم خوب بسازه یا فروش کنه ولی باید وقت بذاره ، تموم شد و رفت . الان هم دیگه باید گفت :
" i think we all agree the past is over "
+2 #69 spidey 4ever 1393-10-16 15:21
شما درست ميگي اقاي ميرابيليس

ولي من منظورم اون نبود. در مجموع ميخواستم بگم كه اگه وارنر بعضي فيلماش موفق نبوده به خاطر اين بوده كه راه و رسم اقتباس بلد نيست. همين

ولي به قول خودت the past is over

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید