10 چیز مهمی که باید درباره کمیک بوک های"مدافعین" (Defenders) بدانید

10 چیز مهمی که باید درباره کمیک بوک های"مدافعین" (Defenders) بدانید

به مناسبت انتشار سریال Defenders ، این مقاله تقدیم شما میگردد.

مقدمه: "مدافعین" نام گروهی ابرقهرمانی است که قدمت زیادی در دنیای مارول دارد. در واقع این گروه ، اعضای آن و ایده اصلی اش کاملا با آن چیزی که شما در سریال مارول/نتفلیکس میبینید فرق داشت. یعنی اولش ایده این بود که متفاوت ترین و عجیب ترین قهرمانان مارول را که هیچ ربطی به هم ندارند را در قالب یک تیم قرار داد! به همین دلیل اعضای اریجینال این گروه عبارت بودند از: دکتر استرنج، هالک ، نیمور و موج سوار نقره ای!!! میبینید که هیچ ربطی به هم ندارند. جذابیت شون هم در همین بود که باعث میشد از گروه های ابرقهرمانی دیگر مثل اونجرز متمایز شوند. نویسندگان این کمیک با چنین شخصیت هایی دستشان باز بود تا داستان های عجیب و غریبی در لوکیشن های نامتعارف روایت کنند. این گروه در طول سالها تغییرات زیادی داشته و الان اعضایش را شخصیت های "خیابانی" (street-level) مثل جسیکا جونز ، دردویل و لوک کیج تشکیل میدهند. در هر حال در این مقاله نگاهی داریم به تاریخچه کمیک های "مدافعین" و نکات مهمی که باید درباره انها بدانید.

10- اولین حضور در دنیای کمیک

اولین حضور در دنیای کمیک

بین سالهای 1969 و 1971 شاهد کراس اورهایی در بین کمیک های مارول بودیم که هسته این گروه را شکل داد. برخی از داستانک های کمیک دکتر استرنج در دیگر کمیک ها به اتمام رسیدند (چون کمیک خودش اون زمان کنسل شد) . مثلا دیدیم که دکتر استرنج برای مقابله با "نامیرایان" (the undying ones) به کمک هالک و نیمور احتیاج دارد و باهاشون تیم آپ میکنه. یا مثلا نیمور از موج سوار نقره ای و هالک کمک گرفت تا جلوی یک آزمایش فاجعه آمیز را بگیرند. بنابراین در ماه دسامبر سال 1971 به فکر "روی توماس" (از نویسندگان بزرگ مارول) رسید که در شماره 1 از کمیک Marvel Feature گروهی به نام مدافعین خلق کنه. ایده اصلی این بود که در این کمیک دکتر استرنج با تهدیدات ماورا الطبیعه روبرو بشه که برای مقابله باهاشون به کمک دیگر قهرمانان نیاز پیدا میکنه. اینجوری او سراغ هالک و نیمور رفت تا بهش کمک کنند با جادوگری به نام Yandroth بجنگه. البته بعد از یک شماره هالک گروه رو ترک کرد (بعدها چند بار دیگه برگشت) . بنابراین در شماره های بعد دکتر استرنج سراغ شخصیت های دیگری مثل ولکرای، هل کت، نایت هاک، گارگویل،وحشی و ... رفت. بنابراین از همان اول ترکیب این گروه همیشه متغیر بود

کمیک defenders

ولی در هر حال نکته مهم درباره اعضای موسس این تیم یعنی دکتر استرنج، هالک، نیمور و موج سوار نقره ای اینه که همشون در مقاطعی تهدید بر علیه بشریت به شمار آمده اند و قابلیت های ناهمگون دارند. بنابراین دیدن آنها در قالب یک تیم واقعا عجیبه چون قدرت های خیلی مخربی هم دارند. ولی همین قضیه، ایده اصلی و همیشگی این گروه بوده: قهرمانانی که هیچ ربطی به هم ندارند ولی مجبور میشن با هم کار کنند!

 

9- نقطه مقابل انتقام جویان و چهار شگفت انگیز

همه میدونند که اونجرز گروه ابرقهرمانی اصلی مارول است.برخی از قدرتمندترین شخصیت های مارول در این گروه حاضر بوده اند. اونجرز بارها و بارها کره زمین را از تهدیدات بزرگ و کوچک یا دسیسه های گروه های تروریستی و ابرشروران نجات داده است. اونجرز به خاطر ساختار نظام مند، نظم و تجربه شناخته میشود. بنابراین گروه مدافعین درست نقطه عکس آن است! این تیم نه ثبات داشته و نه نظم خاص یا حتی مقر خاصی! به خاطر همین بهش لقب non-team داده شده. پس جای تعجبی نداره که در اوایل دهه 70 میلادی کراس اور مشهوری به نام Avengers/Defenders War منتشر شد . البته همه چیز زیر سر لوکی و دورمامو بود و اونا بودن که اعضای این دو تیم را به جان هم انداختند. ولی تصورش رو بکنید: کاپیتان امریکا vs نیمور، ثور vs هالک، ویژن و اسکارلت ویچ vs موج سوار نقره ای! عجب نبردهایی! اخر داستان همه با هم شدند ولی این داستان نشان دهنده ذات متفاوت این تیم ها بود.

Avengers-Defenders_War کمیک بوک

به جز عدم سازماندهی، نکته دیگری که باعث میشه مدافعین از دیگر گروه ها متمایز بشوند ، این است که اغلب با تهدیدهای ماورا الطبیعه میجنگیدند. یعنی مثلا اونجرز و چهار شگفت انگیز معمولا با تهاجم بیگانه ها یا خبیث هایی که از دنیاهای دیگر آمده اند نبرد میکنند  و داستان هایشان حالت علمی تخیلی دارد ولی از همان ابتدا مدافعین با دیوها ، شیاطین، جادوگرهای شرور و تهدیدات برخاسته از  دیگر دنیاها دست و پنجه نرم میکردند. ریشه این مساله این است که ستون اصلی گروه همیشه دکتر استرنج بود و بعد از مدتی دیدیم که وی پس از باخبر شدن از یک تهدید غیر طبیعی سعی میکرد ابرقهرمانانی را به گروه خودش دعوت کنه که برای آن ماموریت بخصوص مناسب باشند . برخی از اعضای دیگر گروه مثل "کلیا" و "دیمون هل استرام" ملقب به پسر شیطان هم کلا رگ و ریشه جادویی داشتند (برای اشنایی با انها این مقاله را بخوانید). بنابراین این جمله را یادتون باشه: اگه اونجرز میجنگند تا جان ما را نجات دهند، پس مدافعین هم میجنگند تا روح ما را نجات دهند!

کمیک defenders of realm

در اینجا لازم میدونم به شماره های 62 تا 64 سری اول کمیک های Defenders اشاره کنم. این یکی از باحال ترین و دیوانه وارترین داستان های تاریخ مارول است و برای بسیاری از فن های قدیمی کمیکی خاطره انگیزه . در این داستان سه قسمتی که به "مدافعین یک روزه(Defenders for a Day) معروف است و توسط «دیوید کرافت» نوشته شد، گروه مدافعین سعی میکنه با استخدام اعضای جدید خودش رو تقویت کنه. فراخوان گروه باعث شد نظر خیلی از قهرمانان و خبیث ها جلب بشه و اظهار تمایل کنند تا عضو بشوند. البته خبیث ها میخواستند با این کار پلیس را گیج کنند و به بهانه به عضویت در امدن در گروه مدافعین کارهای پلید خودشون رو ادامه بدهند! شخصیت عجیب و گمنامی داوطلب عضویت شدند ، کسانی که احتمالا اسمشون رو بار اوله که میشنوید: گولیاث سیاه، جک آو هارتس، تاگاک (خدای پلنگ ها) و ...

البته اونا فقط برای یک ماموریت در تیم دوام آوردن ولی در هر حال این داستان یادآور دوران خوشی است که در آن داستان های کمیک به طرز شیرینی عجیب و اغراق آمیز بودند.

 

8- موضوعات جنجالی و شانس دوباره به شخصیت های منفی!

الان خیلی بعیده کمیکی به شماره 100 برسه چون معمولا کمیک ها قبل از اینکه به شماره 25 برسن یا کنسل میشن یا اینکه دوباره از شماره 1 شروع میشن! ولی سری اول Defenders در اکتبر 1981 صدتایی شد.

شماره 100 defenders

در این داستان مهم و طولانی خیلی از داستانک های برجای مانده از شماره های قبلی به سرانجام رسیدند. نبرد مدافعین با گروه شیطانی "دست شش انگشتی" (The Six-Fingered Hand) به اوج خودش رسید. این گروه موفق شده بود یک جهنم واقعی روی زمین درست کند تا اربابان جهنمی (Hell-Lords) ازشون راضی باشند. شیطان به عنوان رییس اربابان جهنمی، مدافعین را به سه دسته تقسیم کرد تا با مفیستو، ساتانیش و Thog بجنگند. هدف او تست کردن نیروی جسمانی و البته قدرت روحی و اخلاقی اعضای مدافعین بود.

اربابان جهنم

در نبرد پایانی دکتر استرنج قوانین را زیر پا گذاشت و کاری بی سابقه کرد تا شیطان را شکست بدهند: جذب انرژی روحی مدافعین ! پس از پیروزی اعضای گروه دیگر مثل سابق نبودند و انگار روح خود را به حراج گذاشته بودند تا پیروز شوند.

یکی دیگر از خصوصیات کمیک های مدافعین این بوده که همیشه سعی کرده به اعضای خودش فرصتی مجدد بده تا به مسیر خوب برگردند. بنابراین ما شاهد حضور آنتی هیرو و خبیث های بیشماری در تاریخ این گروه بوده ایم. معروف ترین آنها "کایل ریچموند" ملقب به "نایت هاک" است که عضو گروه "اسکادران خبیث" (Squadron Sinister) بود و با اونجرز هم جنگید ولی پس از اینکه عضو مدافعین شد به راه راست هدایت گردید!

نایت هاک

نایت هاک همواره از اعضای اصلی و بسیار مهم گروه Defenders بوده . از نمونه های دیگر میتوان به  Overmind، دیمون هل استرام (پسر شیطان) و حتی دراکولا (!) را مثال زد که وقتی با مدافعین بودند دست به اعمال خیرخواهانه زدند!

 

7- مدافعین جدید (The New Defenders)

در شماره 125 از Defenders، آقای "جی. ام. دی متیوس" که از شماره 92 نویسنده این کمیک شده بود، سعی کرد تغییر اساسی در ترکیب اعضا و لحن و حال و هوای تیم به وجود بیاره. بنابراین 4 موسس تیم به همراه اعضای قدیمی مثل هل کت و نایت هاک از تیم رفتند و کسانی مثل مرد یخی، وحشی (Beast) و آنجل که از اعضای سابق ایکس من حساب میشدند جایشان را گرفتند. "مون دراگون" هم عضو جدید بود (برای اشنایی با او، این مقاله را بخوانید).

مدافعین جدید (The New Defenders)

این تغییرات جالب نبود و جذابیت Defenders از بین رفت چون شبیه به یک گروه ابرقهرمانی کلیشه ای شده بودند. تا اینکه نویسنده جدیدی آمد و سعی کرد مدافعین را به ریشه های اصلی خود برگردونه و داستان ها هم باز دوباره حال و هوای ماورا الطبیعه پیدا کنند.

 

 

6- مدافعین مخفی (Secret Defenders)

 مدافعین مخفی (Secret Defenders)

سال 1993 مارول سعی کرد ایده مدافعین را دوباره احیا کنه و بنابراین کمیک Secret Defenders را چاپ کرد. رهبر این گروه دکتر استرنج بود . در این کمیک ماموریت های خاصی پیدا میشد و او باید برای انجام آنها قهرمانانی که مهارت هایی داشتند که به درد آن ماموریت میخوردند، را انتخاب میکرد. با وجود اینکه شخصیت های معروفی مثل ولورین و مرد عنکبوتی در این سری حضور یافتند ولی به نظر میرسد هدف مارول بیشتر اینه که شخصیت های درجه 3 و 4 خودش مثل Darkhawk، Nomad و Thunderstrike رو مطرح کنه. اما بعد از مدتی وقایع کمیک اختصاصی دکتر استرنج ارجحیت پیدا کرد و این تیم را ترک و جادوگری گمنام به نام Doctor Druid جانشینش شد. در هر حال در شماره های بعدی تمرکز اصلی این کمیک روی شخصیت های نه چندان مهمی مثل Shadowoman و Cadaver بود (هر چند در یکی از آرک های آن شاهد تیم آپی بین ددپول و لوک کیج هم بودیم که در نوع خودش خیلی جالب بود).

کمیک ددپول لوک کیج

این سری 25 شماره دوام آورد و بعدش کنسل شد.

 

 

5- سری دوم و سوم کمیک های Defenders

سال 2001 نویسنده ای توانمند به نام «کرت بیوزیک» شروع کرد به نوشتن سری (volume) دوم کمیک های مدافعین. 4 عضو موسس گروه یعنی دکتر استرنج، هالک، نیمور و موج سوار نقره ای برگشتند (هل کت و «نایت هاک» هم همینطور)

سری دوم کمیک های Defenders

این سری 12 قسمتی بود و بلافاصله بعد از آن وصل شد به کمیک شش قسمتی The Order. در این کمیک Yandroth دوباره سر و کله اش پیدا شد . او اعضای اصلی مدافعین را به صورت تله پاتیک تحت کنترل گرفت تا دنیا را برایش تسخیر کنند.

کمی order

آخرش نایت هاک و هل کت به کمک برخی اعضای جدید مثل «شی – هالک» و «ناموریتا» تونستند اونا رو نجات بدهند. این داستان بار دیگر نشان داد که اگر قدرت های چهار عضو موسس مدافعین برای مقاصد پلید به کار گرفته بشه میتونه چقدر خطرناک باشه. در هر حال مدافعین پس از اتفاقات دوباره منحل شد.

سال 2005 سری دوم کمیک های مدافعین چاپ شد که در واقع یک مینی سریز 5 قسمتی بود و دکتر استرنج سعی داشت گروه اریجینال مدافعین رو از نو تشکیل بده تا با «دورمامو» مقابله کنند.

سری سوم کمیک های Defenders

این کمیک حالت طنز و فکاهی داشت و شخصیت ها اکثر مواقع با هم جر و بحث میکردند!

 

4- مدافعین در رویداد جنگ داخلی

 مدافعین در رویداد جنگ داخلی

وقتی که رویداد "جنگ داخلی" دنیای مارول را در برگرفت بار دیگر «نایت هاک» را دیدیم که پس از مدتی دوباره زنده شده بود. او رفت سمت «تونی استارک» چون به قانون ثبت نام ابرقهرمانان اعتقاد داشت. بعدش تونی او را مسئول گروه جدید مدافعین کرد که در شهر نیوجرسی فعالیت میکردند. این گروه "اخرین مدافعین" (Last Defenders) نام داشت و در کمیکی 6 قسمتی به همین نام چاپ شد. اولش نایت هاک تلاش کرد اعضای قدیمی مدافعین عضو گروهش بشند ولی تونی مخالفت کرد در نتیجه اعضای گروه شدند: کلاسوس، جمجمه آتشین (Blazing Skull) و شی – هالک! این ترکیب فقط یک ماموریت دوام داشت . بعدش نایت هاک رابطه اش رو با تونی قطع کرد و گروه جدیدی را تشکیل داد که اونم اعضای عجیبی داشت: «پالادین»، «اطلس» و «کرانگ فرمانده اهل آتلانتیس»! پس از به قدرت رسیدن نورمن آزبورن و تشکیل سازمان HAMMER ، این گروه هم منحل شد.

راستی، سال 2013 یک کمیک 13 قسمتی و بسیار جالب و تحسین شده به نام Fearless Defenders توسط مارول چاپ شد که اعضایش قهرمانان مونثی مثل «ولکرای» و «میستی نایت» بودند.

کمیک fearless defenders

این کمیک ربطی به کمیک های قبلی مدافعین نداشت و علیرغم نقدهای مثبت و واکنش گرم هواداران پس از 12 شماره کنسل شد (کاورهای بسیار زیبا و خلاقانه ای هم داشت. حتما سرچ کنید و از دیدنشون لذت ببرید!).

 

 

3- مدافعین Vs مهاجمین!!!

مدافعین Vs مهاجمین!!!

در سال 2009 و در کمیک های هالک شاهد اتفاق جالبی بودیم. در این داستان «گرند مستر» که از شخصیت های کیهانی مارول به شمار میاد با «کالکتر» شرط بندی میکنه و گروه اریجینال مدافعین را از مقطعی از گذشته خودشون که در آن آسیب پذیرترین وضعیت خودشون قرار داشتند، به زمان حال میاره. کالکتر هم گروه معکوس آنها را شکل میده و اسمشون رو میزاره "مهاجمین" (The Offenders)! اعضای این گروه عبارت بودند از هالک قرمز، بارون موردو (از دشمنان دکتر استرنج) ، تایگر شارک و تراکس مخوف! بعدش مسابقه ای بین انها بر پا شد. هالک قرمز ، هالک رو شکست داد و هم تیمی های خودش رو هم داغون کرد و کشت و حتی موج سوار نقره ای را به قتل رسوند (یادمون نره که مدافعین در ضعیف ترین وضعیت عمر خودشون بودند). او کاملا دست به عصیان زد و حتی به نیروهای کیهانی دست یافت و گالاکتوس را تهدید کرد! تا اینکه کالکتور دید بازی داره از کنترل خارج میشه و همه چیز را به حالت اولش برگرداند!

 

2- سری چهارم کمیک های Defenders

سری چهارم Defenders

Volume چهارم از کمیک های مدافعین سال 2011 شروع شد که طراح و نویسنده قابلی مثل «مت فرکشن» و «تری دادسن» داشت. اعضای گروه دکتر استرنج، شی هالک قرمز، موج سوار نقره ای و آیرون فیست بودند. سپس گربه سیاه و مرد مورچه ای و نیک فیوری هم عضو گروه شدند. این سری دوازده قسمتی به صورت عجیبی به پایان رسید. یعنی دکتراسترنج برای اینکه یک پیشگویی به حقیقت نپیونده به گذشته رفت و آن را تغییر داد و الان دیگه هیچ کدوم از اتفاقات این سری در دنیای مارول رخ نداده و هیچ کس این گروه از مدافعین رو یادش نمیاد!!! عجیبه ، نه؟

 

 

1- سری پنجم کمیک های Defenders

سری پنجم Defenders

و این جدید ترین سری از کمیک های Defenders است که از ماه آگوست امسال داره منتشر میشه. اعضای این کمیک ایرون فیست، دردویل، جسیکا جونز و لوک کیج هستند و کاملا معلومه مارول این ترکیب رو به خاطر انتشار سریال مدافعین در شبکه نتفلیکس خلق کرده است. البته هسته این گروه در کمیک "امپراتوری مخفی" (که اینجا ترجمه شده) شکل گرفت و دیدیم که انها داشتند با خبیث هایی که بعد از حادثه پلزنت هیل از زندان فرار کردند مبارزه میکردند. این کمیک توسط نویسنده سوپراستار مارول یعنی «برایان مایکل بندیس» نوشته میشه و تا اینجا که استقبال خوبی هم ازش به عمل اومده.

 

مهدی ترابی مهربانی 

(mtm)

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

لینک دانلود کمیک های مدافعین (Defenders)

15 شخصیت برتر کمیک های ترسناک مارول

تاریخچه کامل دکتر استرنج در دنیای کمیک

معرفی شخصیت های مکمل کمیک های دکتر استرنج

10 دشمن برتر دکتر استرنج (DR. STRANGE)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 m.k.t 1396-05-27 23:09
از همون عکس بالایی معلومه این گروه عجیب ترین گروه جهان بیشتر اعضاش برای زمین یه تهدیدا از دکتر استرنج بگیر تا موج سوار نقره ای دکتر جادوگر هالک ویرانگر پسر شیطاین خواهر دورمامو فرستاده ی گالکتوس نیمور مردی از نژادی دیگر هیولای باهوش
من با این که هیچ کمیکی از از مدافعین نخوندم ولی مدافعین ارجینال رو ترجیه می دم
واقعا نوشتن یه مقاله سخته چه برسه به این همه ماشاال...
مقاله ی خوبی بود.
#2 Devilsnake 1396-05-28 01:02
با خوندن این مقاله ادم به این پی میبره که مارول اصلا نباید اسم این گروه جدید رو مدافعین میزاشت چون واقعا نه از لحاظ حال و هوا نه از لحاظ اعضا هیچ گونه ربطی به مدافعین اورجینال ندارن کلا یه چیز جدا هستن به نظرم اسمشون street fighters یا four inharmonious بود بهتر بود
#3 hassan91 1396-05-28 01:09
من میخواستم بشینم جسیکا جونز و لوک کیج و مشت آهنی رو تماشا کنم که هاردم سوخت :oops:
خوب گروه اورجینالش خیلی با حاله و همینطور خیلی هم قوی و قدر و اگه فیلم اینا رو هم میساختن چی میشد.
#4 hassan91 1396-05-28 01:15
یه چیزی هم میخواستم بگم این که من اصن با نیمور آشنایی ندارم فقط در همین حد میدونم که پادشاه آتلانتیسه و خیلی هم کله شقه. همین :-| .
اگه چندتا کمیک خوب ازش معرفی کنین خیلی عالی میشه.
#5 spider parker 1396-05-28 01:59
با تشکر از استاد ترابی عزیز بابت این مقاله ، عالی بود خسته نباشید ;-)
من متاسفانه هنوز سریال The Defenders رو نگاه نکردم و احتمالا حالا حالا ها هم سعادت تماشای این سریال رو پیدا نمیکنم ، ولی خب فعلا دارم فصل اول سریال دردویل رو میبینم :-)
من درباره گروه اورجینال Defenders خیلی اطلاعاتی ندارم و این مقاله تا حد زیادی بهم کمک کرد اما پیشنهاد میکنم حتما سری جدید کمیک Defenders رو دنبال کنید , واقعا لذت میبرید , هر چند از شخصیت دایموند بک زیاد خوشم نمیاد اما نوع تعاملاتی که اعضای گروه با هم دارند دلچسبه , البته غیر از این هم انتظار نمیرفت چون نویسندش مایکل برایان بندیسه کبیره ! :D
#6 spider parker 1396-05-28 02:07
به نقل از Devilsnake:
با خوندن این مقاله ادم به این پی میبره که مارول اصلا نباید اسم این گروه جدید رو مدافعین میزاشت چون واقعا نه از لحاظ حال و هوا نه از لحاظ اعضا هیچ گونه ربطی به مدافعین اورجینال ندارن کلا یه چیز جدا هستن به نظرم اسمشون street fighters یا four inharmonious بود بهتر بود

Four inharmonious که یجورایی کپی برداری از رو Fantastic Four به حساب میاد ( فکر میکنم در اصل باید Inharmonious For میبود نه Four Inharmonious البته مطمئن نیستم ولی بنظرم اولی درسته)
در باره street fighters هم خوب دقیقا میشد کپی برداری از روی مبارزان شرکت capcom .
#7 Ahmad 1396-05-28 12:53
به نقل از Devilsnake:
با خوندن این مقاله ادم به این پی میبره که مارول اصلا نباید اسم این گروه جدید رو مدافعین میزاشت چون واقعا نه از لحاظ حال و هوا نه از لحاظ اعضا هیچ گونه ربطی به مدافعین اورجینال ندارن کلا یه چیز جدا هستن به نظرم اسمشون street fighters یا four inharmonious بود بهتر بود


اشتباه نکن! الان در سریال دیفندرز هم همین ویژگی های کمیک های قدیمی هست: 1- شخصیت های بیربط و متفاوت که مجبورن کنار هم کار کنن 2- مقابله به تهدید ماورا الطبیعه (نینجاهای hand)
تنها تفاوتش اینه که اعضای گروه به قول استاد "خیابانی" شدن
#8 S. Mahdi 1396-05-28 14:27
مقاله خیلی خوب و مفیدی بود آقای ترابی؛ واقعاً عالی بود و حسابی اطلاعاتمون رو از گروه دفندرز افزایش داد. من حتما باید سری جدید کمیک های دفندرز رو بخونم، چون یکی از بهترین نویسندگان کمیک ها یعنی برایان مایکل بندیس اونو مینویسه و اینطور که استاد میگن خیلی کمیک جالبیه. خلاصه خسته نباشید آقای ترابی؛ عالی بود :-)
#9 sib khan 1396-05-28 18:05
مثل هميشه خيلي عالي بود استاد خسته نباشيد.گروه بامزه و جالبيه هميشه دوست داشتم قهرماناني كه به هم ربطي ندارن رو در كنار هم ببينم.به نقل از hassan91:
یه چیزی هم میخواستم بگم این که من اصن با نیمور آشنایی ندارم فقط در همین حد میدونم که پادشاه آتلانتیسه و خیلی هم کله شقه. همین :-| .
اگه چندتا کمیک خوب ازش معرفی کنین خیلی عالی میشه.

منم اصلا باهاش اشنا نيستم كميكاش هم اصلا نخوندم(و نميخونم)ولي يه سايت سراغ دارم اگر اونجا يكم بگردي يه سري چيزا دست گيرت ميشه و فكر كنم اولين حضورش تو كميك هاي چهار شگفت انگيز بوده.اينم ادرس سايته
getcomic.info
#10 Unknown 1396-05-30 16:10
با سپاس فراوان :D دستتون درد نکنه بابت مقاله
فقط ی سوال شخصیت Blazing Skull دقیقا کیه؟میشه یک اطلاعات خیلی کوچیک راجبش بهم بدین؟(تو خوده مقاله اسمش اومده)
#11 agh 1396-05-30 16:45
دستتون درد نکنه بابت مقاله استاد و خیلی لذت بردم و ایشاالله امروز سریال ایرون فیست رو تموم می کنم تا از فردا برم سراغ سریال مدافعین که خیلی وقته منتظرشم.
باید بگم من سری پنجم کمیک های دفندرز رو تا دو شماره اش خوندم و خیلی باهاش حال کردم و داستان جالبی داره و اتفاقا به حال و هوای سریال نتفلیکسش هم خیلی شبیهه و خیلی ذوق می کنم وقتی میخونمش و یه مژده بدم این که پانیشر هم تو این کمیک هست و ویلن کمیک هم دایمندبک هست.(از دشمنان لوک کیج که تو سریال اختصاصیش هم بود) من که خیلی با کمیکش حال کردم و توصیه می کنم حتما بخونید.
#12 mtm 1396-05-30 16:49
به نقل از Unknown:

فقط ی سوال شخصیت Blazing Skull دقیقا کیه؟میشه یک اطلاعات خیلی کوچیک راجبش بهم بدین؟(تو خوده مقاله اسمش اومده)

وای که چقدر منتظر بودم یکی این سئوال رو بپرسه!
جمجمه اتشین (blazing skull) از شخصیت های خیلی خیلی قدیمی ماروله. دهه 40 میلادی خلق شد (تو دوران طلایی).
چهره اش شبیه به گوست رایدره ولی با اون اشتباه نگیرید. از skull men کلی قدرت کسب کرده و میتونه جمجمه اش رو آتشین کنه!


مدتیه تو فکرم مقاله ای با عنوان "10 شخصیت برتر مارول در دوران طلایی کمیک" بنویسم ولی مقالات دیگه و ترجمه کمیک و خبر گذاشتن تو سایت دست و پام رو بسته
#13 Unknown 1396-05-30 17:17
به نقل از mtm:
به نقل از Unknown:

فقط ی سوال شخصیت Blazing Skull دقیقا کیه؟میشه یک اطلاعات خیلی کوچیک راجبش بهم بدین؟(تو خوده مقاله اسمش اومده)

وای که چقدر منتظر بودم یکی این سئوال رو بپرسه!
جمجمه اتشین (blazing skull) از شخصیت های خیلی خیلی قدیمی ماروله. دهه 40 میلادی خلق شد (تو دوران طلایی).
چهره اش شبیه به گوست رایدره ولی با اون اشتباه نگیرید. از skull men کلی قدرت کسب کرده و میتونه جمجمه اش رو آتشین کنه!
uplooder.net/.../...

مدتیه تو فکرم مقاله ای با عنوان "10 شخصیت برتر مارول در دوران طلایی کمیک" بنویسم ولی مقالات دیگه و ترجمه کمیک و خبر گذاشتن تو سایت دست و پام رو بسته

ممنون استاد خیلی کنجکاو شده بودم (من اولش فکر کردم گوست رایدر یک لحظه خیلی خوشحال شدم ولی چون اسمش فرق داشت این سوال واسم پیش اومد)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید