10 اشتباهی که دنیای سینما در مورد بتمن مرتکب شده است!

10 اشتباهی که دنیای سینما در مورد بتمن مرتکب شده است!

از قانوناش درمورد کشتن و تفنگا بگیر راز ها و گجت هاش ، این ها ده موردی هستند که فیلم ها درموردش اشتباه میکنند.

مقدمه: از سال 1966 وقتی که آدام وست اولین حضور سینمایی  برای بتمن را رقم زد ، بتمن توی 11 لایو اکشن دیگه حضور پیدا کرد ، و با بتمن مت ریوز که احتمالا سال آینده بیاد ، مطمئنا باید انتظار حضور های بیشتری از شوالیه ی تاریک در پرده ی سینما باشیم. این فیلم ها بهمون نشون دادند که چقدر میشه از این شخصیت برداشت های متنوعی کرد. بعضیاشون فان و لایت بودند ، بعضیاش دارک و جدی.ی ه سری خوب بودند یه سری بد. هیچ بازیگر و کارگردانی مثل همدیگه بتمن رو به نمایش نذاشتند. با این حال خیلی چیزا وجود داره که فیلما از شوالیه ی تاریکی اشتباه برداشت کردند. هر فیلمی البته درمورد اینکه بتمن کیه و چطوری رفتار میکنه اشتباه نمیکنه ، ولی خیلیاشون اشتباهات مشابه ای رو به اشتراک میذارن. این هم 10 چیز که این فیلما از بتمن اشتباه برداشت کردند...

10 - بتمن بیشتر وقتا از تفنگ استفاده نمیکنه

بتمن بیشتر وقتا از تفنگ استفاده نمیکنه

تا جایی که میتونید فکرشو بکنید ، همه ی قانون های بتمن طی این 80 سال داستان و کمیک ، شکسته شدند. وقتی که بیل فینگر و باب کِین بتمن رو به جهان معرفی کردند ، اسلحه حمل میکرد ولی اون تصمیم خیلی زود برگردونده شد. و تو یه سری داستان های خیلی دارکش هم از تفنگ استفاده میکرد ولی یا استمرار نداشت ، یا یک جایی تو یه آینده ی دیگه بوده. در کل باید قبول کرد که بتمن زیاد طرفدار تفنگ نیست و ازش استفاده نمیکنه. گرچه تقریبا تو همه ی فیلما ، وسایل نقلیه ی بتمن رو خودشون اسلحه دارن که بیهوش کننده و بی حس کننده هم نیستند و  خودش یا دستیارش از تفنگ برای کشتن استفاده میکنند. یه نمونه ی کاملا واضحش میشه به فیلم "شوالیه تاریکی برمی خیزد" اشاره کرد جایی که کتومن با تفنگای بزرگ روی موتور بتمن به "بِین" شلیک کرد. این مقاله را هم حتما بخوانید.

9 - بتمن همینطوری دلبخواهی ملتو راه نمیده تو غار خفاشی!

بتمن همینطوری دلبخواهی ملتو نمیاره تو غار!

غار بتمن (Batcave) یکی از باحال ترین بِیس (پایگاه) های ابرقهرمانیه. بزرگه ، با چیزای باحال پر شده ، جاییم هست که بتمن زندگی میکنه. همه دوست دارن یه تورِ گردش دور بت کِیو بگیرن! و اگه بتمنم بخواد میتونه خیلی راحت بلیط بفروشه. ولی همه ی اینا داستان پایگاه مخفی و اینا رو زیر سوال میبره مخصوصا وقتی که پایگاه مخفی زیر عمارت وین بنا شده باشه. ولی توی فیلما انگار نمیترسید که مردمو همینطوری بیاره یه سر و گوشی آب بدن! در فیلم "بتمن 1966"، پنگوئن رو آورد توی غارش و در فیلم "بتمن" تیم برتون  (1989) ویکی ویل اومد تا همینطوری بازدید کنه به خاطر اینکه جونشو مقابل جوکر تو موزه نجات داد (البته این یکی رو آلفرد باعثش شد ولی بتمن هم هیچ اعتراضی بهش نکرد!).

8 - بتمن آدم نمیکشه  

بتمن آدم نمیکشه

مثل مسئله ی تفنگا که گفتیم ، بتمن تو گذشته و داستان های مختلف سابقه داشته که آدم بکشه (به دلیل برداشت بد و اشتباه برخی نویسندگان) ، ولی درکل بتمن نمیکشه چون معتقده هیچکس نباید قضاوت بشه و به کام مرگ بره (اگه اینطور بود که تا به حال صدبار جوکر رو کشته بود و دنیا را از شرش راحت کرده بود). ولی تو فیلما ، بتمن با این قانون "نکشتن" نرم تر رفتار کرده. هیچ تعداد قطعی ای نیست که بتمن چند نفرو تو طول لایو اکشن هاش کشته ولی حداقل بالای 30 نفره. یکی از بزرگترین مورد هاش هم وقتی بود که همه رو تو ی پایگاه لیگ اساسین ها کشت (در حالی که قبلش از کشتن سرباز زده بود!).

7 - بتمن هویت مخفی اش رو برای هر دختری که میبینه فاش نمیکنه!

بتمن هویت مخفی اش رو برای هر دختری که میبینه فاش نمیکنه

در طول 11 فیلمی که از بتمن دیدیم ، در مجموع 5 نفر عشق او بودند.از بین اون 5 نفر فقط یکیشون به هویت واقعی بتمن پی نبرد! در دفاع از بتمن بگیم که در مورد ویکی ویل ، آلفرد بود که شروع به فاش کردن هویتش کرد. ولی بروس هیچ مشکلی با گفتن حقیقت به دیگران نداره. به عنوان کسی که کلی تلاش کرد یه لباس مخصوص بسازه و امنیت شهرونداشو تامین کنه ، تعداد کسایی که بهشون هویتشو گفته زیادن. حتی تو فیلمایی که عشقی وجود نداره مثل جاستیس لیگ ، همینطوری میره به همه میگه من بتمنم!

6 - بتمن  آکروبات کاره

بتمن در دنیای کمیک آکروبات کاره

اگه همه ی فیلمای بتمن رو دیده باشین بازم نمیفهمید که او یه آکروبات کار در حد المپیکه . توی کامیک ها میبینیم که پیوسته از این ساختمون به اون ساختمون تاب میخوره و پشتک های خفنی هم بلده. اون اسپایدرمن نیست ، ولی اگه بخواد میتونه یه نمایش درجه یک رو به اجرا بذاره. گرچه توی فیلم ها ، شاهد یه بتمن خوش هیکل هستیم ولی لباسی که براش طراحی میشه ، به ندرت به بازیگر یا بدلکار این اجازه رو میده که چند تا پشتک خفن و بعدشم یه ضربه بزنه تا تبهکارا حساب کار دستشون بیاد. بتمن آدام وست و بن افلک تو این مورد برجسته تر عمل کردند.

5 - رابین یه بچه ست!

رابین یه بچه ست!

وقتی مردم  عبارت "رابین ، پسر شگفت انگیز"  (Robin, The Boy Wonder) رو میشنوند ، این کلمه ی "پسر" خیلی بخش مهم و قابل توجهی از تصورات رو سازمان دهی میکنه. رابین در کامیک ها به طور کامل یه مرد بالغ نیست ، معمولا یه نوجوون یا یه سنی قبل از نوجوونیه. توی فیلم ها جوون ترین رابینی که دیدیم 17 سالش بود و بزرگترینش هم یه شغل کامل و آپارتمان خودشو داشت! رابین ساخته شد تا نماینده ی نوجوون هایی باشه که کامیک های بتمن رو میخونن ، و فراموش کردن این مورد در فیلم ها یه اشتباه بزرگه. البته این اصلا با عقل جور درنمیاد که بتمن حاضر بشه جون یه بچه 12 ساله رو به خطر بندازه  ولی مخاطب هایی که الان وجود داره ، بیشتر از هر زمان دیگه ای آماده شدند تا این موضوع رو شاهد باشن.

4 - بتمن کلی اشیا و گجت متنوع تو کمربند خودش داره  

بتمن کلی اشیا و گجت متنوع تو کمربند خودش داره

توی کامیک ها بتمن یه کمربند مفیدی رو با خودش حمل میکنه ، از یه نارنجک دودزا بگیر تا دستگاهی که هر ماشینی رو به بتموبیل تبدیل میکنه. کاراگاه محبوب همه ، همیشه وسایلی روی کمربندش داره که وقتی تو شرایط سختی قرار میگیره ، خودشو ازش بکشه بیرون. اما جز بتمن آدام وست ، هیچ بتمنی در فیلم ها ازش استفاده نکرده. همه ی اون سوراخ ها و جاهای خالی روی کمربند ، با چیز های مخصوصی پر شدند که ما فعلا نتونستیم چیزی ازشون ببینیم. البته حدس میزنیم که روی کمربند بتمن بن افلک یه فندک باشه چون تونست که یه سری نشان را روی بدن جنایتکارا مثل یه داغ حک کنه (!) ، ولی فقط همین.

3- بتمن همیشه از قبل کلی نقشه دقیق تو آستین داره

بتمن همیشه از قبل کلی نقشه دقیق تو آستین داره

توی کامیک ها بتمن خیلی بدگمانه .حالا چرا؟ او به طور فوق العاده ای نقشه ها و راه هایی ساخته که چجوری تک تک اعضای جاستیس لیگ رو شکست بده (البته اگه یه وقت خبیث شدند )  و جالب تر اینکه نقشه ی شکست خوردن حتی خودش هم کشیده ! بتمن از اون دسته قهرماناییه که هیچ قدرت فرا بشری ای ندارند ولی به جاش نقشه های مختلف رو برای اتفاقات مختلف میکشه ، فرقی هم نداره ممکنه چقدر غیرممکن یا ممکن باشه. ولی توی فیلم ها وقتی که خبیث ها خودشون رو نشون میدن اصلا آماده نیست .خیلی راحت توی تله میوفته ، به یک زن خبیث اعتماد میکنه (خدا ازت نگذره نولان با اون گندی که با تالیا الغول زدی!) ، و در واقع نقشه ای هم برای کنترل کردنش نداره. توی فیلم دارک نایت ساخته ی نولان ، وقتی که جوکر توی اون دو تا کشتی بمب گذاشت ، نقشه ی بتمن برای حل کردن مشکل روی این نکته اتکا میکرد  که مردم توی دو تا کشتی به هم اعتماد میکنند  و  این اصلا سبک و استایل بتمن نیست.

2 - بتمن از طریق راه های دیگه ای هم کمک میکنه

بتمن از طریق راه های دیگه ای هم کمک میکنه

به این موضوع که در کامیک هاست زیاد توجه نمیشه ، ولی بتمن همینطوری فقط دزدا رو نمیزنه که تحویل پلیس بدشون ، بلکه با استفاده از شهرت و ثروتش به عنوان بروس وین ، براشون آموزش هایی رو میذاره و در صورت تموم شدن آموزشاشون هم توی شرکت وین استخدامشون میکنه تا مردم بهتری برای جامعه بشن. توی فیلم ها اصلا همچین چیزی رو شاهد نبودیم.در بتمن تیم برتونن ، دیدیم که بروس وین خیریه ای رو راه اندازی کرده ولی برای نیازمندا نبوده ، برای این بود تا شهر نمایشی رو برای یه سالگرد اجرا کنه! بروس وین باید بدونه که به عنوان یه میلیاردر وظایف بیشتری روی دوشش هست.

1 - بتمن گجت های خیلی زیادی داره

بتمن گجت های خیلی زیادی داره

فیلم های بتمن خالی از گجت های باحال نیست ، ولی خیلی خیلی کمتر از کامیک هاش گجت داره. بترنگ های تو فیلما هم خیلی کم هستند در صورتی که یکی از وسایل اولیه ی زره اش هستند. تو فیلم ها معمولا بترنگ ها بزرگتر از بترنگ های داخل کامیک هستند. در دنیای کمیک معمولا وقتی بتمن نیاز داره گفت و گو های دشمناش رو از راه دور بشنوه از گجت ساده ای استفده میکنه ولی  تو فیلما فقط بلده خیلی سریع پنجره رو بشکنه و بره داخل ساختمون! واقعا انصاف نیست جیمز باند تو فیلماش  گجت های بیشتری از بتمن داشته باشه!

مترجم: مانی صوفی

منبع: وب‌سایت CBR

All rights reserved © Spidey.ir 2020

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

آیا بتمن در كمیك "بازگشت شوالیه تاریكی" آدم میكشه؟

15 اشتباه بزرگی که کریستوفر نولان در فیلم های بتمن مرتکب شد

15 مشکل سری فیلم های "شوالیه تاریکی"

رتبه بندی بازیگران نقش بتمن (BATMAN)

بتمن تا به حال چند نفر را به قتل رسانده؟ + لينك دانلود ويدئو

كمیك بوك های بتمن (BATMAN) به زبان فارسی

50 دلیل برای تنفر از فیلم "بتمن علیه سوپرمن"

15 دشمن بیخود بتمن!

بتمن از چه شخصیت هایی تقلید کرده است؟

متلك هایی كه مرد عنكبوتی به بتمن و سوپرمن انداخته است!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

Spider-Man Tobey
#1 Spider-Man Tobey 1399-01-31 16:19
واقعا درسته بنظرم تو هیچ کدوم از فیلم های بتمن از همه پتانسیل های این شخصیت به خوبی استفاده نشد.
نقل قول کردن
F_comic fan
#2 F_comic fan 1399-01-31 16:22
مقاله عالی بود ولی یکی از اشکالات بتمن در سینما این است هی دارن ریبوت میکنن!هی!الان رابرت پتنسین هفتمین!بازیگر بتمن نه! یعنی صد حیف به افلک عزیز :cry: :cry:
نقل قول کردن
hassan91
#3 hassan91 1399-01-31 19:26
تازه تو فیلم اول تیم برتون یکی از نوچه های جوکر رو از بالای ساختمون انداخت پایین :sad: من اونجا خیلی تعجب کردم.
امیدوارم که فیلم بعدی بتمن خوب از در بیاد و بازم خراب نکنن. خیلی وقته که منتظریم یک فیلم درجه یک از بتمن ببینیم.
بنظرم برای آکروبات بازی هم میتونن با بدل کار یه کاریش بکنن. بالاخره فکر نکنم تو این زمینه ناتوان باشن. بنظرم خیلیاشون خوب از شخصیت بتمن شناخت نداشتن.
نقل قول کردن
Amir78_King
#4 Amir78_King 1399-01-31 20:03
عالی بود
واقعا چی میشد سه گانه نولان چهار گانه یا پنج گانه میشد
(درصورتی که فیلم بدرد نخور ۲۰۱۲ ساخته نمیشد)
نقل قول کردن
the Batman
#5 the Batman 1399-01-31 20:11
به نقل از Amir78_King:

واقعا چی میشد سه گانه نولان چهار گانه یا پنج گانه میشد
(درصورتی که فیلم بدرد نخور ۲۰۱۲ ساخته نمیشد)

چرا واقعا؟ ما که طرفدار بتمن هستیم زیاد دل خوشی از سه گانه بتمن نولان نداریم چون کمیک بوکی نبودن
به نظرم بهترین اقتباس از روی بتمن دو تا بوده: 1- سری بازی های آرکهام 2- انیمیشن بتمن مجموعه کارتونی
کلا فیلم های بتمن همه شون مشکلات خاص خودشون رو داشتن
نقل قول کردن
the Batman
#6 the Batman 1399-01-31 20:16
با تشکر از آقای مترجم باید بگم متاسفانه با تمام این موارد موافقم
و باید بگم که متاسفانه فیلم های نولان درسته فیلم های سینمایی خوبی بودن ولی فیلم های کمیک بوکی خوبی نبودن و خیانت بزرگی در حق هواداران کمیک بوک های بتمن کردند چون خیلی ها فقط با دیدن این فیلم ها فکر کردن طرفدار بتمن شده اند در حالی هیچی از بتمن واقعی کمیک بوک ها نمیدانند
نقل قول کردن
Captain-spidey
#7 Captain-spidey 1399-01-31 20:45
واقعا ممنونم اقای صوفی باتمام مقاله موافقم به جز گزینه رابین اخه به نظر من رابین از اون بخش چیزهایی است که داخل دنیای سینما یا دنیای کمیک باید فرق داشته باشه اخه واقعا یه پسر 13و14ساله در نقش رابین یه طوریه
ولی با بقیش کاملا موافقم و درسته
به نقل از the Batman:
با تشکر از آقای مترجم باید بگم متاسفانه با تمام این موارد موافقم
و باید بگم که متاسفانه فیلم های نولان درسته فیلم های سینمایی خوبی بودن ولی فیلم های کمیک بوکی خوبی نبودن و خیانت بزرگی در حق هواداران کمیک بوک های بتمن کردند چون خیلی ها فقط با دیدن این فیلم ها فکر کردن طرفدار بتمن شده اند در حالی هیچی از بتمن واقعی کمیک بوک ها نمیدانند

بله متاسفانه یه عده اونقدر تو فیلم های نولان غرق شدن که معیارشون به جا کمیک شده نولان
نقل قول کردن
arian.akn
#8 arian.akn 1399-01-31 20:52
با تشکر از آقای صوفی مقاله عالی بود
به نظرم سه گانه نولان تا حدودی شبیه سه گانه سم ریمیه
قسمت اول تقریبا خوب بود
قسمت دوم بهترین قسمت سه گانه
قسمت اخرهم مثل مردعنکبوتی سه رضایت بخش نبود
البته من کلی گفتم
نقل قول کردن
Frank castle
#9 Frank castle 1399-01-31 20:56
سلام ممنون بخاطر مقاله
به شخصه سر جریان بتمن افلک خیلی حرص خوردم یعنی ماشینش که ماشین جنگی بود و هیچ ارزشی برای جون کسی قایل نبود خصوصا سر جریان نجات مارتا ننه سوپرمن همه رو زد با بت وینگ قلع و قمع کرد.نمی دونم اینا رو از کجا اورد اسنایدر.حتی کمیک دارک نایت ریترن هم تا جایی که بنده اطلاع دارم ادمی رو نکشت وقتی کمیسر جدید گاتهام اتهامات بتمن رو میگفت من قتلی رو بیاد ندارم .نمی دونم این اسنایدر چه غلطی کرد سر فیلم نامه.
هویت بتمن هم قبول دارم. ولی یه مسیله ای هست الان تام هالند هم همین شده خدایی برای اولین باری که از پرتال دکتر استرنج اومد بیرون توی اند گیم و سریع ماسکش رو در اورد خیلی حرصم گرفت.بتمن هم همینه .به هرکی کراش پیدا میکنه زودی خودش رو لو میده

بنظر من شماره دو خیلی مهم بود که متاسفانه نادیده گرفته شده.این مورد میتونست شخصیت بروس وین رو چندین لایه بهش اضافه کنه که متاسفانه نشد و از عمق این کاراکتر کاسته شد.

مسیله بمب در کشتی رو حقیقتش من قبول ندارم. اخه بتمن برای اینکه جون خدمه رو نجات بده خودشو به اب و تاب زد و به ساختمان حمله کرد بنظر من توضیحی که نویسنده داده منطقی نبوده.

بتمن های شوماخر رو که خدارو شکر ندیدم .ولی بنظر من یکی از اشغال ترین بتمن هایی که دیدم اولیش بتمن نینجا بود.یعنی یه کودن به تمام معنا که همش گول اعتماد به این و اون رو میخورد.
نقل قول کردن
Milesspider2020
#10 Milesspider2020 1399-01-31 21:06
واقعا بابت مقاله مفید شما متشکرم
من در ابتدا با خوندن یه چند سری از کمیک عاشق شخصیت پردازیش شدم بخصوص در مرگ رابین و محفل جغدها
اما با دیدن چند فیلم شدیدا از شخصیت بتمن بدم اومد بخصوص با دیدن راحتی در کشتن ادمهای بیگناه
البته شناخت من از بتمن و عشق به این شخصیت به دوران کودکی مربوط میشه
نقل قول کردن
F_comic fan
#11 F_comic fan 1399-01-31 21:48
به نقل از hassan91:
تازه تو فیلم اول تیم برتون یکی از نوچه های جوکر رو از بالای ساختمون انداخت پایین :sad: من اونجا خیلی تعجب کردم.
امیدوارم که فیلم بعدی بتمن خوب از در بیاد و بازم خراب نکنن. خیلی وقته که منتظریم یک فیلم درجه یک از بتمن ببینیم.
بنظرم برای آکروبات بازی هم میتونن با بدل کار یه کاریش بکنن. بالاخره فکر نکنم تو این زمینه ناتوان باشن. بنظرم خیلیاشون خوب از شخصیت بتمن شناخت نداشتن.

کلا کشتن آدم توسط بتمن در سینما یک عادت شده!بخاطر همینه که من قضیه کشتن آدم توسط بتمن توی BvS گیر نمیدم،چون کلا عادت شده!(توی سه گانه نولان جمعا خودم شمردم بتمن ۳۶ نفر آدم کشته بود!)
نقل قول کردن
MaryJaneWatson
#12 MaryJaneWatson 1399-01-31 22:31
من خودم کلا طرفدار مارول و فیلماشم، اما بنظرم اکثر بتمن فنا توی فیلمای نولان غرق شدن که این باعث میشه نتونن کمیک هارو ببینن
در کل مقاله جامع و کامل بود بازم ممنونم که با این مقاله ها باعث میشه ادما سرگرم بشن و مطالعه کنن، و همینطور توی خونه بمونن توی این شرایط سخت
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#13 Spider-Man Tobey 1399-01-31 22:44
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

بنظر من سه گانه سم ریمی بهتر بود
اسپایدرمن ریمی یه شاهکار به تمام معنا بود
تعادلی که ریمی بین یه اثر سینمایی و کامیکی برقرار کرده بود بی نظیر بود، اسپایدرمن ریمی هم از نظر کامیکی فوق العاده بود هم سینمایی
شما فقط کافیه به صحنه اول فیلم اسپایدرمن 2 دقت کنید که پیتر بخاطر ترافیک برای رسوندن پیتزا ها لباس مرد عنکبوتی رو میپوشه و در نهایت به خاطر نجات دادن اون دو تا بچه دیر میرسه و شغلشو از دست میده، یعنی سم ریمی فقط تو چند دقیقه ثابت کرد که قهرمان بودن چقدر سخته و عواقب خیلی خوبی نداره
سه گانه ریمی فراموش نشدنیه

مرد عنکبوتی سم ریمی انقلابی بود برای سینمای قرن ۲۱ هم از نظر کمیک بوکی، سینمایی و جلوه های ویژه...

ایفای نقش توبی مگوایر در نقش پیتر پارکر/مرد عنکبوتی هم استثنایی بود.
بنظر من موفقیت سینمای ابرقهرمانی رو مدیون سم ریمی و توبی مگوایر هستیم...
نقل قول کردن
arian.akn
#14 arian.akn 1399-01-31 22:53
به نقل از Spider-Man Tobey:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

تعادلی که ریمی بین یه اثر سینمایی و کامیکی برقرار کرده بود بی نظیر بود، اسپایدرمن ریمی هم از نظر کامیکی فوق العاده بود هم سینمایی
شما فقط کافیه به صحنه اول فیلم اسپایدرمن 2 دقت کنید که پیتر بخاطر ترافیک برای رسوندن پیتزا ها لباس مرد عنکبوتی رو میپوشه و در نهایت به خاطر نجات دادن اون دو تا بچه دیر میرسه و شغلشو از دست میده، یعنی سم ریمی فقط تو چند دقیقه ثابت کرد که قهرمان بودن چقدر سخته و عواقب خیلی خوبی نداره

مرد عنکبوتی سم ریمی انقلابی بود برای سینمای قرن ۲۱ هم از نظر کمیک بوکی، سینمایی و جلوه های ویژه...

البته که سه گانه ریمی بهتر بود و بدون شک اسپایدرمن 2 نیاز به تعریف نداره اما قسمت سوم بنظرم اصلا رضایت بخش نبود نیازی هم به دلیل آوردن نیست خود استاد ترابی بار ها گفتن که فیلم سوم فیلم ضعیفی بود و فقط فروش خوبی داشت از نظرم فروشش رو مدیون قسمت قبلش هست چون خیلی تاثیر گذار هست
در کل من نمی خواستم سه گانه نولان و ریمی رو باهم مقایسه کنم اما فکر میکنم از لحاظ کیفیت قسمت ها شباهت هایی داشتند
با تشکر
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#15 Spider-Man Tobey 1399-01-31 23:04
به نقل از arian.akn:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

البته که سه گانه ریمی بهتر بود و بدون شک اسپایدرمن 2 نیاز به تعریف نداره اما قسمت سوم بنظرم اصلا رضایت بخش نبود نیازی هم به دلیل آوردن نیست خود استاد ترابی بار ها گفتن که فیلم سوم فیلم ضعیفی بود و فقط فروش خوبی داشت از نظرم فروشش رو مدیون قسمت قبلش هست چون خیلی تاثیر گذار هست
در کل من نمی خواستم سه گانه نولان و ریمی رو باهم مقایسه کنم اما فکر میکنم از لحاظ کیفیت قسمت ها شباهت هایی داشتند
با تشکر

قسمت سوم هم بد نبود ولی آره نسبت به قسمت اول و دوم خیلی راضی کننده نبود.
دلیلش هم استودیو بود.
اگه تو کار ریمی دخالت نمیکردن و دستشو باز میذاشتن ریمی یه شاهکار تحویل میداد.
بنظر من با توجه به اینکه استودیو سم ریمی رو تحت فشار قرار داد و نظراتشو تحمیل کرد، ریمی با این شرایط سخت فیلم خوبی ساخت و تمام تلاششو کرد
شاید اگه در این شرایط یه کارگردان دیگه به جای ریمی بود یه فاجعه تحویل میداد...
ولی برای بتمن قضیه فرق میکرد این که قسمت سومش خوب نبود تقصیر خود نولان بود بنظرم.
نقل قول کردن
arian.akn
#16 arian.akn 1399-01-31 23:18
به نقل از arian.akn:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

با تشکر

دلیلش هم استودیو بود.
بنظر من با توجه به اینکه استودیو سم ریمی رو تحت فشار قرار داد و نظراتشو تحمیل کرد، ریمی با این شرایط سخت فیلم خوبی ساخت و تمام تلاششو کرد
ولی برای بتمن قضیه فرق میکرد این که قسمت سومش خوب نبود تقصیر خود نولان بود بنظرم.

در هرصورت نمیشه کاری کرد چون دیگه گذشته اما حرف شما درسته استودیو خیلی فشار آورد و ونوم رو تحمیل کرد شاید اگه ونومی در کار نبود و بجاش والچر بود الان اسپایدرمن 4 هم ساخته میشد واقعا حیف...
نقل قول کردن
F_comic fan
#17 F_comic fan 1399-01-31 23:23
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

ولی من برعکس تو فکر میکنم،سه گانه بتمن بهتر از مرد عنکبوتی بود،
فیلم های اول خیلی خوب بودن
فیلم های دوم شاهکار
ولی شوالیه تاریکی برمیخیزد بهتر از مرد عنکبوتی۳ بود!درسته اشکالاتی داشت ولی بازهم خوب بود،مرد عنکبوتی۳ شاید بدترین فیلم کمیک بوکی نباشد ولی بدترین فیلم اسپایدرمنه!
پ.ن:به عنوان هوادار کمیک و مرد عنکبوتی،تعصبانه حرف نزدم!
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#18 Spider-Man Tobey 1399-01-31 23:28
به نقل از arian.akn:
به نقل از arian.akn:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

با تشکر

دلیلش هم استودیو بود.

در هرصورت نمیشه کاری کرد چون دیگه گذشته اما حرف شما درسته استودیو خیلی فشار آورد و ونوم رو تحمیل کرد شاید اگه ونومی در کار نبود و بجاش والچر بود الان اسپایدرمن 4 هم ساخته میشد واقعا حیف...

ساخته نشدن اسپایدرمن 4 ربطی به قسمت سوم نداشت.
چون هوادران همچنان مرد عنکبوتی ریمی رو دوست داشتن و سونی هم خودش تو قسمت سوم بیشترین فروش رو داشت (یجورایی میشه گفت قسمت سوم برای سونی از همه بهتر بود چون خیلی فروش کرد.)

این فیلم قرار بود 2011 اکران بشه ولی متاسفانه موقع ساخت فیلم، استودیو ریمی رو تحت فشار قرار داد و به ریمی گفتن که تو زمان محدودی وقت داره فیلم رو بسازه.
سم ریمی هم گفته: من میخواستم قسمت چهارم رو خیلی خوب بسازم طوری که بهترین قسمت مرد عنکبوتی بشه ولی فیلمنامه هنوز کامل نشده بود و استودیو زمان کمی به من برای ساخت قسمت چهارم داد منم گفتم کیفیت رو فدای سرعت نمیکنم پس برید دنبال همان ریبوتی که از مدت ها قبل دنبالش بودید!!!.

واقعا صد حیف که قسمت چهارم ساخته نشد...
نقل قول کردن
arian.akn
#19 arian.akn 1399-01-31 23:34
ببخشید من جواب میدم
بخشی از صحبت شما ایراد داشت
شما اگه بخوای قسمت هارو باهم مقایسه کنی ...
مرد عنکبوتی 1 بهتر از قسمت اول نولان بود درسته یکسری تغیراتی داشت اما کارش رو خیلی خوب انجام داد
مرد عنکبوتی 2 و شوالیه تاریکی رو بخوایم مقایسه کنیم هر دو شاهکارن اما باید قبول کنیم اسپایدرمن 2 بی عیب و نقص بود اما شوالیه تاریکی اشکالات خیلی کوچکی داشت اما مهم نیس چون فیلم خیلی خوب بود
در مورد قسمت های اخر هم فقط بگم که ایراداتی داشتن اما ما که منتقد سینما نیستیم و فقط میتونیم بگیم هر دو ضعیف بودن
نقل قول کردن
arian.akn
#20 arian.akn 1399-01-31 23:36
به نقل از arian.akn:
به نقل از arian.akn:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

با تشکر

دلیلش هم استودیو بود.

ساخته نشدن اسپایدرمن 4 ربطی به قسمت سوم نداشت.
چون هوادران همچنان مرد عنکبوتی ریمی رو دوست داشتن و سونی هم خودش تو قسمت سوم بیشترین فروش رو داشت (یجورایی میشه گفت قسمت سوم برای سونی از همه بهتر بود چون خیلی فروش کرد.)

این فیلم قرار بود 2011 اکران بشه ولی متاسفانه موقع ساخت فیلم، استودیو ریمی رو تحت فشار قرار داد و به ریمی گفتن که تو زمان محدودی وقت داره فیلم رو بسازه.
سم ریمی هم گفته: من میخواستم قسمت چهارم رو خیلی خوب بسازم طوری که بهترین قسمت مرد عنکبوتی بشه ولی فیلمنامه هنوز کامل نشده بود و استودیو زمان کمی به من برای ساخت قسمت چهارم داد منم گفتم کیفیت رو فدای سرعت نمیکنم پس برید دنبال همان ریبوتی که از مدت ها قبل دنبالش بودید!!!.

واقعا صد حیف که قسمت چهارم ساخته نشد...

حیف :cry:
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#21 Spider-Man Tobey 1399-01-31 23:53
به نقل از F_comic fan:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

فیلم های دوم شاهکار
ولی شوالیه تاریکی برمیخیزد بهتر از مرد عنکبوتی۳ بود!درسته اشکالاتی داشت ولی بازهم خوب بود،مرد عنکبوتی۳ شاید بدترین فیلم کمیک بوکی نباشد ولی بدترین فیلم اسپایدرمنه!

من با شما مخالفم شما قسمت اول مرد عنکبوتی ریمی رو با قسمت اول نولان مقایسه کن واقعا بهتر و موفق تر بود
قسمت اول سم ریمی واسه قسمت های بعدی خیلی خوب مقدمه چینی کرد و همونطور که گفتم یه انقلاب بود برای سینما قرن ۲۱

قسمت دوم اسپایدرمن ریمی هم شاهکار بود از هر نظر و سم ریمی این فیلم رو خیلی هوشمندانه ساخت (طوری که اصلا نشه قسمت سوم رو نساخت)
ولی شوالیه تاریکی ایراداتی داشت بخصوص اینکه از همه پتانسیل ها به خوبی استفاده نکرد

در مورد قسمت سوم این مرد عنکبوتی و بتمن هم بگم که
قسمت سوم بتمن واقعا خوب نبود فیلمنامه قدرتمندی نداشت و خبیث این فیلم خیلی شاخص نبود و شخصیت پردازی ضعیفی داشت

و اما قسمت سوم اسپایدرمن ریمی گفتم استودیو ریمی رو تحت فشار گذاشت و نظراتشو تحمیل کرد، اگه در کار ریمی دخالت نمیردن این فیلم شاهکار میشد.
با این حال ریمی با وجود این همه سختی تلاش خودش رو کرد و فیلم خوبی تحویل داد، فیلم بسیار سرگرم کننده ای بود و نکات قوت زیادی داشت برای مثال اکشن های فوق العاده و بازی خوب توبی مگوایر و...
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#22 Spider-Man Tobey 1399-01-31 23:56
به نقل از F_comic fan:
به نقل از arian.akn:
قسمت اول تقریبا خوب بود
البته من کلی گفتم

فیلم های دوم شاهکار

من با شما مخالفم شما قسمت اول مرد عنکبوتی ریمی رو با قسمت اول نولان مقایسه کن واقعا بهتر و موفق تر بود
قسمت اول سم ریمی واسه قسمت های بعدی خیلی خوب مقدمه چینی کرد و همونطور که گفتم یه انقلاب بود برای سینما قرن ۲۱

قسمت دوم اسپایدرمن ریمی هم شاهکار بود از هر نظر و سم ریمی این فیلم رو خیلی هوشمندانه ساخت (طوری که اصلا نشه قسمت سوم رو نساخت)
ولی شوالیه تاریکی ایراداتی داشت بخصوص اینکه از همه پتانسیل ها به خوبی استفاده نکرد

در مورد قسمت سوم مرد عنکبوتی و بتمن هم بگم که
قسمت سوم بتمن بد نبود و نکات مثبتی داشت اما واقعا خوب هم نبود فیلمنامه قدرتمندی نداشت و خبیث این فیلم خیلی شاخص نبود و شخصیت پردازی ضعیفی داشت.

و اما قسمت سوم اسپایدرمن ریمی گفتم استودیو ریمی رو تحت فشار گذاشت و نظراتشو تحمیل کرد، اگه در کار ریمی دخالت نمیکردن این فیلم شاهکار میشد.
با این حال ریمی با وجود این همه سختی تلاش خودش رو کرد و فیلم خوبی تحویل داد، فیلم بسیار سرگرم کننده ای بود و نکات قوت زیادی داشت برای مثال اکشن های فوق العاده و بازی خوب توبی مگوایر و...

و این هم اضافه کنم که شما از هر نظر پیتر پارکر/مرد عنکبوتی توبی مگوایر رو با بتمن کریستین بیل مقایسه کنی بهتر بود
هم از نظر بازیگری و فیلمنامه ای
پیتر پارکر در مرد عنکبوتی سم ریمی واقعا شبیه به کمیک ها بود
شما فقط کافیه به قسمت دوم سم ریمی دقت کنید که تمام مشکلات پیتر پارکر به بهترین شکل ممکن نشان داده میشه و اینکه اون لباس ابرقهرمانی منفعتی برای پیتر نداره و فقط داره مسئولیتشو انجام میده که براش عواقب سنگینی داره...

ولی بتمن نولان کم اشکال نداشت همین که آدم میکشت خیلی بد بود.
نقل قول کردن
F_comic fan
#23 F_comic fan 1399-02-01 00:04
به نقل از arian.akn:
ببخشید من جواب میدم
مرد عنکبوتی 1 بهتر از قسمت اول نولان بود درسته یکسری تغیراتی داشت اما کارش رو خیلی خوب انجام داد
مرد عنکبوتی 2 و شوالیه تاریکی رو بخوایم مقایسه کنیم هر دو شاهکارن اما باید قبول کنیم اسپایدرمن 2 بی عیب و نقص بود اما شوالیه تاریکی اشکالات خیلی کوچکی داشت اما مهم نیس چون فیلم خیلی خوب بود
در مورد قسمت های اخر هم فقط بگم که ایراداتی داشتن اما ما که منتقد سینما نیستیم و فقط میتونیم بگیم هر دو ضعیف بودن

در مورد اینکه اسپایدرمن۲ یک اشکال ریزی داشت،اگه متوجه شده باشی پیتر درسته به علت از دست دادن قدرتش لباسشو انداخت،ولی یک علت دیگش بخاطر مری جین هم بود و بخاطر مری جین هم برگشت!درسته جانش در خطر بود ولی نمی تونست قبل حمله اکتاویوس یعنی بعد از سخنان عمه می یا بعد از اون فاجعه آتشفشانی برگرده(با توجه به اینکه میدونست دکتر اختاپوس هنوز اون بیرونه!!!!)!اصل ا چرا باید سم رین مری جینو هدف قرار میگرفت ،مری جینی که میدونست بخاطر قدرتش پیتر نمیگه دوستت دارم ولی عمدا خاستگاری پسر جیمسون را قبول اونم بخاطر عذاب دادن به پیتر و شنیدن اینکه دوستش داره!
البته اینا اشکالاته ریزی بودن و در بهترین بودن فیلم شکی نیست و با شوالیه تاریکی که اونم اشکالاته ریزی داشت در یک رتبه قرار میگرن.
در مورد شوالیه تاریکی برمیخیزد و اسپایدرمن۳ بگم،tdkr حداقل یک پایانی بر سه گانه داشت(اونم مزخرف بود!)ولی اسپایدرمن۳ قرار نبود پایان سه گانه باشه چون قسمت چهارمو میخواستن بسازن که کنسل شد و اسپادرمن۳ هیچ پایانی نداشت و مشخص بود که دنباله داره!بخاطر همینه که میگم سه گانه بتمن بهتر از اسپایدرمن بود!ولی بازم نظر همه محترمه و هر جوابی بگی هم درسته!
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#24 Spider-Man Tobey 1399-02-01 00:13
به نقل از F_comic fan:
به نقل از arian.akn:
ببخشید من جواب میدم

در مورد اینکه اسپایدرمن۲ یک اشکال ریزی داشت،اگه متوجه شده باشی پیتر درسته به علت از دست دادن قدرتش لباسشو انداخت،ولی یک علت دیگش بخاطر مری جین هم بود و بخاطر مری جین هم برگشت!درسته جانش در خطر بود ولی نمی تونست قبل حمله اکتاویوس یعنی بعد از سخنان عمه می یا بعد از اون فاجعه آتشفشانی برگرده(با توجه به اینکه میدونست دکتر اختاپوس هنوز اون بیرونه!!!!)!اصلا چرا باید سم رین مری جینو هدف قرار میگرفت ،مری جینی که میدونست بخاطر قدرتش پیتر نمیگه دوستت دارم ولی عمدا خاستگاری پسر جیمسون را قبول اونم بخاطر عذاب دادن به پیتر و شنیدن اینکه دوستش داره!
البته اینا اشکالاته ریزی بودن و در بهترین بودن فیلم شکی نیست و با شوالیه تاریکی که اونم اشکالاته ریزی داشت در یک رتبه قرار میگرن.
در مورد شوالیه تاریکی برمیخیزد و اسپایدرمن۳ بگم،tdkr حداقل یک پایانی بر سه گانه داشت(اونم مزخرف بود!)ولی اسپایدرمن۳ قرار نبود پایان سه گانه باشه چون قسمت چهارمو میخواستن بسازن که کنسل شد و اسپادرمن۳ هیچ پایانی نداشت و مشخص بود که دنباله داره!بخاطر همینه که میگم سه گانه بتمن بهتر از اسپایدرمن بود!ولی بازم نظر همه محترمه و هر جوابی بگی هم درسته!

پیتر بخاطر اختلالات درونی زیستی دچار مشکل شده بود همه این فشار ها و ناراحتی ها باعث شده بود باعث اختلال زیستی بشه و قدرتشو از دست بده دیگه نمیدونست باید کی باشه براش غیر ممکن شده بود هم پیتر پارکر باشه هم مرد عنکبوتی و اینکه وقتی پیش اون دکتر رفت به پیتر گفتش که شاید قرار نباشه تو مثل مرد عنکبوتی از دیوار بالا بری پس چرا باید اینکارو بکنی انتخاب با خود آدمه پیتر

برگشت پیتر هم کاملا منطقی بود
پیتر زودتر میخواست برگرده
همونطور که رفت بالای پشت بوم فریاد زد من برگشتم من برگشتم که یه شوک وارد بشه بهش و دوباره قدرتش برگرده ولی نشد و افتاد پایین
ولی وقتی که دکتر اختاپوس مری جین رو دزدید و شهر در تهدید بود به پیتر یه شوک بزرگ وارد شد و همین باعث شد قدرتش برگرده (تو همون صحنه هم نشون داده شد که دیگه چشماش خوب میدید و نیازی به عینک نداشت)
اختلالات درونی و مشکلات پیتر پارکر تو این فیلم کاملا بی نقص نمایش داده شد.
در مورد این هم که میگید اسپایدرمن ۳ هیچ پایانی نداشت باید بگم که چون اول قرار بود قسمت چهارم ساخته بشه...
ولی نولان هیچ برنامه ای برای ساخت قسمت چهارم بتمن نداشت
نقل قول کردن
arian.akn
#25 arian.akn 1399-02-01 00:15
نظر شما قابل احترام ولی نظر من متفاوت
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#26 Spider-Man Tobey 1399-02-01 00:31
به نقل از arian.akn:
نظر شما قابل احترام ولی نظر من متفاوت

خب واقعا تو فیلم مرد عنکبوتی ۲ شخصیت پردازی پیتر پارکر/مرد عنکبوتی بی نقص بود هیچ ایرادی نداشت.
هم از نظر بازیگری عالی بود و هم فیلمنامه‌ای
واقعا شاهکار بود.
نقل قول کردن
F_comic fan
#27 F_comic fan 1399-02-01 00:42
24#
من نگفتم که نولان قسمت چهارم میساخت من گفتم یکی از دلایل برتری بودن tdkr به اسپایدرمن۳ این بود که ازاولش قرار بود بتمن یک سه گانه باشه ولی اسپایدرمن برنامه های زیادی داشت و کنسل شد!tdkr گفتم حداقل یک پایان بندی داشت که بد بود!ولی اسپایدرمن سم رین قرار بود دنباله داشته باشه و اسپایدرمن۳ پایان بندی نداشت،بنابراین نمیشه گفت سه گانه اسپایدرمن بهتر از بتمن بود(نظر شخصی بنده است!!!)
نقل قول کردن
Spider-Man Tobey
#28 Spider-Man Tobey 1399-02-01 00:49
به نقل از F_comic fan:
24#
من نگفتم که نولان قسمت چهارم میساخت من گفتم یکی از دلایل برتری بودن tdkr به اسپایدرمن۳ این بود که ازاولش قرار بود بتمن یک سه گانه باشه ولی اسپایدرمن برنامه های زیادی داشت و کنسل شد!tdkr گفتم حداقل یک پایان بندی داشت که بد بود!ولی اسپایدرمن سم رین قرار بود دنباله داشته باشه و اسپایدرمن۳ پایان بندی نداشت،بنابراین نمیشه گفت سه گانه اسپایدرمن بهتر از بتمن بود(نظر شخصی بنده است!!!)

بله اسپایدرمن ریمی قرار بود ادامه داشته باشه و برنامه های بیشتری داشت اما کنسل شد فیلم مرد عنکبوتی ۴، ریمی میخواست فیلم چهارم بهترین فیلم اسپایدرمن باشه و یه فیلم کاملا بی نقص اما استودیو زمان محدودی به ریمی برای ساخت فیلم چهارم داد واسه همین ریمی کناره گیری کرد به دلیلی که خودش گفت، گفته بودش که من به استودیو گفتم کیفیت را فدای سرعت نمیکنم پس برید دنبال ریبوتی که از مدت ها قبل دنبالش بودید.

بازیگرا هم گفتن اگه ریمی نباشه ما بازی نمی کنیم.
نقل قول کردن
navid10
+1 #29 navid10 1399-02-01 07:30
به نقل از F_comic fan:
به نقل از arian.akn:
ببخشید من جواب میدم

در مورد اینکه اسپایدرمن۲ یک اشکال ریزی داشت،اگه متوجه شده باشی پیتر درسته به علت از دست دادن قدرتش لباسشو انداخت،ولی یک علت دیگش بخاطر مری جین هم بود و بخاطر مری جین هم برگشت!درسته جانش در خطر بود ولی نمی تونست قبل حمله اکتاویوس یعنی بعد از سخنان عمه می یا بعد از اون فاجعه آتشفشانی برگرده(با توجه به اینکه میدونست دکتر اختاپوس هنوز اون بیرونه!!!!)!اصلا چرا باید سم رین مری جینو هدف قرار میگرفت ،مری جینی که میدونست بخاطر قدرتش پیتر نمیگه دوستت دارم ولی عمدا خاستگاری پسر جیمسون را قبول اونم بخاطر عذاب دادن به پیتر و شنیدن اینکه دوستش داره!

حرفت خیلی اشتباهه و غیر منصفانه چون مشخصه اصلا به فیلم و داستانش دقت نکردی. فیلم روایتگر مصائب پیتر پارکر بود . از اول تا آخر بدبختی هاش رو نشان میداد. اون از دست دادن قدرت میخ آخر بود ولی دلیل اصلی نبود. من برای نقض حرفات فقط یک مثال میارم که بقیه رو کنسل میکنه: اون صحنه ای که پیتر بدون قدرت میره داخل اون ساختمون آتش گرفته تا بچه رو نجات بده. این همه حرفای شما رو نقض میکنه و نشون میده مسئولیت پذیری تم اصلی فیلمه. اون وقت میگی به خاطر مری جین برگشت؟! متاسفم اینو میگم ولی شما اصلا این فیلمو درک نکردی یا شایدم خودتو زدی به اون راه
همه گفتن منم میگم. مرد عنکبوتی 2 هیچ ایرادی نداره . از اول تا آخرش نقطه قوته . این فیلم یک شاهکاره
نقل قول کردن
s.p.i
#30 s.p.i 1400-06-15 14:28
سلام
مثل اینکه فیلم بتمن مت ریوز داره میاد خب فکر کنم فیلم خوبی بشه متاسفانه هیچ فیلمی نتونست اونجور که باید و شاید پتانسیل بتمنونو نشون بده و البته تا زمانی که بتمن همراه گجت هاش و غار و بتموبیل تو فیلم ندیدم نمیتونم بگم فیلم تونست پتانسیل بتمن به نمایش بزاره

به هرحال تشکر بابت مقاله
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

006

0010

21

31

29