معرفی «دختر عنكبوتی» (Spider-Girl) !

 معرفی «دختر عنكبوتی» (Spider-Girl) !

 دختر عنكبوتی (Spider-Girl) كیست؟ از كجا آمده است؟ آیا او با پیتر پاركر/اسپایدرمن نسبتی دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات این مقاله را بخوانید ...

«پیتر پاركر/اسپایدرمن» بلافاصله پس از آنكه برای اولین بار در شماره 15 كمیك استریپ "فانتزی شگفت انگیز" (1962) خلق شد، همواره یكی از محبوب ترین ابرقهرمانان كمیك استریپی بوده است. هواداران او لذت میبرند از اینكه میبینند پیتر پاركر بر خلاف بسیاری دیگر از ابرقهرمانان، با خوانندگان داستانهایش رشد میكند و بزرگ میشود. در واقع، او به دبیرستان رفت، فارغ التحصیل شد سپس به دانشگاه رفت و از آنجا نیز فارغ التحصیل شد و بعد از آن با «مری جین» ازدواج كرد. بنابراین نویسندگان داستان های اسپایدرمن با خود گفتند كه دیگر نوبت آن رسیده تا پیتر پاركر پدر شود و بچه هایش را بزرگ كند. به همین دلیل در شماره 220 از مجله كمیك استریپی The Spectacular Spider-Man ، مری جین به همسرش گفت كه باردار است. اما خیلی زود کله گنده های مارول نشستند و با خود فکر کردند که ایده بچه دار شدن اسپایدرمن عجب ایده خطرناکی است چون سن اسپایدرمن را بالا میبرد و باعث میشود تا خوانندگان کم سن و سال دیگر به او علاقمند نشوند !!!! به هر حال آنها به نویسندگان کمیک های اسپایدرمن دستور دادند که قضیه بچه اسپایدرمن را منتفی کنند. آنها هم به ناچار داستانی نوشتند که در آن «نورمن آزبورن» يا همان « گرین گابلین» (دشمن شماره اسپایدرمن که از هویت مخفی او هم باخبر بود) کاری کرد که بچه مری جین و پیتر پارکر موقع به دنیا آمدن مرد! این موضوع طبق معمول با عصبانیت  هواداران اسپایدرمن روبرو شد ولی پس از مدتی قضیه فراموش شد.

spider baby

بچه اسپايدرمن

با این حال در ماه فوریه سال 1998، یكی از نویسندگان باسابقه كمیك استریپ های اسپایدرمن به نام «تام دی فالكو» (Tom Defalco) داستانی تك قسمتی نوشت تحت عنوان "اگر بچه اسپایدرمن زنده میماند چه میشد؟" كه در شماره    105 از جلد دوم  كمیك استریپ های  What if  به چاپ رسید. در این داستان پیتر پاركر میانسال شده بود و حرفه ابرقهرمانی اش را مدتها پیش كنار گذاشته بود. او  و همسرش مری جین زندگی آرامی را در كنار  دختر 15 ساله خود به نام «مِی دِی» (Mayday) سپری میكردند. مِی دِی یك دانش آموز دبیرستانی بود كه قدرت های عنكبوت مانند خود را از پدرش به ارث داشت. او سپس از گذشته پدرش باخبر میشود و میفهمد قبلاً چه قهرمان نامداری بوده است. در همین اثنا، «نورمی آزبورن» (Normie Osborn) (نوه «نورمن آزبورن») تصمیم میگیرد راه پدر و پدر بزرگش را در پیش گیرد و به همین دلیل به گرین گابلین جدید تبدیل میشود و خانواده مِی دِی را تهدید میكند. مِی دِی برای محافظت از خانواده اش لباسی شبیه به لباس اسپایدرمن بر تن كرده و بر گرین گابلین جدید پیروز میشود.

تولد دختر اسپايدرمن

در هر حال، داستان مذكور به قدری پرفروش شد که مارول به آقای تام دی فالكو اجازه داد تا مجموعه كمیك استریپی جدیدی تحت عنوان Spider-Girl بنویسد و ماجراهای مِی دِی را در نقش دختر عنكبوتي يا Spider-Girl ادامه دهد!  البته مارول اعلام کرد که این مجموعه ربطی به کمیک های اصلی اسپایدرمن ندارد و در دنیای دیگری جریان دارد و به نوعی یک alternate future است. در نتیجه، در ماه اكتبر سال 1998 شماره اول Spider-Girl به بازار آمد كه نویسنده اش تام دی فالكو و طراحش نیز «پت آلیف" (Patt Olliffe) بودند. سپس به تدریج در شماره های بعدی اطلاعات بیشتری درباره اینكه چطور بچه اسپایدرمن زنده ماند و اینكه چرا پیتر پاركر بازنشسته شد، به خوانندگان ارائه شد كه سعی میكنم به طور خلاصه به آن اشاره كنم:  گرین گابلین بچه پیتر و مری جین را نكشته بود بلكه  به پرستاران پول داده بود تا بچه را پیش او ببرند و به والدینش بگویند که هنگام تولد مرده است. گرین گابلین  سپس از یکی از دستیارانش خواسته که بچه را بکشد ولی او دلش به حال بچه سوخت و او را به پیتر و مری جین بازگرداند! گرین گابلین از ماجرا باخبر شد و در حالیكه بسیار خشمگین شده بود، به نبردی مهلك با اسپایدرمن روی آورد كه در نتیجه  آن پیتر به شدت زخمی شد و یكی از پاهایش را از دست داد. سپس گروه «چهار شگفت انگیز»  (The Fantastic Four) خبر زخمی شدن پیتر را به مری جین اطلاع دادند و خیلی سعی كردند تا او بهبود یابد. پیتر مدتی را با عصا سپری كرد ولی اندكی بعد و با دیدن دخترش تصمیم گرفت كه دیگر وقت آن رسیده بازنشسته شود و وقت خود را صرف نگهداری و تربیت از دخترش كند. تصاویر زیر كه از شماره 7  كميك استريپ Spider-Girl گرفته شده، كاملاً گویا هستند:

پيتر پاركر بازنشسته ميشود

شماره 7 از spider-girl

در هر حال باید گفت كه در شماره های نخست Spider-Girl ماجراها بیشتر حول و حوش تلاش های مِی دِی برای اثبات خود به پدرش میچرخید. به عبارتی دیگر، پیتر از آنجائیكه خوب میدانست ابرقهرمان بودن چقدر سخت و پرمخاطره است دوست نداشت دخترش راه او را ادامه دهد و همیشه به او تذكر میداد كه این كار را نكند. اما مِی دِی گوشش به این حرفها بدهكار نبود و هیچ فرصتی را برای استفاده از نیروهای فوق بشری اش در جهت خدمت به دیگران از دست نمیداد. تام دی فالكو در یكی از مصاحبه های خود كه روز 17 سپتامبر سال 2008 انجام داد، در این باره اظهار داشت: "من همیشه از كشمكش بین پدر و یا مادری كه زندگی ماجراجویانه داشته اند با فرزندشان كه میخواهد مثل آنها شود، خوشم آمده است. شاید برای شما جالب باشد ولی برادرم در جوانی به جنگ ویتنام رفته است. او الان دختری دارد كه میخواهد پلیس شود ولی برادرم با این قضیه مشكل دارد زیرا میداند چنین مشاغلی میتوانند تا چه حد خطرناك باشند. من هم وقتی شروع كردم به نوشتن كمیك استریپ های دختر عنكبوتی ، با خود گفتم چرا وضعیت مشابه ای بین پیتر و دخترش ایجاد نكنم؟ به همین دلیل است كه در شماره های اولیه Spider-Girl مدام پیتر و مِی دِی را در حال جرو بحث بر سر این موضوع میبینید. تا اینكه بعد از مدتی پیتر با قضیه كنار می آید زیرا یاد دوران نوجوانی خودش می افتد و درك میكند كه دخترش هم مثل او به مسئولیت پذیری اهمیت میدهد. بنابراین پیتر تصمیم میگیرد به كمك یك دوست خانوادگی دخترش را تعلیم دهد".

spider-girl-hides-mask-from-family

خلاصه اینکه مِی دِی خیلی تلاش كرد تا خودش را در قالب یك ابرقهرمان تثبیت كند. او بر خلاف پدرش كه همواره از فشارها و مشكلات شخصی گله داشت و حتی چندین بار تصمیم گرفت دیگر اسپایدرمن نباشد، عاشق شغل ابرقهرمانی بوده است و از آن لذت میبرد. اما جالب است كه بدانید او در داستانهایش درست مثل پدرش با مشكلات روزمره فراوانی روبرو میشود و گاهی پیش می آید كه هم كلاسی ها و دوستان نزدیكش به خاطر بد قولی هایش از دست او رنجیده خاطر شوند. اما مِی دِی همیشه از یك چیز وحشت دارد: آیا میتواند جانشین مناسبی برای پدرش باشد؟ به همین خاطر خیلی مواظب است تا خدای ناكرده كاری نكند كه شهرت و میراث گرانبهای پدرش خدشه دار شود. در كل، مِی دِی روحیه مسئولیت پذیری اش را از پدرش به ارث برده. بنابراین چه به عنوان یك ابرقهرمان و چه  به عنوان یك نوجوان دبیرستانی همواره تلاش میكند تا كار درست را انجام دهد. به طور مثال، او یك بسكتبالیست موفق بود و سوپراستار تیم مدرسه یه شمار می آمد اما وقتی فهمید نیروهای فوق بشری اش باعث میشود تا نسبت به بسكتبالیست های دیگر از قابلیت های فیزیكی بالاتری برخوردار شود، از تیم استعفا داد چون میخواست روحیه جوانمردی را در ورزش رعایت كند.   در هر حال Spider-Girl كمیك استریپ موفقی بود و مِی دِی توانست نخستین ابرقهرمان مونث تاریخ مارول باشد كه كمیك استریپ هایش به شماره 100 رسید. به علاوه، موفقیت عظیم Spider-Girl مارول را به فكر انداخت تا یك دنیای تخیلی جدید تحت عنوان Marvel Comics 2 (كه به اختصار MC2 نامیده میشود) به راه بیاندازد. بنابراین خیلی زود كمیك های جدیدی مثل A-Next (كه در حقیقت ابرقهرمانان جوانی بودند كه در آینده جای گروه معروف Avengers را گرفته بودند) یا Fantastic Five  و ... منتشر شد. مارول تصمیم داشت كمیك استریپ های MC2 را از طریق فروشگاه های زنجیره ای مثل Walmart و Target به فروش برساند تا خوانندگان جدیدی پیدا كند اما با آنها به توافق نرسید و به همین دلیل به جز Spider-Girl ، چاپ دیگر عناوین MC2 متوقف شد.

a-next انتقام گيران آينده پنج شگفت انگيز

در هر حال Spider-Girl هواداران پرو پاقرصی برای خودش دست و پا كرده است. در حقیقت، آنها بودند كه دو سه بار با اصرارهای خود ، مارول را از توقف انتشار كمیك استریپ های Spider-Girl منصرف كردند. اما در نهایت مارول كار خودش را كرد و متاسفانه در حال حاضر دیگر كمیك استریپی تحت عنوان  Spider-Girl چاپ نمیشود. اما خدا میداند شاید او به زودی دوباره برگردد.
اما سئوال اینجاست كه دلیل كه دلیل محبوبیت فزاینده کاراکتر دختر عنكبوتی چه بود و چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت كه در دورانی كه ابرقهرمانان زن اكثراً اندامی اغراق آمیز دارند و بیشتر روی جنبه ها و تعاملات جنسی آنها تمركز میشود، دختر عنكبوتی یك استثنا است. او شخصیت پردازی قوی و محكمی دارد و نویسندگان داستان هایش هرگز اجازه نمیدادند به ورطه ابتذال كشیده شود. از این رو، اندام او برخلاف كاراكترهایی همچون «زن گربه ای» (Catwoman) به طور كاملاً واقعی و غیراغراق شده به تصویر كشیده میشود و او هرگز لباس های تنگ و چسبان بر تن نمیكند. (لازم به توضیح است كه لباس دختر عنكبوتی خیلی شبیه لباس كلاسیك اسپایدرمن است ولی نكات جالبی در آن به چشم میخورد. مثلاً داخل یكی از web-shooter های او یك گوشی تلفن همراه بسیار كوچك وجود دارد!)  در ضمن برخلاف بسیاری از ابرقهرمانان مدرن كمیك استریپی، خشونت چندانی در ماجراهای او به چشم نمیخورد و خودش هم اصلاً سعی نمیكند ادای قهرمانان به اصطلاح تاریك و خفن را درآورد. برعكس او همیشه سعی میكند دشمنانش را اصلاح كند و به دنبال انتقام جویی نیست. به همین خاطر است كه اولین دشمن مِی دِی یعنی «نورمی آزبورن» بعداً به یكی از بهترین دوستان او تبدیل شد. به علاوه، درست مثل داستان های كلاسیك اسپایدرمن، كمیك استریپ های Spider-Girl نیز بیشتر درباره مسائل اجتماعی هستند. مثلاً، در یكی از داستانها او به یك درمانگاه میرود تا به قربانیان خشونت های خانگی كمك كند. از سویی دیگر، داستان های او تركیبی دلپذیر از عناصر كلاسیك و مدرن هستند و آنقدر دلچسب نوشته شده اند كه خواننده دوست دارد هر چه سریع تر شماره بعدی را بخواند. مِی دِی و ماجراهایش آینده حقیقی پیتر پاركر و همسرش را به تصویر میكشند حتی اگر مارول مدام بگوید: "كمیك های Spider-Girl ربطی به دنیای ما ندارد و تخیلی هستند"!!!

پايان اسپايدر گرل

نكات جالب:
-    نام «مِی دِی» از نام زن عموی پیتر پاركر گرفته شده است. یعنی پیتر پس از مرگ زن عموی عزیزش، نام او را روی دخترش گذاشت.


-    پیتر پاركر پس از آنكه پایش را از دست داد و بازنشسته شد به عنوان یك دانشمند و محقق برای پلیس شهر مشغول به كار شد، تا از این طریق بتواند به كمك های خود به مردم شهر ادامه دهد.


-   در كمیك استریپ های Spider-Girl ، پیتر و مری جین صاحب فرزند دیگر هم شدند! پسری به نام «بنجامین»! بنجامین هم نیروی عنكبوتی خودش را دارد!


-   مِی دِی در مقایسه با پدرش یك نیروی فوق بشری جدید دارد: او میتواند اشیایی را كه به دستش میچسبند را به شدت به سوی حریفانش پرتاب كند!

مهم ترین دشمنان دختر عنكبوتی:

دختر عنكبوتی در كمیك استریپ هایش  با شخصیت های خبیث فراوانی روبرو شده است. برخی آز آنها دشمنان قدیمی پدرش نیز بوده اند و برخی نیز دشمنان خاص خودش هستند. در هر حال، در پایین به مهم ترین و معروف ترین آنها اشاره میشود:

1-    «هاب گابلین»  (Hobgoblin)

hobgoblin
آقای «رادنیك کینگزلی» یا همان «هاب گابلین» معروف داستان های اسپایدرمن، دشمن شماره یك دختر عنكبوتی محسوب میشود! او از فرمول شیمیایی و تجهیزات «گرین گابلین» استفاده میكند تا توان جسمی اش افزایش یابد و آنقدر هوش و زكاوت و بیرحمی دارد كه به دشمن قدرتمندی برای دختر عنكبوتی تبدیل شده. او برخي از دوستان و یاران دختر عنكبوتی را شكست داده و به آنها صدمه زده است.

2-    «رتيل سياه» (Black Tarantula)

black-trantula دشمن مرد عنكبوتي
«فابیان لامورتو» كه به «رتیل سیاه» شهره است، رئیس سندیكای جنایتكاری شهر به شمار می آید. نكته جالب درباره او این است كه تا به حال هم دشمن دختر عنكبوتی بوده و هم متحد او! در ضمن، او به دختر عنكبوتی علاقه رومانتیك دارد و حتی یك بار از او درخواست ازدواج كرده ! (البته او در نهایت با زن دیگری به نام Araña ازدواج كرد) . نیروهای او ریشه های مرموز و اساطیری دارند. معمولاً دیگر خلافكاران شهر سعی میكنند تا جای او را به عنوان رئیس گروه های جنایتكاری شهر بگیرند.

3-    «فیوری، ملكه گابلین» (Fury the Goblin Queen)

3-    «فیوری، ملكه گابلین» (Fury the Goblin Queen)
او از اعضای فرقه گابلین ها می باشد و بارها سعی كرده «نورمی آزبورن» (نوه «نورمن آزبورن») را متقاعد كند تا به «گرین گابلین» جدید تبدیل شود ولی همواره از دختر عنكبوتی شكست خورده. متاسفانه او از هویت مخفی دختر عنكبوتی باخبر است و بارها نقشه چیده تا به او و خانواده اش ضربه بزند.

4-    «لیدی اختاپوس» (Lady Octopus)

4-    «لیدی اختاپوس» (Lady Octopus)
خانم «كارولین ترینر» (Carolyn Trainer) كه بیشتر با نام «لیدی اختاپوس» شناخته میشود، یكی دیگر از دشمنان خطرناك دختر عنكبوتی می باشد. او چندین بار دختر عنكبوتی را شكست داد و به «رتیل سیاه» كمك كرد تا رئیس سندیكای جنایتكاری شهر شود. البته دختر عنكبوتی به لطف آموزش های رزمی و نینجایی «الكترا» (Elektra)، بلاخره توانست او را شكست دهد.

5-    «نورمن آزبورن» (Norman Osborne)

norman-osborn دشمن دختر عنكبوتي
درست است كه چندین سال است «نورمن آزبورن» یا همان «گرین گابلین» در كمیك استریپ های Spider-Girl، مرده است ( همانطور که گفته شد او در نبرد با اسپایدرمن كشته شد ولی قبل از مرگ یكی از پاهای اسپایدرمن را نابود كرد). با این حال حضور خبیث او همچنان حس میشود. در حقیقت فرقه ای كه تحت عنوان  گابلین ها تاسیس كرد، هنوز پابرجاست. در ضمن وقتی  مِی دِی نوزاد بود، نورمن آزبورن توانست از DNA او نمونه برداری کند و بعداً DNA او را با جسد مرده Venom تركیب كند و یك هیولای شبیه سازی شده (كلون)  به نام Mayhem از روی  دختر عنكبوتی  بسازد!

6-    «سث» (Seth)

seth دشمن دختر عنكبوتي
«سِث» خودش را خدای مارها میداند و سردسته یك گروه تروریستی مخوف به نام Soldiers of the Serpent میباشد. او بزرگترین چالشی بوده كه دختر عنكبوتی تا به حال با آن مواجه شده. در واقع، دختر عنكبوتی  سخت ترین نبرد عمر خود را با او انجام داد. این نبرد حماسی به دیگر ابرقهرمانان شهر ثابت كرد كه دختر عنكبوتی چه پشتكار و استقامت تحسین برانگیزی دارد. به همین دلیل آنها از آن موقع به بعد احترام بسیار بیشتری برای او قائل شدند.

7-    «آقای هیچ كس» (Mr. Nobody)

mr-nobody دشمن دختر عنكبوتي
«آقای هیچ كس» یك قاتل بیرحم است كه میتواند خودش را غیب كند. او برای «كینگ پین» (Kingpin) كار میكند (هر چند كه بعداً به او خیانت كرد). او یكی از اولین شخصیت های خبیثی است كه دختر عنكبوتی در  كمیك استریپ هایش با او دست و پنجه نرم كرد.

 

 مهدی ترابی مهربانی

 

  All rights reserved © Spidey.ir 2013

    (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

 

مطالب مرتبط:

لینك دانلود كمیك های Spider-Girl (كامل)

7 شخصیت مونث برتر كمیك های مرد عنكبوتی در دنیاهای دیگر!

آشنايي با خالق spider-girl

5 شخصیت مونث دنیای مرد عنكبوتی كه سونی برای فیلم اختصاصی در نظر دارد

بازم «دن اسلات»، بازم یك افتضاح دیگر!

بازگشت «دختر عنکبوتی» در شماره 8 "مرد عنکبوتی شگفت انگیز"!

جنجالی كه بر سر لباس "دختر عنكبوتی" به پا شده!

تصاویر جالب از «دختر عنكبوتی» و «زن عنكبوتی»!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+15 #1 اشوزدنگهه 1391-12-01 17:37
سلام.
مي‌دانستم! مي‌دانستم! داشتم نااميد مي‌شدم، ولي بالاخره آمد! دستتان درد نكند، خيلي جالب بود! :D
موفق باشيد.
پي‌نوشت : آيا بنجامين هم مانند مي‌دي، تبديل به ابرقهرمان شد يا خير؟
+12 #2 mtm 1391-12-01 20:59
خواهش میکنم ! گفته بودم انجام میشه ولی خوب این روزا خیلی سرم شلوغه و کمی طول کشید
نه! بنجامین سوپرهیرو نشد . بیچاره هنوز 3، 4سالش بود که داستانهای spider-girl کنسل شد :cry:
+8 #3 Arash 1391-12-01 23:06
ممنون جناب mtm. من مطلب زیادی در مورد Spider-Girl نمیدونستم. اطلاعات بسیار جامع و کاملی بود :-)
+7 #4 omid 1391-12-02 01:17
بسیار بسیار بسیار عالی آقا مهدی دست گلت درد نکنه. :-)
+4 #5 اشوزدنگهه 1391-12-02 14:29
متشكرم، تصوير زيبايي بود. راستش، من سبك طراحي مانگا را به كميك ترجيح مي‌دهم، شما چه‌طور؟
+10 #6 banan 1391-12-02 16:07
من شماره های ابتدایی اسپایدر گرلو نخونده بودم . به همین خاطر میگفتم چطور دختر پیتر زنده است ولی الان برام روشن شد . خیلی ممنون . :lol:
+7 #7 mtm 1391-12-02 19:16
نه من زیاد با سبک مانگا یا انیمه حال نمیکنم :-*
+4 #8 آرش میراحمدیان 1391-12-03 11:33
ممنون آقای ترابی . بسیار آموزنده بود :-)
+4 #9 اشوزدنگهه 1391-12-13 20:16
سلام، خسته نباشيد.
اين هم عكسي جالب درمورد دختر عنكبوتي و مبارزه‌اي كه هنوز شروع نشده است :

spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spidergirl-81-cover.jpg

مي‌توانيد بگوييد اين عكس واقعي است يا اين‌كه طرفداران آن را خلق كرده‌اند؟ و اگر واقعي است، قضيه‌ از چه قرار است؟
موفق باشيد.
+4 #10 mtm 1391-12-13 20:59
بله که حقیقت داره!
این روی جلد شماره 81 از کمیک spider-girl هستش!


spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spider-girl-081.jpgاتفاقا به نظر من یکی از بهترین داستان های spider-girl هستش که در او دختر عنکبوتی با دختر الکترو دست و پنجه نرم میکنه.
پایانش فوق العاده است.
+3 #11 اشوزدنگهه 1391-12-13 22:59
سلام، خسته نباشيد.
متشكرم، مي‌شود داستان اين شماره را تعريف كنيد؟ آخر انگليسي بنده، آن‌قدرها هم قوي نيست. :-* متأسفانه بايد امروز و فردا، بنده و سؤالاتم را بيش از پيش تحمل كنيد،‌ چون مريضم و مرخصي گرفته‌ام!
موفق باشيد.
پي‌نوشت 1 : عكس ديگر از دخترعنكبوتي:

8pic.ir/.../...پي‌نوشت 2 : اين هم چند تست اينترنتي ابرقهرماني كه فكر كنم شما و ديگر كاربران از آن خوشتان بيايد، من كه لذت بردم:

gotoquiz.com/.../...
+6 #12 mtm 1391-12-14 12:32
عرض كنم خدمت شما كه من الان دقيقا جزئيات داستان رو يادم نيست ولي يادمه كه دختر عنكبوتي از چند شماره قبل با دختر الكترو جنگيده بود. (اگه اشتباه نكنم دختر عنكبوتي اولين بار شماره 51 با دختر الكترو مواجه شد. اينم از روي جلدش:


spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spider-girl-051.jpg


تا اينكه تو اين شماره يعني شماره 81،

spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spider-girl-081.jpg

دختر عنكبوتي تصميم ميگيره به يك شكل ديگه مشكل رو حل كنه. يعني متوجه ميشه كه الكترو و دخترش از بچه گي با هم مشكل داشتند. به عبارتي ديگه الكترو چون يه آدم خلافكار بود هيچ وقت براي دخترش وقت نذاشته بود و چون هر دو نيروهاي الكتريسيته داشتند، تا به حال دخترش رو در آغوش نگرفته بود. در هر حال پيتر با الكترو تماس ميگيره و يه قرار ملاقات بين الكترو و دخترش ترتيب داده ميشه. در اين ملاقات كه منجر به يك صحنه احساسي ميشه الكترو اشتباهات و كم كاري هاي خودشو درقبال دخترش قبول ميكنه و علي رغم تمام مشكلات دخترش رو در آغوش ميگيره. در پايان هم ميبينيم كه پيتر و مي دي هم مشكلات خودشون رو پشت سر گذاشته اند. يعني تو صفحه آخر مري جين ميره طبقه پايين خونشون و ميبينه كه مي دي در آغوش پيتر (پدرش) خوابش برده ...
من چون خودم پدر هستم اين صحنه ها برام خيلي جالب بودند. جمله آخر رو هم خيلي ميپسندم: "اين داستان تقديم ميشود به خانواده هايي كه هرگز تسليم نميشوند ..."

تصاويرشو براتون آپ كرده ام:

spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spider-girl-electro-girl.jpg

spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spider-girl-peter-parker.jpg
+5 #13 mtm 1391-12-14 13:58
اينم يه تصوير جالب از رويارويي دختر عنكبوتي با گروه A-next (انتقام جويان آينده!)

spidey.ir/images/img/content/spider-girl/spidergirl-batman-beyond.jpg
+7 #14 بابک 1391-12-14 16:01
ممنون جناب ترابی
چطوری میشه از این همه زحمات شما قدردانی کرد؟
اطلاعاتی که تو سایتتون منتشر می کنید حرف نداره.
بسیار سپاسگزارم
:-)
#15 سیاوش 1391-12-22 13:12
چرا کنسل شد؟
ببینم،نمیخوای بگی که به خاطر وان مور دی بود؟ :o ها؟ :-?
راتسی مقاله لباس های اسپایدرمن چه شد؟ :cry:
بازم داری شکنجه میدی منو :cry:
+7 #16 mtm 1391-12-22 15:45
احتمالا واسه خاطر OMD بود
لباس هاي اسپايدرمن هم هنوز كار داره ... بايد اول قدشو بگيريم بعد بريم طرح و رنگشو انتخاب كنبم... بعد بديم خياط بدوزتش بعد تازه ببينيم اندازه شازده هست يا نه؟ جنسش هم مهمه بايد در مقابل نارنجك هاي گابلين هاي مختلف و دندوناي تيز ونوم مقاوم باشه. در هر حال هزار تا دنگ و فنگ داره. :lol:
+1 #17 سیاوش 1391-12-25 14:52
spider-woman کیه؟
+1 #18 mtm 1391-12-25 17:01
یه مقاله مفصل درباره زن عنکبوتی داریم:
spidey.ir/.../...
+1 #19 علی رضا 1392-01-10 11:17
اقای ترابی این لیدی اختاپوس بااین دکتراختاپوس نسبتی دارد :o
+3 #20 احمد 1392-01-13 23:26
يه سوال ديگه درباره ي ليدي اختاپوس؟ سرگذشت اونم مث دكتر اختاپوسه؟ :-? :sigh:
+3 #21 mtm 1392-01-15 15:52
لیدی اختاپوس یکی از شاگردهای دکتر اختاپوس بود. او عاشق اختاپوس بود و پس از مرگ او تصمیم گرفت پس از مدتی به دکتر اختاپوس دوم تبدیل شه. نکته جالب درباره قدرت های او اینه که دورش را یک force field احاطه کرده . یعنی نیرویی نامرئی اطرافشه که باعث میشه کسی نتونه بهش ضربه بزنه. ولی بازوهای اختاپوسی خودش میتونند هر وقت که او میخاد از این force field خارج بشن و به حریفانش ضربه یزنند!!!
+1 #22 سیاوش 1392-01-15 18:36
پس می دی چطوری لیدی اختاپوس رو شکست میداده ؟:-?
راتسی اسم پسر پیتر هم از عموش گرفته شده ها :lol: چه باحال!
+1 #23 mtm 1392-01-16 13:01
تو متن كه هست!
" ... دختر عنكبوتی به لطف آموزش های رزمی و نینجایی «الكترا» (Elektra)، بلاخره توانست او را شكست دهد."
+2 #24 SONIC 1392-01-19 11:36
با سلام.میخواستم بپرسم که این عکس حقیقت داره؟

اگه داره درباره اش توضیحی بدهید.ممنونم. :roll:
+3 #25 mtm 1392-01-19 12:13
درباره آن عکس باید بگم که متاسفانه این عکس واقعی نیست و تا به حال کمیکی درباره ملاقات batman beyond و spider-girl منتشر نشده :sad: . این نوع عکس ها همگی fan art هستند یعنی هواداران آنها را خلق میکنند. فکر کنم علت جالب بودن آن هم این است که هردوی این کاراکترها جانشین های اسپایدرمن و بتمن در آینده هستند (تری مگینز جانشین بروس وین و mayday parker هم جانشین پیتر پارکر) تشابهات دیگر نیز این این است که آنها هردو نوجوان هستند و در ابتدای حرفه خود زحمات زیادی کشیدند تا خود را به اثبات برسانند و به بتمن و اسپایدرمن ثابت کنند که میتوانند جانشین آنها باشند .
جالبه که من شخصاً شخصیت batman beyond را خیلی به دوران نوجوانی اسپایدرمن شبیه میدانم. هردو خیلی انرژیک هستند و روحیات مشابه ای دارند. ضمن اینکه batman beyond بر خلاف بتمن خیلی در هنگام مبارزه حرف میزنه تا حواس حریف رو پرت کنه (درست مثل اسپایدرمن) یادمه تو کارتون فوق العاده batman beyond: return of the joker، وقتی در پایان جوکر داره با تری مگینز میجنگه بهش میگه: "بتمن قدیمی اینقدر موقع مبارزه حرف نمیزد!" . جالب اینه که همین حرف زدن های او باعث میشه تا جوکر عصبی بشه و شکست بخوره.
حتی یادمه در چند قسمت از کارتون batman beyond به کمیک های اسپایدرمن ادای احترام میشد. مثلا جایی بود که batman beyond زیر خروارها آوار گیر کرده بود ولی بلاخره خودش را آزاد میکرد. این صحنه درست از یکی از تصاویر تاریخی و به یاد ماندنی کمیک های اسپایدرمن گرفته شده بود
+4 #26 SONIC 1392-01-19 21:01
خیلی حیف شد! :cry: ولی خیلی واقعی به نظر می رسه! :-*
#27 wolverine 1392-03-02 14:00
ونوم چطوری مرد?
+1 #28 wolverine 1392-03-02 18:15
اگه میشه درباره ی چگونگی چلاق شدن مرد عنکبوتی توصیح بیشتری دهید :cry:
#29 mtm 1392-03-04 09:29
درباره ادي براك توضيح خاصي داده نشد. ولي سيمبيوت ونوم در داستان هاي اسپايدر گرل هنوز حضور داشت
#30 mtm 1392-03-04 09:32
اطلاعات همونيه كه در متن هم داده شد: اسپايدرمن براي آخرين بار با گرين گابلين جنگيد. گابلين در نهايت كشته شد ولي او پاهاي پيتر رو ازش گرفت
-1 #31 امیرحسین عنکبوتی 1392-03-11 10:06
یعنی
پارکر دیگه تو کمیک های بعدی پا نداشت :eek: :eek:
+1 #32 mtm 1392-03-11 12:36
تو كميك هاي اسپايدر گرل يه پاش مصنوعي بود
-1 #33 امیرحسین عنکبوتی 1392-03-11 12:39
ممنونم :-)
#34 amir.s 1392-03-25 15:08
هری آزبورن با کی ازدواج کرد که پسری به نام نورمی آزبورن به دنیا آورد؟ :eek: :eek:
+1 #35 mtm 1392-03-25 15:27
با يكي از هم كلاسي هاي سابق پيتر در دبيرستان به نام ليز الن

spidey.ir/images/img/content/spider-girl/liz-harry.jpg
#36 علی عطاران 1392-03-26 12:32
آقای ترابی . ممکن هستش که به ما بگین کمیک spider-girl رو از کجا می توانیم دانلود کنیم. ؟؟؟
+1 #37 Ali spidey 1392-04-16 14:15
آقای ترابی جریان این عکس چیه یه چیزی مثل قسمت 8 یا قبل تره مردعنکبوتی برتر هست:
comicsgen.fr/.../...
#38 mtm 1392-05-08 00:11
ربطی به اسپایدرمن برتر نداره
از یکی از شماره های اسپایدر گرل گرفته شده و دختر عنکبوتی رو در کنار کلون اش به نام mayham نشون میده
+4 #39 mokhtar 1392-07-28 14:11
البته اين رو هم من اضافه كنم كه الان در عالم اصلي مارول هم يك شخصيتي به نام Spider-Girl حضور داره كه هيچ ربطي به اين دختر عنكبوتي كه آقاي ترابي تو اين مقاله معرفي اش كرد نداره!
در واقع اين spider-girl اسمش «انيا سوفيا كورازون» هستش كه از پدر و مادري مكزيكي - پورتو ريكو ايي متولد شده! ايشون اولش با اسم Araña ظاهر ميشد ولي مدتيه كه اسم خودش رو گذاشته spider-girl

«انيا» يه دختر دبيرستاني بود كه از طرف يه فرقه مرموز به نام "انجمن اسپايدر" استخدام شد . سپس يه مراسم نيمه مذهبي روش انجام شد كه در نتيجه اون يه خالكوبي عنكبوتي شكل روب بدنش نقش بست . اين خالكوبي بهش نيروهاي عنكبوتي داد. او لباس خاص خودش رو طراحي كرد كه به نظرم خيلي شيك و امروزي بود (يه كوله پشتي مدرسه هم داشت!):
اما جديدا لباس خودش رو عوض كرد و اسمش رو هم گذاشت spider-girl
:

#40 mtm 1393-10-15 14:11
مژده!
لينك دانلود تمام كميك هاي spider-girl به سرور اختصاصي سايت اضافه شد:
spidey.ir/.../...
+1 #41 spiderman carnage 1393-10-15 21:44
به نقل از mtm:
مژده!
لينك دانلود تمام كميك هاي spider-girl به سرور اختصاصي سايت اضافه شد:

spidey.ir/.../...

اقای ترابی این april parker کيه توی کميک های spider girl
+1 #42 SPIDERTOXIN 1393-10-16 11:49
April Parker یا Mayhem کلون دختر عنکبوتیه که با نسخه ای از سیمبیوت ونوم ترکیب شده و چون کنار لوله نگهداریش دفترچه خاطرات نورمن آزبورن بود که می گفت آپریل،می دی واقعیه، تصوراتی به وجود اومد عین کلون ساگای دومی!
البته آخرش آپریل برای نجات می دی مرد! :cry: :cry:
#43 sh-spidey 1394-05-04 11:33
به نکته ی جالب اگر یکم دقت کنسد متوجه میشید که لباسی که می دی استفاده میکنه همون لباس بن رایلی هست که به اسپایدر بن معروفه چکمه هاش نصفست وب شوتر هاشم بیرونه
تازه خیلی مقاله ی خوبیه ;-)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید