آشنایی با «زن عنكبوتی»! (Spider-Woman)

زن عنکبوتی

آیا میدانستید كه تا به حال 5 شخصیت به نام «زن عنكبوتی» يا «اسپايدر  ومن»  (Spider-Woman) در داستان های مارول حضور داشته اند؟!

 

1-    جسیكا درو (Jessica Drew)

جسیکا درو زن عنکبو.تی
اولین حضور در دنیای كمیك استریپ: شماره 32 از كمیك استریپ Marvel Spotlight (فوریه 1977)
نیروها و توانایی ها: قدرت، استقامت، چابكی و سرعت بالا! میتواند به سطوح عمودی یا افقی بچسبد.  بدن او در مقابل انواع مواد سمی بسیار مقاوم است. بدن او الكتریسته هم تولید میكند و میتواند این الكتریسیته را مثل گلوله به دیگران پرتاب كند. بدن او همچنین میتواند ماده ای خوشبو از خود ساطع كند تا تمام مردان عاشق او شوند(!) او ابتدا نمیتوانست پرواز كند ولی لباسش طوری بود كه مثل یك گلایدر عمل میكرد اما جدیداً میتواند پرواز هم بكند! او یك رزمی كار قهار است و  در انجام ماموریت های مخفی تبحر دارد.

جسیکا درو
پدر و مادر «جسیكا درو» دانشمندانی بودند كه تمام عمر خود را روی عنكبوت ها و تركیب ژن آنها با انسان تحقیق كرده بودند. پیش از آنكه جسیكا بدنیا بیاید، مادرش مورد اصابت یك اشعه لیزر قرار گرفت كه حاوی ژن عنكبوت بود به همین دلیل وقتی جسیكا به دنیا آمد، به طور مادرزادی دارای نیروهای فوق بشری عنكبوت مانند بود! سپس پدر و مادر او به طور مشكوكی غیبشان زد و او به دست زنی به نام Bova بزرگ شد. جسیكا بعدها فریب سازمان تروریستی "هایدرا" (Hydra) را خورد و یكی از شخصیت های خبیث مارول به نام Taskmaster به وی آموزش های رزمی داد. اما جسیكا پی به اشتباه خود برد و به یك قهرمان خیرخواه تبدیل شد. او مدت هاست كه به عضویت گروه «انتقام جویان» (Avengers) درآمده. البته در جریان داستان معروف "تهاجم مخفیانه"  (Secret Invasion) و وقتی «اسكرال ها» (Skrulls) به كره زمین حمله كردند تا آن را تسخیر كنند، جسیكا درو ربوده شد و ملكه اسكرال ها خودش را به جای او جا زد تا بتواند به گروه اونجرز نفوذ كند.

توضيح: «اسكرال ها» نژاد بیگانه ای كه میتوانند  ظاهر و قیافه خود را تغيير دهند و خودشان را شبيه به هر فرد ديگري دربياورند!

2-    جولیا كارپنتر (Julia Carpenter)

julia carpenter جوليا كارپنتر - زن عنكبوتي
اولین حضور در دنیای كمیك استریپ: شماره 7 از كمیك استریپ Secret Wars (نوامبر 1984)
نیروها و توانایی ها: قدرت، استقامت، چابكی و سرعت بالا! او میتواتند با بهره گيري از انرژی ذهنی (psi-web) خود تارهاي عنكبوتي ایجاد كند و حتی با استفاده از ذهن اش تارهایش را كنترل كند. او میتواند با استفاده از همین انرژی روی در و دیوار راه برود. او حس عنكبوتی قدرتمندی دارد و اگر روی سطحی راه برود میتواند مثلاً حس كند كه آیا سوراخ یا محفظه ای در زیر آن سطح قرار دارد یا نه! او در ضمن در مبارزه و هنرهای رزمی مهارت دارد. او اكنون علاوه بر نیروهای گذشته اش نیروهای «مادام وب» را هم دارد و بنابراین میتواند تصاویر مبهمی از آینده را نیز ببیند (هر چند كه بینایی خودش را از دست داده).

arachne اركنه - زن عنكبوتي - جوليا كارپنتر

 یك گروه مخفی دولتی كه ماموریت داشت ابرقهرمان تولید كند نزد خانمی به نام «جولیا كارپنتر» آمد و او را متقاعد كرد تا در آزمایشات آنها شركت كند. در این آزمایشات به طور تصادفی به جولیا تركیبی از زهر عنكبوت و عصاره گیاهان عجیب و غریب تزریق شد و او به نیروهایی شبیه به اسپایدرمن دست یافت و بدین ترتیب دومین زن عنكبوتی خلق شد. او تا به حال عضو گروه های ابرقهرمانی مختلفی مثل Omega Flight، West Coast Avengers، Force Works و ... بوده است. او پس از مدتی نام خود را به «آریكنه» (Arachne) تغییر داد. لازم به ذكر است كه پس از آنكه «مادام وب» (همان پیر زنی كه در داستان های اسپایدرمن میتواند آینده را ببیند) به قتل رسید، نیروهای او به جولیلا منتقل شد و او اكنون به مادام وب جدید داستانهای اسپایدرمن تبدیل شده است.


3-    متی فرانكلین (Mattie Franklin)

mattie-franklin متي فرانكلين - زن عنكبوتي
اولین حضور در دنیای كمیك استریپ: شماره 441 از كمیك استریپ Amazing Spider-Man  (در سال 1998)
نیروها و توانایی ها: او توانایی های عنكبوتي مانند داشت  و حتی پس از غلبه بر «شارلوت ویتر» (كه در پایین به او اشاره شده)  نیروهای زنان عنكبوتی دیگر را نیز جذب خود كرد! بنابراین نیروهای او عبارتند از:
قدرت، استقامت، چابكی و سرعت بالا! حواس قوی، توانایی تولید نیروی الكترو استاتیك و چسبیدن به سطوح عمودی و افقی، مصونیت در برابر انواع زهر، مواد سمی و تشعشعات، توانایی تولید اشعه هایی كه میتواند حریف را بیهوش كند، ساطع كردن ماده ای كه باعث میشود مردان و پسران عاشق اش شوند (!) ، توانایی تولید تار عنكبوت با استفاده از انرژی ذهني، چهار پای اضافه كه از كمر او بیرون می آیند (او برای پنهان كردن این پاها باید تمكز زیادی انجام دهد و به همین دلیل همواره كمر درد دارد!)، توانایی های تله پاتیك و دیدن آینده

mattie-franklin-spider-woman متی فرانکلین اسپایدر ومن

«متی فرانكلین» نوجوانی بیقرار و پر شر و شوري بود كه مادرش را از دست داده بود و با پدرش زندگی میكرد. او به طور اتفاقی متوجه شد كه «نورمن ازبورن» میخواهد مراسمی مرموز ترتیب دهد تا به نیروهای فوق بشری دست یابد. به همین دلیل به جای پدرش در آن مراسم حضور پیدا كرد و به نیروهای فوق بشری دست یافت. سپس وقتی اسپایدرمن برای مدتی تصمیم گرفت حرفه ابرقهرمانی را كنار بگذارد، متی لباسی مثل لباس اسپایدرمن درست كرد تا جای خالی او را پر كند. پس از بازگشت اسپایدرمن، او هویت زن عنكبوتی را برای خودش انتخاب كرد. (در ضمن همانطور كه در تصوير بالا ميبينيد او به پيتر پاركر/اسپایدرمن علاقه رومانتیك دارد!)


4-    شارلوت ویتر (Charlotte Witter)

شارلوت ویتر زن عنکبوتی

اولین حضور در دنیای كمیك استریپ: شماره 5 از كمیك استریپ Amazing Spider-Man vol. 2  (در سال 1999)
نیروها و توانایی ها: او نیروهای تمام زن های عنكبوتی را دزدید پس نیروهای زنان عنكبوتی قبلی برای او هم صدق میكند!

 

« شارلوت ویتر»  نخستین زن عنكبوتی خبیث بود! او یك طراح مد و لباس و همچنین نوه «مادام وب» بود كه در كارها و معاملات غیر قانونی در بازار سیاه هم دست داشت. تا اینكه بلاخره كارش به «دكتر اختاپوس» كشید. دكتر اختاپوس هم ژن های او را دستكاری كرد و او را قادر ساخت تا بتواند نیروهای زن های عنكبوتی دیگر را بدزدد و بعد بتواند اسپایدرمن را به قتل برساند. سپس شارلوت توانست نیروهای جسیكا درو، جولیا كارپنتر، متی فرانكلین و مادام وب را از آنها بگیرد. اما در نهایت متی فرانكلین موفق شد او را شكست دهد و نیروهایش را از او بگیرد! او در حال حاضر در كما بسر ميبرد.


5-    زن عنكبوتی التمیت (Ultimate Spider-Woman)

ultimate spider woman زن عنكبوتي التميت
اولین حضور در دنیای كمیك استریپ: شماره 98 از كمیك استریپ Ultimate Spider-Man (اكتبر 2006)
نیروها و توانایی ها: علاوه بر تمام توانایی هایی فوق بشری اسپايدرمن، او میتواند از نوك انگشتانش گلوله های تار عنكبوتی شلیك كند!

opposite sex spiders پيتر پاركر - كلون دختر
در كمیك استریپ های "اسپایدرمن نهایی" (Ultimate Spider-Man)، دكتر اختاپوس موفق شد 5 كلون از روی پیتر پاركر بسازد كه یكی از آنها زن عنكبوتی نام داشت! (تصورش را بكنید! یعنی یك پیتر پاركر مونث! مطمئن هستم دیدار با كلونی كه همه چیز آن مثل خودت است و فقط جنسیت اش فرق میكند، تجربه چندش آوری میباشد!) در هر حال، بعدها حافظه او پاك شد تا دیگر خاطرات پیتر در ذهنش نباشد و حافظه جدید یك زن به او داده شد! (البته او هنوز خاطرات پیتر را در ذهن دارد!) نكته جالب دیگر این است كه او نام «جسیكا درو» را برای خود برگزیده است!

 

نویسنده: سونیا ساداتی فر

All rights reserved © Spidey.ir 2013

 

 

مطالب مرتبط

لینك دانلود تمام كمیك های اسپایدرومن (Spider-Woman)

مارول از لباس جدید زن عنكبوتی پرده برداری كرد!

شماره 2 كمیك Spider-Woman ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

فیلم سینمایی «گربه سیاه» یا «زن عنكبوتی» در راه است؟

كمیك جدید «زن عنكبوتی» چاپ میشود!

شماره 1 كمیك زن عنكبوتی (Spider-Woman) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

5 شخصیت مونث دنیای مرد عنكبوتی كه سونی برای فیلم اختصاصی در نظر دارد

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت اول

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت دوم

اطلاعات جدید درباره "لیدی اسپایدر" (Lady Spider)

7 شخصیت مونث برتر كمیك های مرد عنكبوتی در دنیاهای دیگر!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+3 #1 آرش میراحمدیان 1392-03-18 17:34
ممنون خانم سونیا بابت مقاله ی خوبتون
+2 #2 ونداد 1392-03-18 17:40
خیلی خوب بود من خودم خیلی دربارهی جسیکا درو اطلاعات میخواستم که بالاخره در این سایت به دست اوردم ممنون
+1 #3 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-03-18 17:44
من هیچ کدوم را دوست ندارم ولی برام جالب بود ممنونم خانم سونیا ساداتی فر
+5 #4 mokhtar 1392-03-18 17:52
به به! چه مقاله قشنگي!
از آشنايي با شما هم بسيار خوشبختم ليدي ساداتي فر :oops:
اينم يه عكس تقديم به شما كه معلومه خيلي اسپايدرمن وومن رو دوست داريد:


(مال موقعي هست كه جسيكا و اسپايدرمن عضو گروه «نيو اونجرز» بودند و تو يه قسمت بايد با كمك يكديگر با يك عالمه دشمن ميجنگيدند!)
+3 #5 عرفان نقوی 1392-03-18 17:58
عالی و ممنون
گرچه همه جسیکا درو رو به عنوان اسپایدر ومن می شناسن
+1 #6 shayan 1392-03-18 18:28
jaleb bood mamnoon az maghaleye khoobetoon
#7 ErfanHy 1392-03-18 21:31
ببخشید یه سوال این خانم عنکبوت که اسپایدرمن رو راهنمایی میکنه قضیه اش چیه ؟! یه مختصر توضیحی بدید ممنون میشم آقای ترابی!
#8 ErfanHy 1392-03-18 21:39
توی متن یه چیزی نوشته شده ولی توضیح بیشتر میخواستم ببخشید!
+1 #9 mtm 1392-03-18 23:10
اسمش مادام وب هستش. کور و نابیناست. میگن یک میوتانت هستش. میتونه آینده رو به طور مبهم ببینه. گاهی میاد درباره رخدادهای آینده به اسپایدرمن هشدار میده. چندی پیش به دست خانواده کریون شکارچی کشته شد . نیروهایش الان منتقل شده به خانم جولیا کارپنتر یا همان دومین زن عنکبوتی
+1 #10 سپهر 1392-03-19 00:12
خیلی ممنون مقاله ی 20ی بود :lol:

یه سوال داشتم
آلان تو این مارول نُو چی شده یهو همه چی از اول شدن!!
مثل دی سی داره به بعد زمین دیگه رو میگه؟
کلا من نفهمیدم چی شد
مثلا تو Hous of M مگه هاکآی نمرده بود؟
چی شد الان زندست؟
البته بعد HOM رو من کلا پیگیر نبودم تو کار DC بودم :-*
ببخشید من الان کلا قاطی کردم
+3 #11 mtm 1392-03-19 00:24
نه ! این marvel now یه دنیای جدید نیست بلکه یک شگرد تبلیغاتی هست تا کمیک هاش رو relaunch کنه و از شماره 1 بیرون بده . چون اینجوری خواننده فکر میکنه دیگه مجبور نیست مثلاً 600 شماره قبلی اونجرز رو بخونه تا بفهمه داستان از چه قراره!
hawkeye هم مثل خیلی از ابرقهرمانای دیگه زیاد مرده باقی نموند (البته یادم نیست برگشتش رو چطور توجیه کردن!)
ولی کلا مارول برخلاف DC، داستانهای سرراستی داره و هی هر چند وقت یه بار نمیاد داستان هاشو از نو روایت کنه
ولی به نظرم DC بیشتر قدر هواداراشو میدونه و بهشون حال میده ;-)
+1 #12 هیربد 1392-03-19 04:32
مرسی سونیا خانم
فقط شما به درد ما رسیدگی کردی :-)
من الان 3 ماهه که منتظر مقاله اسپایدرومن هستم
ممنون 8)
+2 #13 متین 1392-03-19 09:54
مرسی خانم سونیا واقعا من لذت بردم و به نظرم همه لذت بردن یه مقاله خوب و کامل من واقعا فکر کردمآقا مهدی اینو نوشته ولی یه قول معروف دستت طلا.....آ ببخشید کیبوردتون طلا!
#14 salar 1392-03-19 09:54
دستتون درد نکنه واقغا مقاله عالی بود!
+1 #15 آرش میراحمدیان 1392-03-19 11:01
من خودم تاقبل از اینکه اینو en.wikipedia.org/.../... ببینم فکر میکردم همشوت از اوله ولی نه ... مثلا چهارشگفت انگیز سری 4 هست
#16 سیاوش پورفلاح 1392-03-19 11:26
راستی آقای ترابی این چیه؟
samruby.com/.../maryjane01.htm
#17 mtm 1392-03-19 11:32
يه سري كميك استريپ كه حول و حوش مري جين ميچرخيد و حال و هوايي مثل مانگاهاي ژاپني داشت. براي دختر خانم ها مناسب تره. ولي دركل سري خوب و موفقي بود
+1 #18 mtm 1392-03-19 16:09
حالا به نظرتون اين كه spider-woman تو كميك هاي التميت كلون مونث پيتر پاركره ايده جالبيه؟
شما اگه كلون مونث خودتونو ببينيد چه حسي بهتون دست ميده؟ :o
+1 #19 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-03-19 16:14
به نظرم زیاد ایده ی خوبی نیست

من که مونث خودمو ببینم در جا خفش میکنم :D
+1 #20 banan 1392-03-19 17:19
بابت مقاله تشکر ... درباره ی کلون مونث فقط میشه گفت ایده ی جالبیه . شاید به نظر شما مضحک بیاد ولی وقتی شما عین خودتونو تو یه جسم و بدن متفاوت دیگه مشاهده میکنید ، واقعا یه حالت تعجب و حیرت شدید به شما دست میده . اینکه بخواین یه کاراکتری مثل پیترو باز سازی کنید ، با همون خاطرات قبلی ، شکل قبلی ، قدرت های قبلی یا حتی جدید ولی با رویکردی متفاوت ، باید عرض کنم این جز بهترین ایده هایی است که میتواند به ذهن یک نویسنده برسد .... البته در نطر بگیرید ، پیتر قراره تو این سری از داستان ها بمیره ولی میخواید با مرگش و آمدن شخصیت دیگری به جای اسپایدی هنوز پیترو حفظ کنید ! پس وقتی این ایده رو از این زاویه ببینید ، تازه متوجه میشید که چه ایده ی تمیزی است . همانطور که الان هم در سری کمیک های آلتمیت شاهدش هستیم ، مورالز اسپایدیه جدیده ولی جسیکا به جای پیتر حضور داره .... ;-) راستی یه نقدی به صحبت شما هم دارم آقا مهدی که در مقاله ی گرین گابلین ارائه میکنم . 8)
+1 #21 ونداد 1392-03-19 17:33
بستگی داره کلونمون جه شکلی باشه ولی در حالت عادی یک حس حیرت اور به ادم دست میده تقریبا میشه گفت غیر قابل توصیف هستش این ایده هم ایدهی بسیار جالبی بود که کلون مونث باشه
+1 #22 banan 1392-03-19 17:43
البته یه نکته ای را هم باید متذکر شوم . الان مارول به حدی از اسپایدر ومن چه در اونجرز و چه دیکر کمیک ها ( اختصاصی و غیر اختصاصی ) استفاده میکند که دیگر جای معرفی ندارد ولی سایر کاراکتر هایی که در طول زمان بدین نام مشهور شده اند برای کسانی که کمیک ها و آرکهای دیگه رو دنبال نمیکنند ، قدری ناشناخته و ناشناس مینمایاند که به معرفی هر چند مختصر نیاز دارند . ;-)
#23 ارشیا غفاری 1392-03-19 17:48
خوشم اومد نمیدونستم این همه ادم نیروی عنکبوتی دارند
+3 #24 mokhtar 1392-03-20 11:09
ميدونيد چي جالب ميشه؟ اينكه مايلز مورالس عاشق اسپايدر ومن بشه!:lol:
خيلي خر تو خر ميشه نه؟ تصوركنيد بچه دار هم بشن! واقعا از تركيب مايلز مورالس و كلون پيتر پاركر چي درمياد؟ :-x
-2 #25 ونداد 1392-03-20 11:13
یه چیزی :-x در میاد
+1 #26 علی عطاران 1392-03-26 15:56
آقای ترابی چطوری عکس account خودتون رو عوض کردین ؟؟؟؟
می شه به ما هم یاد بدین . :lol: .ممنون
+1 #27 علی عطاران 1392-03-26 16:02
ممنونم
+1 #28 Ali spidey 1392-03-29 02:42
خیلی ممنون از مقاله خانم سونیا و آقای ترابی که اشکال گیری این مقاله رو پیگیر شدید و ویراییش دادید ;-)
یعنی من اینقدر عاشق مردعنکبوتی هستم فقط کمیک هاشو نمیخوندم که از وقتی این سایت رو پیدا کردم میخونم من فقط 4 کمیک ازش داشتم بعد اینجا راحت به لطف این سایت پیدار کردم فقط ای دکی اختاپوس زد تو حالم با اون استن لی :sad:
+2 #29 محمد 1392-03-30 18:36
معمولا جسیکا درو به عنوان اسپایدر وومن شناخته میشه. در سری کمیک جدید اونجرز هم حظور داره. راستی کسی کمیک اونجرزو میخونه؟چاپ جدیدشو میگم.
#30 ونداد 1392-04-02 18:37
من میخونم ولی چندان از طراحش خوشم نمیاد
#31 Night Knight 1394-05-02 14:58
میگه او در حال حاضر در کما به سر می برد ینی همین الان تو کمیک ها تو کماست؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید