نایاب ترین و گران قیمت ترین کمیک بوک های مرد عنکبوتی!

نایاب ترین و باارزش ترین کمیک بوک های مرد عنکبوتی!

با گران قیمت ترین کمیک بوک های  مرد عنکبوتی که میتونند هر آدمی را ثروتمند کنند آشنا شوید!

مقدمه: هواداران کمیک بوک چه خاطرات تلخ و ترسناکی که از دوران کودکی خود به یاد ندارند! منظورم زمانی هستش که مثلا از مدرسه به خانه برمیگشتن و متوجه میشدند که پدر یا مادرشان کمیک بوک مورد علاقه شون رو انداخته داخل سطل آشغال! دلیلش هم واضحه چون برای سالیان سال والدین ما به خرجشون نمیرفت که این مجلات میتونند دارای ارزش زیادی باشند یا اینکه در آینده ارزشمند بشوند. اما حقیقت اینه که در طول تاریخ کمیک های زیادی بوده اند که اگر کسی نسخه اریجینال و mint آنها را داشته باشه میتونه آن را به قیمت بسیار بالایی در حراجی های کمیک بوک بفروشه و کاملا پولدار بشه! (mint یعنی کمیکی که خوب حفظ شده و صفحاتش پاره نشده و کاورش آسیب ندیده و ...). به طور مثال نیکلاس کیج بازیگر مشهور سینما که عشقش به دنیای کمیک زیانزد خاص و عام است در سال 2011 کمیک اولین حضور سوپرمن در دنیای کمیک که در شماره 1 از Action Comics صورت گرفت را به مبلغ دو میلیون دلار فروخت! در این مقاله هم میخواهیم با ارزش ترین (از نظر مالی) کمیک بوک های مرد عنکبوتی را بهتون معرفی کنیم. (فقط دقت کنید که منظور از این کمیک های باارزش اون نسخه های اریجینال هستند. یعنی همونی که دقیقا در همون سال انتشار به دست میارید. به عبارتی دیگر، مثلا فانتزی شگفت انگیز شماره 15 که اولین حضور اسپایدرمنه بعدا بارها و بارها تجدید چاپ (reprint) شده ولی فقط اون نسخه اریجینالش هستش که اینقدر قیمت داره).

10- شماره 50 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 50 هزار دلار)

این کمیک بسیار مهم و معروفه. اصلا هر کسی روی جلدش رو که ببینه متوجه میشه چقدر بهش ادای احترام شده: پیتر پارکر داره قدم زنان و با حزن و اندوه از اسپایدرمن فاصله میگیره. این یعنی اینکه دیگه نمیخواد اسپایدرمن باشه! روی جلد هم نوشته Spider-Man No More! . داخلش هم یک پانل معروفی هستش که پیتر پارکر لباس اسپایدرمنی خودش را داخل سطل آشغال انداخته که حتی در فیلم تحسین شده "مرد عنکبوتی 2" هم عینا به کار رفته (در این تصویر). هر کسی نسخه اُریجینال این کمیک رو داشته باشه میتونه به قیمت 50 هزار دلار تو حراجی ها بفروشه . اگه دلار رو به نرخ 12 هزار تومان هم حساب کنیم میشه 600 میلیون تومان! در هر حال ما این کمیک رو اینجا رو براتون ترجمه کرده ایم.

9- شماره 9 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 54 هزار دلار)

شماره 9 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 54 هزار دلار)

این کمیک محصول سال 1964 است و مهمه چون اولین حضور یکی از مهم ترین دشمنان کلاسیک اسپایدرمن یعنی «الکترو» در آن رخ داده (برای آشنایی با الکترو، این مقاله را بخوانید). ولی نایابه چون نسخه تمیز و دست نخورده ازش بسیار کم پیدا میشه. و اگه همچین نسخه ای رو داشته باشید میتونید به قیمت 54 هزار دلار بفروشیدش!

8- شماره 13 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 94 هزار دلار)

شماره 13 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 94 هزار دلار)

هنوزم میشه نسخه های اریجینال این کمیک رو پیدا کرد ولی نسخه ای که مثل نُو (like-new) خیلی کمه. به همین دلیله که قیمت چنین نسخه ای در بازار 94 هزار دلار است! دلیل دیگه اش هم ممکنه این باشه که در این کمیک شاهد اولین حضور «میستریو» هستیم و امسال هم که میستریو در فیلم "دور از خانه" ویلن اصلی بود. پس تقاضا برای این کمیک بالا رفته! اگه این کمیک رو در آرشیو خودتون ندارید یا پولتون نمیرسه که بخریدش زیاد غصه نخورید چون لااقل میتونید نسخه تجدید چاپ شده اش رو در اینجا با ترجمه فارسی بخونید، اونم رایگان!

7- شماره 14 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 130 هزار دلار)

شماره 14 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 130 هزار دلار)

این کمیک بسیار بسیار مهم و تاریخی به حساب میاد چون اولین حضور دشمن شماره 1 مرد عنکبوتی یعنی «گرین گابلین» در آن رقم خورد. هواداران گرین گابلین هم که براش سر و دست میشکونند! قیمتش هم با تخفیف برای شما درمیاد 130 هزار دلار ناقابل! خیرش رو ببینید!

6- شماره 1 از کمیک Amazing Spider-Man: Annual (قیمت: 165 هزار دلار)

یکی از بهترین داستان های تاریخ مرد عنکبوتی را در این کمیک شاهد هستیم. داستانش اهمیت زیادی هم داره چون برای اولین بار گروه معروف "شش خبیث" با حضور مرگبارترین دشمنان اسپایدی در اون خلق شد. ضمن اینکه چون کمیک annual هستش تعداد صفحات زیادی هم داره (72 صفحه). اونایی که این کمیک رو در دهه 60 میلادی به قیمت 25 سنت خریدن و تا الان خوب ازش نگهداری کرده اند الان میتونند به قیمت 165 هزار دلار بفروشنش!

5- شماره 3 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 270 هزار دلار)

شماره 3 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 270 هزار دلار)

«دکتر اختاپوس» در سالهای اخیر حسابی خوش درخشیده و در داستان های مطرحی همچون "اسپایدرمن برتر" شخصیت اصلی بوده. او همیشه جزو سه خبیث برتر اسپایدرمن بوده و تعجبی هم نداره که اگر نسخه تقریبا نو از اولین حضورش در دنیای کمیک رو داشته باشید بتونید به قیمت 300 هزار دلار آن را آبش کنید!

4- شماره 2 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 750 هزار دلار)

شماره 2 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 750 هزار دلار)

نسخه اریجینال اولین حضور «والچر» در دنیای کمیک واقعا نایاب هستش و افراد کمی در دنیا هستند که آن را با کیفیت خوب در اختیار دارند. دلیلش هم اینه که این کمیک درست بعد از اولین شماره سری مرد عنکبوتی شگفت انگیز منتشر شد و بنابراین هنوز خیلی ها با اسپایدرمن آشنایی نداشتند که بخوان کمیک هاش رو بخرن. ضمن اینکه بسیاری از المان ها و تجهیزات معروف اسپایدرمن در این کمیک به خوانندگان معرفی شدند. روی جلد بسیار جالب و ماندگاری داره و مرحوم «استیو دیتکو» از تکنیک خاصی برای نشان دادن قدرت پرواز والچر در آسمان استفاده کرده که بعدها از سوی طراحان بزرگ دیگری مثل «نیل آدامز» مورد استفاده قرار گرفت.

3- شماره 4 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 1 میلیون و 350 هزار دلار)

شماره 4 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 1 میلیون و 350 هزار دلار)

آخرین نسخه اریجینال و mint این کمیک در سال 2011 به قیمت 210 هزار دلار فروخته شد ولی خودمون هم نمیدونیم چرا الان ارزشش به 1 میلیون و 350 هزار دلار رسیده است! مرد شنی در این کمیک خلق شد. بتی برنت به عنوان معشوقه اصلی پیتر پارکر در اون دوران را نیز اولین بار در این کمیک زیارت کردیم!

2- شماره 1 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 1 میلیون و 450 هزار دلار)

شماره 1 از کمیک "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (قیمت: 1 میلیون و 450 هزار دلار)

سال 2016 یک نسخه اریجینال از اولین شماره مرد عنکبوتی شگفت انگیز که درجه 9.6  از 10 داشت (یعنی تقرییا نوی نو بود!) به قیمت 450 هزار دلار فروخته شد ولی الان کسی اگر این کمیک رو با درجه 9.8 داشته باشه میتونه به قیمت 1 میلیون و 450 هزار دلار بفروشه! در مورد اهمیت این کمیک هم هر چی بگیم کم گفتیم. خیلی از چیزهایی که ما از پیتر پارکر و دنیای اسپایدرمن میدونیم در این کمیک خلق شدند. چهار شگفت انگیز هم که حضور افتخاری دارند!

1- شماره 15 "فانتزی شگفت انگیز" (قیمت: 5 میلیون و 700 هزار دلار)

http://www.spidey.ir/images/img/content/30-best-spider-man-covers/part3/spideycover3.jpg

شماره 15 از کمیک Amazing Fantasy بسیار کمیک مهمی هستش چون اولین حضور محبوب ترین شخصیت دنیای کمیک یعنی اسپایدرمن در آن رخ داد (ما هم اینجا تو سایتمون ترجمه کردیمش). میگن یه بار یک نفر اون رو در یک حراجی گاراژی پیدا کرد و به قیمت 60 سنت خریدش و در حالی که سوراخ داشت و برخی صفحاتش هم پاره شده بود اما تونست به مبلغ 2700 دلار بفروشتش! سال 2011 هم یک نسخه mint  از این کمیک در یک حراجی به مبلغ 1.1 میلیون دلار فروخته شد و 5 سال بعد در حراجی Comics & Comic Art همین نسخه به مبلغ 5.7 میلیون دلار فروخته شد که هنوز هم یک رکورد در دنیای کمیک به حساب میاد (منبع خبرش هم اینجاست. یه وقت فکر نکنید این رقم رو از خودمون در آوردیم!)

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2019

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 کمیک باارزش مارول!

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول

ثروتمند ترین و فقیرترین ابر قهرمانان!

10 قهرمان برتر مارول در عصر طلایی دوران کمیک

اولین حضور مرد آهنی در دنیای کمیک ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

اولین کمیک "چهار شگفت انگیز" (FANTASTIC FOUR) ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

10 ركورد مرد عنكبوتی در كتاب گینس!

اولین و مهم ترین کمیک مرد عنکبوتی به فارسی ترجمه شد!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

MP Spidey
#1 MP Spidey 1398-09-14 10:59
استاد. شما اولین کمیکی که خوندید چی بود؟
نقل قول کردن
Quick H
#2 Quick H 1398-09-14 11:43
به نقل از MP Spidey:
استاد. شما اولین کمیکی که خوندید چی بود؟

از اونجایی که من می‌دونم فکر کنم آکوامن بوده
نقل قول کردن
mtm
#3 mtm 1398-09-14 12:37
#1 و 2# :
اولین کمیک انگلیسی که خریدم و خوندم آکوامن شماره 57 بود

ولی قبلش کلی کمیک به زبان فارسی از تارزان، بیست هزار فرسنگ زیر دریا و سوپرمن خونده بودم (به صورت کتاب یا مجله کیهان بچه ها که قبل از انقلاب چاپ شده بودن)
نقل قول کردن
MP Spidey
#4 MP Spidey 1398-09-14 12:57
به نقل از mtm:
#1 و 2# :
spidey.ir/.../...
ولی قبلش کلی کمیک به زبان فارسی از تارزان، بیست هزار فرسنگ زیر دریا و سوپرمن خونده بودم (به صورت کتاب یا مجله کیهان بچه ها که قبل از انقلاب چاپ شده بودن)

جالبه. با DC شروع کردین. :-) :-) :-)
نقل قول کردن
mtm
#5 mtm 1398-09-14 13:35
به نقل از MP Spidey:
به نقل از mtm:
#1 و 2# :
spidey.ir/.../...

همیشه همه با دی سی شروع میکردن. بتمن و سوپرمن چون مارول قبل از انقلاب ترجمه نمیشد. چون شناخته شده نبود. ولی سنشون که بالاتر میرفت میرفتن سراغ مارول
نقل قول کردن
fotros
#6 fotros 1398-09-14 13:50
به نقل از mtm:
به نقل از MP Spidey:
به نقل از mtm:
#1 و 2# :
spidey.ir/.../...

همیشه همه با دی سی شروع میکردن. بتمن و سوپرمن چون مارول قبل از انقلاب ترجمه نمیشد. چون شناخته شده نبود. ولی سنشون که بالاتر میرفت میرفتن سراغ مارول

البته استاد این جوری هم نبود که همه برن سراغ مارول چون عده ای که فقط عشق فضای دارک هستن هیچ وقت نرفتن به صورت جدی سراغ مارول چون امثال واچمن و بتمن و وی و غیره اغناشون میکرد
نقل قول کردن
mtm
#7 mtm 1398-09-14 15:40
به نقل از fotros:
به نقل از mtm:
به نقل از MP Spidey:
به نقل از mtm:
#1 و 2# :
spidey.ir/.../...

البته استاد این جوری هم نبود که همه برن سراغ مارول چون عده ای که فقط عشق فضای دارک هستن هیچ وقت نرفتن به صورت جدی سراغ مارول چون امثال واچمن و بتمن و وی و غیره اغناشون میکرد

خب یه سری ها تو نوجوانی حس میکنن دارک جذابه. مثل جوون هایی که سیگار میکشن تا نشون بدن مثلا بزرگ شدن.. میخان بگن که دیگه بزرگ شدن و بچه نیستن. اونا هم میرن سمت دارک و خفن ولی بعد که هیجاناتشون افت میکنه میفهمن لحن مهم نیس، قصه و درام مهمه
نقل قول کردن
mimsadgim
#8 mimsadgim 1398-09-14 20:46
انتظار داشتم کمیک مرگ گوئن هم بینشون باشه که نبود
نقل قول کردن
mtm
#9 mtm 1398-09-14 21:50
به نقل از mimsadgim:
انتظار داشتم کمیک مرگ گوئن هم بینشون باشه که نبود

اخه اون نایاب نیست . سالها پس از اینا منتشر شد
اون موقع یه عالمه نسخه ازش منتشر شد و خیلی از هواداران خریدنش. بنابراین نسخه های زیادی ازش موجوده
نقل قول کردن
Infinity
#10 Infinity 1398-09-15 05:24
فکرشو نمیکردم اولین حضور میستریو هم تو لیست باشه :-*
نقل قول کردن
Infinity
#11 Infinity 1398-09-15 05:28
استاد میخواستم چند تا موضوع باهاتون در میون بزارم
اول بگم که فکرشو نمیکردم اولین حضور میستریو هم تو لیست باشه
دوم اینکه سایت هایی که گذاشتید برای دانلود کمیک بیشتر وقتا کار نمیکنن چرا؟
و اینم بگم تازه شروع به کمیک خوندن کردم و6 نسخه اصلی قیامت عنکبوتی رو فتح کردم :lol:
بنظرتون الان دنیای عنکبوتی رو فتح کنم یا کارنیج مطلق؟
نقل قول کردن
M.ALI.S.S
#12 M.ALI.S.S 1398-09-15 10:45
به نقل از Infinity:
و اینم بگم تازه شروع به کمیک خوندن کردم و6 نسخه اصلی قیامت عنکبوتی رو فتح کردم :lol:

داداش اون سایت ها رو باید با فیلتر شکن بری . احتمالا به خاطر تحریم ها است که نمیتونی بری. من خودمم کمیک های مربوط به دنیای عنکبوتی (مثل مبارزان عنکبوتی) جزء اولین کمیک هایی بود که خوندم و پیشنهاد میکنم الان که تو فاز مولتی ورسی اونا رو بخونی ولی اگه تنوع میخوای داشتی باشی ، یه چند تا کمیک دیگه بخون . من به شخصه به غیر از کمیک های مارول کمیک مردگان متحرک رو بهت پیشنهاد میکنم ولی یادت باشه از مارال دور نشی :lol: ددپول رو هم از یاد نبر .
نقل قول کردن
M.ALI.S.S
#13 M.ALI.S.S 1398-09-15 10:46
خدا کنه چند سال بعد superior Spiderman هم نایاب بشه . چون اولین نسخه اش رو دارم
نقل قول کردن
Pooya-Spidey
#14 Pooya-Spidey 1398-09-15 17:10
قیمت فانتزی شگفت انگیز با احتساب نرخ دلار 12 هزار تومان :
68,400,000,000 تومان
من که مغزم سوت کشید :lol:
نقل قول کردن
Pooya-Spidey
#15 Pooya-Spidey 1398-09-15 17:11
به نقل از M.ALI.S.S:
خدا کنه چند سال بعد superior Spiderman هم نایاب بشه . چون اولین نسخه اش رو دارم

داداش نوی نو نگهش دار ی دفعه دیدی تا 30-20 سال دیگه اونم نایاب شد.
نقل قول کردن
Infinity
#16 Infinity 1398-09-15 20:27
به نقل از M.ALI.S.S:
به نقل از Infinity:

داداش اون سایت ها رو باید با فیلتر شکن بری . احتمالا به خاطر تحریم ها است که نمیتونی بری. من خودمم کمیک های مربوط به دنیای عنکبوتی (مثل مبارزان عنکبوتی) جزء اولین کمیک هایی بود که خوندم و پیشنهاد میکنم الان که تو فاز مولتی ورسی اونا رو بخونی ولی اگه تنوع میخوای داشتی باشی ، یه چند تا کمیک دیگه بخون . من به شخصه به غیر از کمیک های مارول کمیک مردگان متحرک رو بهت پیشنهاد میکنم ولی یادت باشه از مارال دور نشی :lol: ددپول رو هم از یاد نبر .

کلا کمیک فقط مارول میخونم :lol: مرسی واسه پیشنهاد هات
این جنگ های پنهان هم باحاله بخونم؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید