8 کمیک برتر "کنستانتین" (Constantine)

8  کمیک برتر "کنستانتین"

سریال تلویزیونی "کنستانتین" (Constantine) میتواند از این داستان های برتر الهام بگیرد!

مقدمه: همانطور که میدانید از جمعه گذشته پخش سریال تلویزیونی جدیدی به نام "کنستانتین" شروع شده است. این سریال براساس سری کمیک بوک های مشهور "هل بلیزر" (Hellblazer) که توسط انتشارات "ورتیگو" (وابسته از به "دی سی") منتشر میشوند ، ساخته شده . در این کمیک ها کارآگاهی به نام "جان کنستانتین" به عنوان متخصص پرونده های ماورالطبیعه یا supernatural مدام با ماجراهای ترسناک و عجیب و غریب دست و پنجه نرم میکند. داستان های زیر برترین های کنستانتین هستند که توسط سایت comicbook.comانتخاب شده اند و میتوانند مورد اقتباس سازندگان این سریال قرار بگیرند.

 

8- جان کنستانتین بر علیه روح گرسنه

جان کنستانتین بر علیه روح گرسنه

منتشر شده در شماره های 1 و 2 کمیک Hellblazer

جان کنستانتین در اولین حضور در سری اختصاصی خود با موجودی به نام Mnemoth روبرو میشود. Mnemoth در واقع یک روح گرسنه است که قدرت خود را از میل افراد به مصرف دریافت میکند. این داستان دو قسمتی که  "گرسنگی"  (Hunger) نام دارد دقیقا مثل یک اپیزود پایلوت تلویزیونی عمل میکند و خواننده را به طور موثری با دنیای تاریک و  مرموز کنستانتین و همینطور با شخصیت پردازی او که از نظر اصول  اخلاقی مبهم است، آشنا میسازد. این داستان در عین حال شخصیت خبیثی دارد که به طرز قابل باوری تهدید آمیز است (Mnemoth لشگری از  ملخ دارد که وارد جسم افراد میشوند و او را از درون میبلعند)

کنستانتین برای غلبه بر Mnemoth از کمک شخصیتی به نام "پاپا میدنایت" بهره مند میشود  که متخصص جادو و جنبل است (این شخصیت هم برای اولین بار در این داستان خلق شد) .

در هر حال این داستان با شخصیت های جذاب و داستان سر راست خود میتواند گزینه خوبی باشد برای مورد اقتباس قرار گرفتن توسط سازندگان سریال "کنستانتین"

 

7- جان کنستانتین بر علیه تاریکی بزرگ

جان کنستانتین بر علیه تاریکی بزرگ

منتشر شده در شماره های 49 و 50 کمیک Swamp Thing

قبل از آنکه جان کنستانتین در کمیک اختصاصی خود حضور یابد ، به عنوان یک کاراکتر فرعی در کمیک های تحسین شده "موجودی از باتلاق" (Swamp Thing) نوشته «الن مور» حاضر بود. او و دستیارانش (که به "خدمه نیوکاسل" یا Newcastle Crew معروف هستند) در این داستان به صورت کسانی که سعی دارند "موجودی از باتلاق" را تحت کنترل خود دربیاورند به تصویر کشیده میشوند (البته کنستانتین در این داستان هنوز آن شخصیت جذابیت معروف خود را نداشت).

در ادامه کنستانتین و یارانش یک جلسه احضار روح انجام میدهند تا به "موجودی از باتلاق"  و گروهی از دیوها بر علیه موجودی به نام "تاریکی بزرگ"  (Great Darkness)  که موجودیت بهشت را تهدید میکند،  کمک کنند. دیگر شخصیت های جادویی دی سی مثل "فانتوم استرنجر"، "زاتانا" و "اسپکتر" هم در این داستان (که برای اولین بار کنستانتین را در عالم دی سی/ورتیگو تثبیت کرد) حاضرند.

 

6- جان کنستانتین بر علیه خانواده سلطنتی  

جان کنستانتین خانواده سلطنتی

منتشر شده در شماره های  52 تا 55 کمیک Hellblazer

از همان ابتدا هجویه های سیاسی و به خصوص خانواده سلطنتی انگلستان و "مارگارت تاچر" (نخست وزیر سایق انگلیس) بخش لاینفک کمیک های Hellblazer بوده اند. اما در داستان مشهور "خون سلطنتی" (Royal Blood) این هجویه ها به اوج خود میرسد.

در این داستان کنستانتین در مقابل دیوی به نام Calabraxis قرار میگیرد که در واقع روح پلیدی است که قاتل معروف سریالی یعنی "جک قصاب" (Jack the Ripper) را به تسخیر خود درآورده بود. منتهی این دفعه یکی از اعضای  ثروتمند خاندان سلطنتی انگلستان به نام «مارستون» این روح پلید را احضار میکند زیرا اعتقاد دارد میتواند به او در اصلاح کشور کمک کند! در نهایت Calabraxis روح و جسم یکی از اعضای خاندان سلطنتی را تسخیر میکند (این فرد قرار است شاهزاده ولز باشد)

در هر حال این داستان هم مثل اکثر داستان های کنستانتین خونین و خشن است ولی دیالوگ های جالبی  هم دارد که واقعا موجب خنده خواننده میشوند. (مثلا کنستانتین در جایی مارستون را سرزنش میکند زیرا عمداً باعث شده شاهزاده ولز مورد تسخیر Calabraxis دربیاید تا مردم کشورش را بخورد و انگلستان را از شر مردم ولز راحت کند!!!)

 

5- جان کنستانتین بر علیه روح دوست دختر سابق

دوست دختر کونستانتین

منتشر شده در شماره های 134  تا 139  کمیک Hellblazer

«وارن الیس» نویسنده ای بود که در انتهای دهه 90 میلادی برای مدت کوتاهی نویسنده کمیک های هل بلیزر شد ولی در همان مدت کوتاه لایه های جدیدی از تاریکی و جدیت به داستان های کنستانتین اضافه کرد. در نخستین آرکی که الیس نوشت (و Haunted نام داشت)، کنستانتین ماموریت پیدا میکند تا به تعقیب و شناسایی قاتل دوست دختر سابق خود بپردازد (جالبه که روح این دختر مدام در جایی که اولین بار با کنستانتین ملاقات کرده ظاهر میشود)

نکته کلیدی در این داستان نحوه ای است که الیس لندن را به عنوان شهری ناامید کننده و وحشی به تصویر میکش.. در نهایت جستجوی کنستانتین برای یافتن قاتل او را به در خانه یک جادوگر رقیب میرساند. اصرار الیس برای تبدیل کردن  کنستانتین به شخصیتی بسیار خشن باعث میشود تا این کمیک برای کسانی که طاقت خواندن داستان های بینهایت دارک و چندش آور ندارند، مناسب نباشد.

 

4- جان کنستانتین بر علیه مرد خانواده

سریال کنستانتین

منتشر شده در شماره های  23  تا 33  کمیک Hellblazer

در این داستان وحشتناک شاهد هستیم که پلیدی فقط از جانب ارواح خبیث یا دیوهای گوناگون نشات نمیگیرد. به همین دلیل میبینیم که کنستانتین به دنبال یک قاتل سریالی است که رسانه ها بهش لقب "مرد خانواده" داده اند (چون او تمام اعضای خانواده قربانیان را میکشد، یه خصوص زنان و کودکان را). وقتی کنستانتین برای اولین بار با این قاتل سالخورده مواجه میشود ، ناخودآگاه به یاد  پدرش می افتد اما سپس در ادامه داستان  "مرد خانواده" برای گرفتن انتقام از کنستانتین ، پدر او را میکشد.

کلاً خواننده حس میکند نوعی نیروی مرموز و غریب "مرد خانواده" را در بر گرفته اما  در کمال تعجب معلوم میشود که یک آدم کاملاً عادی است و این موضوع بر  تنش داستان میافزاید. در پایان هم جدالی بسیار ناراحت کننده میان کنستانتین و مرد خانواده در میگیرد ...

 

3- جان کنستانتین بر علیه نئو نازی ها

جان کنستانتین بر علیه نئو نازی ها

منتشر شده در شماره های 64   تا 66  کمیک Hellblazer

در داستان تکان دهنده "ترس و نفرت" (Fear and Loathing)  نوشته «گارث انیس»، گذشته کنستانتین بار دیگر یقه او و نزدیکانش را میگیرد: گروهی از نئو نازی های افراطی سعی میکنند کنستانتین و دوست دختر او به نام "کیت" را بکشند زیرا آنها او را بابت به فساد کشاندن یکی از فرشته اعظم خدا یعنی "جبرئیل" مقصر میدانند. کنستانتین و کیت جان سالن به در میبرند ولی رفیق او به نام "دز فاستر" به شدت کتک میخورد و با یک کاتر مورد حمله قرار میگرد و آنقدر خونریزی میکند تا بمیرد.

در همین اثنا کنستانتین در حال کشیدن نقشه است تا جبریئل از بهشت رانده شود. پس از اینکه نئو نازی ها توسط برادر انتقام جوی «دز فاستر» کشته میشوند، کنستانتین با جبرئیل ملاقات میکند و به او میگوید که میخواهد از او برای محافظت از خودش در مقابل "اولین فرشته سقوط کرده" (یعنی "شیطان") استفاده کند ولی جبرئیل میگوید "هدف تو محافطت نیست، تو دوست داری هر چیزی خالص و خوب است را نابود کنی". کنستانتین به ظاهر این انتقاد را رد میکند ولی حتی بزرگترین طرفداران کنستانتین هم قبول دارند که جبرئیل تا حدی حق داشته که این حرف را به کنستانتین زد.

 

 2- جان کنستانتین بر علیه دیوهای نیوکاسل

- hellblazer هل بلیزر

منتشر شده در شماره  11  کمیک Hellblazer

در ابتدا کنستانتین همیشه به "نیوکاسل" لعنت میفرستاد ولی یکسالی طول کشید تا خوانندگان کنجکاو فهمیدند منظور او چیست. ما در یک فلش بک شاهد هستیم کنستانتین درباره یک عملیات ناکام خارج کردن جن از یک دختر جوان صحبت میکند در حالیکه "خدمه نیوکاسل" هم در کنار او هستند. سپس کنستانتین دیوی قدرتمند به نام  Nergal را احضار میکند تا به کمک او دختر بیچاره از شر جنی که وارد جسم اش شده نجات دهد.  اما به خاطر غرور  کنستانتین و تعلل یارانش Negral از کنترل خارج میشود. در نتیجه  دختر میمیرد و محلی که جن گیری در آنجا انجام میشد نیز با خاک یکسان میشود.

این داستان که به معنای واقعی کلمه به ژرفای شخصیتی کنستانتین نفوذ میکند و نشانمان میدهد که او چیزی فراتر یک عوضی انگلیسی سیگاری است! این داستان بسیار منکوب کننده است و یکی از بهترین های تاریخ کنستانتین به شمار میرود.

 

1- جان کنستانتین بر علیه سرطان ریه

 جان کنستانتین - سرطان ریه

منتشر شده در شماره های 41 تا 46 کمیک Hellblazer

این داستان تحت عنوان "عادت های خطرناک" (Dangerous Habits) محبوب ترین داستان کنستانتین است و توسط نویسنده برجسته عالم کمیک یعنی «گارث انیس» نوشته شده. این داستان که به طور آزادانه برای فیلم "کنستانتین" (محصول سال 2005 و با شرکت «کیانو ریوز») مورد اقتباس قرار گرفت، کنستانتین را رو در روی حریفی قرار میدهد که نمیتواند شکست اش دهد: سرطان ریه! (چون کنستانتین به خاطر سیگار کشیدن های دائمی اش سرطان گرفته)

البته مشخصه که در پایان کنستانتین نمیمیرد ولی مسیر سادیستی  که او در داستان طی میکند و در نهایت کلک  بزرگی که میزند از این داستان یک اثر کلاسیک ساخته است: کنستانتین که میداند چیزی به پایان عمرش باقی نمانده روح خود را به سه دیو پلید میفروشد و بدین ترتیب آنها را به به جان هم می اندازد. در نهایت شیطان به این نتیجه میرسد که این جنگ به صلاح جهنم نخواهد بود و بدین ترتیب سرطان کنستانتین را خوب میکند تا اختلاف میان دیوها بر سر روح او  برطرف شود.

در پابان هم یکی از ماندگار ترین لحظات کمیک بوکی خلق شد یعنی جایی که کنستانتین (که موفق شده سر شیطان را شیره بمالد) انگشت وسط خود را به شیطان حواله میکند!

کنستانتین - شیطان

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2014

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

این سریال ترسناك را از دست ندهید!

جدیدترین تریلر سریال کنستانتین

10 داستان مهم «فلش»

5 داستان برتر «دكتر استرنج»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+3 #1 mirabilis 1393-08-05 00:45
مثل همیشه ، ترجمه خوب و عالیست و انتخاب جالبی برای ترجمه .
کنستانتین شخصیتیه که کاملا برای یه فضای دارک و پر از خشونت وفق داده شده و هر چیزی که بخواید در مورد باورهای رایج غرب درباره ی ماوراطبیعه و جادو ببینید ، توی این کمیک پیدا میکنید .
پ.ن : حدس میزدیم این مقاله ترجمه بشه ولی این تصویر آخره رو تصور نمیکردیم قرار داده بشه ! :-*
+3 #2 محمد 1393-08-05 09:16
سپاس از مقاله
بعد میخواستم بچه ها یه وساطت کنند اقا مختار با ما اشتی کنه
تازگیاهر نظر میدم به دل میگره
اگه از دست من ناراحت شدید معذرت
+3 #3 North-wolf 1393-08-05 10:22
سلام خسته نباشید


یه سوال دارم
من خیلی به کمیک علاقه دارم
و سایت شما هم بی نظیره
اما زبون انگلیسی من خوب نیست
فقط کمیک های فارسی رو میخونم

حالا میخوام بدونم که از کدوم شماره باید شروع کنم تا به طور دقیق تو جریان باشم
مثلا جنگ داخلی رو هوندم اما هیچی نفهمیدم چون قبلش رو چیزی نخونده بودم
یا خود اسپایدی
الان میگین دک اوک رفته تو جلدش
می خوام بدونم چجوری و ....
کلی سوال دارم :D
واینکه چرا ثور توی جنگ داخلی نبود؟
اتفاقی واسش افتاده؟
یا توی الد من لوگان چرا بروس بنر منفی شده؟
+2 #4 Bad joke 1393-08-05 12:06
الان هنگ کردم اعتراف میکنم هیچی از کنستانتین نمیدونم کلا داستان ترسناک دوست ندارم وتعداد فیلم ترسناک هایی که من می بینم زیاد نیستن سالی هیچی فیلم ترسناک نگاه می کنم ولی باید دو سه باره بخونم تا بتونم درکشون کنم
واقعا کارگردان فیلم چی کار کرده انگلیسی را کرده امریکایی اونم یه انگلیسی عوضی کلا با بقیه عوضیا قابل قیاس نیستن استاد وارده اسمش چی بود کامرون :-*
+3 #5 Bad joke 1393-08-05 12:09
#3
مقاله های سایت را بخون تمامشون درباره شخصیت اسپایدی وارد میشی
غیر تور تمام سوالات تو سایت جواب داده شده بگردی پیدا میکنی یکم سایت را بگرد ومقاله ها وخبرها را بخون
یکی از فواید کمیک همین افزایش سواد انگلیسی هستش اونا را هم دنبال کن
+2 #6 Kane Parker.C 1393-08-05 13:33
خیلی ممنون بابت ترجمه مقاله.
من عاشق شخصیت کنستانتین م.
واقعا آدم باحالیه.
فیلمشم که خیلی باحاله،مخصوصا با بازی کیانو ریوز تو این نقش خیلی جالبه.
بعضی از داستان هاش واقعا ترسناکن.جوری که آدم وسط خوندن کمیک به خودش از ترس میگه:بخونم یا نخونم؟.........
الان دارم کمیک جاستیس لیگ دارک رو میخونم که کنستانتین هم توشه.واقعا خیلی باحاله.
+1 #7 superfrank 1393-08-05 15:10
ممنون آقای ترابی
تازگیا سایت داره مقاله بارون میشه
thanks very much
+1 #8 The Rock 1393-08-05 15:15
دستتون بابت ترجمه درد نکنه آقای ترابی مقاله خیلی خوبی بود.
ما که هیچی از این کنستانتین نمیدونستیم ولی با خوندن این مقاله یه اطلاعاتی بدست آوردیم.راستش با خوندن این مقاله خیلی از شخصیتش خوشم نیومد(یعنی اصلا خوشم نیومد)نه که خیلی عوضیه اونم از نوع انگلیسیش به خاطر همین خیلی باهاش حال نکردم ولی حالا شاید بعدا سریالش رو دانلود کردم ببینم چیه.
باز هم به خاطر ترجمه این مقاله بسیار خوب تشکر میکنم ;-)
+1 #9 sobhani 1393-08-05 15:20
خیلی ممنون بابت زحماتی که برای آماده شدن این مقاله کشیدید.
+1 #10 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-05 17:49
به نقل از North-wolf:
سلام خسته نباشید


یه سوال دارم
من خیلی به کمیک علاقه دارم
و سایت شما هم بی نظیره
اما زبون انگلیسی من خوب نیست
فقط کمیک های فارسی رو میخونم

حالا میخوام بدونم که از کدوم شماره باید شروع کنم تا به طور دقیق تو جریان باشم
مثلا جنگ داخلی رو هوندم اما هیچی نفهمیدم چون قبلش رو چیزی نخونده بودم
یا خود اسپایدی
الان میگین دک اوک رفته تو جلدش
می خوام بدونم چجوری و ....
کلی سوال دارم :D
واینکه چرا ثور توی جنگ داخلی نبود؟
اتفاقی واسش افتاده؟
یا توی الد من لوگان چرا بروس بنر منفی شده؟

فک کنم وقتی مرد عنکبوتی اصلی داک آک یا دکتر اختاپوس رو کشته بود داک آک یه روباتی کوچیکی فرستاد و به مرد عنکبوتی نیش زد و همه ی خاطرات پیتر از بین رفت و خاطرات داک اک انتقال شد به مغز مرد عنکبوتی و راه پیتر و رفت یعنی به مردم کمک می کرد و به خودشم خیلی می نازید اسم خودشو گذاشت مرد عنکبوتی برتر
خودت زیاد از دیکشنری استفاده می کنی ؟اگه استفاده کنی خیلی بهت کمک می کنه
راجع به اون یکی سوالا چیزی نمی دونم چون نخوندم
+2 #11 Soheil spidey 1393-08-05 19:02
ممنون بابت مقاله خیلی جالب بود.
راستش من این کاراکتر رو نمیشناختم.
ولی از داستان های ترسناک خیلی خوشم میاد.
به نظر کمیکاش خوندنی میاد.
+1 #12 mokhtar 1393-08-05 20:03
مرسی مقاله جالبناکی بود
من عاشق شخصیت کنستانتین هستم
فیلمش هم به نظرم خیلی خوب بود
خداییش حق اش بود قسمت دوم اش هم بیاد
با کمال تعجب از کیانو ریوز هم خیلی خوشم اومد
گیم اش هم خوب بود
اون عکس اخر مقاله هم عالی بود. جمله کنستانتین به شیطان هم محشره:
Up yours
!!!!!!!!!!!!!!

:lol:
تو فیلمش هم یادمه همچین حرکتی انجام داد

#13 mehrider2099 1393-08-05 20:08
یه سوال کسی لینک دانلود کامیک کنستانتین بر علیه نیو نازی ها رو داره؟
+1 #14 Ace09 1393-08-06 15:56
کسی لینک دانلودی از کامیکاش نداره؟زبونش مهم نیست.
+1 #15 mtm 1393-08-06 16:03
به نقل از Ace09:
کسی لینک دانلودی از کامیکاش نداره؟زبونش مهم نیست.


تورنتش هست:

torrentz.eu/.../
+1 #16 Ace09 1393-08-06 16:22
به نقل از mtm:
به نقل از Ace09:
کسی لینک دانلودی از کامیکاش نداره؟زبونش مهم نیست.


تورنتش هست:

torrentz.eu/.../

خودتون یه کلیک روش بکنین..من که میزنم ارور میده!
+1 #17 mehrider2099 1393-08-06 22:00
ببخشید لینک خراب بود میشه لینک سالمش رو بزارین؟
#18 ELEGANT 1393-08-07 11:05
کنستانتین رو اولین بار با همون فیلم سال 2005 شناختم و اگه دروغ نگم تا الان فیلمش رو 10 بار دیدم :lol:
سریالش هم پایلوتش رو دیدم , بدک نبود ولی اونقدر که انتظار داشتم دارک نبود و کنستانتینش حرف اضافه زیاد میزد :| یعنی کنستانتین باید دیالوگ های کوتاه بگه نه اینکه قصه تعریف کنه !
شماره 2 این مقاله هم که فکر کنم پایلوت بر اساس همون بود دیگه , میگفت نرگال دختره رو کشت تو یه جن گیری و این صحبتا که بعد کنستانتین خودش رو تحویل تیمارستان داد
در کل ممنون بابت مقاله , خسته نباشید عالی بود
#19 mtm 1393-08-08 13:18
#16 & 17:
اجازه بدید ببینیم هفته بعد اگه بشه لینک دانلود کمیک های کنستانتین رو روی سرور اختصاصی spidey.ir بزاریم
+1 #20 پرشین اسپایدی 1393-08-08 14:27
واقعا هیچی از کنستانتین نمیدونم!
اون فیلم 2005 رو هم فقط چند صحنه ازش رو دیدم!

الان مشتاق شدم برم دانلود کنم و ببینم! :)

ممنون بابت ترجمه عالی!
#21 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-08-10 20:03
سه تا کمیکش رو خوندم داستانش قشنگ بود ولی کمیک ترسناک زیاد ترسناک نیست
ولی فیلم ترسناک واقعا مزه می ده
#22 کیفردهنده 1395-03-19 15:25
دستتون درد نکنه .
من اولین بار فیلم سینمایش رو تو تلوزیون نگاه کردم که +13 بود بعد بازیش (ps 2) رو بازی کردم که بازی خوبی نبود
به نظرم فیلمش از سریال بهتره
#23 Reverse Spidey 1395-03-19 16:12
دوستان میشه بگید اگه بخوایم فیلمش رو ببینیم بریم کدوم نسخه رو ببینیم؟ سریال یا فیلم سینماییش، کدوم بهتره؟ و یه اقتباس درست از کمیک هست؟
#24 mtm 1395-03-19 16:22
به نقل از Reverse Spidey:
دوستان میشه بگید اگه بخوایم فیلمش رو ببینیم بریم کدوم نسخه رو ببینیم؟ سریال یا فیلم سینماییش، کدوم بهتره؟ و یه اقتباس درست از کمیک هست؟

سريالش به كميك هاش وفادار تره ولي به نظرم منم فيلمش هم funتره و هم سرگرم كننده تر
#25 Reverse Spidey 1395-03-19 16:34
به نقل از mtm:
به نقل از Reverse Spidey:
دوستان میشه بگید اگه بخوایم فیلمش رو ببینیم بریم کدوم نسخه رو ببینیم؟ سریال یا فیلم سینماییش، کدوم بهتره؟ و یه اقتباس درست از کمیک هست؟

سريالش به كميك هاش وفادار تره ولي به نظرم منم فيلمش هم funتره و هم سرگرم كننده تر

ممنون آقای ترابی، پس میره برای دانلود !

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید