5 کمیک برتر شرلوک هولمز (Sherlock Holmes)

کمیک برتر شرلوک هولمز (Sherlock Holmes)

اگر میخواهید کمیک بوک های شرلوک هولمز را بخوانید اینها گزینه های مناسبی هستند.

اخیرا فصل چهارم سریال شرلوک پخش خود را پس از سه سال آغاز نموده ( که البته تا چند روز دیگر بیشتر دوام نمیاورد ! ) و بار دیگر پای شخصیت شرلوک هلمز را به تلویزیون باز کرده است شخصیتی که اگر محبوب ترین شخصیت داستانی دنیا نباشد اما یکی از بزرگترین آن هاست . به همین مناسبت میخواهیم به معرفی ۵ کمیک برتری که بر اساس دنیای این شخصیت نوشته شده بپردازیم 
توجه : جایگاه قرار گیری کمیک ها به منظور رتبه بندی نیست .

5. Sherlock Holmes
کمیک بوک sherlock holmes

سری ۵ قسمتی شرلوک هلمز به نویسندگی لیح مور و آرون کمپل روایتگر داستان جدیدی در دوره داستان های این شخصیت است . هلمز که این بار به عنوان مظنون اصلی در پرونده قتلی قرار گرفته به زندان افتاده است و در این حین دوست و همکار همیشگی و باوفایش جان واتسون باید با استفاده از هوش خود تمامی قطعه های این معما را در کنار هم قرار دهد تا وی را از اتهام قتل تبرئه کند . مور و کمپل با ادای احترام به داستان های اصلی سر آرتور کانن دویل روایتی نو از داستان های شرلوک هلمز در دوران ویکتوریایی لندن به عمل می آورند و در این بین سورپرایز هایی برای طرفداران قدیمی نیز قرار میدهند .

4. Watson And Holmes : A Study In Black
کمیک  Watson And Holmes : A Study In Black

داستان واتسون و هلمز : مطالعه سیاه را شاید بتوان جسورانه ترین بازسازی از داستان های کلاسیک سر آرتور کانن دویل در دنیای کمیک لقب داد . در این داستان هلمز و واتسون هردو اصلیتی آفریقایی دارند و سیاه پوست هستند و همچنین در محله هارلم نیویورک زندگی میکنند . هلمز همانند کتاب ها فردی باهوش است و واتسون نیز در تلاش است تا زندگی خود را پس از شرکت در جنگ افغانستان و ترک کردن همسرش به حالت نرمال برگرداند . در همین حین پای پرونده ربوده شدن دختری به میان می آید چیزی که ریشه در باند های مواد مخدر و مافیا دارد و با ادامه هرچه بیشتر پرونده ریشه های عمیق تری پیدا میکند . ایده سیاه پوست کردن هلمز و واتسون شاید در نگاه اول واکنش های منفی در پی داشته باشد اما داستان نوشته شده توسط کارل بولرس هرچه بیشتر ادامه میابد عمق بیشتری به شخصیت ها میدهد و از درگیر کردن هلمز و واتسون در درون یک پرونده فرصت این را پیدا میکند تا نگاهی به جامع سیاه پوستان آمریکا نیز بی اندازد .

3. The Seven-Per-Cent Solution

کمیک  The Seven-Per-Cent Solution

راه حل محلول هفت درصدی یا به اصطلاح محلول هفت درصدی سری کمیک ۵ قسمتی به نویسندگی اسکات و دیوید تیمپتون بر اساس داستانی به همین نام به نویسندگی نیکولاس میر میباشد . دکتر واتسون که در حال گذراندن دوره کهنسالی زندگی خود میباشد به حقیقت پشت آخرین جدال شرلوک هلمز و دشمن دیرینه اش جیمز موریارتی میپردازد . اینکه موریارتی واقعی کیست و در این بین دلیل غیبت طولانی مدت هلمز چه بوده است . راه حل محلول هفت درصدی را شاید بتوان معروفترین داستان شرلوک هلمز دانست که کانن دویل آن را ننوشته است هرچند که برخی از اتفاقات کمیک با اتفاقت داستان های کلاسیک شرلوک هلمز مطابقت ندارد اما هنوز هم میتوان آن را به عنوان یکی از برترین داستان های این شخصیت که در دنیای اصلی جریان ندارد دانست .

2. Mycroft Holmes

کمیک بوک Mycroft Holmes

سری ۴ قسمتی به نویسندگی کریم عبدل جبار این بار نه به شرلوک هلمز بلکه به برادر بزرگتر وی مایکرافت هلمز میپردازد . مایکرافت هلمز این بار توسط دولت بریتانیا مامور میشود تا پرده از اسرار توطئه ای جهانی بردارد و فردی را که در حال ساخت سلاح های مهیب دسته جمعی میباشد را دستگیر کند اما آیا باهوش ترین فرد انگلستان میتواند در ماموریتش موفق شود ؟ با اینکه داستان کمیک در نگاه اول ممکن است ساده به نظر برسد اما هرچه داستان به پیشروی خود ادامه میدهد شخصیت های جدیدی وارد داستان میشوند که خوشبختانه هیچکدام به حال خود رها نشده و از پرداخت خوبی برخوردارند . همچنین در طول داستان فلش بک هایی به گذشته مایکرافت زده میشود و به رابطه وی با برادرش شرلوک میپردازد و این ایده را در ذهن خواننده بوجود می آورد که آيا ممکن است اتفاقات گذشته در اتفاقات حال هم تاثیری داشته باشد ؟

1. Moriarty

کمیک شرلوک هولمز

سری دو قسمتی موریارتی به نویسندگی دنیل کوری روایتگر داستانی نو از جیمز موریارتی دشمن دیرینه شرلوک هلمز است . داستان کمیک در دوران جنگ جهانی اول میگذرد . هلمز ۲۰ سال است که مرده و موریارتی نیز احساس میکند که چیزی از وجودش کم شده است . در این حین ام ای ۵ موریارتی را مجبور میکند تا برادر بزرگ و گمشده شرلوک یعنی مایکرافت هلمز را پیدا کند . موضوعی که در ابتدا پرونده ای ساده بنظر میرسد اما سپس پای ریشه های فراوانی از دسیسه چینی و توطئه به میان می آید . زنی از گذشته موریارتی وارد میشود و شخصیت خبیث جدیدی که هزاران برابر از موریارتی بدتر است پا به میدان میگذارد.

نویسنده : امیرحسام رنجبر

Hesam avenger

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

۵ باری که شرلوک هلمز با شخصیت های کمیک بوکی کراس اور داشت

20 کراس اور عجیبی که در دنیای کمیک اتفاق افتادند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

parsa asadi
#1 parsa asadi 1395-10-23 22:14
آقای رنجر مقاله خیلی خوب بود من عاشق شرلوکم از نظر من شماره ۴ خیلی عجیب بود :o من بیشتر رماناش رو خوندم الان برم اینا رو بخونم 8)
ممنون ;-)
نقل قول کردن
amazing_amir
#2 amazing_amir 1395-10-23 22:16
جالب بود !
کمیک Mycroft Holmes نویسندش عربه ؟
. شگفتا !
(جسارت ب عرب های کشور عزیزمون نشه )
در کل مقاله ی جالب و کاملی بود
سپاس ;-)
نقل قول کردن
Nightwatcher
#3 Nightwatcher 1395-10-23 22:45
:o یعنی شرلوک هولمز هم کامیک داره؟! :o
چه بازسازی های جالبی از داستانهاش انجام شده!
شماره 3 و 4 و 5 نظرمو جلب کرد. مخصوصا هولمز و واتسون.
در کل از شرلوک هولمز خوشم میاد. مخصوصا با اون سریال تلویزیونی قدیمیش(اگه اشتباه نکنم مال دهه 80 بود) خیلی خاطره دارم. همچنین سریال elementary و سریال sherlock خیلی خوب بودن.
جالبه بدونید شرلوک هولمز توی یکی از قسمتهای کارتون لوک خوش شانس هم حضور پیدا کرد :lol: . در واقع با لوک خوش شانس کراس اوور داشت! :lol: و به نظرم یکی از بهترین قسمتهای اون کارتون بود.

راستی یه کریم عبدالجبار هم داریم که بسکتبالیست بود(توی یکی از فیلمهای بروس لی هم بازی کرد). اول که اسم نویسنده کامیک مایکروفت هولمز رو دیدم گفتم نکنه این همونه! :lol:

آقای رنجبر این مقاله یکی از بهترین مقالاتتون بود! لذت بردم. واقعا سطح اطلاعاتتون بالاست.
ممنون و خسته نباشید.
نقل قول کردن
Ice Man
#4 Ice Man 1395-10-23 23:51
عالی بود ، Top 5 بهتره این نمیشه ! شرلوک هولمز شخصیت فوق العاده ایه و تقریبا همه جا عالیه
5.ایده ای که داره خیلی عالیه ، معلومه کمیک های عمیق و جالبی هستن
4.این‌ کمیک ، واقعا کمیکه شاهکار و با ارزشیه ، حتما باید خوندش
3.کمیک خیلی جالبیه یعنی دقیقا حال و هوا داستان های اصلیه شرلوک هولمز رو داره
کمیک های 1 و 2 هم حرف ندارن ، البته بستگی داره به علاقه به دنیا و شخصیت شرلوک هولمز
بعد خوندن این مقاله فهمیدم که کمیک های شرلوک‌ هولمز از برترین آثاره کمیک بوک هستن و بیشتره شخصیت های برتری که از روشون کمیک هم نوشته میشه ، کمیک های برتر و عالیه زیادی دارن و از آقای رنجبر هم تشکر میکنم ، مقاله مفید و عالی ای بود
نقل قول کردن
movahedm
#5 movahedm 1395-10-23 23:55
فصل چهار هم تو قسمت دو ترکوند....بر خلاف قسمت اول که خیلی توجه ادمو به خودش جلب نمی کرد و همه هیجان و نکات اصلی تو ده دیقه اخر بود(اصن اون قسمت برای اون اتفاق ده دیقه اخر ساختن)قسمت دو یه ویلن ترسناک و خفن داشت هم یه شوک بزرگ...شایدم دو تا...فقط این که معرکه بود...و تو ده دقیقه اخر صدای خورد شدن کمر شرلوک رو توانستیم بشنویم...انگار میگفت...در قسمت بعد خواهید دید و بعد...ترررررق.. .در هر حال امیدوارم جوری جمعش کنن که بازم ادامه داشته باشه سریال(هر چند که صبر کردن برای یک سال یا دو سال برای ادامش واقعا سرطان زاس)
نقل قول کردن
ADC
#6 ADC 1395-10-24 15:46
بیشتر از همه از شماره ۱ خوشم اومد
عاشق شخصیت موریارتی ام
ولی تا حالا دقت کردید که رابطه ی موریارتی و شرلوک چقد شبیه رابطه ی بتمن و جوکره ؟
با این تفاوت که جوکر مشکلات روانیش بیشتر از موریارتیه :-|
نقل قول کردن
mtm
#7 mtm 1395-10-26 07:19
ممنون از اقای رنجبر عزیز به خازر این مقاله خوب و به موقع
خواستم بگم هم مارول و هم دی سی از روی شخصی شرلوک هولمز کمیک چاپ کرده اند:

شرلوک هولمز در ضمن چند باری هم با بتمن تیم اپ داشته:

نقل قول کردن
mtm
#8 mtm 1395-10-26 07:20
من خودمم عاشق شرلوک هولمز هستم. مخصوصا اون سریال قدیمی که از تلویزیون خودمون هم پخش میشد. یا اون انیمیشن های فوق العاده ای که از شرلوک هولمز ساخته شده
ولی یان سریال شرلوک رو تا به حال ندیدم. البته خیلی ازش تعریف شنیدم. خواستم ببینم ارزش دیدن داره؟ تا به حال چند فصل ازش اومده و هر فصلش چند قسمته؟
نقل قول کردن
Sherlock Holmes
#9 Sherlock Holmes 1395-10-26 09:33
به نقل از mtm:
من خودمم عاشق شرلوک هولمز هستم. مخصوصا اون سریال قدیمی که از تلویزیون خودمون هم پخش میشد. یا اون انیمیشن های فوق العاده ای که از شرلوک هولمز ساخته شده
ولی یان سریال شرلوک رو تا به حال ندیدم. البته خیلی ازش تعریف شنیدم. خواستم ببینم ارزش دیدن داره؟ تا به حال چند فصل ازش اومده و هر فصلش چند قسمته؟

سلام.الان فصل چهار در حال پخشه (فردا پخشش به اتمام میرسه.)هر فصل شامل سه قسمته.البته یک قسمت ویژه هم داره که در قرن 19 جریان داره و یه پل بین فصل سه و چهاره.
به شخصه یکی از بهترین سریال هایی هستش که دیدم.
نقل قول کردن
Sherlockian
#10 Sherlockian 1395-10-26 16:17
به نقل از mtm:

به شخصه شرلوک برترین سریالی هست که دیدم. واقعا لقب شاهکار برازندشه مخصوصا با پایان بندی های درگیر کنندش ، پیچشای جذاب داستانی و بازی بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن هوش از سر آدم میپرونه .
چهار فصل تا الان منتشر شده که هر فصل سه قسمته و یک قسمت ویژه هم منتشر شده.
قسمت سوم فصل چهارمم فردا منتشر میشه و امکانش هست که قسمت پایانی سریال باشه .
نقل قول کردن
A,morradi
#11 A,morradi 1395-10-26 16:50
به نقل از mtm:

باید حتما ببینید
تا حالا 12 قسمت 90 دقیقه ای ازش اومده. فصل چهار هم یک قسمتش مونده .
والا به نظر من هیچوقت جای شرلوک هلمز جرمی برت رو نمیگیره ولی قشنگ و جالبه.
نقل قول کردن
parsa asadi
#12 parsa asadi 1395-10-26 17:46
به نقل از mtm:

سلام
بنظر من خیلی خوبه شرلوک در زمان حاله و تا الان همانطور که بقیه دوستان گفتند در 4 فصل(فصل 4 داره تموم میشه)در هر فصل هم 3 قسمت 1ساعت ونیمه
راستی آقای ترابی شرلوک انیمیشن داره؟
میشه اسمش رو بگید؟
نقل قول کردن
Mr.Doctor1921
#13 Mr.Doctor1921 1396-04-02 21:13
سلام
سازندگان سریال موفق و تحسین شده شرلوک استیون موفات و مارک گتیس، قصد دارند تا اقتباسی مدرن و متفاوت از رمان «دراکولا»، اثر برام استوکر بسازند.
نقل قول کردن
M.ALI.S.S
#14 M.ALI.S.S 1399-05-02 18:21
خیلی جالب بود ، نمیدونستم شرلوک هلمز در حد زیاد کمیک داره ، فکر میکردم یکی دو تا باشه . :-) شماره ی 4 رو جوری توصیف کردید که مشخص بود داستانی فوق العاده و قابل درک داشت .
ولی به شخصه نظری دارم که وقتی یه شخصیت شناخته شده داری ، و میخوای یه سری جدید ازش خلق کنی نباید به ظاهرش و خصوصیت های اصلی اش دست بزنی . طبیعتا شرلوک هلمز رو سیاهپوست کردن حرکت جسورانه ای است ولی با این حال باز هم این کار باعث کاهش فروش اثر هم شده
نقل قول کردن
AmirhoseinJafari2005
#15 AmirhoseinJafari2005 1399-11-04 11:55
قشنگ بود :-)
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید