5 بیگانه فضایی برتر دنیای كمیك به غیر از سوپرمن!

5 بیگانه برتر دنیای کمیک

بیگانگان در میان ما! ایده ای که همیشه در دنیای کمیک وچود داشته و خواهد داشت ولی کدومشون از بقیه مشهورتر هستند؟

یکی از محبوب ترین ایده های ادبیات علمی و تخیلی این مخفی کردن ابرقهرمان ها توسط خودشون در بین ما هستش که یا به صورت مخفیانه و به دلایلی نا معلوم به مطالعه فرهنگ و عقاید ما میپردازن ویا در تلاشند که خودشون رو با انسان ها یکی و یکسان کنند و در کنارشون به زندگی ساده بپردازن.

این موضوع و یا فضا می خواهد به جامعه ای نگاه کنه که درش مردم به حتی دوستان و همسایه ها ی خودشون هم بی اعتمادی کاملی دارن اصلا اونا رو نمیشناسن  و تلاش میکنن تا خودشون رو در فرهنگ و زندگی همان مردمان جای بدن تا کمی باهاشون آشنایی پیدا کنن که همین راه بسیار سختی هستش. ابرقهرمانان کمیک ها هم نیز  با این ایده کار و بازی میکنن و تا به حال در کمیک ها اتفاق افتاده که این ابرقهرمان در وجه و یا طرف خوب ماجرا مثل سوپرمن و طرف بد ماجرا قرار داشته باشن.

حال میخواهیم به پنج ابرقهرمانی بپردازیم که سعی کردن در دنیای ما به صورت مخفیانه زندگی کنن.

5. آیکون (Icon)

http://www.spidey.ir/images/img/content/dc-files/heroes-joining-dc/icon-comic.jpg

«آیکون» که یک فضایی بود که در کره زمین گیر افتاده بود و به عنوان یک وکیل کار میکرد ، یکی از شخصیت های اصلی Milestone     بود (او دستیاری انسان هم داشت به نام «راکت»). گفته میشه که «کلارنس توماس» از قاضی های بدنام دیوان عالی آمریکا عاشق این شخصیت بوده! در هر حال آیکون در دنیای دی سی با سوپرمن دوست شد و یکی از اعضای گروه Shadow Cabinet شد که دیگر اعضایش را قهرمانان شرکت Milestone تشکیل میدادند. او در سریال کارتونی "یانگ جاستیس" عضو جاستیس لیگ بود و دستیارش ، راکت، در اواسط فصل اول به گروه پیوست.

4. آلترا گرل (Ultragirl)

الترا گرل ultra girl

دختری مدل  که در لوس آنجلس زندگی میکنه و نامش هم هست:سوزی شرمن. هیکل ورزشکاری عالی هم داشت تا اینکه فهمید یک بیگانه فضایی است از نژاد کری ها! (برای آشنایی با کری ها این مقاله را بخوانید). از شخصیت های گمنام مارول به شمار میاد ولی شخصیت پردازی دوست داشتنی داره. 

3. هاوک من و هاوک گرل (Hawkman and Hawkgirl)

هاک من (Hawkman)

چندین نسخه متعدد را تا به حال از شخصیت های «هاک من»  و «هاک گرل» را در دنیای دی سی شاهد بوده ایم. آنها از قهرمانان بسیار قدیمی این شرکت هستند که قدمتشان به دهه 40 میلادی میرسد. اولش به مصر باستان ربط داشتند و انگار روح خدایان مصری در آنها زنده شده بود! ولی در نسخه های بعدی آنها اهل سیاره ای به نام Thanagar بوده اند.  در دنیای کمیک، انیمیشن و تلویزیون شاهد بوده نسخه های مختلف بوده ایم ولی چیزی که بین اونا ثابته اینه که هاک من به عنوان شخصیتی مغرور و ناراحت کننده به تصویر کشیده میشه. حتی بخشی از این خصوصیات را در این شخصیت در سریال های "فلش" و "افسانه های فردا" نیز شاهد بوده ایم (به طور مثال روش مستقیم او در توضیح منشا پیچیده Kendra در قیاس با روش های ملایم تر دیگر شخصیت ها). در دنیای کمیک هم هاک من اغلب به عنوان شخصیتی جدی و تا حدی خودخواه و خودکامه به تصویر کشیده شده و به همین دلیل بارها دیده شده که با هم تیمی های خودش مثل «گرین اروو» که افکار لیبرال دارند به مشکل برخورده. کلا شخصیت مستقیمی است که ملایمت و دیپلماسی را نمیتوان در وجودش یافت! سیخکی میره سراغ اصل مطلب! ظاهر و لباسش هم همین رو نشون میده. نوعی نگرش سفید و سیاه به زندگی داره و در برخی از اریجین های او دیده ایم که در سیاره Thanagar یک پلیس زبون نفهم بوده! دی سی شاید بارها و بارها سعی کرده باشه اریجین او را عوض کنه تا بلکه بیشتر به دل خوانندگان بنشینه ولی حقیقت اینه که ما همیشه از عوضی بازی های او در رنج بوده ایم!

2. منهانتر مریخی (Martian Manhunter)

مارشن منهانتر

«مارشِن من هانتر» که اسم اصلی اش  «ژُان ژُنز» است ، یکی از هفت عضو اصلی گروه لیگ عدالت به شمار میاد. او یه بیگانه ی سبز رنگ اهل کره ی مریخ و آخرین بازمانده از نژاد خود است. وقتی به ناچار به زمین آمد توانست کمی برای خودش آرامش پیدا کند. او یک شِیپ شیفتِر (تغیر شکل دهنده) است و می تواند خودش را بزرگ یا کوچک کند و همچنین دارای قدرت تلپاتی نیز است که به اجازه میدهد به ذهن تمام موجودات کره ی زمین وصل شود (مثل پرفسور ایکس). او یک کاراگاه نیز است و یک جنگجوی عالی به حساب می آید. حتی سوپرمن او را یکبار به عنوان قدرتمندترین شخصی که باهاش رودرو شده خطاب کرد. البته یک نقطه ضعف بسیار بزرگ دارد و آن هم آتش است! میگن حتی یک آتش ساده تولید شده توسط چوب کبریت یا فندک هم میتونه او را به وحشت بیندازه! البته ظاهرا  این نقطه ضعف بیش از اینکه جسمی باشد، روحی و روانی است و ریشه در گذشته او داره. ولی باز هم یکی از قدرتمندترین قهرمانان زمین و لیگ عدالت حساب میشود.

1. شکست ناپذیر (Invincible)

شكست ناپذیر  (Invincible)

«شكست ناپذیر» (The Invincible) قهرمانی است كه سال 2002  توسط انتشارات Image به چاپ رسید. نام واقعی قهرمان این سری «ماركوس سباستین گریسون» است  که البته او را «مارک» صدا میکنند.  مارک قدرت های خودش را از پدرش به نام «آمنی – من» (Omni-Man)  به ارث برده ولی مادرش اهل زمین است و واقعا از داشتن این قدرت های فوق بشری لذت میبرد و خیلی هم خوشحال بود که میتونست راه پدرش را ادامه بده و به پدرش به عنوان قهرمان نگاه میکرد.  پس ببینید که چقدر شوکه کننده است وقتی که در شماره 12 از سری کمیک The Invincible  فاش میشه آمنی – من در واقع یک مامور از نژاد متخاصم فضایی است و به زمین آمده تا زمینه را برای تهاجم به آن فراهم سازد! (پدرش به مارک پیشنهاد میکند تا در کنارش باشد ولی او که در میان مردمان زمین بزرگ شده، قبول نمیکند. در نتیجه  نبردی ماندگار بین آنها در میگیرد که در این مقاله بهش اشاره شده). در واقع معلوم شد پدرش وقتی به زمین آمد داستانش را عوض کرده بود تا چهره یک  صلح طلب را به خودش بگیرد (البته او بعدا سعی کرد یک قهرمان باشد). در هر حال توانایی های فوق بشری مارک به سوپرمن شباهت دارد ولی حال و هوا و شخصیت او بسیار شبیه به پیتر پاركر است. «رابرت كركمن» (خالق این شخصیت كه كمیك های Walking Dead را هم خلق كرده) بارها گفته چون اسپایدرمن شخصیت محبوب تمام زندگی اش بوده، این شخصیت را از او الهام گرفته. به همین دلیل كمیك های شكست ناپذیر بسیار fun و سرگرم كننده هستند. این شخصیت در ضمن عضو گروه های ابرقهرمانی مثل "نگهبانان كره زمین"، "تیم نوجوانان" و ... بوده است. خیلی ها در حال حاضر كمیك های شكست ناپذیر را جزو برترین آثاری میدانند كه با تم سوپرهیرویی تولید میشوند.

نظر شما چیست؟؟؟

مترجم:

عليرضا محمدي

(As Responsible As Spider-Man)

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

j.jonah jameson
#1 j.jonah jameson 1394-10-07 14:00
ترجمه که عالی موضوع که عالی دیگه چی بگم ؟
ممونم جناب محمدی
martian manhunter یکی از شخصیت های محبوب منه و جزء 20 شخصیتی است که دوست دارم !
با Hawkgirl & Hawkman فقط در حد کراس اور Arow & The Flash آشنایی دارم ! خیلی دوست دارم اطلاعاتم راجب این اشخاص بیشتر بشه !
آلترا گرل که اصلا نمیشناختم ( و لی ارجین اش رو دوست داشتم )
با آیکون تا حدودی آشنایی داشتم ( در حد اسم و قیافه )
نقل قول کردن
a.v.s
#2 a.v.s 1394-10-07 14:05
ممنون آقای محمدی
خودمم با مارشن من هانتر حال میکنم (به خاطر بازی لگو بتمن 3 :-* ) چون قدرت های خفنی داره 8) :lol:

درضمن جای سوپرمن توی این مقاله خالی بود . میتونست سوپرمن هم توی این لیست باشه چون اونم یک بیگانه فضایی هستش و قدرت های فرازمینی داره . چرا اون توی لیست نبود ؟
نقل قول کردن
new avenger
#3 new avenger 1394-10-07 14:36
بسیار مقاله ی خوبی بود ممنون از ترجمتون
ببخشید یه اسپم می خوام بدم
راستی بالاخره تونستم نقاشی بتمن رو تموم کنم
خودم زیاد ازش راضی نیستم و می خوام یه با حالترشو بکشم
ولی اینم بد نیس
لطفا نظراتون رو بگید
ممنون
نقل قول کردن
j.jonah jameson
#4 j.jonah jameson 1394-10-07 14:50
پسر این خیلی عالیه !
سایه هایی که کار کردی رو خیلی خوشم آمد !
از این قلم هایی که مثل موس عمل میکنه داری ؟ ( اسمش رو نمیدونم کلا 3 بار سر جلسه کامپیوتر بیشتر نرفتم )
فقط یه پیشنهاد بدم : اگه میخوای اسم کاراکتر هایت رو در نقاشی بکار ببری از فونت استفاده کن !
نقل قول کردن
new avenger
#5 new avenger 1394-10-07 15:27
به نقل از j.jonah jameson:
پسر این خیلی عالیه !
سایه هایی که کار کردی رو خیلی خوشم آمد !
از این قلم هایی که مثل موس عمل میکنه داری ؟ ( اسمش رو نمیدونم کلا 3 بار سر جلسه کامپیوتر بیشتر نرفتم )!

نه به خدا از هیچ نوع قلم و پد موس خاصی استفاده نکردم
و با همین موس معمولی کشیدم
از نظرتون هم خیلی ممنون
در انتظار نقاشی های باحال تر باش
دارم یه رو اسپایدر من و بتمن جدید کار میکنم به زودی میزارم
و در اینده هم یه سورپرایز برای اقای ترابی دارم ;-)
نقل قول کردن
beast boy
#6 beast boy 1394-10-07 15:52
مقاله خیلی خوبی بود آقای محمدی واقعا خسته نباشید ;-)
سوپرمن هم می توانست توی این لیست باشه بالاخره سوپرمن هم فضایی است
راستی کسی اطلاعاتی در مورد هاوک ومن و هاوک من داره؟
من که خودم دی سی فنم اطلاعات خیلی کمی در مورد خیلی دو شخصیت دارم
نقل قول کردن
real spidey
#7 real spidey 1394-10-07 16:29
خیلی خوب بود علیرضا جان ترجمت خیلی عالیه....به غیر از مورد 1 بقیه رو میشناختم ولی بیشتر از همه با مارشین منهانتر حال میکنم و خیلی خوب باهاش آشنا هستم....راستی جای تعجب داره که کاراکتری مثل سوپرمن در این لیست حضور نداره
پ.ن:راستی علیرضا بیا دوباره یه تیم آپی چیزی رابندازیم 8)
نقل قول کردن
As Responsible As Spider-Man
#8 As Responsible As Spider-Man 1394-10-07 17:16
ممنون از تمام کسایی که لطف داشتن به من.
خوشجال میشم اگه بقیه ی استاید و منتقدان هم نظرشون رو درباره ی ترجمه ی من بدن.
نقل قول کردن
Bat_spidey
#9 Bat_spidey 1399-06-08 23:27
هاک گرل تو سریال انیمیشنی لیگ عدالت 2004 شخصیت پردازی جالب و خوبی داشت من ازش خوشم اومد
ولی هاکمن تو همین سریال هم زبون نفهم بود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

تولد مجدد قهرمانان

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

مهم ترین داستان های مرد عنکبوتی

006

0010

اسپایدرمن در تلویزیون

21