10 روی جلدی که هویت مخفی مرد عنکبوتی را لو دادند!

10  روی جلدی که هویت مخفی مرد عنکبوتی را لو دادند!

اینها 10 کاور باحالی هستند که خواننده با دیدن آنها هیجانش بالا میزند

در تاریخ کمیک های مرد عنکبوتی بارها شده که برای بالا بردن هیجان خوانندگان روی کاور نشان داده شده که هویت مرد عنکبوتی لو رفته. اما اکثرا معلوم شده که در طول داستان نویسنده با زیرکی تونسته هویت مرد عنکبوتی را مخفی نگه داره

1-      شماره 12 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 12 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

طراح: استیو دیتکو

چاپ شده در سال 1962

در این کمیک کلاسیک پیتر پاركر آنفولانزای شدیدی گرفته و بدنش خیلی ضعیف شده بود ولی با این حال به مبارزه دكتر اختاپوس میره و ازش شكست میخوره. (خود دكتر اختاپوس و كسانی كه داشتند این  مبارزه را نگاه میكردند تعجب كردند كه چرا مرد عنكبوتی اینقدر زود و راحت شكست خورده) در اینجا یكی از لحظات ماندگار تاریخ كمیك های مرد عنكبوتی رقم میخوره. چون دكتر اختاپوس ماسك از صورت مرد عنكبوتی برمیداره و همه متوجه میشوند كه پیتر پاركر زیر ماسكه!!!

ولی چون مرد عنكبوتی خیلی راحت شكست خورده بود همه یقین داشتند كه  پیتر اسپایدرمن نيست و تنها برای این لباس اسپایدرمن رو تنش كرده كه به بقیه ثابت كنه خیلی شجاعه و جلوي بتي هم خودي نشون بده ! بنابراین هویت مخفی پیتر حفظ میشه.

2-      شماره 39 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

طراح: جان رومیتا

چاپ شده در سال 1966

در این شماره گرین گابلین واقعا به هویت مخفی مرد عنکبوتی پی برد . ما از هویت مخفی او با خبر شدیم و فهمیدیم که نورمن ازبورنه. درسته که در پایان داستان نورمن حافظه خودش رو از دست داد ولی در واقع از همین شماره بود که خصومت بین گرین گابلین و مرد عنکبوتی رنگ و بوی خون به خودش گرفت ...

3-      شماره 87 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

3-      شماره 87 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

چاپ شده در سال 1970

پیتر باز هم مریض شده و تب کرده بود. خیال میکرد که داره میمیره بنابراین تصمیم گرفت هویت مخفی خودش رو برای دوستانش فاش کنه. اما بعدش حالش خوب شد . سپس از دوستش هابی براون (پراولر) کمک گرفت تا لباس مرد عنکبوتی رو بپوشه  و بدین ترتیب هویت مخفی مرد عنکبوتی دوباره حفظ شد.

4-      شماره 106 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 106 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

چاپ شده در سال 1971

کاوری که شخصا خیلی دوستش دارم و هر وقت نگاهش میکنم به عمق هنر و نبوغ جان رومیتای کبیر پی میبرم. در این شماره پرفسور اسمایت موفق میشه وقتی پیتر داره لباس مرد عنکبوتی میپوشه ازش فیلم بگیره . ولی بعدش پیتر یک ماسک پلاستیکی از صورت خودش میسازه تا اسمایت خیال کنه صورتی که دیده هم یک ماسک بوده! به علاوه، اسمایت پیتر پارکر رو نمیشناخت پس اصلا مهم نبود که صورت پیتر رو دیده ...

5-      شماره 169 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 169 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

چاپ شده در سال 1977

در اینجا جی جونا جیمسون به پیتر عکس هایی رو نشون میده که در آنها هویت مخفی اش لو رفته ولی پیتر موفق میشه که متقاعدش کنه عکس ها جعلی هستند (مورد شماره 6 از این مقاله را بخوانید).

6-      شماره 87 کمیک  Spectacular Spider-Man

شماره 87 کمیک Spectacular Spider-Man

طراح: ال میلگرام

چاپ شده در سال 1983

در این شماره واقعا پیتر هویت مخفی خودش رو برای گربه سیاه فاش میکنه. مشکلات بین آنها نیز از همین شماره آغاز میشه چون فلیشیا به این باور میرسه که صورت پیتر خیلی معمولیه و ترجیح میده بیشتر صورت مرد عنکبوتی رو ببینه. البته فلیشیا بعدها  نظرش عوض شد ....

7-      شماره 262 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 262 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

عکاس: الیوت براون

چاپ شده در سال 1984

یک عکاس بدجنس موفق شد از پیتر موقع لباس عوض کردن عکس بگیره. ولی مرد عنکبوتی دنبالش کرد و تونست قبل از اینکه عکس ها رو به کسی بده، بگیرتش و عکس و نگاتیو ها رو ازش بگیره.

8-      شماره 14 از سری دوم  کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 14 از سری دوم  کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

طراح: جان بیرن

چاپ شده در سال 1999

این کاور هم واقعیه. به عبارتی دیگر، متی فرانکلین (زن عنکبوتی) به هویت مخفی مرد عنکبوتی پی برد و حتی سعی کرد باهاش رابطه رومانتیک برقرار کنه ولی پیتر اصلا بهش محل نذاشت!

9-      شماره 37  از سری دوم کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 37  از سری دوم کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

طراح: کاره اندروز

چاپ شده در سال 2001

این کاور نیز خالی بندی نداره (!) چون زن عمو می پس از سالها فهمید پیتر همون مرد عنکبوتیه ! البته بعد از وقایع one more day او دوباره فراموش کرد! به همین دلیل در حال حاضر دیگه نمیدونه پیتر همون مرد عنکبوتیه ...

10-   شماره 533 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

شماره 533 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز

طراح: ران گارنی

چاپ شده در سال 2006

این کاور هم کاملا واقعیه چون در این شماره که در بحبوحه رویداد مهم "جنگ داخلی" منتشر شد، مرد عنکبوتی به تشویق مرد آهنی هویت مخفی خودش رو برای دیگران فاش کرد. اما خیلی زود از این کار خودش پشیمان شد. البته one more day همه چیز رو دوباره مثل سابق کرد!

نویسنده: سونیا ساداتی فر

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

15 کاور کمیک های مارول که باعث انتقاد هواداران شدند

15 کاور کمیک بوکی که به ما "دروغ" گفتند!

10 حقیقت مهمی که باید درباره «متی فرانکلین» (MATTIE FRANKLIN) ملقب به زن عنکبوتی 3 بدانید

چه كسانی از هویت مخفی مرد عنكبوتی با خبر هستند؟ (مقاله آپدیت شد)

10 روی جلدی که هویت مخفی مرد عنکبوتی را لو دادند!

15 کاور برتر هالک

10 كاور برتر طراحی شده توسط «تاد مك فارلین»

بهترین COVER های مرد عنكبوتی

15 کاور برتر ولورین

10 كاور برتر با حضور گرین گابلین

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

mehran spidey
#1 mehran spidey 1395-06-23 12:02
ممنون خانم ساداتی فر واقعا مقاله ی خوب و خواندنی بود خاطرات اسپایدرمن هم برای ما زنده شد
نقل قول کردن
kia spider
#2 kia spider 1395-06-23 12:15
از عنوان و مقدمه مقاله می شد نویسنده رو حدس زد... :-* :-)
نقل قول کردن
Nightwatcher
#3 Nightwatcher 1395-06-23 12:24
خیلی خوب بود
ممنون از خانم ساداتی فر

واقعا این روی جلدها یکی از دیگری جالبتر و زیباتر هستن.
شماره 1 و 4 و 5 از همه جالبتر بودن.
نقل قول کردن
arian spider 151
#4 arian spider 151 1395-06-23 12:40
هه هه هه خیلی خوشم اومد :D :D به خصوص زا اون صحنه ای که جیمسون میگه از هویت اسپایدر من با خبره و می تونه لوش بده
نقل قول کردن
S.T.A.R.K
#5 S.T.A.R.K 1395-06-23 12:42
ممنون مقاله جالبی بود ;-)
از شماره 1و2و8 بیشتر خوشم اومد
نقل قول کردن
Reverse Spidey
#6 Reverse Spidey 1395-06-23 12:55
واقعا عالی بود خانم ساداتی فر!
منم خیلی وقت بود هوس همچین مقاله ای رو کرده بودم!
من به شماره های 1،2،5،6 خیلی علاقه دارم!
ولی من واقعا برام سواله چرا آخه برای کاور شماره 7 از یه عکس واقعی استفاده شده؟!
همه مطمئنن میگن بخاطر اون فیلمی که قرار بود اون زمان از مرد عنکبوتی ساخته بشه این کاور به این شکل هست ولی آخه چرا؟!
اگه میشد که مثل بقیه طراحی ها باشه عالی میشد!
فقط یه لحظه تصور کنید :-*

خسته نباشید خانم ساداتی فر.
منتظر مقالات بعدیتون هستیم.
نقل قول کردن
Dark Knight
#7 Dark Knight 1395-06-23 13:39
ممنون مقاله خيلي خوبي بود
نقل قول کردن
Samwel Tarly
#8 Samwel Tarly 1395-06-23 13:52
شاید جالب باشه که بدونید یک بار از مورد اول تو انیمیشن مجموعه کارتونی اقتباس شده ولی یک ذره هم تغییر دادن چون تو اون گروه شش خبیث هم بودن و عمه می رو گروگان گرفته بودن و اسپایدی که داشت قدرتاش رو از دست میداد باهاشون جنگید و خیلی راحت شکست خورد و ...
اون مورد سیویل وار از همه بیشتر سر و صدا داشت چون واقعا سابقه نداشت اون هم قهرمانی که بیشتر از همه مراقب هویتش بود.
گربه سیاه هم جزو شخصیت های مورد علاقه منه و ماجراجویی هاش با اسپایدرمن هم خیلی جالب بوده و باید اضافه کنم که تو سری شوالیه های مارول بهترین نقش افرینیش رو داشت و از همه جالب تر هم میشه به اون داستانی که توش هیومن تورچ هم حضور داشت اشاره کرد.
نقل قول کردن
Spidey Reigns
#9 Spidey Reigns 1395-06-23 14:03
مرسی...

مقاله ی خیلی خوبی بود...
نقل قول کردن
Mohammad
#10 Mohammad 1395-06-23 14:26
من خیلی از شماره ی 1 خوشم اومد
نویسنده خیلی قشنگ تونست هویت پیترو حفظ کنه ;-)
نقل قول کردن
THE SUPERIOR SPIDER MAN
#11 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1395-06-23 16:46
دستتون درد نکنه مقاله عالی بود
عکس 7 خیلی عالیه
مشتاق شدم همه این کمیکارو بخونم
یه سوال کدوم سایت می شه کمیک انگلیسی مجانی دانلود کرد هم قدیمی داشته باشه هم جدید؟
جیمسون بفهمه اسپایدرمن همون پیتر پارکره خدا می دونه چی می شه فکر کنم خودش سکته می کنه
نقل قول کردن
mokhtar
#12 mokhtar 1395-06-23 17:01
به نقل از THE SUPERIOR SPIDER MAN:

مشتاق شدم همه این کمیکارو بخونم
یه سوال کدوم سایت می شه کمیک انگلیسی مجانی دانلود کرد هم قدیمی داشته باشه هم جدید؟

تو بخش دانلود کمیک سایت خودمون میتونی تمام این کمیکا رو رایگان دانلود کنی
نقل قول کردن
ali1831
#13 ali1831 1396-03-07 20:12
بیش تر جدابیت و دردسر کشیدن داستان های مرد عنکبوتی با اطرافیانش به خاطر هویت واقعی اش بوده :roll: به خاطر همین بود که بعد از جنگ های داخلی دوباره هویت مردعنکبوتی را در واقعه one more day برگردوندند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

006

0010

21

31

29