آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی - قسمت سوم

 spiderman costumes لباس های مختلف اسپایدرمن

قسمت های اول و دوم مقاله "آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی" با استقبال خوب شما مواجه شد، حالا در قسمت سوم و پایانی  به معرفی لباس هایی دیگری میپردازیم كه اسپایدرمن تا به حال در كمیك استریپ هایش بر تن كرده.

مقدمه: بدون هیچ اغراقی اسپایدرمن دارای یكی از نمادین ترین و شناخته شده ترین لباس ها در دنیای ابرقهرمانان كمیك استریپی است و شاید از این نظر فقط «سوپرمن» و «بتمن» بتوانند با او رقابت كنند. لباس كلاسیك آبی و قرمز او از سال 1962 (یعنی زمانی كه «استیو دیتكو» آن را طراحی كرد) تا به امروز تقریباً دست نخورده باقی مانده زیرا آنقدر زیبا، منحصر به فرد و بی عیب و ایراد به نظر میرسد كه تا به حال اگر تغییری هم كرده بسیار اندك و یا تنها برای مدتی خیلی كوتاه بوده است. به همین دلیل این لباس در اكثر فیلم ها ، سریال های انیمیشن و یا بازی های رایانه ای اسپایدرمن مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال و تحت شرایط خاص، اسپایدرمن لباس های دیگری را نیز بر تن كرده كه در این مقالات به آنها خواهیم پرداخت.

 اگر قسمت اول و دوم مقاله "آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی" را نخوانده اید، اینجا و اینجا را كلیك كنید.


لباس نگاتیو زون (Negative Zone)

negative zone spidey لباس اسپایدرمن
اسپایدرمن وقتی به دنیایی موسوم به "منطقه انرژی منفی" (Negative Zone) سفر کرد، لباسش به رنگ سفید و مشکی در آمد و از آنجائیکه در این دنیا، رنگ وجود ندارد این لباس باعث شد تا اسپایدرمن تقریباً نامرئی شود. این لباس بعداً در خلق هویت "Dusk" به اسپایدرمن کمک کرد (لباس Dusk در این مقاله مورد اشاره قرار گرفته است).

توضیح: "منطقه انرژی منفی" توسط «رید ریچاردز» ( رهبر گروه "چهار شگفت انگیز") کشف شد و نقطه مقابل دنیای ما محسوب میشود چون تمام مواد در آنجا انرژی منفی دارند. منطقه انرژی منفی معمولاً حاکمانی ظالم دارد. آنها معمولا ارتشی برای خودش دارند و مدام در صدد هستند تا به دنیای ما حمله و آن را فتح کنند!

 

لباس ریکوشه (Ricochet)

ricochet  spiderman suit لباس اسپایدرمن
در سال 1998، «نورمن آزبورن» برای اسپایدرمن پاپوش دوخت و در نتیجه اسپایدرمن به جرم قتل از سوی پلیس مورد تعقیب قرار گرفت . بنابراین او مجبور شد 4 هویت دیگر برای خود انتخاب کند تا برای اثبات بیگناهی خود زمان پیدا کند. اولین هویت او «ریکوشه» نام داشت. اسپایدرمن در قالب ریکوشه خودش را جای یک خلافکار اجاره ای جا زد تا بتواند کمی درباره قاتل واقعی اطلاعات کسب کند. لباس ریکوشه  را «مری جین» ، همسر اسپایدرمن با استفاده از یک کاپشن چرم برای او درست کرد.

 

لباس هورنت (Hornet)

hornet لباس مرد عنکبوتی
دومین هویتی که اسپایدرمن برای خودش انتخاب کرد، «هورنت» نام داشت. اسپایدرمن نزد یکی از دوستان مخترع خود به نام «هابی براون» (که بیشتر تحت عنوان Prowler شناخته میشود) رفت و او هم  تجهیزاتی خاص به او داد. اسپایدرمن با این تجهیزات توانست لباس ویژه ای برای خودش درست کند. (جالب این است که یکی از دشمنان قدیمی اسپایدرمن به نام «والچر» موضوع را فهمید و متوجه شد که هورنت همان اسپایدرمن است!)

 

لباس داسک (Dusk)

spiderman dusk suit داسک - لباس مرد عنکبوتی
همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد ، اسپایدرمن در "منطقه انرژی منفی" صاحب لباسی شد که میتوانست او را تقریباً  نامرئی کند. او از این لباس برای خلق هویت سوم خود به نام "داسک" (Dusk) استفاده کرد. این لباس اسپایدرمن را قادر ساخت تا کاملاً  خودش را با سایه های موجود ترکیب کند. اسپایدرمن در کمربند این لباس نارنجک های محتوی گاز، دود و مواد بی حس کننده گذاشت و به نوعی شبیه به «بتمن» شد.

 

لباس پرادجی (Prodigy)

spiderman prodigy پرادجی لباس اسپایدرمن
«پرادجی» آخرین هویتی بود که اسپایدرمن برای اثبات بیگناهی خود در آن مقطع زمانی انتخاب کرد. لباس پرادجی کاملاً توسط مری جین طراحی و ساخته شد. اسپایدرمن در این لباس ضدگلوله در قالب ابرقهرمانی فرو رفت که از هر نظر بی عیب و نقص جلوه میکرد و به همین دلیل رسانه ها از پرادجی بسیار استقبال کردند. در نهایت اسپایدرمن توانست به همگان نشان دهد که قاتل واقعی، فردی به نام Joey Z است. او بلاخره پس از اثبات بیگناهی اش هویت های دیگر خود را کنار گذاشت و بار دیگر با لباس اسپایدرمن کلاسیک قرمز و آبی خود در اجتماع حاضر شد.


لباس سال 1602

spiderman 1602 suit لباس اسپایدرمن سال 1602
این لباس هم متعلق به اسپایدرمنی به نام «پیتر پارکوآ» میباشد که در انگلستان  سال 1602 میلادی زندگی میکرد. او دستیار رئیس بخش امنیتی دربار ملکه ویکتوریا یعنی «سر نیکولاس فیوری» بود. پیتر پارکوآ توسط یک عنکبوت خاص گزیده شد و سپس با کشتی به قاره تازه کشف شده آمریکا آمد و در آنجا خودش را اسپایدرمن خواند. لباس او ساده است و کاملاً بیانگر آن سالها میباشد.

 

لباس آلتمیت (Ultimate)

ultimate-spiderman suit لباس التمیت اسپایدرمن
سری کمیک های "اسپایدرمن نهایی" (Ultimate Spider-Man) در سال 2000 از سوی مارول به چاپ رسید تا کاراکتر اسپایدرمن/پیتر پارکر را مدرن و منطبق با قرن بیست و یکم کند. اگرچه لباس و ظاهر بسیاری از کارکترهای مثبت و منفی داستان های اسپایدرمن از نو طراحی شد، ولی لباس اسپایدرمن آلتمیت تقریباً عین لباس لباس کلاسیک بود و تغییری نکرد (این مساله باز هم نشان میدهد که لباس کلاسیک اسپایدرمن تا چه حد فوق العاده و کامل است)


آخرین لباس (The “Final” Costume)

final spiderman suit آخرین لباس اسپایدرمن
در شماره 500 از کمیک استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (The Amazing Spider-Man)، پیتر پارکر تصویری از آینده خودش را میبیند. در این آینده او در درگیری با پلیس کشته میشود. لباسی هم که بر تن دارد از سوی هواداران "آخرین لباس" نامیده شده است.


لباس آهنی (Iron Spider)

iron spider armor لباس ایرون اسپایدر
در جریان داستان معروف "جنگ داخلی"  (Civil War)، اسپایدرمن ابتدا طرفدار  «تونی استارک» یا همان «مرد آهنی» (Iron Man)  بود و اعتقاد داشت که ابرقهرمانان باید تحت نظر دولت کار کنند. این لباس آهنی نیز شخصاً از سوی مرد آهنی به پیتر پارکر داده شد و تفاوت های اساسی با لباس کلاسیک اسپایدرمن داشت زیرا بازوهای مکانیکی عنکبوت مانند، قابلیت گلایدینگ، اسکنرهای داخلی، تقویت کننده ای صوتی و بصری، قابلیت مخفی کاری و  رادار گریزی و ... داشت. در هر حال پیتر بعد از مدتی با پیوستن به «کاپیتان آمریکا»،  در مقابل مرد آهنی قرار گرفت و در نتیجه این لباس را هم کنار گذاشت.


لباس نوآر (Noir)

spiderman noir اسپایدرمن نوار
این لباس بر تن اسپایدرمنی متفاوت در دنیایی دیگر رفت، دنیایی که در دوران رکود اقتصادی بزرگ آمریکا در دهه ابتدای دهه 30 میلادی میگذشت و فضایی کاملاً گانگستری و تیره و تار داشت. این لباس، ساده و مشکی رنگ بود و از یک بارانی بلند و کلاه لبه دار  تشکیل شده بود. در ضمن اسپایدرمن نوآر در ابتدا، یک هفت تیر با خود حمل میکرد.


لباس عنکبوتی (Cross-Species)

cross-species spider-man suit لباس مرد عنکبوتی
در شماره 437 از کمیک "اسپایدرمن شگفت انگیز"، اسپایدرمن سعی کرد تا به میوتانتی به نام Synch کمک کند اما در نهایت ماده ای خطرناک و ژنتیکی روی او ریخته میشود که سبب میگردد به موجودی نیمه انسان نیمه عنکبوت تبدیل شود (البته برای مدتی خیلی کوتاه!)


لباس بیگ تایم (Big Time)

spiderman big time suit لباس بیگ تایم مرد عنکبوتی
این لباس را چندی پیش پیتر پارکر در محل کار جدیدش یعنی شرکت Horizon Labs ساخت تا با «هاب گابلین» و جیغ های صوتی او مبارزه کند. این لباس می تواند با توجه به رنگ و صدای داخل محیط، اسپایدرمن را در مقابل بسیاری از خطرات مصون نگه دارد.

 

لباس بنیاد آینده (Future Foundation)

future foundation spiderman
"بنیاد آینده" (Future Foundation)، در حقیقت موسسه ای بود که توسط آقای «رید ریچاردز» (رهبر گروه «چهار شگفت انگیز») تاسیس شد. تا اینکه پس از مرگ «جانی استورم» (عضو آتشین گروه چهار شگفت انگیز)، از اسپایدرمن خواسته شد تا به این موسسه بپیوندد و جای او را پر کند. اسپایدرمن هم قبول کرد و لباس مخصوص بنیاد آینده را پوشید. این لباس خصوصیات مخفی کاری دارد و به اسپایدرمن و هم تیمی هایش کمک میکرد تا ماموریت های مخفی را بهتر به انجام برسانند.


لباس مایلز مورالز (Miles Morales)

miles morales ultimate spiderman مایلز مورالس اسپایدرمن
در کمیک های "اسپایدرمن نهایی" (Ultimate Spider-Man)، پیتر پارکر پس از سالها  به طور بسیار غم انگیزی به دست گروهی از دشمنانش کشته شد. پس از او نوجوانی سیاه پوست به نام «مایلز مورالز» جای او را به عنوان اسپایدرمن جدید شهر گرفت و لباس متفاوتی هم بر تن کرد که بیشتر نشان دهنده رنگ  پوست او است.


لباس پایان کره زمین (Ends of Earth)

ends of earth spidey costume

چندی پیش داستانی مهم در کمیک استریپ های اسپایدرمن به چاپ رسید که در آن «دکتر اختاپوس» که چیزی به پایان عمرش نمانده بود، با تشکیل مجدد گروه «شش خبیث» (Sinister Six) تصمیم گرفت کره زمین را نابود کند! اسپایدرمن این لباس را با قطعات و تکه های خاصی ساخت تا بتواند در مقابل دکتر اختاپوس و اعضای گروه شش خبیث مقاومت کند.


لباس اسکارلت اسپایدر (Scarlet Spider)

scarlet spider لباس اسکارلت اسپایدر
«کین» (Kaine) هم درست مثل «بن رایلی» یکی از کلون های اسپایدرمن است. او اخیراً پس از سالها غیبت به داستان های اسپایدرمن برگشت و به او کمک کرد تا بر دشمنانش چیره شود.  به نظر می رسد او از نظر شخصیتی کاملاً احیا شده و آدم خیرخواهی شده است بنابراین مارول مدتی است که یک سری  کمیک استریپ جدید به نام "اسکارلت اسپایدر" چاپ میکند که  در آن کین قهرمان داستان است! او در این کمیک استریپ لباس خاص خودش را میپوشد.

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

 

مطالب مرتبط:

آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی - قسمت اول

آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی - قسمت دوم

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man)

«دكتر اختاپوس» لباس مرد عنکبوتی را تغییر میدهد!

"سرگذشت كلون" – قسمت سوم: معرفی كلون های اسپایدرمن!

مرد عنكبوتی در دنیاهای دیگر!

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت اول

معرفی تمام مردان و زنان عنكبوتی – قسمت دوم

تمام لباس های مرد عنكبوتی! 

دیدگاه‌ها   

#1 حجت مزارعی 1392-03-17 22:52
راستی آقای ترابی کدوم لباس لباس اصلی اسپایدرمن؟چون من تا حال فکر میکردم آلتیمت رو میشه لباس اصلی نامید
+1 #2 محمد 1392-03-17 22:52
عالیییییییییییی ییییییی
+5 #3 mtm 1392-03-17 22:55
لباس التمیت؟ :lol:
ببخشید شما لباس کلاسیک قرمز و آبی اسپایدرمن رو که 50 ساله داره ازش تو کمیک استریپ ها استفاده میشه و تو تمام فیلم ها و انیمیشن ها و بازی های اسپایدرمن لباس اصلی بوده گذاشتی کنار میگی التمیت؟!
تازه همین لباس التمیت هم کاملا عینا از لباس کلاسیک کپی برداری شده
فقط همین لباس کلاسیک رو عشقه ....


(بقیه که تو این مقالات میبینی به طور کاملاً کوتاه و مقطعی و برای فروش اسباب بازی یا unlock کردن لباس های جوراجور تو بازی های اسپایدرمن خلق شدند)
#4 حجت مزارعی 1392-03-17 22:57
نه ببخشید می خواستم بگم معرفی گرین گابلین حواسم نبود نوشتم گربه سیاه :roll:
+2 #5 mtm 1392-03-17 23:13
حالا دوست دارم یکی پیدا بشه و یه کار تحقیقاتی بکنه و مثلا بگه تو بازی های سال های گذشته کدامیک از لباس های فوق به کار رفته بودند یا میشد به عنوان bonus انها را unlock کرد!
+2 #6 حجت مزارعی 1392-03-17 23:18
خوب تو انمیشن اسپایدرمن سریال کارتونی1994-98 اسپایدرمن به موجودی نیمه انسان نیمه عنکبوت تبدیل میشه
-1 #7 حجت مزارعی 1392-03-17 23:26
آقای ترابی میشه یه مقاله راجع میستریو بنویسی چون شخصیت پیچیده ای داره...فکر کنم بعداز گرین گابلین بشه اونو خبیث ترین دشمن اسپایدر نامید
+5 #8 mtm 1392-03-17 23:33
نمیشه اونو یکی از خبیث ترین دشمنای اسپایدرمن دونست ولی من میستریو رو خیلی دوست دارم و بعد از گرین گابلین ، برام محبوب ترین دشمن اسپایدرمنه
+2 #9 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-03-18 01:14
مقاله عالی و بی نقص بود ممنون از شما
لباس های جذاب و خوبی هستند ولی لباس اصلی اسپادر من از همشون بهتره
#10 متین 1392-03-18 10:06
سلامی دوباره به دوستای خوبم آقا مهدی گل و ....دلم(همون طور که به آقا مهدی گفتم)براتون یه ذره شده بود راستی لباس بیگ تایمو کین هم تو این شماره آخری که امروز خوندم بود
+1 #11 ونداد 1392-03-18 10:50
خیلی خیلی از شما ممنونم اقای ترابی
#12 عرفان نقوی 1392-03-18 12:30
این مقاله چه مقاله ی خوبیه.راستی من دارم رو لباس های بتمن هم کار می کنم.تموم شد براتون می فرستم
#13 علیرضا 1392-03-18 12:39
مقاله یبسیارعالی ای بود آقای ترابی خسته نباشید بابت این همه مقاله ی عالی وفوق العاده تون ببخشید که این حرف رامیزنم ولی باید قسمت4هم بنویسیدچون که هنوز یک عالمه لباس مونده. لباس فیلم مردعنکبوتی شگفت انگیز1ولباس فیلم مردعنکبوتی شگفت انگیز2 لبا اول مردعنکبوتی برتر درست است که لباس کلا سیک رابرتن داردولی تغییراتی درلباس کلاسیک به وجود آمده آن هم این است که لنز های مردعنکبوتی وعلامت پشتش وبه دست هاش ناخن های بلندگذاشته ولباسش روجوری درستکرده که انگشت شصت پاش ازبقیه ی انگشتاش جدا است وبخش های آبی لباسش سیاه شده لباس جدید اسپایدرمن برترکه توشماره ی14میپوشه همخ خودتون میدونید ولباس کاپیتان ونوم درست است که فلش تامسون مردعنکبوتی نیست ولی با استفاده ازسیمبیوت فضایی خودش رابه یک مردعنکبوتی کرده درضمن لباس او بالباس بن رایلی خیلی شباهت داردولی فقط لباس اسپایدربن سیاه نیست
+1 #14 mtm 1392-03-18 12:50
لباس هاي فيلم ها كه مربوط به اين مقالات نميشه چون اين مقاله درباره كميك استريپ هاست
(ضمن اينكه به حز اون تغييرات نسبتا جزئي در فيلم "اسپايدرمن شگفت انگيز" ، لباس هاي ديگر مرد عنكبوتي در فيلم هايش مثل كميك هاشه)
لباس ونوم هم مربوط به اسپايدرمن نميشه و بايد در مقاله مربوط به سيمبيوت ها بهش اشاره بشه
لباس اسپايدرمن برتر را هم به احترام روح پيتر پاركر اينجا نذاشتيم و لباس جديدش رو هم كه هنوز بر تن نكرده كه ببينيم چرا و چطور اونو ميسازه!
#15 salar 1392-03-18 15:37
جناب mtm واقعا دستتون درد نکنه ولی چرا درباره ی spider-ham چیزی ننوشتید؟
#16 حجت مزارعی 1392-03-18 15:38
آقای ترابی چرا با این که گوئن اولین زن مکمل پیتر ولی هیچ وقت تو هیچ رسانه ای از جمله بازی-فیلم-انمیش ن وجود نداره واگه هم باشه نقش کم رنگ و چند دقیقه ای داره و تنها انمیشنی که توشو نقش مکمل بازی میکنه The Spectacular Spider-Manو تنها فیلم هم tasm البته تو اسپایدرمن3نقش کمی داشت...واقعا مارک وب کار خوبی کرده که اول گوئن آورده بعد مری جین.
اگه به این سوال پاسخ بدید ممنون میشم :cry:
+1 #17 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-03-18 15:45
من به سوالت جواب میدهم در بازیamizing spaider manبوده و نقش نسبتا پر رنگی هم داشت.در فیلم های قبلی هم ریمی شاید فکر کرده که مریجین بهتر باشه و در فیلم جدید هم که به قول شما هست.در انیمیشن ها هم فکر کنم میخواستند به فیلم های ریمی نزدیک باشد
ولی مارک وب کار خوبی کرده که گوئن را به داستان اورده چون به کمیک ها شبیه تره(منظورم خود فیلمه نه گوئن)
+6 #18 mtm 1392-03-18 15:52
براي اينكه وقتي بازي ها و فيلم ها ساخته شد، گوئن سالها بود كه مرده بود و پيتر داشت با مري جين زندگي ميكرد بنابراين همه مري جين رو به عنوان عشق پيتر ميشناختند. بنابراين سازنده اونا كه نميخواستند بازيباز يا بيننده رو گيج كنند از مري جين استفاده كردند كه خيلي هم سرراست تر بود! ضما اينكه حضور گوئن در كارتون مشكل آفرين بود چون بلاخره بايد كشته ميشد و ميدونيد كه به خصوص در گذشته مرگ كاراكتر ها در كارتون هاي تلويزيوني ممنوع بود! راستي، شما اگه دقت كني گوئن در آخرين قسمت كارتون "اسپايدرمن: مجموعه كارتوني" هم حضور داشت!


marvel.toonzone.net/spideytas/episode/farewell/36.jpg


در اين قسمت پيتر به يك دنياي موازي ميره و با يك اسپايدرمن متفاوت مواجه ميشه كه با گوئن استيسي نامزد كرده ! (خيلي داستان جالبي بود)
تازه آخرشم اسپايدرمن با خالقش يعني استن لي ديدار ميكنه !!!

marvel.toonzone.net/spideytas/episode/farewell/74.jpg
+1 #19 mtm 1392-03-18 15:57
spider-ham ? :lol:

نه اون فقط يه شوخيه ! يك جوك! من كه اونو يك توهين ميدونم ! شما خودت دوست داري اسپايدرمن يك خوك باشه ؟ :-x
+1 #20 amin 1392-03-19 08:06
اقای ترابی خیلی ممنون می شه یه توضیحی درباره ی یکی از لباس ها ی اسپایدرمن به نام alex ross بدید؟
+2 #21 سیاوش پورفلاح 1392-03-19 10:20
فک کنم بعد از گابلین داک آک خبیث ترینه فک کنم! :-*
+4 #22 سیاوش پورفلاح 1392-03-19 10:22
اره من spider-ham رو خوندم خیلی مسخرست ولی دوست دارم یه superior Spider-Ham داشتیم اینطوری بهتر بود! :lol:
باز مثلا اسپاک خوک باشه بد نیست!
+2 #23 mtm 1392-03-19 10:38
«الكس راس» يكي از بزرگترين طراحان تاريخ كميك استريپه كه آثارش خيلي رئاليستي هستش و مثل تابلوهاي نقاشي ميمونه. وقتي در سال 2002 قرار بود فيلم اسپايدرمن توسط سم ريمي ساخته بشه، از او دعوت شد تا چند تا طراحي انجام بده تا در ساخت لباس اسپايدرمن در فيلم مورد استناد قرار بگيره. اما در نهايت ريمي طراحي هاي اونو نپسنديد. البته من خودم هم زياد خوشم نيومد ولي طراحي هايي كه از گرين گابلين انجام داد انصافا خيلي خوب بود و كاشكي در فيلم استفاده ميشد

alexrossart.com/.../...

alexrossart.com/.../...
+1 #24 سیاوش پورفلاح 1392-03-19 11:34
من فقط میدونم تو بازی TASM 2012 لباس Cross-Species بود!
+1 #25 javad 1392-03-19 18:20
آقای ترابی میخواستم بدونم پیتر پارکر noir رفتار و اخلاقش چطوریه؟
مثل پیتر پارکر حال شوخ طبع هست بدذلهگویی میکنه و......؟؟؟؟
+2 #26 mtm 1392-03-19 18:32
راستش كمي فرق ميكرد. يعني اولش كمي فرق داشت. خشن تر بود.. همش دنبال انتقام گرفتن بود ... اسلحه حمل ميكرد و حتي ميتونم بگم كه زيادي دور و بر فليشيا هاردي و كاباره اش ميگشت


ولي زن عمو مي باهاش زياد صحبت كرد و به نظرم در انتهاي داستان خيلي به پيتر پاركري كه ما ميشناسيم نزديك تر شد

البته به نظرم بايد هم اينطور ميبود چون در شرايط و جامعه متفاوتي رشد كرده بود ولي مهم اينه شالوده و روحيه پيتر پاركر در او وجود داشت
شخصيت هاي ديگه هم در ظاهر فرق كرده بودند . مثلا "بن يوريك" (همان خبرنگار شجاع ديلي بيوگل) شده بود يك معتاد تزريقي كه براي ازبورن كار ميكرد اما در نهايت دست به عمل قهرمانانه اي زد و كشته شد و تبديل شد به همون بن يوريكي كه ميشناسيم. به نظرم راز موفقيت در هر اقتباسي همينه . يعني ميشه ظاهر شراط و .... كاركترها رو عوض كرد ولي اگه به ذات و اساس اونا پايبند باشي موفقي.
+2 #27 mtm 1392-03-19 18:33
يك مثال ديگه آقاي سروان استيسي تو فيلم اسپايدرمن شگفت انگيز هستش. بعضي ها ميگن چرا بر خلاف كميك ها به دست ليزارد كشته شد؟ چرا اولش با اسپايدي لج بود؟ ولي من ميگم اينا همش فرعياته! اين مهمه كه شخصيت پردازيش درست بود چون فرد خوبي و وظيفه شناسي بود، در نتيجه يك عمل قهرمانانه كشته شد (درست مثل كميك ها) و .... حالا چه فرقي ميكنه كه ليزارد كشتش يا اختاپوس؟ تازه اين نبوغ كارگردان رو ميرسونه چون هم داستان فيلم رو با كاركترهاي محدودي كه تو فيلمنامه داشته جلو برده و هم به ذات اونا وفادار بوده.
اين توضيحات اضافه رو دادم چون حس ميكنم شما عميق تر به موضوعات نيگا ميكني ...
+3 #28 javad 1392-03-19 18:54
خب من با اسپایدرمن بزرگ شدم و برام جوریه که انگار تو واقعیت وجود داره.

شما هم خیلی عمیق به موضوعات نگاه میکنید چون خودتون یه بار گفتید که در قسمت سوم لباس های اسپایدرمن,برای این لباس دکتر اختاپوس رو نزاشتید چون میخواستید روح پیتر پارکر در آرامش باشه :roll:
+1 #29 salar 1392-03-20 10:37
نه!من فقط فکر کردم اونم یه لباسه!
+2 #30 amir.s 1392-03-20 22:07


آقای ترابی لطفا درباره ی این عکس توضیح دهید.
(اگر عکس نیامده،از لینک پایین برای دیدن عکس استفاده کنید.)
+1 #31 علیرضا 1392-03-21 08:32
آقای ترابی اگراجازه دهیدمن یک مقاله تحت عنوان((تغییرات درلباس کلاسیک مردعنکبوتی)) بنویسم .راستی این لباس بیاندآینده چقدرشبیه آنتی ونوم هستش.
+1 #32 mtm 1392-03-21 10:47
درباره اين لباس تو قسمت دوم مقاله "معرفي لباس هاي مختلف اسپايدرمن" توضيح داده شده
+1 #33 پارسا 1392-03-22 11:57
دو تا سوال داشتم:
1-تو مقاله گفتید که پیتر از هویت 4 قهرمان برای اثبات بی گناهی اش استفاده کرد ولی شما سه تا رو نام بردید.
2-پیتر تا کی عضو گروه بنیاد آینده بود و جانی استورم(مشعل انسانی)
باز گشت؟
+2 #34 mtm 1392-03-22 12:02
نه من از 4 هويت نام بردم: ريكوشه، هورنت، داسك و پرادجي
پيتر تا وقتي كه human torch برگشت عضو future foundation بود
البته هنوز هم عضو افتخاري اين گروه موسسه است
+1 #35 kasra bigdeli 1392-03-27 17:04
آقای مهربانی لطفا درباره ی این عکس توضیح دهید.

upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a5/Asm528variantspiderham.PNG/250px-Asm528variantspiderham.PNG

با تشکر. :lol:
+1 #36 mtm 1392-03-27 19:37
اسمش spider-ham هستش
فکر کنم تو بخش نظرات مقاله "اسپایدرمن در دنیاهای دیگر" درباره اش توضیح داده شده
+1 #37 سیاوش پورفلاح 1392-04-02 19:19
آقای ترابی آرک بیگ تایم جریانش چیه؟
+2 #38 mtm 1392-04-04 12:33
بيگ تايم وقتي شروع شد كه پيتر رفت شركت هورايزن استخدام شد و اونجا تونست براي خودش اختراعات و تجهيزات جديدي بسازه. همزمان هاب گابلين جديد وارد عرصه شد و براي كينگ پين كار ميكرد. اين هاب گابلين تجهيزات جديدي داشت . بنابراين پيتر هم براي شكست دادن اون لباي جديدي درست كرد كه به لباس بيگ تيام معروفه


spidey.ir/images/img/content/motefareghe/spider-man-big-time.jpg
+2 #39 ونداد 1392-04-07 20:34
اقای ترابی چرا اون لباسی که اسپایدر من موقع کشتی گرفتن پوشید را نزاشتید در قسمت قبل هم گفته بودید این لباس میاد
+2 #40 علیرضا 1392-04-11 10:26
کاربرای عزیزمن لینک لباس مردعنکبوتی رابرای کودکان عزیزتان وبرای برادر های کوچولوتون
این از عکساشetvmarket.ir/.../...
buy-in-internet.com/.../...
اینم ازلینک خریدش
buy-in-internet.com/.../...
+1 #41 پارسا 1392-04-12 08:40
من از لباس های 1602وبنیاد آینده خوشم اومد
+1 #42 پارسا 1392-04-12 10:43
از نگاتیو زون هم خوشم اومد
+2 #43 amin 1392-04-20 21:52
بابت جواب ممنون
راستی دقت کردید که لباس جدید اسپاک شبیه همون لباسیه که alex ross طراحی کرده؟
spidermancrawlspace.com/.../.. .
static.comicvine.com/uploads/original/11/113734/3036302-1358479585-spide.jpg
-2 #44 محمد رضا 1392-05-06 15:35
به نظر من لباس مایلز مورالز وقعا زیبا طراحی شده
#45 alispider 1394-05-06 13:31
میشه یک قسمت چهارم درست کنید و درمورد لباس های poison و hydra و flipside توضیح دهید و نامشان را به فارسی بنویسید.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

چرا مرد عنكبوتي را دوست داريم

کلیه حقوق قانونی این وب سايت محفوظ است. هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر تنها با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز می باشد.
.Copyright © 2012 spidey.ir All rights reserved
Email: email.spidey.ir@gmail.com

طراحی سایت قالب جوملا سئو