مطالب برگزیده

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

15 دستیار برتر بتمن

 

15. کری کِلی (Carrie Kelley)

کری کلی - رابین

Caroline Keene "Carrie" Kelley نام اصلی : کارولین کین "کری" کلی -

Batman : The Dark Knight Returns – 1986 اولین حضور :

خالقان : فرانک میلر – کلاوس جانسون – لین ورلی

کری کلی ، رابینی بود که فرانک میلر برای کمیک بازگشت شوالیه تاریکی خلقش کرد و بعد اون هم پیداش نشد. وقتی بتمن پیر شده بود و به شدت آسیب میدید ، کری با بتموبیل بتمنو به بتکیو برد و بعد اونم لباس رابین رو به تن کرد با اینکه بتمن کاملا مخالف این قضیه بود. کری استعداد خوبی در تیراندازی داشت و بیشتر اوقات پلخمونش(تیرکمون دستی) همراهش بود.

بعد ها هم در شوالیه تاریکی دوباره ضربه میزند به عنوان “Catgirl “بازگشت و به بتمن کمک کرد تا مقابل لکس و برینیاک قرار بگیره و لقب "دختری که بتمن هیچوقت نداشت" رو گرفت ولی دیک گریسون پیش بتمن برگشته و به کری هم نیازی نبود و بعد اون هم غیبش زد.

 

14. سیگنال (The Signal)

سیگنال - بتمن

نام اصلی : دوک توماس

اولین حضور : Batman Vol 2 #21 – 2013

خالقان : اسکات اسنایدر – گرگ کاپولو

دوک توماس بعد اینکه حرکت ما رابین هستیم شکل گرفت به اون پیوست تا بتونه از شهرش محافظت کنه ولی خیلی زود ازش خارج شد و به بت فمیلی پیوست و اسم خودشو  “ The Signal”گذاشت.

وقتی ریدلر کنترل گاتهام رو به دست گرفت ازشون خواست که بهش معمایی بگن که نتونه حلش کنه، طی اون کمیک دوک و بتمن اولین بار همدیگر رو ملاقات کردند و دوک به بتمن کمک کرد تا بتونه ریدلر رو شکست بده. بعد اون در کمیک Endgame جوکر تونست خانواده توماس که از میلیونر های گاتهام بودن رو دیوانه کنه و بتمن واسه اینکه دوک دیوانه نشه بهش کمک کرد با جوکر مقابله کنه و خانوادشو پیدا کنه.

همچنین قراره کمیک ماجرا های سیگنال و بتمن به نویسندگی اسکات اسنایدر نوشته بشه.

 

13. عزرائیل (Azrael)

عزرائیل - Azrael

نام اصلی : جین پاول ولی جونیور - Jean-Paul Valley, Jr.

اولین حضور : Batman: Sword of Azrael #1 - 1992

خالقان : دنیس اُنیل – جو کوسادا

طی مدتی بتمن در کمیک “Knightfall” کمرش شکست و بازنشسته شد ، عزرائیل جانشین بتمن در شهر شد . او مثل بتمن مبارز و کارآگاه خوبی بود ولی ترسی از کشتن نداشت و خلافکار هارو از بین می برد. به همین علت دیوانه شد و بتمن و دیک گریسون جلوش رو گرفتند تا بیشتر ازین دیوانه نشه! بعد اینکه بروس وین دوباره بتمن شد عزرائیل ماجراهای خودش به سرپرستی بتمن رو داشت و در کمیکAzrael: Agent of the Bat #100  سال 2003 به دست دشمناش  Biisو  Scratchکشته شد.

 

 

12. بت وینگ (Batwing)

بت وینگ

نام اصلی : دیوید زاویمبه - David Zavimbe

اولین حضور : Batwing #1 - 2011

خالقان : گرنت موریسون یانیک پاکوئِته

بعد اینکه جنایت در کل دنیا بیشتر شد ، بروس وین فهمید که نمیتونه به تنهایی کل دنیا رو پوشش بده. برای همین دنبال فردی با توانایی بالا در آفریقا گشت که بتونه به عنوان بتمن اون منطقه رو پوشش بده.

دیوید به لطف برادر سربازش تونسته بود مبارزه رو از سنین پایین یاد بگیره و بتمن رو تحت تاثیر قرار داد. بروس به اون لباس بت وینگ رو داد تا مقابل تروریست های کونگو و منطقه آفریقا قرار بگیره و ماجراهای بت وینگ در آفریقا شروع شد. بعد بازنشستگی دیوید هم لوکاس فاکس پسر لوسیوس فاکس لباس بت وینگ رو پوشید و الان هم لوکاس فاکس بت وینگه!

 

 

11. اسپویلر (The Spoiler)

استفانی براون - بتگرل

نام اصلی : استفانی براون – Stephanie Brown

اولین حضور : 1992 = Detective Comics #647

خالقان : چاک دیکسون – تام لایل

استفانی دختر یکی از خلافکارای گاتهام بود که در ابتدا به عنوان اسپویلر جنایت میکرد ولی چون عاشق تیم دریک بود از جنایت دست کشید و کمک تیم دریک میکرد. وقتی تیم تبدیل به رد رابین شد ، استفانی بتمن را راضی کرد که لباس رابین را بپوشد و توانست اولین رابین دختر شود. توانایی ـَش نسبت به بقیه رابین ها پایین تر بود و بتمن خیلی با او کار کرد تا بتواند به سطح مورد نظر برسد.

همچنین وقتی باربارا فلج شد و کاساندرا کین هم دیگر نمی خواست لباس بتگرل را بپوشد ، لباس بتگرل را پوشید و به عنوان بتگرل مقابل جرم و جنایت ایستاد .

 

 

 

10. ایس ، سگ بتمن (Ace the Bat-Hound)

ایس ، سگ بتمن

نام اصلی : Ace the Bat-Hound

اولین حضور : Batman #92 – 1955

خالق : بیل فینگر

ایس یکی از سگ های بروس وین بود که همراه بتمن و رابین در ماجراها شرکت میکرد و از قدیمی ترین شخصیت های بت فمیلی است.

ایس توانایی بالایی در شناسایی و دنبال کردن داشت و دیک گریسون هم خیلی بهش علاقه داشت. ایس در رویداد  “No Man’s Land”هم ناپدید شد و دیگر پیدا نشد و دیمین سگ جدیدی رو به نام”Titus”  به بت فمیلی اضافه کرد.

 

 

 

9. بت وومن (BatWoman)

عکس زن خفاشی - بت وومن - بت ومن - batwoman

نام اصلی : کاترین کین - Katherine Kane

اولین حضور : Detective Comics #233 – 1956

خالق : باب کین

کاترین بعد اینکه خواهر و مادرش توسط تروریست ها کشته شد و پدرش هم دستگیر شد ، به ارتش پیوست تا بتونه پدرشو نجات بده و انتقام بگیره. بعد اون هم تنهایی در گاتهام به مبارزه با جرم و جنایت می پرداخت که بتمن اونو زیر نظر گرفت و بهش تمرین های بیشتری داد تا آماده بشه که لباس بت وومن رو بپوشه و به بت فمیلی بپیونده. بعد اون هم ماجرا های خودش به عنوان بت وومن رو شروع کرد و کمیک های خودش رو داره.

طی اولین حضور های بت وومن اون و بتمن رابطه عاشقانه هم داشتند ولی زیاد روش مانور داده نشد و فقط برای این نوشته شد که شایعات همجنس باز بودن بتمن از بین بره.

 

 

8. اورفن (Orphan)

کاساندرا کین - اورفین

نام اصلی : کاساندرا کین - Cassandra Cain

اولین حضور : Batman #567 – 1999

خالقان : کلی پاکت – دارنیون اسکات

کاساندرا دختر دوتا از آدمکش های گاتهام بود که از بچگی برای مبارزه آموزش دیده بود بدون اینکه یاد بگیره حرف بزنه. ولی بعد اینکه وارد جامعه شد تا آزمایش بشه نتونست کسیو بکشه و از کشتن اجتناب کرد. بعد با باربارا دوست شد و با باربارا تمرین میکرد تا اینکه بتمن اونو دید و بهش آموزش داد تا بتونه در نبود باربارا بتگرل بشه و کاساندرا سومین بتگرل شد.

الان هم در رویداد ریبرث به عنوان اورفن در کمیک های بتمن و بت وومن حضور پیدا کرده.

 

  

7. دیمین وین (Damian Wayne)

دیمین وین

نام اصلی : Damian Wayne

اولین حضور : Batman: Son of the Demon – 1987

خالقان : گرنت موریسون – مایک بار

دیمین اولین بار درکمیک بتمن : پسر اهریمن به عنوان نوزادی بی نام و نشان دیده شد ولی مانور زیادی بر روی او داده نشد. سپس در آرک داستانی بتمن و پسرش (2006) به عنوان پسر بروس و تالیا الغول معرفی شد. دیمین کسی بود که از بچگی با لیگ آدمکش ها آموزش دیده بود و برعکس بتمن علاقه زیادی به کشتن داشت اما او تحت تاثیر بتمن قرار گرفت و مانند بتمن مخالف کشتن شد.

بعد از اینکه دیک گریسون بتمن شد (مرگ بتمن به دست دارک ساید) ، تیم دریک هم رد رابین شد و دیمین توانست رابین شود و ماجراهای او و دیک گریسون شکل گرفت که رابطه ای برادرانه و فان دارند. در ریبرث هم دیمین به تین تایتانز پیوست و جای خالی دیک گریسون در گروه را پر میکند.

 

 

 

6. کمیسر گوردون (James Gordon)

کمسیر گوردون

نام اصلی : جیمز "جیم" وورتینگتون گوردون - James "Jim" Worthington Gordon

اولین حضور : Detective Comics #27 – 1939

خالقان : باب کین – بیل فینگر

کمیسر گوردون یکی از شخصیت های ثابت کمیک های بتمن است که همیشه در جنایات مختلف به بتمن کمک میکند. جیمز قبل اینکه به گاتهام بیاید در نیروی دریایی کار میکرد ولی به گاتهام منتقل و تبدیل به رئیس پلیس گاتهام شد. وی در بسیاری از کمیک ها به بتمن از لحاظ اطلاعاتی یاری رسانده و با او همکاری می کند. دیالوگ های بتمن و کمیسر گوردون در بالای پشت بام های گاتهام از جمله صحنه های دائمی و بی نظیر سری کمیک های بتمن می باشد. کمیسر گوردون در بیشتر کمیک ها از هویت بتمن بی خبر است.

 

  

5. رد هود (Red Hood)

رد هود

نام اصلی : جیسون پیتر تاد – Jason Peter Todd

اولین حضور : Batman #357 – 1983

خالقان : گری کانوی – دان نیوتن

بعد از اینکه دیک گریسون از بتمن جدا و تبدیل به نایت وینگ شد، بتمن دستیاری نداشت تا اینکه پسری را در حال دزدیدن لاستیک های بت موبیل پیدا کرد. جیسون بعد از مرگ پدر و مادرش زندگی سختی داشت و به دزدی روی آورده بود که بتمن از جیسون مراقبت کرد و به اون آموزش داد تا بتونه از خودش محافظت کنه. ولی جیسون زیادی خشن بود و در آرک مرگ در خاندان توسط جوکر به طرز وحشیانه ای کشته شد. بعد هم دوباره زنده شد( به دو روش متفاوت!) و میخواست از بتمن بخاطر اینکه جوکر رو نکشته انتقام بگیره. جیسون تبدیل به ضدقهرمان شد و به عنوان ردهود در گاتهام با جرم و جنایت مبارزه میکرد و ترسی از کشتن نداشت. جیسون میخواست جوکر رو بکشه ولی بتمن مانعش شد و بعد اون هم تنهایی با جرم و جنایت مبارزه کرد و یکی از عضو های مخفی بت فمیلی شد.

همچنین در ریبرث ، به همراه خلافکاری به نام آرتمیس و بیزارو ، دارک ترینیتی دی سی شدند و در کمیک Red Hood And The Outlaws ماجراهایی باهم دارند.

 

  

4. رد رابین (Red Robin)

تیم دریک - رد رابین

نام اصلی : تیموتی جکسون دریک – Timothy Jackson Drake

اولین حضور : Batman #436 – 1989

خالق : مارو ولف من

تیم دریک وقتی نه سالش بود به عنوان رابین سوم انتخاب شد.او کسی است که هویت بتمن و رابین را از روی حرکات آکروباتیک دیک گریسون بفهمد.او همچنین فهمید دیک گریسون رابین اول و جیسون تاد رابین دوم بوده و ناراحتی بتمن بخاطر مرگ جیسون بوده است در نتیجه تصمیم میگیرد به بتمن کمک کند و رابین سوم شود.زمان تمرین دادن تیم بیشتر از بقیه رابین ها طول کشید زیرا بتمن نمیخواست دوباره اتفاقی مانند جیسون برای کسی بیفتد.

بعد از مرگ بتمن توسط دارک ساید ، تیم عنوان رد رابین را برگزید و تنهایی به مبارزه با جرم و جنایت پرداخت و رابین بودن را به دیمین سپرد. درحال حاضر، کمیک های کارآگاهی تیم به همراهی استفانی براون در ریبرث رخ می دهد.

 

 

3. آلفرد پنی ورث (Alfred Pennyworth)

آلفرد پنی ورث

نام اصلی : آلفرد تادئوس کِرین پنی‌ورث - Alfred Thaddeus Crane Pennyworth

اولین حضور : Batman #16 – 1943

خالقان : باب کین – دان کامرون

پس از مرگ پدر و مادر بروس ، آلفرد خدمتکار خاندان وین سرپرست قانونی بروس شد و او را بزرگ کرد. وی همیشه کمک حال روحی بتمن بوده و همیشه در کنار او باقی ماند. همچنین آلفرد بخاطر حضور در ارتش و دوره ای هم در MI5 در کنار کمک روحی ، در بعضی مواقع در کنار بتمن مبارزه هم میکند و بتمن را از مرگ نجات میدهد. او همیشه مانند جنتلمن ها رفتار میکند و همیشه به خاندان وین پایبند و از شخصیت های مهم بت فمیلی است.

 

 

2. بتگرل (Batgirl)

بتگرل - بت گرل  - باربارا گوردون

نام اصلی : باربارا جوان گوردون – Barbara Joan Gordon

اولین حضور : Detective Comics #359 – 1967

خالقان : ویلیام دوزیر- ژولیوس شوارتز

باربارا گوردون دختر کمیسر گوردون بدون اینکه پدرش بفهمد به عنوان بتگرل به بتمن کمک میکرد. اولین حضور او به سریال تلویزیونی دهه ی 60 بتمن برمیگردد.حالا چرا توی سریال؟خوب بزارید براتون بگم.وقتی نویسنده ی کمیک های بتمن خواست بتگرل را خلق کند،زیاد مطمئن نبود که این شخصیت با استقبال هواداران روبه رو خواهد شد یا نه؟بخاطر همین اول در سریال او را نشان دادن که با استقبال هواداران روبه رو شد و در نتیجه بتگرل(باربارا گوردن)خلق شد. وی در کمیک شوخی کشنده توسط جوکر فلج شد ولی او تبدیل به اوراکل شد و از روی ویلچر به بتمن کمک میکرد تا وقایع رویداد فلش پوینت که همه چیز تغییر کرد و او دوباره توانست راه برود و دوباره بتگرل شد.

 

 

  1. 1- نایت وینگ (Nightwing)

نایت وینگ

نام اصلی : ریچارد جان "دیک" گریسون – Richard John “Dick” Grayson

اولین حضور : Detective Comics #38 – 1940

خالقان : باب کین – بیل فینگر

اولین رابین و اولین دستیار تاریخ کمیک ، دیک گریسون یکی از اعضای سیرک هالی و نمایش گریسون های پرنده بود که یک شب پدر و مادرش جلوی چشمش کشته شدند ولی خوشبختانه بروس وین آنجا حضور داشت و او را به فرزند خواندگی قبول کرد تا دیک گریسون به سرنوشت بدی دچار نشود. دیک میخواست انتقام پدر و مادرش را بگیرد ولی بروس او را آرام میکند و هویت مخفی اش را به او میگوید تا بتواند راضی اش کند که کسی را نکشد. دیک برعکس بتمن فردی پرشور و نشاط است که از محبوب ترین شخصیت های دی سی به شمار می رود.

دیک سال ها به عنوان رابین کنار بتمن بود ولی بخاطر اختلاف نظراتی که با بتمن داشت از وی جدا شد و تبدیل به نایت وینگ(یک قهرمان کریپتونی) شد و تنهایی با جرم و جنایت مبارزه کرد ولی همیشه به بتمن پایبند بود و در صورت نیاز به او کمک میکرد. همچنین پس از مرگ بتمن ، دیک جانشین بتمن شد و با دیمین به مبارزه با جرم و جنایت پرداخت.

همچنین دیک گریسون توانایی رهبری زیادی دارد و گروه تین تایتانز را خلق کرد و رهبر آن شد. الان در رویداد ریبرث او رهبر گروه تایتانز شده و در بلادهیون با جرم و جنایت مبارزه میکند. 

 

نویسنده:

ریچارد گریسون

All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

10 قهرمان مرد جذاب دنیای کمیک

 10 قهرمان برتری که قدرت های فرابشری ندارند

 10 دستیار (SIDEKICK) برتر کمیک های دی سی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 M.S.H_logan 1396-10-29 09:37
مقاله خوبی بود، ولی بتمن چقدر دستیار داشت.
#2 best of the best 1396-10-29 09:55
به نقل از M.S.H_logan:
مقاله خوبی بود، ولی بتمن چقدر دستیار داشت.

یکی از دلایلی که من همیشه اسپایدرمن رو به بتمن ترجیح داده ام هم همینه
واقعا دوست دارم قهرمان مورد علاقه ام تک و تنها باشه. جدی میگم. برام جذاب تره. و البته واقعا نمیفهمم چطور بتمن با این همه سخت گیری و دقت اجازه میداده یه نوجوان باهاش بیاد؟ چطور بهش اعتماد میکرده ؟چطور جونش رو به خطر مینداخته؟ اخه یه رابین با اون سن و سال باید با بتمن هر شب بره بیرون و با جنایت بجنگه؟ اگه بلایی سرش میومد بتمن چیکار میکرد؟ برام اصلا قابل هضم نیست
#3 t.c.h 1396-10-29 10:27
خیلی خوب بود مرسی ....
یکی از چیزهایی که بتمن رو نسبت به بقیه تمایز میده همین دستیار داشتنشه واقعا دستیارهای بتمن چه در کمیک چه در عالم سینما بسیار خوب حضور داشتند و همین باعث شده که من از بتمن استقبال کنم اخه جذابیت خاصی این دستیار های بتمن به اون میدن
ممنون خیلی وقت بود منتظر همچین مقاله ای بودم
#4 Ultimate spider-man 1396-10-29 11:23
چقدر دستیار.
من وقتی بچه بودم انگلیسی حالیم نبود فکر می کردم دیک گریسون پسر بتمن چقدر سرش با دوستام دعوا میکردم :D
ولی مقاله عالی بود و من اصلا از اون کری کلی خبر نداشتم
راستی یه بلایی سر تیم دریک اومده بود تو نیو ۵۲ کسی خبر داره یادم نیست ولی انگار یکی از بت فمیلی کشته شده بود
#5 agh 1396-10-29 12:59
با تشکر از اقای گریسون بابت مقاله
من به شخصه داستان هایی که توش بتمن تنها کار می کنه رو بیشتر دوست دارم و اگه قراره دستیاری هم حضور داشته باشه بهتره نایت وینگ یا تیم دریک باشه و خیلی خوشم نمیاد اکثر اعضای بت فمیلی در کنارش باشن چون باعث میشه خیلی داستان شلوغ بشه و برای من تنهایی کار کردن بتمن برام جذاب تره و ابهتش هم بیشتر میشه!
بازم ممنونم از اقای فیاضی بابت وقتی که برای نوشتن این مقاله گذاشتید و امیدوارم بازم درباره دی سی مقاله بنویسید.
خسته نباشید
#6 Richard Grayson 1396-10-29 13:25
به نقل از Ultimate spider-man:

راستی یه بلایی سر تیم دریک اومده بود تو نیو ۵۲ کسی خبر داره یادم نیست ولی انگار یکی از بت فمیلی کشته شده بود

منظورت تو ریبرثه ؟ چون تیم دریک توی ریبرث کشته شد و زنده شد. آرک A Lonely Place of Living داخل کمیک های کارآگاهی.
توی شماره 940 کمیک های کارآگاهی تیم فداکاری کرد و درمقابل کلی ربات که به گاتهام حمله کرده بودند قرار گرفت و اونارو دور خودش قرار داد ، بعدشم خودشو ترکوند . ولی درواقع نمرد و توسط Mr.Oz (پدر کریپتونی سوپرمن و یکی از ویلین های سوپرمن) داخل یه سلول زندانی شد . وقتی از سلول فرار کرد فهمید به اینده رفته ، اینده ای که تیم دریک بتمن شده بود(بتمنی خشن که از تفنگ استفاده میکرد) ، با کمک بت فمیلی و بتمن تونست دستگاهی بسازه و برگرده به زمان حال.
#7 Richard Grayson 1396-10-29 13:30
به نقل از best of the best:
به نقل از M.S.H_logan:
مقاله خوبی بود، ولی بتمن چقدر دستیار داشت.

یکی از دلایلی که من همیشه اسپایدرمن رو به بتمن ترجیح داده ام هم همینه
واقعا دوست دارم قهرمان مورد علاقه ام تک و تنها باشه. جدی میگم. برام جذاب تره. و البته واقعا نمیفهمم چطور بتمن با این همه سخت گیری و دقت اجازه میداده یه نوجوان باهاش بیاد؟ چطور بهش اعتماد میکرده ؟چطور جونش رو به خطر مینداخته؟ اخه یه رابین با اون سن و سال باید با بتمن هر شب بره بیرون و با جنایت بجنگه؟ اگه بلایی سرش میومد بتمن چیکار میکرد؟ برام اصلا قابل هضم نیست

بیشتر رابین ها بخاطر یه اتفاقی شدن پسرخونده بروس. یعنی یه اتفاق ناگواری واسشون افتاده و بتمن برای اینکه اون اتفاق روند زندگی اونارو تغییر نده اونارو تربیت کرده. پدر و مادر دیک گریسون جلوی چشمانش مردند و بروس برای اینکه دیک بخاطر انتقام قاتل رو نکشه به فرزند خوندگی قبولش کرد و آموزشش داد تا بتونه از خودش محافظت کنه ولی بهش گوشزد کرد که هیچوقت کسیو نکشه. بعد دیک هم بتمن وابسته دستیار شده بود حدودی و محبوبیتی که دیک بین مردم پیدا کرده بود باعث شد بازهم برای بتمن ، دستیار اضافه بشه تا طرفدار های نوجوون هم بتمن بخونند.
یه بلایی هم سرشون اومد و بتمن بعد جیسون نمیخواست دستیار دیگه ای داشته باشه ولی تیم دریک خیلی خوب تونست بتمن رو متقاعد کنه که آموزشش بده ، البته تیم خیلی دیر رابین شد چون بتمن نمیخواست دوباره اتفاقی مثل جیسون رخ بده.
#8 V.A.A 1396-10-29 13:36
خیلی ممنون اقای ریچارد گریسون بخاطر مقاله
تا مقاله رو دیدم نفر اول ینی دیک گریسون قابل پیشبیتی بود من خودم شخصا از از رد هود خیلی خوشم میاد...
#9 Spider-Fan 1396-10-29 16:09
سلام
مقاله خیلی خوبی بود ممنون
فقط شخصیت یتیم (orphan) فکر میکردم بتگرل دوم باشه
بعد یه سوال الان ردهود با بتمن همکاری میکنه یا هنوزم انتی هیرو هست
#10 Richard Grayson 1396-10-29 16:30
به نقل از Spider-Fan:
سلام
مقاله خیلی خوبی بود ممنون
فقط شخصیت یتیم (orphan) فکر میکردم بتگرل دوم باشه
بعد یه سوال الان ردهود با بتمن همکاری میکنه یا هنوزم انتی هیرو هست

در واقع خیلیا این فکرو میکنند ، چون تصور میکنند باربارا بتگرل اوله ، ولی باربارا بتگرل دومه و بتی کین بتگرل اوله که خیلیا نمیشناسنش.
ردهود تنهایی کار میکنه ولی در مواقع لزوم به کمک بتمن هم میاد .
#11 P.Constantine 1396-10-30 00:31
از موقعی که شما اومدی به این سایت یه دی سی فن واقعی و پر اطلاعات بودی! واقعا از چت کردن باهات لذت می برم! این مقاله هم نشون داد واقعا بلدی مثل آقای ترابی، عمو مختار و دیگر دوستان یه مقاله کامل معرفی پر و پیمون بنویسی!
ممنون از این مقاله ای که نوشتی!

راستی یکی دو شماره از کمیک Supersons رو خوندم کمیک جالبی بود فضای باحالی داشت و آدم رو یاد انیمیشن های خوب دیزنی/پیکسار و دریم ورکس می نداخت!(از خیلی از کمیکای اصلی دی سی بهتر بود)
#12 best of the best 1396-10-30 08:03
به نقل از Richard Grayson:
به نقل از best of the best:
به نقل از M.S.H_logan:
مقاله خوبی بود، ولی بتمن چقدر دستیار داشت.

یکی از دلایلی که من همیشه اسپایدرمن رو به بتمن ترجیح داده ام هم همینه
واقعا دوست دارم قهرمان مورد علاقه ام تک و تنها باشه. جدی میگم. برام جذاب تره. و البته واقعا نمیفهمم چطور بتمن با این همه سخت گیری و دقت اجازه میداده یه نوجوان باهاش بیاد؟ چطور بهش اعتماد میکرده ؟چطور جونش رو به خطر مینداخته؟ اخه یه رابین با اون سن و سال باید با بتمن هر شب بره بیرون و با جنایت بجنگه؟ اگه بلایی سرش میومد بتمن چیکار میکرد؟ برام اصلا قابل هضم نیست

بیشتر رابین ها بخاطر یه اتفاقی شدن پسرخونده بروس. یعنی یه اتفاق ناگواری واسشون افتاده و بتمن برای اینکه اون اتفاق روند زندگی اونارو تغییر نده اونارو تربیت کرده. پدر و مادر دیک گریسون جلوی چشمانش مردند و بروس برای اینکه دیک بخاطر انتقام قاتل رو نکشه به فرزند خوندگی قبولش کرد و آموزشش داد تا بتونه از خودش محافظت کنه ولی بهش گوشزد کرد که هیچوقت کسیو نکشه. بعد دیک هم بتمن وابسته دستیار شده بود حدودی و محبوبیتی که دیک بین مردم پیدا کرده بود باعث شد بازهم برای بتمن ، دستیار اضافه بشه تا طرفدار های نوجوون هم بتمن بخونند.
یه بلایی هم سرشون اومد و بتمن بعد جیسون نمیخواست دستیار دیگه ای داشته باشه ولی تیم دریک خیلی خوب تونست بتمن رو متقاعد کنه که آموزشش بده ، البته تیم خیلی دیر رابین شد چون بتمن نمیخواست دوباره اتفاقی مثل جیسون رخ بده.

حرف شما متین ولی این بچه یتیم ها رو بتمن نمیتونه یه جور دیگه زیر بال و پر خودش بگیره؟ حتما باید اموزششون بده و با خودش ببره بیرون؟! مثلا نمیشه خرجشون رو بده برند دانشگاه؟ حتما باید بیاره پیش خودش تو عمارتش؟
لطفا سعی نکنید پاسخ بدید چون به نظرم هر نوع پاسخی یه جور توجیه میباشد
حقیقتش اینه که رابین یه ترفند فروش بود برای جلب نظر نوجوانان . واقعا دلیل منطقی پشتش نیست.
#13 Remi_GAMBIT 1396-10-30 15:08
بنظر من به ترتیب:
1-آلفرد پنی ورس
2-نایت وینگ
3-کمیسر گردون
4-بتگرل
5-بت وینگ
6-بت وومن
7-ازراعیل
8-رد رابین
9-دیمین وین
(رد هود واقعا به عنوان دستیار بتمنه؟راستی ب نظرتون ما RedHood رو تو DCEU می بینیم؟)
#14 Richard Grayson 1396-10-30 15:34
#13
ردهود با اینکه الان بیشتر تنهایی کار میکنه ولی در بعضی موارد به کمک بتمن هم میاد. ولی خب قبل اینکه ردهود بشه ، به عنوان جیسون تاد کمک های زیادی به بتمن کرد و مدت زیادی رابین بود. تو DCEU معلوم نیست ، فلش پوینت اگه به درستی اقتباس بشه احتمال اینکه اون رابین مرده توی BvS رو به ردهود ربط بدن هست. ولی همه چی در حد حدس و گمانه.
#15 Teen_Titans 1396-10-30 17:27
مقاله خیلی خوبی بود.
نایتوینگ هر چقدر تو کمیک کمیک عاقله به همون اندازه تو Teen titans go ... :D ولی جالبش اینحاست با این وجود تو هر دوتاش خیلی خیلی محبوبه
رد هود هم داستانش خیل جالب نیس ولی از کمیک هاش لذت می برم :-|
12#
تو اینجا داریم در مورد گاتهام حرف میزنیم جایی که خطر جوکر همیشه تهدید شون میکنه اگر آموزش نبینند و مبارزه نکنند هیچ وقت ترس شون نمیریزه و احتمال اینکه جنایتکار بشن خیلی بالاس همین کمیسر گوردون بچه هاشو ول کرد ببین چی شدن
باربارا فلج شد و جیمی یه تبهکار شد
حالا خوبه باربارا دستیار بتمن هم بوده...
و بتمن در رابطه با همه چیز گاتهام خودش رو مسِئول میدونه اگر کار هایی که شما میگید رو میکرد خدایی نکرده بلایی سر نایتوینگ میومد انوقت دیگه خبری از رابین های بعدی نباید میبود
#16 A_H_A 1396-10-30 18:10
بتمنم دیگه یکم لوسش کرده هر کسی که تو خیابون می بینه از بزرگشون تا کوچیکشون میاره تو تیمش
واقعا از نظر شما این همه دستیار یکم شلوغ کاری نیست. آخه کدوم قهرمانی این همه دستیار برا خودش داره مگه مهمونیه آخه :sad: :-|
قهرمان باید مثل مرد عنکبوتی دشمن زیاد داشته باشه خودشم 90 درصد تک و تنها باشه :-)
#17 Spider-Fan 1396-10-30 18:53
به نقل از Richard Grayson:
به نقل از Spider-Fan:
سلام
مقاله خیلی خوبی بود ممنون
فقط شخصیت یتیم (orphan) فکر میکردم بتگرل دوم باشه
بعد یه سوال الان ردهود با بتمن همکاری میکنه یا هنوزم انتی هیرو هست

در واقع خیلیا این فکرو میکنند ، چون تصور میکنند باربارا بتگرل اوله ، ولی باربارا بتگرل دومه و بتی کین بتگرل اوله که خیلیا نمیشناسنش.
ردهود تنهایی کار میکنه ولی در مواقع لزوم به کمک بتمن هم میاد .

ممنون نمیدونستم
#18 Spider-Fan 1396-10-30 19:01
شخصیت های مکمل بتمن خیلی زیادت ولی دیگه یکم شلوغ شده.بت فمیلی الان دیگه اعضاش خیلی زیادن و یه جور بی نظمی ایجاد میکنه.
ولی از حق نگذریم تک تک اعضای بت فمیلی خیلی باحالن و پتانسیل خیلی خوبی دارن.
من اما به شخصه شخصیت های مکمل اسپایدرمن رو ترجیح میدم چون رابطه شون شاگرد و استادی نیست و یه جورایی رفاقت جالبی برقراره. مثلا تو کراس اور spider-verse خیلی خوب به تک تک کاراکتر ها با عناوین برای متعدد پرداخته شده
ولی در کل سلیقه ای هست

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 538 guests and 3 members online

  • Marc Spector
  • mtm
  • mtm

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat