مطالب برگزیده

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

10 چیز مهمی که باید درباره واسپ (Wasp) بدانید

مقدمه: «ژانت ون داین» ملقب به «زنبور» یا «واسپ» (Wasp) از شخصیت های بسیار مهم ماروله که ما در اینجا او را به عنوان یکی از 100 کاراکتر برتر این شرکت معرفی کرده ایم. واسپ معشوقه و همسر «هنک پیم» ملقب به مرد مورچه ای بوده و قدرت های خودش رو از او گرفته . یعنی میتونه سایز خودش رو بزرگ و کوچک کنه (البته دوست داره بیشتر کوچک بشه تا بزرگ!). دو تا بال ویژه هم داره که اجازه میدن پرواز کنه. در این مقاله به نکاتی جالب و مهم درباره این شخصیت میپردازیم.

 

10- واسپ هرگز هویت مخفی نداشته است

 واسپ هرگز هویت مخفی نداشته است

در دنیای کمیک رسمه که قهرمانان برای خودشون هویت مخفی داشته باشند. مثلا اسپایدرمن شخصیتی است که هویت مخفی برایش خیلی مهمه چون اگر بفهمند که پیتر پارکره زندگی عزیزانش به خطر میفته. ولی برخی هم هستند که از اول هویت مخفی نداشته و ندارند . مثلا دکتر استرنج، چهار شگفت انگیز یا پانیشر. ژانت ون داین ملقب به واسپ هم اینطوریه و به خاطر همین هم هست که ماسک نمیزنه. او از اولش یه دختر پولدار و معروف بود که پدرش دکتر «ورنون ون داین» (Vernon van Dyne) نام داشت . وقتی پدرش به دست موجودی بیگانه به قتل رسید نزد «هنک پیم» (مرد مورچه ای) رفت تا انتقام پدرش رو بگیره. هنک اسمش رو گذاشت واسپ و با استفاده از ذرات پیم کاری کرد که بتونه بال دربیاره و به سایز یک حشره دربیاد. از اون موقع او همیشه هویت خودش رو داشته و با همین هویت در مکان های عمومی ظاهر شده است. و خیلی جالبه که مردی که دوستش داشت و باهاش ازدواج کرد یعنی «هنک پیم» بوده که همیشه بحران هویت داشته و بارها و بارها اسم و ظاهرش رو عوض کرده! (این مقاله رو بخونید).

بامبل بی

این رو هم بدونید که چون ژانت هویت مخفی نداره بنابراین شغل واقعی هم داشته . یک بار که مدتی از اونجرز دور شده بود، تصمیم گرفت به تشویق یکی از اقوام خودش وارد عرصه مد و لباس بشه. او در این رشته تحصیل هم کرده . گفته میشه دلیل این که بارها ظاهر لباس ابرقهرمانی خودش رو تغییر داده هم همینه چون به مد و طراحی لباس علاقه شدیدی داره. برای برخی ابرقهرمانان دیگر مثل «شی – هالک» هم لباس طراحی کرده. او همچنین مجری برنامه تلویزیونی به نام "ستاره بعدی آمریکا" (America's Next Star) هم بود . او و هنک پیم در جریان "جنگ داخلی" طرفدار مرد آهنی و قانون ثبت نام از ابرقهرمانان بودند و بنابراین یک شوی تلویزیونی در حمایت از آنان تهیه کرد به نام "جدیدترین ابرقهرمان آمریکا" (America's Next Superhero).

 

9- واسپ بود که نام گروه "انتقام جویان" را انتخاب کرد/ واسپ به بازگشت و احیای کاپیتان آمریکا کمک کرد!

 واسپ بود که نام گروه "انتقام جویان" را انتخاب کرد/ واسپ به بازگشت و احیای کاپیتان آمریکا کمک کرد! 

گروه انتقام جویان اولین بار سال 1963 در دنیای کمیک شکل گرفت. قبل این گروه شاهد بودیم که واسپ و مرد مورچه ای در دنیای کمیک به شکل یک زوج ابرقهرمانی مشغول فعالیت هستند. ولی خطری پیش آمد که باعث شد ثور، هالک و مرد آهنی به کمک هم نیاز پیدا کنند. در نتیجه واسپ و مرد مورچه ای هم به آنها پیوستند تا با تهدید «لوکی» مقابله کنند. پس از شکست دادن لوکی تصمیم گرفتند تا گروهی تشکیل بدهند تا اگر از این به بعد دوباره نیاز بود به کمک مردم بروند. بنابراین دنبال نامی برای گروه خود بودند که ناگهان واسپ فریاد زد : "انتقام جویان" (The Avengers) ! بقیه هم سریع موافقت کردند و اسم گروه همین شد. در مجموع واسپ به عنوان یکی از اعضای موسس گروه اونجرز، یکی از مهم ترین اعضای این گروه در طول تاریخ بوده و گاهی هم به عنوان رهبر انتقام جویان عمل کرده است. او در ضمن عضو و حتی رهبر برخی دیگر از گروه های مربوط به اونجرز مثل Mighty Avengers و Avengers Unity Division هم بوده است.

 

در ضمن، میدونید که استیو راجرز ملقب به کاپیتان آمریکا در دوران جنگ جهانی به درون یخ های قطبی افتاد و تا سالها در آن به صورت حیات تعلیقی زنده ماند. در دنیای کمیک ما در شماره 4 از کمیک اونجرز شاهد بازگشت کاپیتان آمریکا به دنیای مدرن مارول بودیم. در این داستان اونجرز در حال مبارزه با «نیمور» بودند که او ناگهان و به طور تصادفی قالبی از یخ را به درون آب میندازه که شروع میکنه به آب شدن و معلوم میشه که کاپیتان آمریکا درون اون یخ هستش! در این هنگام این واسپ بود که کاپیتان آمریکا رو میشناسه و به بقیه معرفی اش میکنه.

بعدشم مرد آهنی حرفش رو تایید میکنه.

 

 

8- دی سی یک شخصیت مشابه داره به نام «بامبل بی» که از روی واسپ تقلید کرده!

بامبل بی واسپ

واسپ سال 1963 خلق شد و سال 1976 دی سی شخصیتی مشابه ای را خلق کرد به نام «بامبل بی» (Bumblebee) که قدرت هایش، اسمش و ظاهرش درست مثل واسپ بود! فقط رنگ پوستش سیاه بود! اسمش بود «کرن بیچر» (Karen Beecher) و مدتی را هم به گروه "تایتان های نوجوان" پیوست. بعدشم سالها دیگه ازش خبری نشد. کلا شخصیت مهمی برای دی سی نیست و هرگز از نظر محبوبیت به گرد پای واسپ نرسید (شایدم بهتره بگیم به گرد "بال های" واسپ نرسید!).

 

 

7- واسپ به یک زنبور بزرگ هم تبدیل شد!

 واسپ یک بار یک زنبور بزرگ تبدیل شد!

به خاطر ذرات پیم که به بدن خانم ژانت ون داین تزریق شده ، میتونه به سایز حشره دربیارد و با بال های بیو – ترکیبی (bio-synthetic) خودش پرواز کنه. ولی این رو هم بدونید که قدرت های او میتونه باعث بشه که سایز خودش رو افزایش هم بده (درست مثل مرد مورچه ای) ولی خودش دوست نداره بزرگ بشه! (البته چندین بار او را با سایز بزرگ و به شکل غول آسا دیده ایم. مثلا در این تصویر) اما یک بار در دهه 90 به شدت  آسیب دید . هنک پیم هم سعی کرد او را مداوا کنه . در این هنگام نوعی پیله اطراف او ایجاد شد. سپس وقتی ژانت بیدار شد، متوجه شد که دچار جهش ژنتیکی شده و به یک موجود زنبور مانند تبدیل شده! او حس کرد قدرتش از قبل بیشتر شده و تا مدتی در همین وضعیت به مبارزه با خبیث ها ادامه داد. پس از رویداد "انسلات" بود که «فرانکلین ریچاردز» (پسر «رید ریچاردز») او را به حالت سابق خودش برگرداند.

 

6- واسپ به معشوقه الترون تبدیل شده است!

http://www.spidey.ir/images/img/content/robots/jocasta-comics.jpg

در این مقاله گفتیم که هنک پیم و ژانت ون داین با هم ازدواج کردند. ولی به خاطر مشکلات روحی و روانی که برای هنک پیش آمد شروع کرد به کتک زدن همسرش (اون موقع هنک در هویت «یلو جکت» بود). بنابراین پس از مدتی تحمل از هنک طلاق گرفت. سپس در طول سالها شاهد روابط رومانتیک او با دیگر شخصیت های مارول مثل «پالادین» (Paladin)، «هاوک» (Havok)، «تونی استارک» و حتی «هاکای» بودیم. اما عجیب ترین اتفاق رومانتیک برای او زمانی افتاد که ذهنش به عروس «الترون» منتقل شد!!! همان طور که حتما میدانید الترون روباتی خبیث و ویرانگر است که توسط «هنک پیم» خلق شد. الترون بعد از مدتی دلش خواست که همسر داشته باشد! برای اینکه بتونه به مخلوق خودش زندگی ببخشه، «هنک پیم » را دزدید و او را شستشوی مغزی داد تا ذهن و قدرت های ژانت را به بدن روباتی به نام «جوکاستا» انتقال دهد.

بعدش گروه اونجرز از راه میرسند تا جلوی الترون را بگیرند و هم تیمی های خود را نجات دهند. همین مساله فرآیند انتقال را مختل میکند ولی بخشی از واسپ در وجود جوکاستا باقی میماند (این اتفاقات در شماره 162 از کمیک Avengers رخ داد). جوکاستا در نهایت برگشت و به گروه اونجرز ملحق شد. میشه گفت شخصیت مختص به خودش رو دارد و البته به دیگر روبات مشهور گروه اونجرز یعنی «ویژن» بسیار شبیه است. ضمن اینکه عاشق هنک پیم هم شده است ! (احتمالا به خاطر اینکه هنوز بخشی از ذهن و خاطرات ژانت ون داین در او یافت میشه).

جا داره در اینجا به این نکته هم اشاره کنم که یک بار هنک پیم (که اون موقع در هویت «یلو جکت» فرو رفته بود) داشت با دشمنی میجنگید به نام «دکتر اسپکتروم» (Doctor Spectrum). ایشون قدرت های خودش را از جواهری بیگانه به نام Power Prism به دست آورده بود. در هر حال هنک این جواهر رو به دست آورد و فکر کرد میتونه هدیه خوبی برای همسرش یعنی ژانت ون داین باشه. ولی همونطور که میتونید حدس بزنید باعث شد تا او خبیث و به نسخه مونث «دکتر اسپکتروم» تبدیل بشه!

دکتر اسپکتروم

بعدشم به گروه اونجرز حمله کرد ولی در نهایت «ویژن» تونست با قدرت های خودش ژانت رو از کنترل این جواهر خارج کنه.

 

5- واسپ یک بمب زنده شد و جان خودش را فدا کرد!

 واسپ یک بمب زنده شد و جان خودش را فدا کرد!

در رویداد "تهاجم مخفی" (Secret Invasion) شاهد بودیم که نژاد بیگانه فضایی "اسکرال" (که در اینجا معرفی شده اند) برای اینکه به کره زمین تسلط پیدا کنند از مدتها قبل خودشون رو جای شخصیت های مهم مارول جا زده بودند. یکی از اونا «هنک پیم» بود. یعنی یک اسکرال به نام «کریتی نول» (Criti Noll) مدتها بود خودش رو به شکل هنک درآورده بود (عکسش اینجاست). در این حالت بود که واسپ را گول زد و بهش سرمی داد که ادعا میکرد ذرات جدیدی داخلش هست. اما درست وقتی گروه اونجرز داشتند با اسکرال نبرد میکردند، ذرات را فعال کرد و  با این کار باعث شد واسپ به یک بمب بیولوژیکی زنده تبدیل بشه. او به سرعت رشد کرد و نوعی انرژی سیاه مایل به بنفش از خودش ساطع کرد. اما واسپ با رشادت و قبل از اینکه منفجر بشه خودش رو به داخل اسکرال ها انداخت تا بتونه تا جای ممکن عده بیشتری از اونا رو بکشه.

وقتی هنک پیم واقعی برگشت و دید که واسپ جان خودش را فدا کرده تا دیگر قهرمانان را در نبرد با اسکرال ها نجات دهد ، بسیار تحت تاثیر این جانفشانی قرار گرفت و هویت خودش را در کمیکSecret Invasion: Requiemبه واسپ تغییر داد!

 

4- زئوس یک بار نزدیک بود واسپ را مجازات کنه (البته به روش خودش)!

 زئوس یک بار نزدیک بود واسپ را مجازات کنه (البته به روش خودش)!

در دنیای مارول ما «هرکول» را داریم از اساطیر یونان باستان که عضو گروه اونجرز هم بوده است. بنابراین پدرش «زئوس» هم در داستان های مارول دیده شده . یک بار وقتی هرکول در نبردی به همراه اونجرز شرکت داشت ، به شدت زخمی شد و بنابراین زئوس بسیار خشمگین شد و رهبر اونجرز را مقصر دانست که چرا اجازه داده این بلا سر پسر او بیاید. اون موقع هم واسپ رهبر گروه بود (این در حالیه که واسپ به هرکول هشدار داده بود که مواظب باشه ولی به حرفش گوش نداده بود). بنابراین زئوس و دخترش آرتمیس ، واسپ را دزدیدند و به کوه المپ بردند تا مجازاتش کنند (البته میدونید که زئوس زن های خوشگل رو چطور مجازات میکنه، ها؟!) در هر حال با مداخله اونجرز قضیه ختم به خیر شد!

 

 

3- یک واسپ جدید و نوجوان!

واسپ نوجوان

اخیرا شاهد حضور یک واسپ جدید و نوجوان در کمیک های مارول بوده ایم. اسم او «نادیا پیم» (Nadia Pym) است. او دختر هنک پیم و همسر اولش به نام «ماریا ترووایا» است که اصلیتی مجارستانی داشت. در واقع ماریا زندانی سیاسی بود و به آمریکا رفت و با هنک پیم آشنا شد و ازدواج کرد. بعدا که به کشورش برگشت کشته شد. هنک پیم هم نمیدونست که قبل از مرگش باردار شده بوده. بنابراین دخترش به دنیا آمد و روس ها او را پیدا کردند و چون میدانستند دختر هنک پیم است و ممکن است به نابغه ای مثل پدرش تبدیل بشه، او را وارد برنامه Red Room کردند تا تعلیماتی ویژه ببینه (در واقع «بلک ویدو» و «سرباز زمستانی» هم در Red Room تعلیم دیده بودند) . او سپس از تحقیقات پدرش مطلع شد و چون اون موقع خبر رسیده بود که پدرش در مبارزه با «الترون» کشته شده سعی کرد به ذرات پیم دست پیدا کند و مثل پدرش بشود. سپس لباسی درست کرد که شبیه به لباس «واسپ» بود و اسم خودش را گذاشت Ora (که در زبان روسی به معنی Wasp است) . او الان عضو گروهی از قهرمانان نوجوان به نام Champions است. این رو هم بگویم که رابطه خوبی با واسپ اریجینال دارد و ژانت به نوعی مادرخوانده او محسوب میشه.

 

 

2- قضیه واسپ در MCU

 قضیه واسپ در MCU

گفتیم که در دنیای کمیک خانم ژانت ون داین به عنوان واسپ اصلی شناخته میشه. ولی در دنیای سینمایی مارول (MCU) قضیه فرق داره. ما شخصیت «هوپ پیم» را داریم که دختر واسپ اصلی (ژانت ون داین) و هنک پیم (مرد مورچه ای اریجینال) است و نقشش رو خانم «اوانجلین لیلی» بازی میکنه و در واقع او واسپ اصلی در MCU به شمار میاد. اما در دنیای اصلی کمیک های مارول ما همچین شخصیتی به نام هوپ پیم را نداریم! البته در دنیای شماره 982 شخصیتی به همین نام داریم که خبیثه! او در این دنیا دختر هنک پیم و ژانت ون داین است که مرده اند. به همین خاطر تربیت درستی نداشته و به تبدیل به شخصیتی خبیث شده است که بهش لقب "ملکه قرمز" (Red Queen) داده اند. او موسس گروه خبیث Revengers در دنیای خودش است و به گروه اونجرز هم حمله میکنه و ...

 

1- قرار بود واسپ در فیلم "انتقام جویان" حضور پیدا کنه!

 قرار بود واسپ در فیلم "انتقام جویان" حضور پیدا کنه!

واسپ یکی از اعضای موسس گروه اونجرز است. پس طبیعیه که سازندگان فیلم "اونجرز 1" بخواهند از او در این فیلم استفاده کنند. «جاس ویدون» کارگردان این فیلم گفته اون موقع مارول بدجوری دنبال «اسکارلت جوهنسن» بود تا نقش بلک ویدو رو بازی کنه و به همین دلیل تصمیم گرفتند به جای واسپ ، بلک ویدو تو فیلم باشه! البته اگه به هر دلیلی جوهنسن موافقت نمیکرد قطعا از واسپ استفاده میکردند.

حالا که بحث سینما هستش، باید این رو هم بهتون بگم که قبل از اینکه خانم «اوانجلین لیلی» برای نقش واسپ در MCU انتخاب بشه، شایعه بود که مارول میخواد خانم «رشیدا جونز» را برای این نقش انتخاب کنه!

رشیدا جونز، واسپ

جالبه که ایشون در سال 2011 با «پل راد» (که بازیگر مرد مورچه ای هستش) در فیلم "برادر ابله ما" (Our Idiot Brother) بازی کرده بود و به نظر میرسید که با هم میتونند شیمی خوبی داشته باشند. ولی در هر حال مارول در نهایت خانم لیلی را انتخاب کرد که انصافا هم گزینه بسیار خوبیه.

 

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2018

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

چند تا مرد مورچه ای داریم؟

معرفی هویت های مختلف «هنک پیم» (مرد مورچه ای) در دنیای کمیک

10 دشمن برتر مرد مورچه ای (ANT-MAN)

شماره آخر کمیک مقدمه فیلم "مرد مورچه ای و واسپ" ترجمه شد + لینک دانلود

معرفی 10 دشمن برتر "انتقام جویان" (THE AVENGERS)

10 کمیک مهم "مرد مورچه ای" (ANT-MAN)

معرفی کمیک بوک های مهم "مرد مورچه ای" (ANT-MAN)

معرفی شخصیت: مرد مورچه ای

معرفی شخصیت: واسپ

قسمت آخر از کمیک "مقدمه جنگ بینهایت" (INFINITY WAR) ترجمه شد + لینک دانلود

بررسی و تحلیل اولین تریلر منتشر شده از فیلم "مرد مورچه ای و واسپ"

نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای (ANT-MAN)

ایستراگ (EASTER EGG) های جالب فیلم انت من

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 M.J.F 1397-04-21 15:09
عالی بود استاد
بامبل رو عین واسپ زدن نمیدونم چرا مارول شکایت نکرده
اگه تو اونجرز بود خیلی خوب بود چون اونم جزو اولین اعضای گروه بوده و همینطور که تو مقاله بهش اشاره شد اسم گروه رو هم انتخاب کرده
#2 ali.stark 1397-04-21 16:00
عالی بود
#3 امیر رضا 1397-04-21 16:22
مقاله باحالی بود ممنون ;-)
#4 alizbh 1397-04-21 16:53
سلام خدا قوت.مقالتون عالی بود واقعا دستتون درد نکنه که زحمت کشیدید.
فقط ببخشید این سوال رو میکنم چون واسم جالب بود میپرسم.زئوس زنای زیبا رو چجوری مجازات میکرد.ممنون میشم که این سوال رو جواب بدید؟
#5 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-04-21 16:58
خیلی ممنون استاد واقعاً مقاله خوبی بود.بیچاره این واسپ و مرد مورچه ای که همش بلا داره سرشون میاد
#6 Frank Castle A.K.A The Punisher 1397-04-21 17:09
ببخشید ولی کسی میدونه نسخه بلوری فیلم انتقام جویان:جنگ ابدیت کی میاد؟؟؟؟؟
#7 red-spider 1397-04-21 18:03
دستتان درد نکند . مقاله خیلی جالب و مفیدی بود بیشترشون رو به لطف مقالات قبلی می دونستمبه نقل از Eddie Brock A.K.A Venom:
ببخشید ولی کسی میدونه نسخه بلوری فیلم انتقام جویان:جنگ ابدیت کی میاد؟؟؟؟؟

نسخه دیجیتالی : 9 مرداد
4K و DVD :
23 مرداد
#8 walking dead 1397-04-21 18:20
به نقل از Eddie Brock A.K.A Venom:
ببخشید ولی کسی میدونه نسخه بلوری فیلم انتقام جویان:جنگ ابدیت کی میاد؟؟؟؟؟

کیفیت وب دی ال صحنه های حذف شده هم داره؟
#9 your friend 1235 1397-04-21 21:31
مورد 6 را که دیدم با خودم گفتم نکنه مارول شیطنت کنه و اولتران را در قسمت های بعدی مرد مورچه ای یا اونجرز به خاطر واسپ برگردونه چون خیلی هواداران میگن اولتران تو MCU نمرده البته احتمالش خیلی خیلی کمه
اسپویل اینفینیتی وار
.
.
.
اخه مارول تو برگرداندن شخصیت هایی که با شک مردند هم سابقه داشته مثل اینفینیتی وار که رد اسکال را اورد
#10 AliReza.Ta 1397-04-22 02:08
یه مقاله ی بسیار عالیه دیگه ممنون استاد ترابی واقعا اطلاعات جالبی بود از زئوس خیلی تعجب کردم :-*
.
.
کم لطفی می کنید، مقاله به این خوبی
#11 Ultimate spider-man 1397-04-22 07:45
خیلی مقاله عالی بود خیلیاشونو نمیدونستماستاد شما فیلمُ تماشا کردین؟ اگه تماشا کردین نظرتون چی بود؟؟
#12 omiDeadpool 1397-04-22 10:34
به نقل از alizbh:

فقط ببخشید این سوال رو میکنم چون واسم جالب بود میپرسم.زئوس زنای زیبا رو چجوری مجازات میکرد.ممنون میشم که این سوال رو جواب بدید؟

اگه قرار بود بگن که تو همون مقاله میگفتن :P
#13 M.J.F 1397-04-22 11:20
فک کنم اگه قضیه جهان های موازی شروع بشه نسخه شرور قهرمانان رو ببینیم مثل crisis on earth x توی اروورس
اونجا میشه رد کویین رو نشون داد
و ببخشید اسپم میدم اگه میشه در مورد سریال های دیسی هم مقاله بنویسید طرفدارای زیادی داره یکیش خود من و مثل دنیای سینمایی دیسی نیست و یعنی بیخیال داستانای قبلی نمیشه و برا کاراش زمینه سازی میکنه در کل ببخشید اسپم دادم ممنون میشم از اروورس هم مقاله بزارید
#14 D.PARKER 1397-04-22 11:26
تشکر میکنم از استاد ترابی برای مقاله.
خیلی خوبه که سایت برای هر فیلمی که اکران میشه کلی مقاله داره.
بامبل بی رو قبلا میدونستم. انصافا از ضایع ترین تقلید های تاریخه. مارول یه واکنشی باید نشون میداد به نظرم. خیلی اطلاعات جالبی بود. دوباره تشکر از استاد.
#4
لازم نیست کمیک های اونجرز یا هرکول رو بخونی بفهمی چیه.
دوستان بابت اسپم عذر میخوام عذر میخوام و عذر میخوام ولی هیچ وقت جای مناسبی برای مطرح کردن این قضیه پیدا نکردم.
کمیک های vol 5 the flash تا چه شماره ای اومده ؟ من چون از یه سایتی ترجمه میخونم میخوام بدونم چه قدر عقبم.
البته دوستان لطف کردن تو کانال اسپویل کردن امروز که آخرش چی میشه. •_•
#15 alizbh 1397-04-22 22:34
به نقل از D.PARKER:
تشکر میکنم از استاد ترابی برای مقاله.
خیلی خوبه که سایت برای هر فیلمی که اکران میشه کلی مقاله داره.
بامبل بی رو قبلا میدونستم. انصافا از ضایع ترین تقلید های تاریخه. مارول یه واکنشی باید نشون میداد به نظرم. خیلی اطلاعات جالبی بود. دوباره تشکر از استاد.
#4
لازم نیست کمیک های اونجرز یا هرکول رو بخونی بفهمی چیه.
دوستان بابت اسپم عذر میخوام عذر میخوام و عذر میخوام ولی هیچ وقت جای مناسبی برای مطرح کردن این قضیه پیدا نکردم.
کمیک های vol 5 the flash تا چه شماره ای اومده ؟ من چون از یه سایتی ترجمه میخونم میخوام بدونم چه قدر عقبم.
البته دوستان لطف کردن تو کانال اسپویل کردن امروز که آخرش چی میشه. •_•

متاسفانه کمیک نمیخونم.یه موقع هایی مانگا میخونم ولی کمیک علاقه ای ندارم
#16 D.PARKER 1397-04-22 22:47
#15
اصلا لازم نیست کمیکی خونده باشی. اینو به یکی از دوستانت نشون بده تا بهت بگن منظورش چی بوده.
#17 alizbh 1397-04-22 23:01
به نقل از D.PARKER:
#15
اصلا لازم نیست کمیکی خونده باشی. اینو به یکی از دوستانت نشون بده تا بهت بگن منظورش چی بوده.

والا اولا دوستی ندارم که اهل کمیک باشه.یکی هست طرفداره جوکره.بعد نشونش دادم چی بگم بهش
#18 t.c.a 1397-04-23 09:43
مثل همیشه عالی بود ممنون.....
واقعا واسپ شخصیت پیچیده ای داره و به چالش کشیدن این شخصیت در عالم سینمایی mcu واقعا سخته....
خیلی دوست دارم ببینم چطور این شخصیت رو میتونن بی عیب و نقص ازش رونمایی کنن ...
#19 Marc Spector 1397-05-13 06:50
استاد مورد 6
havok رو با c نوشتید(البته اگر این هاوک همون الکس سامرز باشه)
مورد5 خط 5 یه((و))اضافه هستش.
مورد 3 خط 6 نوشتید:((بلک ویدو و سرباز زمستان هم در red room تعلیم دیده))
مجدداً خسته نباشید.
درکل ژانت ون داین توانایی درستی تو انتخاب مرد های زندگیش نداره،یا ضد قهرمانن یا چند شخصیتین،یا هاک آی هستن.
#20 mtm 1397-05-13 11:28
به نقل از Marc Spector:
استاد مورد 6
havok رو با c نوشتید(البته اگر این هاوک همون الکس سامرز باشه)
مورد5 خط 5 یه((و))اضافه هستش.
مورد 3 خط 6 نوشتید:((بلک ویدو و سرباز زمستان هم در red room تعلیم دیده))
مجدداً خسته نباشید.
درکل ژانت ون داین توانایی درستی تو انتخاب مرد های زندگیش نداره،یا ضد قهرمانن یا چند شخصیتین،یا هاک آی هستن.

خدا خیرت بده که غلط های تایپی رو میگی
تصحیح شد
راستی اون مورد مقاله "چند تا مرد مورچه ای داریم" هم اصلاح شد
#21 Marc Spector 1397-05-14 00:10
به نقل از mtm:
به نقل از Marc Spector:
استاد مورد 6
havok رو با c نوشتید(البته اگر این هاوک همون الکس سامرز باشه)
مورد5 خط 5 یه((و))اضافه هستش.
مورد 3 خط 6 نوشتید:((بلک ویدو و سرباز زمستان هم در red room تعلیم دیده))
مجدداً خسته نباشید.
درکل ژانت ون داین توانایی درستی تو انتخاب مرد های زندگیش نداره،یا ضد قهرمانن یا چند شخصیتین،یا هاک آی هستن.

خدا خیرت بده که غلط های تایپی رو میگی
تصحیح شد
راستی اون مورد مقاله "چند تا مرد مورچه ای داریم" هم اصلاح شد

سپاس استاد خیلی لطف کردید.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 560 guests and 4 members online

  • a.v.s
  • hassan91
  • mtm
  • mtm

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat