مطالب برگزیده

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

10 حقیقتی که باید درباره دستکش بینهایت (Infinity Gauntlet) بدانید

مقدمه: دنیای سینمایی مارول بر پایه سنگ های بینهایت و دستکش بینهایت بنا شده است. در این مقاله راجع به سنگ های بینهایت توضیح دادم و حالا وقتشه برم سراغ دستکش بینهایت! سعی میکنم به 10 نکته مهم راجع به این وسیله مهم اشاره کنم.

 

 

10- آیرون من هم دستکش بینهایت را بر دست کرده!

 آیرون من هم دستکش بینهایت را بر دست کرده!

در شماره 12 از سری چهارم کمیک بوک های The Avengers (که توسط «برایان مایکل بندیس» نوشته و «جان رومیتا جونیور» هم آن را طراحی کرد)، مرد آهنی اولین انسانی شد که دستکش بینهایت را به همراه 6 سنگ بینهایت بر دست کرد. این اتفاق در طی داستانی افتاد که در آن خبیثی به نام «هود» (The Hood) قصد داشت تمامی سنگ های بینهایت را جمع کند. سپس دیدیم که اعضای اونجرز به نقاط مختلف جهان رفتند تا سنگ های بینهایت را ردیابی کنند و در نهایت شاهد نبردی بین هود، هالک قرمز و مرد آهنی بودیم و کار به جایی رسید که مرد آهنی تونست به تمام 6 سنگ بینهایت و دستکش بینهایت دست پیدا کنه. اولش به سر او زد که دنیا رو با قدرت های این دستکش به مکان بهتری تبدیل کنه و حتی پدرش و «واسپ» (که اون موقع مرده بود) رو زنده کنه ولی به جای این کارها هود را به یک زندان تله پورت کرد . سپس دستکش بینهایت را پنهان و تک تک سنگ ها را نیز بین اعضای گروه "ایلومیناتی" (Illuminati) تقسیم کرد (برای آشنایی با این گروه مهم و تاثیر گذار در دنیای مارول، این مقاله را بخوانید).

 

9- دستکش بینهایت قدرتی از خودش ندارد!

 دستکش بینهایت قدرتی از خودش ندارد!

شاید براتون جای تعجب باشه که بدونید دستکش بینهایت خودش به تنهایی فقط یک وسیله است که قدرتی ندارد! یعنی فقط یک دستکش طلایی رنگ است که ساخته شده تا سنگ های بینهایت رویش قرار بگیرند. تا به حال هر کسی که دستکش رو خالی (یعنی بدون سنگ های بینهایت) در دست خود گرفته فهمیده که هیچ کاری ازش بر نمیاد! خیلی از شخصیت های خوب و بد هم فهمیده اند که روش هوشمندانه تر اینه که از اول بیفتن دنبال سنگ های بینهایت. ولی وقتی که سنگ ها رو به دست میاری واقعا سخته که همشون رو تو دستت نگه داری چون قدرت زیادی دارند و واقعا نیازه که روی این دستکش قرار بگیرند.

 

8- این ثانوس بود که دستکش بینهایت رو ساخت

شاید براتون سئوال باشه که اولین بار کی و کجا دستکش بینهایت را دیدیم و چه کسی آن را ساخت؟ باید بگویم که اولین بار که ثانوس این سنگ ها رو به دست آورد ، دستکشی بر دست نداشت و اونا همین جوری در جلوی او قرار داشتند:

کمیک thanos 

همانطور که دیدید در پایان صفحه نوشته شده "ادامه در دستکش بینهایت". بنابراین ما اولین بار در داستان دستکش بینهایت دیدیم که ثانوس این دستکش رو بر دست داره و سنگ های بینهایت هم رویش هستند! این صفحه از شماره 44 کمیک Silver Surfer تقدیم شما میشه که در واقع آغاز داستان معروف دستکش بینهایت هستش:

این ثانوس بود که دستکش بینهایت رو ساخت 

در شماره بعدی هم به صراحت به این دستکش ، "دستکش بینهایت" گفته میشه و حتی «مفیستو» (شیطان در عالم مارول) سعی میکنه اون رو از ثانوس بدزده:

مفیستو - ثانوس

مفیستو دستکش بینهایت 

 

7- «نبیولا» بیشتر از هر کسی بابت دستکش بینهایت زجر کشید!

نبولا - دستکش بینهایت

در دنیای سینمایی مارول نقش شخصیت «نبیولا» را «کرن گیلان» بازی میکنه که دختر خوانده ثانوس هستش و خواهر «گامورا» به شمار میاد ولی در دنیای کمیک فرق داره . یعنی دختر خوانده ثانوس نیست و در واقع گاهی دستیار یا نوکر ثانوسه و گاهی هم نوه ثانوس! اما در کمیک تاریخی "دستکش بینهایت" (که سایت ما اون رو اینجا به طور کامل ترجمه کرده) شاهد بودیم که نبیولا نقش عمده ای ایفا کرد. ابتدای داستان ثانوس او میگیرتش و با استفاده از قدرت سنگ های بینهایت او را به خاطر عدم وفاداری لازم به خودش مجازات میکنه. مجازات نبیولا هم خیلی سخت و دردناکه چون ثانوس او را در برزخی دائمی بین مرگ و زندگی نگه میداره و واقعا زجرش میده. ولی در شماره های پایانی نبیولا در یک لحظه فرصت پیدا میکنه دستکش رو بدزده و از ثانوس انتقام بگیره. همین مساله در ادامه باعث میشه قهرمانان داستان بتونند عالم رو نجات بدهند.

 

6- «دارک ساید» اون رو پوشیده ولی به دردش نخورد!

دارک ساید - دستکش بینهایت

دستکش بینهایت وقتی که سنگ های بینهایت رو داره یکی از قوی ترین و مخرب ترین سلاح های عالمه ولی یک محدودیت داره: فقط در عالمی کاربرد داره که در آن ساخته شده! یعنی مثلا دستکش و سنگ های بینهایت دنیای اصلی مارول در دنیای التمیت بی فایده هستند و بلعکس. این مساله دلیل منطقی هم داره چون وقتی سنگ های بینهایت در نتیجه اتفاقات خاص کیهانی در یک عالم خاص به وجود آمده اند پس طبیعیه که در عالم دیگر کار نکنند چون هر عالمی مختصات و ویژگی های خاص خودش رو داره. جالبه که بدونید در سال 2003 و کمیک JLA/Avengers که مشترکا توسط مارول/دی سی منتشر شد، گروه "جاستیس لیگ" مجبور شدند 6 وسیله قوی را از دنیاهای مارول و دی سی جمع کنند که یکی از اونا دستکش بینهایت بود. تا اینکه این دستکش به دست «دارک ساید» در سیاره "اپوکالیپس" افتاد ولی او دورش انداخت چون متوجه شد که در دنیای دی سی بی مصرفه. بعدش اما «فلش» اون رو به دست میاره و میده به قهرمانان داستان. در هر حال این موضوع بار دیگر ثابت میکنه دستکش بینهایت فقط در دنیایی کار میکنه که در آن خلق شده است.

 

5- فیلم "ثور رگنوراک" مشکل دستکش بینهایت را در دنیای سینمایی مارول حل کرد!

خب... اجازه بدهید اول یک کمی مقدمه براتون بگم تا کاملا قضیه براتون روشن بشه. ما ابتدا در سال 2011 و در فیلم ثور در یک لحظه دیدیم که در کلکسیون «اودین» (پدر ثور) دستکش بینهایت وجود دارد. اون موقع این صحنه خیلی سر و صدا به پا کرد و همه فکر میکردند که سرانجام ثانوس به ازگارد حمله میکنه و این دستکش رو به دست میاره.

دستشک بینهایت جعلی

اما چیزی که مشخصه اینه که بعد از گذشت چند سال برنامه های مارول تغییر کرد. یعنی احتمالا اون موقع هم شاید برنامه خاصی برای این دستکش نداشتند و فقط به عنوان یک ایستراگ در این فیلم به کار رفته بود. در هر حال قضیه فرق کرد. چون ما در صحنه میان تیتراژ فیلم انتقام جویان: عصر الترون دیدیم که ثانوس میره و دستکش بینهایت را پیدا میکنه و دستش میکنه. اگر هنوز این صحنه را ندیده اید بروید اینجا.

اون موقع سئوالات زیادی به وجود آمد. یعنی هواداران از خودشون میپرسیدند اگه ثانوس دستکش رو پیدا کرده پس اون دستکشی که در آزگارد دیدیم چی بود؟ تا اینکه اقای کوین فایگی به عنوان رئیس مارول استودیوز اعلام کرد که دو دستکش در mcu وجود داره که یکی از اونا جعلیه. خب حالا سئوال اینه که کدومشون جعلیه؟ ما در فیلم ثور راگناروک به جواب این سئوال میرسیم. یعنی وقتی «هلا» به ازگارد حمله و آنجا را تسخیر میکنه میبینیم که به همراه دستیارش «اسکرج» به جایی که اودین وسایل مهمی در انجا نگه میداره و بهش میگن vault، میروند. بعد وقتی هلا چشمش میفته به اون دستکش بینهایت میگه این جعلیه ! و پرتش میکنه روی زمین!!!

هلا - دستکش بینهایت

بنابراین معلوم میشه دستکشی که در ازگارد نگهداری میشده جعلی بوده و اونی که الان به دست ثانوس افتاده حقیقیه. این مساله البته خیلی هم به نفع کل mcu شد. چون داستان فیلم ثور راگناروک جوریه که در پایان ازگارد نابود میشه. بنابراین اگر این دستکش واقعی بود که الان دیگه نابود شده بود !

نکته دیگر که شاید ما اگه از اول بهش توجه کرده بودیم میفهمیدیم که دستکش بینهایت آزگارد از اولش جعلی بوده، این بود که برای دست راسته! در حالی که در دنیای سینمایی از اولش این دستکش رو روی دست چپ ثانوس دیده بودیم. بنابراین این دستکش مختص دست چپ ساخته شده و در فیلم "جنگ بینهایت" هم ملاحظه کردید که ثانوس در تمام مدت اون رو تو دست چپش داره.

 

4- در دنیای التمیت دو دستکش بینهایت وجود داره!

- در دنیای التمیت دو دستکش بینهایت وجود داره!

کمیک بوک های التمیت (Ultimate Comics) بسیار محبوب و موفق بودند (در این مقاله میتونید درباره اونا اطلاعات کسب کنید). ولی در انتهای رویداد "جنگ های پنهان" این دنیا نابود شد ولی چندی پیش در شماره نهایی کمیک Spider-Men II (که اینجا ترجمه شده) دیدیم که این دنیا دوباره برگشته (این مقاله رو بخونید). در هر حال، در دنیای التمیت در واقع دو دستکش بینهایت و 8 سنگ بینهایت وجود داره! هر دستکش شامل 4 سنگ میشه. از بین این 8 سنگ، 6 تا درست مثل دنیای اصلی هستند (یعنی سنگ های فضا، ذهن، واقعیت، قدرت، زمان و روح) ولی دو تای دیگر هرگز نامگذاری نشدند و ما تا به حال نمیدونیم که اسمشون چیه! در هر حال، در شماره 25 از کمیک Ultimate Comics: Ultimates که سال 2011 منتشر شد، دیدیم که "شیلد" دستکش و سنگ های بینهایت رو داره تا اینکه یکی از دشمنان اصلی اونجرز به نام «کنگ» میاد و «بروس بنر» رو از زندانش آزاد میکنه و باعث میشه تبدیل به هالک بشه. هالک هم به دستکش ها دسترسی پیدا میکنه ولی خوشبختانه سنگ های روی دستکش ها کامل نبود و در نهایت به لطف زره جدید مرد آهنی شکست خورد.

نکته دیگر اینه که بر خلاف دنیای اصلی، این سنگ ها در اثر یک رخداد بزرگ کیهانی به وجود نیامدند، بلکه روی کره زمین خلق شدند. این باعث شد تا نحوه پیدا کردن اونا باور پذیرتر بشه. چون واقعا یه کم سخته که قبول کرد شخصیت های دنیای کمیک تک تک اونا را از گوشه های مختلف عالم پیدا کرده باشند. به نظرم به خاطر همین هم هست که در دنیای سینمایی مارول نیز دو سنگ بینهایت در زمین نگهداری میشدند.

 

3- قدرت دستکش بینهایت محدودیت داره

دستکش بینهایت (وقتی که سنگ های بینهایت به طور کاملا رویش قرار داشته باشند) یکی از قوی ترین سلاح های کل عالم است ولی قوی ترین نیست. به طور مثال نتونست جلوی برخورد دنیاهای مختلف رو با هم بگیره تا از وقوع اتفاقات رویداد "جنگ های پنهان" جلوگیری بشه. همچنین برخی از نیروها و موجودات کیهانی در عالم مارول هستند که ثابت شده از دستکش بینهایت قوی تر هستند . مثلا «دادگاه زندگی» ازش قوی تره (این مقاله رو بخونید) و نه تنها قدرتش از قدرت های سنگ های بینهایت بیشتره بلکه تونسته نوع کاربرد اونا رو هم تغییر بده (مثلا یه بار اجازه نداد در کنار هم بشه ازشون استفاده کرد). دادگاه زندگی همچنین در شماره 1 از کمیک Infinity Watch کاری کرد که تاثیر قدرت این سنگ ها از بین بره. همچنین از یادمون نره که دادگاه زندگی در نهایت به دست «بیاندرز» (Beyonders) کشته شد (چون سعی کرد از برخورد دنیاهای مختلف در رویداد "جنگ های پنهان" جلوگیری کنه). پس نشون میده که بیاندرز هم از دستکش بینهایت قوی تر هستند! یک موجود دیگر هم هست به نام "والای همگان" (The One Above All) که میشه گفت خدای مطلق دنیای ماروله.

 

2- دستکش بینهایت دنیای کارتونی مارول فقط 5 سنگ داره!

دستکش بینهایت دنیای کارتونی مارول فقط 5 سنگ داره!

در دنیای شماره 12041 که در واقع دنیایی هستش که کارتون های اخیر دیزنی/مارول مثل Ultimate Spider-Man، Avengers Assemble و ... در آن جریان دارند، تمام سنگ های بینهایت هستد به جز سنگ روح! احتمالا دلیلش اینه که این سنگ یه جورایی با مرگ و زندگی در ارتباطه و سازندگان این کارتون ها دوست ندارند که ذهن بچه ها را با این مباحث درگیر کنند. در هر حال، سنگ های بینهایت اولش در فصل دوم سریال Avengers Assemble دیده شدند (در جنگی بین «رد اسکال» و «اونجرز»). سپس در اپیزود 13 قدرت های آنان توسط «الترون» تخلیه شد و بعدشم تاثیر زیادی در سریال نداشتند.

 

1- چه کسانی دستکش بینهایت را بر دست گرفته اند؟

خب تا اینجا تو مقاله گفته شد که ثانوس، آیرون من، نبیولا و هالک دنیای آلتمیت توانسته اند دستکش بینهایت رو در حالی که سنگ های بینهایت داخلش بوده ، بپوشند (و همچنین «دارک ساید» که البته به دردش نخورد!) اما بقیه چطور؟ اجازه بدید بهتون بگم:

ادام وارلاک

آدام وارلاک در کمیک "دستکش بینهایت" وقتی نبیولا نتونست دستکش رو کنترل کنه، این کار رو کرد و به قدرت های اون دست یافت ولی بعدا گروه "نگهبانان بینهایت" (Infinity Watch) رو تشکیل داد و سنگ های بینهایت رو بین خودش، «گامورا»، «درکس»، «پیپ» و «مون دراگون» تقسیم کرد چون دوست نداشت همه سنگ ها دست خودش باشه یا یه وقت فاسد نشه!

عکس magus 

همانطور که در این مقاله گفته شد «ماگوس» در واقع نیمه تاریک و خبیث آدام وارلاک است که در شماره 5 از کمیک Infinity War تونست به دستکش بینهایت دست پیدا کنه. ولی خوشبختانه معلوم شد ثانوس سنگ واقعیت رو با یک نسخه جعلی عوض کرده و به همین دلیل ماگوس شکست خورد و توسط آدام وارلاک در داخل سنگ روح زندانی شد.

رید ریچاردز - دستکش بینهایت

همانطور که در این مقاله هم گفتیم «رید ریچاردز» (رهبر گروه "چهار شگفت انگیز") از خود سنگ های بینهایت استفاده کرد تا اونا رو از عالم هستی محو کنه و همه رو از شرشون راحت کنه (!) ولی جواب نداد. بعدشم هم «واچر» (Watcher) که ناظر بر تمام رخدادهای عالم مارول است، ظاهر شد و تایید کرد که سنگ های بینهایت بخشی از تعادل کیهانی عالم هستند و نمیشه اونا رو نابود کرد چون اگر اینطور بشه عالم دچار هرج و مرج میشه. بنابراین رید ریچاردز هم جزو اونایی هستش که دستکش رو پوشیده.

پلنگ سیاه - دستکش بی نهایت 

در کمیک فوق العاده "جنگ های پنهان"، «پلنگ سیاه» و «نیمور» موفق میشوند دستکش بینهایت رو در جزیره مخفی دکتر استرنج پیدا کنند. سپس پلنگ سیاه ازش بر علیه «دکتر دووم» (که به خدای این دنیا تبدیل شده بود) استفاده کرد . بعد از اینکه او شکست خورد ، پلنگ سیاه خودش رو به گذشته تله پورت کرد و اوضاع مثل اولش شد.

کاپیتان امریکا - دستکش بینهایت 

در شماره 3 از سری دوم های کمیک New Avengers دیدیم که «استیو راجرز» هم عضو گروه "ایلومیناتی" شده. اون موقع بحث برخورد دنیاها با هم زیاد بود. بنابراین استیو انتخاب شد تا دستکش بینهایت را بر دست کنه و جلوی این اتفاق رو بگیره. او هم سعی کرد این کار را بکنه ولی زیادی بهش فشار آورد و باعث شد تا بشکنه! بنابراین از اون وقت به بعد اگر میخواستن که جلوی برخورد یک دنیا رو با دنیای اصلی بگیرن باید نابودش میکردن. ولی خب معلومه که استیو زیر بار این کار نرفت و بنابراین گروه ایلومیناتی ذهنش رو پاک کرد تا هیچی از این وقایع یادش نیاد!

 موج سوار نقره ای دستکش بینهایت

«نورین راد» ملقب به موج سوار نقره ای در شماره 49 از سری دوم کمیک های What if? به دستکش بینهایت دست یافت و عالم رو به بهشت تبدیل کرد و عشقش Shalla Bal    رو هم زنده کرد. ولی عشقش او را متقاعد ساخت که بهتره قبل از اینکه این همه قدرت فاسدش کنه دستکش رو رها کنه.

موج سوار تاریک

یک بار هم در کارتون بچه گانه The Superhero Squad   موج سوار نقره ای به دستکش بینهایت دست یافت و تبدیل شد به Dark Surfer

نورمن ازبورن - دستکش بینهایت

و اما یک بار در کمیک دیدنی و زیبای "سلطنت تاریک گرین گابلین" که اینجا ترجمه شده است، دیدیم که نورمن آزبورن به عنوان بدترین دشمن مرد عنکبوتی به دستکش بینهایت دست یافت و سعی کرد با قدرت های آن پدرش را در دوران کودکی بسیار اذیتش میکرد را مجازات کند! این کمیک هم What If? است و در دنیای اصلی مارول جریان ندارد.

مرد عنکبوتی دستگش بینهایت 

سال 2010 مارول یک سری کمیک برای بچه ها چاپ کرد به نام Avengers and the Infinity Gauntlet که داستانش در دنیای اصلی مارول جریان نداشت. در این داستان ثانوس به جای اینکه کسی رو بکشه، باعث میشه نصف دنیا ناپدید بشه . گروهی از ابرقهرمانان مثل اسپایدرمن، ولورین، میز مارول و هالک میرن فضا تا با ثانوس مقابله کنند. تا اینکه در حین مبارزه اسپایدرمن دستش به دستکش بینهایت ثانوس میرسه و باهاش آرزو میکنه که ثانوس هرگز نتونسته باشه بهش دست پیدا کنه. بنابراین بعدش میبینیم که اسپایدرمن دوباره به زمین برگشته و بقیه هم چیزی یادشون نمیاد. یعنی از شانس بد اسپایدرمن کسی یادش نمیاد که دنیا رو نجات داده!

لاکجا - دستکش بینهایت

Lockjaw and the Pet Avengers نام یک کمیک بچه گانه و 4 قسمتی بود که در آن «لاکجا» سگ معروف "نا انسان ها" به دنبال سنگ های بینهایت میره (چون به سنگ ذهن دست پیدا کرده و هوشمند شده بود!). دوستانش هم او را همراهی میکردند. وقتی هم که ثانوس از راه میرسه برایش یک قلاده درست میکنند تا سنگ ها رو بذاره داخلش و باهاش بجنگه!

دکتر دووم - دستکش بینهایت 

زمانی هم بود که دکتر دووم با چهار شگفت انگیز همکاری میکرد (در کمیک" "بنیاد آینده" که به اختصار FF نامیده میشد). او در شماره های 14 تا 16 این کمیک جان خودش رو برای نجات زمین میده و وقتی بیدار میشه خودش رو در میان "شورای ریدها" میبینه که اعضایش را «رید ریچاردز» های دنیاهای موازی تشکیل داده بودند که آدم های خبیثی هم هستند . دووم سپس به دستکش های بینهایتی از دنیاهای مختلف دست پیدا میکنه و سعی میکنه دکتر دووم هایی که اسیر شده اند را آزاد کنه.

بابا نوئل دستکش بینهایت 

و دست آخر میرسیم به بابا نوئل (Santa Claus)! بله درست شنیدید ، بابا نوئل! در دنیای مارول انگار بابا نوئل واقعیه و با تونی استارک هم دوسته! در کمیک Marvel Holiday Spectacular 2009 دیدیم که گوزن های بابا نوئل جعلی از آب در آمده اند ! (یعنی معلوم شده از نژاد بیگانه «اسکرال» هستند) او از تونی و گروه ایلومیناتی میخواد که بهش دستکش بینهایت رو قرض بدهند تا بتونه تمام اسباب بازی ها رو در شب کریسمس تحویل بده! اونا هم قبول میکنند (!) ولی قدرت دستکش و سنگ های بینهایت اونقدر زیاده که باعث میشه بابا نوئل قاط بزنه و خبیث بشه! آخرش هم «نیمور» با پرتاب یه گلوله برفی به سمتش باعث میشه دستکش از دستش بیفته و دوباره آدم خوبی بشه! بعد تونی بهش یه گوزن روباتیک میده تا مشکلش حل بشه!

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

10 حقیقتی که باید درباره سنگ های بینهایت (INFINITY STONES) بدانید

معرفی ثانوس

رتبه بندی 15 سلاح قدرتمند دنیای کمیک

شماره آخر كمیك "دستكش بینهایت" (THE INFINITY GAUNTLET) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

10 چیز مهمی که از کمیک "مقدمه جنگ بینهایت" فهمیدیم

10 حقیقتی که باید درباره ثانوس (THANOS) و خانواده اش بدانید

15 شخصیت گمنام دنیای کمیک که به شهرت دست یافتند!

معرفی 10 دشمن برتر "انتقام جویان" (THE AVENGERS)

5 رویارویی برتر مرد عنکبوتی و ثانوس (THANOS)

15 شخصیتی که می توانند بر سلستیال ها غلبه کنند

معرفي نیروی های کیهانی در دنیای مارول

15 شخصیت خبیث برتر دنیای کیهانی مارول

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 m.h.f 1397-02-14 11:24
حالا خوب شد روی دارک ساید کار نکرد وگرنه برای قهرمانا خیلی بد میشد.خسته نباشید آقای ترابی عالی بود عالی.
#2 hassan91 1397-02-14 12:17
ساختن دستکش توسط خود ثانوس جالب بود.
مقاله دستکش و سنگ بی نهایت واقعا خیلی لازم و مفید بود. دستتون درد نکنه :-)
#3 alispider 1397-02-14 13:32
استاد مثاله عالی بود خسته نباشید.شما داخل مقاله به کمیک های what if اشاره کردید که سیلور سورفر دستکش رو دستش میکنه.به نظرم در بخش چه کسانی به دستکش بی نهایت دست پیدا کردند نورمن آزبورن رو هم اضافه کنید چون داخل کمیک what if که در سایت ترجمه شده نورمن آزبورن دستکش بی نهایت رو دستش میکنه.
#4 alihdz 1397-02-14 15:12
این مقاله و مقاله قبلی عالی بودن یعنی دارین برا جنگ بینهایت کولاک میکنین کی فکرشو میکرد این همه سورپرایز داشته باشیم واسه جنگ بینهایت منتظر بعدی هاش هم هستیمببخشید بابت اسپم
چند روز پیش رفته بودم عضو یه کانالی شده بودم که جوک های خنده داری درمورد کمیک گذاشت ولی دیدم یه پست گذاشته بود که مقاله های استاد ترابی رو با مقاله های استاد مختار مقایسه کرده بودن و از اصطلاح های رکیک (!) هم استفاده کرده بودن و میگفتن که استاد مختار مقاله های بدی مینویسه و ضد دیسی هستش مثلن مقاله های ۱۰ دشمن برتر آیرون من و کاپیتان آمریکا رو با مقاله های ۵۰ دلیل برای تنفر از bvs و ۱۵ اشتباه کریستوفر نولان در تریلوژی دارک نایت مقایسه کرده بودن و یه دفعه هم که برا خیلی وقت پیش بود به سایت و اعضا بد و بیراه گفته بودن اگه صلاح میدونین لینکش رو بذارم
#5 امیر رضا 1397-02-14 15:15
عالی عالی عالی.
واقعا این مقاله ها روح آدم رو سرحال میکنه :lol:
راستی گرین گابلین رو هم نگفتید برای تصاحب دستکش الان عمو مختار میادا
#6 The spider 1397-02-14 15:26
تقریبا میدونستم چه کسایی دستکشو تو دستشون کردن جز بابانوئل :-| خیلی هم ایده جالبی برای استفاده ازش به کار بردن.
شخصیت آدام وارلاک واقعا نیاز به حضور تو دنیای سینمایی مارول داره این همه پتانسیل برای یک فیلم ابرقهرمانی موفق خیلی زیاد هم هست.
#7 Tara 1397-02-14 16:15
وای روز به روز تنوع مقالات بیشتر و عناوین جذابتر میشه
من بابانوئل و لاکجا رو نمیدونستم که با این مقاله فهمیدم
#4

نمیونم شما بودی یا خیر اما یکی دیگه هم چند روز پیش یه چیز شبیه اینو گفت و بنظرم خیلی اشتباه میکنید که میاین اینجا مطرح میکنید
چون در سطح این سایت و اساتیدش نیست که جواب یه سری ادمهای سبک رو بدن
لطفا دیگه چیزی نگین در این باره شما هم توجهی نکنید
#8 mtm 1397-02-14 16:23
به نقل از alihdz:


ببخشید بابت اسپم
چند روز پیش رفته بودم عضو یه کانالی شده بودم که جوک های خنده داری درمورد کمیک گذاشت ولی دیدم یه پست گذاشته بود که مقاله های استاد ترابی رو با مقاله های استاد مختار مقایسه کرده بودن و از اصطلاح های رکیک (!) هم استفاده کرده بودن و میگفتن که استاد مختار مقاله های بدی مینویسه و ضد دیسی هستش مثلن مقاله های ۱۰ دشمن برتر آیرون من و کاپیتان آمریکا رو با مقاله های ۵۰ دلیل برای تنفر از bvs و ۱۵ اشتباه کریستوفر نولان در تریلوژی دارک نایت مقایسه کرده بودن و یه دفعه هم که برا خیلی وقت پیش بود به سایت و اعضا بد و بیراه گفته بودن

خدا رو شکر! واقعا خوشحالم
این یعنی اینکه ما رو میبینن و بهمون توجه میکنن
به قول معروف "کسی به قطار ساکن که حرکت نمیکنه سنگ نمیزنه"
و سایت spidey.ir همیشه در حال حرکته
از اون روز اول هم بهمون حسودیشون میشد و چشم دیدن ما رو نداشتن
چون از ته دارن میسوزن که اینهمه مطالب تاثیر گذار داریم و اینهمه ازمون بازدید میشه
ولی از یه طرف ناراحتم که دشمنامون اینقدر احمق و بی سوادن
دشمن نادان خیلی بده
در کل خدا رو شکر. هر چی بیشتر بهمون کار داشته باشن خوشحال تر میشم! چون میفهمم درست زدیم به "هدف"
#9 mtm 1397-02-14 16:30
به نقل از mtm:
به نقل از alihdz:


ببخشید بابت اسپم
چند روز پیش رفته بودم عضو یه کانالی شده بودم که جوک های خنده داری درمورد کمیک گذاشت ولی دیدم یه پست گذاشته بود که مقاله های استاد ترابی رو با مقاله های استاد مختار مقایسه کرده بودن و از اصطلاح های رکیک (!) هم استفاده کرده بودن و میگفتن که استاد مختار مقاله های بدی مینویسه و ضد دیسی هستش مثلن مقاله های ۱۰ دشمن برتر آیرون من و کاپیتان آمریکا رو با مقاله های ۵۰ دلیل برای تنفر از bvs و ۱۵ اشتباه کریستوفر نولان در تریلوژی دارک نایت مقایسه کرده بودن و یه دفعه هم که برا خیلی وقت پیش بود به سایت و اعضا بد و بیراه گفته بودن

خدا رو شکر! واقعا خوشحالم
این یعنی اینکه ما رو میبینن و بهمون توجه میکنن
به قول معروف "کسی به قطار ساکن که حرکت نمیکنه سنگ نمیزنه"
و سایت spidey.ir همیشه در حال حرکته
از اون روز اول هم بهمون حسودیشون میشد و چشم دیدن ما رو نداشتن
چون از ته دارن میسوزن که اینهمه مطالب تاثیر گذار داریم و اینهمه ازمون بازدید میشه
ولی از یه طرف ناراحتم که دشمنامون اینقدر احمق و بی سوادن
دشمن نادان خیلی بده
در کل خدا رو شکر. هر چی بیشتر بهمون کار داشته باشن خوشحال تر میشم! چون میفهمم درست زدیم به "هدف"

البته به این افراد این رو هم بگید که همین عمو مختار کلی هم مقاله درباره دی سی نوشته مثل "10 کمیک برتر جوخه انتحار" یا 10 ابر خبیث کمیک بوکی برتر که در اون "جوکر" شخصیت اوله!
و خیلی های دیگه که من الان یادم نیست ...
خودمم که حتما میدونید چقدر مقاله تو سایتم راجع به دی سی نوشتم و باعث شدن اطلاعات کاربران درباره شون زیاد بشه. کافیه فقط دقت کنید به مناسبت اکران فیلم جاستیس لیگ چقدر مقاله که ننوشتم و چقدر وقت براشون نزاشتم
#10 Spider-Fan 1397-02-14 16:37
خسته نباشید استاد
مقاله ها روز به روز بیشتر و متنوع تر میشن.

ولی چه باحال که دارک ساید دستکش رو پوشیده و به کارش نیومده :lol: یعنی ته ضد حال
ولی تعجب میکنم که به ازای هر کدوم از یونیورس های مارول چند سنگ بینهایت و یک دستکش بینهایت هم هست :o

قضیه one above all هم باحاله!!!
در واقع خود استن لی، خالق تقریبا کل کاراکتر های ماروله که حالا شده خدای عالم مارول
حال کردین خلاقیت رو؟!

یادش بخیر تو کراس اور secret wars که دیدم بلک پنتر هم دستکش بینهایت رو دست گرفته چقدر شوکه شدم.
ولی آخه دیگه چرا بابانوئل؟! :-| :D تا کادوی بچه ها رو به موقع برسونه؟! اصلا چرا تو یونیورس مارول باید بابانوئل وجود داشته باشه؟!
(حالا دی سی فن ها کم گیر میدادن به رئالیسمی بودن داستان ها و یونیورس مارول اینم روش :lol: )
#11 Spider-Fan 1397-02-14 16:48
به نقل از alihdz:

چند روز پیش رفته بودم عضو یه کانالی شده بودم که جوک های خنده داری درمورد کمیک گذاشت ولی دیدم یه پست گذاشته بود که مقاله های استاد ترابی رو با مقاله های استاد مختار مقایسه کرده بودن و از اصطلاح های رکیک (!) هم استفاده کرده بودن و میگفتن که استاد مختار مقاله های بدی مینویسه و ضد دیسی هستش مثلن مقاله های ۱۰ دشمن برتر آیرون من و کاپیتان آمریکا رو با مقاله های ۵۰ دلیل برای تنفر از bvs و ۱۵ اشتباه کریستوفر نولان در تریلوژی دارک نایت مقایسه کرده بودن و یه دفعه هم که برا خیلی وقت پیش بود به سایت و اعضا بد و بیراه گفته بودن اگه صلاح میدونین لینکش رو بذارم


آقا چه وضعشه!!!
سر اکران همین فیلم داغون Justice League و نسخه بلوری ش و... چقدر مقاله و تاپ لیست و... رو صفحه اول سایت قرار گرفت (که خیلیاشون رو هم عمو مختار نوشته بودن!)
بعد هم توی تاریخ این سایت عمرا یکبار هم به یه کاراکتر (بدون توجه به اینکه کارکتر ماروله یا دی سی) توهین شده باشه.
این همه کمیک با لینک مستقیم و مقاله های مختلف و ... همه رایگان رو سایت قرار میگیره هم از مارول و هم از دی سی اونوقت این کانالا ول کن نیستن که
#12 امیر رضا 1397-02-14 21:09
به نقل از امیر رضا:
عالی عالی عالی.
واقعا این مقاله ها روح آدم رو سرحال میکنه :lol:
راستی گرین گابلین رو هم نگفتید برای تصاحب دستکش الان عمو مختار میادا

ببخشید آقای alispider تازه نظرتون رو درباره گرین گابلین دیدم
من نخونده اومدم نظر دادم ببخشید :cry:
#13 AliReza.Ta 1397-02-15 11:11
استاد ترابی پس تئوری من درست از آب دراومد (تئوری گامو)
خدا رو شکر یه بار حداقل درست گفتم
#14 mtm 1397-02-15 16:54
به نقل از alispider:
استاد مثاله عالی بود خسته نباشید.شما داخل مقاله به کمیک های what if اشاره کردید که سیلور سورفر دستکش رو دستش میکنه.به نظرم در بخش چه کسانی به دستکش بی نهایت دست پیدا کردند نورمن آزبورن رو هم اضافه کنید چون داخل کمیک what if که در سایت ترجمه شده نورمن آزبورن دستکش بی نهایت رو دستش میکنه.

راستش در اصل اصلا نباید به what if اشاره میکردم چون در دنیای اصلی رخ نمیدن
ولی حالا که اشاره کردم و به اون نورمن ازبورن اشاره نکردم قطعا شر میشه! الانه که مختار بیاد و شر به پا کنه :lol:
پس الان مقاله رو اپدیت کردم و نورمن رو هم توش گذاشتم
#15 Cap-Spider Potter 1397-05-14 15:01
ماشالله ماشالله !!
ماشالله سایت انقد مقالات متعدد و با کیفیت به مناسبت اکران Infinity War کار کرده که صفحات اول سایت تماما پر شده !!
واقعا این سایت بزرگترین سایت کمیک بوکی ایران و خاورمیانه هست، در این شکی نیست...
من فقط میتونم به نوبه خودم از زحماتی که جناب ترابی و تمام عوامل سایت برای خدمت به جامعه کمیک کشیدن تشکر ویژه بکنم.... Big Up to You ! ;-)

درباره فیلم هم، من واقعا از عرضه این کیفیت خوشحال شدم..
بابا تو این مدت زجر کشیدم ! امشب فیلمو با کیفیت FHD دانلود میکنم و انشاءلله فردا پس فردا میبینمش...
#16 ilia_comic_khoon 1397-05-14 16:16
مقاله خیلی خوب بود.
بخاطر انتقام جویان 3 ترکوندید!
جا داره من اینجا از استاد ترابی&آقا مختار و... تشکر کنم که دارند میترکونند!
راستی من فردا شب فیلم رو میخرم پس فردا هم میبینمش!
___________________________________________
آقای ترابی اگه میشه لینک دانلود بلوری اونجرز 3 رو بزارید.
آقا بلوری مگه قرار نبود 23 مرداد بیاد؟؟؟!
#17 Cap-Spider Potter 1397-05-14 16:30
به نقل از ilia_comic_khoon:

آقا بلوری مگه قرار نبود 23 مرداد بیاد؟؟؟!


آره ! ولی نمیدونم چرا زود تر اومد !
برای ما که بد نشد، بهتر !!
#18 mehran spidey 1397-05-14 18:20
به به این مقاله دوباره اومد صفحه اول ! عاشق این مدل از مقالات هستم که به مناسبت فیلم ها نوشته میشن ، از آقای ترابی هم بابت نوشتن این مقاله بسیار سپاس گزارم ;-)

#17
برای من خیلی عجیبه ! چون اگه قرار بود زودتر بیاد سایت ما یا سایت های خارجی حتما یه اطلاعی می دادند ، یکم غیر منتظره بود ! فکر کنم مارول خواست هوادارا رو یهو هایپ کنه

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 601 guests and 8 members online

  • a.v.s
  • Hems_rednoir
  • Hems_rednoir
  • Marc Spector
  • Mr.Riddler
  • mtm
  • omiDeadpool
  • Spider-Fan

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat