مطالب برگزیده

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

نقد و بررسی فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" (Avengers: The Infinity War)

دیروز موفق شدم این فیلم را در سینما به صورت سه بعدی تماشا کنم و این نقد منه برای این فیلم ...راستش رو بخواهید نوشتن نقد برای این فیلم واقعا برام سخته. چطور بگم ... به نظرم بهترین عبارتی که میتونم برای این حس و حال فعلی خودم به کار ببرم اینه که هنوز گیجم! ضمن اینکه واقعا نوشتن نقد بدون اسپویل (spoiler-free) برای این فیلم خیلی دشواره. یعنی به قول برخی منتقدین این فیلم اونقدر سنگینه که حتی برای کسی مثل من که تمام عمرش رو هوادار مارول بوده و فیلم های MCU رو هم کامل دیده و تعقیب کرده هم کمی سنگینه، چه برسه به بقیه! احساس میکنم از دیروز رو دلم مونده و هنوز هضم نشده! اینم بگم که برای اینکه بتونم جنگ بینهایت رو در سالن های سینما در همون روز اول اکران تماشا کنم خیلی سختی کشیدم. واقعا بلیت پیدا نمیشد ولی به هر زور و زحمتی بود تونستم بلیت تهیه کنم. همش با خودم میگفتم واقعا افت داره صاحب و موسس بزرگترین، تخصصی ترین و پر بازدید ترین وب سایت کمیک بوکی ایران باشی و جنگ بینهایت رو تو روز اول نبینی! ولی خدا مثل همیشه کمک کرد و این فیلم رو هم دیدم.

نقد فیلم جنگ بینهایت

باید بگم که نکته ای که قبل از هر چیز به ذهن آدم میرسه اینه که مارول تونسته یک رویداد (event) تمام عیار خلق کنه. حالا فعلا کاری به اینکه فیلم چه کیفیتی داره ندارم. منظورم اینه که شما حس میکنی تماشاچیان انبوهی که اومدن فیلم رو ببینند واقعا هایپ شدن و مشتاق و مضطرب هستند برای دیدن فیلم. کاملا مشخصه این شخصیت ها رو میشناسن و باهاشون یک سفری طول و دراز اومدن و با اونا خو گرفته اند و حالا میخوان ببینند در پایان این سفر چه بر سرشون میاد. این شوق و ذوقی که شما در تک تک تماشاچیان سینما مشاهده میکنید قبلا هرگز برای ژانر "کمیک بوکی/ابرقهرمانی" اتفاق نیفتاده بود و من شاید همچین حس و حالی رو فقط در فیلم های پایانی سری "ارباب حلقه ها" و "هری پاتر" دیده بودم.

یعنی اگه تماشاچی میخواست بدونه چه بر سر «فردو بگینز» و دوستانش یا «هری پاتر» و دوستانش در قسمت آخر میاد، مارول هم کاری کرده که تماشاچی با همون شور و ذوق بیاد سینما تا ببینه چه بر سر قهرمانانش میاد. و این یک افتخار بزرگه برای دنیای کمیک بوک. همیشه فکر میکردم فقط منم که به عنوان یه خوره کمیک (comic book geek) به این شخصیت ها علاقه دارم و دنبالشون میکنم ولی الان مارول استودیوز کاری کرده که تماشاچی عادی سینما هم اینا رو کاملا میشناسه و اونقدر براش مهم بوده که تمام داستانک های قبلی رو دنبال کنه. به طور مثال قسم میخورم که وقتی صحنه تیتراژ پایانی نمایش داده شد ، یکی از ردیف پشتی با صدای بلند نام اون شخصیتی که رئیس شلید میخواست باهاش تماس بگیره رو فریاد زد (فقط با دیدن اون لوگو!) و من مات و مبهوت موندم که آخه چطور یک تماشاچی که از اون شخصیت مذکور (که اسمش رو نمیگم تا اسپویل نشید)، تا به حال فیلمی ندیده یا کمیکش رو نخونده اینقدر سریع فهمید که فلانی قراره بیاد؟ (تازه اونم فقط با دیدن لوگوش!). بنابراین خودتون میبینید که چرا استاد «کوین فایگی» به عنوان مغز متفکر دنیای سینمایی مارول و برادران روسو همیشه عنوان میکردند که میخوان با جنگ بینهایت این 10 سال سابقه خوب خودشون رو در MCU به سرانجام برسونند. حق هم دارند و درست هم میگن و این تعهد اونا رو نشون میده. درسته که ما شاید دوست داشتیم آخر این فیلم مثلا «موج سوار نقره ای» یا چه میدونم «گالاکتوس» رو ببینیم یا چه میدونم اشاره بشه به «مردان ایکس » و «چهار شگفت انگیز» ولی درستش همونیه که فایگی و رفقا انجام داده اند. یعنی تو این 10 سال اونقدر داستان های در هم تنیده خلق کرده اند و اونقدر تماشاچی رو درگیر خود کرده اند و اونقدر شخصیت جذاب روی پرده سینما خلق کرده اند که واقعا نامردی بود اگه داستانشون رو نیمه کاره رها میکردن تا برن سراغ شخصیت های جدید (به همین خاطره که به فایگی حق میدم که بگه مردان ایکس و چهار شگفت انگیز از فاز 5 وارد MCU میشن ، نه از فاز 4). پس دوستان من ... اجازه بدید که خدمتون عرض کنم این فیلم ادای احترام کامل و باشکوهی  است به امثال ما و تماشاچیان سینما که 10 ساله دنیای سینمایی مارول رو با حرص و ولع دنبال کرده اند و چقدر هم خوب این کار انجام میشه.

 

یه لحظه فکرش رو بکنید که این همه شخصیت و این همه داستان نا تمام رو چطور میشه تو قالب یک فیلم دو قسمتی جمعش کرد؟ باید قبول کرد که MCU از فرنچایزهای سینمایی ارباب حلقه ها و هری پاتر پر کاراکتر تر و پر جزئیات تر هستش. ضمن اینکه این شخصیت ها از فیلم های اختصاصی خودشون وارد این فیلم شده اند در حالی که در ارباب حلقه ها و هری پاتر همه چیز فقط در یک سری فیلم دنبال میشد . پس من میگم روسوها واقعا با این فیلم شاهکار ساختن چون همه چیز و همه المان های داستانی درست سر جای خودشون قرار دارند و شما اصلا حس نمیکنید که فیلم حتی برای لحظاتی کوتاه از دست کارگردان در رفته.

ثانوس

در این میان قطعا بیشترین تحسین را باید نثار نویسندگان فیلمنامه جنگ بینهایت کرد. اونا واقعا کار بزرگی انجام داده اند چون فیلمنامه ای نوشته اند که همه چیز تمومه. یعنی لحظات عاطفی و احساسی و ماندگار و اکشن های عظیم داره و پر است از غافلگیری و پیچش های داستانی اما در عین حال همه شخصیت ها به میزان مناسب در داستان فیلم جای گرفته اند و به اندازه مناسبی داستان رو جلو میبرند.  تازه بین همه شخصیت تعامل جالب و معنا داری میبینیم. مثلا بین تونی استارک و دکتر استرنج یا بین ثور و استار لرد، بین گامورا و ثانوس و ... چند جا هست که واقعا شوکه میشید و غافلگیر (مخصوصا با دیدن شخصیتی که قبلا مرده پنداشته میشد و البته هواداران حدس میزدند که زنده باشه) به خدا این اصلا کار راحتی نیست. برخی استودیوها نمیتونند 4، 5 تا شخصیت رو درست و حسابی دور هم جمع و تعامل جذاب بینشون برقرار کنند،  اون وقت مارول همچین فیلم عظیمی رو درست میکنه که شما اصلا حس نمیکنی داستانش از هم گسیخته است (آره ، درست حدس زدید. الان دقیقا منظورم به "جاستیس لیگ" بود و بهش تیکه انداختم).

تمام شخصیت های فیلم به قدر کافی فرصت برای درخشیدن پیدا میکنند. حتی اون کاراکترهایی که کمتر در فیلم های قبلی مارول بهشون پرداخته شده بود مثل «اسکارلت ویچ» یا حتی «ویژن» در این فیلم کاملا میدرخشن. اما در بین تمام شخصیت ها برخی هستند که به خاطر داستان فیلم بیشتر به چشم میان: دکتر استرنج، ثور، استار لرد و البته گامورا. گفتم که بقیه شخصیت ها هم کاملا در داستان حضور موثری دارند ولی اینایی که گفتم نقش بیشتری دارن. ولی قطعا ستاره فیلم کسی نیست جز «ثانوس». آره دقیقا درست شنیدید . ستاره این فیلم ، خبیث اونه! واقعا کجان اونایی که میگفتن مارول بلد نیست فیلم "ویلن محور" بسازه؟ ثانوس در این فیلم نه تنها یکی از بهترین خبیث های تاریخ فیلم های کمیک بوکی بلکه یکی از بهترین ویلن های تاریخ سینماست و میره اون بالاها در کنار «دارث ویدر» قرار میگیره. و البته باید به مارول آفرین گفت که این چند وقته با خبیث های خودش حسابی ترکونده: اون از «والچر» تو فیلم "بازگشت به خانه" و «ایگو» تو فیلم "نگهبانان کهکشان" و «کیل مانگر» تو فیلم "پلنگ سیاه" و اینم از «ثانوس» کبیر تو فیلم جنگ بینهایت. یعنی اگه قبلا ویلن های فقط بخشی از داستان بودند اما حالا برای خودشون ستاره محسوب میشوند!

ثانوس از نظر بصری شگفت انگیزه و بسیار خبیث چند لایه و عمیقی هستش. کاملا هم از نسخه کمیک بوکی خودش پیشی میگیره. به نظرم انگیزه ای که برای خباثت داره نیز کاملا از انگیزه او در دنیای کمیک (که برای به دست آوردن دل «بانوی مرگ» همه چیز رو میکشه و نابود میکنه) بهتره . او مثل یک آدم زجر کشیده میمونه که میخواد در عالم تعادل ایجاد کنه. جالبه که هر چی از زمان فیلم میگذره آدم بیشتر او را درک میکنه و حتی میفهمه که چقدر هم میتونه احساساتی باشه. یعنی دقیقا جایی که حس میکنیم او یک هیولای بی رحمه اما کاری میکنه (با «گامورا») که نشون میده چقدر میتونه عاطفه داشته باشه. گروه فرقه سیاه او خیلی خوبه و به خوبی قهرمان های داستان رو به خودشون مشغول میکنند. البته با توجه به اینکه برای اولین باره که اکثر اونا رو میبینیم، پس ای کاش زمان فیلم بیشتر بود تا کمی هم به پیشینه آنها اشاره میشد. 

ایرون اسپایدر

و حالا که صحبت از احساسات شد باید بگم که این فیلم بدون شک عاطفی ترین و احساساتی ترین فیلمی هستش که مارول تا به حال ساخته. اونقدر لحظات عمیق و ماندگار داره که من خودم چندین بار حس کردم سینه ام داره میسوزه و قلبم داره میزنه بیرون. البته دلیلش اینه که ما تو این 10 سال با این شخصیت ها خو گرفته ایم و دیدن رنج و عذاب و مشکلاتشون برامون واقعا سخته. ولی در عین حال سازندگان فیلم واقعا قلب و ذهن تماشاچی رو هدف قرار میدن. مطمئن باشید هیچ فیلم کمیک بوکی تا به حال اینقدر قلب و مغز شما رو درگیر خودش نکرده و احتمالا نخواهد کرد. تا مدتها این فیلم رو در ذهنتون مرور خواهید کرد . در این میان موسیقی هم بی تاثیر نیست و به نظرم یکی بهترین موسیقی های متن فیلم های MCU رو در این فیلم میشنوید که مخصوصا در لحظات عاطفی بسیار تاثیر گذار میشه.

و البته باید گفت پایان فیلم نقش عمده ای در ایجاد این حس و حال داره. من هر چی از پایان بگم باعث میشه داستان فیلم لو بره. ولی فقط اینو میگم که راستش رو بخواهید اولش یه کم ناراحت شدم از این پایان. احساس کردم نامردی کردن در حق تماشاچی های توی سینما که شاید نمیدونستن این فیلم قراره یه قسمت بعدی هم داشته باشه که سال بعد میاد. یه مقدار هم شخصا بابت سرنوشت قهرمانان داستان ناراحت شدم. ولی از دیروز هر چی بیشتر به فیلم فکر میکنم میبینم که این بهترین پایان ممکن بود. چون اولا به کمیک "دستکش بینهایت" که اینجا ترجمه شده) وفادار بود و هم اینکه کاملا جسورانه و غیر قابل پیش بینی بود.

بیایید با هم روراست بشیم و قبول کنیم که انصافا مارول الان چند وقته داره کلیشه ها رو میشکنه . یعنی واقعا کی انتظارش رو داشت "راگناروک" اونجوری باشه یا "پلنگ سیاه" رو اونجوری بسازن؟ و ما اوج این جسارت رو در پایان جنگ بینهایت شاهد هستیم که منو کاملا یاد پایان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما یعنی "جنگ ستارگان: امپراتوری دوباره ضربه میزند" انداخت. اینجا هم همه چیز تیره و تاره و باید دل به آینده بسپاریم. از اینجا به بعد باید انتظار همه چیز رو از مارول داشت. اونا دارن فیلم به فیلم سنت شکنی میکنند و روی دست خودشون بلند میشن. یکی دیگر از نقاط قوت فیلم اینه که در دقایق پایانی اون جوریه که اصلا و ابدا نمیتونید حدس بزنید چه میخواد بشه. یعنی یه لحظه حس میکنیم قهرمانان دارند پیروز میشن، بعد حس میکنیم ثانوس داره پیروز میشه ، بعد دوباره امید برمیگرده و بعد دوباره ثانوس انگار داره نبرد رو میبره و .... هرگز به یاد ندارم پایانی را دیده باشم که اینقدر منو میخ خودش رو کرده باشه.

باید بدونید که این فیلم بهترین و حماسی ترین نبردها و صحنه های اکشن تاریخ فیلم های کمیک بوکی رو داره. بودن قبلا برخی از فیلم های مارول که فقط چند تا صحنه اکشن واقعا شگفت انگیز داشتند ولی جنگ بینهایت از اول تا آخرش صحنه های خارق العاده داره. نظیر همچین صحنه هایی رو ندیده اید. یعنی صحنه های نبرد اونقدر خلاقانه هستند و اون قدر در اونها ادای احترام به دنیای کمیک و لحظات ماندگارش دارند که آدم شاخ در میاره. یک نکته دیگه هم که باید بهش اشاره کنم اینه که فیلم رنگ و رو و ظاهر خاصی داره. به نظرم از فیلم های قبلی برادران روسو یعنی "سرباز زمستان" و "جنگ داخلی" خوش آب و رنگ تر و کمیک بوکی تره. این خیلی تصمیم خوبی بوده. ضرب آهنگ فیلم هم عالیه و اصلا نمیفهمید که این دو ساعت و نیم چطور تموم میشه. البته شخصا دوست داشتم فیلم سه ساعت میشد چون آدم از دیدنش سیر نمیشه و میشد یه کمی بیشتر به برخی شخصیت ها پرداخت. یکی دو تا صحنه هم هستند که به نظرم زود cut میشن و سریع میریم به جایی دیگر (مثل اون صحنه ای که مربوط به ثور و به دست آوردن سلاح جدیدش و حضورش در نبرد نهایی میشه و نمیخوام زیاد درباره اش توضیح بدم که یه وقت اسپویل نشید). پایان فیلم رو هم میشد یه کم سر راست تر و واضح تر درآورد چون حس کردم برخی از تماشاچیان کمی گیج شده اند. ولی اینا ایرادات کوچک و ناچیزی هستند که در روند داستان تاثیری ندارند.

و خب دیگه چی میشه گفت؟ هر چی بگم تکراریه. یعنی معلومه که درست مثل همه فیلم های مارول همه نقش آفرینی ها و جلوه های ویژه و ... عالیه ولی در این میان من شخصا خیلی تحت تاثیر اون صحنه پایانی تام هالند در کنار تونی استارک قرار گرفتم. همچنین به نظرم بازی بندیکت کامبربچ ، رابرت داونی جونیور و زویی سالدانا و جاش برولین واقعا شگفت انگیزه. فیلم درسته که بسیار دارکه ولی لحظات فان و بامزه هم زیاد داره و شوخی هاش کاملا به جاست . یعنی دقیقا جایی شوخی میشه که باید بشه.

نقد infinity war

احتمال میدم نکاتی باشه که فراموش کردم بهشون اشاره کنم ولی شاید هر چی کمتر بگم بهتر باشه و شما رو کمتر اسپویل بکنه. در پایان باید به عرض شما برسونم که "جنگ بینهایت" یکی از بهترین فیلم های کمیک بوکی هستش و البته یکی از حماسی ترین آثار تاریخ سینما. این فیلم هدیه ای است از صمیم قلب  برای ما خوره های کمیک بوک و تمام عاشقین سینما که دوست دارند وقتی فیلم میبینند تمام حس های بشری رو تجربه کنند: غم، شادی، امید، یاس، هیجان، لذت و ... امکان نداره از دیدن این فیلم ناامید بشید و قطعا بارها و بارها اون رو تماشا خواهید کرد. آفرین به مارول و برادران روسو به خاطر جسارتشون و به خاطر حس تعهدی که نسبت به هواداران MCU داشتند.

 

دوست دارم این نقد رو با جمله ای که دیشب تو یکی از سایت های خارجی دیدم تموم کنم:

"این فیلم شما رو تو دهنش میجوه و بعد تفتون میکنه بیرون و از شما چیزی باقی نمیمونه جز پوسته ای از یک هوادار"

It Will Chew You Up, Spit You Out And Leave You A Shell Of A Fan

نقد و بررسی فیلم جنگ بینهایت

 

امتیاز من به این فیلم:

9.5 از 10

 

مهدی ترابی مهربانی

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

نقد و بررسی فیلم "مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه" (SPIDER-MAN: HOMECOMING)

نقد و بررسی فیلم محافظین کهکشان 2

نقد و بررسی فیلم ثور: راگناروک (THOR: RAGNAROK)

نقد و بررسی فیلم "جاستیس لیگ" (JUSTICE LEAGUE)

نقد و بررسی فیلم لوگان (LOGAN)

نقد و بررسی فیلم پلنگ سیاه (BLACK PANTHER)

مدیران و نویسندگان SPIDEY.IR فیلم "دکتر استرنج" را نقد میكنند

مدیران و نویسندگان SPIDEY.IR فیلم "كاپیتان آمریكا: جنگ داخلی" را نقد میكنند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#91 The Unique man 1397-05-10 17:08
این فیلم فوق العاده بود. خیلی با خودم فکر کردم واقعا نمی‌تونم هیچ ایرادی از این فیلم بگیرم. واقعا کار هرکسی نیست که بتونه یه فیلم با این همه محتوا و کاراکتر رو توی ۲ و نیم ساعت به این خوبی دربیاره. بنظرم اسکار بهترین فیلم اقتباسی امسال تعلق میگیره به اونجرز.
فقط یه سوال داشتم:
استاد ایستراگ های این فیلم رو توی سایت قرار میدید؟
#92 Comic man 1397-05-10 17:26
به نقل از The Unique man:

فقط یه سوال داشتم:
استاد ایستراگ های این فیلم رو توی سایت قرار میدید؟

بله صد در صد
استاد تو یه پستی گفتن انشاله هفته بعد
#93 KINGDEADPOOL 1397-05-10 18:14
هول ش*
دوستان فکر میکنم دلیل اینکه چرا وقتی ثانوس دستکش رو با تمام سنگ ها استفاده کرد وی جوری دستکش ذوب شد و اینکه چرا ب خودش هم اسیب رسید رو پیدا کردم
همه اینا ب لطف کیفیت خوبی بود ک امروز اومد
حرفام هم با دلیل هست و بی خودی نیستن
خب حالا شرحش:
وقتی ثانوس سنگ زمان رو از دکتر استرنج گرفت و اومد واکاندا
اسکارلت ویچ مشغول نیرودادن ب سنگ ذهن روی سر ویژن بود
خب ثانوس با کاپ و اینا درگیر شد و از اینا گذشت رسید به نزدیکی های اسکارلت ویچ
تو اینجا اسکارلت ی دستش رو به سنگ و ی دستش رو ب ثانوس بود برای چند دهم ثانیه دوربین سنگ رو نشون داد که ی جوری ترک خورد *من که دیدم ترک هاشو*حالا ویژن حدود سه ثانیه بعد ترکید و ثانوس اونو با استفاده از سنگ زمان برگردوند به حالت قبل از انفجارش اگه خوب دقت کنین بازم میبینیم که سنگ ذهنی که روی سر ویژن هست دارای ترک هست و قبلا هم کسی از دوستان اشاره کرده بود ک دستکش دارای ی نقطه ضعفی هست من هم به احتمال نوددرصد فکر میکنم همین باشه نقطه ضعفش.در ضمن ی تئوری در باره قسمت چهار اینکه که خرگوش*راکت راکون اون قالب رو دزدیده و ممکنه ی دستکشی خودش درست کنه*فکر میکردم بده ب تونی ولی اون با نبیولا دوتایی گیرکردن تو سیاره تیتان
حالا بگذریم باید منتظر قسمت های بعدی باشیم با تشکر لطفا این نظر رو بررسی کنین
#94 hassan91 1397-05-11 01:44
این فیلم خیلی سنگین بود فیلم عالی بود و اینکه بخشهای مختلفی زیادی داشت معلومه که خیلی روش کلنجار رفتن تا یه معرکه تحویلمون بدن.
راستش من یه مدت کمتر میومدم سایت اسپایدی چون برخی از دوستان اسپایول میکردن تا این فیلم رو آکبند ببینم .
فیلم شروعش عالی بود واقعا مقدمه ای که براش چیدن بی نظیر بود.
سلاخی آزگاردیها و کشتن لوکی و البته برتری در نبرد با هالک همون اول فیلم نشون داد که ثانوس با هیشکی شوخی نداره و شدیدا هم دنبال سنگ های بی نهایته. کلا مارول تو فیلمای اونجرز خیلی خوب مقدمه چینی میکنن.
بعدش واقعا خیلی خوب شخصیتها رو به هم ربط دادن و به هم وصل کردن. ولی میراث جنگ داخلی همچنان باقی بود و ما نتوستنیم که همه قهرمان ها رو پیش هم ببینیم البته این مسئله یکم منو اذیت میکرد.
این فیلم غیرقابل پیش بینی بود. حالا میفهمم که چرا این فیلم رو برادران روسو فیلم ثانوس می‌نامن. چون بخش عمده ای از فیلم روی انگیزه ثانوس تمرکز کرده بود. جمع کردن سنگ های و بی نهایت و نصف کردن جمعیت کل عالم. به طرز شگفتی روی اینم تمرکز داشتن که چرا ثانوس میخواد نصف جمعیت کل عالم رو از بین ببره. این که منابع عالم محدوده و دنیای مادی نباید بدون کنترل رها بشه. انگیزه‌هاش و روشهاش و تفکرش اونو به یکی از بهترین ویلن سینما تبدیل کرده.
چند جا آدم ناخودگاه یاد کمیک دستکش بی نهایت میفته خیلی خوب اقتباس کرده بودن. به اون شکل در آوردن نبیولا و جمع کرن شش سنگ و بشکن زدنش و البته آخراش که دیگه ثانوس یکم آروم گرفته بود خیلی به اون پانلهای آخر دستکش بی نهایت شباهت داشت. در کل ثانوس خیلی عالی بود.
uupload.ir/.../...
واقعا مو لا درزش نمیره.

بنظرم بهترین اقتباس تاریخ سینما تا الان همین جنگ بی نهایته.
#93
بنظرم ضربه پتک ثور بهش اونجور تاثیر گذاشت خوب البته یکم بهتر شد چون با نابود کردن نصف عالم دستکش ذوب شد و یه یادگاری تو دستش موند.

واقعا باید یه فن کاست گذاشت که عنوان بعدی اونجرز چیه؟
#95 Sentry 1397-05-11 07:50
ثانوس فوق العاده بود یه جاهایی باخودت میگی واقعا این ادم بدس؟اون میخاد کمک کنه ولی روشش اشتباهه بدون شک اون یکی از برترین خبیث های تاریخ سینماست
#96 sir Ali 1397-05-15 00:23
معذرت بابت اسپم
دوستان تهرانی سینما قلهک فیلم اونجرز اینفینیتی وار رو اکران کرده گفتم خبر بدم
#97 Dead-Tah 1397-05-15 10:40
راستی اقای ترابی، یه جا دیدم زده این فیلم یه اشتباه کوچولو داره بعد دیدم راست میگه. یه چیزی از زیر دست ادیتوراشون در رفته بود:
uplooder.net/.../...

نشر کنین برسه بدست مارول :-)
#98 ghostxgamers 1397-05-16 17:07
سلام به نظر من این فیلم یک شاهکار تکرار نشددنیه من که دیروز این فیلم رو دیدم واقعا حال کردم و لذت بردم فقط یک سوال من وقتی فیلم را با زیرنویس دانلود کردم دقت کردم زیرنویس اصلا با فیلم هماهنگی نداره لطفا اصلاح کنید

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 591 guests and 8 members online

  • a.v.s
  • Hems_rednoir
  • Hems_rednoir
  • Marc Spector
  • Mr.Riddler
  • mtm
  • omiDeadpool
  • Spider-Fan

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat