مطالب برگزیده

ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ  (ANT-MAN And The Wasp)
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ (ANT-MAN And The...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

"سرگذشت كلون" – قسمت سوم: معرفی كلون های اسپایدرمن!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مقدمه: در سری مقالات "سرگذشت كلون" (Clone Saga) ابتدا به معرفی پروفسور «مایلز وارن» (ملقب به «شغال») پرداختیم و متوجه شدیم كه او چطور به خاطر عشق هوس آلود خود به «گوئن استیسی» تصمیم گرفت از روی او و همچنین «پیتر پاركر/اسپایدرمن» یك كپی آزمایشگاهی یعنی "كلون" بسازد. سپس پیتر پاركر با شغال و كلون  خودش مواجه و  در نهایت از شر آنها  خلاص شد. كلون گوئن هم او را ترك كرد. سالها گذشت و پیتر كه حالا با «مری جین» ازدواج كرده بود ناگهان دوباره با كلون خود یعنی «بن رایلی» برخورد كرد. آنها سپس با یكدیگر دوست شدند ولی با پیدا شدن مجدد سر و كله شغال و كلون های دیگر اوضاع پیچیده شد و پیتر به این فكر افتاد شاید خودش هم یك كلون باشد! به همین دلیل او به یك آزمایش ژنتیكی تن داد كه در نتیجه آن فهمید یك كلون است و «بن رایلی» نسخه اصلی اسپايدرمن می باشد! او به شدت ناراحت و عصبانی شد و تصمیم گرفت حرفه ابرقهرمانی را كنار بگذارد و با عزیمت به یك شهر دیگر، از همسر باردارش نگهداری كند (البته همانطور كه میدانید سرانجام معلوم شد كه پیتر پاركر نسخه اصلی بوده كه در قسمت چهارم این مقالات به آن اشاره خواهد شد) در هر حال در این قسمت تصمیم گرفتیم به معرفی تمام كلون هایی كه از روی پیتر پاركر/اسپایدرمن ساخته شده بپردازیم

توضیح: هیج یك از كلون ها اسپایدرمن، حس عنكبوتی (Spider sense) او را تحریك نمیكنند!

1- بن رایلی (Ben Reilly)

sacrlet-spider-reilly بن رايلي - اسكارلت اسپايدر
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 149 از كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز" (اكتبر 1975)
خالقین: «جری كان وی» ، «راس اندرو»

پس از آنكه پس از مدتها «بن رایلی» به داستان های اسپایدرمن بازگشت، مدتی را در نیویورك ماند. او سپس به ساختمانی كه پیتر پاركر سالها پيش در آن با قاتل «عمو بن» روبرو شده بود، رفت و یاد سوگند و عهد او افتاد و تصمیم گرفت از نیروهایش برای خدمت به مردم نیازمند استفاده كند. بدین ترتیب او برای آنكه با اسپایدرمن اشتباه گرفته نشود، نام «اسكارلت اسپایدر» (Scarlet Spider) را برای خودش انتخاب كرد و در كنار پیتر پاركر با تبهكاری جنگید (او یك لباس قرمز رنگ به همراه یك تی شرت بدون آستین آبی رنگ میپوشید). بن رايلي همچنين از ابزار جدیدی مثل impact webbing (كه هدف را داخل یك پیله بزرگ از تار عنكبوت گرفتار میكرد) و یا stingers (كه نوعي موشك های بسيار  كوچك ساخته شده از تار بودند كه در هنگام اصابت با هدف منفجر میشدند) استفاده میكرد. در واقع، او با اتكا به همین ابزار و سلاح های جدید بود كه توانست بسیاری از دشمنان قدیمی اسپایدرمن مثل «ونوم» را به راحتی شكست دهد. 

ben-reilly-vs-venom بن رايلي - ونوم

اما پس از آنكه پیتر پاركر به همراه خانواده اش از شهر رفت به تنها اسپایدرمن نیویورك تبدیل شد و لباسش را هم تغییر داد تا بیشتر شبیه به لباس كلاسیك اسپایدرمن شود.

ben reilly as spiderman بن رايلي - اسكارلت بن

در هر حال او در نهایت به دست دشمن اصلی اسپایدرمن یعنی «گرین گابلین» كشته شد (جزئیات بیشتر در این باره را در قسمت چهارم مقالات "سرگذشت كلون" خواهید خواند)

مقالات مرتبط:

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

 

كین (Kaine)

kaine-parker كين برادر پيتر پاركر

نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 119 از كمیك استریپ Web of Spider-man (دسامبر 1994)
خالقین: «تری كاواناگ» ، «استیون باتلر»

«كین» هم یكی از كلون های پیتر پاركر است. منتهی چون پروفسور «مایلز وارن» (شغال) هنوز آزمایشات كلونینگ خود را تكمیل نكرده بود، دچار نوعی بیماری به نام "فروپاشی كلونی" (Clone Degeneration) گردید به همین خاطر او زخم های وحشتاكی روی صورتش داشت و نه تنها مجبور بود همواره صورت خود را بپوشاند بلكه بايد لباس خاصی بر تن ميكرد تا سلول های بدنش به طور كامل دچار فروپاشی نشوند. 

پروفسور وارن او را یك شكست به حساب می آورد و مثل یك كودك عقب افتاده با او برخورد میكرد. كین هم از آزمایشگاه شغال  فرار كرد و مجبور شد برای امرار معاش به جنایت روی آورد. در واقع كین به طور خشنی از نیروهای عنكبوتی خود برای رسیدن به اهداف پلید خود استفاده میكرد (به طور مثال او صورت  قربانیان خود را به شدت مجروح میكرد تا مثل صورت خودش شوند!) در ضمن از آنجائیكه او مدت زمان زیادی را در آزمایشگاه های شغال گذرانده بود، هم از «پیتر پاركر» و هم از  بن رایلی بلند قد تر و نیرومند تر است.

kaine-power كلون - مرد عنكبوتي

جالب اینكه حس عنكبوتی در او بسیار فعال تر است و باعث میشد تا تصاویر مبهمی از آینده ببیند و تا حدی آینده را پیش بینی كند!!! در هر حال،  كين ابتدا بر این باور بود كه بن رایلی، اسپایدرمن واقعی است و به همین خاطر او را از شهری به شهر دیگر تعقیب میكرد (البته بن رایلی از این موضوع  خبر نداشت). كین از بن رایلی متنفر بود و از هر فرصتی برای خراب كردن زندگی اش استفاده میكرد  زیرا او را مسبب وضعیت اسفناك خود میدانست. او در نهایت به نیویورك آمد و فهمید كه در تمام این سالها اشتباه میكرده و «پیتر پاركر» اسپایدرمن واقعی بوده. اما پس از آنكه دید پیتر و مری جین چه زندگی خوبی با هم درست كرده اند، دچار افسردگی شد و به شدت نسبت به اعمال خود عذاب وجدان گرفت. او سپس تصمیم گرفت برای خدمت به پیتر دشمنان او را یكی یكی بكشد (مثلاً او «دكتر اختاپوس» را در كمال خونسردی  به قتل رساند!)

kaine-kills-doc-ock قاتل دكتر اختاپوس

  كين در نهایت خودش را پلیس تحویل داد و قصد داشت تا آخر عمر در زندان بماند اما وقتی شنید كه دشمن شماره یك اسپایدرمن دوباره برگشته و جان بچه مری جین و پیتر در خطر است، از زندان فرار كرد تا به آنها كمك كند. او سالها در داستان های اسپایدرمن غیبت داشت اما سرانجام چندی پیش برگشت تا به پیتر اخطار دهد كه خانواده «كریون شكارچی» میخواهند دوباره زنده اش كنند و بنابراین قصد دارند خون تمام كسانی كه نیروهای عنكبوتی دارند را بریزند! كين سپس خودش را فدای اسپایدرمن كرد (با ریخته شدن خون او كریون هم دوباره زنده شد) اما اندكی بعد از گور خود بیرون آمد در حاليكه مثل یك رتیل شده بود!

kaine-reborn كين - رتيل- جزيره عنكبوت

او به اسارت شغال درآمد اما پس از آنكه نقشه های شغال برای تبدیل كردن اهالی شهر به موجودات عنكبوت مانند در داستان "جزیره عنكبوت" (Spider Isalnd) شكست خورد، او هم شفا يافت و دیگر دچار بیماری فروپاشی كلونی نبود و زخم های روی بدنش هم كاملاً خوب شده بود. پیتر حتی لباس مخفی كاری (Stealth) خودش را به او داد و از او خواست تا از شانس دوباره ای كه بهش داده شده نهایت استفاده را ببرد. در نتیجه كین تصمیم گرفت آدم خوبی بشود و به شهر دیترویت رفت و در آنجا با نام "اسكارلت اسپایدر" دست به اعمال خوبی زد

scarlet-spider كين - اسكارلت اسپايدر

در هر حال هنوز معلوم نبود که کین چگونه پس از کشته شدن توسط خانواده کریون زنده شده بود؟ تا اینکه معلوم شد او توسط  عنکبوتی خدا مانند به نام "اون یکی" (The Other)  زنده شده است!

اجلزه بدهید کمی به عقب برگردیم: در شماره 527 از کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز پیتر پارکر برای بار دوم با یکی از دشمنان قدرتمند خودش به نام «مورلان» روبرو شد.  این بار مورلان پیتر را کشت! ولی سپس چیزی مانند پیله وجود پیتر را فرا گرفت و سپس "اون یکی" (همان عنکبوتی خدا مانند که در بالا بهش اشاره شد) به پیتر  پیشنهاد داد که  حاضر است او را زنده کند البته به شرطی که پیتر بخش حیوانی و عنکبوتی وجودش را نسبت به بخش انسانی اش در اولویت قرار دهد.  

اون یکی the other

پیتر هم قبول کرد و در نتیجه زنده شد و در حالیکه  نیروهای فوق بشری اش بیشتر شده بود مورلان را کشت. سپس قضایای One More Day پیش آمد و پیتر برای نجات زن عمویش با «مفیستو» معامله کرد و در نتیجه ازدواجش با مری جین بهم خورد. در ضمن مفیستو کاری کرد که انگار پیتر هرگز توسط "اون یکی" زنده نشده بود!

در هر حال بعدها مشخص شد "اون یکی" به سراغ کین آمده است و در حقیقت او بود که کین را پس از کشته شدن توسط خانواده کریون زنده کرده است. سپس کین بار دیگر توسط  شخصیتی به نام «کارلوس لوبو» و خواهرش کشته شد. این بار هم "اون یکی" سراغش آمد و بهش گفت که حاضر است دوباره زنده اش کند (به شرطی که کین اجازه دهد نیروهای اون یکی در وجودش ظاهر شود) کین هم قبول کرد. بنابراین دوباره زنده شد و دشمنانش را شکست داد. او متوجه شد که نیروهایش زیاد تر شده و میتواند از بدنش چیزهایی تیغ مانند خارج کند . از دستانش هم چیزهایی مثل چنگال های «ولورین» خارج میشد.

اسکارلت اسپایدر

کین همواره سعی داشت نیروهای اون یکی را در خودش کنترل کند تا به دیگران آسیب نرساند. تا اینکه قضایای "دنیای عنکبوتی" پیش آمد و معلوم شد که گروهی خونخوار به نام "وارثان" قرن هاست با سفر به دنیاها و زمان های دیگر در حال شکار و تغذیه از انرژی موجودات عنکبوتی هستند. در ادامه این داستان پیشگویی هایی بر ملا شد که نشان میداد "اون یکی" میتواند وارثان را بکشد. پس از فراز و نشیب های بسیار، کین در شماره 13 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز به سرزمین وارثان رفت و کاملا نیروهای اون یکی را آزاد کرد به عنکبوتی بزرگ تبدیل شد و «سولوس» (پدر شکست ناپذیر وارثان را کشت)

اما پسران او به نام های مورلان و «دایموس» او ر ا کشتند. به عبارتی دیگر کین در حال حاضر در کمیک های مرد عنکبوتی مرده است....

مطالب مرتبط:

«كريون شكارچي» خودكشي ميكند!

 «كين» بار ديگر با «بن رایلی» روبرو ميشود؟

كميك شماره 13"مرد عنکبوتی شگفت انگیز" + لینک دانلود مستقیم

لینک دانلود کمیک های دنیای عنکبوتی

 

 

 اسپایدر ساید (Spidercide)

spidercide اسپايدر سايد - كلون اسپايدرمن
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 222 از كمیك استریپ Spectacular Spider-Man (مارس 1995)
خالقین: «تام دی فالكو» ، «سال بیوسما »

«اسپایدر ساید» هم یكی دیگر از كلون هایی بود كه شغال با استفاده از DNA اسپایدرمن ساخت ولی همچنان در محفظه های آزمایشگاهی نگه داشت تا در موقع لزوم از او استفاده كند. اسپایدر ساید خودش را پیتر پاركر اصلی میدانست (!) و به دستور شغال به پیتر، بن رایلی و كین حمله كرد (شغال بعدا گفت كه تنها هدفش از خلق اسپایدر ساید كشتن پیتر و كلون های او بوده است) در هر حال او علاوه بر دارا بودن  تمام نیروهای اسپایدرمن، میتوانست اندازه خود را بزرگ یا كوچك كند و یا بدنش را به حالت نیمه مایع درآورد و آنها را تغییر شكل دهد(بنابراین میتوانست اجزای بدنش را به صورت سلاح های تیز و برنده درآورد) او در نهایت به شغال خیانت كرد و سپس كشته شد. اما اخیراً در كمیك استریپ های "اسكارلت اسپایدر" شغال محتویات DNA كین را بدست آورد و اعلام كرد كه میخواهد اسپایدر شماره 2 را بسازد!

جك (Jack)

jack-spiderman-clone جك - كلون مرد عنكبوتي
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 122 از كمیك استریپ Web of Spider-Man (مارس 1995)
خالقین: «جی ام دی متیوس» ، «تاد دی زاگو»

«جك» هم مثل «اسپایدر ساید» آنقدر در محفظه های ازمایشگاهی نگه داشته شد تا در موقع لزوم بیرون آورده شود. او دچار اختلال كلونی بود و از برخی از قدرت های عنكبوتی مثل خزیدن روی در و دیوار بهره نداشت! پروفسور وارن به او لباسي شبیه به لباس شغال پوشاند و حتی پنجه های شغال مانند به او وصل كرد ( به همین دلیل پیتر و بن رایلی او را با شغال اشتباه گرفتند!) او بسیار به شغال وفادار بود و وقتی از پیتر و بن رایلی شكست خورد، خودكشی كرد و بدنش به پودر تبدیل شد (بدن كلون ها پس از مرگ متلاشی و پودر میشود).

گاردین (Guardian)

guardian-spiderman-clone گاردين - محافظ شغال
نخستین حضور در عالم كمیك استریپ:  شماره 122 از كمیك استریپ Web of Spider-Man (مارس 1995)
خالقین: «جی ام دی متیوس» ، «تاد دی زاگو»

«گاردین» هم مثل  اسپایدر ساید و جك آنقدر برای انجام كار خاصی خلق شده بود. در حقيقت او ماموریت داشت تا از مقر شغال محافظت كند. او هم دچار اختلال سلولی بود و تراكم پوست بدنش تا 100 برابر افزایش میافت. او زخم هایش هم 5 برابر زودتر از اسپایدرمن خوب میشد. ددر نهایت وقتی پیتر، بن رایلی و كین به مقر شغال حمله كردند، گاردین سعی كرد با آنها مبارزه كند ولی در نتیجه فروپاشی سلولی در بازوان دوست صمیمی خود یعنی «جك» مرد.


پایان قسمت سوم

در قسمت چهارم خواهید خواند كه چطور پیتر پاركر به شهر بازگشت و بار دیگر به اسپایدرمن واقعی شهر بدل گشت!

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

 

مطالب مرتبط:

"سرگذشت كلون" – قسمت چهارم: اسپایدرمن حقیقی معرفی میشود!

"سرگذشت كلون" – قسمت دوم: چه كسی كلون است؟

"سرگذشت كلون" – قسمت اول: معرفی «شغال» (The Jackal)

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ گوئن استیسی

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

 داستان "سرگذشت كلون" ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+2 #1 سیدعلیرضافارغیان 1392-06-13 18:17
ممنون ازمقاله :lol: :D
+3 #2 Alireza 1392-06-13 18:54
عالی بودداداش!حرفی برای گفتن نزاشتی....!!!؟؟ ؟
+3 #3 amir sabooni 1392-06-13 19:06
کین چه لباس با حالی داشته.ولی صورتش خیلی داغون بود.
بقیه کلون ها هم خیلی باحال بود. :lol: :-)
ولی یه سوال!!!! :sigh:
آیا کین و پیتر و بن رایلی تونستن spidercide رو شکست بدن؟؟؟؟ :o
+2 #4 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-13 19:15
ممنون
+3 #5 ونداد 1392-06-13 19:28
چه جالب م گاردین را نیمشناختم راست اقای ترابی میشه قضیه جزیرهی عنکبوت را بگید
#6 محمد 1392-06-13 19:45
جالب و اموزنده بود (از اطلاعات شما بهت زدن شدم فكر كنم از استن لي هم بيشتر در مرد مردعنكبوتي ميدونيد)
+3 #7 نوید 1392-06-13 19:56
عاالی بود
به نظر من یه بخش انگلیسی واسه این وبسایت بذارید انگلیسی ها هم ببینن
احتمالا سازنده های اسپایدرمن اینو ببینم خوف میکنن
+1 #8 حسین 1392-06-13 20:19
خیلی جالب بودن!
مخصوصا کین! :-)
#9 صادق مرادی 1392-06-13 20:35
ممنون :lol:
منتظرش بودم :D
به نظر من از لحاظ همه چی Spidercide از همه باحال تره :-)
uploadtak.com/viewer.php?file=m6586_muncbh_s_jnjbhr__jnj.jpg
+1 #10 رامبد داور 1392-06-13 20:51
خوب بود آقای ترابی ممنون.خیلی به اطلاعات ما کمک کرد :lol:
+1 #11 salar 1392-06-13 21:00
مرسی آقای ترابی.فقط چرا این اسپایدر ساید دهن داره؟ :-?
+1 #12 ونداد 1392-06-13 21:10
راستی اقای ترابی مگه کین دک اک را نکشت پس چرا الان دک زنده هستش
+2 #13 عرفان نقوی 1392-06-13 21:29
خیلی زیبا و فوق العاده بود.
من کلا از کین خیلی خوشم میاد.
ممنون
+4 #14 mtm 1392-06-13 21:58
قضیه خاصی نداره! منظور از جزیره, منهتن نیویورک هستش.(چون منهتن یه جزیره محسوب میشه) شغال هم اومد با انتشار یه ویروس همه رو تو شهر به عنکبوت تبدیل کنه. البته اولش همه به نیروهای اسپایدرمنی دست یافتن(حتی مری جین !) اونوقت ادی براک که ان موقع شده بودانتی ونوم، اومد با قربانی کردن سیمبیوت خودش یه علاجی پیدا کرد و همه برگشتن به حالت عادی!
+1 #15 عرفان نقوی 1392-06-13 22:10
خوب دوست عزیز هر مرگی که تو کمیک اتفاق بیفته یه جوری برگردونده میشه!!!
مثل سوپرمن،زن عمو می،دامیان وین...
البته بعید میدنم اسپایدرمن برگرده{مگه این که توجیهی داشته باشن} چون این داستان ها مستقیما به کمیکاش ربط دارن و مارول تا حالا نگفته که میخواد کمیک دیگه ای رو شروع کنه.
مثل سوپرمن که کمی قبل تر از new 52 استارت زد!!!
+3 #16 صادق مرادی 1392-06-13 22:10
راستی بن رایلی وقتی لباسشو تغییر میده شبیه لباس مرد عنکبوتی برتر میشه :lol:
+2 #17 mtm 1392-06-13 22:33
دکتر اختاپوس اونموقع یه شاگرد دختر داشت به نام Carolyn Trainer که عاشق اختاپوس بود. ایشون بعدها به لیدی اختاپوس تبدیل شد.


spidey.ir/images/img/content/motefareghe/lady-octopus.jpg

لیدی اختاپوس از مرگ اختاپوس شوکه شد و بعد سعی کرد با کمک نینجاهای موسوم به Hand دکتر اختاپوس رو زنده کنه.

spidey.ir/images/img/content/motefareghe/doc-ock-death.jpg

نینجاهای Hand هم جسد اختاپوس رو از قبرش بیرون آوردند و دوباره زنده اش کردند . البته اختاپوس وقتی زنده شد از نظر ذهنی آدم سابق نبود و لیدی اختاپوس که ذهن و هوش او رو قبلا ذخیره کرده بود (یعنی از ذهنش یه back up گرفته بود!) ذهنش رو دوباره بهش تزریق کرد!
+5 #18 mtm 1392-06-13 22:35
نه! به نقل از spider-man:
راستی بن رایلی وقتی لباسشو تغییر میده شبیه لباس مرد عنکبوتی برتر میشه :lol:

نه ! بن رایلی قبل از اسپاک وجود داشته. پس اسپاکه که وقتی لباسشو میپوشه شبیه بن رایلی میشه! :-*
#19 mtm 1392-06-13 22:39
اره تونستن
+4 #20 mtm 1392-06-13 22:40
به جای این پاچه خواری ها کمی به قوانین سایت احترام بزار ;-)
ولی لااقل بیا یه ثوابی بکن برای این کاربرا اواتار بساز ! شاید از سر تقصیراتت گذشتم :-*
+1 #21 mtm 1392-06-13 22:41
والا چی بگم! شما هم یه چیزایی میپرسیدا :-*
+1 #22 محمد شیرزاده 1392-06-13 23:27
ممنون . خيلي مقاله آموزنده اي بود . فقط يه سوال ..
در بخش بن رايلي گفته شد كه اسمشو ميذاره اسكارلت اسپايدر . بعدش تو قسمت كين هم همينو درباره كين گفتيد . يعني بعد از مرگ بن رايلي اين اتفاق ميافته ؟
-2 #23 محمد شیرزاده 1392-06-13 23:30
درست مثل فيلم مرد عنكبوتي شگفت انگيز
+1 #24 mtm 1392-06-13 23:39
بله دقیقا. بن رایلی که لقبش اسکارلت اسپایدر بود, اواسط دهه ٩٠ مرد. ولی یکی دو سال پیش بود که مارول یهو تصمیم گرفت کین رو برگردونه, زخم های روی صورتشو اونجوری که تو.متن گفتم پاک کنه، اسمشو بزاره اسکارلت اسپایدر و کمیکشو چاپ کنه. ماروله دیگه!
البته به نظرم مارول قصد داشت یه جورایی با این کار (یعنی ساختن یه قهرمان از شخصیت خبیثی مثل کین) یه اسپایدرمن خفن تر وخشن تر خلق کنه. یادمه.وقتی هم میخواست این کمیک های جدید لسکارلت اسپایدر رو با حضور کین تبلیغ کنه میگفت:
All the power but without the responsibility
!!!
مسخره اینه که اسپاک هم همین خصوصیات رو داره!
+1 #25 ش.خ 1392-06-13 23:48
خسته نباشيد.
ممنون، مقاله‌ي خوبي بود. من يكي كه از سرگذشت كين خيلي خوشم آمد. فقط سؤالي داشتم: شما اشاره كرده‌ايد كه اسپايدرسايد در نهايت به شغال خيانت كرد و كشته شد. اول اين‌ كه منظورتان از «خيانت‌ كردن» اين است كه بالاخره با پيتر و كلون‌هاي مثبت هم‌كاري كرد (جزو آدم‌ خوب‌ها شد) يا اين‌ كه با يكي از شخصيت‌هاي منفي، كه دشمن شغال نيز بود، هم‌دست شد؟ (جزو آدم بدها شد؟) و اين كه دليل مرگ او چه بود؟
راستي جناب mokhtar در «سرگذشت كلون: قسمت دوم» اشاره به اولين كلون مردعنكبوتي كردند كه ظاهراً عقب‌مانده بوده است، چرا او در اين ليست قرار ندارد؟ فكر كنم دلايلش اين‌ها باشد: ايشان گفتند كه داستان خيلي چندش‌آور و زشت بوده است و قاعدتاً به درد مقاله نمي‌خورد، يك دليل ديگرش هم احتمالاً اين است كه قبل از آن كه كلون بي‌چاره بگويد: «چي‌ شد؟ چي‌ شد؟ چه اتفاقي افتاد؟» كشته شد. حدسم درست بود؟
موفق باشيد.
#26 شما هنوز ثبت نام نکردید 1392-06-13 23:49
نه چون تو مرد عنکبوتی شگفت انگیز لیزارد ادمرو ویروسی نکرد چون پیتر نذاشت ولی تو این کمیک مردم ویروسی شدن
#27 محمد شیرزاده 1392-06-14 02:24
کین بغیر از قضیه کلون بودنش منو یاد فرانک کسل/پانیشر میندازه . گرچه درحال حاضر اسپاک خیلی بیشتر بهش(پانیشر) شبیه شده . نظرتون چیه ؟
#28 mtm 1392-06-14 10:39
بله مقایسه درستیه
+1 #29 mtm 1392-06-14 10:49
خیلی ممنون از سوالات خوب شما
اسپایدر ساید رفت طرف یکی از دشمنان شغال به نام scrier. همونطور که مختار هم.تو بخش نظرات قسمت قبلی گفت scrier کاراکتر بسیار مرموزی بود که بعدها معلوم شد برای نورمن ازبورن کار میکنه. اسپایدر ساید هم از یه ساختمون افتاد پایین و متلاشی شد
دوباره اون کلونی که شما میگید باید بگم که یه شکست ژنتیکی به شمار می آمد. در حالیکه این ۵ تا به موفقیت رسیدند. یعنی نیروهای اسپایدرمن رو داشتند, حرف میزدن و راه میرفتن. ولی بیچاره اون اینجوری نبود.
در کل من از ایده کلون خوشم میاد چون استعاره ای از معلولیت و تبعیض و در اقلیت بودنه , و توجه خواننده رو به این اصل جلب میکنه که هر موجودی هر چند ضعیف و عقب افتاده حق حیات داره و نباید باهاش بدرفتاری بشه. همین کین رو ببین! نمونه ای از این حقیقته که بدرفتاری والدین و بیتوجهی به
محیطی که فرزند در ان رشد میکنه میتونه چه قدر روحیات آدم رو عوض کنه
شغال هم نمونه آدم های نژاد پرست , متعصبه که به قول خودش دنبال کماله. دنبال یه کلون بی عیب و نقص و با اونایی که اینجوری نیستن مثل آشغال رفتار میکنه. تو این کمیک شماره ٢٠ از اسکارلت اسپایدر که ترجمه کردم و ادامه داستان 2 superior spider man team up هستش و به زودی هم تو سایت قرار میگیره , شما به وضوح این موضوع رو درباره شغال میبینی
+2 #30 محمد علی یراقی فرد 1392-06-14 14:10
فکر کنم توی انیمیشن های مرد عنکبوتی Ben Reilly وKaine هم بودند Spider-Man: The Animated Series یا همان اسپايدرمن: مجموعه كارتوني (98- 1994) :lol:
+1 #31 محمد 1392-06-15 15:27
ببخشید اینجا می پرسم
اقای ترابی نشریه ی بالون فقط اینترنتیه یا که از مجله فروشی ها میشه خرید؟
+1 #32 mtm 1392-06-15 21:10
فعلا فقط اینترنتیه
+1 #33 محمد 1392-06-15 22:47
کی بیرون می یاد؟
#34 بهار 1392-06-27 20:39
دلم به حال دکتر اختاپوس سوخت خیلی بد کین کشتش مخصوصا اون قسمتی که لیدی جسد دکتر اختاپوس را بغل کرده بود :-? :sigh: :sad: :cry:
#35 Ali Hazeri 1392-06-28 14:49
خیلی مقاله عالی بود .... :-)
ایول :roll:
-1 #36 بهار 1392-06-28 15:00
به نظرمن اگه میشه کمیکی که توش دکتر اختاپوس کشته میشود را در سایت بگزارید تا دیگران ان را بخوانند من خودم شخصا دوست دارم این کمیک را بخوانم چون مطمئنم خیلی باید قشنگ باشه خواهش میکنم لینکش را بگزارید :-)
-2 #37 بهار 1392-06-28 15:05
به نظر من معنی اسپایدر بن یعنی بن عنکبوتی :-?
#38 پارسا 1392-06-30 03:13
یه سوال کلون های دنیای آلتیمات هم اگه میذاشتید بد نبودها؟!
-2 #39 بهار 1392-07-12 17:31
اگه میشه لینکاین کمیکرا میزارید خواهش میکنم :cry:
+1 #40 mirabilis 1393-11-13 22:19
آپدیت خیلی خوبی بود ، هر کی شماره ی 13 رو نخونده بود و این اطلاعات رو اینجا میدید ، حسابی اسپویل میشد ، شاید اگه یکم فاصله میفتاد آپدیت اطلاعات با قرار دادن ترجمه ی کمیک شماره 13 ، بهتر میشد یا مثلا یه هشدار کوچیک اسپویل کنار آپدیت گذاشته میشد و بعدا برداشته میشد .
در کل خیلی هم خوب ، جای قدردانی داره .
#41 sonic the spider hedgehog 1393-11-13 22:32
اپدیت خوبی بود پس برای همین به کین لقب اون یکی دادن.
جالبه دقیقا قبل از اینکه اپدیت شه من این مقاله رو داشتم میخوندم.
+1 #42 As Responsible As Spider-Man 1393-11-14 00:02
دستتون درد نکنه. طبق معمول مقاله ی بی نقص و عالی بود همینطور اپدیتش!!! ولی در کل من با این ایده کلون مخالفم. چون که اینجوری به یه نحوی داستان های اسپایدی مسخره میاد و از نظر من مردعنکبوتی باید تک باشه!!!
#43 yasin 1393-11-14 14:41
فکر کنم کین دوباره برمیگرده
#44 mados 1393-11-15 11:38
ولی اگه کینو بکشن نمیتونن همه اسپایدر منا رو نابود کنن چون یکی ازون سه نفره فکر نکنم مرده باشه
+2 #45 Imperial King 1393-11-15 13:24
آیا میدانید از روی گوئن چند کلون برای ددپول ساخته شد توسط آرنیم زولا دانشمند سوئدی که برای رد اسکال کار میکرد چرا؟ چون که ددپول میخواست جان آرنیم رو بگیره ولی در عوض چند تا کلون گوئن رو براش ساخت و ددپول هم اونو ول کرد
اینم لینک برید آخرای صفحه میبینید
marvel.wikia.com/.../
#46 azad691 1393-11-15 15:06
کدوم شماره های amazing spider man به خانواده کریون شکارچی ربط داره؟
#47 mokhtar 1393-11-16 11:27
به نقل از azad691:
کدوم شماره های amazing spider man به خانواده کریون شکارچی ربط داره؟

611 تا 637
#48 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-11-16 19:08
#44
کی گفته نمرده دوباره کمیک 13 رو بخون

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 743 guests and 6 members online

  • best of the best
  • Frank Castle A.K.A The Punisher
  • Mehrbod_jp
  • mtm
  • mtm
  • Sherlockian

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat