مطالب برگزیده

ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ  (ANT-MAN And The Wasp)
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ (ANT-MAN And The...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

معرفی تمام سیمبیوت (Symbiote)ها در کمیک های مارول

مقدمه: سیمبیوت ها نژادی از انگل های فرازمینی و بدون شکل هستند که در کمیک استریپ های انتشارات «مارول کامیکس» و به ویژه در داستانهای مرد عنکبوتی حضور دارند. سیمبیوت ها میزبانان خود را همچون یک لباس دربرمیگیرند و از آنها تغذیه میکنند و حتی میتوانند ذهن و روح آنها را نیز تحت تاثیر خود درآورند. نخستین حضور یک سیمبیوت در عالم کمیک استریپ، به شماره 252 از "اسپایدرمن شگفت انگیز" (1984) برمیگردد. در شماره مذکور اسپایدرمن (كه به همراه برخي ديگر از ابرقهرمانان مارول براي مدت كوتاهي در يك سياره فضايي به سر ميبرد) سیمبیوتی را که فکر میکرد یک لباس سیاه رنگ است، با خود به زمین آورد (البته چند ماه بعد شماره 8 از کمیک استریپ معروف "جنگ های مخفی" (Secret Wars) به چاپ رسید و نشان داد که اسپایدرمن چطور و در کجا این سیمبیوت را پیدا کرده است). همانطور که گفته شد، اسپایدرمن ابتدا از ماهیت واقعی لباس سیاه خود خبر نداشت اما به زودی فهمید که در واقع یک سیمبیوت زنده است و روی ذهنش تاثیرات مخربی میگذارد. سپس او توانست هر طور شده خودش را از دست او خلاص کند.

منشا سیمبیوت ها چیست؟

در داستان کمیکی "سیاره سیمبیوت ها" (Planet of Symbiotes) نشان داده شد که سیمبیوت ها در اصل یک نژاد فضایی هستند به نام Klyntar که هیچ احساس یا عاطفه ای ندارند و تنها به دنبال تسخیر و تسلط بر موجودات دیگرند. در واقع، آنها به دنبال تماس با موجودات دیگر هستند زیرا میخواهند از احساسات و انرژی درونی آنها تغدیه کنند. بنابرایم میزبانان سیمبیوت ها عمر نسبتاً کوتاهی دارند. حتی در یکی از کمیک استریپ های "چهار شگفت انگیز" (Fantastic Four) داستانی چاپ شد که در آن اعضای این گروه با یکی از دشمنان خود به نام «دووس نابودگر» (Devos the Destroyer) روبرو میشوند. دووس، کلکسیونی از خطرناک ترین موجودات عالم هستی را جمع آوری کرده است که یکی از آنها سیمبیوتی است به نام Deadface! این موضوع نشان میدهد که سیمبیوت ها همواره به عنوان موجودات مهیب و ترسناکی در میان ساکنین سیاره های مختلف شناخته میشوند. اما سوال اینجاست که آن سیمبوتی که اسپایدرمن با خود به زمین آورد از کجا آمده است؟ در حقیقت، بعدها نشان داده شد که این سیمبیوت از طرف سیمبیوت های هم نژاد خود طرد شده بوده زیرا به جای آنکه بخواهد میزبان خود را تحت سلطه کامل دربیاورد، سعی میکرده با آنها همزیستی مشترک برقرار کند. به همین دلیل او از سوی سیمبیوت های دیگر به سیاره های دور دست و خالی از سکنه تبعید شده بوده و در همان سیاره بود که با اسپایدرمن آشنا شد!

black spiderman لباس سياه مرد عنكبوتي


همانطور که میدانید اسپایدرمن در نهایت سیمبیوت را از خود دور کرد و او نزد خبرنگاری ناراضی به نام «ادی براک» (Eddie Brock)  رفت و با او ترکیب شد. از ترکیب آنها شخصیت پلیدی به نام «ونوم» (Venom) پدید آمد که سعی داشت هر طوری شده از اسپایدرمن انتقام بگیرد. این سیمبیوت دارای چند بچه شد (بچه اول او همان سیمبیوتی است که به نام «کارنیح» میشناسیم! و خود کارنیج هم بعداً دارای بچه شد!) در هر حال ادی براک به تدریج اصلاح شد و در نتیجه ونوم هم به شخصیتی نیمه قهرمان بدل گشت (و حتی چند بار به کمک اسپایدرمن شتافت).

maximum-carnage ماكزيمم كارنيج

تا اینکه سیمبیوت نفوذ خود را روی براک بیشتر و بیشتر کرد و به همین دلیل براک او را در یک حراجی به فروش گذاشت! پس از آن سیمبیوت دیوانه  و خشن تر شد زیرا میزبانانی همچون «مک گارگن» (یا همان «عقرب» معروف داستان های اسپایدرمن) یا «آنجلو فورچوناتو» پیدا کرد که هر دو از خلافکاران حرفه ای بودند. در حال حاضر میزبان او «فلش تامپسون» (همکلاسی سابق پیتر پارکر در دبیرستان) میباشد. به نظر میرسد فلش توانسته باشد کاملاً سیمبیوت را تحت کنترل خویش درآورد (البته اخیراً نشان داده شد که سیمبیوت هم به او علاقه دارد!) این موضوع نشان میدهد که اگر میزبان از قدرت روحی و ذهنی بالایی برخوردار باشد پس شاید بتواند بر سیمبیوت تاثیر بگذارد و او را کنترل کند.

 venom thompson فلش تامپسون ونوم مامور


 

نقاط ضعف و قوت سیمبیوت ها

سیمبیوت ها توانایی های فراوانی مثل قدرت، سرعت، توان، چابکی و حتی هوش فوق بشری دارند و میتوانند به سرعت زخم های خود را التیام بخشند. آنها در ضمن میتوانند اندازه خود را گسترش یا کاهش دهند و خود را به اندازه میزبان شان دربیاورند. البته آنها نقاط ضعف هم دارند. در حقیقت آنها به طور ذاتی نسبت به صدا و گرمای شدید آسیب پذیر هستند (به ویژه در مقابل آتش). برای مثال، اسپایدرمن با توسل به به صدای بلند ناقوس کلسیا خودش را از بند سیمبیوت خلاص کرد.

eddie brock hit by sonic blast ادي براك ونوم

در ضمن در برخی از داستانها و بازی های ویدئویی، سیمبیوت ها در برابر منیزیم هم آسیب پذیر هستند. یک بار هم «مرد آهنی» (Iron Man) توانست محلولی بسازد که باعث نابودی یک سیمبیوت شد. البته بعدها معلوم شد که این محلول حاوی ارگانیسم های بیولوژیکی و ویروس مانند بوده است که «دکتر دوم» (Dr. Doom) از بدن ونوم تولید کرده بود! نیروهای دولتی هم بارها توانسته اند با استفاده از بازدارنده های شیمیایی ونوم یا کارنیج را تحت کنترل درآورند. یکبار هم سیمبیوتی سعی کرد با «ولورین» (Wolverine) پیوند بخورد اما چون بدن ولورین میتواند سریع خودش را التیام دهد، به ناچار از او جدا شد. البته به نظر میرسد سیمبیوت ها قادر توانایی های خود را تکامل دهند و مثلاً بچه های آنها آسیب پذیری های کمتری دارند. اما هنوز سیمبیوتی در داستان های اسپایدرمن دیده نشده که شکست ناپذیر باشد.

چند سیمبیوت در داستان های اسپایدرمن  و دیگر کمیک های مارول حضور داشته اند؟

 

1- «ونوم» (Venom)

venom ونوم سم دشمن اسپايدرمن
نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 300 از کمیک "اسپایدرمن شگفت انگیز" (آوريل 1988)

 اینها کسانی هستند که تا به حال سیمبیوت ونوم را برتن کرده اند:

- «ادی براک» (Eddie Brock)

ادی براک

«ادی براك» اولین كسی بود سيمبيوت فضايي را  بر تن كرد (البته پس از آنكه اسپایدرمن توانست با استفاده از صدای ناقوس  كلیسا خودش را از شر آن خلاص كند).  ادی خبرنگاری بود كه پیتر پاركر را مسئول ناكامی های حرفه ای خود میدانست. بنابراین هم او  و هم سیمبیوت فضایی (كه از سوی اسپایدرمن طرد شده بود)  به دنبال انتقام بودند و برای سالهای متمادی زندگي را برای «پیتر پاركر/اسپایدرمن» زهر مار كردند! البته اسپایدرمن و ادی براك برای مدتی با یكدیگر صلح كردند تا با تهدید بزرگی به نام «كارنیج» (Carnage) روبرو شوند.

venom-vs-carnage ونوم بر عليه كارنيج

ادی براك در ضمن برای مدتی به یك شخصیت نیمه قهرمان تبدیل شد و با برگزيدن لقب «محافظ مرگبار» (Lethal Protectorr)، ادعا داشت كه از بیگناهان دفاع میكند. او در نهایت سیمبیوت فضایی را كنار گذاشت و آن را در یك حراجی به فروش رساند.

اما بعدا تبدیل به آنتی ونوم هم شد (درباره آنتی ونوم در همین مقاله توضیح داده شده).

ادی براک مدتی را هم به شخصیتی شبیه Rambo تبدیل شد و سعی کرد تمام سیمبیوت ها را نابود کنه:

ادی براک رامبو

وقتی ادی براک سعی داشت فلش تامپسون (میزبان جدید سیمبیوت ونوم) را نابود کنه توسط شخصیت خبیثی به نام Crime Master دستگیر و مجبور شد میزبان یکی از بچه های سیمبیوت Carnage به نام تاکسین بشه:

ادوارد براک - تاکسین

 

البته در كمیك های "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man) شخصیت ادی براك و همچنین سیمبیوت دچار تغییرات فراوانی شد. در واقع، ادی براك در كمیك های "مرد عنكبوتی نهایی" به جای آنكه یك خبرنگار ناراضی باشد، به دوست و همكلاسی سابق پیتر تبدیل شد. در ضمن،  والدین ادی براك با والدین پیتر پاركر دوست خانوادگی بوده اند و همگی با هم در سانحه هوایی كشته شده اند.  سپس فاش شد كه پدر  ادی براك و پدر پیتر پاركر قبل از مرگشان  روی لباسی كار میكردند كه قرار بوده سرطان را شفا دهد ولی همین لباس  بعداً با چسبیدن به ادی براك موجب به وجود آمدن هیولایی به نام «ونوم» شد! (بدین ترتیب منشا سیمبیوت به جای آنكه فضایی باشد ، آزمایشگاهی شد و كینه و خصومت ونوم و اسپایدرمن هم جنبه شخصی تر و خانوادگی گردید)  

 - ultimate venom - التميت ونوم

 

- آنجلو فورچوناتو (Angelo Fortunato)

انجلو فورچوناتو

در کمیک های شوالیه های مارول: مرد عنکبوتی (که اینجا ترجمه شده اند)، دیدیم که وقتی ادی براک سرطان گرفت ، تصمیم گرفت سیمبیوت ونوم را در یک حراجی به فروش برساند. پسر دست و پا چلفتی یکی از روسای خلافکاری شهر به نام «آنجلو فورچاناتو» که سعی داشت خودش را به پدرش ثابت کند، این سیمبیوت را به دست آورد و سریعا دست به کار شد تا اسپایدرمن را شکست بده و چند نفر را هم کشت. ولی اسپایدرمن شکستش داد و آنجلو پا به فرار گذاشت. این باعث شد تا سیمبیوت از آنجلو به خاطر ترسو بودن بیزار بشه و بنابراین وقتی داشت از روی ساختمان ها میپرید، رهایش کرد تا سقوط کنه و بمیره.

 

 

- «مك گارگن» (Mac Gargan)

«مك گارگن» (Mac Gargan)

«مك گارگن» بیشتر به عنوان یكی از دشمنان كلاسیك مرد عنكبوتی به نام «عقرب» یا «اسكورپیون» (Scorpion) شناخته میشد اما در نهایت سیمبیوت فضایی كه ادي براك در حراجي به فروش رسانده بود، به او رسيد.  گارگن از نظر اراده ذهنی بسیار ضعیف بود و به همین دلیل سیمبیوت فضایی كاملاً جسم و روح او را تحت كنترل در آورد و از او هیولایی عظیم الجثه ساخت كه به خوردن گوشت انسان علاقه داشت.

ونوم گوشت خوار

این ونوم با «نورمن ازبورن» همكاری نزدیكی داشت (هم زمانی كه عضو گروه Thunderbolts بود و هم زمانی كه در گروه خبیث نورمن یعنی Dark Avengers عضویت داشت). در نهایت سازمان "شیلد" (S.H.I.E.L.D) سیمبیوت را به زور از گارگن جدا كرد.

 

- «فلش تامپسون» (Flash Thompson)

flash-as-venom فلش تامپسون به عنوان ونوم
 پس از آنكه مك گارگن از سیمبیوت جدا شد، دولت امریكا تصمیم گرفت تا ان را به یكی از سربازان خود پیوند بزند تا يك ونوم قهرمان درست كند! در كمال تعجب، «فلش تامپسون» همكلاسی سابق پیتر پاركر كه البته در جنگ و در طی یك فداكاری پاهای خودش را از دست داده بود و قهرمان ملی شناخته میشد، برای این منظور داوطلب شد (برای کسب اطلاعات کافی درباره فلش تامپسون، این مقاله را بخوانید). در نتیجه «مامور ونوم» (Agent Venom) متولد شد. هر وقت فلش سیمبیوت فضایی را بر تن دارد میتواند به كمك او، راه برود. در ضمن فلش تامپسون اولين ونومي است كه در مبارزه از سلاح ها و تجهيزات نظامي بر عليه دشمنان خود استفاده ميكند.

agent-venom مامور ونوم

در كل به نظر میرسد فلش تامپسون موفق شده كاملاً سیمبیوت را تحت كنترل خود دربیاورد. البته دولت امريكا نوعي سيستم اطمينان در سيمبيوت كار گذاشته تا اگر ياغي شد و دست به اعمال شريرانه زد، آن را غير فعال كند. اين ونوم مدتها عضو گروه "محافظین كهكشان" بود (خبرش اینجاست).

 

- «لی پرایس» (Lee Price)

لی پرایس

در شماره 1 از سری جدید کمیک های ونوم که سال 2017 منتشر شد، مارول تصمیم گرفت میزبانی سیمبیوت ونوم را از فلش تامپسون بگیره. بنابراین دیدیم مزدوری بیرحم به نام  «لی پرایس» (Lee Price) به همراه «مک گارگن» سعی کردند سیمبیوت را به گروهی خلافکار بفروشند ولی بین آنها تیراندازی رخ داد و سیمبیوت به پرایس چسبید و شروع کرد به کشتن بقیه! این در حالیه که تحت کنترل فلش تامپسون ، سیمبیوت هم موجود خوبی شده بود . در هر حال لی پرایس فعلا میزبان سیمبیوت ونوم است. او یک رنجر سابق ارتش بوده که بسیار هم خشن است. جالبه که سیمبیوت ونوم الان دیگر کاملا هوشیار و عاقل شده است و میخواهد کارهای خوبی انجام دهد ولی مجبور شده به حرف های پرایس گوش بده و بر خلاف میل خود اعمال پلید . خبیثی را انجام بده !

 

- «آنه وینگ»  (Ann Weying)

زن ونوم

راستی یادمان نرود که همسر سابق براک به نام «آنه وینگ»  (Ann Weying) هم برای مدت کوتاهی این سیمبیوت را بر تن کرد و به She-Venom  تبدیل شد! او پس از اینکه سیمبیوت ترک اش کرد دچار عذاب وجدان و اختلالات روانی شد و دست به خودکشی زد.

 

- کارول دانورز (Carol Danvers)

- کارول دانورز (Carol Danvers)

«کارول دانورز» همان کاپیتان مارول معروف است که  میتونید اینجا درباره اش اطلاعات کسب کنید. در رویداد Siege، نورمن آزبورن و گروه دارک اونجرز سعی کردند آزگارد را تصاحب کنند. اون موقع «مک گارگن» ونوم بود و البته عضو دارک اونجرز. این ونوم خیلی خونخوار شده بود و اهالی آزگارد را داشت تکه تکه میکرد. تا اینکه کارول دانورز و اسپایدرمن سر رسیدند تا جلوی ونوم رو بگیرن. کارول موفق شد سیمبیوت رو از تن گارگن جدا کنه ولی به خودش چسبید و به تهدید بزرگتری تبدیل شد چون میتونست پرواز کنه و قدرت های کاپیتان مارول را هم داشت! در نهایت اما کارول تونست سیمبیوت رو فریب بده و خودش رو ازش جدا کرد. 

 

 

- ددپول (Deadpool)

ونومپول

 در کمیک های Back in Black دیدیم که جناب ددپول هم سیمبیوت ونوم رو بر تن داشته! او البته این سیمبیوت رو از کسی قرض نگرفته بلکه در داستان گفته شد که قبل از اینکه پیتر پارکر سیمبیوت فضایی را با خودش به کره زمین بیاره، ددپول باهاش سر و سری داشته! طبق این کمیک بلافاصله پس از وقایع Secret Wars نخست، سیمبیوت نزدش اومده تا از شر جایزه بگیرانی که دنبالش بودن خلاص بشه. 

 

 

- اتو  اکتاویس (Otto Octavius)

ونوم برتر

همانطور که میدانید ، اتو اکتاویس ملقب به دکتر اختاپوس برای مدتی تونست خودش رو وارد جسم و ذهن پیتر پارکر بکنه و اسم خودش رو "مرد عنکبوتی برتر" بزاره. او با فلش تامپسون که اون موقع میزبان سیمبیوت ونوم بود ملاقات کرد و بهش قول داد روی پاهاش عمل جراحی کنه ولی در عضو به زور سیمبیوت رو ازش جدا کرد و به خودش پیوند زد . در نتیجه "ونوم برتر"  (Superior Venom) به وجود آمد که نزدیک بود چند تا دزد بانک رو بکشه. بعدش اونجرز سر رسیدند و به کمک فلش تونستند سیمبیوت رو پس بگیرند. وقتی که سیمبیوت نزد فلش برگشت بهش اطلاع داد که تغییر عمده ای در ذهن پیتر به وجود آمده. برای خوندن کمیک های مربوط به ونوم برتر اینجا ،اینجا  ، اینجا ، اینجا و اینجا را کلیک کنید.

 

 

2- «کارنیج» (Carnage)

عکس کارنیج

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 361 از کمیک "اسپایدرمن شگفت انگیز" (آوريل 1992)
سیمبیوت ونوم بچه دار شد و با یک قاتل زنجیره ای به نام «كلتوس كسدي» (Cletus Kasady) پیوند خورد و در نتیجه موجودی بیرحم به نام «کارنیج» به وجود آمد. البته در نهایت این سیمبیوت کاسدی را ترک کرد و مجدداً جذب سیمبیوت ونوم گردید. سپس کاسدی در فضایی غریب به نام "منطقه انرژی منفی" (The Negative Zone) سیمبیوتی مشایه پیدا کرد و دوباره کارنیج شد! کارنیج نشون میده که اگه یک سیمبیوت میزبان روانی پیدا کنه چه فاجعه ای پیش میاد. کارنیج مدام دنبال طغیان و شورش است و مرد عنکبوتی خیلی وقت ها برای اینکه جلوش رو بگیره مجبور شده حتی با ونوم متحد بشه. 

در هر حال او یکی از ساده ترین ابر شرورهای شیطانی در مجموعه ابر شرورهای معروف مردعنکبوتی است. یعنی انگیزه هایش برای شرارت خیلی واضح و بدون پیچیدگی های خاصی است و او فقط یك هدف دارد: كشتار! در واقع او یک سادیست به تمام معناست و همیشه به صورت یک قاتل که برای لذت ادم میکشد به تصویر کشیده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنیج این مقاله را بخوانید. این کمیک را همه اگه نخوانده اید، حتما بخوانید.

 

 3- «تاکسین» (Toxin)

toxin تاكسين

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 2  از کمیک "ونوم بر علیه کارنیج" (اكتبر 2004)

«تاکسین» پسر کارنیج محسوب میشه (یعنی از همون سیمبیوت کارنیج متولد شده) .  کارنیج میخواست او را بکشه ولی اون موقع خیلی ضعیف شده بود و نتونست این کار رو بکنه. سپس با افسر پلیسی به نام «پاتریک مولیگان» (Patrick Mulligan) ترکیب شد و تاکسین به وجود آمد. کارنیج برگشت که پسرش رو بکشه ولی ونوم نجاتش داد و سعی کرد تا تعلیمش بده ولی حقیقت این بود که تاکسین هم از ونوم و هم از کارنیج اخلاق مند تر بود و میخواست قهرمان باشه. بنابراین ونوم و کارنیج سعی کردند حذفش کنند چون میدونستند براشون تهدید میشه ولی تاکسین به کمک مرد عنکبوتی شکستشون داد. ضمنا به نظر میرسه که قدرت او هم از ونوم بیشتره و هم از کارنیج. در هر حال پاتریک مولیگان همیشه سعی کرده از سیمبیوتی که نصیبش شده برای مقاصد خیر استفاده کنه.

 

4- کارل مالس (Karl Malus)

کارل مالس

نخستین حضور در دنیای کمیک: شماره 67 از کمیک Marvel Team Up (مارس 1978)

«کارل مالس» به بدترین و دردناک ترین شکل ممکن با سیمبیوت فضایی ترکیب شد. او دانشمندی بود که شیفته موضوعات مربوط به قدرت های فرابشری شد و روی خیلی ها هم آزمایش میکرد. او خبیث های زیادی همچون Hornet، Goliath و Armadillo را خلق کرده و از دشمنان سمج  کاپیتان آمریکا هم به شمار میومد. تا اینکه «ویزارد» از دشمنان چهار شگفت انگیز مجبورش کرد به زور با سیمبیوت کارنیج پیوند بخوره و عضو Frightful Four بشه. ولی ترکیبش با سیمبیوت خیلی دردناک بود . او در نهایت به صورت یک موجود پیوندی انسان/سیمبیوت ظاهر شد. او حالا شیفته پیوند زدن موجودات مختلف به هم شده و موجودات زیادی را هم از ترکیب انسان و حیوان ساخته و حتی کاپیتان آمریکا (سم ویلسون) را نیز برای مدتی کوتاه گرگ نما کرد!


5- «آنتی ونوم» (Anti-Venom)

anti-venom انتي ونومنخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 569 از کمیک های "اسپایدرمن شگفت انگیز" (اکتبر 2008)
ادی براک پس از آنکه از سیمبیوت ونوم جدا شد فهمید که سرطان دارد. او سپس نزد شخصیتی به نام Mr. Negative رفت. Mr. Negative هم با استفاده انرژی خاص خودش سرطان براك را معالجه كرد ولی در نتیجه سلول های بدن براك به رنگ سفید درآمد. سپس براک با ونوم جدید (همان «مک گارگن») روبرو شد. اینجا بود كه سیمبیوت ونوم سعی كرد از گارگن جدا شود و بار دیگر به براك بچسبد اما متوجه شد كه سلول های بدن او تغییر كرده و دوباره برگشت پيش گارگن. ولی بخش كوچكی از او در بدن براك باقی ماند و با سلول های سفید او تركیب شد و به همین دلیل موجود جدیدی به نام «آنتی ونوم» به وجود آمد! انتی ونوم با اسپایدرمن دشمنی نداشت و به نوعی یک قهرمان بود. این سیمبیوت در جریان داستان چند قسمتی "جزیره عنکبوت ها" (Spider-Island) که در سال 2011 در کمیک استریپ های اسپایدرمن چاپ شد، خودش را فدا کرد تا مردم شهر به حالت عادی خود برگردند.

 

6- «درد فيس» (Dreadface)

dreadface سيمبيوت فضايي


نخستین حضور در دنیای کمیک: شماره 360 از کمیک "چهار شگفت انگیز" (ژانویه 1992)
«دردفیس» از نوع سیمبیوت های بسیار خطرناکی است که میتوانند با برقراری تماس با میزبان خود، ذهن آنها را کاملاً در اختیار خود دربیاورند و وادارشان کنند دست به قتل عام بزنند. او توسط «دووس نابودگر» دستگیر و در سفینه اش نگه داری میشد تا در موقع لزوم به عنوان یک سلاح ازش بهره بگیره.  اما در نهایت موفق به فرار شد. وقتی به کره زمین رسید با اولین موجودی که دید پیوند خورد: یک گوریل! بعدش با «ثینگ» از اعضای "چهار شگفت انگیز" درگیر شد و سعی کرد خودش رو به ثینگ و بعدش هم به  «هیومن تورچ» بچسبونه ولی هیومن تورچ خودش رو منفجر کرد و در نتیجه دردفیس هم نابود شد.  

 


7- «اسکریم» (Scream)، «لاشر» (Lasher)، «فیج» (Phage)، «آگنی» (Agony)، «رایوت» (Riot)

«اسکریم» (Scream)، «لاشر» (Lasher)، «فیج» (Phage)، «آگنی» (Agony)، «رایوت» (Riot)

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 4 از کمیک "ونوم: محافظ مرگبار" (می 1993)
یک شرکت خصوصی به نام Life Foundation سعی داشت تا با بررسی سیمبیوت ونوم و گرفتن نمونه از آن بتواند سربازان نیرومندی تولید کند. بدین ترتیب، 5 نمونه از سمبیوت ونوم استخراج و پرورش داده شد. این 5 نمونه سپس با 5 تن از بهترین پرسنل امنیتی این شرکت ترکیب شدند و در نتیجه سیمبیوت های جدیدی تحت عنوان  «اسکریم»، «لاشر»، «فیج»، «آگنی» و «رایوت» درست شدند. در این میان اسکریم از همه مهم تره.

سیمبیوت اسکریم

میزبان او خانم خانم «دانا دیه گو»  بود. اسکریم کم کم به این باور رسید که تمام سیمبیوت ها پلید هستند  و باید نابود شوند. بنابراین 4 همکار دیگرش را به قتل رساند. او مشکل روانی داشت و دچار فروپاشی عصبی شد . البته بعدا سعی کرد آدم خوبی بشه ولی در نهایت توسط ونوم به قتل رسید.

 

8- «هایبرید» (Hybrid)

سیمبیوت هایبرید

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 1 از کمیک  "ونوم: عنکبوتی که پیش آمد" (ژانویه 1996)

میزبان «هایبرید»، مردی به نام «اسکات واشنگتون» بود. او یکی از نگهبانان Vault بود؛ زندانی که سیمبیوت های «لاشر»، «فیج»، «آگنی» و «رایوت» پس از کشته شدن میزبانان شون در آنجا نگهداری میشدند. اونا به طور کوتاهی با اسکات ترکیب شدند و «هایبرید» به وجود اومد. اسکات فهمید که این سیمبیوت ها گناهی ندارند و فقط ترسیده اند و نباید اون آزمایشات روشون انجام میشد. بنابراین تصمیم گرفت از زندان فراریشون بده. به همین دلیل شغل خودش رو از دست داد. اسکات به خونه اش برگشت و سر راه با یک جنایتکار درگیر شد و از کمر به پایین فلج شد. اینجا بود که سیمبیوت هایبرید دلش به حالش سوخت و دوباره باهاش پیوند خورد . اینجوری اسکات دوباره تونست از پاهاش استفاده کنه. اسکات سپس تصمیم گرفت از اون جنایتکار انتقام بگیره . این باعث شد که سیمبیوت هایبرید ناراحت بشه چون دوست نداشت یک ماشین آدم کشی باشه. اسکات هم متوجه اشتباه خود شد و تصمیم گرفت آدم خوبی باشه. در نهایت اما توسط ونوم کشته شد. هایبرید  هم به طور مقطعی به ددپول چسبید و در نهایت هم به یک سگ !

 


9- «کروبا» (Krobba)

krobaa

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 1 از کمیک "ونوم: تخم شرارت" (جولای 1997)
او سیمبیوتی بود که به زمین آمد و با دانشمندی بسیار پلید به نام دکتر «نایجل دانلوی» پیوند خورد، اما خباثت دانلوی باعث شد تا او دیوانه شود! او دست به طغیان و آشوب زد اما در نهایت خودکشی کرد چون نمیخواست سیمبیوت های هم نژاد اش به سرنوشت او دچار شوند. این سیمبیوت بار دیگر نشون میده که خصوصیات انسانی میزبانان سیمبیوت ها هستش که باعث میشه پلید بشن.

 

10- «زكس» (ZZZXX)

zzzxx

نخستین حضور در دنیای کمیک : شماره 2 از کمیک X-Men: Kingbreaker  (مارس 2009)

این سیمبیوت (که هر چه تلاش کنید عمراً بتوانيد نامش را صحيح تلفظ کنید!!!) بسیار خطرناک است و مغز میزبان خود را میخورد! در ضمن او هیچ ارزشی برای میزبان خود قایل نیست به همین دلیل در زندانی که توسط نژاد فضایی Shi'ar تاسیس شده بود، نگهداری میشد و یک میزبان از همین نژاد به دست آورد. بعدش بهش ماموریت دادن تا گروه Starjammers را نابود کنه ولی شکست سختی خورد. سپس خواست با یکی از اعضای starjammersپیوند بخوره ولی موفق نبود و به دنیایی سرطانی به نام The Fault منتقل شد که در آن نسخه معکوس «پرفسور ایکس» حضور داره! هیچ فاش نشده انها چطور با هم کنار آمده اند ولی اگه زنده مونده باشن باید منتظر بروز یه هیولای واقعا عجیب و ترسناک باشیم!

 

11- «پي بك» (Payback)

10- «پي بك» (Payback)
نخستین حضور در دنیای کمیک: کمیک True Believers  (سپتامبر 2009)
اين سيمبيوت از نژاد تکامل یافته تر سیمبیوت ها محسوب میشود و با يكي از مامورين سازمان "شيلد" (SHIELd) به نام «ماويس ترنت» پيوند خورده. «پي بك» یک قهرمان نسبتاً خشن است. او ميتواند پرواز كند و از بدنش الكتريسيته ساطع نمايد. نکته منحصر به فرد درباره این سیمبیوت این است که بر خلاف دیگر سیمبیوت ها که از خشم و نفرت تغذیه میکنند، از خوشی و شادمانی قدرت میگیرد. بنابراین میزبانش هر چی خوشحال تر و سر زنده تر باشد، او هم قوی تر میشود!  در ضمن ظاهرش هم با بقیه سیمبیوت ها فرق میکنه و نوعی رنگ و لعاب براق به میزبان خودش میده.


12- «اسکورن» (Scorn)

سیمبیوت scorn
نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 5 از کمیک استریپ "کارنیج" (آگوست 2011)
وقتی کارنیج به دست یکی از ابرقهرمانان بسیار نیرومند مارول به نام «سنتری»  (Sentry) نابود شد، تکه ای از او با روانپزشكي به نام «تانیس نیوس» پیوند خورد و سیمبیوت جدیدی به نام «اسکورن» خلق شد. او هم سیمبیوت مثبتی به حساب می آید و به اسپايدرمن كمك كرد تا بر كارنيج پيروز شود. سيمبيوت او تكنو ارگانيك است. به همين دليل اسكورن ميتواند روي تكنولوژي هاي پيشرفته تاثير بگذارد و آنها را بخشي از خودش كند!

 

13- مارکوس (Marcus)

- مارکوس (Marcus)

نخستین حضور در دنیای کمیک: شماره 8 از Deadpool: The Gauntlet Infinite Comic (آوریل 2014)

«مارکوس» ملقب به «قنطروس گرگ نمایی که دیابت دارد» (!) از دشمنان مضحک ددپول است( قِنطَروس یا Centaur در میان اساطیر یونان جز معروف‌ترین موجودات است. سانتور موجودی است نیمی انسان و نیمی اسب، با سر و دو دست و بالاتنهٔ انسان و بدن و چهار پای اسب، به این شکل که قسمت انسانی از جایی که گردن اسب باید شروع می‌شد به جای آن قرار دارد) . او سابقه اش به یونان باستان میرسد که توسط یک گرگ نما گاز گرفته شد و بعدش هم سیمبیوت فضایی باهاش ترکیب شد ! او سپس توسط «دراکولا» استخدام شد تا در کنار برخی دیگر از هیولاهای مارول ، ددپول را شکار کند. تا یادم نرفته بگم که ایشون مرض قند (دیابت) هم داره (!) و به همین خاطر موقع مبارزه با ددپول از حال رفته!!! در هر حال شخصیت بسیار عجیب و غریبیه (درست مثل خود ددپول!) . سیمبیوت فضایی بهش قدرت و چابکی خاصی میده و همین طور امکان دسترسی به سلاح های مختلف. 

 

14- مانیا (Mania)

12- مانیا (Mania)

نخستین حضور در داستانهای اسپایدرمن: شماره 2 سری دوم از کمیک های Venom (آوریل 2013)

«اندی بنتون» (Andy Benton) یکی از اولین همسایه های فلش تامپسون در شهر فیلادلفیا بود . او در دبیرستان West Philadelphia درس میخواند یعنی جایی که فلش به عنوان مربی ورزش تدریس میکرد. اندی یک روز دید که فلش چطور از دست سیمبیوتی خودش استفاده کرد تا توپ را به سمت یک دانش آموز قلدر پرتاب کنه. بنابراین فهمید که فلش تامپسون همون مامور ونوم هستش.  سپس شخصیت خبیثی به نام «جک اولانترن» که از هویت فلش آگاهی داشت سعی کرد با هدف قرار دادن اندی ، بهش ضربه بزنه. او پدر اندی را با چاقو زد ولی فلش موفق شد به کمک بخشی از سیمبیوت خودش، جان اندی را در مقابل گاز سمی که توسط جک اولانترن منتشر شده بود، نجات بده. سپس سیمبیوت با اندی پیوند خورد و به دستیار فلش تبدیل شد و اسم خودش را Mania گذاشت. سپس معلوم شد او از بخشی از سیمبیوت ونوم که توسط شرکتی به نام Ararat  کلون شده بود و سالها در ونوم غیر فعال باقی مانده بود، درست شده. Mania بعدا دچار نفرینی که شیطان دنیای مارول (مفیسو) به ونوم داده بود یعنی "نشان جهنمی" (Hell Mark)، شد و در نتیجه میتونست شیاطین و دیوها را هم کنترل کنه.  پیتر پارکر و فلش تامپسون هنوز در تلاش هستند او را مداوا کنند.

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

5 چیزی که همیشه در كمیك های کارنیج یافت میشود!

معرفي «ونوم» هاي مختلف

لینك دانلود كمیك ونوم – Venom

75 لحظه برتر تاريخ مارول: سيمبيوت فضايي وارد ميشود!

فیلم «ونوم» + لینک دانلود!

شماره 1 كمیك Superior Carnage ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

فیلم  «ونوم» ساخته ميشود!

عكس های فوق العاده از «ونوم»

«ددپول» در مقابل «كارنیج» قرار میگیرد!

تریلر Venom در بازی Marvel Heroes

اپديت: «ونوم» به "محافظان كهكشان" پیوست!!!

تصاویر جذاب از "كارنیج"

«ونوم» صاحب یك دستیار میشود!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+10 #1 محمدرضا 1392-02-29 17:15
خیلی خیلی ممنونم این یکی ازبهترین مقاله های شما بود که تا حالا خونده بودم :lol: :D
+6 #2 werta 1392-02-30 07:51
نمیدونین تو چه حادثه ای فلش تامپسون پاهاش قطع شد؟ :-?
+6 #3 امیرحسین عنکبوتی 1392-02-30 10:26
اگه اشتباه نکنم تو جنگ پاشو از دست داد
+7 #4 mtm 1392-02-30 10:45
آره درسته
فلش سرباز بود رفت به جنگ و در يك عمل قهرمانانه پاهاش رو از دست داد
+7 #5 Ssm 1392-02-30 12:21
ایول خوشم آمد آقای ترابی

یه سوال! آیا این سیمبیوت ها مقابل قهرمانان dc universe قرار گرفته اند نمی گم که طرفدار dc universe هستم اتفاقاً طرفدار پر و پا قرص مارول و شخصیت هاشم 8)
+5 #6 mtm 1392-02-30 12:25
تو داستان مشترك اسپايدرمن و بتمن، كارنيج حضور داشت (لينك دانلود اين كميك رو ميتوني تو بخش مقالات "اسپايدرمن در دنياي كميك استريپ" پيدا كني
+10 #7 علی رضا حاجیلو 1392-02-30 13:16
من وقتی اوایل مقاله رو خوندم فکر کردم همشون بد اخلاق هستند ولی دیدم نه بعضی از سیمبیوت ها انگار بهتر از بقیه ی سیمبیوت ها هستند . اقای ترابی واقعا علی بود مرسی .
راستی میشه قدرت های آلفا رو بگید؟ :-*
+1 #8 spider-venom 1392-02-31 21:59
من یه سوالی داشتم آقای ترابی میزبان زکس الآن کیه ؟ :eek:
+5 #9 mtm 1392-02-31 22:38
آخرین میزبانش کاراکتری بود به نام Raza (یکی از اعضای گروه فضایی Starjammers) . Raza به هر زوری بود از کنترل او خارج شد. ZZZXX مدتی در سفینه Starjammer زندانی بود تا اینکه او را داخل چاله فضایی انداختند. او در آنجا با موجودی که نسخه پلید و کثیف "پروفسور ایکس" محسوب میشود، ترکیب شد ولی هنوز نشان داده نشده که آنها چگون به یکدیگر واکنش نشان دادند!
+2 #10 mokhtar 1392-03-01 08:55
#7:
به خاطر اصابت با اشعه يا ذرات "پاركر"، آلفا ميتونه به طور مداوم مقادير زيادي از انرژي كيهاني رو در بدنش شارژ كنه و اين انرژي رو در قالب اشعه مخرب به بيرون ساطع كنه. اين انرژي در ضمن به او قدرت، سرعت، ميدان هاي محافظ و همچنين توانايي پرواز كردن داده. البته او فعلا ميتونه در هر لحظه از يكي از اين نيروها استفاده كنه (يعني نميتونه از همشون به ظور همزمان استفاده كنه)
+2 #11 آرش میراحمدیان 1392-03-02 09:45
آقای ترابی 2 تا سوال داشتم ؟؟؟
1- این کتاب های Marvel Masterworks چیه ؟
2- کمیک Carnage: Minimum Carnage و Spider-Man: Maximum Carnage ارزش خریدن داره ؟ داستانشون چیه ؟
+3 #12 mtm 1392-03-02 10:13
masterworks کمیک های قدیمی را با کیفیت خوب و کاغذ مرغوب تجدید چاپ میکنه. مثلا marvel masterworks spider-man volume 1 اومده شماره 1 تا 10 aamzing spider-man رو یه جا جمع کرده. البته قیمتشون بالاست (50 دلار!) که با احتساب نرخ دلار در ایران هر کدام میشه چیزی در حدود 200 هزار تومان ناقابل! :-*
به نظر من اون داستان ارزششو نداره ولی اگه به ونوم و کارنیج خیلی علاقه داری شاید برات جالب باشه
+2 #13 ميلاد 1392-03-03 21:48
اقاي ترابي اين هايبرد شبيه بيتل نيست؟ :-? نسبتي دارن :o
+3 #14 mtm 1392-03-04 09:48
چرا شبيه ولي ربطي به هم ندارن
+1 #15 Ali spidey 1392-03-04 12:22
اقای ترابی اگه انتی ونوم یه سیمبیوت قهرمان با مردعنکبوتی هم مشکلی نداره پس چرا در بازی مردعنکبوتی لبهی زمان یا همان spiderman: edge of time مردعنکبوتی رو تا حد مرگ کتک زد؟
+4 #16 mtm 1392-03-04 12:50
شما اگه به داستان edge of time توجه كرده باشي پس حتما يادته كه در آن بازي ، به او ماده اي از سوي آدم بد داستان تزريق شده بود كه باعث شده به دشمن اسپايدرمن تبديل شود .
+2 #17 amin 1392-03-04 15:06
چه بلایی سر سیمبیوت انتی ونوم اومد؟
و اینکه میزبانان Deadface وHybrid چه کسانی هستند؟
+1 #18 Ali spidey 1392-03-04 15:21
بله یادم اومد یه دانشمند بد بود درسته که فک کنم ماده نبود یکسری عنکبوت های رباتیک بود :lol: شرمنده :-* :-?
+11 #19 mokhtar 1392-03-04 18:15
جان مادرت اسم ونوم و كارنيج رو نيار كه حالم بد ميشه! هر جا كه پاشون وا ميشه گند ميزنند به همه چي! لامصب ها فقط قيافه دارند! شخصيت شون كاملا تك بعديه.
اون ونوم كه خير سرش از هويت مخفي اسپايدرمن با خبر بود ولي هيچ غلطي نتونست بكنه . اينم از كارنيج كه فقط بلده راه بيفته هرج و مرج راه بياندازه. همين؟ اصلا يه لحظه ماندگار خلق كردن؟ تا به حال پيتر پاركر رو از نظر روحي يا عاطفي به چالش كشيدند؟ اصلا اين سيمبيوت ها تو داستان هاي اسپايدرمن زيادي اند. در مقايسه با گرين گابلين و دكتر اختاپوس اصلا هيچ داستان تاثيرگذار يا مهمي كه در سرنوشت پيتر پاركر / مرد عنكبوتي مهم باشه ، ندارند
+5 #20 mokhtar 1392-03-04 18:18
البته من ميدونم الان اين خردسالاني كه به اين سايت سر ميزنند و عاشق هيكل و بازوهاي ونوم و قيافه خفن جناب كارنيج هستند اصلا از حرفايي كه بالا زدم خوششون نمياد و مدام به من نمره منفي ميدن ولي من حقيقت رو گفتم . اصلا هم مهم نيست كه اين خردسالان چي ميگن. بزرگ كه شدن و عقلشون رسيد خودشون ميفهمند :-*
-3 #21 amin 1392-03-06 14:40
گفته بودید که Sentry با دو نیم کردن کارنیج اونو کشت پس چرا وقتی در venom #27 ونوم سر کارنیج رو از بدن جدا کرد او نمرد.
+3 #22 mtm 1392-03-06 20:29
یعنی من اشتباه گفتم که sentry کارنیج رو کشت؟
بیا اینم خبرش و عکسش:
spiderman.wikia.com/.../...دیدی نوشته sentry kills carnage
sentry هم قشنگ از وسط نصفش کرده
#23 amin 1392-03-07 17:52
بعد از ماجرای sentry کارنیج توی کدام کمیک برگشت؟
#24 امیرحسین نعمتی 1392-03-11 12:19
آقای ترابی میتونید راجع به negative zone توضیح بدید؟ :-)
+1 #25 mtm 1392-03-14 01:06
#23:

فکر کنم تو همون carnage usa بود :-*
+1 #26 mtm 1392-03-14 01:11
نگاتیو زون فکر کنم توسط رید ریچاردز ( رهبر گروه چهار شگفت انگیز) کشف شد و نقطه مقابل دنیای ماست چون تمام مواد در آنجا انرژی منفی دارند. نگاتیو زون معمولاً حاکمانی ظالم داره به نام Blastaar و Annihilus . آنها معمولا ارتشی برای خودش دارند و مدام در صدد هستند تا به دنیای ما حمله و اونو فتح کنند!
#27 amin 1392-03-16 16:07
ولی به نظر من sentry نکشته و فقط نصفش کرده و قطع عضو شده و به همین دلیل در هنگام برگشتش در carnage u.s.a نصف بود (پا نداشت)
#28 amin 1392-03-16 16:15
دعوای این پدر و پسر (ونوم و کارنیج) سر چیه؟
+1 #29 mtm 1392-03-25 12:20
به خاطر اينكه ونوم ابتدا اعتقاد داشت بايد از بيگناهان محافظت بشه و اينكه خودش بيگناهي بود كه به دست اسپايدرمن قرباني شده بود.
به همين دليل خودش را مسئول محافظت از جان بيگناهان و قربانيان ميدانست. كارنج هم كه آدم هاي بيگناه را ميكشت. پس اونا با هم جنگ كردند
الان هم كه ادي براك همه سيمبيوت ها را پليد ميدونه و ميخاد همشون رو شكار كنه
+1 #30 امیرحسین نعمتی 1392-03-30 18:29
آقای ترابی این درسته که زکس توسط سپاهیان نووا-nova corps-نابود شد،تانیس نیوس هم روانپزشکی بود که قرار بود جیغ رو درمان کنه و تبدیل شدنش به اسکورن در نتیجه ی تماس با سیمبیوت کارنیج-همکار جیغ-بود؟
#31 mtm 1392-03-31 00:50
قسمت اول سوال رو جوابش رو نمیدونم چون کمیک های نووا رو هرگز نخوندم!
قسمت دوم سوال را باید بگم بله درسته!
+1 #32 javad 1392-04-05 20:23
آقای ترابی چرا (spider sense) در مقابل ونوم جواب نمیده؟
+5 #33 mokhtar 1392-04-05 21:23
برای اینکه سیمبیوت فضایی مدتی بر تن اسپایدرمن بوده به همین دلیل spider sense او را دشمن فرض نمیکنه
+1 #34 نیما نطاق 1392-04-18 17:36
آقای ترابی چند سوال داشتم در مورد ونم و کارنیج:

ماجرای داستانSpider-Ma n: Maximum Carnage چیست؟ لینک دانلودش رو دارید؟

نسبت کارنیج با ونم چیست؟

چرا ونم در مقابل کارنیج از مزدعنکبوتی دفاع می کند؟

در پایان آخر ونم با مردعنکبوتی دوست است یا دشمن؟ چون توی خیلی از بازی ها و کارتون ها برای مدت کوتاهی به کمک مردعنکبوتی آمده?
+2 #35 mtm 1392-04-18 19:49
البته برخی از این سئوالات در همین مقاله و یا بخش نظرات جواب داده شده ولی من دوباره خیلی سریع بهشون پاسخ میدم:
1- داستان خاصی نداره ! کارنیج تو شهر دست به هرج و مرج میزنه. بعد اسپایدرمن به کمک برخی دیگر از قهرمانان مارول میره به جنگ کارنیج و دار و دسته اش!
2- کارنیج به نوعی فرزند ونوم هستش چون از سیمبیوت او به وجود اومده
3- دلیل خیلی خاصی نداره . احتمالا چون از کارنیج بیشتر از اسپایدرمن بدش میاد!
4- ببینید دوست عزیز، مارول بعد از مدتی به خاطر محبوبیت ویژه ونوم اونو تبدیل کرد به نوعی قهرمان . بنابراین ونوم دیگه چندان خبیث نبود . به همین دلیل هم بود که کارنیج خلق شد چون مارول میخواست دوباره یک سیمبیوت خبیث داشته باشه تا ونوم و اسپایدی گاهی مشترکاً باهاش بجنگند!
+1 #36 THE MIX 1392-07-15 12:32
ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ ﺍﻗﺎﻱ ﺗﺮﺍﺑﻲ. ﻓﻘﻄ ﻛﺮﻭﺑﺎ ﺧﻮﺩﺷﻮ ﺑﺎ ﻣﻴﺰﺑﺎﻧﺶ ﻛﺸﺖ? ﺩﺩﻓﻴﺲ ﻫﻢ ﺳﻴﻤﺒﻴﻮﺗﺶ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺭﻓﺘﻪ?ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﻧﺒﻮﺩ ﻣﺎﺭﻭﻝ ﺗﻮﻛﺴﻴﻨﻮ ﻣﻴﺪﺍﺩ ﺑﻪ ﻓﻠﺶ ﺗﺎﻣﺴﻮﻥ?ﺍﺧﻪ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﺍﺻﻠﻴﺶ ﺑﺎﺗﺮﻳﻚ ﻣﻮﻟﻴﻜﺎﻥ ﻣﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ.ﺍﻳﻦ ﻃﻮﺭﻱ ﺍﺩﻱ ﻫﻢ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻭﻧﻮﻡ ﻣﻴﺸﺪ.ﻣﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﺩﻟﻢ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﺩ ﻳﻪ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺟﺮﺍ ﺍﺩﻯ ﺑﺮﺍﻙ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﻭﻧﻮﻡ ﻫﺴﺖ ﺑﻨﻮﻳﺴﻢ.ﺧﻠﺎﺻﻪ ﻫﻢ ﺑﺨﻮﺍﻡ ﺑﻜﻢ ﺍﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﺍﺩﻱ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﻭﻧﻮﻡ ﺑﻮﺩ.ﻭﻧﻮﻡ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻣﺸﻬﻮﺭ ﺷﺪ ﻛﻪ ﺍﺩﻱ ﻣﻴﺰﺑﺎﻧﺶ ﺑﻮﺩ.ﺍﺩﻱ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻴﺸﺘﺮﻱ ﺭﻭﻱ ﻭﻧﻮﻡ ﺩﺍﺷﺖ.و ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺳﻪ ﺳﻴﺒﻴﻮﺕ ﻣﺨﺘﻠﻔﻮ ﺑﻮﺷﻴﺪ ﻳﻌﻨﻲ ﻭﻧﻮﻡ ﺍﻧﺘﻲ ﻭﻧﻮﻡ ﻭﺗﻮﻛﺴﻴﻦ ﺍﺩﻱ ﺑﺮﺍﻙ ﺑﻮﺩ.ﻣﻮﺍﻓﻘﻴﺪ?ﺍﻟﺒ ﺘﻪ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺍﻛﻨﺖ ﻭﻧﻮﻡ ﻫﻢ ﺧﻮﺷﻢ ﻣﻴﺎﺩ ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺍﺩﻱ ﺑﺮﺍﻙ ﻭﻧﻮﻡ ﺍﻭﺭﺟﻴﻨﺎﻟﻪ. :-*
#37 Ziba 1394-06-12 13:33
آقای ترابی چرا سازنده های ونوم و کارنیج همچین نامی برای این دو کاراکتر در نظر گرفتن (ونوم=زهر-کارنی ج=کشتار) بیش تر دوست دارم ونوم رو بدونم لطفا دلیلشرو بگید.
#38 Hamid_k 1394-06-12 13:49
به نقل از venom1380:
آقای ترابی چرا سازنده های ونوم و کارنیج همچین نامی برای این دو کاراکتر در نظر گرفتن (ونوم=زهر-کارنیج=کشتار) بیش تر دوست دارم ونوم رو بدونم لطفا دلیلشرو بگید.

اممم ببخشید من جواب میدم، فک کنم که خواستن به نوعی اونا رو کشنده و خطرناک جلوه بدن، مثلا ونوم میخواست انتقام بگیره و مثل یه زهر تو مردعنکبوتی ضربه بزنه! کارنیج هم که عشقش کشتار و میخواستن که یه اسلحه متحرک نشون بدن که هر کاری میکنی برمیگرده !
#39 civil war 2 1395-11-06 15:20
با تشکر از استاد ترابی به نظرم سیمبیوت ها استعداد نابودی دنیای مارول دارن و همین ترسناکشون می کنه...
#40 Twisto 1395-11-06 15:50
ممنونم استاد از آپدیت این مقاله ، من عاشق این مقاله ام و این اولین مقاله ای بود که در این سایت خوندم و از اون موقع به بعد با سایت آشنا شدم و عاشقش شدم . از بهترین مقاله های سایت هستش این مقاله.

ممنونم آقای ترابی ;-)
#41 بن رایلی 1395-11-06 18:30
خیلی ممنون
#42 Fardad 35 1395-11-06 20:41
چقدر سیمبیوت داریم :o
در هر حال این مقاله عالی بود :lol:
#43 CAPTAIN DIAR 1395-11-07 00:26
لطفا میشه کمیک back in black رو روی سایت آپلود کنید :roll: !
#44 spider-pool 1395-11-07 13:24
س.به نظر من هیچکس بیشتر از ادی براک لایق ونوم بودن رو نداره.بعد از اون هم فلش تامپسون.
درباه فیلم ونوم هم من میگم بهتره نصف از آلتمیت اسپایدر من باشه و نصف کلاسیک!یعنی ادی با پیتر دوست باشن بعد جفتشون خبر نگار باشن و ادی فکر کنه که پیتر داره مزاحم کارش میشه و...سیمبیوت هم منشا فضایی داشته باشه خیلی بهتره.بی صبرانه منتظر این فیلمم.
یه سوال:قوی ترین سیمبیوت کیه؟یا بهتر بگم،خبیث ترین سیمبیوت کیه؟ونوم؟کارنیج ؟آنتی ونوم؟یا بقیه؟
#45 shayanspideylover 1395-11-07 13:44
به نقل از diarcap:
لطفا میشه کمیک back in black رو روی سایت آپلود کنید :roll: !

کمیک جالبی نیست زیاد من به شخصه خوشم نیومد
#46 Cap-Spider Potter 1395-11-07 15:55
جامع ترین حالت رساندن اطلاعات درباره موضوع را در مقاله جای دادید...
سیمبیوت ها خلاقیتی تازه برای مارول بودن و ورودشون به عرصه کمیک از طرفی امتیاز هایی رو به جریان برخی داستان ها بخشید و از جهتی هم بعضی از آن ها ضعفی آزار دهنده رو باخود در روال کمیک ها حمل میکردند...

#44
هر سیمبیوتی در شرایطی مختلف تواناییش رو نشون میده و هرکدوم در راه هایی مختلف نیرو دارند
اما خشونت و وحشی گری و جنسشون ک معمولا باعث نیرو شفا بخشی میشه باعث شده تک تک اونا از خطرناک ترین ها باشن و اینو از داستان های مرد عنکبوتی میشه فهمید (البته یکی مثل ولورین و ددپول و ایکس 23 و داکن و وندیگو و هالک و ابامنیشن و بلید و... نسبت به سیمبیوت ها از فاکتور شفا بخش خیلی قوی تری برخوردارند {به ویژه ددپول و ولورین} در واقع یکی مثل کارنیج استفاده زیاد از این قدرت باعث تضعیف شدنش میشه)

و اینکه فک میکنم فیلم ونوم کنسل شد آقای اسپایدر پول
این مربوط به قبل هست
اینطور نیست ؟؟
#47 carnage 1395-11-08 16:17
به نقل از spider-pool:
س.به نظر من هیچکس بیشتر از ادی براک لایق ونوم بودن رو نداره.بعد از اون هم فلش تامپسون.
درباه فیلم ونوم هم من میگم بهتره نصف از آلتمیت اسپایدر من باشه و نصف کلاسیک!یعنی ادی با پیتر دوست باشن بعد جفتشون خبر نگار باشن و ادی فکر کنه که پیتر داره مزاحم کارش میشه و...سیمبیوت هم منشا فضایی داشته باشه خیلی بهتره.بی صبرانه منتظر این فیلمم.
یه سوال:قوی ترین سیمبیوت کیه؟یا بهتر بگم،خبیث ترین سیمبیوت کیه؟ونوم؟کارنیج؟آنتی ونوم؟یا بقیه؟

قدرت سیمبیوت به میزبانش بستگی داره ولی به طور کلی اگه میزبان ها رو انسان های عادی در نظر بگیریم تاکسین می تونه به تنهایی ونوم و کارنیج رو همزمان شکست بده(این کار رو تو شماره ی 4 کمیک ونوم علیه کارنیج انجام می ده)اما از طرفی انتی ونوم هم می تونه قویترین سیمبیوت باشه چون نقطه ضعف های معمول سبمبیوت ها یعنی صوت و اتش رو نداره و در مقابل اون ها مقاومه همچنین در سری کمیک جزیره عنکبوتی این توانایی رو داشت که مردمی که جهش پیدا کرده بودن رو درمان کنه و اما خبیث ترین سیمبیوت بدون شک کارنیجه که بیشتر از بقیه سیمبیوت ها باعث مرگ و میر شده و از کشتن لذت زیادی می بره
#48 carnage 1395-11-08 16:21
اگه یادتون باشه چند روز پیش سایت خبر بازگشت ادی براک به مجموعه ونوم رو منتشر کرده بود و بعضی ها نگران بودن که در حال حاظر که براک با سیمبیوت تاکسین پیوند خورده پس چطور می خواد با ونوم پیوند بخوره
دیگر نگران نباشید براک سیمبیوت تاکسین را در مجموعه کمیک ها ی کارنیج از دست داد
#49 E-spider 1395-12-23 15:57
خیلی جالب بود :-)
#50 تورمنت 1396-02-30 20:33
48# چطوری؟
#51 carnage 1396-03-01 18:37
به نقل از تورمنت:
48# چطوری؟

قضیه یکم پیچیدست سعی می کنم تا جایی که می تونم سادش کنم در مجموعه کمیک کارنیج کارنیج سعی می کنه با کمک دارک هولد(کتابی درباره جادو های سیاه) یه ارتش تولید کنه و یه هیولای باستانی رو بیدار کنه تا دنیا رو به اشوب بکشه پس تیمی از نیروهای ویژه شامل ادی براک به دنبالش هستن تا متوقفش کنن کارنیج در یکی از تلاش هاش برای درست کردن ارتش یک زن جوانی رو به سیمبیوت خودش الوده می کنه اما اون زن از دستش فرار می کنه و به تیم ادی کمک می کنه که کارنیج رو پیدا کنن اما وقتی کارنیج رو پیدا می کنن دیگه دیر شده و هیولا بیدار شده برای از بین بردن هیولا ادی اجازه می ده که تاکسین ازش جدا بشه و به اون زن جوانی که به سیمبیوت کارنیج الوده بوده به پیونده اینجوری یه سیمبیوت جدید بسیار قدرتمند به وجود میاد و با هیولا مبارزه می کنه و اون رو نابود می کنه اما خود سیمبیوت جدید هم در این مبارزه نابود می شه پس الان سیمبیوت تاکسین دیگه وجود نداره
#52 THE MIX 1396-06-03 23:26
دوستان فقط یک موردی اون سیمبیوت اسمش dread face هستش نه deadface .
#53 mtm 1396-06-03 23:51
به نقل از THE MIX:
دوستان فقط یک موردی اون سیمبیوت اسمش dread face هستش نه deadface .

تصحیح شد
مرسی که گفتی
#54 ghost spider 1396-06-06 10:41
به نقل از mtm:
به نقل از THE MIX:
دوستان فقط یک موردی اون سیمبیوت اسمش dread face هستش نه deadface .

تصحیح شد
مرسی که گفتی

سلام ببخشید میشه کمیک spiderman back in black را ترجمه کنید من خودم نسخه انگیلیسیشو دارم ولی چون که یک ساله دارم میرم کلاس زبان سر در نمیارم ازش لطفاً کمیکش رو ترجمه کنید با تشکر از شما
#55 M.ALI.S.S 1397-02-05 19:47
مارکوس از همه عجیب تر و پی بک از همه قشنگ تر بود :lol:
ولی هیچی ونوم نمیشه ، راستی ، تاحالا به پیوند یک سیمبیوت با ثانوس یا گالاکتوس یا حتی بتمن و سوپرمن و فلش فکر کرده بودید ؟ :o
#56 کارنیج دیوانه 1397-05-24 18:46
ببخشید «کارل مالس» هم یک سیمبیوت است؟

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 628 guests and 5 members online

  • best of the best
  • Frank Castle A.K.A The Punisher
  • Mehrbod_jp
  • mtm
  • mtm

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat