مطالب برگزیده

ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "ددپول 2"
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

اسپایدرمن و مذهب

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 محبویبت اسپایدرمن تنها به موفقیت مالی - هنری و یا این حقیقت كه او قواعد مرسوم كمیك استریپی را شكست، محدود نمی‌شود. در حقیقت از سال 1962 تا به حال علاقه‌مندان هر ماه با خواندن كمیك استریپ‌های این قهرمان دوست داشتنی، پا به دنیایی سرگرم كننده گذاشته‌اند كه شالوده‌اش را علاوه بر ماجراجویی و فانتزی، ارزش‌های والای انسانی مثل ایثار، مسئولیت‌پذیری، فداکاری و اخلاقیات تشكیل داده است. تمام ارزش های مذكور را میتوان در بطن شعار یا جمله ای كه اسپایدرمن/پیتر پاركر همواره سرلوحه خویش قرار داده است، پیدا كرد:

"قدرت زیاد، مسئولیت زیادی به همراه می‌آورد"  (With great power comes great responsibility).

جمله مذكور همواره در داستان های اسپایدرمن نقش محوری داشته است و در سال ۱۹۶2  توسط استن‌لی نوشته شد و احتمالاً معروف ترین جمله ای است كه تا به حال درباره یك شخصیت تخیلی نوشته شده است. در واقع، در داستان‌های مصور، پیتر پارکر در قالب اسپایدرمن همواره سعی کرده با قربانی کردن خود، ‌حس مسئولیت‌پذیری‌اش را ارضا نماید. البته او گاهی اوقات تصمیمات اشتباه هم می‌گیرد. داگ بلانت استاد فلسفه بخش معارف دانشگاه تگزاس می‌گوید: «جمله معروف اسپایدرمن که او همیشه به آن اعتقاد دارد، حقیقت بزرگی را بیان می‌کند که می‌تواند برای تمام انسان‌ها و ادوار کاربرد داشته باشد».


اما جالب است كه این موضوع که قدرت و مسئولیت ارتباط نزدیکی با هم دارند، به وضوح در بسیاری از سنت‌های مذهبی و اخلاقی به چشم می‌خورد. در حقیقت این موضوع آنچنان انسانی و جهان شمول است که هر فرد مذهبی که با اسپایدرمن آشنایی دارد باید سر تعظیم به او فرود آورد.


بطور مثال،  در هندوستان،‌ کمیک استریپی چاپ شده که از اسپایدرمن الهام گرفته و قهرمانش با نام "پاوتیر پرابهاکار"، با دیوهای مرسوم در دین هندوها می‌جنگد. این موضوع در مورد ادیان اسلام و مسیحیت نیز صادق و حتی پررنگ تر است. دیوید اِسترن از کشیشان شهر دالاس آمریکا می‌گوید: «انجیل، داستان طولانی استفاده عادلانه و صحیح از قدرت را روایت می‌کند. در حقیقت پس از حضرت آدم و حوا، انسان‌ها از آنجایی که در وجودشان روح قدسی دمیده شده، پس به نیروی منحصر به فردی مجهز شده‌اند و در نتیجه باید در مقابل این قدرت مسئول باشند».


حضرت داوود یکی از نمونه‌های یک ابر قهرمان پر دغدغه است. او که در انجیل به قدرت ایمان و یک قلوه سنگ ساده مجهز است به جنگ طالوت می‌رود، اما پس از شکست دادن او و به منظور رسیدن به همسرش مرتکب اشتباه می‌شود. به همین دلیل است که ابر قهرمانی مثل اسپایدرمن که به هیچ وجه جایز‌الخطا نیست، جذاب‌تر از موارد مشابه به نظر می‌رسد. در انجیل آیه‌ای یافت می‌شود که هم معنی شعار معروف اسپایدرمن است: «به همان اندازه که به شما نعمت داده شده، از شما بازخواست خواهد شد و هر کسی که بیشتر دریافت کرده بیشتر بازخواست می‌شود». از نمونه‌های بارز استفاده مسئولانه از قدرت در مسیحیت می‌توان به رفتار مسیح در زمان به صلیب کشیده شدن و یا مسیح در حالی که پای حواریون خود را می‌شست و یا حکایت «سامری نیکوکار» (انجیل لوقا، باب دهم آیات ۳۰ الی ۳۷) اشاره کرد.


درست مثل انجیل، قرآن کریم در برگیرنده قدرت و نحوه استفاده از آن است. یعنی در اسلام، امامان و معصومین از مسئولیت بیشتری نسبت به افراد عادی برخوردارند و از آن‌ها بیشتر از بقیه انتظار می‌رود. در ضمن اسلام به مردم یاد می‌دهد که شغل‌هایی به آن‌ها داده می‌شود که توانایی‌اش را داشته باشند. در ضمن قرآن مجید آیات فراوانی وجود دارد که اهمیّت مسئولیّت پذیری و وظیفه شناسی را برای انسان بیان کرده است؛ به عنوان مثال قبول مسئولیّت در قرآن ، به بار سنگین تشبیه شده است.


خداوند در قرآن می فرماید:

 مسئولیّت پذیری درلسان روایات نیز همواره از اهمیّت بالایی برخوردار بوده است. امام علی- علیه السّلام- آنچنان خود را در پیشگاه خدا مسئول می داند که حتّی دریاره آنچه می گوید وجود خویش را ضامن قرار داده و می فرماید:
ذِمَّتی بِما اَقُولُ رَهِینَةٌ وَ اَنا بِهِ زَعِیمٌ
"عهده ام در گرو درستی سخنم قرار دارد و نسبت به آن ضامن و پایبندم"
 

و همین احساس مسئولیّت بود که ایشان را به قبول خلافت وادار کرد چنانکه می فرمایند:
"هان به خدایی که دانه را شکافت و انسان را بوجود آورد . اگر حضور حاضر و تمام بودن حجّت بر من بخاطر وجود یاور نبود واگر نبود عهدی که خداوند از دانشمندان گرفته که در برابر شکمبارگی هیچ ستمگر و گرسنگی هیچ مظلومی سکوت ننمایند دهنه شتر خلافت را بر کوهانش می انداختم و پایان خلافت را با پیمانه خالی اوّلش سیراب می کردم آنوقت می دیدید که ارزش دنیای شما نزد من از اخلاط دماغ بز کمتر است"


امام علی– علیه السّلام- بارها پیروان خودرا به تقوی درقبال مسئولیّتهایی که بر دوش گرفته اند سفارش کرده و حتّی آنان را در مقابل زمین و حیوانات نیز مسئول دانسته اند.

امروزه حتی قهرمانان واقعی اعتقاد دارند که قدرت انجام کارهای درست، مسئولیت انسان را بیشتر می‌کند. ساموئل اولینر نویسنده کتاب « اعمال غیر عادی از جانب مردم عادی» می‌گوید: «انسان همیشه با این پرسش درونی مواجه می‌شود که اگر توانایی حل مشکلی را داشته باشم و اقدامی نکنم، آن وقت به بچه‌هایم چه بگویم؟ به خودم چه بگویم؟ پس اگر قدرت داشته باشی و مداخله نکنی، گناه‌کاری».


همین تِم انسانی است که اسپایدرمن را از قهرمانان مشابه کمیک استریپی متمایز می‌سازد. به طور مثال «سوپرمن» در اصل یک بیگانه فضایی است که ذاتاً روح بلندی دارد و به همین دلیل به فداکاری دست می‌زند. «بتمن» هم یک بچه پولدار است که تنها به انتقام قتل پدر و مادرش می‌اندیشد. «مردان ایکس» چطور؟ آن‌ها موجوداتی هستند که می‌جنگند تا به انسان‌ها نشان دهند می‌توانند در کنارشان زندگی کنند. هری پاتر؟ او جادوگری را به ارث برده و زندگی‌اش در وفاداری و دوستی خلاصه می‌شود. اما قضیه اسپایدرمن با کاراکترهای فوق‌الذکر فرق می‌کند. پیتر پارکر یک نوجوان عادی و دست و پا چلفتی است که به طور اتفاقی قدرت‌های فوق بشری می‌یابد. او ابتدا سعی می‌کند با استفاده از نیروهایش به پول برسد و به چیز دیگری اهمیت نمی‌دهد بنابراین از کنار یک سارق به راحتی می‌گذرد اما همان سارق عموی عزیزش را به قتل می‌رساند. اینجاست که پیتر می‌فهمد قدرت زیادش، مسئولیت‌هایش را نیز افزایش داده و او باید از این پس به یاری ستمدیدگان بشتابد.
 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2012)

 

 مقالات مرتبط:

پرده برداری از معنویت مرد عنکبوتی

تبلیغ مرد عنکبوتی برعلیه مشروبات الکلی!

اسپايدرمن چگونه خلق شد؟

تاریخچه کمیک استریپ های اسپایدرمن

اسپایدرمن روی شیشه بیمارستان بچه های سرطانی + لینک دانلود

پسر بچه ای كه در تابوت مرد عنكبوتی به خاک سپرده شد

سورپرایز "بابای عنكبوتی" برای پسر بیمارش

مرد عنکبوتی محبوب ترین ابرقهرمان جهان شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

-26 #1 عباس جعفريان 1391-09-29 19:39
باسلام
اصولا قهرمان پروری در غرب با قهرمان پروری در ادیان یک تفاوت اساسی دارد و آن هم در تضاد بودن قهرمانان غربی با قانون است و این موضوع که قهرمانانی مانند اسپایدرمن ، بتمن و سوپر من آنجائیکه به نظر و تبع خود نقص قانون را می بینند اعمال نظر می کنند تا صلاح مردم برقرار شود حتی اگر انگ بی قانونی و مجرمیت به ایشان بخورد
(این موضوع در آخرین قسمت بت من به نام شوالیه تاریکی کاملا مشاهده می شود
آنجائیکه بت من حاضر است مردم او را به عنوان قاتل و مجرم بشناسند ولی دیدشان نسبت به مرد قانون عوض نشود)
و آمریکا براساس همین موضوع بدون حمایت بین المللی به عراق حمله میکند و خود را قهرمان بین المللی جا می زند که برای صلاح جامعه بشری حاضر است بی قانونی کند
در حالیکه در قهرمانان دینی اینگونه نیست و همگی در بستر قانون جلو می روند و حتی در احوالات امیرالمومنین نیز هست با اینکه با غصب حق خود مواجه می شود ولی پایبند قانون بودن را بر بدست آوردن حق و حقوق خود (که به مرتبه اولی رستگاری مردم در آن بوده است) ترجیح می دهند و حاضر نیستند هدف وسیله را توجیه نماید
-25 #2 عدالت 1391-09-29 19:55
قدرت زیاد، مسئولیت زیادی به همراه می‌آورد
قدرت زیاد، مسئولیت زیادی به همراه می‌آورد
این جمله درست و زیباست اما کشورهای غربی با این جمله همیشه کشورهای ضعیف تر را مورد استعمار قرار داده اند که نمونه اش در همین خاورمیانه خودمان به وفوور مشاهده میشود. در مورد مرد عنکبوتی هم میتوان گفت که کلا شخصیتهای کمیکی مثل مردعنکبوتی یا بت من یا سوپر من یا THOR یا چندین و چند شخصیت مختلف ساخته ذهن طراحان شرکتهای بزرگ کامیک مانند مارول و یا دی سی کامیکس کارکردی دوگانه دارند. شاید در ظاهر شعارهایی انسان دوستانه و عوام فریب در آنها طرح میشود ولی باطن اکثر آنها (چون همیشه اقلیت خوبی هم هست) پر شده از اهداف امپرالیستی و روحیه استعمار گری آمریکایی میباشد. حتی نوع لباس این کاراکترها مخصوصا کاراکترهای مونث بیشتر بر روی جاذبه جنسی تاکید دارد که ناخودآگاه تاثیر بدی بر روی جوانان و نوجوانان یا به قول خودشان تین ایجرها میگذارد.
-32 #3 عدالت 1391-09-29 19:56
به هر حال شاید بتوان گفت که چون آمریکاییها به علت نبود سابقه فرهنگی به علت نوپا بودن کشورشان فاقد اسطوره بودند و به نوعی این خلا را در خود حس میکردند به سمت اسطوره سازی رفته تا جای خالی موجودات افسانه ای را با این کامیک بوکها پر کنند و برای هدایت فکری جوانانشان در لایه های زیرین این آثار سیاست آمریکا یعنی ((قدرت زیاد مسئولیت زیاد به همراه می آورد)) یا همان نظم نوین جهانی را به خورد کودکان و جوانان خود و جهان، دادند. به هر حال نباید فراموش کرد که این آثار جذابیت فراوانی برای نسل امروز دارد و حتی فیلم اخیری که از این کامیکها به نام AVENGERS بر پرده سینماهای جهان است با فروش چشمگیر خود نشان داد که چه مقدار از مردم جهان طرفدار این کامیک بوکها هستند و مهمتر اینکه غرب چگونه نقشه کنترل ذهنها را با موفقیت پشت سر میگذارد. فقط یک مورد ماسونی هم در مورد اسپایدر من وجود دارد که بسیار مشکوک میباشد و آن علامت دست شاخدار در هنگام خروج تار از دستان اسپایدر من میباشد که بسیار شک برانگیز میباشد.
+35 #4 M3HR4N 1391-10-04 09:58
بلکه 4 نفر برن دنبال نمادهای شیطانی که کمیک بخونن، بگردید بگردید دنبال شیطان حتماً پیداش می‌کنید! :lol:
-7 #5 خورشيد 1391-10-05 08:34
جناب آقاي جعفريان
قياس مع الفارق و مضحك شما مرا به ياد داستان طوطي‌اي كه شيشه روغن را شكسته بود انداخت. ظاهر قياس شما منطقي است ولي همانقدر بي‌ربط است كه اين استدلال: در باز است، باز پرنده است؛ پس در پرنده است!! بر فرض كه ابرقهرمانان غربي قانون‌شكن باشند اين چه ارتباطي به جنگ عراق دارد؟! شما و امثال شما آنقدر در جهان فرافكنانه خودتان زندگي مي‌كنيد كه قياس‌هايي به اين خنده‌داري (كه مرغ پخته را به خنده مي‌اندازد) برايتان كاملا الزام پذيرش دارد! اگر سخن شما درست باشد پس من هم مي‌توانم بگويم: در فرهنگ مسيحي همواره تاكيد اساسي و يگانه وظيفه فرد، محبت جهاني و بي‌دريغ است بنابراين تمام كارهايي كه دولتمردان غرب انجام مي‌دهند به خاطر محبت جهاني آنهاست!
ضمنا فرموده‌ايد كه قهرمانان ديني قانون‌مدار هستند! عجيب است كه شما فراموش كرده‌ايد كه امام حسين (بزرگ‌ترين قهرمان شيعه) عليه تمام قوانين خلافت وقت قيام كرد و حتي قوانين اسلامي را در مورد حج شكست و حج واجب را به صورت عمره مفرده برگزار كرد! همين امر موجب شد كه علماي ظاهري حكم به واجب القتل بودن او بدهند.
-19 #6 عاشورايي 1391-10-05 11:35
با سلام و خسته نباشيد
قدرت زیاد، مسئولیت زیادی به همراه می‌آورد
با توجه به حرف دوستمون، عدالت، اين جمله زيباست. اما بايد توجه داشت، كه منظور از قدرت، قدرتهايي ماورايي است كه اكثرا در اين دسته از فيلمهاي هاليوودي نمايان مي باشد. با توجه به اين برداشت مناسب، خود كلمه قدرت كلمه بسيار نامانوسي در اين جمله مي باشد. در اين دسته فيلمها، گروهي ازمنجي هاي متفاوتي را نشان مي دهند كه با توجه به قدرت ماورايي اكتسابي و خلق الساعه شان، بدنبال رهايي بشر تحت ظلم مي باشند. در آموزه هاي عرفاني اسلامي گفته شده، عالم و يا دانا يودن نسبت به موضوعي،مسئوليت در قبال آن موضوع به همراه مي آورد. البته مسئله قدرت در اكثر فيلمهاي هاليوودي خارج از محدوده علم و بيشتر بحث برخورد با ظالمان توانمند و مخرب مي باشد. لذا مسئولييت پذيري در اين فيلمها بر مبناي قدرت ماورايي پايه گذاري شده كه انگاره هاي نامناسبي را براي انسان و علي الخصوص نسل جوان تداعي مي كند. كه اگر اين رابطه را به صورت گذاره شرطي معكوس بيان كنيد، مفهومي مخرب در پي خواهد داشت و آن اين است كه "اكر مسئوليتي نداشته باشي، پس قدرتي نداري" اين قضيه در فلسفه و رياضيات اثبات شده است. اما اگر همين گذاره را با واژه دانستن جابجاكنيد به جمله بسيار مناسبي خواهيد رسيد كه هرگز در اين گونه فيلمها اشاره نشده است. دانستن زياد، مسئوليت زيادي به همراه مي آورد.
در قرآن نيز چنين آمده است كه افرادي كه مي دانند با افرادي كه نمي دانند، يكسان نيستند. اين يكسان نبودن بركليه امور دلالت دارد از جمله مسئوليت پذيري. وهر گز توانمندي افراد، به لحاظ جسمي ملاك نبوده است.
لذا شما دوستان نسبت به آنچه مي دانيد مسئول مي باشيد و هرچه بييشتر بدانيد مسئوليت شما بيشتر خواهد بود.
+20 #7 mtm 1391-10-05 12:14
هر چی فکر میکنم یادم نمیاد اسپایدرمن تا به حال قانون شکنی کرده باشه :-*
+18 #8 mtm 1391-10-05 12:19
"فقط یک مورد ماسونی هم در مورد اسپایدر من وجود دارد که بسیار مشکوک میباشد و آن علامت دست شاخدار در هنگام خروج تار از دستان اسپایدر من میباشد که بسیار شک برانگیز میباشد"
:lol: :lol: :lol:

سلام
نه داداش هیچ ربطی نداره . اسپایدرمن دستاشو اونجوری میکنه تا دکمه ای رو که کف دستشه رو فشار بده تا تار عنکبوت از دستاش خارج شه آخه اسپایدرمن دستگاهی داره به نام web-shooter که داخلش مایع میریزه تا تار عنکبوت تولید بشه. سپس دکمه اش رو که کف دستش و زیر دستکشش قرار داره فشار میده تا تار از مچ دستش خارج بشه به همین دلیل یه همچین علامتی ایجاد میشه
ولی خدا خیرتون بده این شب یلدایی زمينه انبساط خاطر همه ما را فراهم آورديد :lol:
-16 #9 ranius 1391-10-20 13:27
هی روزگار....
والا ما هم دیگه قاطی کردیم.واقعا معذرت میخوام این حرفو میزنم ولی لامصب این ماسونااینقدر کارهای عجیب غریب و نماد گرایی می کنند که آدم رو به شک میندازند!
اصلا هدف اصلیشونم همینه.تو دنیای امروزه بین مردمی که راجع به این ها می دونند دو نظر غالب و تفرقه بر انگیز همیشه وجود داره.کسایی که طرفدار یک اثرند اونو خدایی می دونند و کسایی که مخالف سرسخت ماسون ها به همه چیز با دیده شک نگاه می کنند.به طوری که از هر ده تا داستان یا چیز مختلف که تو آمریکا ساخته شده باشه،حتی اگه فقط یکیشون هم ماسونی باشه ولی بقیشون اینقدر آدمو به شک میندازند که آدم کم کم روانی میشه.خودشو جایی میبینه که باید از همه علایقش متنفر بشه.و یه حس خیلی بدی به آدم اونموقع دست میده.
مثلا همین هری پاتر که چند سال پدیده ی فروش کتاب ها بود.طرفدارانش میگن هری پاتر جلوی ظلم قرار می گیره و اینا و به قرآن و فلان آیه ربطش میدن.آنتی ماسون ها هم به اینکه هری پاتر این همه طرفدار داره شک می کنند،میان میگن هری پاتر ماسونیه چون توش اسم خدا برده نمیشه!
این تحقیقا دنبال این چیزا آخر عاقبت نداره آخر یا خودتون دیوانه میشین یا دیگران رو دیوانه می کنید.(مگه اینکه یه چیزی خیلی تابلو ماسونی باشه که در اونصورت قضیه فرق می کنه)
منم با هردو ایده راجع به مرد عنکبوتی مخالفم.به نظرم مرد عنکبوتی هم میتونه خوب باشه هم هیچ ارتباطی به ادیان نداشته باشه.چرا هرچیزی رو که دوست داریم به سایر علایقمون ربط میدیم؟شدیم حکایت مردم اسکاندیناوی که گردنبند چکش ثور می ساختند و شبیه صلیب درش می آوردن!در صورتی که ثور اگه مخالف خدا نباشه(در اسطوره ی اصلی نه این فیلما و کمیک های مزخرف)به خدا و حضرت عیسی هم هیچ ارتباطی نداره.
اینکه هم بیایم بگیم مرد عنکبوتی بده چون شعارش مثل آمریکا میمونه غلطه.آمریکا هر سال کلی شعار میده(برای مثال شعار اوباما تغییر بود)حالا هر قهرمانی که بخواد بیاد وضع زندگی مردم رو تغییر بده چون از شعار اوباما استفاده کرده شیطانیه؟
در کل نتیجه ای که من از دوسال تحقیق مداوم در اینباره گرفتم این بود که آدم بهتره به هیچ چیز که مطمئن نیست علاقه پیدا نکنه.اگه هم پیدا کرد خودش با دستای خودش سعی نکنه خوبی هاشو خراب کنه.تاثیر بدی تو روحیه شخص میذاره.از من گفتن بود ولی شما تا وقتی که اسپایدر من و مذهب رو مقایسه می کنید ممکنه نظرات مخالف قانع کننده ای ببینی که موجب شه روحیت و علایقتو نابود کنه.(اینو میگم چون برام اتفاق افتاد)ببخشید طولانی شد ولی در کل به خاطر این بود که دیگه از بحث های مختلف طرفداران و مخالفان یک نماد خسته شدم.
پی نوشت:راستی تا حالا فکر کردین اگه کل این قضیه ماسون بعدا معلوم شه حقیقت نداشته و واسه این بوده که آمریکایی ها تاریخ جعلی واسه خودشون بسازند چی میشه؟(تاریخ جعلی چیزی بوده که آمریکا همواره از زمان انقلابش تا حالا روش مانور داده)
+6 #10 spidey-boy 1391-10-24 10:43
حرف شما قبوله جناب ranius
شما به نكته درستي اشاره كردي
به نظر من هم مهم اينه كه شعار و تكه كلام اسپايدرمن يعني ضرورت فداكاري و مسئوليت پذيري خيلي انسانيه و ارزش داره. برام مهم نيست كه به كدوم مذهب يا فرقه يا كدوم كشور مربوطه

يا حق
+16 #11 banan 1391-11-04 22:20
عجیبه نکات مثبتی که از این جمله میشه استخراج کرد رو ول کردید و رفتید به علامات و سمبل های خاص توجه کردید . واقعا جالبه ...!!! :o ;-)
+8 #12 مازیار 1391-12-26 17:56
بعضی اوقات و بعضی افراد این قدر توی این سمبل گرایی پیشرفت میکنن که به همه انگ میزنن حتی اسپایدرمن
+7 #13 lsk 1392-01-31 16:16
ایول! ;-)
+7 #14 yasin 1392-02-13 20:35
ببخشیدجناب mtm من هرکاری می کنم کمیک دانلودکنم ویندوزم پیغام : :sad:: میده میشه یه راه حل بگید من تازه تواین سایت اومدم وتمام مطالبشوخوندم باتشکر لطفاسریعایه راه حل بگید چون خیلی دوست دارم کمیکای مردعنکبوتی روبخونم باتشکرخاحافظ.
+5 #15 mtm 1392-02-14 09:27
من فكر نميكنم مشكل از ويندوز باشه
چون همه دوستان دارن از لينك هاي ما استفاده ميكنند و كميك ها رو خيلي راحت دانلود ميكنند
كلا شما بايد برای خواندن این کمیک یا هر کمیک دیگر به صورت اسکن شده، بهتر است از نرم افزار CDisplay استفاده كنيد كه میشود آن را از اينترنت دانلود كرد:
www.cdisplay.me/

(اول cdisplay را دانلود و اجراش کنید بعد فایل کمیک مذکور را بگیرید. سپس فایل خودش خود به خود قابلیت باز شدن با Cdisplay پیدا میکند. خیلی راحت و ساده است و برای کمیک خوندن عالی!)

به عبارتي ديگر، شما اون نرم افزار رو بگير و اجراش كن و بعد يكي از لينك هاي كميك هاي اسپايدرمن رو دانلود كن . مثل

dl1.khatorang.ir/.../...

هر وقت كميك رو دانلود كردي روش كليك كني باز ميشه و ميتوني بخونيش
بازم اگه سوالي داشتي بپرس ;-)
+3 #16 yasin 1392-02-14 14:30
چه گندی زدن به مردعنکبوتی.ازای ن به بعدبایدبگیم اختابوتیوبابت راه حل هم ممنون.
+5 #17 spider-venom 1392-02-31 22:18
بعضی از اطرافیان و انسان ها اعتقاد دارند که وقتی اسپایدرمن تارافکنی میکند علامتی از خود نشان می دهد که می گویند آن علامت شیطان است ولی من به هیچ عنوان به این چیز ها اعتقاد ندارم از نظر من اسپایدرمن به خصوص در مذهب حرف اوّل را میان دیگر ابر قهرمانان می زند .
+4 #18 mtm 1392-02-31 22:43
درباره آن علامتی که میگویید در یکی از نظرات بالا توضیح کامل داده شده است
+4 #19 Saleh 1392-04-11 13:33
بابا چه گیری دادین!اصلاً وقتی کمیک اسپایدرمن خلق شد این علامت که علامت شیطان پرستی نبود.تازه،این علامت دقیقاً شبیه به اون نیست.
-7 #20 محمد كلباسي 1392-04-21 12:40
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم :cry: :cry: :cry:
+4 #21 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-09-06 22:24
oh my god
1 و 2 و3 #
من که اصلا یادم نمی یاد که مرد عنکبوتی کار بدی کرده باشه ولی به جز اسبایدی سیمبیوتی که شخصیت نیمه منفی داشت
آقایون بس چرا بت من رو نمی گید که تو یک کمیک رابین و اذیت می کرد و بهش غذا نمی داد تازه بهش می گفت موش خرمایی
البته خوب اسبایدی چی کنه چون من هم چند بار این کار رو کردم دیدم اصلا با مشت نمی شه تار زد البته با اسباب بازی
+6 #22 mtm 1393-11-01 14:59
به نقل از M3HR4N:
بلکه 4 نفر برن دنبال نمادهای شیطانی که کمیک بخونن، بگردید بگردید دنبال شیطان حتماً پیداش می‌کنید! :lol:


یاد اون روزایی بخیر که مدیر کل سایت فانتزی کمیک هم اینجا نظر میداد :-*
+4 #23 siavash DOOM 1393-11-01 21:15
#22
حرف حق رو زده. دیدم سایتایی که به دستکش شخصیت سونیک گیر دادن که مثل دستکش های فراماسون هاست! :-| ماذا فازا؟ این جو فراماسونی و اینا که افتاد تو ایران بدجوری روی بعضی از افراد به قولی جوگیر اثر گزاشت و باعث شد از کمیک، هالیوود و ... متنفر بشن چون یه عده به غلط میگفتن اینا همه فراماسونی و شیطانی هستند.
با تشکر از مقاله که واقعا زیبا بود.
+1 #24 spider 1393-11-01 23:04
khodaya,khodava nda,hameye marizaye donya ro shafa bede!
siavash kamelan bahat movafegham ;-)
maza faza vaghean :-)
#25 Agent Marvel 1394-03-18 23:13
bullied hero بد نیست این مقالرو بخونی.
#26 bullied hero 1394-03-18 23:15
خب دوستان سوالی که پیش آمده این هست که دین اسپایدرمن چیه؟
استن لی خالق اسپایدرمن یهودی بوده و در برخی جا های کمیک اسپایدرمن دیده شده که اصطلاحات یهدی به کار میبرد.اندرو گارفیلد هم گفته اسپایدرمن یهودیست.
توجه داشته باشید همه ی یهودی ها لزوما بد نیستند.
#27 bullied hero 1394-03-18 23:17
25#
ای داداش گلم،ببین اسپایدرمن شخصیت فوق العاده ای داره ولی شما با توهین به یهودی ها میگی که اسپایدی نمیتونه یهودی باشه.مگه مسلموون ها یا مسیحی ها همه لزوما خوب تشریف دارند که میگی یهودی ها بد هستند
#28 Agent Marvel 1394-03-18 23:18
خب دوستان bullied hero دقت کنید چون خالق اسپایدی یهودیه دلیل نمیشه اسپایدی یهودی باشه.همه یهودی ها خرده شیشه دارن.اندرو هم که حرفشم برام کشکم نیست.
#29 Agent Marvel 1394-03-18 23:19
نه خیر ولی اسپایدی چند باری در کمیک ها در کلیسا دیده شده و علامت نخصوص مسیحی ها رو انجام داده.
#30 mtm 1394-03-18 23:20
اگه این بحث تون رو خاتمه ندین هردوتون رو ban میکنم
در ضمن تا به حال به طور صریح در کمیک های مرد عنکبوتی اشاره نشده که مرد عنکبوتی چه مذهبی داره
هر کی هم هر چی میگه واسه خودش میگه
#31 adminqaz 1394-03-18 23:34
افرادی که مرتب دارن بحث های غیرمرتبط و حاشیه ای تو سایت راه می ندازن، اگر حساب کاربریشون غیرفعال شد تعجب نکنن
#32 redmonster 1394-03-18 23:41
ول کنید این بحثارو ،اسپایدرمن برا همست،به دین و کشورم ربطی نداره
بعدم تو هر جایی هر دینی و هر کشوری خوب وبد داریم،مگه شمر و معاویه مسلمون نبودن،دیگه بیخیال شید این بحثارو که همه رو با یه چوب زد
#33 Agent spidey 1394-03-18 23:43
دین مرد عنکبوتی رو علاقه ام بهش تاثیر نداره
#34 Agent spidey 1394-03-18 23:50
آقای ترابی الان Banشدن؟اسمشون تو اعضای سایت نیست
#35 s.kraven 1394-03-18 23:52
به نقل از Agent spidey:
آقای ترابی الان Banشدن؟

به ما ربطی نداره که ;-)
#36 Artemis 1394-03-18 23:54
به نقل از mtm:
به نقل از M3HR4N:
بلکه 4 نفر برن دنبال نمادهای شیطانی که کمیک بخونن، بگردید بگردید دنبال شیطان حتماً پیداش می‌کنید! :lol:


یاد اون روزایی بخیر که مدیر کل سایت فانتزی کمیک هم اینجا نظر میداد :-*

چرا الان دیگه نمیده اقای ترابی؟
#37 Agent spidey 1394-03-18 23:55
به نقل از Artemis:
به نقل از mtm:
به نقل از M3HR4N:
بلکه 4 نفر برن دنبال نمادهای شیطانی که کمیک بخونن، بگردید بگردید دنبال شیطان حتماً پیداش می‌کنید! :lol:


یاد اون روزایی بخیر که مدیر کل سایت فانتزی کمیک هم اینجا نظر میداد :-*

چرا الان دیگه نمیده؟

این سوال مال الان نیست!!!!!!
#38 redmonster 1394-03-18 23:58
#36:
یه کسی که نمک خورده ی این سایت بود رابطه ی این دو سایتو خراب کرد با کارایی که میکرد
#39 mtm 1394-03-18 23:59
به نقل از Agent spidey:
آقای ترابی الان Banشدن؟اسمشون تو اعضای سایت نیست


بله ban (محروم) شدن
کمیته انضباطی به زودی براشون رای صادر میکنه
#40 s.kraven 1394-03-19 00:06
وای :eek:
با سلام من یه جورایی عضو جدیدم .
ببخشید آقای ترابی یعنی انقدر خطرناکه :sigh:
خیلی بدخ بعد 2-3 هفته بیای تو سایت و این لحظه رو ببینی.
کمیته انضباطی دارید شما؟؟
(به قصد شوخی)جسارتا کتک هم میزنند این کمیته
#41 Artemis 1394-03-19 00:07
ممنون از جواب ها
نمیدونستم رابطه ی دو سایت الان خرابه :o

#40
نه ولی قراره 20% قراردادشون کسر بشه :lol:

دیگه اینقدر اسپم ندیم
#42 Amazing Spidey 1394-03-19 00:13
خیلی ممنون اقای ترابی . دیگه داشتن بیچارم می کردن . هر چه می گفتم بس کنید بس هم که نمی کردن
#43 mtm 1394-03-19 00:19
به نقل از s.kraven:
وای :eek:
با سلام من یه جورایی عضو جدیدم .
ببخشید آقای ترابی یعنی انقدر خطرناکه :sigh:
خیلی بدخ بعد 2-3 هفته بیای تو سایت و این لحظه رو ببینی.
کمیته انضباطی دارید شما؟؟
(به قصد شوخی)جسارتا کتک هم میزنند این کمیته


نه بایا
شوخی کردم :lol:
#44 Artemis 1394-03-19 00:26
آقای ترابی ببخشید میشه بیاید به این صفحه
spidey.ir/.../...
#45 mtm 1394-03-19 00:27
رای کمیته انضباطی بدین شرح اعلام میشود:
کاربر agent marvel به دلیل توهین به یهودیان و ندانستن تفاوت بین یهودی و صهیونیست و متشنج کردن جو سایت تا اخر این ماه از نظر دادن در سایت محروم میگردد

(واقعا برام عجیبه که ایشون فرق بین یهودی و صهیونیست رو نمیدونه و فکر میکنه همه "یهودی ها شیشه خرده دارن"!)

جناب bullied hero هم به جرم عدم توجه به صحبت های مدیران و کل کل های بیهوده و مستمر (!) تا اخر همین هفته از نظر دادن در سایت محروم میشود

بدیهی است اگر نامبردگان ابراز ندامت کنند به درخواست آنان در کمیته استیناف رسیدگی و احتمال تخفیف در احکام آنها وجود دارد

مع اله توفیق ...
مهدی ترابی مهربانی
سه شنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
مطابق با ٢١ شعبان ١٤٣٦ هجری قمری
2015 09 June
#46 deadpool.ps 1394-06-27 05:41
مقاله بسیار جالبی بود
واقعا لذت بردم
استاد ترابی میشه توضیح بدید که اصلا تا به حال شده اسپایدر من یهودی باشه؟
اگه میخواید هم توضیح ندید
با تشکر
-1 #47 AMIN 12 1395-06-05 01:08
سلام
در مورد وب شوتر مرد عنکبوتی باید بگم که من هرچی تو به مرد عنکبوتی 2002 و 2004 و 2007 توجه کردم وب شوتری ندیدم حتی تو سال 2004 فیلم اسپایدی بود که وقتی رفت به مبارزه برای پول همونی که داخل قفس بود حتی تماشا گرا هم این علامتو نشون میدادن حالا اینم قبول ندارین دیگه انتقام جویان عصر الترون که دیدین حرکت دست اسکارلت ویچ رو چی میگین ؟
#48 S.T.A.R.K 1395-06-05 01:41
به نقل از AMIN12:
سلام
در مورد وب شوتر مرد عنکبوتی باید بگم که من هرچی تو به مرد عنکبوتی 2002 و 2004 و 2007 توجه کردم وب شوتری ندیدم حتی تو سال 2004 فیلم اسپایدی بود که وقتی رفت به مبارزه برای پول همونی که داخل قفس بود حتی تماشا گرا هم این علامتو نشون میدادن حالا اینم قبول ندارین دیگه انتقام جویان عصر الترون که دیدین حرکت دست اسکارلت ویچ رو چی میگین ؟

این بحث خیلی وقته تموم شده. واقعا عجیبه بعد از این همه مدت یه عده هنوز درباره این قضیه صحبت میکنن که البته بخاطر بی اطلاعاتی هست. ببینید تو سه گانه ی اسپایدرمن سم ریمی تصمیم گرفت که تارها ارگانیک باشن و از بدن پیتر خارج بشن پس طبیعتا وب شوتر رو تو فیلم ندیدیم اما بالاخره اسپایدی با یه حرکتی باید تار از دستش خارج میکرد و هم اینکه باید وفادار به کمیک باقی میموند. اسکارلت ویچ هم تو عصر الترون شکل خاصی با دستش ایجاد نمیکرد فقط دستش رو حرکت میداد تا از جادوش استفاده کنه البته تو کمیک اسکارلت ویچ این کار رو انجام میداده مثل دکتر استرنج که استاد تو یه پست دیگه دلیلش رو توضیح دادن.
#49 mokhtar 1395-08-19 22:59
به نقل از deadpool.ps:

استاد ترابی میشه توضیح بدید که اصلا تا به حال شده اسپایدر من یهودی باشه؟
اگه میخواید هم توضیح ندید
با تشکر

نه . ندیدم که یهودی بشه
#50 spidey force 1397-03-30 20:13
اقای ترابی میشه لطفا نظر های چرت پرت این مطلب رو پاک کنید؟!واقعا چه بیمار هایی پیدا میشن.واقعا که بیشعورن.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 638 guests and 4 members online

  • a.v.s
  • hassan91
  • mtm
  • mtm

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat