مطالب برگزیده

ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker: The Spectacular Spider-Man) + لینک دانلود
ترجمه شماره 304 از کمیک "پیتر پارکر: مرد عنکبوتی خارق العاده" (Peter Parker:...
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" – قسمت دوم
ایستراگ (Easter Egg) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان جنگ بی نهایت" –...
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت اول
ایستراگ (EASTER EGG) ها و اشارات فیلم "انتقام جویان: جنگ بینهایت" – قسمت...
15 دفعه ای که DCEU  هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد
15 دفعه ای که DCEU هواداران "واقعی" دی سی را عصبانی کرد...
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ  (ANT-MAN And The Wasp)
نقد و بررسی فیلم مرد مورچه ای و واسپ (ANT-MAN And The...
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند
15 شخصیت برتر دنیای کمیک که توسط «استیو دیتکو» (Steve Ditko) خلق شدند...

"جنگ بی نهایت" (Infinity War) چیست؟ + لینك دانلود كمیك

همانطور كه میدانید مارول غوغایی به پا كرده و با اعلام یه سری فیلم جدید و تاریخ آكران آنها هواداران خود را به وجد آورد (اگر خبر نداريد اينجا را كليك كنيد) . بدون شك بزرگترین اعلام مارول برمیگردد به قسمت سوم فیلم "انتقام جویان" (Avengers) كه آنقدر عظیم و حماسی است كه مارول آن را به دو قسمت تقسیم كرده و به فاصله زمانی یكسال در سالهای 2018 و 2019 اكران خواهد كرد. این فیلم ها "جنگ بي نهايت " یا Infinity War نام دارند. ولی سئوالی كه مطرح میشود این است: این ‌جنگ بينهايت دیگه چیه؟ این مقاله سعی دارد به همین  پرسش پاسخ دهد ...

 

"جنگ بينهايت" در واقع یك داستان كمیك بوكی است كه سال 1992  توسط مارول كامیكس به چاپ رسید . این داستان در واقع ادامه داستانی دیگر است به نام "دستكش بي نهايت" (The Infinity Gauntlet) كه سال 1991 به چاپ رسیده بود.

جنگ ابدیت، اینفینیتی وار

در اینجا باید عرض كنم كه شاید فیلم های "جنگ بي نهايت" اقتباس مستقیمی از این كمیك هایی كه خدمتتون گفتم نباشه چون در آنها نقش های اصلی را شخصیت هایی ایفا میكنند كه رایت سینمایی آنها دست مارول یا دیزنی نیست. یعنی همانطور كه میدانید سونی حق ساخت فیلم های مرد عنكبوتی  رو داره، فاكس فرنچایزهای مردان ایكس و چهار شگفت انگیز رو داره و ... اين مسئله اقتباس مستقيم از اين كميك رو كمي سخت ميكنه

خوب حالا میرسیم به مفاهیم اصلی! اول اینكه این "دستكش بي نهايت" چیه؟ عرض كنم كه یك دستكش فلزیه كه هر كی دستش كنه میتونه به قدرت های "سنگ های بي نهايت" (Infinity Stones) دسترسی پیدا كنه. (سنگ های بي نهايت نیروهای عظیمی دارند و برای اولین بار به طور رسمی و مستقیم در فیلم "محافظین كهكشان" به تماشاچيان معرفی شدند)

این دستكش توسط «ثاونس» (Thanos) درست شده (همان یارو بنفشه كه تو تیتراژ پایانی فیلم "انتقام جویان" لبخند روی لب داشت و بعدش هم تو فیلم "محافظین كهكشان" دیده شد).

ثانوس - تانوس -اونجرز - انتقام جويان

او میخواست با این كار به هر قدرتی كه میتوان تصورش را كرد دست یابد. این سنگ ها انقدر قوی هستند كه وقتی ثانوس این دستكش را دست میكند یك خدا میشود و قادر میشود روی زمان، فضا، ذهن، روح، حقیقت، و قدرت كنترل پیدا كند.

 و اگر یادتان باشد در این مقاله اشاره شد كه یك بار ثانوس وقتي اين دستكش را به دست داشت فقط با اشاره انگشت نیمی از جمعیت كره زمین را به همراه تعدادی ابرقهرمان كشت!

اما این دستكش فقط یك بار و آنهم بسیار كوتاه در عالم سینمایی مارول دیده شده: ما در فیلم "ثور" یك صحنه ای را میبینیم كه این دستكش را داخل محفظه يا كمدي در "ازگارد"  نشان میدهد:

ثور - infinity gauntlet

به نظر نو و سالم می آید و اكثر سنگ های بي نهايت هم در آن است. معلوم نیست كه این دستكش چطور سر از ازگارد درآورده یا آن سنگ ها چطور داخل آن قرار داده شده اند و شاید به این سئوالات در فیلم هاي بعدی مارول پاسخ داده شود (شاید هم این دستكش آنموقع فقط یك نكته جالب یا Easter Egg بوده ولی بعدا مارول به سرش زده از آن در فیلم های خود استفاده كند!)

در كمیك "دستكش بي نهايت"، «ثانوس» به جواهرات ابدیت دست میابد و با آن سعی میكند تا جای ممكن كشتار كند چون میخواهد با این كار معشوقه خود را خوشحال كند (معشوقه او كسی نیست جز تجسم فیزیكی "مرگ"!) ولی مرگ مدام به "ثانوس" كم محلی میكند منتهی ثانوس همچنان به كار خودش برای به دست آوردن دل مرگ ادامه میدهد (جالبه كه ثاونس میتونه با قدرت این دستكش روی ذهن مرگ تاثیر بزاره و كاری كنه كه عاشقش بشه ولی اینكارو نمیكنه چون نمیخواد تو عشق تقلب كنه!!!)

مرگ - تانوس - اينفينيتي

البته به نظر نمیاد كه این بخش از داستان تو فیلم های "جنگ بي نهايت" مورد استفاده قرار بگیره چون دیگه خیلی غیر واقعی و كارتونی میشه (ولی شاید هم استفاده شد چون بعد از موفقیت  "محافظین كهكشان" به مارول ایمان كامل دارم و  هر كاری كنه برام قابل باوره!)

سپس قهرمانان به كمك «آدام والاك» (Adam Warlock) بر علیه ثانوس متحد میشوند. البته ادام وارلاك فعلا تو فیلم هاي مارول آفتابی نشده ولی پیله ای كه ازش بیرون میاد برای اولین بار تو فیلم "ثور: دنیای تاریك"  (هون جايي كه دستيار زن collector هم هست)  ديديمش ولي جالب تر تو فيلم "محافظان كهكشان" بود كه در تيتراژ پاياني (همون جايي كه "هاوارد اردكه" هم هست)  پیله او خالی شده بود (پس يعني ادام وارلاك از پيله بيرون آمده!!!)

ادام وارلاك

در هر حال در كميك "دستكش بي نهايت" قهرمانان مارول از پس ثانوس بر نمیایند و او در نهایت با نیروهای كیهانی مثل Celestials (نژادی از غول های باستانی و نیرومند كه اتفاقا در فیلم "محافظین كهكشان" در یك صحنه كوتاه دیده شدند) و همچنین موجودی به نام «ایترنتی» (Eternity) مواجه میشود. در نهایت ثانوش انقدر نیرو جذب میكند كه از فرم فیزیكی خارج شده و با آفرینش یكی میشود! در این لحظه دستكش توسط «نبولا» (Nebula) مورد سرقت قرار میگیرد (نبولا یكی از دختران ثانوس است كه همواره از سوی پدرش با بی مهری روبرو شده.  نقش او را در فیلم "محافظان كهكشان"، خانم «كارن جیلان» بازی میكرد).

نبولا - دختر ثانوس

نبولا از دستكش استفاده و به ثانوس خیانت میكند. او آسیب هایی كه ثانوس زده را نیز برطرف میكند و همه چیز را به حالت اول خود برمیگرداند.  در پایان هم قهرمانان ما دستكش را از نبولا میگیرند و ادام وارلاك آن را نزد خود نگه میدارد. ثانوس هم عقب نشینی میكند و همه فكر میكنند كه مرده است.

آدام ورلاك

بعد از این داستان هم كه قسمت دوم اش یعنی "جنگ بينهايت" منتشر شد. ما در این داستان دیدیم كه ادام وارلاك برای آنكه مورد وسوسه دستكش بينهايت قرار نگیرد خیر  و شر را از وجود خود پاك میكند و تبدیل میشود به موجودی كه وجودش فقط منطق دارد! ولی بخش پلید شكل فیزیكی به خودش میگیرد و خودش را «ماگوس» (Magus) مینامد كه تجسمی از دشمن قدیمی ادام وارلاك است . سپس یك هیات منصفه كیهانی به این نتیجه میرسد كه ادام وارلاك نباید به سنگ های بي نهايت دسترسی داشته باشد . در نتیجه  ماگوس به دنبال دستكش میرود و موفق به یافتن آنها میشود. او سپس از ابرقهرمانان مارول بدل های پلید میسازد. در همین اثتا ثانوس هم برمیگردد و معلوم میشود كه یكی از سنگ ها را با نسخه بدلی عوض كرده بوده!

ماگوس - جنگ انفينيتي

در نهایت همان هیات منصفه كیهانی كه قبلا بهش اشاره شد دستور میدهند كه سنگ ها بايد از هم جدا نگهداري شوند و هرگز با همدیگر مورد استفاده قرار بگيرند.

البته قسمت بعدی  این داستان هم    تحت عنوان  Infinity Crusade  در سال 1993 منتشر شد كه در آن تجسم فیزیكی خیر و خوبی در آدام وارلاك به نام «گادس» (Goddess) از نیروهای سنگ هاي بي نهايت به شكل و سیاق دیگری استفاده میكند. جالب است كه ادام وارلاك برای شكست دادن گادس مجبور میشود با ثانوس متحد شود!

اينفينيتي كروسيد

در هر حال به نظر میرسد با وجود آنكه مارول نام "جنگ بي نهايت" را برای قسمت هاي سوم و چهارم اونجرز برگزیده ولی  از میان سه كمیكی كه در این مقاله به آنها اشاره شد بیشتر از "دستكش بي نهايت" استفاده خواهد كرد. به خصوص اینكه دیروز مارول با انتشار تیزری تصویر زیر را نشان داد كه باز هم ثابت ميكند ثانوس با دستیابی به سنگ های بينهايت از اين دستكش استفاده خواهد كرد:

ثانوس - انتقام جويان 3

در پايان يك خبر خوش هم برايتان دارم و آن اينكه شما ميتوانيد تمام كميك هايي كه در اين مقاله به آنها اشاره شد را اينجا دانود كنيد!

 

مهدی ترابی مهربانی

منبع: comicbook.com

All rights reserved © Spidey.ir 2014

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

 

مطالب مرتبط:

كلیپ و تریلر جدید از فیلم "انتقام جویان 2: عصر اولتران"

اولین تریلر و پوستر فیلم "انتقام جویان 2: عصر الترون" منتشر شد ! + لینک تماشا و دانلود

تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم "انتقام جویان 2"!

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول

آخرين خبرها از فيلم هاي مارول

مبارزه ثانوس با اونجرز را تماشا كنيد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 spidey 4ever 1393-08-07 15:25
واي چه سريع ... :o
همين چند ساعت پيش اعلام شد مارول ميخواد از داستان infinity war استفاده كنه اونوقت شما فورا مقاله اي براي اشنايي با اين داستان تو سايت كار كرديد
واقعا spidey.ir بهترينه. به حق به شما لقب بهشت علاقمندان به كميك تو ايران را دادند
انصافا اقاي ترابي و ديگر دوستان خيلي زجمت ميكشيد
شما حق بزرگي بر گردن جوان هاي اين مرز و بوم داريد و خيلي ها رو با كميك آشنا كرديد
+1 #2 spidey 4ever 1393-08-07 15:25
بابت لينك دانلود اين كميك ها هم ممنون
خيلي دنبالشون بودم :-)
+1 #3 spidey 4ever 1393-08-07 15:26
اقاي ترابي يه سئوال هم دارم
شما اخر مقاله گفتيد كه مارول بيشتر از داستان دستكش بينهايت يا همون infinity gauntlet استفاده خواهد كرد
پس چرا اسم فيلم رو گذاشته جنگ بي نهايت؟ :-*
+3 #4 SONIC 1393-08-07 15:31
واااااااااااااا ااااااااااااای خدااااااااااااا اااا!
+1 #5 spidey 4ever 1393-08-07 15:33
ببخشيد اقاي رياحي يا عمو مختار
شما كه با اين دقت فيلم هاي مارول رو ميبينيد ميشه به من بگيد كه تا به حال چند تا از infinity stones تو اين فيلم ها ديده شده؟
البته من خودم ميدونم كه مثلا تو نيزه لوكي يكي از اين سنگ ها بود . فكر كنم تو "تسركت" رد اسكال هم بود...

ولي بقيه اش رو نميدونم ... :cry:
+2 #6 Bad joke 1393-08-07 15:46
#5
تا اونجا که یادمه فقط 2 تاش مونده
اولی تسارکس بود دومیش عصای لوکی بود که دست هایدراست سومی را تو فیلم تور دو دیدیم که به کالکتور دادن ولی تو فیلم منفجر شد موزش وگم شده و چهارمی تو فیلم محافظان معرفی شد و من هنوز ندیدم چی شده و دو تا دیگه مونده که توی تور ومحافظان معرفی میشن
+1 #7 Omid_Spider 1393-08-07 15:47
داستان اینفینیتی وار تخیل در تخیل شد

خیلی جاهاش نامفهومه

ایشالله اگه عمری باقی موند میبینیم تو فیلم چی از آب در میاد
+1 #8 sobhani 1393-08-07 15:49
مرسی آقای ترابی واقعاً مقاله خیلی خوبی بود و اطلاعات ما رو درباره ی infinity کامل کرد.
+1 #9 mtm 1393-08-07 15:50
#5:

مارول تو اين ويدئو به نظرم نشون ميده كه تا به حال چند تا سنگ بينهايت تو فيلم هاش بوده و دست كي افتاده:

www.aparat.com/v/INnCm
+2 #10 mtm 1393-08-07 15:52
به نقل از Persian-Spider:
اقاي ترابي يه سئوال هم دارم
شما اخر مقاله گفتيد كه مارول بيشتر از داستان دستكش بينهايت يا همون infinity gauntlet استفاده خواهد كرد
پس چرا اسم فيلم رو گذاشته جنگ بي نهايت؟ :-*


بارم از اون سئوالاتي پرسيدي كه به عقل جن هم نميرسه :lol:

ولي به نظرم دليلش اينه كه "جنگ بي نهايت" عنوان جذاب تر و سينمايي تري نسبت به "دستكش بي نهايت" هستش!
+3 #11 mtm 1393-08-07 15:54
به نقل از Omid_Spider:
داستان اینفینیتی وار تخیل در تخیل شد

خیلی جاهاش نامفهومه

ایشالله اگه عمری باقی موند میبینیم تو فیلم چی از آب در میاد


حالا كجاش رو ديدي؟
داستانش رو بخوني سرت درد ميگيره از بس ايده هاي عجيب و فضايي داره

من كلي سعي كردم مقاله رو ساده و قابل فهم كنم تازه شده اين !
+1 #12 New Goblin 1393-08-07 16:32
امممم آقای ترابی،آقا امید حق دارن منم گیج شدم!!! :o

باید مقاله رو دو سه دور دیگه بخونم! :-*
+1 #13 The Assassin 1393-08-07 17:59
داستان که جالبه باید دید تو فیلم چکارش میکنن
+2 #14 SLH Hero 1393-08-07 18:29
خیلی کمیک های (و مقاله) باحالی بودن! خیلی ممنون!
ولی اونجرز 3 چه شود!!! :roll:

راستی آقای ترابی Marvel Two in One Anniversary جزو این داستان ها بود؟
+2 #15 The Rock 1393-08-07 19:11
خیلی ممنون آقای ترابی مقاله خیلی خوبی بود.یعنی میخواستم بیام راجع به infinity war بپرسم که یهو دیدم مقالش اومد تو سایت و باز هم به آموخته های ما افزوده شد.دمتون گرم ;-) ;-)
سرعت کار هم که دیگه چه عرض کنم زبونم قاصده.سرعت نجومی شده این روزها واقعا خسته نباشید ;-)
ولی بچه ها حق دارن یه خورده داستانش پیچیده هست حالا شانس آوردیم مقاله رو ساده کردین وگرنه خدا باید بهمون رحم میکرد :lol:
+2 #16 Soheil spidey 1393-08-07 19:38
ممنون آقای ترابی.
واقعا به موقع بود.
وقتی شنیدم infinity war اسم قسمت سومه هنگ کردم. :o
ما که بی تجربه ایم و تازه 2 سال هست که تو کار کمیک خوانی هستیم اونم به لطف شما.
واقعا به چنین مقاله جامعی نیاز داشتیم.
دستتون درد نکنه. ;-)
+2 #17 M. goblin 1393-08-07 19:55
عالی بود.
واقعا دستتون درد نکنه اقای ترابی.infinity داستان خیلی بزرگیه.
خدا کنه جاس بتونه به بهترین شکل اونو اداره کنه
+3 #18 mirabilis 1393-08-07 20:22
مقاله واقعا خوبی بود که انتخاب کردید برای ترجمه ، جای قدردانی داره . تا وقتی دستکش بی نهایت دست ثانوس هست ، به نظرم جالبه ، بعدتر که میفته دست نبولا و آدام ، پتانسیلش کم میشه ، یعنی ثانوس همه کاری کرد که دل دث رو به دست بیاره ولی افاقه نکرد . بهتر هم هست که توی فیلم هم از همین داستان استفاده کنند ، ضمن اینکه از اونجاییکه فیلم دو قسمتیه ، شاید فقط به یه کمیک دستکش بی نهایت اکتفا نکنند و از کمیک های دیگه هم استفاده کنند که نام فیلم هم بیراه نباشه .
راستی الان خیلی کنجکاویم که بدونیم نتیحه نبرد اونجرز با الترون چی میشه ، الترون چه بلایی سر این گروه میتونه آورده باشه ؟!
+1 #19 Omid_Spider 1393-08-07 20:43
18
قبلا گفتم تیم از هم میپاشه و دهن تک اعضا تو فیلم .... میشه

یه نکته جالب تو قسمت اول لونجرز دیدیم تور پرید با چکشش به سپر کاپیتان زد ولی هیچی نشد تو این فیلم چه اتفاقی میوفته که سپر کاپیتان که تور با اون قدرتش زد هیچی نشد تیکه تیکه میشه؟
الترون از چی استفاده کرده سپر کاپیتان شکسته؟؟
+1 #20 پرشین اسپایدی 1393-08-07 20:56
یه همچین مقاله ای واقعا نیاز بود خیلی متشکرم! :)

فعلا نمیشه خیلی درست و حسابی اظهار نظر کرد باید منتظر بود تا اخبار جزئی تری برسه!

مارول زمان زیادی داره برای کار کردن و امیدوارم نتیجه عالی از آب دربیاد :)
+1 #21 mirabilis 1393-08-07 20:59
راستی یه مقاله توی سایت کمیک بوک منتشر شده در مورد کارنیج که بد نیست ترجمه بشه ، اگه یه بانی پیدا کنه خوبه ، خود آقای ترابی که باشند که عالی میشه .
چون هم سایت ، سایت اسپایدیه و هم اینکه کمتر به کارنیج پرداخته شده ، بد نیست که این مقاله ( 5 چیزی که شما در هر داستان کارنیج میابید ) ترجمه بشه . تصور میکنیم اشاره ی به جایی باشه .
+1 #22 Bad joke 1393-08-07 21:45
دیگه نه دنیای کمیک اون دنیاست نه تانوس اون تانوس
کلا تانوس به یه shao kahnتبدیل شده صد درصد فیلم شباهتی به این داستان نداره
پیشنهاد میکنم سری infinity جدید مارول سال 2014 را ببینید فیلم بیشتر به اون شباهت داره تا این مورد
انتظار ندارید که اینا فیلم کنن اونا میخوان یه قدرت نا تمام را معرفی کنن یه جورایی ختم فیلم این فیلم انقدر با کمیک فرق داره که حد نداره

یه مثال میزنم باور میکنید skyfall اخرین جمیزباند یه جورایی بازسازی ضعیف ترین جمیزباند تاریخ مردی با تپانجه طلایی بود شباهتی بینشون میبینید نه ولی اگر دقیق شدید یه بازسازی را میبینید
حالا یه کمیک را در نظر بگیرید از بازسازی صحنه به صحنه خبری نخواهد بود همین الان میگم تانوس یه لشگر میاره زمین که از چندین نژاد فضایی زیر دست اون تشکیل شده و این گاتلنت یه جورایی مثل بمب اتم با یه مشت همه چی را به خاک وخون میکشه از جلب توجه عشق و اینا هم خبری نیست بیان واینا بسازن بهشون نمیخندن
تازه بعید میدونم محافظین کهکشان (کاراکترهای مثبت) اصلا وارد اونجرز بشن چون لحن فیلما اصلا با هم نمیخونن
فیلم یه جورایی مثل حمله گالاکتوسه لشگر بعد لشگر میاد بعد خود جنس میاد
کلا تانوس یه شخصیتی هستش مثل دارک ساید نمی گم از اون الهام گرفته ولی همه حتی کارگردان محافظین کهکشان بهش معترف هستن
+1 #23 Amir.h 1393-08-07 22:22
#22:این داستان Infinity مارول سال 2013 ارزش خوندن داره؟
آخه خیلی وسوسه کنندست!
+2 #24 mokhtar 1393-08-07 23:45
#23:

نه! چیز مالی نیست
نخونی بهتره
+2 #25 mokhtar 1393-08-07 23:48
این عکسه خیلی جالب بود:
spidey.ir/images/img/content/infinity-war/adam-warlock-caccon.jpg

من اصلا متوجه این نکته نشده بودم
خداییش مارول خیلی کارش درسته . چه نکات ریزی رو رعایت میکنه

ولی من میگم ادام وارلاک توقسمت دوم محافطین کهکشان میادن شما چی میگید؟

اگه قرار نبود بیاد که مارول اون پیله رو نشون نمیداد و بعدشم نشون نمیداد خالی شده
+1 #26 mokhtar 1393-08-07 23:50
#22:
موافقم باهات حسن

ولی من میگم بزرگ و کوچیک بودن اعمال تانوس مهم نیست
مهم اینه که اگه کاری میکنه و کسی رو میکشه برگشت ناپذیر باشه

یعنی اینجوری نباشه که عین کمیک هاش یهم دوباره مثلا زمان به عقب بگرده و همه چی مثل اولش بشه
+2 #27 mokhtar 1393-08-07 23:51
ولی خداییش این مقاله رو که میخونم دلم میگیره
حالا که مارول میخواد داستانی با عظمت مثل اینفینیتی وار بسازه واقعا جای اسپایدرمن و 4 شگفت انگیز خالیه ... :cry:
+1 #28 Amir.h 1393-08-07 23:54
#27:واقعا جای این شخصیت ها خالیه!
به نظرم جای وولورین هم خالیه!
+1 #29 Amir.h 1393-08-07 23:56
ولی برای من جای سواله آیا قهرمان هایی که سریال دارن هم تو فیلم Infinity War هستن؟
آیا سریال Defenders با ثانوس ارتباطی خواهد داشت؟
+1 #30 Bad joke 1393-08-08 00:23
#29
سریال ها را هیچ وقت با فیلم ها قاطی نمیکنن(منظورم برعکسه) اوج فیلم اونجرز مردن کولسونه حالا وقتی زندست چقدر احمقانه میشه فیلم
#27 ای گفتی
ولی مطمئن باش این کارا نمیکنن اخه 90 درصد مردم حتی نمیدونن کاپیتان امریکا کیه حالا بیان این داستان تو در تو را ببین نمیگن خوبه میگن.......تخیل یه :-*

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید

پروفایل کاربر

افراد آنلاین

We have 762 guests and 6 members online

  • best of the best
  • Frank Castle A.K.A The Punisher
  • Mehrbod_jp
  • mtm
  • mtm
  • Sherlockian

آخرین نظرات

Telegram    Facebook 

GooglePlus   Instagram 

    Aparat