5 چیزی که این هفته درباره فیلم دکتر استرنج فهمیدیم

5 چیزی که این هفته درباره فیلم دکتر استرنج فهمیدیم

امروز دو شماره از کمیک "پیش درآمد دکتر استرنج" (Doctor Strange Prelude) منتشر شد و برخلاف بسیاری از کمیک های پیش درآمدی اتفاقات و اطلاعات بسیاری را درباره فیلم دکتر استرنج فاش کرد.

البته این دلیل نمیشه که تمام مواردی که فاش شدند صد در صد تو فیلم هم باشند ولی این اطلاعات قطعا ما را بیش از پیش با تم ها ، حال و هوا و محتوای این فیلم آشنا خواهند کرد.

این شما و این هم 5 چیز مهمی که از  کمیک "پیش درآمد دکتر استرنج" فهمیدیم:

1- جادو چطور در MCU عمل میکنه

1- جادو چطور در MCU عمل میکنه

با وجود آنکه دیدیم  و مشاهده کردیم که در تریلر دکتر استرنج شهرها چطور خم میشوند و روح چطور از جسم بیرون میجهد ولی هنوز دقیقا نمیدانیم جادو چطور در این فیلم کار میکند. به لطف این کمیک پیش درآمد  ما نگاهی کوتاه به این قضیه داشتیم و واقعا باید بگم که شگفت انگیزه. به نظر میرسه از سمبل و ورد و طلسم استفاده میشه. وقتی طلسم انجام میشه به نظر میرسه نوعی دریچه یا portal هم باز میشه که از داخل آن جادو بیرون میاد. در کمیک همچینین دیدیم که هر وقت جادو مورد استفاده قرار میگیره، آسمان هم به چرخش درمیاد.

جالب اینه که انگار جادو و طلسم با هنرهای رزمی ترکیب شده اند چون گاهی وقت ها در کمیک های مارول دیده ایم که از عبارت "هنرهای مرموز" (Mystic Arts) برای جادو استفاده شده است. بنابراین مطمئن باشید در فیلم هم جادو ، عرفان و هنرهای رزمی با هم ترکیب خواهند شد که این واقعا میتونه منحصر به فرد باشه.

2- وانگ استاد هنرهای مرموز است

2- وانگ استاد هنرهای مرموز است

مدتیه که خبردار شده ایم که وانگ (Wong) که در کمیک های دکتر استرنج خدمتکار منزل دکتر استرنج بود، در فیلم چیزی فراتر از این حرفاست. ما حالا به لطف کمیک پیش درآمد میدانیم که وانگ یکی از چندین استاد هنرهای مرموز است. او با دیگر اساتید کار میکند تا جادو را در عالم مارول تحت کنترل خود دربیاورند. ضمنا او نقش بزرگتری هم خواهد داشت که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهد شد.

3- «دانیل درام» و «تینا مینو رو» وارد MCU میشوند

3- «دانیل درام» و «تینا مینو رو» وارد MCU میشوند

دو تا استاد دیگر هنرهای مرموز را هم در این کمیک میبنیم که البته میتونن دو ایستراگ بزرگ هم باشند. یکی از اونا «تینا مینو رو» (Tina Minorou) هستش که نام مادر «نیکو مینو رو» هستش (که اسمی ایرانی داره) و یکی از شخصیت های باحال و محبوب کمیک های موفق مارول یعنی Runaways هستش. ما بارها شنیده بودیم که شاید مارول بخواد کمیک های Runaways رو به فیلم تبدیل کنه و الان که مادر «نیکو مینو رو» در این فیلم معرفی شده، پس احتمالا مارول داره برای فیلم Runaways هم زمینه چینی میکنه.

دانیل درام (Daniel Drumm) در حال حاضر در کمیک های مارول مرده است ولی مرگ او باعث شد تا برادرش، جریکو درام، خودش هنرهای مرموز رو ادامه بده  و اسم خودش رو بزاره «برادر وودو» (Brother Voodoo) . او در کمیک های مارول نقش های مهمی داشته و عضو گرو های زیاید هم بوده و حتی چندی پیش دیدیم که جای دکتر استرنج را به عنوان جادوگر اعظم مارول گرفت. حضور برادرش در این کمیک پیش درآمد میتونه نشونه ای باشه که جریکو در فیلم خواهد بود.

4- کاسیلیوس، قبل از اینکه خبیث بود

4- کاسیلیوس، قبل از اینکه خبیث بود

در اینجا گفته بودیم که «مدس میکلسون» قراره نقش منفی به نام  «کاسیلیوس» (Kaesilius) رو بازی کنه. در این کمیک هم فهمیدیم کاسیلیوس یکی از اعضای ارشد اساتید هنرهای مرموز بوده و در کنار کسانی مثل وانگ، دانیل درام و   تینا مینو رو میجنگیده.  او حتی به وانگ هم احترام میزاشته. ضمن اینکه به نظر میرسه نسبت به دوستان خود از تجهیزات جنگی متفاوتی هم استفاده میکنه.

5- درام و وانگ از Sanctum Sanctorum در نیویورک نگهداری میکنند

5- درام و وانگ از Sanctum Sanctorum در نیویورک نگهداری میکنند

هواداران دکتر استرنج خوب میدانند که ایشون در مکانی ملقب به Sanctum Sanctorum زندگی میکند که در شهر نیویورک واقع است. در این کمیک فاش میشود که این مکان تحت نظارت و نگهداری دانیل درام و وانگ  است . ضمنا متوجه میشویم که در این مکان وانگ وسیله ای بسیار قدرتمند نگهداری میکند که مربوط به نور و تاریکی میشود. به علاوه در Sanctum Sanctorum دیدیم که شنل پرواز (cloak of levitation) دکتر استرنج در کمدی در گوشه سمت راست قرار دارد.

شما این کمیک را خواندید؟ نظرتون درباره اش چیه؟ چیز جدیدی درباره دکتر استرنج متوجه شدید؟

مترجم: زینال بندری

منبع سایت comicbook.com 

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

100 شخصیت برتر مارول: دکتر استرنج

5 كمیك برتر «دكتر استرنج» (Dr. Strange)

10 ابرقهرمانی كه بهترین اریجین (Origin) را دارند + ویدئو

لینک دانلود کمیک های Doctor Strange

لینک دانلود کمیک های مدافعین (Defenders)

معرفی متحدین مرد عنکبوتی: دکتر استرنج  

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 زینال بندری 1395-04-17 11:51
من که شخصا خیلی حال کردم. این کمیک نشون داد دنیای فیلم بسیار پیچیده تر و لایه لایه تر از اون چیزیه که تصورش رو میکردیم. مارول دقیقا مشخصه برای این فیلم برنامه داره و میخواد از طریق اون نه تنها دنیای جادو بلکه خیلی از شخصیت های دیگه که با جادو در ارتباط هستند مثل برادر وودو و مینو رو را وارد دنیای سینمایی خودش بکنه. خیلی هم خوبه که وانگ فقط یک خدمتکار ساده نیست. در هر حال من که با خوندن این کمیک اشتیاقم برای فیلم چند برابر شد
#2 Nightwatcher 1395-04-17 12:06
عالیه. این فیلم مطمئنا فیلم خوبی از آب در میاد. مخصوصا اگه بازیگرای مناسبی انتخاب کرده باشن. (منظورم اینه که مثلا قضیه جونا جیمسون سیاه پوست که خیلی تو ذوق میزنه تکرار نشه :-* )
من دوست دارم در آینده دکتر استرنج با dormammu هم روبرو بشه به عنوان ویلن فیلمای بعدیش.
#3 Cap-Spider Potter 1395-04-17 12:45
جالب بود

روبه رو شدن استفن استرنج با دورمامو در عالم سینمایی میتونه یک غوغا باشه و نبردی جذاب و فیلمی بی نظیر رو به ارمغان بیاره

راستی کسی نمیدونه که وقتی میخوایم مقاله ای بنویسیم و بفرستیم به ایمیل سایت باید چجور مقاله ای حتما باشه ؟ فقط باید درباره مارول یا دی سی باشه ؟ من میخواستم مقاله ای مثل مقاله سکرت وارز الگوریتم تابستان بود که کامل توضیح داده بودش منم میخوام مقاله ای مشابه اون با عنوان هری پاتر بنویسم

میخواستم بدونم موضوع هری پاتر هم میشه ؟ اخه نه جز ماروله نه دی سی

.

قبلا مقاله اینجوری نوشته بودین که جز این کمپانی ها نباشد مثلا 5 رستاخیز برتر یا 10 شخصیتی برتری که به مارول یا دی سی تعلق ندارند

خب کسی که میدونه جواب بده
#4 Victor 1395-04-17 12:52
ما هم به عنوان Spidey.ir، بزودی یکی از بهترین کمیک های تاریخ دکتر استرنح را تقدیمتان خواهیم کرد تا همچنان هیجانمان را برای این فیلم حفظ کنیم ;-)
بزودی ...
uupload.ir/files/50rl_124.jpg
#5 Cap-Spider Potter 1395-04-17 13:01
#4 ممنون

اواتارتون خیلی جالبه (( مخصوصا برا من که از وولورین هم خوشم میاد ))
#6 j.jonah jameson 1395-04-17 13:09
عجب پشتکاری داری جناب زینال !!! :eek: ماشالله
سایت تازه نفس فرستاده تو میدون ! :lol:
راجب ترجمتون میشه صحبت کنید ؟
چون واقعا مطلب جالبی رو ترجمه کردید . و چون من کمیک های دکتر استرنج رو چند وقتی هست اصلا سمتش نرفتم لازم شد که بخونم !
علی آقا دستت طلا !
ترجمه شما این کمیک رو میترکونه به طوری که در ذهن ها میماند ، ادیت جناب صادقی ( دکتر خودمون ) هم که مشخص بود برای شخصیت مورد علاقه اش میخواد سنگ تموم بذاره !
فقط یکی این به زودی رو برای من ترجمه کنه !!
یعنی در امروز میاد ؟
یا میوفته فردا ؟
این کمیک بسیار زیبایی است که باید با کله رفت تو بحر اش !
آقایون دستتون گالاکتوسی !
#7 Hobbit 1395-04-17 13:16
یعنی اگه سایت نبود من حتی این اطلاعات کم رو هم از دکتر استرنج نداشتم...فقط منتظر دورمامو هستم..هرجا دیدیتش خبرم کنید :D
##############################################################################################
به این سیم خاردار بالا عجب اسم خفنی داری نویسنده...زینال بندری...عالیه.. .آقا نمیشه ما هم اسممون رو...نه ما همین اسم برازنده مونه :-*
##############################################################################################
دیگه سعادت از این بالاتر تو یه زمان با آقا ولوورین انلاین باشیم :eek: یعنی شما اسمتون ولوورینه ولی رو هرچی دست بزارم توش اطلاعات دارید به قول جیمسون دست مارو هم بگیر :D اون مقاله وارکرافتتون منو از راه به در کرده..تالکین کم بود حالا باید اینا رو هم دوره کنم :D
#8 young spider 1395-04-17 13:27
#9 iron man 1395-04-17 13:33
لینک دانلود کمیک
"پیش درآمد دکتر استرنج" (Doctor Strange Prelude)
شماره 1#
uplooder.net/.../...)-(2016)-GetComics.INFO.cbr.html
#10 Amir spidey 1395-04-17 13:40
#11 Amir spidey 1395-04-17 13:53
دوستان همونطور که می دونید از وقتی که مدارس تمام شدند من سعی کردم فعالیتم رو ببرم بالا.در حال حاضر هم نظر زیاد می دم.البته قول هم در این مورد داده بودم.و همه ی این کار ها در راستای قولم و خدمت کردن به جامعه ی کمیک هست(من که عددی نیستم ولی تمام زورم رو می زنم :P )
در کل همه این چرت و پرت ها رو گفتم :lol: تا برسم به این
uplooder.net/.../...
اولین مقاله من.تا کمتر از دو ،سه روز دیگه رو سایته 8)
#12 Hobbit 1395-04-17 14:06
چه چیز جالبی رو هم انتخاب کردی :-*
#13 Victor 1395-04-17 14:16
لطف داری جیمسون جان
این بزودی همین امروز فردا معنا پیدا میکنه :lol:
سعادت از ماست که ببینیم کاربر Hobbit زیر مطلب ما نظر داده و یا نقد نوشته ;-)
#14 Hobbit 1395-04-17 14:26
به نقل از Wolverine:

سعادت از ماست که ببینیم کاربر Hobbit زیر مطلب ما نظر داده و یا نقد نوشته ;-)

علی آقا ما آب شدیم :oops: :oops: :-* :D
الان باید یه اسکرین شات از جواب شما به کامنتم بگیرم :-)
ولی سخت منتظر مقالات بیشتر از شما هستم 8)
موفق باشید.
#15 captain bat 1395-04-17 14:56
اساتید ترم سایت به نظرتون دشمن اصلی دکتر استرنج یعنی دوردمو تو این فیلم خبیث میشه یا فیلم های اینده شاید تو فیلم اونجرز؟؟
#16 Amir spidey 1395-04-17 15:54
به نقل از Hobbit:
چه چیز جالبی رو هم انتخاب کردی :-*

مگه شما می دونی موضوعش چیه ؟ :o
#17 arkham knight 1395-04-17 16:06
عالیه... یکی از کارکتر های مورد علاقه من دکتر استرنجه و واقعا دیدنش توی سینما اونم با نقش آفرینی بندیکت کامبربچ با استعداد واقعا برام لذت بخش خواهد بود...
گریم بندیکت دقیقا مثل کمیک ها شده، هیچوقت فکرشو نمیکردم یه همچین تصویر دقیقی از دکتر استرنج به نمایش در بیاد...
جالبه که این مقام جادوگر اعظم چندین بار بین جریکو و استفان استرنج دست به دست شده... یه بار که سر وول دوم نیواونجرز دست جریکو افتاده بود که در آخرین شماره برگشت به خود استرنج، یکیم همین سری بعد سکرت وارز که دوباره این مقام به جریکو رسید...
#18 Victor strange 1395-04-17 17:42
خیلی هم خوب . یکی از جالب ترین چیز ها اینه که وانگ هم دارای قدرت های جادویی هستش این خیلی خوبه . ممنون بابت مقاله .

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید