5 داستان برتر با حضور الكترو (Electro)

5 نبرد با الکترو

5 نبرد با شروری که قدرت های بزرگ ولی مغز کوچک دارد

مقدمه: «مكس دیلون» (Max Dillon) یا همان «الكترو» ی معروف داستان های مرد عنكبوتی برای اولین بار در شماره 9 كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز خلق شد. نیروهای جالب او باعث شده شاهد داستان های سرگرم كننده ای با حضور او در كمیك های مرد عنكبوتی باشیم. الكترو در ضمن یكی از اعضای گروه «شش خبیث» (Sinister Six) هم هست. در هر حال به مناسبت داستان فوق العاده ای كه این ماه ها دارد در كمیك Web Warriors روایت میشود و در آن شاهد اتحاد الكتروهای مختلف از دنیاهای متفاوت هستیم، در این مقاله به 5 داستانی كه تا به حال با حضور او نوشته شده است میپردازم (اگر هنوز كمیك های Web Warriors را نخوانده اید، اینجا را كلیك كنید).

5- شماره 9 كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز

 شماره 9 كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز

نویسنده: استن لی

طراح: استیو دیتكو

الكترو بر خلاف خیلی از شخصیت های مارول  ارجین ساده ای دارد. در اولین شماره ای كه الكترو در آن خلق شد متوجه شدیم كه مكس دیلون یك تعمیركار خطوط برق است كه وقتی داره تیر چراغ برق كار میكنه، صاعقه بهش اصابت میكنه و نیروهای فوق بشری برق مانند كسب میكنه. ولی چون دیلون از همون اولش هم به قول معروف جنس اش خرابه ، از قدرت هایش برای كارهای خبیث استفاده میكنه. البته از همون اول نشون میده كه یك خبیث معمولی و خرده پا است و چندان جاه طلب نیست.

استیو دیتكو و استن لی با ساده كردن انگیزه های الكترو، موفق به خلق لحظات به یاد ماندنی و fun شدند. لباس الكترو هم در عین ساده گی و بر خلاف اینكه قطعا شاید مضحك و غیر كاربردی به نظر میرسد ولی بسیار بسیار جالب و ماندگار است. مخصوصا اینكه با دیدن ماسك الكترو كاملا به یاد نیروهای برق و الكتریسیته می افتیم. نوع مبارزه و شیوه ای كه با آن مرد عنكبوتی الكترو را شكست میدهد نیز در نوع خودش جالب است چون ابتدا این الكترو هستش كه مرد عنكبوتی رو شكست میده :

 كميك electro

ولی مرد عنكبوتی از مغز خودش استفاده میكند و به دستكش های پلاستیكی روی می آورد و با آب الكترو را شكست ميدهد:

 

اون جایی هم كه «جیمز جونا جیمسون» فكر میكنه الكترو همون مرد عنكبوتیه در نوع خودش جالب و البته خنده داره!   اولین حضور الكترو در دنیای كمیك بوك كاملا نشان دهنده این نكته است كه شخصیت های خبیث ماندگار و نمادین را میتوان حتی با انگیزه ، اریجین ساده و حتی لباس مضحك نیز خلق كرد!

مطالب مرتبط:

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی - قسمت اول

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: استن لی و استیو دیتکو

عكس های فوق العاده از «الكترو» - قسمت اول

 

4- شماره های 1 تا 5 كمیك New Avengers

كميك new avengers

نویسنده: برايان مايكل بنديس

طراح: ديويد فينچ

همیشه با خودم فكر میكردم كه چرا الكترو با این همه قدرت های مخرب و منحصر به فرد تا به حال دست به كاری بزرگ نكرده است؟ چرا همیشه سعی داشته سرقت های كوچك انجام دهد یا به عنوان دستیار برای خبیث های بزرگ تر فعالیت كند؟ تا اینكه بلاخره در سال كمیك های موفق "انتقام جویان" (New Avengers) توسط «برایان مایكل بندیس» نوشته شد و در آرك نخست آن كه از شماره 1 تا 6 طول كشید،  شاهد فرار تعدادی از خطرناك ترین و بزرگ ترین شخصیت های خبیث عالم مارول از زندان بودیم و جالب اینه كه كسی كه مسبب این فرار میشه كسی نیست جز الكترو! در واقع الكترو در این داستان از سوی یك فرد مرموز ماموریت پیدا میكنه تا شخصیت پلیدی به نام «سارون» (sauron) را از زندان Raft آزاد كنه و همونطور كه گفتم در نتیجه این اقدام تعدادی از خطرناك ترین ویلن های مارول از زندان فرار میكنند (شما میتونید این داستان را با ترجمه فارسی در اینجا بخونید).

كميك electro

الكترو سپس سعی میكنه شهر رو ترك كنه ولی اونجرز موفق میشوند او را پیدایش كنند . جالب این كه وقتی «لوك كیج» شروع به تهدید الكترو میكنه، از ترس غش میكنه!!!

الكتروي غشي

شاید این لحظه خیلی برای الكترو جالب نباشه ولی در نوع خودش جالب بود و باعث شد این داستان از حس و حال جدیدی برخوردار باشه.

مطالب مرتبط:

کمیک انتقام جویان جدید (New Avengers) ترجمه شد + لینک دانلود

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: برایان مایكل بندیس

عكس های فوق العاده از «الكترو» - قسمت دوم

 

3- شماره های 422 تا 425 مرد عنكبوتی شگفت انگیز

شماره های 422 تا 425 مرد عنكبوتی شگفت انگیز

نویسنده: تام دی فالكو

طراح:جو بنت

همانطور كه پيشتر در اين مقاله گفتم با وجود نیروهای عظیمی كه الكترو در اختیار داره اما معمولا به صورت یك خبیث متوسط به تصویر كشیده میشه و مرد عنكبوتی معمولا برای شكست دادن او دچار زحمت چندانی نمیشه. در واقع معمولا اگر الكترو عضو گروه شش خبیث نباشد و فقط  مبارزات تن به تن با مرد عنكبوتی انجام دهد، تكلیف اش  ظرف فقط یك شماره مشخص میشود! اما در این داستان سه قسمتی شاهد هستیم كه شخصیت خبیثی به نام Rose نیروهاي مكس دیلون را پس از مدتها بهش برمیگردونه و حتی اونا رو افزایش میده. در نتیجه الكترو اونقدر قوی میشه كه در شماره 423 مرد عنكبوتی شگفت انگیز به راحتی مرد عنكبوتی رو شكست میده (ما حتی در كمال تعجب  میبینیم كه مرد عنكبوتی از الكترو میخواد تا بهش رحم كنه!) .

الكترو مرد عنكبوتي را شكست ميدهد

در واقع نویسنده میخواد نشون بده كه حتی اون شخصتی های خبیث همیشه بازنده مثل «الكترو» هم میتونند برای یك بار هم كه شده، برنده شوند! سپس مرد عنكبوتی میره تا راه حلی جدیدی برای شكست دادن الكترو پیدا كنه و در نتیجه یك لباس جدید و عایق بندی شده درست میكنه كه باعث میشه بر الكترو غلبه كنه (براي آشنايي با اين لباس اينجا را كليك كنيد)

 

 

مطالب مرتبط:

بزرگان تاریخ كمیك بوك های مرد عنكبوتی: تام دی فالكو

آشنایی با لباس های مرد عنكبوتی: لباس عايق بندي شده

لینك دانلود شماره های 1 تا 700 كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز"!

 

2- شماره های 612 تا 614 مرد عنكبوتی شگفت انگیز

شماره های 612 تا 614 مرد عنكبوتی شگفت انگیز

نویسنده:مارك ويد

طراح: پل آزاستا

شما حتما فیلم "شوالیه تاریكی برمیخیزد" كریستوفر نولان را دیده اید و میدانید كه در این فیلم «بین» (Bane) ادعا میكند كه نماینده آن جنبش 1 درصد جامعه است ولی جالبه كه بدونید این تم و این داستان دو سال قبل از اینكه این فیلم ساخته بشه در كمیك های مرد عنكبوتی به كار رفته بود!

در حقيقت  الكترو همیشه به صورت خبیثی به كار رفته بود كه نقشه های عظیمی نداشت و مثلا نمیخواست دنیا را فتح كند. او فقط میخواست جیب های خودش را پر پول كند. ولی در این داستان الكترو به طور ناخواسته به مسیری سوق داده میشود و به جماعتی ملحق میشود كه با توزیع ناعادلانه ثروت در جامعه مخالف است. این داستان فرصتی به نویسنده داده تا لحظاتی كنایه آمیز و هجو آمیز خلق كند و در عین حال به ریشه ها و انگیزه های همیشگی الكترو هم پایبند باشد.

 

1- شماره های 134 تا 136 كمیك Spectacular Spider-Man

نویسنده: پیتر دیوید

طراح: سل بیوسما

این داستان دنباله ای است بر یكی از برترین قصه های تاریخ مرد عنكبوتی يعني «مرگ جین دی ولف». ما در آن میبینیم كه «استن كارتر» (قاتل جین دی ولف) به صورت مشروط از زندان آزاد میشود. اسپایدرمن كه هنوز به خاطر مرگ افسری خوش نام به نام جین دی ولف ناراحته و هر كاری میكنه نمیتونه با آزادی مشروط كارتر كنار بیاد، به ملاقاتش میره . اینجاست كه متوجه میشیم  استن كارتر به خاطر كتك های كه مرد عنكبوتی خشمگیانه به استن كارتر زد، به شدت آسیب دیده و حتی دچار لكنت زبان شده. به همین دلیل مرد عنكبوتی دچار عذاب وجدان میشه و دیگه میترسه از قدرت های خودش به طور كامل بر علیه دشمنان خودش استفاده كنه.

سپس الكترو وارد داستان میشه . او طبق معمول دنبال سرق و دزدی هستش. یكی از لحظات جالبی كه میبینیم اینه كه مكس دیلون با یك تفنگ اسباب بازی میره بانك تا رئیس بانك رو تهدید كنه ولی رئیس بانك بهش میخنده و میكه این كه اسباب بازیه. ولی الكترو از نیروی خودش استفاده میكنه و باعث میشه از همین تفنگ اسباب بازی، جریان برق شلیك بشه!   در هر حال، مشكل اینجاست كه مرد عنكبوتی دیگر جسارت سابق را ندارد و میترسد اگر به الكترو ضربه بزند، همان بلایی سرش بیاید كه سر استن كارتر آمده. كار به جايي ميرسه كه الكترو در يك برنامه زنده تلويزيوني مرد عنكبوتي را به ترسو بودن متهم ميكنه.

مكس ديلون

ولی در نهایت استن كارتر كه خودش هم به خاطر قتل جین دی ولف دچار عذاب وجدان شده و سعی میكنه جبران مافات كنه، خودش مرد عنكبوتی را تشویق میكنه كه به جنگ الكترو بره. نبردی كه بین مرد عنكبوتی و الكترو در میگیره بسیار حماسی و جالب از آب درمیاد ولی از اونطرف، استن كارتر سرنوشت بد و تراژیكی پیدا میكنه.

مطالب مرتبط:

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: پیتر دیوید

بزرگان تاریخ كمیك های مرد عنكبوتی: سل بیوسما

10 داستان برتر تاریخ کمیک استریپ های مرد عنكبوتي+ لینك دانلود مستقیم

لینك دانلود كمیك های Spectacular Spider-Man (كامل)

 

نویسنده: سونیا ساداتی فر

سونیا ساداتی فر

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Archangel 1394-11-27 13:29
واو.تاحالا یه کمیک فن دختر ندیده بودم :roll:
#2 North-wolf 1394-11-27 13:45
طبق معمول عالی بود.

یه سوال
برای اولین بار کی ظاهر الکترو مثل فیلم آمیزینگ اسپایدر من شد؟
من هرجا تو کمیک ها دیدم این ظاهر قدیمیشو داشته
اصلا تو کمیکها با اون ظاهر بوده؟

+

آقا چرا اینقدر از رو من کلون درست میکنین :-?
uupload.ir/files/u665_222.png
#3 Twisto 1394-11-27 13:58
ممنون خانم ساداتی فر مقاله خوبی بود

لطفا درباره والچر و داک آک هم بنویسید
#4 Devilsnake 1394-11-27 14:30
به نقل از Archangel:
واو.تاحالا یه کمیک فن دختر ندیده بودم :roll:

اتفاقا از روز اولی که مقالات خانم ساداتی فر رو میدیدم با خودم میگفتم خیلی جالبه که یه دختر انقدر عاشق کمیک باشه و درباره اش اطلاعات داشته باشه البته چنین چیزی توی ایران غیر عادیه فکر کنم خانم ساداتی فر هم توی خارج زندگی میکنن
#5 amir a. ghaderi 1394-11-27 14:54
به نقل از North-wolf:
طبق معمول عالی بود.

یه سوال
برای اولین بار کی ظاهر الکترو مثل فیلم آمیزینگ اسپایدر من شد؟
من هرجا تو کمیک ها دیدم این ظاهر قدیمیشو داشته
اصلا تو کمیکها با اون ظاهر بوده؟

+

آقا چرا اینقدر از رو من کلون درست میکنین :-?
uupload.ir/files/u665_222.png

فکر کنم از سری قبلی امیزینگ ظاهرش رو شبیه به فیلم امیزینگ اسپایدرمن کردن
منظورم همون سری قبلیه که 18 شماره ازش چاپ شد و استاد ترابی ترجمه اش کرد
یادمه ارک اولش مصادف شد با اکران فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2
اسلات هم از الکترو استفاده کرد و قیافه اش هم خیلی شبیه الکتروی در فیلم شد
#6 amir a. ghaderi 1394-11-27 14:55
#3:
سرکار خانم ساداتی فر قبلا نیز مقاله مشابه ای را درباره دکتر اختاپوس نوشته بودند:

spidey.ir/.../...
#7 Marvel khafan 1394-11-27 15:08
خیلی عالی بود خانم ساداتی فر دستتون درد نکنه
#8 parsa99 1394-11-27 15:54
خبر داغ داغ فیلم ددپول با کیفیت پردهیش منتشر شد
#9 parker 1394-11-27 16:49
به نقل از Archangel:
واو.تاحالا یه کمیک فن دختر ندیده بودم :roll:

خانم ساداتی فر خیلی وقته برای سایت مقاله می نویسه . مقاله های ایشون هم در یک کلام خوب نیستن ، عالین!!! و مقالاتشون واقعا فوق العاده اند و نشون از اطلاعات بالای ایشون می دهند.
در ضمن حس نمی کنی نظرت زیادی کوتاه و بی دلیله؟
#10 arshia3000 1394-11-27 17:12
خسته نباشید مقاله بسیار خوبی بود!

به شخصه از داستان الکترو در کمیک های new avengers بیشتر خوشم اومد.
#11 j.jonah jameson 1394-11-27 17:57
خانم ساداتی فر خیلی ممنونم ! :D
والا من از 30 دقیقه ی پیش در گیر کمیک Amazing Spider-Man (1963 1st Series) #9 بودم ! چرا ؟ چرا نداره که .... جیمسون در این کمیک هم بوده !
دوستانی که سایت دانلود کمیک میشناسند بیزحمت راهنمایی کنند !
واقعا آفرین به شما
اینکه خودتون رو درگیر اینچنین کاری میکنید جای تقدیر داره !
چون اکثرا خانم ها زیاد به این موضوعات علاقه ای ندارند ولی شما ثابت کردید که یقینا طرفدار کمیک و مرد عنکبوتی هستید!
ببخشید , شرمنده ولی ممکنه 5 داستان با حضور جیمسون هم کار کنید ؟ :oops:
میدونم شاید دوستان بگن جیمسون هم آخه کاراکتره ؟ در جواب باید بگم در تبه بندی 100 شخصیت برتر مارول که توسط آقای ترابی نوشته شد رتبه 68 را دارد ! یعنی از خیلی ها رتبه بهتری دارد !
البته من خودم چنت از داستان هایش خواندم و فکر میکنم که که لایق باشند !
ولی به صورت حرفه ای مورد تحلیل قرار نداردم ( در توانایی ام نیست )
بازم ممنونم ! :-)
#12 Twisto 1394-11-27 18:12
به نقل از amir a. ghaderi:
#3:
سرکار خانم ساداتی فر قبلا نیز مقاله مشابه ای را درباره دکتر اختاپوس نوشته بودند:

spidey.ir/.../...

ممنون نمیدونستم راستی ونوم چی؟
#13 mtm 1394-11-27 18:42
با تشکر از خانم سلاداتی فر بابت این مقاله عالی. من خودم همیشه علاقه خاصی به شخصیت الکترو داشته و دارم. فعلا هم که این آرک اول کمیک های web warriors داره با داستان الکتروهای جهان های موازی کولاک میکنه و نوشتن این مقاله واقعا به موقع بود.
#14 mtm 1394-11-27 18:43
اگر خدا بخواد فردا قسمت جدید مقاله "100 شخصیت برتر مارول روی سایت قرار میگیره. شما فکر میکنید کدام شخصیت ها در رتبه های 25 تا 11 قرار خواهند گرفت؟ ;-)
#15 young spider 1394-11-27 18:59
به نقل از mtm:
اگر خدا بخواد فردا قسمت جدید مقاله "100 شخصیت برتر مارول روی سایت قرار میگیره. شما فکر میکنید کدام شخصیت ها در رتبه های 25 تا 11 قرار خواهند گرفت؟ ;-)


ثینگ ، جانی استورم ، دکتر استرنج ، پرفسور ایکس ، هاکای ، بلک ویدو ، هالک ، شاید شاید نورمن آزبورن ، لوکی ، دردویل ، مگنتو ، جین گری و سایکلاپس. استورم ( میوتانت ) .
#16 Archangel 1394-11-27 21:22
خیلی از خانم ساداتی فر بابت مقاله تشکر میکنم
#17 VENOM-ZOMBIE 1394-11-30 19:47
#12
اونو فکر کنم من بنویسم :lol:
البته شاید

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید