15 ابرقهرمانی که اسم ضایع دارند!

15 ابرقهرمانی که اسم ضایع دارند!

اینها قهرمانانی در دنیای کمیک هستند که نامشون خیلی بیخوده!

مقدمه: یکی از کلیدی ترین بخش های زندگی یک ابرقهرمان اینه که اسم باحالی داشته باشی. البته ظاهر و لباس هم مهم هستند ولی اسم هم خیلی مهمه. مثلا شخصیت هایی مثل اسپایدرمن، بتمن، بلک ویدو، دردویل، پرفسور ایکس و سوپرمن و ... اسامی خارق العاده ای دارند که خیلی سریع ملکه ذهن میشه. ولی متاسفانه اسامی محدود هستند و بعضی وقتها نام های بیخودی نصیب برخی شخصیت ها میشه! در این مقاله به معرفی 15 ابرقهرمانی که اسامی بیخودی دارند میپردازیم.

(پیشنهاد میکنم مقاله "15 ابرخبیث دنیای کمیک که اسم ضایع دارند" رو هم بخونید)

 

 

15- لوکر (Looker)

 لوکر (Looker)

«لوکر» یکی از شخصیت هایی است که سال 1985 و در شماره 25 از کمیک Batman and the Outsiders خلق شد. او بسیار زیباست و به خاطر همینه که بهش میگن Looker (چون قیافه یا looks عالی داره!). البته اولش زیبا نبود. یعنی زشت بود و اسمش بود «امیلی بریجز» ولی به خاطر اصابت یک شهاب سنگ به زمین به زیبایی و قدرت فرابشری دست یافت. او قدرت های ذهنی قوی داره. ولی بعدا به یک خون اشام تبدیل شد و قدرت های خون آشامی هم به دست آورد. در هر حال اسم لوکر برایش اصلا مناسب نیست چون فقط به ظاهرش اشاره داره در حالی که او یک خون آشامه و قدرت های ذهنی داره! ضمن این که اسمش خیلی شبیه به hooker است! (برید تو دیکشنری چک کنید ببینید چه معنایی داره!).

 

14- گود بوی (Good Boy)

 گود بوی (Good Boy)
آدم وقتی اسم «گود بوی» رو میشنوه یاد پسر میفته ولی این ابرقهرمان در واقع یک دختره به نام «گود سیلوا» که میتونه به گرگ تبدیل بشه! در واقع گود بوی معمولا لقبی هست که آدم به سگ ها میده نه به گرگ ها! در هر حال خالقین این شخصیت او را در سال 2016 و در کمیک های Great Lakes Avengers خلق کردند که همیشه به داشتن اعضای عجیب و غریب معروف بوده. خودشون هم گفته اند زیاد نمیخواستند این شخصیت یا اسمش جدی باشه. راستی این رو هم بگم که گود بوی اصرار داره که یک گرگینه (werewolf) نیست و به خاطر یک حادثه میتونه به حالت گرگ در بیاد.

 

13- برتای گنده (Big Bertha)

برتای گنده (Big Bertha)

قبلا هم اشاره کرده بودم که Great Lakes Avenger یک گروه هجو آمیز و فکاهی قهرمانی در دنیای ماروله که انگار هر چی ابرقهرمان با اسم و قدرت بیخوده اونجا جمع شده! یکی از اونا «اشلی کرافورد» (Ashley Crawford) نام داره که با نام «برتای گنده» شناخته میشه! او در واقع یک مانکن خوش اندامه که میتونه ناگهان بزرگ و چاق بشه! یعنی یک جهش یافته است که میتونه چربی ها بدنش رو کم و زیاد کنه! پس میتونه یک مانکن موفق و یک ابرقهرمان قدرتمند باشه. ولی در هر حال خیلی عجیبه که یک خانم اسم ابرقهرمانی خودش رو بذاره Big چون میدونید که خانومها چقدر به هیکل خودشون حساس هستند!

 

12- پسر بازو جدا شونده (Arm-Fall-Off Boy)

پسر بازو جدا شونده (Arm-Fall-Off Boy)

میگم دقت کرده اید اونایی که قدرت بیخود دارند اسم های بیخودی هم دارند؟! ولی این یکی دیگه آخرشه! «پسر بازو جدا شونده»!!!! یعنی واقعا میتونه بازوی خودش رو قطع کنه و باهاش به دیگران ضربه بزنه!!! پس میشه گفت که قدرت اکشن فیگورهای ما رو داره که در دوران کودکی بازوشون رو جدا میکردیم و میزدیم تو سر بقیه اسباب بازی هامون! گفته میشه عمدا قدرت هاش رو اینقدر مضحک خلق کرده اند. ضمن اینکه گفته میشه اولین کسی بود که رفت عضو گروه لژیون ابرقهرمانان دی سی بشه ولی ردش کردند! اونقدر شخصیت بیخودی بود که تا سالها اسم واقعی نداشت ولی در رویداد Zero Hour معلوم شد اسمش هست Floyd Belkin اهل سیاره Lallor. من شرط میبندم وقتی خالقین این شخصیت داشتند خلقش میکردند کلی با هم خندیدن!

 

 

11- ثور گرل (Thor Girl)

 ثور گرل (Thor Girl) 

این یکی یک اسم واقعا غیر خلاقانه داره. یعنی کاملا مشخصه که هیچ زحمتی برای انتخاب اسمش به خودشون نداده اند و فقط یه Girl به اسم ثور اضافه کرده اند! در هر حال، «ثور گرل» بر خلاف اسمش اهل آزگارد نیست! در واقع در سیاره ای دوردست به نام "هسته امید" (Nucleus of Hope) به دنیا آمد و اسمش هم «تارین» (Tarene) بود ولی خبر نداشت که طبق پیش گویی ها قراره به موجودی بسیار نیرومند به نام Designate تبدیل بشه. سپس ثانوس از راه رسید و مردم سیاره او را کشت تا بتونه از قدرت تارین برای تامین انرژی وسیله ای که میتونست نیمی از عالم را نابود کنه ، بهره بگیره . ولی ثور تونست تارین رو نجات بده. تارین هم در نهایت از قدرت های خودش استفاده کرد تا خودش رو تبدیل کنه به یک ثور و چکشی هم داشته باشه مثل میولنیر! خداییش اگر اسمش رو همون Designate میذاشتند، بهتر نبود؟

 

10- دختر سنجابی (Squirrel Girl)

اسم ابرقهرمانی باید جذبه داشته باشه. باید طوری باشه که وقتی دشمنانت اون رو میشنون تحت تاثیر قرار بگیرن. یا باید جوری باشه که مردم عادی وقتی اون رو میشنون ازش الهام بگیرن ولی «دختر سنجابی» کدوم یک از این ویژگی ها رو داره آخه؟!

در هر حال دختر سنجابی توسط «ویل مورای» و «استیو دیتكو» خلق شد (بله درست شنیدید، استیو دیتكو!) . گفته میشه قرار بوده فقط برای یك شماره حضور داشته باشه و بعد دیگه خبری ازش نباشه . در یكی از شماره های گمنام كمیك Marvel Superheroes هم خلق شد (كمیكی كه در آن داستان های مورد استفاده قرار نگرفته مارول چاپ میشد) . ولی جالبه كه در همان تك شماره موفق به شكست دادن «دكتر دووم» شد! (عكسش اينجاست). «دن اسلات» سال 2005 از دختر سنجابی خوشش اومد و ازش در داستان Great Lakes Avengers استفاده كرد . در این داستان عضو گروه و در كمال ناباوری موفق به شكست دادن برخی از قوی ترین خبیث های دنیای مارول هم شد!!! دختر سنجابی در ظرف 10 سال ذره ذره محبوب تر شد. «برایان مایکل بندیس» از او در کمیک های انتقام جویان جدید به عنوان پرستار بچه «لوک کیج» و «جسیکا جونز» استفاده کرد تا اینکه صاحب کمیک اختصاصی خودش شد که خیلی هم مورد توجه قرار گرفت. الانم که تایید شده قراره در سریال جدید مارول یعنی New Warriors حضور داشته باشه. پس نشون میده که گاهی اوقات داشتن یک اسم مسخره حتی میتونه باید معروفیت و محبوبیت آدم هم بشه!

 

9- پاک (Puck)

 پاک (Puck)

مارول یک گروه ابرقهرمانی کانادایی داره به نام «آلفا فلایت» که اغلب اعضایش اسم ضایع و بیخود دارند. یکی از اونا «پاک» هستش که جثه کوچکی داره. کلمه puck در زبان انگلیسی به نام «گوی» بازی هاکی روی یخ است که حالت توپ فوتبال رو داره و بازیکنان با چوب اون رو حرکت میدهند تا به گل دست پیدا کنند! خالق این شخصیت یعنی آقای «جان بیرن» هم گفته که دقیقا منظورش از پاک همون گوی ورزش هاکی بوده! (اینجوری میخواسته به ورزش مورد علاقه کانادایی ها ادای احترام کنه!). در هر حال اسم واقعی این شخصیت «یوجین میلتون جاد» هستش که سابقا یک ماجراجو و جایزه بگیر بوده که در سرتاسر جهان سفر میکرده. همانطور که گفته شد جثه کوچکی داره ولی بسیار لجوج، پیگیر و سریعه! قلب بسیار مهربانی هم داره. البته انگار جدیدا تو کمیک های مارول جثه اش بزرگ تر شده. شایدم من اشتباه میکنم ...

 


8- مانکی جو (Monkey Joe)

 مانکی جو (Monkey Joe)

اشتباه نکنید ! او یک میمون نیست! یک سنجابه! ولی پس چرا اسمش رو گذاشتند Monkey؟!!! والا ما که خبر نداریم! او رفیق فابریک «دختر سنجابی» است و البته نقش مهمی داشت در اینکه دختر سنجابی یک ابرقهرمان بشه . همانطور که میشه حدس زد «مانکی جو» هم عضو گروه Great Lakes Avengers بوده و چندی پیش توسط یکی از اعضای اخراج شده این گروه به نام «پسر چرمی» (Leather Boy) کشته شد.

 

7- من بات (Manbot)

 من بات (Manbot)

این شخصیت همونیه که آدم انتظارش رو داره: ترکیبی از انسان و روبات و به همین دلیله که اسمش شده Manbot (Man+Robot)! ولی خالقین او حواسشون نبوده که وقتی این اسم رو تلفظ میکنیم یا میشنویم یاد کلمه Butt (به معنی "باسن") میفتیم! پس «من بات» آدم رو یاد "باسن مرد" میندازه! او یک سایبورگ هستش که عضو گروه "الفا فلایت" مارول هم بوده. خداییش ظاهر بیخودی هم داره.

 

6- مرد سه بعدی (3D Man)

مرد سه بعدی (3D Man)

«مرد سه بعدی» یک ابرقهرمان کلاسیک مارول است که عضو اونجرز هم بوده. منتهی اسم بی ربطی داره! چون وقتی عینک سه بعدی میزنه و تمرکز میکنه میتونه قدرت، بنیه و سرعت خودش رو سه برابر کنه! نکته جالب درباره او اینه که مربوط به دهه 50 میلادی میشه ولی در دهه 70 میلادی خلق شد. اریجین عجیبی هم داره. یعنی در واقع او دو نفره! دو برادر به نام های «چارلز چندلر» و «هل چندلر». چارلز یک خلبان پرواز های آزمایشی برای ناسا بود که توسط نژاد فضایی «اسکرال» دزدیده شد. بعدش تونست پرواز کنه ولی پودر شد و دو تصویر باقی مانده از او به داخل عینک برادرش راه یافتند! بنابراین برادرش هل میتونه وقتی عینک رو به چشم میزنه برادرش رو احضار کنه!

 

5- سرگرد برگ افرا (Major Mapleleaf)

 سرگرد برگ افرا (Major Mapleleaf)

"برگ افرا" سمبل کشور کانادا به شمار میاد که روی پرچم این کشور هم به کار میره. ولی واقعا اگه شما عضو یک گروه ابرقهرمانی کانادایی به نام "آلفا فلایت" باشی پس باید اسم خودت رو بذاری «برگ افرا»؟!!! در هر حال ما یه همچین قهرمانی در دنیای مارول داشته ایم. میگن پدرش هم خدا بیامرز همین اسم رو داشته و در جنگ جهانی دوم در کنار کاپیتان آمریکا جنگیده. این رو هم بگم که هیچ کدام از جنابان "برگ افرا" قدرت فوق بشری نداشته اند.

 

4- پسر ماده خور (Matter-Eater Lad)

http://spidey.ir/images/img/content/lamest-super-powers-names/useless-superpowers.jpg

یک بیگانه فضایی که هم قدرت های بیخودی داره و هم اسمی ضایع! «پسر ماده خور» عضو گروه "لژیون ابرقهرمانان" بوده. اسم واقعی اش هست Tenzil Kem و اهل سیاره Bismoll میباشد. قدرت های او و هم نوعانش در واقع واکنشی تکاملی بود به یک تراژدی. یعنی در سیاره اونا همه غذاها به خاطر یک میکروب خاص غیر قابل خوردن شدند بنابراین اهالی این سیاره قادر شدند که مواد و اشیا دیگر را بخورند ! او البته میتونه محتوا و ترکیب مواد رو هم آنالیز کنه تا قبل از خوردن بفهمه سمی هستند یا نه! واقعا قدرت اینکه بتونی هر چیزی رو بخوری چه فایده ای داره؟! و البته عجب اسم ضایعی هم داره!

 

3- نگاسونیک تینیج وار هد (Negosonic Teenage Warhead)

نگاسونیک تینیج وار هد (Negosonic Teenage Warhead)

نگاسونیک تینیج وارهد ؟؟؟؟؟ واقعا؟ بله واقعا! به قول یکی از اعضای مردان ایکس ، "واو، الحق که قحطی اسم بوده" (Wow, we really have run out of names). «گرنت موریسون» و «فرانک کوآیتلی» ، در سال 2001 وقتی که او را برای اولین در شماره 115 از سری نیو ایکس من (New X-Men) خلق کردند نامش را از موزیکی با نام "Negasonic Teenage Warhead" از گروه مانستر مگنت (Monster Magnet) الهام گرفتند. علت انتخاب این نام هم در نوع خودش بسیار جالبه: به نشانه تمسخر و اعتراض به این ستاره های معروف راک که به طور مداوم از کلمات و عبارت های افسرده کننده استفاده و انرژی منفی به اطرف ساطع میکردند! تو فیلم های "ددپول" هم حضور داشته و حتما میدونید که ظاهر و قدرت هایش رو دستکاری کردند.

 

2- پسر میوه ای (Fruit Boy)

 پسر میوه ای (Fruit Boy)

پسری که قدرت های مربوط به میوه جات داره! (اسمش هم همینو میگه دیگه!) به همین سادگی! قدرتش هم اینه که میتونه میوه ها رو خیلی زود رشد بده تا خوب برسن! حتما میتونید حدس بزنید که این شخصیت دی سی مربوط به کدوم گروه ابرقهرمانی میشه، درسته؟ لژیون ابرقهرمانان! البته به زودی اخراج شد و رفت یه تیم جدید زد به نام "قهرمانان جوان و متحد سیاره زمین"!

 

1- ویزر (The Whizzer)

ویزر

یعنی این دیگه آخرشه! ایشون اسپیدستر مارول در دوران طلایی کمیک بود. اسمش هم هست رابرت فرانک (Robert L. Frank). اسمش هم بامزه است. به فارسی میشه ترجمه اش کرد: "لایی کش" (یعنی مثل اون ماشین هایی که با سرعت تو اتوبان ها از لای ماشین های دیگه "لایی" میکشن!!!) خلاصه ... جونم براتون بگه که رابرت وقتی کوچک بود با باباش رفت سفر آفریقایی. بعدش یه مار کبرا نیشش زد . بعد باباش نمیدونم چرا برای اینکه جون پسرش رو نجات بده بهش خون یک "خدنگ" رو تزریق میکنه و بعد میفهمه که دارای سرعت فوق بشری شده !!! راستی خدنگ خانواده‌ای از گوشتخواران کوچک از گربه سانان هستند که شباهت زیادی به راسو دارند. عکسش اینجاستدر هر حال ایشون شد یک قهرمان. مدتی هم تو کمیک های مارول میگفتن بابای «کوئیک سیلور» و «اسکارلت ویچ» هستش! بیچاره اکثرا هم یا دائم الخمره یا افسرده! خوب آخه چی انتظار داشتید، هان؟ شما هم تو بچه گی باباتون بهتون خون خدنگ تزریق کنه همین میشید دیگه!

 

مهدی ترابی مهربانی

منبع: سایت CBR

 All rights reserved © Spidey.ir 2018

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

15 ابرخبیثی که اسم ضایع دارند!

بی مصرف ترین ابرقهرمانان کمیک بوکی!

15 دفعه ای که دشمنان مرد عنکبوتی گوشت انسان خوردند!

بیخود ترين دشمنان مرد عنكبوتی !

10 ابرقهرمانی كه بدترین اریجین (ORIGIN) را دارند 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 mtm 1397-03-19 08:39
لطفا مثل همیشه مقاله رو با دقت بخونید و هر جا اشتباه تایپی پیدا کردید بگید تا درست بشه
#2 mtm 1397-03-19 08:40
llink.ir/88oo

صفحه ای از شماره 800 کمیک حیرت انگیز و بسیار مهم مرد عنکبوتی شگفت انگیز که به زودی به صورت کامل در spidey.ir قرار میگیره (این کمیک 80 صفحه داره و ادیتورهای سایت دارن به سختی روش کار میکنند تا هر چه سریع تر به دست شما برسه!)
#3 red-spider 1397-03-19 09:05
به نقل از mtm:
llink.ir/88oo

صفحه ای از شماره 800 کمیک حیرت انگیز و بسیار مهم مرد عنکبوتی شگفت انگیز که به زودی به صورت کامل در spidey.ir قرار میگیره (این کمیک 80 صفحه داره و ادیتورهای سایت دارن به سختی روش کار میکنند تا هر چه سریع تر به دست شما برسه!)

یا اکثر امام زاده ها !
خیلی منتظر این لعنتی ام
#4 red-spider 1397-03-19 09:08
مقاله جالبی بود . تو این چند روز بار طنز سایت داره می ره بالا :D
Manbot جالب بود
#5 alihdz 1397-03-19 09:46
خیلی خوب بود جنبه فان زیادی داشت
ولی یا ابرفض پسر دست جدا شونده :lol:
فک کنین یه روز فاکس یا سونی فیلمشو بسازه :Dببخشید بابت اسپم نمیدونستم کجا بگم
کسی زیرنویس فارسی قسمت ها یک و دو سریال cloak & dagger رو داره؟؟ اگه اینگلیسی هم دارید خوبه فقط هماهنگ باشه لطفا جواب بدید
#6 spiderpunisher 1397-03-19 10:16
مقاله خیلی فانی بود من اصن عاشق این مقاله های بدترین فیلم ها و بدترین کمیک و از این مواردم، یعنی آدم رو به فکر فرو میبره آخه چرا؟ چه فکری میکردن وقت خلق این شخصیت ها و نوشتن این کمیک ها و نوشتن فیلمنامه ی این فیلما؟
#7 Eragon 1397-03-19 11:36
یا حضرت هویج!!!!!سرگرد برگ افرا؟؟؟مرد سه بعدی؟؟ آدم میمونه والا اینا دیگه از کجا اومدن
#8 Hashem.egz 1397-03-19 11:39
مرد میوه ای پتانسیل اینو داشت تو مقاله قبلی باشه
manbot خیلی بد بود کلی خندیدم :lol: :lol:
#9 mz spider 1397-03-19 13:08
سلام من عضو جدید سایتم و خیلی خوشحالم که به جمع شما وارد شدم :lol: :lol: :lol:
#10 D.PARKER 1397-03-19 14:56
خیلی ممنون برای مقاله.
فروت بوی تو مقاله بیخود ترین قدرت ها هم میتونست باشه.
#2
:eek: ایشالا تا هفته بعد ترجمه میشه دیگه ؟ :D مرسی بابت زحماتتون.
#11 Unknown 1397-03-19 15:14
وای من عاشق همچین مقاله هایی ام،هم طنزن و هم مفید :-) (البته تمامی مقاله های سایت از ارزش بسیار خاصی برخورد دارند) ممنونم بابت مقاله مثل همیشه نیازی به تعریف نداره.

#2
فقط استاد به نظرم میاد ترکیب گرین گابلین و سیمبیوت کارنیج بسیار خطرناک تر از آنچه انتظار داشتم هست،چون وقتی که گلایدر سیمبیوتی شده خود آزبورن به سینه خودش رفت(دقیقا شبیه همون صحنه ای که قبلا اتفاق افتاده بود و باعث مرگ نورمن شد و ...) به راحتی آن رو جدا کرد پس یعنی واقعا خدا رحم کنه... :D
بعد یه چیزه دیگه اینبار وقتی سیمبیوت ونوم با اسپایدی ترکیب شده،شکل،طرح لباسش با قبلا فرق کرده،بعد ممکنه این طرحشم واسه مقاله لباس های مردعنکبوتی بذارید یا نیاز نیست؟
#12 AliReza.Ta 1397-03-19 15:24
یه مقاله عالی دیگه استاد قسمت 10 باعث رو نوشتید باید
#13 A_H_A 1397-03-19 16:05
من فقط تو کار سنجابه موندم :-|
#14 spidey kg 1397-03-19 18:14
:D استاد مقاله جالبی بود.
تو شماره 3 خط اول نگاسونیک رو نوشتید گاسونیک.
وای پسر هوکر :D :lol:
چه معنی داشت.وای.
تعجب کردم معنیشو نزدین تو مقاله ولی معنیشو فهمیدم بهتون حق میدم
#15 ali.shahruei 1397-03-19 22:51
به نقل از mz spider:
سلام من عضو جدید سایتم و خیلی خوشحالم که به جمع شما وارد شدم :lol: :lol: :lol:


سلام من هم مثل شما تازه واردم یک ماهیه عضو شدم خوش امدید
#16 doctorpool 1397-03-20 17:42
وای کلی خندیدم خیلی مقاله جالبی بود مخصوصا دختر سنجابی آخه خداییش یه سنجاب چه طور میتونه اینقدر خبیث رو زیر پای خودش له کنه معلومه نویسنده هاش میخوان نشون بد ن که هرکاری از دستشون برمیاد :lol: باتشکر از استاد با مقاله های کم نظیرشون

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید