10 شخصیت فیلم های ابرقهرمانی که لباسشون درست مثل کمیک ها هستش!

10 شخصیت فیلم های ابرقهرمانی که لباسشون درست مثل کمیک ها هستش!

اینا 10 شخصیتی هستند که از نظر ظاهر درست مثل کمیک بوک ها هستند.

این مقاله از روی ویدئوی سایت Screenrant ترجمه شده و بهتره همراه با مقاله ، ویدئو آن را هم اینجا دانلود کنید چون خیلی ویدئوی جالبی است.

- بتمن (بتمن علیه سوپرمن : سرآغاز عدالت)

- بتمن (بتمن علیه سوپرمن : سرآغاز عدالت)

درسته که این فیلم در کل با استقبال مواجه نشد ولی یکی از جنبه های آن که هواداران را راضی کرد بتمن «بن افلک» بود . دلیل اصلیش هم بدون شک ظاهر او در این فیلم بود. یعنی هم لباس معمولی او و هم لباس زرهی او مستقیما از کمیک تاریحی "بازگشت شوالیه تاریکی" فرانک میلر گرفته شده بودند. واقعا اقدام هوشنمدانه ای از جانب برادران وارنر بود که این تصمیم را گرفتند.

- سوپرمن (فیلم سینمایی سوپرمن)

- سوپرمن (فیلم سینمایی سوپرمن)

بدون شک سوپرمنی که «کریستوفر ریو» خلق کرد هنوز هم نمادین ترین ابرقهرمان تاریخ سینما است. کلا ظاهر این بازیگر فقید در فیلم های اولیه سوپرمن جوری بود که انگار یکراست از دی سی کامیکس بیرون آمده است! شاید این فیلم ها الان کمی لوس (cheesy) به نظر بیاد و درسته که سوپرمن دنیای کمیک در سالهای اخیر خفن تر شده، ولی لباسی که تن ریو بود هنوز هم از بهترین لباس های کلاسیک ابرقهرمانان در دنیای سینما است.

- سوپرگرل (فیلم سینمایی Supergirl)

- سوپرگرل (فیلم سینمایی Supergirl)

فیلم Supergirl که سال 1984 اکران شد ثابت کرد که اگه فقط لباس خوب باشه، دلیل نمیشه که فیلم هم خوبه! «هلن اسلیتر» دقیقا عین سوپرگرل کمیک ها بود. لباسش هم همین طور. اما او برای این نقش یک فاجعه بود! در واقع لباسش عین لباس کریستوفر ریو بود ولی دامن هم داشت و بنابراین درست مثل سوپرگرل کمیک ها شده بود ولی راستش رو بخواهید این فیلم واقعا افتضاح بود و خانم اسلیتر هم در این نقش واقعا اعصاب خرد کن بود!

- ددپول (فیلم سینمایی ددپول)

- ددپول (فیلم سینمایی ددپول)

بعد از حضور فاجعه بار ددپول در فیلم بیخود "ریشه های مردان ایکس: ولورین"، هواداران او بی صبرانه منتظر دیدن حضور وفادارانه تر این شخصیت در دنیای سینمایی بودند. تا اینکه امسال (2016) آروزی آنها برآورده شد. «رایان رینولدز» بار دیگر نقش ددپول را بازی کرد. و ایندفعه دیگر خبری از اون نسخه فرانکشتاینی (!) فیلم قبلی نبود. در حقیقت ظاهر و شخصیت ددپول در فیلم خودش عین ددپول کمیک ها بود و رینولدز نقش آفرینی معرکه ای داشت! ما واقعا برای دیدن ددپول در قسمت دوم فیلم خودش نمیتونیم صبر کنیم!

- مرد آهنی (Iron Man 1)

- مرد آهنی (Iron Man 1)

اگر یکی باشه که بتونه با کریستوفر ریو بر سر عنوان نمادین نقش ابرقهرمانی تاریخ سینما رقابت کنه، اون فرد کسی نیست جز «رابرت داونی جونیور». او اولین بار سال 2008 در نقش ایرون من ظاهر شد و از اون موقع تا به حال در 6 فیلم دیگر این نقش را تکرار کرده است (البته cameo هایی هم داشته است). یقینا یکی از دلایل موفقیت ایرون من در سینما ، ظاهرش بوده است. لباس قرمز و طلایی او و حتی ریش پرفسوری رابرت دقیقا از کمیک ها گرفته شده اند. ضمن اینکه رابرت هم کاملا این نقش را مال خود کرده است . به قول رابرت در پایان فیلم ایرون من 1: "I am Iron Man"!

- مرد عنکبوتی (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی)

- مرد عنکبوتی (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی)

خداییش تا قبل از ورود مرد عنکبوتی به دنیای سینمایی مارول، لباس های او در فیلم های سونی خیلی خوب بودند، به خصوص آن لباس سیاه در "مرد عنکبوتی 3" ولی هیچ کدام از آنها مثل لباس «تام هالند» در جنگ داخلی تا این حد به کمیک بوک ها وفادار نبود. نوع رنگ آبی و قرمز به کار رفته در لباس او و همچنین عدم استفاده از تارهای برجسته (raised) روی لباسش و همچنین لنزهای چشم هایش که باز بسته و میشدن تا احساساتش را نشان بدهد، باعث شد تا این لباس به بهترین لباسی که تا به حال از اسپایدرمن در سینما دیده ایم تبدیل شود. واقعا نمیتونیم صبر کنیم و ببینیم مارول استودیوز برای فیلم های اینده او با لباس مرد عنکبوتی چه میکند.

- لوکی (ثور 1 ، اونجرز 1)

- لوکی (ثور 1 ، اونجرز 1)

انصافا فیلم های مارول استودیوز پر هستند از لباس های معرکه ای که به کمیک ها وفادار هستند ولی ما قصدمون این نیست که این لیست را با این فیلم ها اشباع کنیم. بنابراین شاید بشه لباس اکثر قهرمانان فیلم های اونجرز را را در این لیست آورد ولی ما به لباس «لوکی» بسنده میکنیم. ابتدا لباس لوکی را در فیلم ثور دیدیم که حالت زرهی داشت و به طور زیبایی از روی لباس کلاسیک او در کمیک ها الهام گرفته بود. این لباس معرکه بود و تمام اجزای آن نشان دهنده "خدای شیطنت" بود. او این لباس را در اونجرز هم پوشید که آنجا هم عالی بود.

- هیت گرل (Kick-Ass)

- هیت گرل (Kick-Ass)

بسیاری از لباس های ابرقهرمانی خیلی شیک و پیچیده هستند و باعث میشوند آدم از خودش بپرسه اون ابرقهرمان چطور تونسته همچین لباسی برای خودش درست کنه. ولی لباس شخصیت های فیلم "کیک - اس" جوری بودند که انگار واقعا توسط آدم های واقعی در دنیای واقعی درست شده بودند. بدون شک جالب ترین لباس این فیلم، لباس هیت گرل بود. این لباس معرکه نه تنها به منبع اصلی وفادار بود بلکه باعث شد تا ببیننده کاملا باور کنه که یک دختر کوچک میتونه تا چه حد خطرناک و مرگبار باشه.

- رورشاک (Watchmen)

- رورشاک (Watchmen)

فیلم "واچمن" که سال 2009 اومد، از نظر طراحی لباس واقعا چشمگیر بود. همه شخصیت ها لباس های فوق العاده ای داشتند که به طور قدرتمندانه ای همتایان کمیک بوکی خود را به تصویر میکشیدند. ولی هیچ کدام به اندازه رورشاک به کمیک جاودانه آلن مور وفادار نبود. البته لباس رورشاک شاید در نگاه اول برای اقتباس سینمایی خیلی ساده به نظر بیاد ولی مهم اینه که چطور مورد اقتباس قرار بگیره و این فیلم هم عالی اون رو نشون داد. انصافا هم بازیگر رورشاک برای این نقش سنگ تموم گذاشت.

- پسر جهنمی (Hellboy)

پسر جهنمی

درست مثل لباس رورشاک، لباس «هل بوی» هم خیلی ساده به نظر  میاد ولی موقع اقتباس واقعا سخت میشه آنها را به تصویر کشید. هل بوی که نقشش را «ران پرلمن» عالی بازی کرد، درست و دقیقا عین کمیک بوک ها به نظر میرسید. ضمن اینکه از یادمون نره پرلمن چقدر هم گریم شد و برایش وسابل جانبی روی صورت و بدنش کار گذاشتن. انصافا هیچ شخصیت کمیک بوکی تا به حال اینقدر وفادارانه به تصویر کشیده نشده.

مترجم: عمو مختار

منبع: ویدئوی سایت Screenrant که میتونید اینجا دانلودش کنید

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 تغییر لباس مهم در قهرمانان كمیك

10 لباس برتر سریال های دی سی

5 لباس برتر ولورين

10 لباس برتر بتمن!

مقایسه لباس های جدید شخصیت های دی سی با دنیای فیلم و تلویزیون

مقایسه لباس اسپایدرمن در فیلم های «مارك وب» و «سم ریمی»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

mokhtar
#1 mokhtar 1395-09-15 15:24
بازهم تاکید میکنم که حتما ویدئویی که این مقاله از روش ترجمه شده رو ببینید
نقل قول کردن
mokhtar
#2 mokhtar 1395-09-15 15:25
فردا هم مقاله معکوس این مقاله تو سایت گذاشته میشه:

10 شخصیت فیلم های ابرقهرمانی که لباسشون اصلا شبیه کمیک ها نیست!
به نظرم بد نیست که حدس بزنید کیا تو لیست خواهند بود :-*
منتظر باشید ;-)
نقل قول کردن
Navid
#3 Navid 1395-09-15 15:31
احسنت ، خدایی لباس مردعنکبوتی عالیه...
نقل قول کردن
Dark Knight
#4 Dark Knight 1395-09-15 15:57
به نقل از mokhtar:

منتظر باشید ;-)

خوب بنظرمن لباس فيلم اخر نولان لباس سوپرمن دنياي سينمايي دي سي لباسtasm1 لباس فيلم بتمن و رابين لباس گرين گابلين اسپايدرمن1 لباس چهار شگفت انگيز2015(كه از بتمن و رابين هم بدتر بود :-x )
راستي اقاي مختار لباس فيلم اول كاپيتان امريكا و لباس فيلم بتمن اقاي برتون نميتونستن توليست باشن؟
نقل قول کردن
Captain f.s
#5 Captain f.s 1395-09-15 16:14
فک کنم خیلی های دیگه میتونستن تو لیست باشن لباس کاپیتان توی انتقام جویان یک خیلی به کمیک نزدیک برد لباس ثور هم همینطور لباس پلنگ سیاه هم نزدیک بود البته خیلی ها هم زیاد نمیخوردن مثلا اگه ملاک مث لباس لوکی باشه خیلی های دیگه میتونستن تو لیست باشن چون فقط کلاهش شبیه بود و رنگ لباس ها...وکاملا کپی نبود در حد لباس سوپرمن
نقل قول کردن
Sentry
#6 Sentry 1395-09-15 16:29
به نقل از mokhtar:

منتظر باشید ;-)

1.لباس بتمن نولان
2.اپوکالیپس
3.ایکس من اخرین ایستادگی
4.ولورین(روزهای اینده ی گذشته)
5.الکترا فیلم دردویل
6.شخصیت خبیث مرد اهنی2
7.چهار شگفت انگیز2015
8.استار لرد

اگه اشتباه کردم بگید لطفا :oops:
نقل قول کردن
Omid.J
#7 Omid.J 1395-09-15 16:41
ممنون عمو ترجمه عالی بود.
ولی درمورد لباس اسپایدرمن قبول ندارم که بدون شک بهترین لباسشه! البته کاملا از این لباس راضیم ولی در کل به نظرم لباس TASM 2 بهتر بود. و حتی به نظرم شاید لباس ریمی و TASM 2 وفادار تر به کمیک هم بودن، چون چیزایی مثل تار برجسته و لوگوی عنکبوت پشت لباس جزئیات قضیه هستن که تو کمیک هم تغییر می‌کنن و یا اصلا نمی‌شه تو طراحی کمیک با اون جزئیات کشیده بشه. ولی قسمت‌های سیاه لباس تام هالند چیزیه که تو کمیک نبوده. درمورد لنزش هم درسته که کاملا مثل طراحی جان رومیتا هست ولی خب مثلا لنز لباس قبلی هم از طراحی مارک بگلی الگو گرفته بود.
درمورد لباس سوپرمن هم دقت کردین که لباسش خیلی ساده بود و کاملا عین نسخه کمیکش بود، و شاید کمی کودکانه به نظر می‌اومد ولی با این وجود با نقش آفرینی کریستوفر ریو، چنان ابهتی داشت که هیچ کدوم از ابرقهرمان‌های دیگه سینما ندارن.

حدس می‌زنم اینا ممکنه تو مقاله معکوس باشن(به جز اونایی که خودش اول ویدیو گفت):
گرین گابلین تو اسپایدرمن 1 و اسپایدرمن 3
اکس من تو فیلماشون
کاپیتان آمریکا اون قدیمیه که کلاه کاسکت داشت و سپر شفاف
بتگرل تو بتمن و رابین
کوییک سیلور و اسکارلت ویچ تو اونجرز ۲
بین تو دارک نایت رایزز
هاک آی تو فیلمای مارول
الکترو تو TASM 2 (و شاید گرین گابلین همون فیلم)
پانیشر تو فیلم پانیشر ۱۹۸۹
کتومن تو اون فیلم آشغالش :-x
بولز آی تو دردویل
بیگ ددی تو کیک اس
چهارشگفت انگیز تو فیلم ۲۰۱۵
نقل قول کردن
S.T.A.R.K
#8 S.T.A.R.K 1395-09-15 17:39
آیرون من - سوپرمن - اسپایدی و هلبوی واقعا عالی بودن
گزینه های زیر هم به نظر من شباهت زیادی نسبت نسخه کمیکی داشتن
تور
فانتوم
سایلاک
نیک فیوری (ultimate)
بلک ویدو
وینتر سولجر
وار ماشین
دکتر استرنج
لباس چهار شگفت انگیز تو فیلم 2005 هم خوب بود
نقل قول کردن
civil war 2
#9 civil war 2 1395-09-15 17:53
به نظرم مرد آهنی و مرد عنکبوتی(تام هالند) و همین طور بتمن از همه بهتر بودن و ریش پرفسوری رابرت هم همتا نداره 8)
نقل قول کردن
Captain Steve Lover
#10 Captain Steve Lover 1395-09-15 17:58
به نقل از mokhtar:

منتظر باشید ;-)

به نقل از mokhtar:

منتظر باشید ;-)

جیمز گان فیلماش عالیه. محافظان کهکشان رو صد در صد فوقالعاده ساخت و قسمت دومش هم که صد در صد عالی میشه.اصلا قصد نقص کردن جیمز گان رو ندارم و مطمنا استاده ولی خدایی هیچکدوم از شخصیت های محافظان کهکشان شباهتی به کامیک نداشتن.هیچکدوم بدن استثنا و خیلی خیلی متفاوت بودن.(البته جیمز گان یه خصوصیتی که داره دوست داره خودش شخصیت اوریجینال خلق کنه و شاید بخاطر این ویژگی هست که شخصیتای محافظان کهکشان یک درصد هم شبیه کامیک نبودند)
نقل قول کردن
spider emad
#11 spider emad 1395-09-15 18:01
مقاله بسیار زیبایی بود استاد مختار.لباس ددپول و اسپایدی امسال واقعا شبیه کمیک بودن.همه گزینه ها عالی بود.مرسی از مقاله.
نقل قول کردن
Captain Sina
#12 Captain Sina 1395-09-15 18:03
به نظرم تو مقاله ی معکوس یکی از گزینه هاش ولورین با زیر پیرهنه که هیچ ارتباطی با لباس ولورین تو کمیک ها نداره البته تا جایی که من میدونم :-*

البته در انتخاب هیوجکمن برای بازیگری بسیار عالی بوده فقط دارم درباره ی لباس میگم و فقط تفاوتشون ولی خدایی قشنگ تر از کمیک هاشه من فقط تفاوت رو گفتم
نقل قول کردن
Captain Dead Pool
#13 Captain Dead Pool 1395-09-15 18:53
مگه ما دو تا فیلم ددپول داریم؟
ممنون
نقل قول کردن
S.T.A.R.K
#14 S.T.A.R.K 1395-09-15 18:57
به نقل از Captain Dead Pool:
مگه ما دو تا فیلم ددپول داریم؟
ممنون

نه ولی این شخصیت تو فیلم x-men origins wolverine حضور داشت
نقل قول کردن
Nightwatcher
#15 Nightwatcher 1395-09-15 19:09
ممنون از آقا مختار
مقاله جالبی بود. این جور مقاله ها رو دوست دارم.

در این مقاله دو نوع لباس داریم:
1) لباسهایی که کپی برابر اصل لباس کامیک هستند. مثل لباس بتمن افلک و سوپرمن ریوز و سوپرگرل و ددپول و رورشاک و هل بوی.
2) لباسهایی که شبیه به کامیک هستند اما کم و بیش تغییراتی در طرح و جنسشون به وجود آمده. مثل لباس اسپایدرمن تام هالند و آیرون من و لوکی و هیت گرل.

بعضی لباسهای کامیک هم هستند که از لباسهای فیلمشون اقتباس میشن. مثل لباس new x-men.

#2 توی اون مقاله لباس فیلمهای اکس من و دارک نایت میتونه باشه.
البته بعضی لباسها هم هستند که شبیه کامیک نیستند اما باز هم شباهتهایی دارند. مثل لباس من آو استیل و واندروومن و دردویل و فلش و اررو و...

بازم ممنون
نقل قول کردن
Cap-Spider Potter
#16 Cap-Spider Potter 1395-09-15 19:34
مقاله خیلی قشنگی بود...
ممنون...
قسمت بعدیشم میتونه خیلی جالب بشه...
من عاشق لباس ددپول هستم، واقعا قشنگ و بی نقصه...
حتی تو فیلم چشماش با توجه به حسش حرکت میکنه واقعا خلافانس...
لباس مرد عنکبوتی جنگ داخلی شبیه کمیک ها و اقتباس فوق العاده از دنیای کمیک بود ولی از نظر اینکه قشنگ ترین لباس و کامل ترینش کدومه من لباس مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 رو بهترین لباس مرد عنکبوتی تا به حال میدونم...
مرد آهنی که هم از نظر شخصیتی و هم از جهت ظاهر تک بود
واقعا ابن جمله برازنده رابرت هست : I m Iron Man...
لباس کاپتان هم تو سری فیلماش واقعا قشنگ بود و میشه گفت چندان خللی در نحوه اقتباسش از کمیک هم درش دیده نمیشد (اونجرز یک نه !) و میتونست تو لیست هم باشه...

درسته که ما لباس ویژه ولورین رو تو فیلما ندیدیم
ولی توی کمیک ها تا به حال با زیرپیراهنی هم دیده شده و این چیز عجیبی نیست...
نقل قول کردن
civil war 2
#17 civil war 2 1395-09-15 19:38
به نقل از mokhtar:
بازهم تاکید میکنم که حتما ویدئویی که این مقاله از روش ترجمه شده رو ببینید:
trainbit.com/.../...

حق با شماست اصل کاری همین ویدئو هست خوبه جالب بود مخصوصا اون قسمت مرد آهنی ;-)
نقل قول کردن
silver surfer
#18 silver surfer 1395-09-15 20:27
لوکی زیاد شبیه به فیلمش نیست ولی :-?
نقل قول کردن
Spectacular wolverine
#19 Spectacular wolverine 1395-09-15 21:03
مقاله بسیار زیبایی بود واقعا ممنون من که واقعا لذت بردم
اگه من میخواستم رتبه بندی کنم این طوری میکردم:
10:سوپرمن فیلم سینمایی
9:لباس فلش تو سریال
8:لباس پسر جهنمی
7:لوکی
6:مرد عنکبوتی سیویل وار
5:سند من تو سری ریمی
4بتمن تو طلوع عدالت
3:اسپایدر من سری سم ریمی
2:مرد آهنی
1:ددپول
نقل قول کردن
Robin
#20 Robin 1395-09-15 21:19
به نقل از Spectacular wolverine:
5:ددپول
4بتمن تو طلوع عدالت

سلام
ددپول 2بار گفتی؟؟!!!
نقل قول کردن
Spectacular wolverine
#21 Spectacular wolverine 1395-09-15 21:27
به نقل از Robin:
به نقل از Spectacular wolverine:
5:ددپول
4بتمن تو طلوع عدالت

سلام
ددپول 2بار گفتی؟؟!!!

درست شد
نقل قول کردن
tezar
#22 tezar 1395-09-15 21:37
جای دکتر استرنج خالیه :sad:
نقل قول کردن
Ice Man
#23 Ice Man 1395-09-16 12:40
ممنون عمو مختار
همشون با جزئيات و ظرافت کامل به نسخه کميک هاشون وفادار بودن اما واقعا دم طراح و سازنده لباس هاى ددپول و آيرون من و هل بوى گرم ، چون کارشون خيلى سخت بوده براى طراحى و ساخت و وفادارى به نسخه کميک
و لباس اسپايدرمن هم اقتباس دقيق از نسخه کلاسيک لباسشه و حتى از اونم بهتر عمل کرده ، سوپرمنم دقيقا انگار از تو کميک ها پرواز کرده و اومده بيرون
لباس کلاسيک و معروف لوکى هم درست مثل هميشه عاليه و خيلى طبيعى و باورپذيره براى استفاده در فيلم ها
لباس سوپرگرله سريال ها خيلى بهتره اينه
لباس بتمن هم با وجود اين همه بودجه خيلى هم دور از انتظار نيست اما بازم تحسين برانگيزه
لباس هاى هيت گرل و رورشاک هم خيلى خوبن ، مخصوصا هيت گرل
نقل قول کردن
cap america
#24 cap america 1395-09-16 12:52
دستت درد نکنه عمو مختار واقعا این لیست عالی بود

حالا حدس من برای شخصیت های مقاله معکوس
1-بولزای در فیلم دردویل 2003
2-بتمن و رابین در فیلم بتمن و رابین :-x
3-لباس چهارشگفت انگیز 2015
4-لباس بتمن کریستوفر نولان
5-اسپایدرمن شگفت انگیز 1
6-لباس زن گربه ای هال بری :-x
7-لباس ولورین در فیلم ها
8-لباس گرین لنترن ها در فیلم(البته نه زیاد)
9-بین تو فیلم بتمن نولان
10-گرین گابلین اسپایدرمن ریمی و مارک وب
نقل قول کردن
parsa.ls
#25 parsa.ls 1395-09-16 13:36
مقاله ی فوق العاده ای بود ولی واقعا لباس کپ هم به نظرم باید می بود،برای لیست مخالف هم:
لباس گرین گابلین توی مردعنکبوتی1
گرین گابلین tasm2
سوپرمن دی سی یونیورس
لباس شردر لاک پشت ها ی یک
لباس جردلتو در جوخه خود کشی(با خالکوبی جوکر رو ندیدم تاحالا)
لباس بتمن در بتمن و رابین
دیگه به مغزم چیزی نمیوند!
نقل قول کردن
Rubiker81
#26 Rubiker81 1395-09-17 20:42
عمو، یه دونه ای. :D
اصن یه "لباسم خیلی شبیه تو کمیکاس" خاصی تو چشای رابرت دیده میشه. درست نمیگم؟؟
:lol:
نقل قول کردن
amin Hajati
#27 amin Hajati 1400-08-29 16:55
خیلی مقاله ی عالی بود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

006

0010

21

31

29