10 كمیك برتر سوپرگرل (Supergirl)

10 کمیک برتر سوپرگرل

مدتها بود كه در نظر داشتم این مقاله را به مناسبت پخش سریال تلویزیونی سوپرگرل بنویسم. و اینك این شما و این 10 كمیك برتر این شخصیت!

10- شماره های 1 تا 6 كمیك Supergirl: Cosmic Adventures in the Eighth Grade

كميك super-girl

لندری میلر و اریك جونز با هم همكاری كردند تا این داستان بامزه و جالب درباره اینكه «كارا» چطور به كره زمین كشیده میشه و مجبور میشه به مدرسه بره، را خلق كنند. كارا در این مدرسه با تنوع جالبی از دوستان و دشمنان مواجه میشه. در این داستان بار اكشن روی شخصیت است به نام «بلیندا» كه خواهر دوقلوی پلید «لیندا» است.

واقعا این كمیك خیلی fun بود (برای دیدن برخی از صفحاتش اینجا، اینجا  اینجا را كلیك كنید)

9- شماره های 314 و 315 از كمیك Tales of the Legion of Super-Heroes

كمیك  Legion of Super-Heroes

این كمیك دو قسمتی داستان جالبی را روایت میكند درباره یكی از اعضای "محفل تاریك" (Dark Circle) كه نقش یك جاسوس دو جانبه را ایفا میكنه و معلوم نیست داره برای محفل تاریك جاسوسی میكنه یا براي Sceince Police. سوپرگرل سپس یك گروه كوچك از گروه لژیون را متشكل از Sun Boy و دوست پسر سابقش یعنی Brainiac 5 را رهبری میكنه تا از قضیه سر دربیاره. ولی ماموریت اونجوری كه سوپرگرل انتظار داشت پیش نمیره. ضمنان هواداران سوپرگرل این داستان را خیلی دوست دارند چون آخرین داستانی هستش كه بین او و Brainiac 5 روایت میشه (بعد از این داستان بود كه سوپرگرل در داستان Crisis on Infinite Earths كشته شد).

8- شماره های 0 تا 5 از سری پنجم كمیك Super-Girl

كمیك Super-Girl

در این داستان لكس لوثر با استفاده از كریپتونایت های مختلف سعی میكنه قدرت های سوپرگرل را مختل كنه. تا اینكه یك كریپتونایت سیاه رنگ باعث میشه شخصیت سوپرگرل به دو نیم تقسیم بشه (یعنی یك سوپرگرل پلید درست میشه). در جریان نبرد نهایی بین نیمه خوب سوپرگرل با نیمه  پلید خودش، سه تن از راهنمای قدیمی او به كمكش میان تا بهش كمك كنند هویت اصلی خودش رو بشناسه. این كمیك این سئوال را مطرح میكنه كه كدوم نیمه سوپرگرل حقیقی هستش، نیمه خوب یا نیمه بد؟ البته واندرومن هم از طناب حقیقت یاب خودش استفاده میكنه.

7- شماره های 75 تا 81 از سری چهارم كمیك Super-Girl

كميك بوك سوپرگرل

پیتر دیوید یكی از بهترین نویسندگان تاریخ كمیك بوكه و داستان های خارق العاده ای  هم برای مرد عنكبوتی نوشته . او run بسیار خوبی هم در كمیك های سوپرگرل داشته كه از بهترین های این شخصیه. در آخرین آرك او شاهد بودیم كه نسخه كلاسیك و اصلي سوپرگرل (یعنی «كارا زور-ال») از طریق سفرهای زمانی وارد داستان شد (این نسخه همونیه كه در كمیك Crisis on Infinite Earths كشته شد).  هر حال نسخه جدید سوپرگرل (به نام «لیندا دانورز») كمك كرد تا نسخه كلاسیك سوپرگرل خودش را با شرایط جدید وفق بده. لیندا همچنین فهمید كه كارا قراره در Crisis on Infinite Earths بمیره . بنابراین سعی میكنه جای كارا را بگیره. در نتیجه به گذشته سفر میكنه و میره به دنیای قبل از Crisis on Infinite Earths. ولی در آنجا عاشق سوپرمن میشه و باهاش ازدواج میكنه (اگه میخواهید تصویر مربوط به ازدواج شون رو ببینید، اینجا را كلیك كنید). سپس لیندا و سوپرمن بچه دار میشوند ولی Spectre فرا میرسه و به لیندا میگه این كاری كه كرده داره زمان را بی ثبات میكنه و باید برگرده به زمان خودش. بنابراین لیندا متوجه میشه كه برای اینكه عالم از هم نپاشه باید كارا را برگردونه به زمان خودش و این كار رو هم میكنه. این داستان میخواد بگه كه سرنوشت را نمیشه تغییر داد و كارا سرنوشتش اینه كه در Crisis on Infinite Earths كشته بشه. ولی لیندا اونقدر این موضوع براش سخته كه تصمیم میگیره دیگه سوپرگرل نباشه و بازنشسته میشه.

6- شماره های 8 تا 13 از سری اول كمیك Superman/Batman

كمیك Superman/Batman

آقایان جف لوب و مایكل ترنر با این داستان پرفروش شخصیت سوپرگرل را به نوعی اپدیت و از نو وارد عالم دی سی كردند. منتهی این بار یك پیجش جالب در اریجین او درست كردند: به جای سوپرمن، این بتمن است كه سوپرگرل را در كره زمین پیدا میكند و اصلا بهش اعتماد نداره! ضمنا در این داستان سوپرگرل توسط واندر ومن آموزش میبینه و به طور مقطعی هم توسط «دارك ساید» پلید میشه. در هر حال در ریبوت موفق آمیز سوپرگرل در كمیك های مدرن دی سی از این داستان شروع شد.

5- شماره های 1  تا 9 از سری چهارم كمیك Super-Girl

كمیك Super-Girl

این اولین آرك نوشته شده توسط پیتر دیوید بزرگ برای سوپرگرل بود . این سوپرگرل یك موجود بیگانه بود كه به نام «ماتریكس» (Matrix) شناخته میشد و خودش را به شكل سوپرگرل درآورده بود. در این داستان او با زنی در حل مرگ مواجه میشه كه قراره توسط فرقه ای كه یك دیو شیطانی را پرستش میكنند قربانی بشه. در نهایت سوپرگرل برای نجات این زن باهاش تركیب میشه. در نتیجه او و این دختر (كه «لیندا دانورز» نام دارد) یكی میشوند و تفكرات و حافظه مشترك پیدا میكنند. ولی سوپرگرل بعدا میفهمه كه لیندا خودش به میل خودش میخواسته قربانی بشه و در واقع دوست پسرش او را گمراه كرده بوده (دوست پسرش هم به نوعی نسخه پلید «جان كنستانتین» بود!). در هر حال معلوم بود كه پیتر دیوید از همان آرك اول خودش سعی داشت شخصیت و حال و هوای داستان های سوپرگرل را دگرگون كند و به طور جذابی تم هایی درباره خدا و مذهب را مطرح كرد.

4- شماره 252 كمیك Action Comics

كمیك Action Comics

این همون شماره ای است كه سوپرگرل توسط اتو بایندر و ال پلاستینو خلق و وارد دنیای كمیك شد. ما شاهد اریجین سوپرگرل در این كمیك بودیم و از همان ابتدا معلوم شد كه قراره داستان های او چه حال و هوایی داشته باشند. در هر حال اریجین سوپرگرل در نوع خودش و در میان شخصیت های دی سی جالبه . ضمن اینكه این داستان به طور شگفت انگیزی موفق میشه هم سرگرم كننده باشه و هم اطلاعات خوبی درباره سوپرگرل و پیشینه او بهمون بده. دیزاین و شكل ظاهری سوپرگرل هم كه توسط ال پلاستینو خلق شد بسیار ماندگاره. برای دیدن صفحات این كمیك اینجا، اینجا، اینجا و اینجا را كلیك كنید.

3- شماره 7 كمیك Crisis on Infinite Earths

كمیك Crisis on Infinite Earths

در این شماره Anti-Monitor پلید به نظر میرسه داره در نقشه خودش برای نابودی مالتی ورس موفق میشه . او همچنین چیزی نمونده كه سوپرمن را بكشه ولی سوپرگرل سر میرسه و تصمیم میگیره جان خودش را فدا كنه. این یقینا مشهورترین و نمادین ترین داستان سوپرگرل است كه تا به حال خلق شده. برای دیدن صفحات مربوط به مرگ او اینجا، اینجا و اینجا و اينجا را كلیك كنید.

2- شماره 149 از كمیك Superman

كمیك Superman

در داستان های اولیه سوپرگرل او توسط سوپرمن به عنوان یك سلاح مخفی نگه داشته میشد و میخواست دنیا از وجود از خبر نداشته باشد. این قضیه بهش اجازه میداد تا گاهی اوقات جای خودش را با سوپرگرل عوض كنه تا كسی به هویت مخفی اش پی نبره. در این داستان what if میبنیم كه لكس لوثر موفق به كشتن سوپرمن میشه ولی میفهمه كه هنوز سوپرگرل هست و دنیا هنوز یك قهرمان دیگه داره كه او هم مثل سوپرمن از سیاره كریپتون آمده. پس از اینكه لكس لوثر محاكمه میشه ، سوپرگرل رسما جانشین  سوپرمن میشه و در نتیجه این داستان شدیدا دارك و تاریك با پایانی خوش بینانه و امید بخش خاتمه میابد.

1- شماره 2 كمیك Christmas with the Superheroes

كمیك Christmas with the Superheroes

ما در این داستان زیبا شاهد سوپرگرلی هستیم كه در كمیك Crisis on Infinite Earths مرده . البته شخصیت اصلی داستان Deadman است كه دوست دارد بفهمد آدم های زنده تعطیلات سال جدید را چطور میگذرانند. او حتی سعی میكنه وارد جسم انسان های زنده بشه ولی بی فایده است . تا اینكه بار روح سوپرگرل مواجه میشه و بهش درباره اهمیت انجام كارهای خوب نصیحت میكنه. آخر داستان میبینیم كه Deadman به خاطر حرفهای سوپرگرل حالش بهتر شده . او از سوپرگرل میپرسه: شما اسمت چیه؟ و سوپرگرل هم میگه : من كارا هستم . بعدشم هم میزره و میره. واقعا هیچ كمیكی نتونسته اینقدر زیبا و در قالب چند صفحه شخصیت سوپرگرل رو به خوبی به تصویر بكشه.

(براي ديدن صفحات مورد نظر اينجا، اينجا و اينجا را كليك كنيد).

نویسنده: عمو مختار

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

نقد و بررسی پایلوت سریال سوپرگرل/Supergirl

کمیک های برتر ابرقهرمانان

معرفي پيتر ديويد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

Marvel khafan
#1 Marvel khafan 1394-12-01 16:51
دستتون درد نکنه خیلی جالب بود سوپر گرلم یکی از معدود شخصیت های دی سی هستش که ازش خوشم میاد
نقل قول کردن
dc fan
#2 dc fan 1394-12-01 16:52
خیلی دوستتون دارم عمو مختار و نفرین بر هر چی ادم نفهمه که به شما بد میگه. الهی همشون برن زیر گلایدر گرین گابلین از وسط نصف بشن. شما و این سایت بهترین مقالات را درباره دی سی مینویسید. خدا عمر طولانی بهتون بده
نقل قول کردن
Marvel khafan
#3 Marvel khafan 1394-12-01 17:03
به نقل از dc fan:
خیلی دوستتون دارم عمو مختار و نفرین بر هر چی ادم نفهمه که به شما بد میگه. الهی همشون برن زیر گلایدر گرین گابلین از وسط نصف بشن. شما و این سایت بهترین مقالات را درباره دی سی مینویسید. خدا عمر طولانی بهتون بده

عزیزم یک نفس عمیق بکش نظرتو خوندم زیرمو خیس کردم
نقل قول کردن
dc fan
#4 dc fan 1394-12-01 17:08
به نقل از Marvel khafan:
به نقل از dc fan:

چرا مگه تو هم به عمو مختار فحش دادی ؟ ترسیدی نفرین من خفتت کنه؟ :lol:
اخه بچه های مدرسه همیشه بهم میگن سید هیشکی رو نفرین نکن. نفرینات فوری عمل میکنه :lol:
نقل قول کردن
Marvel khafan
#5 Marvel khafan 1394-12-01 17:18
به نقل از dc fan:
به نقل از Marvel khafan:
به نقل از dc fan:

چرا مگه تو هم به عمو مختار فحش دادی ؟ ترسیدی نفرین من خفتت کنه؟ :lol:
اخه بچه های مدرسه همیشه بهم میگن سید هیشکی رو نفرین نکن. نفرینات فوری عمل میکنه :lol:

چی من به عمو مختار یکی از کسایی که تو سایت هستن ومن خیلی دوسشون دارم عمو مختارن
نقل قول کردن
Devilsnake
#6 Devilsnake 1394-12-01 18:01
و بازهم شاهکار دیگری از عمو مختار ولی عمو خدایی از کی تاحالا اسپایدی ای ار سانسورگر شده؟ این کارا اصلا در حد سایت شما نیست خدایی همه اینجا خودمونین شما که نوجوان های ایرانی رو میشناسی که مشکلی با اینجور چیزا ندارن اونایی هم که دارن پاستوریزه ان
نقل قول کردن
j.jonah jameson
+1 #7 j.jonah jameson 1394-12-01 18:03
عمو دستت طلا خیلی حال دادی ! 8)
دیدن سریال سوپر گرل رو خیلی برام مهیج تر کردی ( همش دارم فکر میکنم که اگر این داستان ها رو به نوعی در خودش جا بده چی میشه )

آقا من به یه چیز دیگه هم از سوپر گرل پی بردم :
خلی از سوپرمن باهوش تر هست ! :eek:
چــــــــــــرا ؟ :-?
سوپرمن برای پنهان کردن هویت اصلی خودش از عینک استفاده میکنه !
کارا از کلاه گیس !
خیلی جالب بود !
عمو جون ! یکم بیشتر راجب شماره 2 توضیح میدید ؟
من درست متوجه شدم سوپرمن خودش رو جای سوپر گرل جا میزد یا سوپرگرل خودش رو جای سوپرمن جا میزد ؟

کاور شماره 3 , 7 هم خیلی آشنا میزنه ....... کجا دیدم ؟
آهان !
در یکی از کاور های X-Men
مرگ فونیکس سیاه
در یکی از کاور های سوپرمن هم باز هم استفاده شده نمیدونم چرا ولی انگار فاز غریبی داره این کاور ها و این نوع پوزیشن ها !
ممنونم عمو کارت درسته ! :D
نقل قول کردن
j.jonah jameson
#8 j.jonah jameson 1394-12-01 18:07
درسته ولی همینطوری سایت پشت سرش حرف زیاده !
بعضی ها متاسفانه میخوان ایراد بگیرند ولی نمیدونند مدیران سایت از اونها زرنگ تر هستند !
به نظرم اینطوری بهتره ! دردسر کمتری داریم !
نقل قول کردن
mehran spidey
#9 mehran spidey 1394-12-01 18:58
مقاله ی خوبی بود ولی من زیاد از سوپر گرل خوشم نمیاد چون یکم از سوپرمن تقلید کرده ولی داستان قشنگی داره سریالشم خوبه 8)
نقل قول کردن
Amir spidey
#10 Amir spidey 1394-12-01 19:46
واقعا ازتون متشکرم عمو بخاطر این مقالتون،کلی اطلاعات بهم اضافه شد مثلا نمیدونستم به جز کارا کس دیگه ای هم سوپرگرل بوده.
نقل قول کردن
Doc Strange
#11 Doc Strange 1394-12-01 20:58
به نقل از Devilsnake:
و بازهم شاهکار دیگری از عمو مختار ولی عمو خدایی از کی تاحالا اسپایدی ای ار سانسورگر شده؟ این کارا اصلا در حد سایت شما نیست خدایی همه اینجا خودمونین شما که نوجوان های ایرانی رو میشناسی که مشکلی با اینجور چیزا ندارن اونایی هم که دارن پاستوریزه ان

ممنون که منو پاستوریزه به همه معرفی کردی :lol: بهت بگم فیلم سانسورشده دانلود میکنم چی میگی؟ :lol:
نقل قول کردن
Doc Strange
#12 Doc Strange 1394-12-01 21:08
ممنون آقا مختار واقعا که اطلّاعات کمیکی ـتون معرکست و اگه اون دشمنای سایت یکم عاقل بودن می فهمیدن سایت با دی سی جنگ نداره ولی متاسفانه بعضیا باعث شدن سایت بد جلوه کنه. اگه سایت با دی سی جدل داشت اینقدر مقاله "10 کمیک برتر" نمی نوشت.

❤ Spidey.ir in my
نقل قول کردن
Devilsnake
#13 Devilsnake 1394-12-01 21:13
به نقل از Doc Strange:
ممنون آقا مختار واقعا که اطلّاعات کمیکی ـتون معرکست و اگه اون دشمنای سایت یکم عاقل بودن می فهمیدن سایت با دی سی جنگ نداره ولی متاسفانه بعضیا باعث شدن سایت بد جلوه کنه. اگه سایت با دی سی جدل داشت اینقدر مقاله "10 کمیک برتر" نمی نوشت.

❤ Spidey.ir in my

با این کامنتت کاملا موافقم یه خسته نباشبید گرم برای عمو مختار و تیم spidey.ir خدا قوت و خیلی به خاطر خدمتی که به جامعه کمیک دوستان میکنید ازتون متشکریم
نقل قول کردن
Dr.Doom
#14 Dr.Doom 1394-12-01 23:40
دستتون درد نکنه کقاله کاملی بود کاملا لذت بردم.
ببخشید اقای ترابی میدونم سرتون شلوغه میخواستم بدونم کمیک سکرت وارز شماره ۹رو کی اماده میکنید
نقل قول کردن
mtm
#15 mtm 1394-12-02 11:51
به نقل از Dr.Doom:

ببخشید اقای ترابی میدونم سرتون شلوغه میخواستم بدونم کمیک سکرت وارز شماره ۹رو کی اماده میکنید

شماره اخر صفحاتش تقريبا دو برابر كميك هاي ديگست و ترجمه و اديتش هم خيلي كار ميبره
ولي امروز اگه خدا بخواد ميخوام وقت بزارم و ترجمه اش كنم.
البته نميدونم كسي شماره اخر رو خونده يا نه ولي لامصب خيلي هم پيچيده است. براي ترجمه بايد خيلي روش كار كنم
در هر حال دعا كنيد امروز كار غيرمنتظره پيش نياد و منم بدقول نشم
نقل قول کردن
mtm
#16 mtm 1394-12-02 11:59
راستي درباره اين كاور شماره 7 كميك Crisis on infinite Earths بايد يه چيزي رو بگم:

خيلي ها هستن كه اين كاور رو ميپرستن و به عنوان يكي از نمادين ترين كاورهاي دي سي ميدونن ولي برام جاي تعجبه كه نميدونن از روي كاور شماره 136 uncanny x-men الهام گرفته شده:

يعني طراح حتي ژست و نوع position سر سوپرمن رو هم عين سايكلاپس طراحي كرده . يا مثلا نوعي كه جسم بيجان سوپرگرل روي دستان سوپرمن قرار گرفته درست عين جين گري هستش!

يعني اون كميك x-men سال 1980 منتشر شد ، در حاليكه شماره 7 crisis on infinite earths سال 1985 منتشر شد
بعد جالب تر اينه كه همين كاور رو بارها دوباره بهش اداي احترام كردن!!!!
يعني به كاوري دارن اداي احترام ميكنن كه خودش از كاور ديگه اي الهام گرفته كرده! :-*
نقل قول کردن
arkham knight
#17 arkham knight 1395-03-28 04:30
مقاله عالی و کامل بود..، منتهی بیشتر با کامنتای چهار ماه پیش حال کردم :lol:
کلا سوپرگرل شخصیت خیلی پخته ایه ، اما توی سریال کلا فازشو عوض کردن و فقط تا هر چقدر تونستن داستانای برتر سوپرمنو با تغییرات فاحشی به اجرا در آوردن.... ای کاش سوپرگرل تو فصل دوم بالاخره به یه جایی برسه ، خصوصا اینکه مکسول لرد رقیب خیل شایسته ایه و همچنین وارتاکسم خیلی توی قسمت اول هدر رفت و احتمالا برگرده...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید