10 كمیك برتر «مگنتو» (Magneto)

10 كمیك برتر  «مگنتو» (Magneto)

«مگنتو» قطعا یكی از برترین شخصیت های خبیث تاریخ كمیك بوك های ابرقهرمانی است. در این مقاله به 10 داستان برتر با حضور او میپردازم

10 – شماره های 274 تا 275 كمیك Uncanny X-Men

کمیک magneto

در این داستان مگنتو با «زالاداین» (Zaladane) مواجه میشه، زن دیوانه ای كه مثل خودش قدرت های مغناطیسی داره! نیك فیوری، كازار و  روگ هم در این داستان  هستند. كریس كلرمانت و جیم لی بزرگ این داستان را خلق كردند.

9- عصر اپوكالیپس (Age of Apocalypse)

عصر اپوكالیپس (Age of Apocalypse)

در این رویداد هیجان انگیز دیدیم كه اگر به جای پرفسور اگزاویر، مگنتو گروه مردان ایكس را تشكیل داده بود، چی میشد! نویسندگان داستان اسكات لادبل و فابیان نیسیازا بودند. طراحان متعددی هم آن را طراحی كردند (براي اطلاعات بيشتر درباره اين داستان، اينجا را كليك كنيد)

8- شماره 12 X-men Classic

كميك  شماره 12 X-men Classic

داستان فرعی كه در این كمیك چاپ شد نگاهی عمیق داشت به مگنتو به عنوان یك انسان، نه به عنوان یك میوتانت خبیث. شاهد مرگ اولین فرزند او نیز هستیم. شاهكاری دیگر از كریس كلرمانت.

7- شماره 200 كمیك   Uncanny X-Men

شماره 200 كمیك   Uncanny X-Men

مگنتو به خاطر جنایاتی  كه علیه بشریت مرتكب شده محاكمه میشه در حالیكه پرفسور ایكس هم غایب است. پس یكی باید مردان ایكس را رهبری كند، آیا این فرد میتونه مگنتو نام داشته باشه؟ كلرمانت و استاد جان رومیتا جونیور این شماره را خلق كردند.

6- جاذبه های مرگبار (Fatal Attractions)

كميك uncanny x-men

مگنتو تصمیم میگیره یك قدرت نمایی حسابی راه بیندازه و حتی كلاسوس را هم میكشه طرف خودش . بنابراین پرفسور ایكس تصمیم میگیره تا برای مشكلی به نام مگنتو یك راه حل دائمی پیدا كنه. اسكات لادبل و فابیان نیسیازا نویسندگان این داستان  مشهور بودند.

5- شماره های 1 تا 3 كمیك X-men

كميك x-men

آخرین داستانی كه كریس كلرمانت برای ایكس من نوشت (البته آخرین داستانش در دهه 90 میلادی) این داستان به لطف طراحی های جیم لی خیلی از ركوردهای فروش را در تاریخ كمیك جابجا كرد. كلرمانت عصاره چندین دهه داستان های مردان ایكس و مگنتو را داخل این داستان حماسی خلاصه كرد. ضمنا فدائیان مگنتو كه با نام Acolytes شناخته میشوند اولین بار در این داستان خلق شدند. اولین بار ایده "نیروهای مگنتو مككن است باعث بشه قاط بزنه"، در این داستان مطرح شد.

4- شماره های  111 تا 113 كمیك Uncanny X-men

مگنتو بدجوری مردان ایكس را شكست میده و آنها را اسیر میكنه ولی آنها موفق به فرار میشوند و به یك آتشفشان میرسند ...این همان داستانی است كه باعث شد برای مدت یكسال خیلی ها فكر كنند مردان ایكس مرده اند (فقط Beast و جین گری به نظر میرسید توانسته باشند از آتشفشان نجات پیدا كنند). كلرمانت و جان بیرن این داستان را خلق كردند.

3- شماره های 146 تا 150 كمیك New X-men

كميك مگنتو

run شگفت آور گرنت موریسون در كمیك های New X-men با این داستان 5 قسمتی به پایان رسید . فاش شد كه مگنتو ماه هاست به مردان ایكس نفوذ كرده بوده . موریسون به ما نشون میده كه ایده های مگنتو چقدر قدیمی شده اند.

2- شماره 150 كمیك Uncanny X-men

شماره 150 كمیك Uncanny X-men

تلاش در جهت نشان دادن چهره ای موجه از مگنتو از این شماره آغاز شد و ما میبنیم ایده های افراطی او چطور جان كیتی پراید را به خطر می اندازد. كریس كلرمانت و دیو كاكرام خالقان این داستان كلاسیك بودند.

1- رمان گرافیكی "خدا دوست دارد ولی انسان میكشد" (God Loves, Man Kills)

كميك god loves man kills

یكی از برجسته ترین داستان های تاریخ مارول كه از آن به عنوان منبع الهام بخش فیلم تحسین شده "مردان ایكس 2" هم استفاده شد. در این داستان مردان ایكس و مگنتو به اتحادی ناخواسته علیه كشیشی كه مردم را علیه میوتانت ها تشویق میكند، تن میدهند. بزرگترين  شاهكار كریس كلرمانت.

عمو مختار

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مقالات مرتبط:

10 ابر خبیث برتر کمیک بوکی!

6 تغییر بزرگ در كمیك های X-men

لینک دانلود کمیک های X-Men

10 كميك بوك برتر ولورین (Wolverine) + لينك دانلود

اولین حضور «مگنتو» در دنیای کمیک

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

M-spidey
#1 M-spidey 1394-10-15 17:01
مقاله خوبی بود عمو ولی کاشکی یکم بیشتر دربارشون توضیح میدادین که کسایی مثل من بهتر با شاهکارهای مارول اشنا بشن ولی بازم ممنون که زحمت کشیدین و این مقاله رو برای ما نوشتین :-)
نقل قول کردن
Imperial King
#2 Imperial King 1394-10-15 17:11
شاهکار بود استاد من خودم قبل امتحانا داشتم خدا دوست دارد.... رو داشتم میخوندم
راستی شرمنده که نیستم چون امتحانا نمیزارن سرمو بخارونم و دلم برای تابستون تنگ شده منتظرم تابستون بیاد کلی مقاله میخوام بنویسم
نقل قول کردن
amazing-armin
#3 amazing-armin 1394-10-15 17:32
من عاشق این مقاله های top10 بهترین داستان ها هستم خوبه که ادم بدونه :-)
فقط.یه سوال عکس اسپایدی تو شماره 150 uncanny xmen چکار میکنه
نقل قول کردن
kaito
#4 kaito 1394-10-15 17:32
ممنون عمو از مقالت.
بابا این کارا چیه. نمیگین ما امتحان داریم صد تا کمیک جدید معرفی میکنید که بیفتیم تو آمپاس؟ :lol:
نقل قول کردن
Imperial King
#5 Imperial King 1394-10-15 17:44
به نقل از amazing-armin:
من عاشق این مقاله های top10 بهترین داستان ها هستم خوبه که ادم بدونه :-)
فقط.یه سوال عکس اسپایدی تو شماره 150 uncanny xmen چکار میکنه

ببین اون قدیما مارول عکس اسپایدرمنو میزدن رو کمیک ها تا یه نمادی باشه برای اینکه این کمیک از ناشر کمیک های اسپایدرمنه
نقل قول کردن
Si@Vash
#6 Si@Vash 1394-10-15 18:26
میگم سر امتحانی چقدر تاپ تن و تاپ فایو اومد تو سایت :lol:
من خیلی از مگنتو کمیک نخوندم ولی ییکی از شخصیت های خبیث مورد علاقمه راستش.ولی خیلی کنجکاو شدم برم شماره یک رو بخونم.(و بعد از امتحانا هر کمیکی که تو این مدت عمو مختار به ما معرفی کردن! :lol: )
نقل قول کردن
amazing-armin
#7 amazing-armin 1394-10-15 20:20
من تنها کمیکی که اکس من خوندم همونی بود که تو عصور مصور بود
یادش بخیر من تمام شماره هاشو داشتم ولی الان همشون گم شدن :cry:
نقل قول کردن
farhood7
#8 farhood7 1394-10-15 21:57
WOW چه کمیک هایی چه داستان های هیجان انگیزی ....
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

42

مردعنکبوتی سیمبیوتی

کمیک های پادشاه سیاه پوش - فارسی - کامل

پاسخ به سئوالات مردعنکبوتی

مقالات اسپایدرمن راهی به خانه نیست

حقایق کمیک بوکی

گرین گابلین

50

تاپ 20 - سایت spidey.ir

27

کمیک امپراتوری مخفی

توطئه کلونی

دنیای ونومی

41

Telegram     Facebook    Youtube red

Aparat     Instagram     Discord                                                                                   

کمیک بوک های امازینگ اسپایدرمن

نکات جالب مرد عنکبوتی

14

18

26

15

بزرگان تاریخ اسپایدرمن

006

0010

21

31

29