بررسی و تحلیل اولین تریلر فیلم "انتقام جویان : جنگ بینهایت"

بررسی و تحلیل اولین تریلر فیلم "انتقام جویان : جنگ بینهایت"

اگر تریلر را ندیده اید بروید اینجا.

مقدمه: این تریلر نشان دهنده سفر 10 ساله فیلم های ماروله که الان در 17 فیلم به اوج خودش رسیده است . بنابراین خیلی نکات ریز و درشت در تریلر یافت میشود.

من مهدی ترابی مهربانی هستم صاحب و موسس سایت spidey.ir که این مقاله رو براتون مینویسم و این بار به کمک شما نیاز دارم! قطعا نکاتی هست که از چشمان من دور مونده که ازتون میخوام بهم کمک کنید و در بخش نظرات هر چی رو که من ممکنه فراموش کرده باشم را شما بهم بگید.

و حالا میرویم سراغ بررسی این تریلر.

بروس بنر

وانگ - دکتر استرنج

به زمین خوش آمدی بروس بنر! در فیلم ثور: راگناروک او میترسید که اگه بار دیگر به هالک تبدیل بشه دیگه ممکنه هرگز به هیبت انسانی برنگرده ولی اینجا دوباره انسان شده و روی زمین فرود اومده و دکتر استرنج و دستیارش وانگ او را پیدا میکنند.

 ویژن - جنگ بینهایت

درست مثل کمیک های مارول واندا و ویژن با هم دوست شده اند! به نظر میرسه ویژن به مرحله ای رسیده که میتونه ظاهر انسانی پیدا کنه.

 بلک ویدو

خب این ظاهر جدید ناتاشا هستش. یک ایستراگ جالب توشه. چون داره به بلک ویدوی دوم کمیک بوک های مارول که اسمش Yelena Belova بود ادای احترام میکنه که ظاهرش دقیقا همین طوری بود.

بلک ویدو - کمیک

(او نسخه خبیث ناتاشا شد و با ناتاشا جنگید)

 

بروس بنر - جنگ بینهایت

این احتمالا اولین ملاقات بنر و ناتاشا بعد از وقایع عضر الترون  هستش که با  توجه به اتفاقات قبلی حتما باید عاطفی باشه! اون دست زره هالک باستره که بعدا بهش اشاره میکنم. فکر میکنم بروس بنر داخل این زره بوده و رفته واکاندا! چون بعدا هالک رو در کنار بلک ویدو و Cap و سرباز زمستانی  و ...  میبینیم.

اونجرز

به نظر میرسه که این فیلم قراره قهرمان ها را به گروه های مختلف تقسیم کنه و یکی از اون گروه ها شامل دکتر استرنج، وانگ، بنر و ایرون من میشه. این میتونه باعث بشه تعاملات جالبی بین اونا ببینیم مخصوصا کل کل های احتمالی بین دکتر استرنج و تونی استارک! چون یکی به علم اعتقاد داره و دیگری به جادو !

 پیتر پارکر - جنگ بینهایت

حس عنکبوتی! پیتر به نظر میرسید در بازگشت به خانه این قدرت رو نداره ولی الان تایید شد که داره!

این هم همون راهی هستش که ثانوس باهاش میاد زمین. دریچه های اسمانی (sky portals)!

 

به نظر میاد تونی یک arc reactor جدید داره چون اونی که اخرین بار در فیلم بازگشت به خانه دیدیم ظاهرش دایره ای شکل تر بود.

 

تسراکت

خوب ما در پایان ثور راگناروک دیدیم که لوکی تسراکت را از ازگارد برداشت و از نابودی نجات داد و اینجا هم داره به ثانوس تقدیمش میکنه ولی سئوال اینه اونایی که مردن کی هستند؟ کی اونا رو کشته؟ اهالی ازگارد هستند؟ لوکی در کشتن اونا دست داشته؟ شایدم وقتی اونجا رسیدن مرده بودند ؟

البته مارول ثابت کرده که استاد گول زدن تماشاچی هستش. یعنی اصلا ممکنه تو این صحنه لوکی تسراکت رو به ثانوس نمیده . یعنی شاید میخواد ازش بر علیه ثانوس استفاده کنه!

 ثانوس - جنگ بینهایت

اینهم جناب ثانوس! اون زرهش رو نداره و خیلی هم خفن تر شده! به قول برادران روسو کسی که این همه قدرت داره زره میخواد چیکار؟

اسپایدرمن - جنگ بینهایت

 

وقتی مارول اولین تیزر این فیلم رو در D23 و کمیک کان نشان داد هواداران متوجه شدند که لباس ایرون اسپایدر رو بر تن داره (همونی که تونی در انتهای فیلم بازگشت به خانه بهش پیشنهاد داد ولی قبول نکرد). ولی حالا داریم میبینیمش. حتما به خاطر حمله ثانوس باید تنش کنه. همچنین به نظر میرسه که پیتر میخواد دریچه رو ببنده. و البته انگار چشمانش برق آبی میزنه. این نشون دهنده حس عنکبوتی اونه؟

 

 ثور - جنگ بینهایت

ثور رو میبینیم که داره یک دستگاه دایره ای دیگه رو کنترل میکنه. اون چیه و ثور داره دقیقا چیکار میکنه؟ حدس من اینه که ثور هم داره یک دریچه دیگر ثانوس رو در جای دیگر میبنده. شایدم قضیه در همون سفینه ای هستش که در پایان راگناروک او بازمانده های ازگارد رو با خودش برد. همچنین این صحنه نشون میده که ثور اون چشم بند خودش رو که از فیلم راگناروک براش درست شد، داره.

فرقه سیاه ثانوس رو زیاد در تریلر تمیبینیم ولی اینجا پروکسیما میدنایت داره سلاح سه شاخه خودش رو به سمت یکی پرت میکنه که به نظر میرسه کاپیتان امریکا باشه. برای اشنایی با پروکسیما و دیگر اعضای فرقه سیاه، بروید و این مقاله را بخوانید.

کاپیتان امریکا - جنگ بینهایت

کاپیتان برگشته و ریش داره! ایا این همون هویت Nomad اوست که قبلا اینجا خبرش رو داده بودیم ؟

لباس هالک باستر

زره هالک باستر برمیگرده. به نظر چند تا اپگرید هم شده. مشخصه که دیگه قرار نیست بر علیه هالک به کار بره. ایا قراره با ثانوس یا اعضای فرقه سیاه بجنگه؟ اما انگار این صحنه در کشور واکاندا رخ میده. پس ایا تونی میره واکاندا یا اینکه زره بر تن کسی دیگست؟ تعجب نکنید اگه بروس بنر داخلش باشه!

فیلم های ماروله و افتادن چیزهای بزرگ از اسمان به زمین! اینا هم احتمالا مربوط به تجهیزات ثانوس میشه که برای به دست اوردن سنگ های بینهایت ازشون استفاده میکنه.

 عکس outrider

اینا هم ارتش ثانوس هستند که در دنیای کمیک Outrider نامیده میشوند. انها قاتلینی زالو مانند و بیگانه هستند که از نظر ژنتیکی دست کاری شده اند و به ثانوس خدمت میکنند. اونا در کمیک ها شبیه به ترکیبی از ظاهر ونوم و هیولای سری فیلم های  alien هستند:

کمیک outrider

تونی استارک - جنگ بینهایت

مرگ مرد آهنی

این صحنه ها قراره این رو به ما القا کنند که شاید اسپایدرمن تو فیلم بمیره. ولی همه میدونیم که اصلا اینطور نمیشه و قراره که قسمت دوم بازگشت به خانه درست دقایقی بعد از اونجرز 4 شروع بشه. ولی در هر حال تونی خیلی ناراحته.

ویژن - سنگ بینهایت

خب معلومه که وقتی سنگ بینهایت تو سرت داشته باشی ثانوس میاد سراغت! این قطعا یکی از اعضای فرقه سیاهه که اومده سراغ ویژن. تو سایت قبلا عکس های این صحنه رو داشتیم (در اینجا) و کسی که با ویژن درگیره «کورووس گلایو» نام داره (رهبر فرقه سیاهه).

تانوس

این نشون میده ثانوس به دو سنگ بینهایت دست پیدا کرده. رنگ اونا نشون میده که سنگ فضا و قدرت هستند. فضا که در تستراکت بود و سنگ بینهایت رو هم در نگهبانان کهکشان دیدیم . اگه اشتباه نکنم اخر اون فیلم دادنش به سپاه Nova. پس ثانوس به دستشون اورده.

 وینتر سولجر

اهالی واکاندا دست باکی رو خوب کرده اند و او به ارتش اونا پیوسته.

واکاندا

خب .. لشگر ثانوس به واکاندا کشور پلنگ سیاه حمله کرده. چرا؟ جون حدس میزنیم اخرین سنگ بینهایت اونجا باشه. ضمنا مارول با زرنگی صحنه های واکاندا را در تریلر برجسته کرده تا برای فیلم بعدی خودش یعنی پلنگ سیاه تبلیغ کرده باشه. یعنی به تماشاچی ها میخواد بگه باید حتما پلنگ سیاه رو ببینید چون به جنگ بینهایت ربط داره!

خب اینم یه گروه دیگه از قهرمانان که در واکاندا هستند: وارماشین، سرباز زمستانی،کاپیتان امریکا، بلک ویدو، هالک، فالکون و پلنگ سیاه. ولی مگه ماشین جنگی (رودی رودز) در جنگ داخلی فلج نشد؟!

نکته جالب دیگه درباره این صحنه اینه که به نظر میرسه به گروه Secret Avengers در دنیای کمیک که سال 2010 خلق شد اشاره میکنه. چون تقریبا تمام کسانی که در این صحنه میبینیم عضو این گروه بوده اند:

کمیک secret avengers

 

ثور کور

نگهبانان کهکشان

و اینهم به قول معروف Big Shot تریلر! ثور بعد از اتفاقاتی که براش تو راگناروک افتاده قطعا با ثانوس درگیر شده (چون در صحنه بعد از تیتراژ دیدیم که سفینه ثانوس جلوشونه). ضمنا قبلا هم دیده بودیم که میفته روی سفینه نگهبانان کهکشان. پس اینجا هم همون صحنه است. ولی دقت کردید مارول تو تریلر D23 و کمیک کان امسال با چه زرنگی چشمان ثور رو سالم نشون داده بود تا اتفاقات فیلم راگناروک رو لو نده؟

خب نظر شما چیست؟ شما متوجه چه نکات مهمی در تریلر شدید؟

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2017

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

15 چیز هیجان انگیزی که از فیلم جنگ بینهایت میدانیم!

نگاهی به اولین تریلر از فیلم انتقام جویان:جنگ بینهایت!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#91 MohammadMir 1396-09-09 21:40
سلام
خوشحالم که به تازگی عضو بهترین سایت کمیک بوکی ابران شدم.
در مورد تریلر من یک فریم از یکی از اعضای black order وقتی نیزه اش رو به سمت کپ پرت میکنه پیدا کردم!
uupload.ir/.../...
#92 a.v.s 1396-09-10 17:16
به نقل از MohammadMir:
سلام
خوشحالم که به تازگی عضو بهترین سایت کمیک بوکی ابران شدم.
در مورد تریلر من یک فریم از یکی از اعضای black order وقتی نیزه اش رو به سمت کپ پرت میکنه پیدا کردم!
uupload.ir/.../...

سلام بر شما دوست عزیز

بله
ایشون پروکسیما میدنایت هستند
#93 Comic_Dan 1396-09-10 21:46
سلام! ببخشد خودمو معرفی نکردم من حسینم. خیلی حوشحالم که عضو این سایت شدم . بعد میشه به من بگین سلاح جدید کپ تو کمیک ها بوده یا نه
#94 amiraliii 1396-09-10 23:54
بنظرم ميتونه توني اصلا توي زره نبوده باشه و زره خالي باشه مثل IM3 و homecoming.
#95 git-man 1396-09-11 17:33
به نقل از amiraliii:
بنظرم ميتونه توني اصلا توي زره نبوده باشه و زره خالي باشه مثل IM3 و homecoming.

خداییش برای مبارزه با قوی‌ترین ویلن، این‌جوری می‌رن به مبارزه؟
توی IM3 شما این حرکت رو برای مبارزه با ویلن می‌بینی؟ خیر! برای نجات دادن افراد داخل هواپیما.
توی HC هم برای نجات پیتر از توی آب
اگه دقت کنی هر دوبار این حرکت رو برای نجات دادن کسی انجام داده. و البته نکته‌ای که وجود داره اینه که توی هر دو بار هم این حرکت از نظرش حرکت مهمی نبوده! که قرار باشه خودش حضور داشته باشه! یا اگه هم مهم بوده، بازم دلیلش حضور نداشتن فیزیکی خودش در اون محل بوده.
ولی این‌جا اولاً ما ثانوس رو داریم و مبارزه باهاش خیلی مهمه پس باید حضور داشته باشه. دوماً این‌که خب تونی اون جایی که ثانوس هست هم حضور داره! پس خودش داخل زره هست.
حرکت افتادنش روی زمین، نشون می‌ده که یکی داخلشه که اینجوری خورده زمین. اگه داخلش نباشه که خب می‌تونه از راه دور کنترلش کنه بدون این‌که آسیب فیزیکی ببینه!
#96 KINGDEADPOOL 1396-09-20 18:48
با سلام مجدد بعضی از دوستان گفته بودن اون چیز دایره ایی که مرد عنکبوتی وقتی تو اتوبوس بود دیدی ی جور دستگاه انتقال ثانوس هست این نظریه ب شدت اشتباهه اگ دقت کنین میبینیم این دستگاه ی جور اشوب و خسارتی ب شهر وارد میکنه (ی جور مکنده مثل جارو برقیه)باعث ایجاد اتش سوزی و حرکت اشیا به سمت خودش شد.نکته بعدی اینکه ک تو فیلم ددپول(چون کشتی جنگی شیلد تو فیلمش بود و ب نیک فیوری هم در اخر فیلم اشاره شد)انت من که تو جنگ داخلی بود و خود نیک فیوری شاهد حضورشون نبودیم البته در تریلر (ممکنه داستان فیلم انت هم وقتی که ثانوس حمله میکنه در اون زمان به دنیایی کوانتمی یا دنیا هایی دیگه ایی رفته باشن.و البته امیدوارم توافق قرن نیز صورت بگیره .از جمله های نیک فیوری نگذریم ک تو جنگ داخلی نبود و گفته بود ی جورایی رفته دنبال رد اسکال .ب نظر من ما در فیلم گاردین۳ شاهد حضور رد اسکال باشیم
#97 infinity gauntlet 1396-09-27 13:22
سلام علیک خدمت اعضای زحمت کش سایت شاید زیاد ربطی به این پست نداشته باشه ولی میگم برا ترجمه کمیک infinity برنامه ای ندارین ؟ چون هم با بلک اوردر اشنایی کامل پیدا میکنن بقیه هم اینکه یکی از بهترین ایونت های مارول رو خوندن :lol: :lol:

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید