10 همكاری جالب میان ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث!

همكاری جالب میان ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث

آیا میدانستید كه در دنیای كمیك اتحادهای عجیبی میان ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث شكل گرفته است؟!

مقدمه: همانطور كه میدانید جدیدترین رویداد (event) مارول تحت عنوان Avengers/X-Men: Axis  مدتی است كه آغاز شده و به لطف طلسمی به نام "وارونگی" (Inversion) جهت گیری اخلاقی خیلی از شخصیت ها تغییر كرده و ما شاهد تغییرات عجیبی در شخصیت های خبیث مشهوری همچون «كارنیج»، «هاب گابلین» و «لوكی» هستیم!

اما این امر بی سابقه نیست و ما پیشتر نیز شاهد اتحاد ها و همكاری های بعیدی بین ابرقهرمانان و دشمنان شماره یك آنها در دنیای كمیك بوده ایم. در این به 10 نمونه به یاد ماندنی از این نوع همكاری میپردازیم:

 

10- اتحاد «مردان ایكس» و گروه «مگنتو»

مردان ايكس - مگنتو

منتشر شده در كمیك های Age of Apocalypse

مارول در واسط دهه 90 میلادی هواداران بیشمار كمیك های مردان ایكس را تقریبا سكته داد زیرا ناگهان و بدون اعلام قبلی اعلام كرد كه میخواهد تمام عناوین مردان ایكس را ریبوت كند! اين ريبوت در واقع یك دنیای موازی بود كه در آن پرفسور «اگزاویر» مرده بود ، «مگنتو» مردان ایكس را رهبری میكرد و «اپوكالیپس» بر همه چیز حكومت میكرد و هر كسی را كه مخالفش بود میكشت! سپس متوجه شدیم كه در گروه مگنتو شخصیت های خبیث دیگری مثل «سیبرتوث» هم هستند كه در كنار میوتانت های قدیم مثل «نایت كرالر» و «كوئیك سیلور» با اپوكاليپس و افرادش  میجنگند! البته تنها پس از 4 ماه همه چیز به حال عادی خودش بازگشت و كمیك های مردان ایكس مثل سابق شد ولی یاد و خاطره این اتحاد جالب هنوز در دل و ذهن هواداران كمی باقی است.

مطالب مرتبط:

75 لحظه ماندگار تاريخ مارول: مگنتو اپوكاليپس را شكست ميدهد

معرفي «مگنتو»

10 كمیك برتر «مگنتو» (Magneto) 

 

 

9- اتحاد بین «خدایان جدید» و «دارك سید»

دارك سيد - جك كربي

منتشر شده در كمیك Cosmic Odyssey

دنیاهای "نیو جنسیس" و "اپوكولیپس" به دست «جك كربی» فقید و در دهه 70 میلادی برای انتشارات دی  سی خلق شدند. در نیو جنسیس شاهد قهرمانانی به نام "خدایان جدید" (New Gods) بودیم و در اپوكولیپس شاهد فرمانروایی شخصیت بسیار پلیدی به نام «دارك سید» (Darkseid). این دو دنیا تقریبا همیشه با هم در حال جنگ بوده اند چون دارك سید همیشه دنبال تسخیر عالم بوده است. تا اینكه در سال 1989 miniseries ، معروفی به نام Cosmic Odyssey نوشته «جیم استارلین» و به طراحی «مایك مینولا» چاپ شد. 

در این داستان اهالی نیو جنسیس و اپوكولیپس با هم متحد شدند تا برخی از عناصر فرمولی مرگبار به نام Anti-Life Equation را به دست بیاورند. حتی برخی از اعضای «جاستیس لیگ» مثل «سوپرمن»، «بتمن» و «منهانتر مریخی» به كمك آنها می آیند چون اگر عناصر این فرمول با هم تركیب شوند آنوقت تمام عالم به خطر میافتد. ابتدا برای اعضای جاستیس لیگ سخت بود تا با كسی مثل دارك سید متحد شوند. البته آنها حق هم داشتند چون در پایان دارك سید نیت های حقیقی خود را فاش كرد!

مطالب مرتبط:

معرفي «دارك سيد»

10 کمیک برتر با حضور دارک ساید (Darkseid)

 

 

8- اتحاد بین «اونجرز» و «ثانوس»

اونجرز - ثانوس

منتشر شده در كمیك Infinity War

درست مثل دارك سید در داستان قبلی این بار «ثانوس» (Thanos) مجبور شد تا با دشمنان قدیمی یعنی "اونجرز" متحد شود تا با دشمنی مشترك بجنگد (این دشمن مشترك Magus نام داشت كه در واقع تجسم نیمه تاریك قهرمانی به نام "آدام وارلاك" بود) . این اتفاق نادر در كمیك های "جنگ بی نهایت" (Infinity War) روی داد.  البته آنموقع «جیم استارلین» (نویسنده این داستان) به مخلوق خود یعنی ثانوس چهره یك ضد قهرمان نسبتا سمپاتيك و قابل ترحم داده بود و بنابراین میشد حضور او در كنار اونجرز را هضم كرد. ولی در هر حال دیدن او در كنار قهرمانانی همچون «ثور»، «هالك» و «كاپیتان آمریكا» خیلی عجیب بود. حتی در اين داستان ثانوس میترسید كه نكند دارد به یك قهرمان تبدیل میشود!!!

مطالب مرتبط:

"جنگ بی نهایت" (Infinity War) چیست؟ + لینك دانلود كمیك

تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم "انتقام جویان 2"!

مبارزه ثانوس با اونجرز را تماشا كنيد

 

 

7- اتحاد بین «ثور» و «لوكی»

ثور - لوكي

منتشر شده در شماره 353 كمیك Thor

همه میدانند كه چه رقابت و دشمنی میان برادران ناتنی «ثور» و «لوكی» وجود دارد. ولی انها چون جان خود و كل "ازگارد" را در مقابل دیوی نیرومند به نام «سورتور» در خطر میدیدند، به ناچار با هم متحد شدند. در واقع لوكی به این نتیجه میرسد كه اگر همه چیز به پایان برسد دیگر جایی برای شیطنت های او باقی نخواهد ماند. در ضمن اگر چیزی از ازگارد باقی نماند دیگر او باید بر چه حكومت كند؟! جمله ای كه از دهان آنها در این لحظه خارج میشود خیلی جالب است و كاملاً شخصیت های متضاد آنها را نشان میدهد. اودین فریاد میزند: " به خاطر آزگارد"، ثور میگوید: "به خاطر میدگارد (كره زمین)" و همان طور كه انتظار میرود لوكی میگوید: "به خاطر خودم"!

البته پس از رفع شدن تهدید سورتور لوكی دوباره همان شد كه همیشه بود و به زودی دیدیم كه چطور ثور را به یك قورباغه تبدیل كرد!!!

مطالب مرتبط:

75 لحظه ماندگار مارول: اتحاد لوكي با ثور و اودين!

10 شخصیتی كه باید در فاز 3 فیلم های مارول باشند: «سورتور»

«ثور» تبديل به قورباغه ميشود!

 

 

6- اتحاد بین «مرد عنكبوتی» و «ونوم»

مرد عنكبوتي - ونوم

منتشر شده در شماره های 361 تا 363 كمیك Amazing Spider-Man

همانگونه كه حتما مطلع هستید «ونوم» ابتدا به عنوان یكی از دشمنان بسیار نیرومند مرد عنكبوتی خلق شد و به سرعت برق و باد به محبوبیت دست یافت. تنها هدف او نابودی مرد عنكبوتی بود. بنابراین بسیار باعث تعجب بود كه او در اوایل دهه 90 میلادی با مرد عنكبوتی متحد شد تا با «كارنیج» بجنگند!

كارنیج از سیمبیوت ونوم به وجود آمده بود و چون با یك قاتل بیرحم سریالی به نام «كلتوس كسدی» تركیب شده بود میخواست شهر را به خاك و خون بكشد. به همین خاطر مرد عنكبوتی ناچار به اتحادی ناخواسته با ونوم تن در داد تا كارنیج را شكست دهد. بنابراین مرد عنكبوتی به جزیره ای میرود كه ونوم در آنجا مشغول استراحت است (در واقع ونوم فكر میكرد مرد عنكبوتی را كشته و به همین خاطر داشت با خاطری آسوده در آن جزیره مشغول استراحت بود). ابتدا ونوم خیلی از دیدن مرد عنكبوتی عصبانی شد ولی در نهایت راضی شد با او بر علیه كارنیج همكاري كند. پس از این قضیه هم ما شاهد اتحاد دوباره مرد عنكبوتی و ونوم در داستان معروف شد Maximum Carnage بودیم

مطالب مرتبط:

«ونوم»، «كارنیج» و دیگر سیمبیوت ها چطور و از كجا وارد زندگی «پیتر پاركر/مرد عنكبوتی» شدند؟

معرفي داستان Maximum Carnage

 

 

5- اتحاد بین «دكتر استرنج» و «دكتر دووم»

دكتر دووم dr doom

منتشر شده در كمیك Doctor Strange/Doctor Doom: Triumph and Torment

بدون تردید شخصیت پردازی «دكتر دووم» در سالهای گذشته اندكی نرم تر شده و حتی گاهی دوشادوش حرفیان ابدی خود یعنی "چهار شگفت انگیز" با تهديدهاي  مشترك جنگیده. ولی قطعا اتحاد او با جادوگر اعظم مارول یعنی «دكتر استرنج» كه سال 1989 اتفاق افتاد، نقطه عطفی در این زمینه بود. «راجر استرن» نویسنده این كمیك آنقدر داستان جالبی نوشته است كه آدم گاهی اوقات از دیدن تشابهات میان دكتر استرنج و دكتر دووم شوكه میشود. در این داستان دكتر دووم از دكتر استرنج كمك میخواهد تا روح مادرش را از چنگال شیطان (كه در عالم مارول «مفیستو» نام دارد) نجات دهد. بدین ترتیب آنها در کنار عازم جهنم میشوند. در نقطه اوج داستان هم شاهد هستیم كه چطور جنبه های انسانی و خیرخواهانه دكتر دووم بروز میكند. در نتیجه در پایان این داستان شگفت آور احترامی كه برای دكتر استرنج و دكتر دووم قایل هستیم بیشتر میشود.

مطالب مرتبط:

معرفي Dr. Doom

5 داستان برتر «دكتر استرنج»

بزرگان تاریخ كمیك استریپ: راجر استرن

 

 

4- اتحاد بین «سوپرمن » و « لكس لوثر»

سوپرمن - لكس لوتر

منتشر شده در شماره 164 كمیك Superman

البته نمیتوان این یكی را یك اتحاد درست و حسابی قلمداد كرد ولی در هر حال در این داستان كلاسیك شاهد یك همكاری نصف و نیمه بین سوپرمن و دشمن شماره یك اش یعنی «لكس لوثر» هستیم تا سیاره ای از نابودی نجات یابد. داستان طبق معمول با چالشی از جانب لوثر برای سوپرمن آغاز میشود: لوثر از سوپرمن دعوت میكند تا در سیاره ای خشك و بي آب و علف  كه در آن نیروهای سوپرمن تحلیل میرود با او مبارزه كند! (اين سياره خورشيد قرمز رنگي دارد و بنابراين نيروهاي فوق بشري سوپرمن خنثي ميشود)  اما به محض اینكه آنها به این سیاره میرسند قضیه جالب میشود چون ساكنین سیاره از لوثر به عنوان یك قهرمان یاد میكنند و لوثر هم قول میدهد برایشان منبع آب پیدا كند! سپس نبرد آغاز میشود و در حالیكه خواننده حس میكند لوثر ممكن است پیروز شود ناگهان تسلیم میشود! سپس در مسیر بازگشت لوثر از سوپرمن میخواهد تا از یك سیاره مقداری یخ بردارد تا به عنوان منبع آب در اختیار ساكنین آن سیاره كه رویش با هم مبارزه كرده بودند، قرار دهد. در آنجا سوپرمن متوجه میشود كه لوثر پتانسیل خوب بودن را دارد.

مطالب مرتبط:

فیلم "بتمن بر علیه سوپرمن" درباره چیست؟

معرفي «لكس لوثر»

مستند معرفي شخصيت هاي خبيث دي سي + لينك دانلود

10 دشمنی برتر در دنیای كمیك بوك 

 

3- اتحاد بین «گرین لنترن» و « سینسترو»

گرين لنترن - سينيسترو

منتشر شده در كمیك Green Lantern New 52 Reboots

با وجود آنكه «سینسترو» از نظر شخصیتی در سالهای گذشته مورد تكامل قرار گرفته و از حالت یك ابرشرور بدذات به یك ضدقهرمان بدل گشته ولی در هر حال در این داستان نویسنده ای به نام «جف جانز» پایه  ریبوت كمیك هاي «گرین لنترن» در قالب  New 52 را بر اساس اتحاد میان «هل جوردن» و «سینسترو» قرار داد.

در ابتدای این داستان آدم حس میكند قرار است با نوعی رستگاري براي سینسترو مواجه شود ولی در نهایت داستان به نبردی بین هل جوردن و سینسترو بر علیه "محافظان عالم" (Guardians of the Universe) بدل میشود. در هر حال و پس از فراز و نشیب ها و خیانت های بسیار مشخص میشود كه برای هر دوی آنها غیر ممكن است تا به ایده آل های خود پشت كنند یه خصوص زمانی كه سینسترو فرصتی نصیبش میشود تا از "محافظین عالم" انتقام بگیرد و و هال جردن هم فرصت میابد تا برای همیشه جلوی مقاصد خبیثانه سینسترو را بگیرد.

مطالب مرتبط:

جنجالی ترین داستان های كمیك بوكی در 20 سال گذشته!

معرفی شخصیت: گرین لنترن های مهم و تاثیر گذار!

 

 

2- اتحاد بین «بتمن» و «جوكر»

بتمن و جوكر

منتشر شده در شماره 191 كمیك Brave and the Bold

باور آن سخت است ولی «بتمن» و «جوكر» آن دو دشمن جاودانه بارها با هم متحد شده اند! مثلا خوانندگان چند بار در كمیك Brave and the Bold كه در دهه های 60، 70 و 80 میلادی اكثرا داستان های team up چاپ میكرد ،  شاهد نوعی همكاري میان آنها بودند. در این ميان شماره 191 این كمیك حاوی معروف ترین اتحاد بتمن و جوكر است:  بتمن ناخواسته وظیفه پیدا میكند تا جوكر را به خاطر جنایتی كه  مرتكب نشده تبرئه كند. در واقع «پنگوئن» (یكی دیگر از دشمنان مشهور بتمن) به دست جوكر به قتل رسیده ولی جوكر اصرار دارد كه بیگناه است و از شوالیه شنل پوش گاتام كمك میخواهد تا نقشه های بزرگ پنگوئن را بر ملا كند.

مطالب مرتبط:

ترکیب دشمنان اسپایدرمن با دشمنان بتمن ! + تصویر

10 ابر خبیث برتر کمیک استریپی!

 5 لحظه شوکه کننده برتر تاریخ جوکر!

       

 

1- اتحاد بین «كاپیتان آمریكا» و «رد اسكال»

كاپيتان آمريكا - رد اسكال

منتشر شده در شماره های 444 تا 448 كمیك Captain America

میدانیم عجیب است ولی «كاپیتان آمریكا» و «رد اسكال» كه سابقه تنفر و دشمنی شان به جنگ جهانی برمیگردد در دورانی كه «مارك وید» نویسنده كمیك های كاپیتان آمریكا بود و «ران گارنی» طراحی شان میكرد با هم همكاری كردند.  آن موقع مارول داشت به تبعیت از داستان های «مرگ سوپرمن» و Knightfall (كه اولی منجر به فوت سوپرمن و دومی منجر به شكسته شدن كمر بتمن و بازنشسته شدن او شد)، تغییرات عمده ای در ابرقهرمانان خود به وجود آورد. به همین دلیل دیدیم كه در این داستان چطور كاپیتان امریكا در یك قدمی مرگ قرار داشت و به طور معجزه آسایی به دست رد اسكال نجات پیدا كرد. سپس شاهد اتحاید میان آنها بودیم: روح «ادولف هیتلر» برگشته و حتی رد اسكال از دستیابی هیتلر به نیروهای شی نیرومد به نام Cosmic Cube میترسد! بنابراين او از كايتان آمريكا درخواست كمك ميكند!

البته این همكاري بعدا به ضرر كاپیتان آمریكا تمام شد چون از آن فیلمبرداری و در اختیار دولت آمریكا قرار داده شد و بنابراین كاپیتان آمریكا از طرف دولت طرد شد.

مطالب مرتبط:

100 شخصیت برتر مارول: رد اسکال

 


مهدی ترابی مهربانی

منبع: comicbook.com

All rights reserved © Spidey.ir 2014

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+5 #1 M. goblin 1393-09-01 14:30
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
واقعا این یکی از عجیب ترین مقالاتی بود که خوندم!!!بتمن و جوکر؟؟؟؟
حالا این هیچی
کاپ و رداسکال؟؟؟؟!؟؟!
it's impossible
+5 #2 mirabilis 1393-09-01 14:37
مقاله ی خوبی بود ، با تشکر از آقای ترابی برای ترجمه این عنوان .
از میان همه ی اینها ، از شماره ی 5 بیشتر خوشمون میاد ، دکتر دووم یه ابهتی داره که حتی اگه قهرمان هم بشه ، باز هم به قوت خودش پا برجاست .
در مورد شماره ی 6 هم باید گفت جالبه ، چرا که کارنیج به حدی قوی و دیوانه است که حتی اسپایدی هم نیاز به کمک داره تا اون رو شکست بده . ولی انصافا گرین گابلین به هزارتا کارنیج میرزه ، کارنیج عین یه حیوون وحشی میمونه که بین داستان های اسپایدی رها شده ، داره خون و خون ریزی میکنه و انسان های بی گناه رو میکشه و لذت میبره !!
+4 #3 spidey 4ever 1393-09-01 14:43
مرسي عجب مقاله اي بود
مثل هميشه به دانش كميكي ما اضافه كرد
راستي دوستان كسي ميدونه اين تصوير به كدوم يك از كميك هاي بتمن اشاره داره؟

uplooder.net/.../...

انگار بتمن و جوكر دارن با بقيه دشمناي بتمن ميجنگن!!! :eek:
+4 #4 mirabilis 1393-09-01 14:54
#3 : اگه اشتباه نکرده باشیم ، این برای شماره ی 1 بتمن اسکات اسنایدره که میریزن سر این ملتی که میبینی ، جوکر نقش پررنگی داشت .
+3 #5 mirabilis 1393-09-01 15:07
جالب اینه که طرف جوکر هم نیست !! نایتوینگه ! :-)
البته داستان Knife Trick هستش این داستان . گفتیم تکمیل کنیم پاسخ رو .
+3 #6 R-SPIDEY 1393-09-01 15:24
ممنون اقای ترابی مقاله جالبی بود
یه نکته جالب درباره شماره 2 این مقاله بگم
این شماره در سریال " بتمن شجاع و دلیر " مورد اقتباس قرار گرفته ( در قسمت 13 فصل اول )
تصاویری از این قسمت :
8pic.ir/.../...
8pic.ir/.../...
8pic.ir/.../...
8pic.ir/.../...
داستان این قسمت اینه که یه نفر که معادل بتمن در دنیای موازی هست میاد به دنیای بتمن واقعی و آشوب میکنه ...
8pic.ir/.../...
بازم ممنون اقای ترابی ;-)
+3 #7 spider 1393-09-01 15:36
ببخشید ربطی هم نداره ولی درسته میگن تابستون 2015 میخوان civil war جدید بنویسن.داست میگن؟
+3 #8 mehrider2099 1393-09-01 15:51
بتمن و جوگرش طبیعی بود. مم فقط مال کاپیتان و رد اسکال رو تعجب کردم.
+3 #9 Soheil spidey 1393-09-01 16:06
ممنون آقای ترابی.
مقاله ای جالب :-) و در عین حال تعجب آوری بود. :eek:
فقط یه نکته رو از قلم انداختین که خوشبختانه تو سایت زیاد گفته شده.
اونم اینه که از اتحاد مردعنکبوتی و ونوم بازی ای تحت عنوان Maximum Carnage ( که عنوان کمیکی که این دو متحد شدن همین بود )برای کنسول های قدیمی مثل سگا ساخته شد.
spidey.ir/.../...
+3 #10 mehrider2099 1393-09-01 16:07
آقای پرشن اسپایدر اون یکی از کامیک های بتمنه که انگار در یکی از قسمتای new 52 اتفاق میافته که الان شمارشو یادم نمیاد ولی یکی از شماره های قشنگ کامیکای بتمن هستش یه زمانی موقعی که میخواستم برم کامیک مردعنکبوتی برتر رو بخرم همین کامیک رو توی مغازه دیدم.
+3 #11 پرشین اسپایدی 1393-09-01 16:34
چیزی که بیشتر از کاپ و رد اسکال هم من رو به تعجب واداشت این بود که تو عکس مربوط به اتحاد اونجرز و تانوس اون گوشه گالاکتوس همچین قیافه متفکر به خودش گرفته! :lol:


ممنون از استاد! :)
+3 #12 SLH Hero 1393-09-01 17:31
واقعاً عجیب بودن! :o
ولی خب... عجیب بودن برای یک داستان کافی نیست؛ باید عمق داستانی داشته باشن مثل شماره 1 و 5 و 7.
+2 #13 spidey 4ever 1393-09-01 18:01
#4 & 5:
مرسی اقای mirabilis
+2 #14 spidey 4ever 1393-09-01 18:02
یه سئوال دیگه هم دارم
ایا تا به حال همکاری بین اسپایدی و گرین گابلین (نورمن ازبورن) انجام شده؟
+2 #15 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-09-01 18:17
14
فکر نکنم ولی بین هری آزبورن شده
البته یه بار اسپاک و نورمن می خواستند متحد بشن ولی نشد
+2 #16 spidey 4ever 1393-09-01 18:21
#15:
هری رو که میدونم. منظورم نورمن ازبورن و پیتر پارکر بود
+1 #17 mtm 1393-09-01 19:38
به نقل از Persian-Spider:
یه سئوال دیگه هم دارم
ایا تا به حال همکاری بین اسپایدی و گرین گابلین (نورمن ازبورن) انجام شده؟


تا جاییکه من میدونم هیچ گونه team-up ای بین مرد عنکبوتی و نورمن ازبورن نبوده که اینم در نوع خودش منحصر به فرده. البته تو یکی از شماره های marvel knights spider-man، مرد عنکبوتی مجبور میشه بنا به دلیلی خاص نورمن رو از زندان ازاد کنه . بیشتر از این توضیح نمیدم چون قراره این شماره ترجمه بشه در اینده و نمیخواتم اسپویل بشید!
+1 #18 mtm 1393-09-01 19:40
به نقل از mirabilis:
ولی انصافا گرین گابلین به هزارتا کارنیج میرزه ، کارنیج عین یه حیوون وحشی میمونه که بین داستان های اسپایدی رها شده ، داره خون و خون ریزی میکنه و انسان های بی گناه رو میکشه و لذت میبره !!


بله متاسفانه کارنیج سمبل ویلن هایی هست که فقط ظاهر و قیافه خفن دارن ولی شخصیت شون تو خالیه. ولی لامصب خیلی طرفدار داره (به خصوص بین بچه ها!)
+1 #19 mtm 1393-09-01 19:57
یه سوال ...
کی قسمت 8 سریال گاتام رو دیده؟
+2 #20 A god name sparkles 1393-09-01 20:29
#19
آقاي ترابي من ديدم ، قسمت خوبيه ولي اگه ميخواين يه قسمت شاهكار رو ببينيد ، قسمت ٩ رو ببينيد ، كه بروس و سلينا با هم آشنا ميشن و…
يه چيزي هم بگم كه عمو مختار هم مثل قبلاً ناراحت نشه ، راستش من با مادربزرگم كه خيلي اهل سريال هست داشتم حرف ميزدم ، بعد رفتم سراغ سريال هاي كميك بوكي كه تازگي خيلي خوشش اومده ، و وقتي باهاش راجع به Daredevil حرف زدم و origin ش رو براش تعريف كردم ، خيلي خوشش اومد و گذاشت كنار برنامه سريالاش… :-)
+2 #21 mtm 1393-09-01 20:35
#20:

اوکی
من قسمت 9 رو هم دارم میبینم

منتهی یه چیزی تو قسمت 8 به نظرت به شدت off نیست؟

یعنی من از وقتی دیدمش مخم داره سوت میکشه
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

منظورم اونجایی هستش که بروس به خاطر اون پسره که بهش توهین کرده، باهاش درگیر فیزیکی پسدا میکنه. بعد الفرد بروس رو میبره جلوی در خونه اون پسره و به بروس میگه " بزنش"!!!!

بعد بروس به شکل بسیار خشنی با مشت میزنه تو صورت اون پسره و صورتش رو خونین و مالین میکنه!!!!

اخرش هم به الفرد میگه که از زدن او پسره حس خوبی پیدا کرده

:eek:

واقعا حالم بهم خورد. این چه شخصیت پردازی اشغالیه؟

یعنی الفرد اینجوری بروس رو تربیت میکنه که بره جلوی در خونه هم کلاسیش و با مشت بزنه تو صورتش و ازش انتقام بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
+2 #22 The Assassin 1393-09-01 20:59
ممنون از مقاله خوبتون
به نظرم اتحاد بتمن و جوکر خیلی عجیبه اصا نمیتونم تجسمش کنم اما اسپایدی و ونوم باحاله
+2 #23 A god name sparkles 1393-09-01 21:13
به شما حق ميدم ، واقعاً آلفرد نبايد اينجوري با حالت امر به بروس ميگفت "بزنش!" حتماً متوجه شديد اسم اون پسره تامي بود…
من فكر ميكنم اينجا ميخواستن اون مشت معروف "تامي اليوت" يا همون "هاش" رو به بروس وين نشون بدن كه البته اينجا برعكس بود
حتماً متوجه شديد كدوم مشت رو ميگم ، همون مشتي كه تو بيمارستان بروس ميخوره ، البته اين مشتي كه تو سريال بود در مقابل مشت توي كميك batman:hush نوازش بود ، ولي قبول دارم حركت خوبي نزدند
حالا شما قسمت ٩ رو ببينيد ، مطمئنم نظرتون راجع به شخصيت بروس عوض ميشه ;-)
+2 #24 mtm 1393-09-01 21:25
#23:

قسمت 9 رو هم دیدم . قسمت بهتری بود
کلا این سریال گاتام سریال خوبیه
ولی هر چی از نظر شخصیت های منفی خوب کار کردن عوضش بروس و الفرد رو بد به تصویر کشیدن

یعنی من هر دفعه اسوالد و نیگما رو میبینم کیف میکنم ولی بروس و الفرد؟ ....

در ضمن این rating این سریال چیه؟ یعنی برای چه دسته ای از مخاطبین مناسبه؟ چون بعضا یه چیزایی توش هست که ادم تعجب میکنه (مثل اون چیزی که اخر قسمت 9 دیدیم :-* ) فکر نکنم برای شما نوجوان ها مناسب باشه ...
+1 #25 superfrank 1393-09-01 21:25
دستتون درد نکنه آقای ترابی بخاطر این مقاله زیبا و در حین حال عجیب ممنون
#21 من قسمت هشتم رو دیدم چندان بد نبود ولی واقعا این صحنه ای که آقای ترابی بهش اشاره کردن واقعا رو اعصابه آدم رژه میره .
شخصیت پردازی آلفرد سه گانه نولان کجا و آلفرد سریال گاتهام کجا
اما واقعا جذابیتی که سریال فلش برام داشته رو هیچ سریال دیگه ای نداشته
+2 #26 The Rock 1393-09-01 22:02
مرسی دستتون درد نکنه آقای ترابی خسته نباشید ;-)
خیلی مقاله خوبی بود و به قول بچه ها مقاله ی عجیبی بود :eek:
ولی از همه عجیب تر برای من شماره های 5 و 6و 2 و به خصوص شماره 1 بود. :eek:
من اصلا فکرش رو هم نمیکردم کاپ و رد اسکال با هم متحد شده باشن :o
+3 #27 mtm 1393-09-01 22:15
دوستان خواهشا سایت رو ترک نکنید چون ما امشب ترجمه کمیک شماره 9 امیزینگ اسپایدرمن را هم خواهیم داشت که به نظرم یکی از بهترین کمیک های چند وقت اخیر مرد عنکبوتیه ...
+2 #28 The Rock 1393-09-01 22:18
آقای ترابی میشه بگید شما کدوم یکی از این داستان ها رو بیشتردوست دارید؟کدومشون براتون عجیب تر بوده؟
داستانی رو دوست دارید که از این لیست خارج باشه؟
+3 #29 mtm 1393-09-01 22:36
#28:

من همسن شما ها که بودم از ایده اتحاد مرد عنکبوتی و ونوم خیلی خوشم میومد. بلاخره ونوم شخصیت محبوبی بود تو دهه 90 و دیدن اون کنار اسپایدرمن خیلی جالب بود
ولی الان دیگه داستانش برای جذابیت خاصی نداره

کلا از اون کمیک هایی که مارک وید برای کاپیتان امریکا نوشت خیلی خوشم میاد. این قضیه همکاری با رد اسکال هم خیلی fun بود

age of apocalypse هم کمیک باحال و fun ای بود. هر چند بعضی قسمت هاش بیخود بود ولی در کل ایده جالبی داشت

ولی قطعا از همه بهتر اون کمیک دکتر استرنج و دکتر دووم هستش. من کلا از ایده رفتن به جهنم برای انجام یه ماموریت خیلی خوشم میاد! این کمیک البته نه فقط ایده جالب بلکه اجرای خیلی خوبی هم داره و انصافا دکتر دووم رو عالی به تصویر میکشه. من ازطراحی هاشم خوشم چون توسط مایک مینولا انجام شده. مینولا جون میده برای چنین فضاهایی. حتما میدونی که میونلا خالق شخصیت hellboy هم هست
+3 #30 mtm 1393-09-01 22:41
راستش اون داستان های بتمن و جوکر و یا سوپرمن با لوثر خیلی عمق ندارن. به نظرم فقط برای این تو لیست هستن که اولین team up بتمن و سوپرمن با دشمنای شماره یکشون به حساب میان
+4 #31 A god name sparkles 1393-09-01 22:45
#23 آقاي ترابي شما درست ميگيد ، البته من دارم ميرم تو ١٧ سال
ولي بعضي بچه هاي دور و بر ١٤-١٥ سال رو ميبينم كه دارن اين سريال رو فقط به خاطر اينجور صحنه ها ميبينن
من كه خودم خجالت ميكشم جلوي بزرگتر ببينم ولي كلاً بچه هاي اين دوره و زمونه… :-*
+2 #32 The Rock 1393-09-01 22:48
مرسی استاد بابت پاسختون

من نمیدونم چرا ولی از این داستان دکتر استرنج و دووم خیلی خوشم اومده.به نظرم خیلی داستان قشنگیه.حتما باید جالب باشه.
+2 #33 M. goblin 1393-09-01 22:53
#27
اقای ترابی اون coming very soon چی شد پس!!!؟؟؟!!!! :-* :-* :-*
+2 #34 M. goblin 1393-09-01 22:55
#31
اقا اصن حرفشم زشته!!!
قسمت 5 مامورانش شیلد هم داره که دیگه........چه عرض کنم!! :-*
+1 #35 mtm 1393-09-01 23:01
حالا اینا زیاد اشکالی نداره ولی تو رو خدا game of thrones رو تا وقتی 25 سالتون نشده نبینید! من خودم خجالت میکشم جلوی همسرم ببینمش. جدی میگم
+2 #36 mtm 1393-09-01 23:03
به نقل از M. goblin:
#27
اقای ترابی اون coming very soon چی شد پس!!!؟؟؟!!!! :-* :-* :-*


والا چی بگم ... اقا رضاست دیگه . خیلی تو کارش وسواس داره! واسه همینه که کارش بیسته
ولی همتون باید قول بدید ولی کمیک رو خوندید براش نقد بنویسید ها !

من فردا و پس فردا میرم قم اجلاس بین المللی تکفیری ها (البته فقط برای ترجمه همزمان !!!)

دوست دارم برگشتم ببینم بحثا داغ داغه!
+2 #37 mtm 1393-09-01 23:07
اومدش! برید بخونید حال کنید ;-)
+2 #38 spiderman carnage 1393-09-05 17:40
:o کاپ با رد اسکال :o
+1 #39 spidey 4ever 1393-09-06 18:56
این مقاله جذاب بازم نشون میده و ثابت میکنه که تو دنیای کمیک همه چیز امکان پذیره :-)
#40 ADC 1394-11-09 13:45
تازه همون طور که میدونید یک کمیک جدید به نام بتمن اروپا اومده ( و هنوز هم داره ادامه پیدا میکنه ) که توی این کمیک هم باری دیگر شاهد اتحاد بتمن و جوکر هستیم .
#41 super sushi 1394-11-09 13:46
مقاله ی جالبی بود . راستی یک سوال کسی میدونه رمز استن لی در لگو مارول چیه؟؟؟؟؟ :lol:

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید