چرا "مردان ایكس: روزهای آینده و گذشته" یكی از بهترین فیلم های كميك بوكی است؟

فیلم مردان ایكس روزهای آینده و گذشته

در این مقاله متوجه خواهید شد كه برایان سینگر  چطور با انجام  تغییراتی فیلمی ممتاز از "مردان ایكس روزهای گذشته و آینده" (X-men: Days of Future Past) ساخت ...

مقدمه: اگر خبر ندارید که فیلم های سینمایی ابرقهرمانی در حال حاضر چقدر مهم شده اند ، پس حتما مانند اصحاب کهف سالها در یک غار خواب بودید !! فیلمهای ابرقهرمانی سالهاست که درحال جولان دادن در جداول فروش هفتگی هستند و بنظر نمیرسد که به این زودی متوقف شوند . ولی این فیلم ها چقدر به منبع الهامشان وفادار بوده اند ؟ همانطور که میدانید ایده فیلم های ابرقهرمانی از کمیک بوک ها سرچشمه میگیرد و هواداران ابرقهرمانان دوست دارن تا به درستی از کتاب ها الهام گرفته شود . اما مرز بین الهام گرفتن و استفاده کامل از کتاب چیست ؟

جدیدترین فیلم از مجموعه "مردان ایكس" تحت عنوان "مردان ایكس: روزهای آینده و گذشته"  یا  X-Men: Days of Future Past (كه میتوان آن را "روزهای آینده سپری شده" هم ترجمه كرد)  با این چالش رو به رو بود . این فیلم بخاطر اینکه نامش دقیقا هم نام با یکی از داستان های X-Men بود قابل توجه است . البته فیلم های دیگر هم از داستان های کلاسیک X-Men مانند "حماسه فونیكس سیاه"  (The Dark Phoenix Saga)و God Loves Man Kills الهام گرفته اند ، ولی آنها بیشتر از آن فقط یک فیلم X-Men بودند . با این وجود ، جدیدترین فیلمی كه امسال از روی مردان ایكس ساخته شد و با استقبال چشمگیری هم روبر گشت دقیقا داستانی را كه در شماره های 141 و 142 كمیك  The Uncanny X-Men  چاپ شده بود را بازگو کرد (ميتوانيد این كميك را اینجا دانلود كنید)

شماره های 141 و 142 كمیك  The Uncanny X-Men

در داستان اصلی ، میستیک یک انجمن برادری جهش یافته های شیطانی جدید تاسیس می کند تا با استفاده از آن سناتور رابرت کلی ، کسی که یک کمپین برای استخدام جهش یافته ها برای دولت راه اندازی کرده بود ، را به قتل برساند . اما این قتل به جای اینکه اوضاع را بهتر کند ، باعث سرخوردگی مردم از جهش یافتگان شد و باعث شد در آینده جهش یافته ها را در کمپ هایی تحت نظارت ربات هایی به نام سنتینل زندانی کنند . کیتی پراید به گذشته سفر میکند و به مردان ایکس در رابطه با آینده هشدار می دهد و میخواهد که از وقوعش جلوگیری کنند .

ميستيك - مردان ايكس

اوضاع در فیلم تا حدودی متفاوت است . میستیک انجمن برادری ندارد ، و سعی دارد که بولیوار تراسک را بکشد . بولیوار استارک به جای سناتور کلی کسی بود که سنتینل ها را طراحی کرد . البته هیچ صحبتی از استخدام جهش یافته ها توسط دولت نشده بود ( چون در فیلم اول به این موضوع اشاره شده بود ) ، و به جای کیتی ، این ولورین بود که به گذشته سفر کرد تا همه را نجات دهد . البته وقتی که میخواهیم بگوییم نجات پیدا کردند ، نمیتوانیم حرفی از تیم مردان ایکس بزنیم و اینکه مگنتو در قضیه دخالت میکند ، با وجود اینکه هیچ نقشی هم در کمیک نداشت .

مگنتو - مردان ايكس

 و همه ی این تغییرات باعث شدند تا فیلم X-Men: Days of Future Past یکی از بهترین مثال های اقتباس از یه داستان کمیک بوک است .

البته همیشه هواداران به جزئیات توجه میکنند . بعنوان مثال : لباس این شخصیت به رنگ درستی هستش ؟ چرا این شخصیت عضوی از این تمیه ، در صورتی که باید یکی دیگه عضوش باشه ؟ چرا موهاش قرمزه ، یا چشماش آبیه ؟ چرا ظاهر روبات های سنتیل تو فیلم با كمیك فرق داره؟ و ... ولی این مسائل اهمیت خاصی ندارن . افرادی به اینجور مسائل دقت میکنن که فقط به ظاهر قضیه توجه میکنند و کاری به روح و هدف اصلی داستان ندارند .

سنتينل دشمن ايكس من

هدف اصلی Days of Future Past ، از همان وقتی که در سال 1981 عرضه شد و همه آن را خواندند ، آوردن یک جو تاریک و ناامید ، و همینطور یک داستان درباره سفرهای زمانی به کمیک ها بود .

نسخه سینمایی نیز همین کار را برای فیلم های ابرقهرمانی دیگر کرد . ما قبلا تیم شدن قهرمان ها را دیده بودیم ، قبلا ضد قهرمان ها را دیده بودیم ، قبلا درام نوجوانان را دیده بودیم ، و همینطور قدرت های تخیلی را قبلا دیده بودیم . ولی Days of Future Past همان روح آخرالزمانی و علمی تخیلی داستان اصلی را به دنیای سینما آورد و آن را تبدیل به یک فیلم ویژه کرد . این کاری است که یک فیلم اقتباسی باید انجام دهد : ببینید نقطه قوت داستان اصلی چیست ، و آن را قوت ببخشید و به آن المان های سینمایی اضافه کنید .

فيلم هاي اخرالزماني

هیچ انجمن برادری در فیلم نبود ، چونکه هیچ تغییری در داستان به وجود نمی آورد . حتی در کمیک ها هم این گروه صرفا برای بوجود آوردن صحنه های مبارزه در داستان بودند . اینکه کیتی پراید به عنوان کسی باشد که سفر زمانی انجام می دهد برای محبوب شدن شخصیتش نیاز بود ، ولی در دنیای فیلم زیاد منطقی بنظر نمیرسید . بوجود آوردن این تغییرات فقط باعث قوی تر شدن فیلم شدند .

كيتي پرايد - ولورين

و فراتر از آن ، شخصیت های دنیای کمیک ساخته شدند ، بازسازی شدند ، و طبق پایه ی مشخصی تغییر پیدا کردند . مردان ایکس در دوره خالقان خلاق خود یعنی «كریس كلرمانت» و «جان بیرن»  تفاوت های زیادی با مردان ایکس در زمان حال دارند ، چه از نظر شخصیتی و چه از نظر ظاهری . چرا نباید فیلم سازان هم مثل نویسندگان و طراحان از چنین حقی برخوردار باشند و برداشت سینمایی قهرمانان را به تصویر بکشند ؟

ايكس من

کوئیک سیلور ( یک شخصیت دیگر که در نسخه اصلی داستان حضور نداشت ) بهترین مثال برای این موضوع است . اولین باری  که طرح های اولیه ی او منتشر شدند ، هواداران به هیچ وجه راضی نبودند و آن را مزحک میدانستند و میگفتند که هیچ شباهتی به کمیک هایش ندارد . اما وقتی از کسانی که فیلم را دیده بودند و داشتند سینما را ترک میکردند درباره بهترین بخش های فیلم میپرسیدیم ، همه آنها عاشق کوئیک سیلور شده بودند . دلیل این امر این بود که دست برایان سینگر باز بود تا برداشت شخصی خودش از کوئیک سیلور را به گونه ای به تصویر بکشد که همواره به منبع خود نیز وفادار باشد.

كوييك سيلور - رمدان ايكس

یادتان باشد که عالم فیلم کاملا با کمیک متفاوت است . همه ما میخواهیم که شخصیت های مورد علاقه مان را بر روی پرده نقره ای ببینیم ، اما اینکه بخواهیم یک شخصیت را کاملا کپی برداری کنیم همیشه کار درستی نیست .

X-Men: Days of Future Past یکی از بهترین اقتباس هاییست که همه ی ما تابحال دیده ایم ، و تغییراتی که در آن رخ داده جزو از حیاتی ترین مسائل در  موفقیت فیلم است .

 

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

All rights reserved © Spidey.ir 2014

    (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

10 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما

لينك دانلود كميك x-men days of future past

مرد عنکبوتی جای ولورین را میگیرد!

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول

معرفي ولورين

مرد عنكبوتی در فیلم "مردان ایكس"! + لینك دانلود ویدئو

كمیك برتر «ولورین» ترجمه شد! + لینك دانلود

«ولورین» در فیلم "مرد عنكبوتی"؟!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 superfrank 1393-08-03 13:39
ممنون آقای شیرزاده ;-)
+4 #2 R-SPIDEY 1393-08-03 14:28
به به
بسیار مقاله خوب و عالی بود
کارت درسته مستر شیرزاده ;-)
حالا یه سوال
با توجه به اینکه در کمیک ها کیتی پراید به گذشته سفر کرد ولورین توی اون دو کمیک ( 141 ،142 ) چیکاره بود؟
+2 #3 Kane Parker.C 1393-08-03 15:01
خیلی مقاله خوب و جالبی بود.ممنون.واقعا یکی از بهترین فیلم های کمیک بوکی جهان ه.شخصیت پردازی شخصیت ها در فیلم واقعا عالیه.به طور مثال پروفسور X آینده و گذشته واقعا خیلی باهم فرق میکنن.مگنتو همونیه که بود.ولورین هم که فقط خودشه و سیگارش.اون قسمتی که تازه به گذشته میاد واقعا جالبه...... B-)
کوکویک سیلور هم خیلی شخصیت خنده داریه.هنک هم واقعا جالبه که هنوز پیش پروفسوره و ازش مراقبت میکنه..........
ای کاش یه ذره بیشتر الکس سامر تو فیلم حضور داشت.........
میستیک هم که فقط در حال سفر ه.................
دیده بانهای آینده رو واقعا جالب و تماشایی درست کردن......
جالبه که اما فراست،بنشی،ازیز یل و آنجل همه کشته شدن......
دست برایان سینگر درد نکنه با فیلمش،این فیلم.........
.
.
.
.
.
Wait For It
.
.
.
.
.فـــــــــــــــــوقـــــــــــــ الــــــــعــــ ـــادهـــــــ است.:-D
+2 #4 amir-spider 1393-08-03 15:22
عالی بود من که خیلی از فیلم خوشم اومد یه سوال این فیلم وولورین 2013 قشنگ هستش
+2 #5 New Goblin 1393-08-03 15:42
یه سوال پروفسور اگزاویر که تو last stand مرد،دیگه زنده نشد؟؟
+2 #6 sobhani 1393-08-03 15:51
خیلی ممنون، واقعاً مقاله جالبی بود.
+2 #7 Bad joke 1393-08-03 16:16
این فیلم عالی بود ولی بی ایرادم نیست یکم اکشنش میتونست بهتر باشه
فیلم الکی خودش را تو دهه 70 گیر انداخته هم خرج الکی داره هم بیننده های جوون را با فضا نا معنوس میکنه ولی برایان سینگر با طراحی فشن وار لباس ها و اینا فیلم را وارد سطح بالا تری کرد
تم نژاد پرستی فیلم هم کلا فاصله میندازه بین فیلم و دیگر ابر قهرمانها
ولی قطعا تو اکشن ها میتونستن بهتر قدرتای قهرمانها را به رخ بکشن بخصوص تو اینده
ولی بعدا مسائل ونکاتی که تو فیلم دیدم را میگم
+2 #8 Soheil spidey 1393-08-03 16:55
خیلی ممنون آقای شیرزاده. ;-)
حال کردم با این مقالتون. :-)
دستتون درد نکنه.
+2 #9 SLH Hero 1393-08-03 17:33
واقعاً مقاله عالی ای بود.

پس من بالاخره برم ببینمش؟ :-*
+2 #10 basir 1393-08-03 19:38
به نقل از amir-spider:
عالی بود من که خیلی از فیلم خوشم اومد یه سوال این فیلم وولورین 2013 قشنگ هستش

فیلمش خیلی عالیه اینم لینکش:
dl.mcvip.in/.../...
+2 #11 mehrider2099 1393-08-03 21:36
یه سوال ما شخصیتی به اسم watchman داریم؟
+1 #12 mtm 1393-08-03 21:57
به نقل از R-SPIDEY:
حالا یه سوال
با توجه به اینکه در کمیک ها کیتی پراید به گذشته سفر کرد ولورین توی اون دو کمیک ( 141 ،142 ) چیکاره بود؟


همونطور که تو مقاله "75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت چهارم" اشاره شد ، ولورین تو اون کمیک در آینده بر علیه سنتینل ها میجنگید و و در لحظه ای فراموش نشدنی توسط یکی از آنها جز قاله گردید!
(دیکته "جز قاله" رو درست نوشتم؟!)
+2 #13 mtm 1393-08-03 21:58
به نقل از New Goblin:
یه سوال پروفسور اگزاویر که تو last stand مرد،دیگه زنده نشد؟؟


تو این فیلم هست
زنده شده
کلا "برایان سینگر" گندکاری های last stand رو خیلی جالب اصلاح کرد
+1 #14 mtm 1393-08-03 22:00
به نقل از mehrider2099:
یه سوال ما شخصیتی به اسم watchman داریم؟


فکر کنم منظورت کمیک تحسین شده الن مور یعنی watchmen هستش که یه فیلم هم از روش ساخته شد
+2 #15 mtm 1393-08-03 22:01
من خودم خیلی از فیلم days of future past خوشم اومد

نظرات زیادی هم دارم که سر فرصت درج میکنم ...
+2 #16 New Goblin 1393-08-03 22:59
آقای ترابی من الان سه فیلم x-men x-men 2 x-men last stand
رو دیدم برای فهمیدن وقایع این فیلم(Days Of Future Past) باید دیگه کدوم فیلما رو ببینم؟؟؟

از عمو پرسیدم گفت این سه تا رو که دیدی به علاوه first class ببین بعد هم روزای آینده و گذشته!

در ضمن گفت که فیلمای وولورین هم ربط چندانی به داستان اصلی سری ندارن!
+2 #17 Bad joke 1393-08-03 23:38
با سلام نکاتی که تو فیلم به نظرم میاد میگم
بزرگترین تفاوت فیلم با کمیک شخصیت میستیکه این شخصیت که دنیای کمیک یه شخصیت خبیث درجه دو بود که قدرت فوق العادش همیشه نویسندگان را مجاب میکرد تو داستان جاش بدن تا تغییرات عجیب تو داستان بدن
ولی انتخاب بازیگری که اتفاق افتاد وشخصیتی که برایان سینگر که تو دوتا فیلم اول ایکس من شکل داد او را نماد شخصیت فمنیست مستقل قدرتمند شکل داد و نابود کردنش تو فیلم سوم کمال نا آگاهی کارگردان را نشان میداد
حال این سری جدید کل بازیگران را جوان کرد و نامی جدید و جویای نام به اسم جنیفر لارنس را وارد فیلم کرد این بازیگر یک نامزدی اسکار داشت در فیلمی نچندان پرفروش ولی تا وقتی فیلم اکران شه اون به یکی از مهم ترین بازیگران تبدیل شده و همه او را مهم ترین بازیگر زن میشناسند برای همین دیگه تهیه کننده ها نه میتوانستند ونه میخواستم این شخصیت را کوچک و منفی بسازند
شخصیت میستیک تو فیلم جدید نه پادو مگنتوست و نه شخصیت منفی بی دلیل او یک زن زیبا مستقل و از همه مهمتر با انگیزه ترین و ثابت قدم ترین است و همه شخصیت های مرد هم عاشق اویند هم ازش میترسند وهمیشه از او رو دست میخورند او هم شخصیت خود را شکل میدهد وهم شخصیت های دیگر را شکل میدهد
صحنه نبرد آخر ونحوه تصمیم گیری او عالیست و صحنه عجیب آخر هم شک عجیبی ایجاد کرد
ولی بدون شک این شخصیت زن بهترین وکامل ترین شخصیت زن دنیای کامیک در سالهای اخیر است او هیچ نقطه تاریکی در گذشته ندارد ولی همیشه تصمیماتش منطقی ولی اعجاب آوره اگر فیلم first class فیلم مگنتوست و فیلم دوم فیلم ولویرین و فیلم اول فیلم rogueصد در صد فیلم روزهای گذشته آینده فیلم میستیک است
حال سوال پیش میاد چطور این میستیک مستقل به شاگرد اپوکالیپس تبدیل میشود؟ یا اصلا میشود؟
+2 #18 Bad joke 1393-08-03 23:44
نقطه قوت دیگه فیلم انسجام باهمه فیلماست تمام بازیگران را بر میگردونه
تو نبردا تمام قدرتهای شخصیت ها را به رخ میکشه روباتهای آینده در نبرد آخر شباهت های زیادی با جهش یافته هایی سایکلاپس -ثینک-لیدی دداستروک-امافرا ست وچند تا شخصیت دیگه اشاره میکنه وبرای تماشگران و طرفداران قدیمی عالیست
مرگهای میوتنت ها به خصوص استورم ب یاد ماندنی هستش ولی کاش توی نبرد اول حداقل مرگ ولویرین را هم میگذاشتند
+3 #19 mtm 1393-08-03 23:55
#16:
مختار درست گفته

الان دیگه اماده دیدن این فیلم هستی ;-)
+2 #20 Bad joke 1393-08-03 23:57
نقاط ضعفی هم فیلم داره (از نظر من)
فیلم انقدر موارد برای نشان دادن داره که خیلی از موارد حتی ماندگار را حذف کرده تمام صحنه های روگ را حذف کردن لحظه ای عاشقانه بین ولویرین و استورم حذف شده
نبردهای آینده تماما در تاریکیست که شاید منطقی باشد ولی فضاهای بسته اکثر درگیری ها و نحوه ساخت آنها با فیلم های روز یکم ساده بود خیلی حساسیت ایجاد نمیکرد
سنتینل های آینده با اینکه ایده جالب و عالی دارند ولی طراحی لاغر و بی ابهتی برایشان در نظر گرفته شده و اون حس ترسی که باید داشته باشن را نداره زیادی معمولی به نظر میان
توی نبردهای اخر میوتنت های باقی مانده حتی نمیتونن یک روبات را نابود کنن واین سوال ایجاد میشه اینا پس چطوری دووم اوردن
این ایراد فیلم نیست ولی موضوعی هستش که دست فیلم را بسته فیلم 40 سال پیش اتفاق میفته همه چی قدیمی به نظر میاد و قدرت اکشن فیلم را به مقدار زیادی گرفته وهزینه زیادی برای لوکیشن ولباس دست فیلم میزاره برای همینه که استدیو میخاد اخر زمان اخرین فیلم این سه گانه باشه و همین طور نمیتونه با فیلم چهار شگفت انگیز ارتباط برقرار کنه


و نکته ای که اخر میگم استدیو فاکسه استدیو فاکس به باز گذاشتن دست فیلم سازان معروفه(چند سال پیش برعکسش صادق بود) واین عامل باعث میشه که ایکس من این طور دست شخص با شعوری اوج بگیره و فیلم چهار شگفت انگیزم مورد نفرت طرفداران باشه
+3 #21 ELEGANT 1393-08-04 11:31
به نقل از New Goblin:
یه سوال پروفسور اگزاویر که تو last stand مرد،دیگه زنده نشد؟؟

آخر Wolverine 2013 مگنتو و پرفسور میان سراغ ولوورین اونم تعجب میکنه میگه چطور ممکنه ؟
پرفسور هم میگه قبلا بهت گفتم , فکر کردی فقط خودت استعدادهای خاص داری ؟
فکر کنم منظورش Healing Factor باشه !!
+3 #22 ELEGANT 1393-08-04 11:35
به نقل از New Goblin:
آقای ترابی من الان سه فیلم x-men x-men 2 x-men last stand
رو دیدم برای فهمیدن وقایع این فیلم(Days Of Future Past) باید دیگه کدوم فیلما رو ببینم؟؟؟

از عمو پرسیدم گفت این سه تا رو که دیدی به علاوه first class ببین بعد هم روزای آینده و گذشته!

در ضمن گفت که فیلمای وولورین هم ربط چندانی به داستان اصلی سری ندارن!

اگه میخوای تو جریان کل داستان قرار بگیری که خب از X-Men و X2 و Last Stand ببینی بهتره , اوریجین ولورین و فیلم اختصاصی ولورین به غیر از صحنه اخر که یه اشاره به صنایع تراسک میکنه و بعدم مگنتو و پرفسور میان پیشش هیچ اشاره ای به این فیلم نداره !
First Class هم بهتره ببینی تا شخصیت های قدیمی رو بهتر بشناسی , در کل دیدن First Class رو قبل این فیلم بیشتر بهت پیشنهاد میکنم
+2 #23 ELEGANT 1393-08-04 11:45
فیلم خیلی خوبه , واقعا ازش خوشم اومد
دوستان نکات درباره فیلم رو بخوبی گفتن دیگه به نظرم منم بخوام دوباره بگم که زیاده گوییه :دی
ارتباط خیلی قوی ای با قسمت قبلش داره و اگه همین ارتباط با قسمت بعد هم حفظ بشه یکی از سه گانه های فوق العاده تاریخ سینما میشه
فقط رو شخصیت کوئیک سیلور یکم شک دارم , چون الان یه جورایی وضعیت تو یونیورس مارول میریزه به هم ! جایی خوندم تایید شده که کوئیک سیلور تو اپوکالیپس هم حضور داره ! از اینطرف تو اونجرز هم هست ! حق کپی رایتش الان دست کیه ؟ :|
و با رابطه شکرآب فاکس و مارول که حتی مارول داره چهارشگفت انگیزش رو کنسل میکنه , حس میکنم فاکس میخواد با مارول لج بازی کنه :))
فقط انشالله اپوکالیپس پر زرق و برق تر و قوی تر از این فیلم باشه
تشکر
از این مقاله های بیشتر تو سایت کار کنید , فضای سایت رو گسترده تر میکنه
+2 #24 پرشین اسپایدی 1393-08-04 13:27
#23 دوست عزیز طبق چیز هایی که تا به حال شنیدیم شخصیت کوئیک سیلوری که در اونجرز داریم نه قراره به این اسم شناخته بشه نه طبق اریجینی که ما میدونیم شکل گرفته باشه!
احتمالا کوئیک سیلور و اسکارلت در اونجرز تحت آزمایشات هایدرا به این شکل در اومدن و چنین قدرت هایی رو دارند!

علاوه بر این در فیلم ایکس-من هم اسمی از کوئیک سیلور نیومد و فقط یه اشاره زیر پوستی به رابطش با مگنتو کرد!

با این حال لج و لجبازی های مارول و فاکس میتونه جدال جالبی رو سر این شخصیت به وجود بیاره! :)
+3 #25 Bad joke 1393-08-04 14:55
#23
دوستان توجه کنن دو تا شخصیت کوییک سیلور تو دو فیلم اونجرز و ایکس من اصلا به هم ارتباطی نخواهند داشت
اولین فیلم نامه که برای ایکس من نوشته شده بود قصد برایان استفاده از بلدوزر بود ولی با معرفی کوییک سیلور در اونجرز برای اینکه فاکس بعدها بتونه از این شخصیت ها بهره ببره کوییک سیلور را جایگزین کرد که واقعا توفیق اجباری شد
کلا قرار بود اشاره ای هم به اسکارلت ویچ بشه و دیالوگ داشته باشه که از نسخه اصلی حذف شد ولی احتمال داره چون فیلم اپو کالیپس 10 سال بعد اتفاق میفته اسکارلت تو فیلم باشه
از اگهی های جذب بازیگر مشخصه فیلم یه بازیگر پسر جوون و سه تا دختر میخاد که پسره که مشخصه سایکلوپس و دخترا حتما جین و استورم هستن سومی مشخص نیست
از اخر فیلم هم مگنتو انجمن برادری خواهد داشت واحتمالا بعضی از جهش یافته ها تو اون گروهن
+2 #26 Farzan003 1393-08-04 15:15
ببخشید.یکی از دوستان زاجع به watcmen پرسید که سوال من هم هست.اگه ممکنه یکم توضیح بدید.
+2 #27 Victor 1393-08-05 19:25
محافظان کهکشان توانست در فروش از صد مردان ایکس بگذرد
کی تصور میکرد که چندتا از کارکترهای ناشناخته ی مارول بتواند بالاتر از اسایدرمن،مردان ایکس و کاپیتان آمریکا قرار بگیرد؟
محافظان کهکشان در همان هفته ی اول اکران خود در ایتالیا 3.4 میلیون فروش کردند و مجموع فروش جهانی خود را به 752.6 رساندند
محافظان کهکشان سومین فیلم پرفروش در سال 2014 بعد از تبدیل شوندگان و خبیث است با این حال میتواند با فروش هفته ی بعد به خبیث 757.4 میلیونی برسد
اینم از مردان ایکس که بهترین فیلم مردان ایکس بود
+3 #28 mtm 1393-08-05 19:32
#27:

افرین! براوو!
واقعا حقشه

نشون میده هنوزم شخصیت پردازی دقیق ، داستان سرایی مطلوب و غنای شخصیتی میتونه تضمین کننده موفقیت یاشه

در ضمن مارول و دیزنی 26 دلار از این 757.4 میلیون دلار رو به من و دوستم مدیون هستن!!!

:lol:

تازه بعدشم رفتیم رستوران پایین سینما مک دونالد خوردیم. نمیدونم اونم حسابه یا نه؟! :D
+2 #29 mtm 1393-08-05 19:33
به نقل از Farzan003:
ببخشید.یکی از دوستان زاجع به watcmen پرسید که سوال من هم هست.اگه ممکنه یکم توضیح بدید.


حسن جون یه توضیحی بده لطفا. من حالشو ندارم ...
+2 #30 Bad joke 1393-08-05 20:19
واچمن مجموعه کامیک بوکی هستش که د سی کامیکس در سالهای86 و 87 نوشته شده ویکی از تحسین شده ترین کمیک ها حتی در خارج از دنیای کمیک هستش کهالن مور نویسنده این اثار هستش و حس وحال دوران خود جامعه امریکا را بدون پرده و تعارف معرفی کرده داستان داستان گروهی ابرقهرمان را میگه که هم داستانهاش درون تاریخ معاصر امریکای واقعی روایت میشه و کلی هجو و اعتراض درون خودش جا داده
گروه را اینا تشکیل دادن
رورشاک همون که ماسک میزنه و خیلی خشنه او را از کاراکتر question نوشته استیو دیتکو الهام گرفتن او به عدالت معتقده و از هیچ کاری ابایی نداره
کمدین همون که اول فیلم مرد یه کهنه سربازه و منبع الهامش نیک فیوری هستش شخصیتی هستش که یه جورایی همه شخصیت ها را به هم گره میزنه
دکتر منهتن همون شخصیت آبی که از کاپیتان اتم الهام گرفته شده یه ابرقهرمان که قدرتهایی خداگونه داره و یه جورایی خودش را از همه برتر میدونه(کلا شخصیت مثبت و منفی تو دنیا نداریم تمام شخصیت ها خاکستری و غیر قابل اعتمادن)مدل اخلاقش از کاپیتان اسپاک همون گوش درازه از استارترک الهام گرفته شده
niteowl بتمن این دنیاست که یه جورایی مثبت ترین شخصیت کمیکه
Ozymandias همون ادم بده داستان بود او انسان سریعی هستش و از همه مهمتر باهوش ترین انسانه این شخصیت را از ابرقهرمانی گمنام از دوران طلایی دی سی الهام گرفته اسمش تاندربولت هستش
و شخصیت دختره که اسمشSilk Spectre هستش که در واقع این لقب را از مادر ابرقهرمانش به ارث برده واز چند ابرقهرمان زن دنیای دی سی شکل گرفته


در کل واچمن یه کمیک خاص و استثنایی ات که بیشتر اشارات و مباهثش امریکاییست و به صورت بی پرده زشتی های دنیا را به رخ میکشه تم به شدت بزرگسالانه کمیک اونا برای خوندن اکثر بچه ها توصیه نمیکنم(این خودش تبلیغه)
ولی اثری که از دنیای کامیک بوک در سالهایی که این اثار ان سخیف شمرده میشدن جز 100 رمان برتر انگلیسی تمام دوران قرار بگیره همیشه قابل اعتنا خواهد بود
#31 mehrider2099 1393-08-05 22:05
به نقل از Bad joke:
واچمن مجموعه کامیک بوکی هستش که د سی کامیکس در سالهای86 و 87 نوشته شده ویکی از تحسین شده ترین کمیک ها حتی در خارج از دنیای کمیک هستش کهالن مور نویسنده این اثار هستش و حس وحال دوران خود جامعه امریکا را بدون پرده و تعارف معرفی کرده داستان داستان گروهی ابرقهرمان را میگه که هم داستانهاش درون تاریخ معاصر امریکای واقعی روایت میشه و کلی هجو و اعتراض درون خودش جا داده
گروه را اینا تشکیل دادن
رورشاک همون که ماسک میزنه و خیلی خشنه او را از کاراکتر question نوشته استیو دیتکو الهام گرفتن او به عدالت معتقده و از هیچ کاری ابایی نداره
کمدین همون که اول فیلم مرد یه کهنه سربازه و منبع الهامش نیک فیوری هستش شخصیتی هستش که یه جورایی همه شخصیت ها را به هم گره میزنه
دکتر منهتن همون شخصیت آبی که از کاپیتان اتم الهام گرفته شده یه ابرقهرمان که قدرتهایی خداگونه داره و یه جورایی خودش را از همه برتر میدونه(کلا شخصیت مثبت و منفی تو دنیا نداریم تمام شخصیت ها خاکستری و غیر قابل اعتمادن)مدل اخلاقش از کاپیتان اسپاک همون گوش درازه از استارترک الهام گرفته شده
niteowl بتمن این دنیاست که یه جورایی مثبت ترین شخصیت کمیکه
Ozymandias همون ادم بده داستان بود او انسان سریعی هستش و از همه مهمتر باهوش ترین انسانه این شخصیت را از ابرقهرمانی گمنام از دوران طلایی دی سی الهام گرفته اسمش تاندربولت هستش
و شخصیت دختره که اسمشSilk Spectre هستش که در واقع این لقب را از مادر ابرقهرمانش به ارث برده واز چند ابرقهرمان زن دنیای دی سی شکل گرفته


در کل واچمن یه کمیک خاص و استثنایی ات که بیشتر اشارات و مباهثش امریکاییست و به صورت بی پرده زشتی های دنیا را به رخ میکشه تم به شدت بزرگسالانه کمیک اونا برای خوندن اکثر بچه ها توصیه نمیکنم(این خودش تبلیغه)
ولی اثری که از دنیای کامیک بوک در سالهایی که این اثار ان سخیف شمرده میشدن جز 100 رمان برتر انگلیسی تمام دوران قرار بگیره همیشه قابل اعتنا خواهد بود

ممنون. :lol:
+1 #32 Ace09 1393-08-06 21:17
why can't deadpool be a part of this?it's really sad...and cruel!
+2 #33 mehrider2099 1393-08-06 21:22
ببخشین آقای ترابی به نظر من ددپول اگه فیلمش بیاد ممکنه فیلمی از مردان ایکس بیاد که ددپول در آن حضور پیدا کنه؟
oh ......of course dead pool is awesome.
+2 #34 mehrider2099 1393-08-06 21:25
بچه ها این عکس باحال نیست؟(البته شاید یکم بی ربط باشه)
fc03.deviantart.net/.../...
#35 Ace09 1393-08-06 21:27
به نقل از mehrider2099:
بچه ها این عکس باحال نیست؟(البته شاید یکم بی ربط باشه)
fc03.deviantart.net/.../...

nice one bro.keep it up.
+1 #36 mehrider2099 1393-08-06 21:31
thanks bro.
به قول خودت:
im not dead and i dont have a pool.
#37 Ace09 1393-08-06 21:37
به نقل از mehrider2099:
thanks bro.
به قول خودت:
i don"t have a pool and im not dead. :lol:

اشتباه میگی,
.I'm not dead and I don't have a pool ;-)
#38 mehrider2099 1393-08-06 21:42
اه. باز دوباره چپه گفتم.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید