10 كميك مهم فلش (The Flash)

مهم ترین داستان های فلش - دی سی کامیک

این مقاله به مناسبت پخش نسخه بلوری فیلم جاستیس لیگ دوباره در صفحه نخست سایت قرار میگیرد ...

مقدمه: «فلش» (The Flash) یعنی قهرمانی که میتوانست سریع بدود و به او لقب "سریع ترین انسان جهان" داده شده بود ابتدا در دهه 40 میلادی و توسط انتشارات دی سی کمیکس خلق شد. سپس و در اوایل دهه 60 میلادی، دی سی او را احیا کرد. یعنی لباسی به رنگ قرمز بر تن او کرد و پیشینه و منشا (origin) او را به روز تر کرد. این فلش «بری آلن» نام داشت و بسیار محبوب شد. سپس او طی اقدامی قهرمانانه درگذشت و بعد از او یکی دو نفر دیگر هم به نام فلش در  دنیای کمیک ظاهر شدند. ولی او چند سال پیش بازگشت شکوهمندی داشت و خیلی ها او را بهترین فلش تاریخ میدانند. در هر صورت سایت Comicbook.com به مناسبت آغاز سریال تلویزیونی The Flash که در آن از «بری الن» به عنوان شخصیت اصلی استفاده شده است، مقاله ای منتشر کرده بود که به 10 داستان مهم  این شخصیت که خواندن آنها برای علاقمندان به کمیک "ضروری" (essential)  است ، میپردازد و Spidey.ir افتخار دارد که ترجمه این مقاله را در اختیار شما قرار دهد .

توضیح: ترتیب قرار گرفتن داستان ها براساس تاریخ انتشار آنهاست.

 

1- اولین حضور «بری الن» در دنیای کمیک

بری الن - فلش

چاپ شده در کمیک: Showcase #4

کمیکی که خیلی از محققان دنیای کمیک بوک ها آن را به عنوان آغاز عصر نقره ای کمیک بوک ها (Silver Age of Comics) میدانند ، اولین حضور بری آلن در دنیای کمیک است . بری آلن یک محقق است که با پلیس همکاری میکند . او مورد اصابت رعد و برق قرار میگیرد و به نیروهایی از قبیل سرعت فوق بشری دست پیدا می کند . نویسنده و طراح خلاق این کمیک به شیوه های بسیار جالبی نیرو های ویژه ی بری را به تصویر کشیدند . در یک بخش از کمیک ، بری می تواند یک بشقاب غذا را در یک رستوران از روی هوا بگیرد ، و در صفحه ای دیگر میبینیم که او یک گلوله ی در حال حرکت را طوری میبیند که انگار در جای خود ثابت مانده است و با منحرف کردن این گلوله جان آیریس وست را نجات میدهد .

از دیگر نکات جالب این کمیک میتوان به کنایه ی جالبی اشاره کرد . در یکی از پانل ها آیریس از بری دلخور می شود که بری هیچ وقت نمیتواند به موقع به کارهایش برسد چونکه او خیلی کند است . در واقع او به سریع ترین مرد دنیا میگوید کند!

 

2- «والی وست» دستیار فلش میشود

والی وست - کید فلش

چاپ شده در کمیک: Flash #110

یکی از مهم ترین یاران فلش در این شماره معرفی میشود: «والی وست» ، برادرزاده ی «آیریس وست» (نامزد فلش). والی یکی از هواداران پروپاقرص فلش بود ، بنابراین آیریس از بری درخواست میکند که به او کمک کند تا بتواند ملاقات والی با فلش را محقق کند . ( در این داستان آیریس از هویت مخفی بری خبر ندارد . )

البته بعد ها اتفاقی که برای بری افتاد ، برای والی هم اتفاق افتاد و او هم مورد اصابت رعد و برق قرار گرفت و به «بچه فلش» ( Kid Flash ) تبدیل شد . ماجراهای والی در سری اصلی فلش زیاد جدی نبودند و به عنوان داستان های کوتاه فرعی شناخته شده بودند . گرچه بعد ها با مرگ بری در داستان "بحران در دنیاهای نامحدود" یا Crisis on the Infinite Earths ، والی به فلش اصلی تبدیل میشود و به عضویت گروه های ابر قهرمانی در می آید .

 

3- دو فلش از دو دنیای مختلف با هم دیدار میکنند

فلش دنیای موازی

چاپ شده در کمیک: Flash #123

یکی از مشهور ترین کمیک های تک قسمتی تاریخ انتشارات دی سی ، شماره 123 کمیک Flash  است که نام دیگر این داستان  "فلش های دو دنیا" یا Flash of Two Worlds است . در این داستان ، فلش به طور اتفاقی به دنیایی دیگر می رود و در آنجا با نسخه ی عصر طلایی خود یعنی «جی گریک» ملاقات می کند و با هم متحد می شوند .

DC بعد از آن به داستان های اینچنینی بیشتری دست زد که اکثر آنها خیلی مورد استقبال قرار گرفتند.

 

4- دشمن شماره یک فلش معرفی میشود

پرفسور زوم - دشمن فلاش

چاپ شده در کمیک: Flash #139

اولین حضور بزرگترین دشمن فلش یعنی Eobard Thawne ملقب به "پروفسور زوم"  (Professor Zoom)است که به او "فلش معکوس" یا  Reverse Flash هم گفته میشود. البته بری موفق می شود در اولین حضور دشمنش ، او را به راحتی شکست دهد اما او قول می دهد که درد رو رنج های زیادی را بر بری و عزیزانش تحمل کند. در نهایت Thawne آیریس را می کشد و زندگی بری را به هم میریزد و بعدا در دستان آلن می میرد . آیریس تا 25 سال در کمیک ها حضور نداشت  تا اینکه در مینی سری Flash: Rebirth توسط «جف جانز»  احیا شد. براي خواندن اين كميك به زبان فارسي ، اينجا را كليك كنيد.

 

5- گروه "یاغیان" (Rogues) شکل میگیرد

دشمنان فلش

چاپ شده در کمیک: Flash #155

شش تن از مرگبار ترین دشمنان فلش دور هم جمع می شوند تا برای او نقشه های شرورانه بکشند و اسم گروهشان را "یاغیان" (Rogues) میگذارند . «کاپیتان کولد» سر دسته ی آنهاست ، این گروه هیچ شباهتی به شرورهایی که معمولا با بتمن و یا سوپرمن درگیر میشوند ندارند ، بلکه آنان تعدادی دزد هستند که لباس های رنگارنگی میپوشند و  قدرتهایی عجیب و غریب دارند و معمولا نمیتوان آنها را جدی گرفت.  اعضای اصلی این گروه "کاپیتان بومرنگ"، "موج گرما"، "فرفره"، "استاد آیینه ها" ، "کاپیتان کولد" و "پایپت پایپر" بودند که از یک سری تجهیزات یکی دیگر از دشمنان معروف فلش یعنی "گراد گوریله" (Gorilla Grodd) نیز کمک گرفتند . گروه یاغیان نیز مانند بقیه ی گروه های ابرشرورها طی سال ها اعضایش تغییر پیدا کردند ، ولی معروف ترین ترکیب این گروه ، همین ترکیب شش نفره است .

 

6- فلش با «سوپرمن» مسابقه میدهد!

فلش - سوپرمن

چاپ شده در کمیک: Superman #199

این داستان جالب که در سال 1967 منتشر شد ، به یکی از جالب ترین سوالات خوانندگان کمیک پاسخ داد : چه کسی سریعتر است ؟ سوپرمن یا فلش ؟

سریعترین مرد دنیا  (فلش) به همراه مردی که از گلوله ی در حال شلیک هم سریعتر است (سوپرمن)  با هم به دنبال جواب این سوال می روند . البته این کار قرار نبود که از یک سری دزدی جلوگیری کند .

خط داستانی فلش علیه سوپرمن خیلی موفقیت آمیز بود و به همین دلیل بعدها فلش های آینده و گذشته نیز با مرد پولادین مسابقه دادند . یکی از کمیک هایی که در دهه 1990 در سری Adventures of Superman عرضه شد نیز ادای احترام نمود به کاور کمیک Superman #199 .

 

7- مرگ همسر فلش

ایریس - همسر فلش

چاپ شده در کمیک: Flash #275-284

بدترین دوران بری آلن . در کمیک Flash #275 همسر بری ، «آیریس» ، توسط «پروفسور زوم» کشته می شود. زوم دست هایش را مورد ارتعاش فوق العاده سریع قرار داده و وارد سر آیریس میشود و با این کار او را میکشد . بری به شدت ناراحت می شود و حتی بعد از اینکه از «هال جوردن» میخواهد که از قدرت حلقه اش برای برگرداندن جان آیریس استفاده کند ، با لیگ عدالت نیز به مشکل میخورد . بری بعدا به بازنشستگی خود می اندیشد .

حتی بعد از خارج شدن از شوک مرگ آیریس ، بری به سرزنش کردن خود ادامه میدهد . چند سال بعد بری با تصور  اینکه زوم میخواهد نامزد آن دورانش ، «فیونا وب» ، را به قتل برساند ، زوم را کشت و به همین خاطر توسط «جاستیس لیگ» محاکمه شد.

(لازم به ذکر است که «آیریس» بعدا دوباره زنده شد)

 

8- فلش جان خودش را فدا میکند

مرگ فلش - بری الن

چاپ شده در کمیک: Crisis on Infinite Earth #8

در این داستان کراس آور ، آلن جان خود را قربانی می کند تا دنیا های موازی را از نابودی نجات دهد . در یکی از مهم ترین لحظه ها ، فلش توسط Anti-Monitor گیر افتاده و از نیروی سرعتش کمک میگیرد تا اسلحه ی anti-matter را نابود کند . در حین انجام این کار ، فلش از بین می رود و یکی از قهرمانانه ترین مرگ های دنیای کمیک اتفاق میافتد .

البته «مارو ولف من» (Marv Wolfman) که نویسنده این داستان بود ، راه را برای دوباره زنده کردن آلن باز گذاشت . اما تا حدود بیست سال بعد هیچکس این کار را نکرد و والی وست جایگزین او شد .

 

9- بازگشت دوباره بری الن

بری الن - فلش - زنده میشود

چاپ شده در کمیک: Flash: Rebirth

در این کمیک 9 قسمتی «بری الن» پس از غیبتی 20 ساله به عالم دی سی برگشت (البته بری به طور رسمی در داستان Final Crisis نوشته «گرانت موریسون» زنده شد). «جف جانز» که معمار اصلی دنیای کمیک های مدرن دی سی  به شمار می آید و پیشتر داستان مشابه ای برای «هال جوردن»/«گرین لنترن» نوشته بود بار دیگر ثابت میکند که چه تسلط بالایی روی شخصیت فلش و شخصیت های مختلف داستانهای او دارد و به همین دلیل داستانی نوشته که هم تفکر برانگیز است و هم امیدبخش. بری الن در این داستان ابتدا تردید داشت و حاضر نبود به ابرقهرمانان دیگر بپیوندد (این موضوع به نوعی نشان میداد که در طول سالهایی که بری الن مرده بود خوانندگان به جانشین او یعنی «والی وست» عادت کرده بودند و از ماجراهایش لذت میبردند.

در ضمن در این داستان دشمن اصلی فلش یعنی «پروفسور زوم» هم برگشت. او از قدرت هایی که از آینده آورده بود استفاده کرد تا حافظه اش را از بین ببرد. در پایان این داستان سه فلش مختلف با هم متحد شدند تا پرفسور زوم را شکست دهند.

 

10- فلش دنیای New 52 را پایه گذاری میکند

فلش - نیو 52- new 52

چاپ شده در کمیک: Flashpoint

در آخرین رخداد DC قبل از نوسازی کامل دنیای New 52 در سال 2011 ، «جف جانز» تمرکز اصلی داستان را بر روی بری آلن میگذارد . بری در این داستان خود را در دنیای متفاوتی میبیند که در آن قدرت های خود را از دست داده! در این دنیا همه چیز عجیب و غریب است:  «توماس وین» (پدر «بروس وین»)  زنده است و به عنوان بتمن فعالیت می کند(!) و سوپرمن نیز توسط دولت زندانی شده . فلش نیروی خود را دوباره بدست می آورد و با استفاده از قدرتش دو دنیای DC را با هم متحد می کند تا دنیای New 52 ساخته شود .

لازم به ذکر است که چندی پیش یک انمیشن فوق العاده از روی این داستان ساخته شد. ضمناً بنظر می رسد که قرار است بخش هایی از داستان Flashpoint  در سریال تلویزیونی فلش نیز استفاده شود . شخصیت Blackout که قبلا در این سری کمیک معرفی شد ، قرار است که در یکی از قسمت های آینده حضور پیدا کند و همینطور اینکه تعدادی از دست اندرکاران سریال نیز گفته اند که احتمالا این داستان در آینده مورد اقتباس قرار گیرد .

مترجم: محمد شیرزاده (Banshee)

All rights reserved © Spidey.ir 2017

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

15 لباس برتر فلش (THE FLASH)

10 دشمن برتر فلش (THE FLASH)

5 صحنه برتر نیم فصل اول سریال THE FLASH

مقایسه لباس های جدید شخصیت های دی سی با دنیای فیلم و تلویزیون

10 دشمنی برتر در دنیای كمیك بوك

10 شباهت سریال "فلش" با مرد عنکبوتی!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+8 #1 spidey 4ever 1393-07-25 09:43
مرسی از اقای شیرزاده

من دو تا سئوال دارم :
1- انگار اون عکسی برای مرگ همسر بری الن گذاشتید داره بت گرل رو نشون میده. چرا؟

2- میشه بگید فلش تو کدوم شماره دکتر زوم رو میکشه؟
+9 #2 mtm 1393-07-25 09:55
به نقل از Persian-Spider:
من دو تا سئوال دارم :
1- انگار اون عکسی برای مرگ همسر بری الن گذاشتید داره بت گرل رو نشون میده. چرا؟

2- میشه بگید فلش تو کدوم شماره دکتر زوم رو میکشه؟
جواب سئوالات:

1- اجازه بده یه کم توضیح بدم ...

پرفسور زوم هم عاشق ایریس بود. او قبل از کشتن ایریس اومد پیشش و ازش خواست که بری رو ترک کنه و با اون ازدواج کنه ولی ایریس قبول نکرد. سپس زوم با استفاده از تکنولوژی قرن بیست و پنجم حافظه ایریس رو پاک کرد تا این موضوع یادش نیاد (یعنی یادش نیاد که زوم ازش همچین درخواستی داشته)

بعدش بری و ایریس رفتن به بالماسکه (یعنی مهمانی که همه لباس های عجیب بر تن دارند). ایریس هم با لباس بت گرل تو مهمونی شرکت کرد. اونجا بود که زوم ایریس رو کشت.به همین دلیل وقتی زوم اونو کشت لباس بت گرل تنش بود.


2- در شماره 324 از کمیک فلش

+8 #3 spidey 4ever 1393-07-25 09:57
#2:
مرسی اقای ترابی
شما همیشه منو شگفت زده میکنید. فکر نمیکردم اینقدر سریع جوابم رو بگیرم شما اطلاعاتتون درباره دنیای دی سی اینقدر کامل و جامع باشه
+5 #4 R-SPIDEY 1393-07-25 10:01
مقاله بسیار خوبی بود
راستی بالای مقاله " 10 داستانی که برای اشنایی با شخصیت فلش حتما باید ان ها را بخوانید!
( خب ما که انگلیسیمون خوب نیست لذا ترجمه لازمه :lol: :-* )
من کمیک های فلش رو نخوندم ولی با توجه به این مقاله مثل اینکه سریالش اقتباس درستی از کمیک ها داشته!
راستی مثل اینکه ایریس توی کمیک ها سفید پوسته و توی سریال ما اون رو سیاه پوست میبینیم . دلیل خاصی داره یا فقط خواستن یه تغییری بدن؟
یه نکته ای : با توجه به اینکه سریال های دی سی هیچ ربطی به فیلم های سینمایی شون ندارن بنظرم شبکه cw دستش برای اقتباس هایی از این 10 داستان کاملا بازه.
در نهایت از مستر شیرزاده تشکر میکنم ;-)
+6 #5 New Goblin 1393-07-25 10:17
با تشکر از آق محمد شیرزاده!
4#

من از میرابلیس پرسیدم گفته چ قبل و چ بعد new 52 ایریس سفید پوست بوده این سیاه پوست بودنش تو سریال مث اینکه به دلیل موج کاراکترای سیاه پوسته! ;-)
+6 #6 M. goblin 1393-07-25 10:42
به قول اقا رضا
لایــــــــــــ ــــــــــــک مستر شیرزاده!! :lol:
عجب چیزی بودا!!
+6 #7 Soheil spidey 1393-07-25 11:19
واقعا مقاله جالبی بود. :-)
کم کم داره از فلش خوشم میاد. ;-)
راستی یه سوال:
تو مسابقه فلش با سوپرمن کی برنده شد؟؟ :lol:
+5 #8 Bad joke 1393-07-25 11:47
دستتون درد نکنه فوق العاده بود کلا فلش تنها کاراکتر دی سی هستش که خیلی فضای فانتری داره فقط یکم دشمناش زیادی فانتزی هستن و باید یکم بروز بشن ولی خوبه ولی یه ایرادم داره زیادی قویه ودشمناش جلوش عددی نیستن
+5 #9 superfrank 1393-07-25 11:50
ممنون آقای شیرزاده مقاله جامع و کاملی بود
یه سوال
بازگشت فلش تو چه سالی نوشته شد
+6 #10 The Rock 1393-07-25 11:55
دستت درد نکنه آقای شیرزاده مقاله عالی بود.مرسی ;-)

با خوندن این مقاله بیشتر از فلش خوشم اومد.
+5 #11 alonespectre 1393-07-25 11:56
چقد جالب خیلی ممنووون 8)
+6 #12 Kane Parker.C 1393-07-25 12:27
ممنون خیلی مقاله جامع و کاملی بود.من از شخصیت فلش خیلی خوشم میاد و یکی از قهرمانان محبوبم است.
راستی آقای جابری چرا Miles Morales:The Ultimate Spider-Man شماره5 رو ترجمه نمیکنن؟
+7 #13 mokhtar 1393-07-25 12:54
به نقل از superfrank:
یه سوال
بازگشت فلش تو چه سالی نوشته شد


سال 2009
+8 #14 mokhtar 1393-07-25 13:00
به نقل از Bad joke:
کلا فلش تنها کاراکتر دی سی هستش که خیلی فضای فانتری داره فقط یکم دشمناش زیادی فانتزی هستن


با این حرفت موافق نیستم

باید فانتزی بودن یا نبودن رو برای کارکترهای دی سی به صورت دوره ای تعریف کرد

یعنی همین بتمن دهه 50 و 60 بسیار فانتزی بود (هنوز هم ملت به کاورهای بتمن تو دهه 50 و اون موجودات فضایی "فانتزی" میخندن)

بنابراین شاید الان یه حالت جدی و خفن و غیر فانتزی داشته باشن ولی ادم نباید گذشته اش رو فرامشو کنه

ضمن اینکه دی سی هستش دیگه. شاید همین دو سال بعد یهو دوباره همه چیز فانتزی شد (کلا ما که به رنگ عوض کردن دائمی شخصیت های دی سی عادت داریم. الان بیچاره این واندر ومن در 50 سال گذشته همینجور از تکثر شخصیتی در رنج بوده !)

ولی بر عکس، مارول شخصیت هاش اکثرا همیشه لحن و شخصیت پردازی ثابت داشتن (دلیلش هم واضحه: وقتی از همون اول همه چیز عالیه دیگه دلیلی نیست هی کارکتر رو عوض کنی)
+8 #15 mokhtar 1393-07-25 13:02
مرگ همسر فلش یا همین rogues که مثل "شش خبیث" میمونن بازهم تشابهات بین اسپایدی و فلش رو نشون میده (البته مرگ ایریس کجا و مرگ گوئن کجا)

ولی یه فرق اساسی اینه که بر خلاف اسپایدی که هرگز دشمن شماره یک خودش یعنی گرین گابلین رو نکشت ولی فلش این کارو با پرفسور زوم کرد
+5 #16 sobhani 1393-07-25 13:11
خیلی ممنونم بابت ترجمه این مقاله.
خیلی اطلاعاتم درباره ی شخصیت فلش بیشتر شد.
امیدوارم در سریال فلش از این لحظه ها استفاده کنند.
+4 #17 Amir.h 1393-07-25 13:40
هورا دوباره مقاله های عالی
دستت درد نکنه ترجمه ی خیلی خوبی بود
+4 #18 carnage 1393-07-25 13:51
دستتون درد نکنه اقای شیرزاده :-)
هم مقاله هم ترجمه عالی بود
+4 #19 SLH Hero 1393-07-25 14:10
من کلاً تو عمرم غیر از فلش از کاراکتر دیگه ای از دیسی خوشم نیومده. چون سعی می کنن واقعی جلوه بدن در حالی که خیلی غیر عاقلانه هستن.

مقاله خیلی جالب بود. تمام داستان های توش فوق العاده بودن و تنها کمیک ها موردعلاقه من در بین کمیک های دیسی هستن. از آقای شیرزاده هم برای ترجمه ممنونم.
#14:
فلش خیلی شخصیتش از لحاظ ابر قهرمانی به پیتر نزدیکه ولی یک چیزی توی شخصیت پیتر پارکر هست که هیچ ابر قهرمانی نداره... مسئولیت پذیری در برابر همه چیز حتّی دشمنانش.
+7 #20 mokhtar 1393-07-25 14:15
#19:

یه چیز دیگه هم تو فلش هست که من خوشم نمیاد

مثلا تو این سریاله تلویزیونی فلش من از اینکه یه جور ستاد هست که از فلش پشتیبانی میکنه خوشم نمیاد


در حالیکه عاشق این هستم که پیتر نه ستاد داره و مقر فرماندهی (منظورم بتمنه!)
+7 #21 mokhtar 1393-07-25 14:17
به نقل از Soheil spidey:
راستی یه سوال:
تو مسابقه فلش با سوپرمن کی برنده شد؟؟ :lol:


اون مسابقه رو عمدا سوپرمن و فلش با هم مساوی کردن

ولی بعد از اون هم مسابقات دیگه ای بوده
پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات کامل در این باره لینک زیر رو ببینید:

ifanboy.com/articles/dc-histories-the-superman-flash-races/
+4 #22 Hossein sbn 1393-07-25 14:51
خیلی ممنون بابت ترجمه.مقاله خیلی جالبی بود؛ففط چند تا سوال داشتم:
1-می شه بگید تا قبل از این که فلش با فلشه دنیای موازی ای روبرو بشه شخصیت دیگه ای هم( از دی سی )
با دنیای موازی روبرو شده بوده؟
2-می شه قدرت های اعضای گروه یاغیان رو بگید؟
+2 #23 م.ارشیا 1393-07-25 16:15
مقاله خوبی بود. فقط کاش براساس زمان انتشار مرتب نشده بود.

من یادمه تو Comic Vine مسابقه سوپرمن و فلش به عنوان یکی از دلایلی که سوپرمن رو دوست داریم مطرح شده بود (یعنی یه جورایی نویسنده از قبل قبول کرده بود که فلش سریعتر از سوپر منه و همین که سوپرمن تونست پا به پای فلش بیاد خودش کلیه!)
+4 #24 Bad joke 1393-07-25 16:53
#20
بری بد بختم نداره ولی خب سریاله دیگه باید یه جورایی کنش و دیالوگ فیلم را بالا میبردن من که خوشم اومده تازه فلش که کمبود دشمن نداره ولی این قسمت از multiplexاستفاد ه کردن که دشمن فلش نیست
+3 #25 mirabilis 1393-07-25 21:48
ترجمه ی خوبی بود ، این نوع مقالات رو بیشتر کار کنید .
#14 : فقط یه نکته ، همونطور که میدونی ، تو اون سال ها ، سازمان نظارت بر کمیک ها به وجود اومده بود و اجازه نمیدادند خیلی از چیزها توی کمیک مطرح بشه ، مخصوصا برای یه کاراکتری مثل بتمن که توی داستان های کاراگاهی شکل گرفته بود . یکی از قوانینی که ملزم به اجراش بودند ، این قانون بود :
Crimes shall never be presented in such a way as to create sympathy for the criminal, to promote distrust of the forces of law and justice, or to inspire others with a desire to imitate criminals
برای همین ، توی اون سال ها ، بتمن به سمت و سویی به شدت فانتزی و یا بهتر بگم ، کمیک به معنای واقعی رفت و این اجتناب نا پذیر بود .
اگه حرکت هایی مثل داستان نویسی استن لی نمیبود ( استفاده از مواد مخدر در داستان اسپایدی و توصیه به استفاده نکردن از آن ) ، احتمالا سازمان نظارت بر کمیک ، بیشتر جولان میداد .
+6 #26 mokhtar 1393-07-26 00:52
به نقل از Hossein sbn:
ففط چند تا سوال داشتم:
1-می شه بگید تا قبل از این که فلش با فلشه دنیای موازی ای روبرو بشه شخصیت دیگه ای هم( از دی سی )
با دنیای موازی روبرو شده بوده؟
2-می شه قدرت های اعضای گروه یاغیان رو بگید؟


1- نه تا قبل از اون کمیک خبری از دنیاهای موازی نبود

به همین دلیل این کمیک از اهمیت خیلی بالایی تو عالم دی سی برخورداره

2- من خیلی مطمئن نیستم ولی به نظرم اینجوری باشن:
کاپیتان بومرنگ: میتونه بومرنگ پرتاب کنه (لهجه استرالیایی هم داره) هدف گیری اش هم دقیقه. بومرنگ هاش هم میتونن انفجاری و ... باشن

کاپیتان کلد: سلاحی داره که میتونه همه چیز رو یخ بزنه (مثل "مستر فریز") کلا دی سی از این شخصیت منفی های یخی زیاد داره

میرور مستر : میتونست ادم ها رو تو اینه گرفتار کنه. انگار میتونه از اینه ها ضربه بزنه (مطمئن نیستم)

فرفره: سلاح های فرفره مانند درست میکنه. خودش هم عینهو فرفره تند میچرخه

پایپ پایپر: سلاح هایی داره که میتونه با پسب ادمو زمینگیر کنه

موج گرما (هیت ویو): احتمالا سلاحی داره که گرما تولید میکنه!!!
+6 #27 mokhtar 1393-07-26 00:53
به نقل از م.ارشیا:
مقاله خوبی بود. فقط کاش براساس زمان انتشار مرتب نشده بود.


تو مقاله اصلی اینجوری مرتب شده بود
به علاوه، مقالاتی که به کمیک های "مهم" اختصاص دارن همشون همینطورن
اقای ترابی هم اگه اشتباه نکنم مقاله "داستان های مهم اسپایدرمن" رو همین جوری مرتب کرده
+5 #28 mokhtar 1393-07-26 00:58
#25:

اولا اون دلیلی که شما میگی درسته ولی همش نیست. یکی از عمده ترین دلایل لوس بودن داستان های بتمن سریال تلویزیونی بتمن و رابین تو دهه 60 هستش که سمبل campy (لوس) بودن هستش. کمیک های بتمن هم به شدت از اون تقلید میکردن

دوما اون قوانینی که گفتی که فقط برای دی سی نبود. برای همه بود منجمله مارول. ولی مارول تو دهه 60 دیدی که چطور انقلاب کرد. این دو دلیل داره یکی اینکه مارول طراحان و نویسندگان بهتری داشت و دومی شخصیت های بهتری که برای اون دهه ها مناسب تر بودند
+2 #29 شایان 1393-07-30 20:36
خیلی عالی بود ممنونم بابت ترجمه ی مقاله. ولی اگه می شه لینگ دانلود قسمت اول فلش رو برام بزاری؟؟ خیلی دنبالش بودم :roll: :roll: :roll:
spidey.ir/.../...
+2 #30 Omid.J 1393-10-19 16:43
می‌دونید چی می‌شد اگه داستان شماره ۳ تو سریال فلش اقتباس می‌شد؟
st3.speedforce.org/.../...
:lol:
+2 #31 mokhtar 1393-10-19 16:54
به نقل از Omid.J:
می‌دونید چی می‌شد اگه داستان شماره ۳ تو سریال فلش اقتباس می‌شد؟
st3.speedforce.org/.../...
:lol:


جالبه ولی میگن در اینده لباس فلش تو سریال میشه عین همونی که تو کمیک ها دیدیم
+2 #32 Omid.J 1393-10-19 17:03
#31
آره تو روزنامه آینده که ولز می‌بینه که همینطوره.
+2 #33 mtm 1393-12-16 12:22
75 سال با فلش!به مناسبت 75 سالگي خلق شدن شخصيت فلش در دنياي كميك دي سي ويدئوي جالبي رو منتشر كرده كه به تاريخچه اين شخصيت اختصاص داره و در واقع 75 فلش مختلف كه تا به حال در دنياي اصلي و ديگر دنياهاي دي سي وجود داشته اند را نشان ما ميدهد!

لينك دانلود و تماشاي ويدئو :

www.aparat.com/v/mcfCU
#34 Mobin Varasteh 1394-03-01 11:59
خیلی ممنون مقاله ی خیلی کاملی بود.
4-تو مقاله ی 10 شباهت سریال فلش با مرد عنکبوتی ن
نوشته بودید که ادی ثاون ؟revers flash است که ؟
6-گلوله ی در حال حرکت که برای فلش انگار ثابته :P فکر کنم مثال خوبی نبود 8)
+1 #35 Bad joke 1394-03-01 12:13
#34
چند تا فلش معکوس داریم میرابیلیس بهتر میدونه من سه تا یادم میاد باشن که ادی یکیشونه

اون نمادین ترین قسمت فلش شاید باشه تو سریال هم بهش اشاره شد بعدشم این ترتیب را کاردرستهای کمیک نوشتن نه سایت که البته تمامشن کار درست هستند

فقط سریال نگاه نکن کمیکهاشم بخون این شکلی بهت میگن طرفدار
+1 #36 Mobin Varasteh 1394-03-02 14:44
اون نمادین ترین قسمت فلش شاید باشه تو سریال هم بهش اشاره شد بعدشم این ترتیب را کاردرستهای کمیک نوشتن نه سایت که البته تمامشن کار درست هستند

فقط سریال نگاه نکن کمیکهاشم بخون این شکلی بهت میگن طرفدار
ممنون از راهنماییتون.کدو م قسمت نمادین تره؟ترتیب منظورتون همون مثاله دیگه؟بعد کمیک که خیلی دوست دارم بخونم اما راه تهیشو نمیدونم.کمیک هایی هم که سایت میزاره بعد دانلود نمیدونم با چه برنامه ای و چه طوری باید خوند؟شما خودتون چه طوری کمیک می خونید؟
#37 mtm 1394-03-02 14:53
به نقل از The Flash:
کمیک هایی هم که سایت میزاره بعد دانلود نمیدونم با چه برنامه ای و چه طوری باید خوند؟شما خودتون چه طوری کمیک می خونید؟


spidey.ir/اخبار-سایت/خبرهای-متفرقه/1096-چگونه-در-كامپیوتر-یا-سیستم-اندروید-كمیك-بخوانیم؟.html
#38 captain spidey 1395-03-05 12:34
شماره هفتو پدرم داره خودمم شماره 9 خوندم هردوتاش داستان خیلی قشنگی بود :lol:
#39 CAPITAN DEADPOL 1396-02-29 12:10
به نقل از mtm:
به نقل از Persian-Spider:
من دو تا سئوال دارم :
1- انگار اون عکسی برای مرگ همسر بری الن گذاشتید داره بت گرل رو نشون میده. چرا؟

2- میشه بگید فلش تو کدوم شماره دکتر زوم رو میکشه؟
جواب سئوالات:

1- اجازه بده یه کم توضیح بدم ...

پرفسور زوم هم عاشق ایریس بود. او قبل از کشتن ایریس اومد پیشش و ازش خواست که بری رو ترک کنه و با اون ازدواج کنه ولی ایریس قبول نکرد. سپس زوم با استفاده از تکنولوژی قرن بیست و پنجم حافظه ایریس رو پاک کرد تا این موضوع یادش نیاد (یعنی یادش نیاد که زوم ازش همچین درخواستی داشته)

بعدش بری و ایریس رفتن به بالماسکه (یعنی مهمانی که همه لباس های عجیب بر تن دارند). ایریس هم با لباس بت گرل تو مهمونی شرکت کرد. اونجا بود که زوم ایریس رو کشت.

spidey.ir/.../...

به همین دلیل وقتی زوم اونو کشت لباس بت گرل تنش بود.


2- در شماره 324 از کمیک فلش

spidey.ir/.../...

آقای ترابی شما شگفت انگیز ترین کسی هستید که تاحالا من در مورد کمیک دیدم
من قبل اینکه عضو سایت بشم نمیتونستم درباره بزرگی شما چیزی بگم حالا که میتونم بگم خوشحالم
درضمن من چطور میتونم مقاله بنویسم
#40 CAPITAN DEADPOL 1396-02-29 12:22
فلش شخصیتی هستش که پتانسیل بالایی برای بهتر بودن داره البته سریالش فقط فصل 1رو دوست داشتم ولی بقیه فصل ها لوس و زیاد جالب نیستن البته دوست دارم لباسی رو از فلش ببینم که خیلی مدرن باشه 8)
البته فلش شخصیت خوبی هستش و من توی دی سی فقط فلش و رابین 3 و 4 رو دوست دارم :-*
به هر حال میشه گفت فلش نبود برخی از دنیا ها و رخداد های مربوط به زمان و مکان دی سی اصلا اتفاق نمی افتاد :o
#41 Bowman 1396-12-21 15:16
هرچقدر هم فلش بدوه به گرد پای اسپایدی نمیرسه!

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید