10 ابر خبیث برتر دنیای کمیک بوک

10 ابر خبیث برتر دنیای کمیک بوک

10 ابرخبیثی که مظهر شرارت در دنیای کمیک بوک هستند و کابوس هر قهرمانی به شمار میروند!

 

10- ریورس فلش (Reverse Flash)

10- ریورس فلش (Reverse Flash) 

خیلی از شما احتمالا با ریورس فلش از طریق سریال تلویزیونی فلش آشنا باشید ولی باید بدونید که ریورس فلش دنیای کمیک (که اسمش «ایوبارد ثان» است) هم درست به اندازه هریسون ولز نامرد و خبیث  است! درسته شاید در دنیای کمیک ریورس فلش نقش مرشد و راهنمای بری الن رو نداشته ولی در عوض بری را فریب داد تا به گذشته سفر کنه و با نجات جان مادرش کمر کل دنیای دی سی رو بشکنه و باعث به وجود آمدن دنیای New 52  بشه!

البته این تنها یکی از اعمال خبیثانه ریورس فلش در طی سالیان گذشته بوده و او همواره راهی برای شکنجه دادن بری الن و اطرافیانش پیدا کرده است و تمام هدفش این است که به بری ثابت کند سریع ترین مرد جهانه. ممکنه کسان دیگری هم در نقش ریورس فلش ظاهر شده باشند ولی «ایوبارد ثان» از همه خبیث تره و حاضره به زمان های مختلف سفر کنه تا دشمنش رو نابود کنه.

مطالب مرتبط:

10 دشمن برتر فلش (The Flash)

 

9- لوکی (Loki)

9- لوکی (Loki) 

خصومت لوکی با برادر نا تنی اش یعنی ثور باعث شده تا به طور اجتناب ناپذیری با گروه اونجرز هم سرشاخ بشه و جالبه که همین مساله هم باعث تاسیس این گروه شد. البته او بارها تونسته از اونجرز انتقام بگیره و مسبب بلاها و بدبختی های بسیاری برای این گروه بوده.

البته او اخیرا با عضویت در گروه Young Avengers به نوعی یک آدم خوب شد ولی قطعا وسوسه های دائمی او برای نابودی ثور باعث خواهد شد تا بار دیگر رو در روی اونجرز قرار بگیره. نکته جالب اینه که لوکی انگار همیشه در حال نقشه کشیدنه و چیزی که او را از ویلن های دیگر کمیک بوکی متمایز میکنه اینه که انگیزه هاش برای خباث همیشه در حال تغییره ولی این وسط چیزی که همیشه ثابته، حسادتش نسبت به ثوره!

مطالب مرتبط:

100 شخصیت برتر مارول: لوکی

معرفی گروه Cabal      

 

8- سینسترو (Sinestro)

8- سینسترو (Sinestro) 

درسته که سینستور کارش رو به عنوان یک قهرمان از سپاه گرین لنترن ها شروع کرد ولی وقتی هال جوردن به جمع گرین لنترن ها پیوست و فاش کرد که استادش چطور با متدهای بیرحمانه خود زادگاهش را کنترل میکند، اوضاع برای او فرق کرد. این مساله باعث شد از سپاه گرین لنترن ها اخراج شود . و اینچنین بود که سینسترو به رقیب و دشمن ابدی گرین لنترن تبدیل شد. این خصومت باعث تاسیس سپاه سینسترو شد و جنگی که میان سپاه گرین لنترن و سپاه سینسترو درگرفت باعث خلق یکی از حماسی ترین و گسترده ترین نبردها در تاریخ کمیک های دی سی شد.

در سالهای اخیر سینسترو به نوعی اعمال قهرمانانه هم انجام داده است ولی نوع رابطه اش با گرین لنترن همچنان دست نخورده باقی مانده و بعیده هیچ وقت تغییر کنه. و اتفاقا به همین دلیل هم هست که خبیثی اینچنین بزرگ شده است. ضمنا او نسبت به دیگر خبیث های دنیای کمیک بوک از پیچیدگی های عاطفی عمیق تری برخوردار است.

مطالب مرتبط:

10 دشمنی برتر در دنیای كمیك بوك

 

7- رد اسکال (Red Skull)

7- رد اسکال (Red Skull) 

رد اسکال شاید نامیرا نباشد ولی وقتی به تعداد سالهای طولانی که کاپیتان آمریکا را عذاب داده دقت کنیم پس شاید نتیجه بگیریم نامیرا باشد. حالا میخواد از طریق انتقال روح و ذهن خودش به جسم دیگران یا کلون های خودش باشه یا از طریق سفرهای زمانی ولی در هر حال این افسر سابق ارتش نازی همیشه راهی برای تبدیل کردن زندگی استیو راجرز به جهنمی تمام عیار پیدا میکنه. البته دنیا هم بارها طعم خشم او را چشیده است.

رد اسکال کسی است که پشت پرده مرگ نمادین کاپیتان آمریکا پس از وقایع رویداد "جنگ داخلی" بود و در این میان توانست حتی جسم کاپیتان آمریکا را هم مال خود کند. او اخیرا دشمنان جدیدی به نام مردان ایکس پیدا کرده چون بقایای جسد پرفسور ایکس را پیدا کرد و مغزش را به خودش پیوند زد تا قدرت های ذهنی شگفت انگیزی پیدا کنه. اینگونه بود که به نسخه جدیدی از آنسلات (Onslaught) بدل گشت و چیزی نمانده بود کل دنیای مارول رو نابود کنه.

مطالب مرتبط:

100 شخصیت برتر مارول: رد اسکال

10 كمیك برتر كاپیتان آمریكا (Captain America)

 75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – مرگ كاپيتان آمريكا 

10 همكاری جالب میان ابرقهرمانان و شخصیت های خبیث!

 

 

6- دارک ساید (Darkseid)

6- دارک ساید (Darkseid) 

دارک ساید همون شخصیت خبیثی است که مارول ازش الهام گرفت و «ثانوس» را خلق کرد. ولی او از ثانوس هم پلید تر است . ناسلامتی داریم درباره کسی حرف میزنیم که بر سیاره خودش دیکتاتوری میکنه و در اوقات فراغتش به دنیاهای موازی سفر میکنه و هر نسخه از سوپرمن هایی که در این دنیاها بر سر راهش قرار میگیرند رو با بیرحمی به قتل میرسونه تا اینکه بلاخره دستش به سوپرمن دنیای اصلی برسه!

اینا کافی نیست؟ پس بزارید بهتون بگم که دارک ساید بتمن رو هم کشته و کل گروه جاستیس لیگ رو بارها شکست داده و کلا جاستیس لیگ مگر اینکه شانس بیاره تا بتونه شکستش بده. او قدرتی بی همتا دارد و مطمئن باشید پس از حضورش در عالم سینما که به زودی اتفاق خواهد افتاد، شناخته شده تر از قبل هم میشه.

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر با حضور دارک ساید (Darkseid)

 

5- مگنیتو (Magneto)

5- مگنیتو (Magneto) 

درسته که شاید این ارباب مغناطیسم در حال حاضر یه جورایی آدم خوب شده باشه و در کنار گروه مردان ایکسی قرار گرفته باشه که همیشه میخواسته شکست شون بده، ولی سالها و بلکه دهه ها خباثت کرده و رهبر گروه "اخوت میوتانت های پلید" بوده. مگنیتو باعث مرگ های بیشماری شده و اعمال خبیثی مثل درآوردن وحشتناک فلز آدامانتیوم از بدن ولورین  کرده و یا باعث شده چارلز اگزاویر برای همیشه روی ویلچر راه بره. اما شاید مهم ترین جنایت های او این بوده که همواره با بشریت سر جنگ داشته و انسان ها را مقصر بلاهایی که بر سر هم نوعان خودش آمده، دانسته.

گفتم که شاید در حال حاضر آدم خوبی  شده باشه ولی بازگشت او به خباثت کاملا اجتناب ناپذیر است و وقتشه دوباره همون مگنیتوی قدیمی بشه چون در این حالته که دوستش داریم!

 مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر «مگنتو» (Magneto)

100 شخصیت برتر مارول: مگنیتو

  اولین حضور «مگنتو» در دنیای کمیک

 

4- لکس لوثر (Lex Luthor)

4- لکس لوثر (Lex Luthor) 

نفرت (یا شاید بهتره بگیم شیفتگی) لکس لوثر نسبت به سوپرمن اونقدر زیاده که هر کاری حاضره بکنه تا او رو به زیر بکشه اما دیگر اعضای جاستیس لیگ هم از نقشه های پلید او در امان نیستند. او حتی تونسته به این گروه نفوذ کنه و از هویت مخفی بتمن به عنوان یک برگ برنده استفاده کنه.

لوثر آنقدر مکار است که توانسته برای مدتی کوتاه به سمت ریاست جمهوری آمریکا نیز دست یابد. ضمنا هر وقت آن زره سبز و بنفش معروف خودش را میپوشد انقدر قدرتمند میشه که میتونه حتی با سوپرمن هم دست و پنجه نرم کنه. این مسئله باعث میشه در سطحی فراتر از انسان های عادی که قادر نیستند با قهرمان هایی که قدرت های فوق بشری دارند، قرار بگیره.

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر سوپرمن (Superman)

 

3- گرین گابلین (Green Goblin)

3- گرین گابلین (Green Goblin) 

مطمئنم  شاید برخی از شما با من موافق نباشن  و بگه چرا گرین گابلین رو در همچین رتبه ای قرار دادمش ولی فقط کافیه بلاهایی که نورمن آزبورن در طول سالها بر بر سر مرد عنکبوتی آورده را در ذهن خودتون مرور کنید تا با من هم عقیده شوید (این مقاله رو هم بخونید )

ما داریم درباره مردی حرف میزنیم که دوست دختر نوجوان پیتر پارکر را به قتل رساند ، مرگ زن عمو می رو جعل کرد تا پیتر را دیوونه کنه و حتی باعث شد مرد عنکبوتی در قضیه "کلون ساگا" به هویت خودش شک کنه و خیال کنه یک کلونه (و حتی وقتی پیتر با کلون خودش یعنی بن رایلی رابطه برادرانه برقرار کرد، نورمن او را هم کشت). او در سالهای اخیر با تصاحب پست مهمی مثل ریاست سازمان "شیلد" تبدیل به دشمن کل عالم مارول هم شده . او در ضمن گروه دارک اونجرز را تشکیل داد و کسی مثل ares را کشت و زادگاه ثور یعنی "آزگارد" را نابود کرد. انجام چنین کارهایی واقعا سخته.

مطالب مرتبط:

10 بلای بزرگی كه گرین گابلین بر سر مرد عنكبوتی آورده

كودكی و جوانی نورمن آزبورن چگونه سپری شد؟

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

 

2- دکتر دووم (Dr. Doom)

2- دکتر دووم (Dr. Doom) 

این دیکتاتور اهل کشور "لاتوریا" درست از همان اول گروه چهار شگفت انگیز را عذاب داده است . دکتر دووم به راستی تا به حال اعمالی واقعا ترسناک انجام داده تا رید ریچاردز رو شکست بده. او بسیار جاه طلب است و اشتهای سیری ناپذیری برای دستیابی به قدرت دارد و به همین دلیل بارها و بارها دشمن کل دنیای مارول شده است (کافیه فقط یک نگاه کوچولو به رویداد سال گذشته "جنگ های پنهان" بکنید تا متوجه حرف من بشوید).

با این حال او وقتی که دشمن  چهار شگفت انگیز است، به معنای واقعی کلمه نفرت انگیز میشود. چون رابطه میان آنها به شدت شخصی است . بنابراین چه او بچه های رید ریچاردز و سوزان استورم را به خطر بیندازد یا اینکه برای قتل اعضای چهار شگفت انگیز نقشه بکشد، بلاهایی که دووم بر سر آنها آورده باعث میشه که او به عنوان یکی از خبیث ترین های نه تنها دنیای کمیک بلکه کل دنیای داستان های تخیلی محسوب شود.

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر دكتر دووم (Dr. Doom)

اولین حضور «دکتر دووم» در عالم کمیک

لحظات ماندگار تاریخ مارول: «دكتر دووم» به نیروهای كیهانی دست میابد

  کمیک جنگ های پنهان (Secret Wars) ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

100 شخصیت برتر مارول: دکتر دووم

 

1- جوکر (The Joker)

1- جوکر (The Joker) 

ممکنه که او تا به حال دنیا را فتح نکرده باشد و ممکنه که اونقدر قدرت فرا بشری نداشته باشه که با امثال سوپرمن دست و پنجه نرم کنه (البته توانست در بازی Injustice: Gods Among Us ، سوپرمن را به شیوه خودش به جنون بکشونه) اما وقتی پای خباثت مطلق وسط میاد واقعا چه کسی بهتر از جوکر میتونه سمبل اش باشه؟

این شاهزاده  جنایت لیست بلند بالایی از اعمال شنیع از خودش بر جا گذاشته، چه در کمیکی مثل "شوخی مرگبار" ، "مرگ در خانواده" یا در کمیک هایی که اخیرا در New 52 چاپ شدند. به همین دلیل جوکر به عنوان دشمن اصلی بتمن خودش رو کاملا تثبیت کرده و همچنین به عنوان خبیث ترین فردی که در این لیست به چشم میخوره. ممکنه جوکر یک دیوونه تمام عیار باشه ولی وقتی قراره زندگی شوالیه تاریکی رو به جهنم تبدیل کنه، دقیقا میدونه داره چیکار میکنه!

مطالب مرتبط:

گرین گابلین و جوكر: كدامیك شخصیت خبیث بهتری است؟ 

معرفی 10 دشمن برتر بتمن

5 داستان تاثیرگذار بتمن و جوکر

5 لحظه شوکه کننده برتر تاریخ جوکر!

 

نویسنده: جاش ویلدینگ از سایت comicbookmovie.com

مترجم : عمو مختار

آدرس مقاله به زبان انگلیسی : Ten Greatest Marvel & DC Comics Supervillains 

 

 All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#91 captain bat 1395-04-08 01:15
نظرتون در مورد اواتار من چیه؟؟؟
#92 j.jonah jameson 1395-04-08 01:16
از من تشکر نکن ! beast boy اول گفت منم ادامه اش دادم همین !
راستی جاتون خالی داشتم انیمیشن لگویی :
Justice.League.Gotham.City.Breakout رو میدیدم ! به این ساعت قسم ترکیدم خیلی از BvS سرتر بود !
علاقه مندان به کمیک های بتمن میدونند که یتمن هیچوقت توی هیچ مکالمه ای با کمیسر گوردون تا آخر نمی ایسته و هر موقع کمیسر روشو میکنه اونو اون هم غیب میشه !
حالا فکر کنید سوپرمن بره جای بتمن ( رابین هم کنار دست سوپرمنه )
کمیسر بر میگرده ..... توی خیال خودش انگار این 2 تا رفتند ولی نگاه میکنه میبینه سوپرمن سراپا داره گوش میده با خودش میگه پس یه مکالمه درست اینطور تموم میشه !
به سوپرمن میگه : چرا نرفتی ؟
میگه اگر میرفتم که خیلی بی آدبی بود !! :lol:
بعد رابین یه ناله خفیف میکنه ( خیلی حال کردم )
ملت توی دنیا چیزی برای شادی پیدا نمیکنند برای همین دلشون به این فیلم های کمیک بوکی خوشه .... ولی این حیوان ناطق زک کبیر ( مرگ بر خاندان اش ) گند میزنه به دل خوشی ما !
آقا برید ببینید ته ته شادیه ! ( بستگی داره کودک درونت چقد ر شنگول باشه )
8pic.ir/.../...
جون من اینو ببین !!
روی شاخ بتمن کلاه گذاشته !!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
#93 beast boy 1395-04-08 01:22
92#
وای من همین الان فهمیدم این انیمیشن لگویی جدید از بتمن آمده پس صددرصد دانلودش می کنم
ایول جیمسون که گفتی دمت گرم خدایی!
#94 StarLord 1395-04-08 01:24
انمیمیشن های لگو خیلی باحالن!پر طنزن!
راستی مظرتون درباره نسخه نهایی BvS چیه؟ بنظر من از قبلی یکم بهتر بود ولی نه خیلی زیاد. درهرصورت کارشون تقلب بود!
#95 captain bat 1395-04-08 02:04
به نقل از captain bat:
نظرتون در مورد اواتار من چیه؟؟؟

جواب نمیدین؟؟؟ :-|
92#آخ گفتی واقعا خوبن این انیمیشن های لگویی راستی جیمسون نظرت راجب بهترین فیلم لگویی کمیکی چیه من که خودم بتمن لگو دو رو خیلی دوست داشتم
#96 The Laughing Joker 1395-04-08 13:34
به نقل از Frozen in Time:
ولی من با جوکر موافق نیستم.
گرین گابلین خیلی از جوکر بهتره. جوکر فقط یه دیوونه اس که بدون هیچ خصومت خاصی با بتمن میجنگه.
حتی لوکی هم شخصیت پردازیش بهتر از جوکره. لوکی غیر قابل پیش بینیه. ادم هیچ نمیفهمه میخواد ایندفه رو خوب باشه یا دوباره به خباثت ادامه بده. برای یه لحظه هم احساسات برش میداره و ....
در هر صورت مقاله خیلی خوبی بود مرسی عمو اطلاعاتم از قبل هم بیشتر شد.
من خودم لوکی و دکتر دووم رو خیلی دوست دارم. با اولین ابر خبیثی هم که آشنا شدم دکتر دووم بود توی یکی از کارتون های 4 شگفت انگیز که البته نمیدونم اسمش چی بود.

اول از همه همه متوجه خباثت لوکی هستن و حتی اگه اون کار خوبی کرده باشه به خاطر خودشه مثل اون موقعی که به ثور کمک کرد گفت به خاطر خودم!
دوما جوکر دلیل داره که با بتمن می جنگه. بتمن نقطه ی مقابل جوکره و اون می خواد بتمنو نابود کنه تا به هدفش که نابود کردن جامعه است برسه. جوکر هم بر خلاف نظرات خیلی ها که می گن قابل پیش بینیه این طوری نیست.شما تا به حال کاری از جوکر دیدین که قابل پیش بینی باشه؟
دیوونه بودن جوکر باعث میشه که کار های وحشتناک مختلفی انجام بده. به حق جوکر شماره یک دی سی بین ویلین ها و جزو دو ویلین برتر کمیکه. از نظر من که فقط دکتر دووم می تونه از جوکر بهتر باشه. من هم از دکتر دووم خوشم می آد و از نظرم از گرین گابلین بهتره.
#97 WarForWolfman 1395-04-08 14:20
از اینکه جوکر اول بود واقعا لذت بردم حقشه چون :lol:
ولی جای تانوس خالیه واقعا چون هرچی نباشه با سنگهای ابدی نصف دنیا نابود کردش :-*
#98 Sin-Eater 1395-04-08 14:27
به نقل از The Laughing Joker:
به نقل از Frozen in Time:
ولی من با جوکر موافق نیستم.
گرین گابلین خیلی از جوکر بهتره. جوکر فقط یه دیوونه اس که بدون هیچ خصومت خاصی با بتمن میجنگه.
حتی لوکی هم شخصیت پردازیش بهتر از جوکره. لوکی غیر قابل پیش بینیه. ادم هیچ نمیفهمه میخواد ایندفه رو خوب باشه یا دوباره به خباثت ادامه بده. برای یه لحظه هم احساسات برش میداره و ....
در هر صورت مقاله خیلی خوبی بود مرسی عمو اطلاعاتم از قبل هم بیشتر شد.
من خودم لوکی و دکتر دووم رو خیلی دوست دارم. با اولین ابر خبیثی هم که آشنا شدم دکتر دووم بود توی یکی از کارتون های 4 شگفت انگیز که البته نمیدونم اسمش چی بود.

اول از همه همه متوجه خباثت لوکی هستن و حتی اگه اون کار خوبی کرده باشه به خاطر خودشه مثل اون موقعی که به ثور کمک کرد گفت به خاطر خودم!
دوما جوکر دلیل داره که با بتمن می جنگه. بتمن نقطه ی مقابل جوکره و اون می خواد بتمنو نابود کنه تا به هدفش که نابود کردن جامعه است برسه. جوکر هم بر خلاف نظرات خیلی ها که می گن قابل پیش بینیه این طوری نیست.شما تا به حال کاری از جوکر دیدین که قابل پیش بینی باشه؟
دیوونه بودن جوکر باعث میشه که کار های وحشتناک مختلفی انجام بده. به حق جوکر شماره یک دی سی بین ویلین ها و جزو دو ویلین برتر کمیکه. از نظر من که فقط دکتر دووم می تونه از جوکر بهتر باشه. من هم از دکتر دووم خوشم می آد و از نظرم از گرین گابلین بهتره.

جوكر قابل پيشبينيه چون ادم ميدونه با يه ديوونه طرفه و از ديوونه هم هر كاري بر مياد و اين يعني قابل پيش بيني. گرين گابلين خيلي از جوكر بهتره. چون هم غير قابل پيشبيني هستش و مكار هستش و ادم نميدونه با چه حقه اي طرفه چون خودش رو زير عقل و سلامت عقل خودش پنهان ميكنه. ولي ادم با جوكر تكليفش روشنه چون ديوونه است و چون از ديوونه هر كاير برمياد ادم از دستش سورپرايز نميشه . گرين گابلين از همه كامل تره چون هوش و مكار بودن لكس لوثر رو داره، جاه طلبي دكتر دووم رو داره، تجهيزات بتمن رو داره و ميتونه در صورت لزوم مثل جوكر ديوونه بشه و كارهاي وحشتناك بكنه. او يك پكيج كامله. ولي جوكر تك بعديه
#99 Cap-Spider Potter 1395-04-08 14:30
جوکر واقعا خبیث ترینه و رتبه اول کاملا مناسب جوکره
نبودن تانوس به دلیل اینه که اون قدرت خیلی زیادی داره و فکر و ذکرش قدرته
تانوس جز خبیث های بزرگ جایی نداره ولی جز قوی ترین ها کاملا به صورت صد درصدی میگم رتبه اول رو داره چون رقیب نداره این بشر !
#100 Cap-Spider Potter 1395-04-08 14:43
جوکر دیوانه ای عاقل است
اون میدونه که باید برای رسیدن به هدفش از چه راهی و چه کار هایی استفاده کنه و همیشه فکر همه چیز رو کرده
درسته قدرت چندانی نداره ولی میشه گفت همین فکرش که باعث شده این همه جنحال به پاکنه قوی تر از هر قدرتی باشه

جوکر شخصیتیه که از نظر روحی و جسمی صدمه ای نمیبینه
جوکر معتقده که عاقل ترین افراد دیوانه هاهستن چرا که در این صورته که از نظر روحی صدمه نمیبینی و مردی که هیچی برای از دستدادن ندارد هم یکی از جمله های توصیف کردن جوکره که ثابت میکنه اون از نظر حسمی هم صدمه ای نمیبینه

درسته گرین گابلین تحهیزات زیاد و قدرتمندی داره و همیشه سعی میکنه با روح و عاطفه طرف بازی کنه ولی از نظر رنج دادن بازم جوکر چیز دیگری است
همیشه سعی میکنه طرف مقابلشو انقد رنجش بده که یا کشته بشه طرفش یا مانندخودش دیوانه بشه

هرچند جز کمیک جوک کشنده کمیک توپ دیگه ای از جوکر نخوندم و من ببشتر جوکر در عالم اصلی رو قبول دارم (( سینما )) .

« میدونی من چرا از چاقو استفاده میکنم ، تفنگا خیلی سریعن تو نمیتونی تموم احساس طرفو درک کنی »

جوکر شوالیه تاریکی
#101 Stan Lee 1395-04-08 14:47
به نقل از Cap Spider Potter:
جوکر واقعا خبیث ترینه و رتبه اول کاملا مناسب جوکره
نبودن تانوس به دلیل اینه که اون قدرت خیلی زیادی داره و فکر و ذکرش قدرته
تانوس جز خبیث های بزرگ جایی نداره ولی جز قوی ترین ها کاملا به صورت صد درصدی میگم رتبه اول رو داره چون رقیب نداره این بشر !

ولي خبيث ترين به معناي برترين نيست. اوني كه دست به هر كار خبيثي ميزنه لزوما برترين نيست. برترين يعني جماع الطراف بودن. يعني همه خصوصيات و عمق و پيچيدگي ها رو داشتن. يعني كامل بودن از هر لحاظ. من كه خودم وقتي 14 ساله بودم شيفته جوكر شدم ولي هر چي سنم بالاتر رفت و عقلم بيشتر رسيد خيلي برام يكنواخت و خسته كننده شد.
#102 Stan Lee 1395-04-08 14:58
مشكل ميدونيد چيه؟ مشكل اينه كه تو كشور ما يا خيلي كشورها چون مردم با دنياي كميك اشنايي ندارن تقريبا هيچي از گرين گابلين دنياي كميك نميدونن.ولي فيلم دارك نايت اونقدر جوكرش عالي بود كه همه عالم و ادم فكر ميكنن جوكر بهترينه. بله چوكر تو. دنياي سينما برترين ويلن است ولي در دناي كميك نيست. از او خيلي بهتر داريم. ولي متاسفانه هم گرين گابلين و هم دكتر دووم چون تو عالم سينما ضعيف يا بهتره بگيم اونجور كه بايد ظاهر نشدن، مردم عامه هم ميگن ضعيف هستن.
البته خدا رو شكر به لطف اين سايت و مقالات عمو مختار و كميك هايي كه از مرد عنكبوتي و مارول مثل secret wars ترجمه شده اند ما هم با بزرگي و عظمت امثال گرين گابلين و دكتر دووم بيشتر اشنا شده ايم
#103 Thunder God 1395-04-08 15:29
این لیست از نظر من از اعتبار ساقطه :lol:
ریورس فلش واقعا فکر نکنم لیاقت حضور در این لیستو داشته باشه :-*
از طرفی رد اسکال یا سینسترو حقشون نیست که بالاتر از لوکی باشن :-|
تاپ تن من اینه:
1.دکتر دووم
2.جوکر
3.لوکی
4.گرین گابلین
5.مگنتو
6.لکس لوتر
7.دارک ساید
8.ثانوس
9.رد اسکال
10.اپوکالیپس
یه ذره زیادی مارولی شد :-*
ولی من مارولو بیشتر میشناسم و بهترین ابر شرورایی که تا حالا دیدم اینا بودن.
#104 DarkCat666 1395-04-08 15:30
بنظر من جوكر و gg برابرن
نميتوني هيچ دليل قانع كننده اي بياريكه يكيشون از اونيكي برتره جوكر سينما بمعناي كلمه عالي بود استاد لجر بهتر از نويسنده هاي بتمن جوكر را حس كرده بود و فهميده بود اما gg سينما اصلا لايق اسم green goblin نبود اصلا با نورمنيكه تو كميكا ميشناختيم هيچ شباهتي نداشت واما دنياي كميك برخي نويسنده ها جنون جوكرو بسيار دسته بالا گرفتن تا حديكه ميشه گفت اغراقه و جوكري منفور ساختن كه بسيار تكبعديه اما گرين گابلين يك ابر شرور تمام عيار هستش و همين طور طرفداران بسياري داره
بنابر مقاله هاي عمو مختار همتون ggرو كاملا ميشناسين
اما جوكرو خيلياتون درست نميشناسين بنظرتون تكبعديه
درضمن اونكسيكه هركسيو تو خيابون ميبينه ميكشه كرينجه نه جوكر (بنده هم از اساتيد سايت درخواست مقاله اي بنام معرفي جوكرو دارم)
+1 #105 Goblin King 1395-04-09 12:34
اونايي كه گرين گابلين رو برترين نميدونن ، هيچي از دنياي كميك حاليشون نيست . فقط گرين گابلين. عاشقشم. كامل ترين، خبيث ترين و جذاب ترينه.
بعدشم دكتر دووم رو دوست دارم
البته تو دنياي سينما به حقشون نرسيدن
به نظرم تو دنياي سينما هم مگنتو و جوكر تا به حال از همه بهتر بودن
-1 #106 Thunder God 1395-04-09 13:39
#105
واقعا تعصب چیز خوبی نیست :-*
ابر شرور های زیادی هستند که میتونن با گرین گابلین رقابت کنن و شکستش هم بدن.
همونطور که خیلی از سایت های معتبر خارجی گرین گابلین رو برترین ندونستن.
در واقع سایتی ندیدم که این کارو کرده باشه :-)
از نظر جذابیتم که...
#107 mokhtar 1395-04-09 13:52
به نقل از Thunder God:
#105
واقعا تعصب چیز خوبی نیست :-*
ابر شرور های زیادی هستند که میتونن با گرین گابلین رقابت کنن و شکستش هم بدن.
همونطور که خیلی از سایت های معتبر خارجی گرین گابلین رو برترین ندونستن.
در واقع سایتی ندیدم که این کارو کرده باشه :-)
از نظر جذابیتم که...

بله دقيقا اون ابرشروري برتره كه بتونه بقيه رو شكست بده چون زور بازو خيلي مهمه :-*
اون سايت هاي "معتبري" هم كه شما ازش دم ميزني همشون تحت تاثير هيث لجر هستن
در ضمن ، شما خودت تعصب نداري به هيچ شخصيتي كه سنگش رو به سينه ميزني؟
به علاوه، صد رحمت به همون به قول شما "متعصبين" چون لااقل 4 تا دليل قابل قبول براي حرفاشون ميارن ولي شما؟؟؟؟؟؟؟؟ :-*
#108 Son of Osborn 1395-04-09 14:09
به نقل از mokhtar:
به نقل از Thunder God:
#105
واقعا تعصب چیز خوبی نیست :-*
ابر شرور های زیادی هستند که میتونن با گرین گابلین رقابت کنن و شکستش هم بدن.
همونطور که خیلی از سایت های معتبر خارجی گرین گابلین رو برترین ندونستن.
در واقع سایتی ندیدم که این کارو کرده باشه :-)
از نظر جذابیتم که...

بله دقيقا اون ابرشروري برتره كه بتونه بقيه رو شكست بده چون زور بازو خيلي مهمه :-*
اون سايت هاي "معتبري" هم كه شما ازش دم ميزني همشون تحت تاثير هيث لجر هستن
در ضمن ، شما خودت تعصب نداري به هيچ شخصيتي كه سنگش رو به سينه ميزني؟
به علاوه، صد رحمت به همون به قول شما "متعصبين" چون لااقل 4 تا دليل قابل قبول براي حرفاشون ميارن ولي شما؟؟؟؟؟؟؟؟ :-*

عمو ولشون كن اینا رو . اگه كسی عاشق دنیای كمیك باشه و 4 تا كمیك درست درمون خونده باشه تفاوت رو تشخیص میده. اما بدبختانه تو ایران كمیك فن های ادعایی (!) همشون فقط یا فیلم دارك نایت رو دیدن یا كمیك كیلینگ جوك رو خوندن و فكر میكنن جوكر بهترینه.
-1 #109 Cap-Spider Potter 1395-04-09 14:23
#108

نمیدونم و برام اصلا مهم نیست و اهمیتی نداره که با منم رو حرف بودی یا فقط با اقای Thunder God بودی ولی خواستم بگم که من گفتم دردنیای کمیک گرین گابلین برتره ولی مهم دنیای اصلیه و در دنیای اصلی جوکر رو دست نداره و در این هیچ شکی نیست یعنی 100% .
#110 Son of Osborn 1395-04-09 14:31
به نقل از Cap Spider Potter:
#108

نمیدونم و برام اصلا مهم نیست و اهمیتی نداره که با منم رو حرف بودی یا فقط با اقای Thunder God بودی ولی خواستم بگم که من گفتم دردنیای کمیک گرین گابلین برتره ولی مهم دنیای اصلیه و در دنیای اصلی جوکر رو دست نداره و در این هیچ شکی نیست یعنی 100% .

تو كه هنوز نميدوني دنياي اصلي همون دنياي كميك بوكه و دنياي سينمايي فقط از روي كميك بوكه كه اقتباس ميكنه پس اصلا حرف نزني بهتره.
اگه دنياي كميك بوك نبود ، فيلما يا انيميشن ها يا گيم هاي كميك بوكي هم نبودن. پس بهتره بري يه كم كميك بخوني .
#111 mokhtar 1395-04-09 15:00
اقاي Cap Spider Potter
مجبور شدم نظرت رو حذف كنم چون اطلاعات غلط و گمراه كننده توش بود. لطفا دفعه بعد قبل از نظر دادن كمي بيشتر تحقيق كن. ممنونم
-1 #112 Cap-Spider Potter 1395-04-09 15:13
Ok

فقط یه جیزی
من فقط گفتم عالم اصلی سینماییه و اینو در خیلی جاها خوندم حتی بعضی اوقات در سایت در یکی از مقالات وقتی مینویسین عالم اصلی تو پرانتز مینویسین سینمایی
#113 mokhtar 1395-04-09 15:15
به نقل از Cap Spider Potter:
Ok

فقط یه جیزی
من فقط گفتم عالم اصلی سینماییه و اینو در خیلی جاها خوندم حتی بعضی اوقات در سایت در یکی از مقالات وقتی مینویسین عالم اصلی تو پرانتز مینویسین سینمایی

منم دقيقا همين رو گفتم كه غلطه . كلا بهتره اينو فراموش كني. باشه پسر خوب؟ ;-)
#114 Spidey Reigns 1395-04-09 15:20
از نظر من جوکر یه روانی نیست!

چون اگه دقت کرده باشید کارهایی که انجام میده از روی عقلش انجام میده!!!

جوکر در واقع شخصیتیه که دوست داره خودش رو مجنون نشون بده تا بقیه هم از این دیوونه بودنش بترسن!

از نظر من دشمنی جوکر فقط به بتمن محدود میشه...

طبق یه کمیکی که خونده بودم،جوکر یه کارگر ساده یا یه مهندسه که پاش سر میخوره و میوفته توی یه منبع اسید و صورتش اینجوری میشه...

بعد از اون ضربه ی روحی میخوره و بتمن رو مقصر این جریانات میدونه...

البته خیلی یادم نیست که قضیه ی اون ظرف چی بوده :-?


با اون کارش هم خیلی عشق کردم که وقتی فکر میکنه بتمن مرده خودش رو بازنشست میکنه...

ولی من جوکر رو برای همینش دوست دارم...

از طرف دیگه گرین گابلین،شخصیه که واقعا روانیه!!!

یه خباثت خاصی توی وجودش هست...

نمیتونه اون خباثت رو کنترل کنه!

زن ها رو میزنه،بچه میکشه و خیلی کارهای دیگه...

گابلین(البته اینجا منظورم نورمنه)،از نظر من بیماری روانی سادیسم داره و از زجر کشیدن بقیه لذت میبره!

گرین گابلین رو هم از یه طرف چون این شخصیت رو داره،دوست دارم....

در حقیقت یه ویلین باید شبیه خودش باشه نه شبیه ویلین دیگه...

در آخر بگم که من هر دو شون رو دوست دارم...

عمو مختار در مورد این رمانم اگه میشه نظر بده چون خودمو کشتم! :lol:
#115 Thunder God 1395-04-09 15:47
#107
من کی گفتم جوکر برترینه؟
یا اگه به زور بازو بود ثانوس و گالاکتوس اول بودن.
شکست دادن منظورم شکست جسمی نبود.منظورم شکست دادن از لحاظ خباثت و هوش بود.
شما یه نگاهی به تاپ تنی که برای خودم نوشتم بندازین.
به نظر من باهوش ترین برتره.
بازم ببخشید ولی اونی که میگه هرکی گرین گابلینو برتر ندونه هیچی از کمیک حالیش نیست خیلی به آدم بر میخوره.
همچین آدمی متعصب نیست؟
بنده اصلا اسمی از جوکر نیاوردم.
کمیک هم کم نخوندم ولی قطعا به اندازه شما اطلاعات ندارم.
به هر حال شاید معیار های من متفاوته.
ببخشید اگه ناراحت شدین. ;-)
#112
معلومه که عالم اصلی عالم سینمایی نیست.
اومدین توی سایت کمیک بوکی بر اساس فیلم نظر میدین؟
#116 Cap-Spider Potter 1395-04-09 16:05
برادرمن

کمیک بوکی که فقط منظور کمیک نیست و هر شخصیت کمیک بوکی که فیلمی ازش ساخته شده باشه نام این فیلم کمیک بوکی میشه

ضمنا یکم دقت کن منچی گفتم من دارم میگم کاری به اقتباس فیلم ندارم فقط اینکه چون در فیلم همه چی واقعیه و واقعا فردی هست که داره این نقشو بازی میکنه اصلیه ، برای بهتر درک کردن حرفم به این جمله دقتکن کمیک همش تصاویره و بر اثر نوشتن و چاپ کردن ساخته شده ولی فیلم اینطور نیست و کسی که واقعا وجود داشته درش هست

گرفتی ؟

بیخیال ضمنا یکم بهتر خرف بزن من دارم باها خوب صحبت میکنم درضمن من گفتم فیلم قابل مقایسه با کمیک نیست و خیلی جذابیت بیشتری داره اگه مخالفی با حرفم پس دیگه کاری بهت ندارم هرچی خواستی بگو
#117 Cap-Spider Potter 1395-04-09 16:12
#114

قشنگ بود
خیلی سعی کردیدلایل منطقی برای حرفت بیاری وهمینش خوب بود
جوکر روانی نیست ولی معتقده دیوانه اگه باشی میتونی طعم واقعیه این دنیارو بچشی و نهایت استفاده رو بکنی جوکر میگه وقتی بقیه ادمای دنیا اینطورین و دنیا همش درش پر از دزدی و خیانته پس عاقل ترین افراد دیوانه ها هستن

از طرفی گابلین به دلیل سختی های زندگیش و رنج هایی که کشیده از رنج دادن لذت میبره
گابلین سعی میکنه درونی عمل کنه و با روح ادم بیشتر سرو کار داره بیشتر ضربه روحی میزنه تاحسمی

هردو خبیث و عالین

رمان قشنگی نوشته بودی
عذرخواهیی اگه من نظر دادم
#118 Spidey Reigns 1395-04-09 16:15
نه خواهش میکنم و مرسی...

شما هم حرفای جالبی زدی...
#119 Thunder God 1395-04-09 16:24
به نقل از Cap Spider Potter:
برادرمن

کمیک بوکی که فقط منظور کمیک نیست و هر شخصیت کمیک بوکی که فیلمی ازش ساخته شده باشه نام این فیلم کمیک بوکی میشه

ضمنا یکم دقت کن منچی گفتم من دارم میگم کاری به اقتباس فیلم ندارم فقط اینکه چون در فیلم همه چی واقعیه و واقعا فردی هست که داره این نقشو بازی میکنه اصلیه ، برای بهتر درک کردن حرفم به این جمله دقتکن کمیک همش تصاویره و بر اثر نوشتن و چاپ کردن ساخته شده ولی فیلم اینطور نیست و کسی که واقعا وجود داشته درش هست

گرفتی ؟

بیخیال ضمنا یکم بهتر خرف بزن من دارم باها خوب صحبت میکنم درضمن من گفتم فیلم قابل مقایسه با کمیک نیست و خیلی جذابیت بیشتری داره اگه مخالفی با حرفم پس دیگه کاری بهت ندارم هرچی خواستی بگو

یعنی چی اگه مخالفی با حرفم پس دیگه کاری ندارم؟
فقط با کسایی که باهات موافقن صحبت میکنی؟ :o
اینجوری هیچ وقت نمیفهمی که کدوم کارا و حرفات درسته و کدوم غلط.
در ضمن دنیای سینمایی یه اقتباس ناقص از دنیای کمیکه که به خاطر منافع مختلف توی شخصیتای کمیکیش تغییری داده میشه.دلیل نمیشه که چون بازی فلان شخصیت تو فیلم بهتر بود پس بهترین شخصیت کمیک بوکیه.
اگر که فکر میکنی چون خبیثی توی دنیای سینمایی بهتر بوده پس از همه خبیثای کمیک بوکی بهتره سخت در اشتباهی. ;-)
اینجا تقریبا همه قضاوتا بر اساس همون عکس و تصاویر کم هیجانه. :lol:
#120 Cap-Spider Potter 1395-04-09 16:33
اقای thunder god

من گفتم بیخیال بازم ادامه میدی

ضمنا اگه یکم دقت کنی من جواب همه این جمله هایی که گفتی رو در پیامی که جوابشو دادی ، دادم

همون کامنتی که جوابشو تازه دادی پر از جمله هایی بود که تو همون کامنتم بهصون پاسخ داده بودم
#121 mokhtar 1395-04-09 16:39
به نقل از Cap Spider Potter:

بیخیال ضمنا یکم بهتر خرف بزن من دارم باها خوب صحبت میکنم درضمن من گفتم فیلم قابل مقایسه با کمیک نیست و خیلی جذابیت بیشتری داره اگه مخالفی با حرفم پس دیگه کاری بهت ندارم هرچی خواستی بگو

ببين كم كم داري منو عصباني ميكني. مرد حسابي مگه اينجا بحث مقايسه كميك بوك و سينماست؟ حرفات اونقدر عجيب و غريبه كه اصلا نميدونم بهت چي بگم. فقط اينو بهت ميگم: اگه جوكر تو دنياي كميك خلق نشده بود آيا اصلا چيزي وجود داشت كه از روش فيلم بسازن؟ بعدشم ما درباره سينما به صورت pure و مطلق صحبت نميكنيم كه بگيم هنر سينما بهتره يا هنر كميك. ما داريم درباره "اقتباس" حرف ميزنيم اي. و هر اقتباس سينمايي وقتي با منبع مقايسه ميشه، اونوقت اون منبع ميشه دنياي اصلي و نسخه سينمايي ميشه دنياي اقتباسي. ضمنا اين مقاله درباره 10 شخصيت برتر دنياي "كميك بوك" است . اين چيزايي كه تو ميگي چه ربطي به اين مقاله داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
-1 #122 Cap-Spider Potter 1395-04-09 16:42
به نقل از mokhtar:
به نقل از Cap Spider Potter:

بیخیال ضمنا یکم بهتر خرف بزن من دارم باها خوب صحبت میکنم درضمن من گفتم فیلم قابل مقایسه با کمیک نیست و خیلی جذابیت بیشتری داره اگه مخالفی با حرفم پس دیگه کاری بهت ندارم هرچی خواستی بگو

ببين كم كم داري منو عصباني ميكني. مرد حسابي مگه اينجا بحث مقايسه كميك بوك و سينماست؟ حرفات اونقدر عجيب و غريبه كه اصلا نميدونم بهت چي بگم. فقط اينو بهت ميگم: اگه جوكر تو دنياي كميك خلق نشده بود آيا اصلا چيزي وجود داشت كه از روش فيلم بسازن؟ بعدشم ما درباره سينما به صورت pure و مطلق صحبت نميكنيم كه بگيم هنر سينما بهتره يا هنر كميك. ما داريم درباره "اقتباس" حرف ميزنيم اي. و هر اقتباس سينمايي وقتي با منبع مقايسه ميشه، اونوقت اون منبع ميشه دنياي اصلي و نسخه سينمايي ميشه دنياي اقتباسي. ضمنا اين مقاله درباره 10 شخصيت برتر دنياي "كميك بوك" است . اين چيزايي كه تو ميگي چه ربطي به اين مقاله داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عمو مختار من اولشم گفتم این جیزارو اصلا نمیگم من فقط دارم میکم به همون اقایی که گفت کمیک اصلیه

دارم بهش میگم فیلم حذاب تره وگرنه کاری به اقتباسش ندارم ضمنا وقتی این قضیه پیش اومد رفتم تو یه سایت خارجی و زده بود چیزی به اسم دنیای اصلی وجود نداره

منظور اینه که دنیای کمیک اسمش همین دنیای کمیکه و سینما هم عالم سینما

بازم میگم حرف من دنیای اصلی یا غیر اصلی نیتس حرف من این بود که فیلم بهتره

همین
اوکی باشه دیگه هم اسپم نمیدم
#123 mokhtar 1395-04-09 16:47
به نقل از Cap Spider Potter:
به نقل از mokhtar:
به نقل از Cap Spider Potter:

بیخیال ضمنا یکم بهتر خرف بزن من دارم باها خوب صحبت میکنم درضمن من گفتم فیلم قابل مقایسه با کمیک نیست و خیلی جذابیت بیشتری داره اگه مخالفی با حرفم پس دیگه کاری بهت ندارم هرچی خواستی بگو

ببين كم كم داري منو عصباني ميكني. مرد حسابي مگه اينجا بحث مقايسه كميك بوك و سينماست؟ حرفات اونقدر عجيب و غريبه كه اصلا نميدونم بهت چي بگم. فقط اينو بهت ميگم: اگه جوكر تو دنياي كميك خلق نشده بود آيا اصلا چيزي وجود داشت كه از روش فيلم بسازن؟ بعدشم ما درباره سينما به صورت pure و مطلق صحبت نميكنيم كه بگيم هنر سينما بهتره يا هنر كميك. ما داريم درباره "اقتباس" حرف ميزنيم اي. و هر اقتباس سينمايي وقتي با منبع مقايسه ميشه، اونوقت اون منبع ميشه دنياي اصلي و نسخه سينمايي ميشه دنياي اقتباسي. ضمنا اين مقاله درباره 10 شخصيت برتر دنياي "كميك بوك" است . اين چيزايي كه تو ميگي چه ربطي به اين مقاله داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عمو مختار من اولشم گفتم این جیزارو اصلا نمیگم من فقط دارم میکم به همون اقایی که گفت کمیک اصلیه

دارم بهش میگم فیلم حذاب تره وگرنه کاری به اقتباسش ندارم ضمنا وقتی این قضیه پیش اومد رفتم تو یه سایت خارجی و زده بود چیزی به اسم دنیای اصلی وجود نداره

منظور اینه که دنیای کمیک اسمش همین دنیای کمیکه و سینما هم عالم سینما

بازم میگم حرف من دنیای اصلی یا غیر اصلی نیتس حرف من این بود که فیلم بهتره

همین
اوکی باشه دیگه هم اسپم نمیدم

اره. دنياي كميك تو اين مورد اصليه. وقتي شما داري درباره يك فيلم كميك بوكي حرف ميزني ، كميك ميشه دنياي اصلي. اگر هم از روي يك فيلم ، كميك بسازن . اونوقت دنياي سينمايي دنياي اصليه. بحث تو اينه كه هنر دنياي سينما از هنر كميك برتره ، پس مهم اينه كه جوكر دنياي سينما برتر باشه. ولي اين استدلالت غلطه چون اينجا بحث هنر سينما و هنر كميك نيست. اينجا اين استدلال شما اميخته شده به مبحث اقتباس از روي كميك . پس چون بدون كميك اين اقتباس معني نداره ، پس دنياي كميك برتره. يعني اينقدر فهميدنش سخته؟
-1 #124 Cap-Spider Potter 1395-04-09 16:54
درسته
میدونم همش درسته
ولی شاید دقیق منظورمو متوجه نشدین
شما به دلیل این که اگر کمیک نبود فیلم هم نبود دارین میگین کمیک برتره خب این درست اما من میگم که همین اقتباشگس شده کمیک (( فیلم )) برتر از خود کمیک است نه اینکه جامع تره نه یعنی منظورم اینه که اقتباس شده کمیک قشنگ تره چرا که در سینماست

یعنی فکر کنم همه هم (( نه فقط من)) اینجور باشن که ازفیلم بیشتر از کمیک لذت میبرن وگرنه من نگفتم فیلم کلی تر و جامع تره

معمولا اخر کامنتم جمله جوکر میگفتم اینم بگم دیگه


«« میدونی من چرا از چاقو استفاده میکنم ، تفنگا خیلی سریعن تو نیمتونی تموم احساس طرفو درک کنی ))

جوکر شوالیه تاریکی
#125 mokhtar 1395-04-09 17:09
به نقل از Cap Spider Potter:
درسته
میدونم همش درسته
ولی شاید دقیق منظورمو متوجه نشدین
شما به دلیل این که اگر کمیک نبود فیلم هم نبود دارین میگین کمیک برتره خب این درست اما من میگم که همین اقتباشگس شده کمیک (( فیلم )) برتر از خود کمیک است نه اینکه جامع تره نه یعنی منظورم اینه که اقتباس شده کمیک قشنگ تره چرا که در سینماست

یعنی فکر کنم همه هم (( نه فقط من)) اینجور باشن که ازفیلم بیشتر از کمیک لذت میبرن وگرنه من نگفتم فیلم کلی تر و جامع تره

معمولا اخر کامنتم جمله جوکر میگفتم اینم بگم دیگه


«« میدونی من چرا از چاقو استفاده میکنم ، تفنگا خیلی سریعن تو نیمتونی تموم احساس طرفو درک کنی ))

جوکر شوالیه تاریکی

ببين... من نميگم كميك بهتر از سينماست. اين استدلال تو هم كاملا غلطه. چون ميخواي بگي چون سينما از كميك برتره پس اگر جوكر سينما از جوكر كميك برتر باشه پس اون ملاك ماست چون اون جوكر اصليه. ولي من ميگم وقتي پاي اقتباس وسط مياد منبع اصلي و ملاك اصلي اونيه كه از روش اقتباس شده. پس "ملاك" اونه كه منبع اصلي برتر باشه.
اميدوارم كه فهميده باشي چون من به نظرم به قدر كافي برات وقت گذاشتم. و از اين به بعد هم هر نظري اينجا بزاري پاكش ميكنم

منم اين دفعه آخرين جمله ام رو از گرين گابلين نقل ميكنم:"فقط احمق ها ميرن و قهرمان ميشن. چون فقط احمق ها هستن نميتونن پيشبيني كنند كه ممكنه ديوونه اي (مثل من) سر راهشون سبز بشه و يه گزينه ساديستي جلوي روشون قرار بده ".
گرين گابلين در فيلم مرد عنكبوتي 1
#126 Spidey Reigns 1395-04-09 17:11
عمو فهمیدیدم دوست نداری جوابمون رو بدی :sad:
#127 beast boy 1395-04-09 17:13
ببخشید سادیستی یعنی چی؟
#128 Spidey Reigns 1395-04-09 17:14
به نقل از beast boy:
ببخشید سادیستی یعنی چی؟


یعنی کسی که از زجر کشیدن دیگران لذت میبره...
#129 Spidey Reigns 1395-04-09 17:15
آقای بیست بوی میخوای رکش رو بهت بگم؟
#130 beast boy 1395-04-09 17:16
به نقل از Spidey Reigns:
آقای بیست بوی میخوای رکش رو بهت بگم؟

البته بست بوی نه بیست
بله البته اگه میشه
شاید باورتون نشه ولی اولین باره این اسم را می شنوم :oops:
#131 Spidey Reigns 1395-04-09 17:18
به نقل از beast boy:
به نقل از Spidey Reigns:
آقای بیست بوی میخوای رکش رو بهت بگم؟

البته بست بوی نه بیست
بله البته اگه میشه
شاید باورتون نشه ولی اولین باره این اسم را می شنوم :oops:


نه بست اینطوری نوشته میشه best

که فکر میکنم به معنای بهترین هست

ولی beast یعنی غول،دد و وحشی که بیست تلفظ میشه...

تو کامنت بعدی براتون توضیح میدم...
#132 Spidey Reigns 1395-04-09 17:21
سادیسم نوعی بیماری روانی است که باعث میشه یه شخص خیلی وحشی بشه...

دوست داره ببینه که بقیه به خاک و خون کشیده میشن...

در چنین شرایطی هم از غم شخص طرف مقابل و هم از غم اطرفیانش تغذیه میکنه...

و این لذتی که میبره،لذت ج*نسیه! :-*

(البته ببخشید که خیلی رک گفتم)

اگه نظر خطرناکیه برای سایت،پاکش کنید... :-)
#133 mokhtar 1395-04-09 17:25
به نقل از Spidey Reigns:
عمو فهمیدیدم دوست نداری جوابمون رو بدی :sad:

خوندم مطلبت رو الان
به نظرم درباره نورمن اشتباه ميكني . نورمن مجنونه ولي ميتونه جنون خودش رو كنترل كنه. ولي جذابيت اش اينه كه گاهي نميتونه و قاط ميزنه چون به نظرم خيلي جذابه وقتي يكي اينقدر سعي كنه جنون خودش رو پنهان كنه ولي يه دفعه همه چيز از كنترلش خارج بشه
#134 mokhtar 1395-04-09 17:26
به نقل از Spidey Reigns:
سادیسم نوعی بیماری روانی است که باعث میشه یه شخص خیلی وحشی بشه...

دوست داره ببینه که بقیه به خاک و خون کشیده میشن...

در چنین شرایطی هم از غم شخص طرف مقابل و هم از غم اطرفیانش تغذیه میکنه...

و این لذتی که میبره،لذت ج*نسیه! :-*

(البته ببخشید که خیلی رک گفتم)

اگه نظر خطرناکیه برای سایت،پاکش کنید... :-)

كي گفته اين لذت جنسيه فقط؟
ساديستي يعني "ديگر آزار" . يعني كسي كه از رنج و اذيت ديگران لذت ميبره. حالا هر نوع درد و رنجي. اتفاقا ربط خاصي به مسائل جنسي نداره
#135 Spidey Reigns 1395-04-09 17:26
به نقل از mokhtar:
به نقل از Spidey Reigns:
عمو فهمیدیدم دوست نداری جوابمون رو بدی :sad:

خوندم مطلبت رو الان
به نظرم درباره نورمن اشتباه ميكني . نورمن مجنونه ولي ميتونه جنون خودش رو كنترل كنه. ولي جذابيت اش اينه كه گاهي نميتونه و قاط ميزنه چون به نظرم خيلي جذابه وقتي يكي اينقدر سعي كنه جنون خودش رو پنهان كنه ولي يه دفعه همه چيز از كنترلش خارج بشه

اره منم همینو گفتم!یه ادم روانی هم اینجوریه!یه دفعه قات میزنه!
#136 Spidey Reigns 1395-04-09 17:30
#134

من قبلا به این کلمه برخورد کردم...

بله!معنی لغوی میشه دیگر آزار ولی از نظر روانشناسی به همون توضیح من نزدیکه!

من قبلا به این کلمه تو کمیک ها برخورد کردم و سرچش کردم...

تو سایت های روانشناسی ایرانی هم همین توضیح رو داده بودن...

الان شما فقط سرچ کن سادیسم،توضیحاتش رو بخون...

حداقل تو این زمینه فکر کنم درست میگم :lol:
#137 Cap-Spider Potter 1395-04-09 17:54
منظور شمارو همون موقع فهمیدم عمو مختار
فقط امیدوارم شماهم منظورمو گرفته باشین
ضمنا من دی سی فن اصلا نیستما به هیچ‌وجه
و رو حرفمم با شخصیت های فیلم مثل جوکر نبود فقط منظورم کل فیلم بود یعنی اگه بخوایم یک کمیک رو کامل و یک فیلم هم کامل حساب کنیم به نظر من (( البته فکر کنم نظر همه هم اینطور باشه )) فیلم قشنگ تره ولی میدونم که برای رتبه دادن به فیلم و اینکه ببینیم این فیلم ایا واقعا یک فیلم کمیک بوکی خوب هست گزینه اصلی اقتباسه .

ضمنا اون جمله گرین گابلین هم قشنگ بود ، ممنون

«« دیوانگی مثل جاذبه میمونه ، تنها چیزی که لازمه یه تکون کوچیکه ))

جوکر شوالیه تاریکی
#138 mokhtar 1395-04-09 18:11
به نقل از Cap Spider Potter:
منظور شمارو همون موقع فهمیدم عمو مختار
فقط امیدوارم شماهم منظورمو گرفته باشین

من منظورت رو فهميدم. ولي دليل و استدلالت اشتباه بود . در ضمن اصلا مهم نيست كه شما يا هر كس ديگه اي تو اين سايت دي سي فن باشه. من هزار تا دوست دي سي فن دارم."من مسيرم رو خودم انتخاب كردم و تو هم انتخاب كردي كه يه قهرمان باشي. مردم شهر هم براي مدتي باهات سرگرم ميشن. ولي چيزي كه اونا بيش از يك قهرمان دوست دارن اينه كه ببينن اون قهرمان چطور سقوط ميكنه، شكست ميخوره و حين مبارزه ميميره. آخرش و عليرغم هر كاري كه واسشون كردي، ازت متنفر ميشن"
گرين گابلين، مرد عنكبوتي 1
#139 Venom-Spider-Man 1395-04-09 23:58
این مقاله ایراد داره چون ونوم بهترین ویلن تاریخ کمیک بوکه.
#140 Arya.M 1395-04-10 00:32
#139
شما احتمالا کاربر جدید هستید درسته؟ چون اساتید سایت به ویژه استاد ترابی و عمو مختار درباره ی تک بعدی بودن ونوم بحث کردند. اگه منظور شما از ونوم ادی براک هست، ادی مدت زیادی یک ویلن نبود و بعد مدتی به آنتی هیرو تبدیل شد. به علاوه تو این سایت همه برای اثبات حرف خود دلیل میارن نمونش کامنتای همین مقاله. بهتره که شما هم یه دلیل خوب بیاری. موفق باشی ;-)
#141 The Red Spider Skull 1395-04-10 18:27
رد اسکال عالیه. هر کی هم با بودنش تو این لیست مشکل داره ادرس بده تا بیام براش
:lol:
#142 magnus 1395-05-16 09:01
به نقل از The Red Spider Skull:
رد اسکال عالیه. هر کی هم با بودنش تو این لیست مشکل داره ادرس بده تا بیام براش
:lol:

اتفاقا رداسکال خیلی خبیثه و جاش تو تاپ تن هست ولی مشکلش اینه اصلا سمپاتیک نیست. برای مثال وقتی جنگ دکتردووم گرین گابلین یا مگنتو رو ادم میبینه یه شور خاصی تو وجودشونه که ادم میتونه طرفدارشون باشه ولی رداسکال اینجوری نیست همیشه دوست داریم از کپ شکست بخوره و مشکلش اینه.
#143 batman/spider 1395-05-23 04:14
حبف که من کمیکای مهمی از این سه تای اول نخوندم فقط از نورمن مرگ گوئن رو خوندم و بعضی اتفاقات رو از روی همین صحبتای شما یا بازی و...میدونم ولی همونایی که شنیدمو خوندم مال جوکر خیلی وحشتناک تر و خبیثانه تره
اگه دقت کرده باشید میبینید که نورمن پول داره پولم قدرت میاره
در مورد دووم هم تقریبا همین طور
ولی جوکر ن قدرتی مثل دووم داره و ن مثل نورمن پولی که این یه برتری خیلی خوبیه
اگه بزرگان سایت زحمت بکشن و کمیکای مهم این سه تاره ترجمه کنند ممنون میشم برای امثال من که زبانشون زیاد تعریفی نداره بهتره که با این سه نفر اشنا بشن
#144 amir a. ghaderi 1395-05-23 10:13
به نقل از batman/spider:

اگه دقت کرده باشید میبینید که نورمن پول داره پولم قدرت میاره
در مورد دووم هم تقریبا همین طور
ولی جوکر ن قدرتی مثل دووم داره و ن مثل نورمن پولی که این یه برتری خیلی خوبیه

پول نداشتن دلیل بر برتری نیست. برتری رو شخصیت پردازی میاره . به نظرم بهتره کمیک های مهم رو بخونی تا بتونی تحلیل ها و دلایلی که ارائه میدی پخته تر باشه
#145 S.T.A.R.K 1395-05-23 10:35
به نقل از amir a. ghaderi:
به نقل از batman/spider:

اگه دقت کرده باشید میبینید که نورمن پول داره پولم قدرت میاره
در مورد دووم هم تقریبا همین طور
ولی جوکر ن قدرتی مثل دووم داره و ن مثل نورمن پولی که این یه برتری خیلی خوبیه

پول نداشتن دلیل بر برتری نیست. برتری رو شخصیت پردازی میاره . به نظرم بهتره کمیک های مهم رو بخونی تا بتونی تحلیل ها و دلایلی که ارائه میدی پخته تر باشه

اخه اصلا جوکر رو نمیشه فقیر خطاب کرد. جوکر خودش دنبال پول نیست وگرنه خیلی راحت میتونه از راه خلاف پولدار شه .لی پول براش جذابیتی نداره.
#146 Victor strange 1395-06-13 13:53
به نظر من این مقاله بهترین مقاله از عمو مختار هستش . چون خارج از هر گونه تعصب و نظرات نویسنده این مقاله نوشته شده و بیشتر بر طبق نظر جمعی کمیک خوان ها هستش . با رتبه بندی هیچ مشکلی ندارم ،چون کامل کامل هستش و هیچ کس نمیتونه بگه رتبه بندی اشکال داره اما اگه بخوام نظر شخصی خودم را بگم من جوکر را بهترین نمیدونم و به نظرم توی دنیای دیسی لکس لوتر برتر از اون و در کل میشه گفت دکتر دووم در رتبهی اول و مگنیتو در رتبه ی دوم هستش . تاپ تن من شامل تمامی افراد این لیست میشه به جز دارک ساید . به نظر من دارک ساید لیاقت حضور توی این لیست را نداره . از طرفی به شرت جای خالی گالاکاتوس توی این لیست حس میشه ، چون قطعا کسی که بلعنده ی دنیا ها هست باید جای کوچکی توی این لیست داشته باشه .
اینم از لیست من :
۱- دکتر دووم
۲- لکس لوتر
۳-مگنیتو
۴-جوکر
۵-گرین گابلین
۶-لوکی
۷-ریورس فلش
۸-سینسترو
۹-گالاکاتوس
۱۰-رد اسکال
#147 amir a. ghaderi 1395-06-13 14:11
به نقل از Victor strange:
به نظر من این مقاله بهترین مقاله از عمو مختار هستش .

این مقاله بهترین مقاله استاد مختار نیست. در ضمن ایشون فقط این مقاله رو ترجمه کردن ;-)
#148 SB Man 1397-01-29 18:59
عالی بود. این هم برترین ابرخبیث های من:
۱۶:سیبرتوث
۱۵:کینگ پین
۱۴:اپوکالیپس
۱۳:تانوس
۱۲:سینسترو
۱۱:التران
۱۰:دارک سید
۹:ریورس فلش
۸:رد اسکال
۷:گالاکتوس
۶:لکس لوثر
۵:لوکی
۴:گرین گابلین
۳:مگنتو
۲:دکتر دووم
۱:جوکر

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید