کمیک کان 2018

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت سوم

دوستان مرد عنكبوتي، هاكاي،كاپيتان امريكا، اونجرز، ايرون من

قسمت آخر از سری پرطرفدار "معرفی دوستان و متحدان مرد عنكبوتی" را تقدیم شما میكنیم!

 قسمت های اول و دوم  این مقاله با استقبال بسیار خوبی  روبرو شدند. و اینك  در قسمت سوم می پردازیم  به معرفی عده ای دیگر از ابرقهرمانان و شخصیت های مهمی كه در طول سالیان گذشته با مرد عنكبوتی همكاری كرده  و در موقع سختی كنارش بوده اند!

 

وایت تایگر (White Tiger)

وایت تایگر (White Tiger)

نام واقعی:  هكتور آیالا (Hector Ayala)

خالقین:  بیل مانتلو، جورج پرز

اولین حضور در عالم كمیك: شماره 19  از سری كمیك های Deadly Hands of Kung Fu (دسامبر 1975)

تا به حال چندین و چند شخصیت در كمیك های مارول تحت عنوان White Tiger حضور داشته اند اما اولین و مهم ترین  آنها «هكتور آیالا» نام داشت كه خیلی هم با مرد عنكبوتی رفیق شد. او اهل آمریكای لاتین بود و با استفاده از جواهرات جادویی به نام Jade Tiger میتونست به قدرت های فرابشری دست پپدا كنه.

هكتور ايالا

او در كمیك های اولیه Spectacualr Spider-Man با مرد عنكبوتی همكاری و تیم آپ داشت و به او كمك كرد تا با «كاریون» بجنگه (برای آشنایی بیشتر با شخصیت خبیث كاریون، این مقاله رو بخونید).

هكتو رايالا

سپس و پس از سالها مبارزه با جرم و جنایت و در حالی كه هویت مخفی اش فاش شده بود و از نظر جسمی و روحی هم كاملا به Jade Tiger اعتیاد پیدا كرده بود، بازنشسته شد. اما خیلی زود هكتور آیالا دوباره مجبور شد به وایت تایگر تبدیل بشه ولی این بار برایش پاپوش دوختند و به قتل متهم شد. با وجود تلاش های وكیل اش یعنی «مت مورداك» ، هكتور محكوم و سپس كشته شد.

سپس شاهد بودیم كه چند شخصیت دیگر هم در قالب  وایت تایگر در كمیك های مارول حضور پیدا كردند (مثلا یكی از آنها در حقیقت یك ببر بنگال بود كه توسط High Evolutionary به هیبت انسانی درآمد و عضو گروه Heroes for Hire شد. منتهی بعد از اینكه دید دنیا و احساسات آدم ها چقدر پیچیدگی دارد ، به High Evolutionary التماس كرد تا دوباره به حالت حیوانی خودش برگردد!). اما جدیدترین آنها كسی نیست جز «آوا آیالا» (Ava Ayala) كه در حقیقت خواهر كوچكتر هكتور آیالای مرحوم است.

اوا ايالا

او اولین بار در شماره 20 از كمیك Avengers Academy خلق شد و سپس به گروه Mighty Avengers پیوست . او هم مثل برادرش از جواهرات جادویی و مرموز برای قدرت یافتن استفاده میكند ولی زیاد هم به آنها وابسته نیست. هواداران مرد عنكبوتی احتمالا بیش از هر چیز او را به خاطر حضور در كارتون Ultimate Spider-Man میشناسند.

مطالب مرتبط:

لینك دانلود كمیك های Spectacular Spider-Man (كامل)

لینك دانلود كارتون های مرد عنكبوتی

 

 

جك پات (Jackpot)

عکس jackpot

نام واقعی:  سارا اهرت، الانا حابسون

خالقین:  دن اسلات، فیل خیمنز

اولین حضور در عالم كمیك: Spider-Man: Swing Shift (می 2007)

در كمیك های مرد عنكبوتی دو نفر هستند كه با نام «جك پات» (Jackpot) شناخته ميشوند: «سارا اهرت» (Sara Ehret) و «الانا جابسون» (Alana Jobson) . سارا اهرت دانشمندی بود كه روی دارویی برای معالجه بیماری پاركینسون كار میكرد كه به ویروسی دچار شد كه باعث شد DNA سلول های بدنش تغییر كند و 4 ماه در كما باشد. او سپس و در جریان یك حادثه فهمید كه دارای نیروهای وفق بشری  شده است. سارا سپس به عنوان یك قهرمان رسمی و دولتی و تحت نام «جك پات» به مبارزه با جرم و جنایت پرداخت. ولی جالب اینه كه بعد از مدتی علاقه اش رو به حرفه ابرقهرمانی از دست داد. او سپس با خانمی به نام آلانا جابسون آشنا شد. آلانا خیلی علاقه داشت كه به جای سارا، جك پات باشه . در نتیجه او به جك پات جدید تبدیل شد (در واقع آلانا هویت سارا را خرید!) . بعدها معلوم شد آلانا تمایلات همجنسگرایانه دارد. در هر حال جك پات با مرد عنكبوتی همكاری كرد تا شروری به نام Menace را دستگیر كنند. سپس در رویداد Secret Invasion، آلانا در مبارزه با یكی از ابرسربازان نژاد فضایی «اسكرال» كشته شد.

بعدش اسپایدرمن رفت سراغ سارا اهرت و ازش انتقاد كرد كه چرا هویت خودش رو به كسی فروخته كه خام و بی تجربه بوده و آموزش های لازم را برای ابرقهرمان بودن را طی نكرده. همین باعث میشه سارا غيرتي و دوباره جك پات بشه  و همكاري هاي زيادي هم با اسپايدرمن انجام بده. 

عکس jackpot

سارا در نهايت با شخصیت های خبیثی به نام «رز» و «بومرنگ» درگیر شد و متاسفانه هویت واقعی اش لو رفت و همین باعث شد تا شوهر و و همسرش كشته شوند.

 

 

چهره سنگی (The Thing)

چهره سنگي - بن گريم - عضو - چهار شگفت انگيز- the thing - fantastic four

نام واقعی: بن گریم

خالقین :  استن لی ، جك كربی

 اولین حضور در عالم كمیك استریپ :  شماره 1 از كمیك Fantastic Four (نوامبر 1961)

او یك سوپر انسان به تمام معناست . قدرت های او فرق چندانی با هالك ندارند . به استثنای اینكه مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما دارد و میتواند در دمای 800 فارنهایت نیز دوام بیارد . او یكی از اعضای گروه "چهار شگفت انگیز" است . اعضای این گروه در معرض یك اشعه فضایی قرار گرفتند كه باعث شد قدرت های فوق بشری خاص خود را بدست آورند و تبدیل به اولین ابرقهرمانان دوره نقره ای كمیك استریپ های مارول شوند .

چهره  سنگی و مرد عنكبوتی از همان ابتدا یعنی از شماره 1 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" كه در آن اسپایدرمن برای نخستین بار با گروه "چهار شگفت انگیز" ملاقات كرد، تركیب خوب و دلپذیری با هم ایجاد كرده اند. در واقع آنها هر دو از شوخ طبعی بالایی برخوردارند و نیروهایشان هم به خوبی یكدیگر را تكمیل میكنند. آنها بارها در كنار یكدیگر و بر علیه دشمنان مختلفی دیده شده اند. یكی از بیادماندنی ترین داستان های آنها در شماره 17 از كمیك Marvel Two-In-One  به چاپ رسید (جولای 1976)  و در آن آنها با شخصیت خبیث جالبی به نام Basilisk جنگیدند . این داستان دو قسمتی در شماره  47 از كمیك Marvel Team-Up  به پایان رسید و یكی از نخستین كراس اورهای تاریخ  مارول كامیكس به شمار میرود.

مرد عنكبوتي و تينگ - marvel two in one

یكی دیگر از داستان های كلاسیك و مشهوری كه مرد عنكبوتی و چهره  سنگی در آن ظاهر شدند در شماره 2 از كمیكMarvel Two-In-One Annual   (دسامبر سال 1977) به چاپ رسید كه در آن شخصیت منفی بزرگ و مشهوری مثل «ثانوس» مرد!

مرد عنكبوتي - چهار شگفت انگيز

در هر حال همانطور كه در قسمت اول این مقالات هم به آن اشاره شد، مرد عنكبوتی رابطه بسیار خوب و صمیمی با گروه "چهار شگفت انگیز " دارد (به خصوص با رفیق فابریك خودش یعنی Human Torch !) به همین دلیل رابطه او با چهره سنگی هم بسیار خوب و مستحكم است و آنها قطعاً در آینده بارها و بارها در كنار هم قرار گرفته و به یكدیگر كمك خواهند كرد.

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر «ثینگ» (The Thing)

100 شخصيت برتر مارول: ثينگ

 

كلوك و داگر  (Cloak & Dagger)

كلوك و دگر - دوستان مرد عنكبوتي - cloak and dagger

نام واقعی: تایرون جانسون، تندی بوون

خالقین :  بیل مانتلو، اد هانیگان

 اولین حضور در عالم كمیك استریپ : شماره 64 از كمیك Peter Parker, the Spectacular Spider-Man (مارس 1982)

«تایرون جانسون» (ملقب به «كلوك» ) و «تندی بوون» (ملقب به «داگر») در شهر نیویورك و به عنوان دو نوجوان با یكدیگر ملاقات كردند. آنها هر یك مشكلات خاص خاص خود را داشتند و به همین دلیل تصمیم گرفته بودند از خانه فرار كنند. تایرون و تندی به زودی با یكدیگر دوست شدند. آنها سپس سر از گروه های مافیا درآوردند، گروه هایی كه روی نوجوانان فراری آزمایش میكردند تا نوعی ماده مخدر قوی تولید كنند. ولی آنها از این آزمایشات جان سالم بدر بردند و از آنجا فرار كردند. آنها متوجه شدند كه در نتیجه این آزمایشات به نیروهای فوق بشری دست یافته اند: تایرون قدرت های تلپورتینگ داشت (یعنی میتوانست غیب شود و بلافاصله در مكان دیگری ظاهر شود) و میتوانست خودش را به بعدی تاریك وصل كند. تندی هم میتوانست خنجرهایی ساخته شده از نور پرتاب كند، اعتیاد به مواد مخدر را از وجود دیگران بیرون كند و یا حتی دیگران را شفا دهد. آنها نام كلوك (به معنای "شنل") و داگر (به معنای "خنجر") را برای خود انتخاب كردند و به جنگ گروه های مافیایی كه در تجارت مواد مخدر دست داشتند، رفتند.  جالب اینجاست كه كلوك و داگر به هم نیاز دارند  و باید با اتكا به نیروی یكدیگر از پس مشكلات بر آیند. آنها سمبل نور و تاریكی هستند و با هم  معنا پیدا میكنند. به همین دلیل همیشه در كنار هم هستند.

البته كلوك و داگر  كمی در مقابله با خلافكاران زیاده روی میكنند. به همین دلیل اسپایدرمن معمولاً با آنها  به خاطر رفتار خشن شان،  مشكل دارد.

مرد عنكبوتي در مواجه با كلوك و داگر

ناگفته نماند كه كلوك و داگر در داستان معروف Maximum Carnage كه در دهه 90 میلادی در كمیك های مختلف مرد عنكبوتی به چاپ رسید، كمك زیادی به اسپایدرمن كردند تا بر «كارنیج» و افرادش غلبه كند.

کمیک cloack and dagger

 

 

ازیكیل  (Ezekiel)

ازيكيل - دوست مرد عنكبوتي

نام واقعی: ازیكیل   سیمز

خالقین :  JMS، جان رومیتا جونیور

 اولین حضور در عالم كمیك استریپ : شماره 30 از جلد دوم كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (ژوئن 2001) 

« ازیكیل» شخصیت بسیار مرموزی است! او تاجر ثروتمندی بود كه در دوران جوانی از طریق شركت در مراسم های جادویی و عجیب و غریب به نیروهایی شبیه به اسپایدرمن دست یافت ولی به جای آنكه از نیروهایش برای كمك به مردم استفاده كند، سعی كرده بود به پول و ثروت دست یابد. در هر حال او در سن 50 سالگی با مرد عنكبوتی تماس گرفت و به او گفت كه از هویت مخفی اش با خبر است. او همچنین به پیتر توضیح داد  كه چطور نیروهایش را از طریق برقراری ارتباط سری و اسرار آمیز با عنكبوت ها دریافت كرده است. سپس اسپایدرمن از سوی دشمن جدیدی به نام «مورلان» مورد هدف قرار گرفت. مورلان بسیار نیرومند بود و هیچ چیز جلودار او نبود. او تنها و تنها میخواست انرژی درونی اسپایدرمن را ببلعد! (اسپایدرمن خودش بارها گفته كه نبرد او با مورلان یكی از سخت ترین نبردهای تمام عمرش بوده است). اسپایدرمن نزد ازیكیل آمد و از او كمك خواست ولی او امتناع كرد. ولی در آخرین لحظه ازیكیل به كمك مرد عنكبوتی آمد تا بر مورلان غلبه كند.

ازيكيل به كمك مرد عنكبوتي مي آيد

مرد عنكبوتي و ازيكيل مورلان را شكست ميدهند

سپس ازیكیل دوباره چهره شخصيتي خبيث به خود گرفت و سعی كرد اسپایدرمن را به  در آفریقا بكشاند تا در آنجا او را به جای خودش  قربانی كند.

ازيكيل تصميم گرفت اسپايدرمن را جاي خودش قرباني كند

ولی باز هم در آخرین لحظه تصمیم گرفت جانش را برای پیتر بدهد و مانع از بلعیده شدن او  توسط  عنكبوتی غول آسا شود.

ازيكيل بار ديگر مرد عنكبوتي را نجات داد

 او در لحظه مرگ به پیتر گفت كه تمام جانش را فدا كرد تا به عنوان  یك "قهرمان" بمیرد. 

مطالب مرتبط:

لينك دانلود كميك هاي دنياي عنكبوتي (كامل)

 

پانیشر   (Punisher)

پانيشر - قهرمان مارول كاميكس

نام واقعی: فرانك كاسل

خالقین :  جری كان وی، راس اندرو، جان رومیتا

 اولین حضور در عالم كمیك استریپ : شماره 129  از كمیك  "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (فوریه 1974)

«پانیشر»  یا «كیفر دهنده» یك  افسر سابق نیروی دریایی آمریكا است كه پس از كشته شدن اعضای خانواده اش به دست خلافكاران شهر تصمیم میگرد یك vigilante    یا  یك "نگهبان خود گمارده قانون"  بشود. (نگهبان خود گمارده قانون  فردی است  كه پلیس را برای مبارزه با جرایم ناتوان می‌داند و خود رأساً به این كار دست می‌زند). او نیروی فوق بشری خاصی ندارد ولی بسیار جسور، چالاك و باهوش استاد و در بكارگیری  متدهای مبارزه تن به تن و كار با سلاح های جورواجور مهارت دارد.

پانیشر در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی بسیار محبوب بود و عناوین مختلفی از او به چاپ میرسید. گرچه او دیگر كاراكتر درجه اولی برای مارول به حساب نمی آید ولی او همچنان در كمیك های مختلف حضور دارد.

از آنجائیكه پانیشر ابتدا در كمیك های مرد عنكبوتی خلق شد آنها بارها و بارها با هم روبرو شده اند. البته اسپایدرمن همواره با روش های خشن پانیشر در برخورد با خلافكاران مشكل داشته و تا جائیكه بتواند جلوی پانیشر را میگیرد تا یك وقت دست به اعدام دشمنانش نزند!

پانيشر در كميك هاي مرد عنكبوتي

قطعا یكی از بهترین داستان های مشترك مرد عنكبوتی و پانیشر در شماره های 161 و 162 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" به چاپ رسید و در ان آنها به همراه «نایت كرالر» (از اعضای "مردان ایكس") بر علیه دشمن اصلی پانیشر به نام «جیگسا» متحد شدند.

در هر حال با وجود رابطه پرتنشی كه میان آنها وجود داشته اما نوعی احترام هم میان شان دیده میشود.

پانيشر و مرد عنكبوتي

در ضمن نویسندگان گهگاهی آنها را كنار  هم قرار میدهند تا خصوصیات شخصیتی مرد عنكبوتی بیش از پیش آشكار شود و خواننده به یاد بیاورد كه او هرگز و تحت هیچ شرایطی اجازه نمیدهد جان كسی گرفته شود، حتی جان یك خلافكار قسی القلب زیرا این قانون است كه باید در خصوص افراد تصمیم بگیرد.  

مطالب مرتبط:

100 شخصيت برتر مارول: پانيشر

10 چیز مهمی که باید درباره مجازاتگر (Punisher) بدانید 

کمیک "پانیشر ابرقهرمانان مارول را میکشد" ترجمه شد + لینک دانلود

10 کمیک برتر پانیشر (Punisher)

 كمیك "مجازاتگر" (The Punisher) ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم       

10 ابرقهرمانی كه بهترین اریجین (Origin) را دارند + ویدئو 

 

ثور    (Thor)

ثور - خداي رعد و برق- ازگارد - مارول

نام واقعی: ثور ادین سان

خالقین :  استن لی ، جك كربی

 اولین حضور در عالم كمیك استریپ : شماره 83  از  كمیك  Journey Into Mystery (اگوست 1962)

یكی از ابرقهرمانان  مارول كه با تكنولوژی بیگانه است و ریشه در اساطیر دارد، «ثور»  نام دارد. «استن لی» و «جك كربی» سعی كردند با الهام گیری از افسانه‌های كهن اروپای شمالی، قهرمانی را خلق كنند كه پیشینه‌اش را می‌توان در بسیاری از مذاهب یافت. خدایی كه در هیبت یك موجود فناپذیر به زمین می‌آید تا به نحوه بهتری ویژگی‌های بشر را درك كند.  پدر «ثور» یعنی «اودین» (خدای خدایان)، برای آن كه پسرش را تربیت كند، او را به شكل یك انسان درآورده و به كره زمین فرستاده بود تا نزد انسان ها زندگی كند و راه و رسم تواضع بیاموزد.  در هر حال،  ثور در نهایت تصمیم می‌گیرد روی زمین باقی بماند و از بشریت دفاع نماید. او از اعضای گروه "اونجرز" به شمار میرود و بسیار نیرومند است. به طور مثال او به كمك چكش قدرتمندش میتواند پرواز كند یا با بهره گیری از توان رعد و برق بر حریفانش چیره شود و ... گفته میشود كه او در كنار «هالك» قوی ترین ابرقهرمان مارول است.

گرچه ثور و مرد عنكبوتی خیلی با هم متحد نشده اند ولی شخصیت های آنها به گونه ای است كه تركیب شان بسیار دلچسب در می آید ! یعنی شخصیت مغرور  با آن نوع حرف زدن متكبرانه و عصا قورت داده اش وقتی با شخصیت بذله گو و ریلكس (!) اسپایدرمن در هم می آمیزد موجب به وجود آمدن صحنه های كمیك و بامزه فراوانی میگردد.

تور عضو اونجرز و مرد عنكبوتي

در ضمن، ثور گاهی اوقت نیروهای اسپایدرمن را دست كم گرفته ولی در نهایت همیشه پی برده كه اسپایدرمن متحد قابل اتكایی است.

اسپايدرمن در برابر ثور

كارشناسان به شماره 70 از Marvel Team-Up (ژوئن 1978)  به عنوان كمیكی اشاره میكنند كه در آن یكی از بهترین داستان های مشترك ثور و مرد عنكبوتی به چاپ رسیده.

مطالب مرتبط:

100 شخصيت برتر مارول: ثور

75 لحظه تاريخي مارول: ثور متولد ميشود!

تمام شماره های کمیک "گناه اصلی" (Original Sin) ترجمه شد + لینک دانلود

 

 

ددپول    (Deadpool)

ددپول -ويلسون ويد

نام واقعی: وید ویلسون

خالقین :  فابيان ني سيازا ، راب ليفيلد

 اولین حضور در عالم كمیك استریپ : شماره 98 از  كمیك  New Mutants (فوريه 1991)

«وید ویلسون» دچار سرطان مرگباری بود و تنهای امید او برای شفا یافتن این بود كه به سازمانی مرموز به نام "دپارتمان H" ملحق شود و به آزمایشاتی مخفی تن بدهد. او در نتیجه این ازمایشات به نیروی خود شفا یابی (healing factor) دست یافت ولی در عوض پوست صورتش به شدت اسیب دید و ترسناك شد. در هر حال او گذشته بسیار مرموزی دارد!

اسپایدرمن و ددپول قبلا با هم چندان  ملاقان نكرده بودند ولی آنها اخیرا با هم زیاد روبرو شده اند (مخصوصا که مارول از سال 2016 داره کمیک مشترک اونا رو هم منتشر میکنه) به قول معروف آنها برای هم ساخته شده اند! در حقیقت شوخ طبعی فوق العاده آنها باعث شده تا هر وقت كنار هم ظاهر شده اند شاهد لحظات كمیك و باحالی باشیم. كافیست به روی جلد  شماره 11 از كمیك ددپول نگاهی بیندازید تا ببینید چطور با روی جلد شماره 15 از كمیك "فانتزی شگفت انگیز" شوخی میكند!

شماره 11 از كميك ددپول

تازه،  داخل این كمیك همه اش در دل داستان شماره 47 مرد عنكبوتی شگفت انگیز جریان دارد! یعنی ددپول به گذشته برمیگردد و داستان با حضور او روایت میشود! او كاملا موفق میشود گند بزند به دنیای اسپایدرمن !

ددپول در كميك استريپ مرد عنكبوتي

از دیگر داستان های خوب آنها میتوان به شماره 12 از كمیك Avenging Spider-Man اشاره كرد كه در سرتاسر آن با فیلم Inception (از فیلم های شاخص «كریستوفر نولان» ) شوخی میشود!

شماره 12 از كميك اسپايدرمن انتقام جو

این مطالب را درباره ددپول از دست ندهید:

100 شخصيت برتر مارول: ددپول

کمیک فارسي: «ددپول» و «مرد عنکبوتی برتر» + لینک دانلود مستقیم

كمیك سالیانه «ددپول» ترجمه شد! + لینك دانلود مستقیم

5 تا از بهترین ، عجیب ترین و متفاوت ترین لباس های deadpool

10 كمیك برتر ددپول (Deadpool)

نقد و بررسی فیلم ددپول (Deadpool)

 

 محمد شیرزاده

All rights reserved © Spidey.ir 2016

  (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت اول

کمیک فارسي: «ددپول» و «مرد عنکبوتی برتر» + لینک دانلود مستقیم

كمیك Deadpool ترجمه شد! + لینك دانلود مستقیم

معرفی اصلی ترین متحدان مرد عنكبوتی – قسمت دوم

کمیک "پانیشر ابرقهرمانان مارول را میکشد" ترجمه شد + لینک دانلود

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول –

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت اول

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 سید محسن موسوی 1392-12-14 16:23
اول ... عالیه ممنون
-2 #2 سید محسن موسوی 1392-12-14 16:32
راستی اسپنسر اسمایت کیه؟؟
8pic.ir/images/31790867638807270503.jpg
+5 #3 mokhtar 1392-12-14 16:44
به نقل از the iranian spiderman:
راستی اسپنسر اسمایت کیه؟؟
8pic.ir/images/31790867638807270503.jpg


ايشون از دشمناي اسپايدرمنه
بايد بري تو سري مقالات معرفي دشمنان اسپايدرمن دنبابش بگردي
+6 #4 حسین 1392-12-14 16:53
یادمه وقتی بچه بودم دوتا کمیک که یه سری از صفحاتشون گم شده بود از همسایمون بهم رسید که یکیش همین کمیک شماره 11 از ددپول بود!
منم هنوز مدرسه نمیرفتم و همیشه برام سوال بود که این کیه و چرا داستانش و دشمناش شبیه اسپایدیه!

یادش بخیر! :cry:

پ.ن:شرمنده بی ربطه ولی چرا این مقاله تنها جاییه که میتونم نظر بذارم؟! :o
+4 #5 mokhtar 1392-12-14 17:07
به نقل از پرشین اسپایدی:
یادمه وقتی بچه بودم دوتا کمیک که یه سری از صفحاتشون گم شده بود از همسایمون بهم رسید که یکیش همین کمیک شماره 11 از ددپول بود!
منم هنوز مدرسه نمیرفتم و همیشه برام سوال بود که این کیه و چرا داستانش و دشمناش شبیه اسپایدیه!

یادش بخیر! :cry:

پ.ن:شرمنده بی ربطه ولی چرا این مقاله تنها جاییه که میتونم نظر بذارم؟! :oاگه تو هر صفحه اي نتونستي نظر بدي، برو بالاي همون صفحه ، سمت چپ . بعدش تو قسمت عضويت دوباره مشخصات خودت رو وارد كن
اونوقت ميتوني نظر بدي

اون كميك شماره 11 ددپول هم از معدود كميك هايي بود كه تو ايران زياد پيدا ميشد!

اگه يادت باشه اخرش شماره 47 اميزينگ اسپايدرمن رو هم چاپ كرده بود . منتهي هر دو صفحه رو به صورت افقي تو يه صفحه چاپ كرده بودن ! ;-)
+3 #6 حسین 1392-12-14 18:06
من حافظه تصویریم شدیدا قویه! 8)

اصلا برای همون چند صفحه ای که البته اونا هم پاره پوره بود تعجب کرده بودم!
که اینا چیه دیگه! :lol:
یه ذره بین هم داشتم که بیشتر از خود کمیک اون 47 امزینگ رو باهاش میدیدم! ;-)

نمیدونم چرا صفحه هاش اونطوری بود انگار از دهن گاو بیرون کشیده بودنش! :-|
+1 #7 صادق مرادی 1392-12-14 18:45
ممنون خیلی خوب بود!!!!
#8 سید حمید رضا فتو کیان 1392-12-14 19:18
ممنون محمد شیرزاده عزیز!!!یه دنیا ارت سپاس گذارم!(بنده چندی در غیبت صغرا بودم,برگشتم!).. . ;-) ...
+3 #9 صدرا پزشکیان 1392-12-14 19:34
ايول ددپول هم هست :lol:
من منتظر بودم اين مطلب بياد و ببينم آيا ددپول هم توش هست
عمو الان حوص گلايدر سواري كردم ميشه اون گلايدر طلاييت رو بدي؟
+3 #10 علی رضا 1392-12-14 19:52
فوق العاده.اقای ترابی می شه از گذشته ی ددپول بیشتر بگویید؟ممنون می شم.
+5 #11 spidey 4ever 1392-12-14 20:18
به نقل از mados:
سرعت سایت خیلی کنده من روزی پنج شش بار به سایت سر میزدم ولی الان نمیتونم :sad:


اتفاقا سرعت سایت خیلی هم خوبه
من که هیچ مشکلی ندارم ;-)

حتما اینترنت شما خیلی کنده چون چند روز پیش خیلی از کاربرای سایت میگفتن که سایت خیلی سریع load میشه :-*
+5 #12 mtm 1392-12-14 21:07
به نقل از New Goblin 2:
فوق العاده.اقای ترابی می شه از گذشته ی ددپول بیشتر بگویید؟ممنون می شم.


والا من اطلاعات بیشتری ندارم
ولی میدونم که mirabilis از طرفدارای دو اتیشه ددپوله. ایشون حتما میتونن به شما اطلاعات بیشتری بدن!
+1 #13 barbod 1392-12-14 21:18
ععععععععععععععع ععععععععععععععا للللللللللللللل للللییییییییییب ببببببببببببببب بببببببوووووووو ووووووووووووووو ودددددددددددددد دددددددددد . فقط ددپول! 8)
+1 #14 سیاوش پورفلاح 1392-12-14 22:39
سلام یک سوال.
من اون شماره ای که Ezekiel میخواست پیتر رو قربانی کنه خوندم ولی راستش اصلا هیچی ازش نفهمیدم!دقیقا Ezekiel چرا میخواست پیتر رو قربانی کنه؟اون مرده که شبیه جادوگر ها بود چه کاره بود؟اون عنکبوت غول آسا از کجا اومد؟
اصن دنیای ازیکیل خیلی پیچیدست!
+3 #15 spidey 4ever 1392-12-14 22:44
به نقل از سیاوش:
سلام یک سوال.
من اون شماره ای که Ezekiel میخواست پیتر رو قربانی کنه خوندم ولی راستش اصلا هیچی ازش نفهمیدم!دقیقا Ezekiel چرا میخواست پیتر رو قربانی کنه؟اون مرده که شبیه جادوگر ها بود چه کاره بود؟اون عنکبوت غول آسا از کجا اومد؟
اصن دنیای ازیکیل خیلی پیچیدست!


اون جادوگره به دنبال کشتن یک نفر بود که نیروی های عنکبوتی داشته باشه (واسه راضی کردن اون عنکبوت بزرگه) ازیکیل هم از مدتها قبل تحت تعقیب این جادوگر بود. بعد اومد کلک بزنه و پیتر رو جای خودش بزاره تا اون جادوگره دست از سرش برداره
+4 #16 mirabilis 1392-12-17 16:04
در حق ددپول خیلی بی انصافی کردید ، فقط همین ؟! :-)
به نقل از mtm:
ولی میدونم که mirabilis از طرفدارای دو اتیشه ددپوله.

استاد ما اینطوری هام نیستیم !
به نقل از New Goblin 2:
فوق العاده.اقای ترابی می شه از گذشته ی ددپول بیشتر بگویید؟ممنون می شم.

وید سرطان میگیره ، برای درمانش به یه سازمانی میپیونده که ادعا میکنند میتونند سرطانش رو درمان کنند ، آزمایش سلاح اکس روش پیاده میشه . سرطانش درمان میشه ولی در عوض تمام پوست بدنش نابود میشه ، قدرت هیلینگ فکتور رو هم میگیره . به نظر میرسه یه سری مشکلات خاص دیگه هم براش پیش میاد ، من جمله کنترل عصبی !
هیچی ، در ادامه تبدیل میشه به اینی که میبینی ! ;-)
+4 #17 mtm 1392-12-17 16:15
يه سئوال: deadpool داراي يه continuity هستش يا نه؟ منظورم اينه كه آيا داستان هاش همه فانتزيه و هر اتفاقي مي افته براي شوخي يا خنده است و هيچ تاثيري رو داستان هاي بعدي نداره يا اينكه اتفاقات به صورت سلسه وار روي هم تاثير ميزارن و بعدا مورد استناد قرار ميگيرن ؟
+4 #18 mirabilis 1392-12-17 16:36
سوال خوبیه ، آقای ترابی . داستان ددپول یه کم پیچیدست ، یعنی در عین حال که داستان روایت میشه ، با کلی دنیای موازی هم طرفیم ، مثلا وان شات هایی که منتشر میشه یا آرک هایی که بعضا به صورت مجزا چاپ میشه ، داستان هاش از یه جایی شروع میشه و یه جایی تموم میشه ، بدون پیش نیاز خاصی .
مثلا deadpool corps صرفا پیوند دنیاهای مختلف کنار هم بود ، کاراکتر ها آشناست ولی یه بار دیگه معرفی میشوند ، یا مثلا deadpool kills deadpool ، سرتاسرش انواع و اقسام شوخی هاست که ددپول های عجیب و غریب سرتاسر دنیاهای موازی رو به تصویر میکشه ! ولی در عین حال ، داستان ها یه سری کلیات دارند که بعضا توی شماره های بعدی مورد استفاده قرار میگیرند .
البته آرک هایی هم هست که کلی نکته های داستان های قبلی توش باشه . مثلا agent X ، رو وقتی بخونی ، تصور میشه با وید طرفی در حالی که در انتهاش میفهمی اون یکی دیگست !
پس میشه گفت که مثل سایر کمیک ها ، دارای یه countinuity هست . :-)
+6 #19 mtm 1392-12-17 16:47
مرسي از توضيحاتت
راستي، welcome back!
you were missed
;-)
+2 #20 mirabilis 1392-12-17 16:56
راستش هنوز غیبت ما مونده ، وظیفه دیدم بیام به این سوالات جوابی هم بدم . تا اونجایی که بشه در خدمت خواهیم بود ولی در کل این روز ها گرفتاریم .
این رو هم بگم که این سری از مقالات میتونه کلی ادامه پیدا کنه ، چون بر اساس سنت ، معمولا مارول کمیک های مشترک بین ابرقهرمانانش چاپ میکرده و میکنه و اگه بخوایم همه رو معرفی کنیم ، به این کاراکترها خلاصه نمیشه . ضمن اینکه به صورت اختصار این رویارویی هایی که بین اسپایدی و سایر کاراکتر ها پیش اومده ، گفته شده ، که اگه ادامه دار بود ، تا مقاله ی شماره ی 30 هم پیش میرفت ، ولی در کل برای یه معرفی کلی ، مناسب بود . اگه ادامه داشته باشه ، منتظرش میمونیم . ;-)
+3 #21 PEDRAM 1392-12-17 17:35
مگه تور اول چه شکلی بوده؟ ددپول در بازی مرد عنکبوتی دنیا های از هم گسیخته هم بود
#22 quick black 1395-04-26 16:30
ببخشید بابت اسپم به عنوان یه عضو جدید میخواستم بگم شما هم متوجه اسپایدر من تو کمیک های اسپایدی که ترجمه اش هم کردین با تام هالند و شخصیت این دو شدید؟؟؟ خیلی شبیه هم ان و شاید داستان فیلم هم ابز روی اون کمیک ها برگرفته شده باشه :lol: البته فک نکم تنها نفری باشم که کشفش کردم
#23 amir a. ghaderi 1395-04-26 16:39
به نقل از quick black:
ببخشید بابت اسپم به عنوان یه عضو جدید میخواستم بگم شما هم متوجه اسپایدر من تو کمیک های اسپایدی که ترجمه اش هم کردین با تام هالند و شخصیت این دو شدید؟؟؟ خیلی شبیه هم ان و شاید داستان فیلم هم ابز روی اون کمیک ها برگرفته شده باشه :lol: البته فک نکم تنها نفری باشم که کشفش کردم

اي بابا اينو رو كه خيلي وقته تو سايت بهش اشاره كردن
:-*
اصلا همون اول كه يك صفحه پيش نمايش ازش اومد بيرون، همه گفتن چقدر شبيه تام هالنده
#24 mehran spidey 1395-04-26 16:44
عالللی بود من جک پات رو نمیشناختم ولی حالا به لطف سایت خوبتون شناختم راستی کسی لینک دانلود کمیک تهاجم مخفی رو نداره خیلی دنبالشم خواهش میکنم :cry: :cry: :cry:
#25 quick black 1395-04-26 16:53
به نقل از amir a. ghaderi:
به نقل از quick black:
ببخشید بابت اسپم به عنوان یه عضو جدید میخواستم بگم شما هم متوجه اسپایدر من تو کمیک های اسپایدی که ترجمه اش هم کردین با تام هالند و شخصیت این دو شدید؟؟؟ خیلی شبیه هم ان و شاید داستان فیلم هم ابز روی اون کمیک ها برگرفته شده باشه :lol: البته فک نکم تنها نفری باشم که کشفش کردم

اي بابا اينو رو كه خيلي وقته تو سايت بهش اشاره كردن
:-*
اصلا همون اول كه يك صفحه پيش نمايش ازش اومد بيرون، همه گفتن چقدر شبيه تام هالنده

به نقل از amir a. ghaderi:
به نقل از quick black:
ببخشید بابت اسپم به عنوان یه عضو جدید میخواستم بگم شما هم متوجه اسپایدر من تو کمیک های اسپایدی که ترجمه اش هم کردین با تام هالند و شخصیت این دو شدید؟؟؟ خیلی شبیه هم ان و شاید داستان فیلم هم ابز روی اون کمیک ها برگرفته شده باشه :lol: البته فک نکم تنها نفری باشم که کشفش کردم

اي بابا اينو رو كه خيلي وقته تو سايت بهش اشاره كردن
:-*
اصلا همون اول كه يك صفحه پيش نمايش ازش اومد بيرون، همه گفتن چقدر شبيه تام هالنده

جبه نقل از amir a. ghaderi:
به نقل از quick black:
ببخشید بابت اسپم به عنوان یه عضو جدید میخواستم بگم شما هم متوجه اسپایدر من تو کمیک های اسپایدی که ترجمه اش هم کردین با تام هالند و شخصیت این دو شدید؟؟؟ خیلی شبیه هم ان و شاید داستان فیلم هم ابز روی اون کمیک ها برگرفته شده باشه :lol: البته فک نکم تنها نفری باشم که کشفش کردم

اي بابا اينو رو كه خيلي وقته تو سايت بهش اشاره كردن
:-*
اصلا همون اول كه يك صفحه پيش نمايش ازش اومد بيرون، همه گفتن چقدر شبيه تام هالنده
جدا؟؟؟؟؟ ببخشید :cry: :cry: :oops:
#26 amir a. ghaderi 1395-04-26 17:06
#25:
بخشیدم :lol:
این حرفا چیه بابا؟ اینجا همه با هم دوستیم
حالا من یه چیزی بگم شرط میبندم نمیدونستید:
وقتی جک پات تو کمیکای اسپایدرمن خلق شد هویتش تا مدتها ناشناخته بود
دن اسلات (خالق جک پات) اون موقع خیلی سر به سر هوادارای اسپایدرمن گذاشت. مثلا عمدا اسمش رو jackpot گذاشته بود تا ادم یاد جمله معروف مری جین یعنی : face it tiger, you hit the jackpiy بیفته
موهای جک پات هم قرمز بود و فیزیک ش هم شبیه مری جین
بنابراین خیلی ها حدس میزدن مری جین همون جک پاته
ولی بعد معلوم شد اشتباه میکردن
در واقع اسلات خیلی ها رو سرکار گذاشت :sigh:
#27 mehran spidey 1395-04-26 17:32
به نقل از amir a. ghaderi:
#25:
بخشیدم :lol:
این حرفا چیه بابا؟ اینجا همه با هم دوستیم
حالا من یه چیزی بگم شرط میبندم نمیدونستید:
وقتی جک پات تو کمیکای اسپایدرمن خلق شد هویتش تا مدتها ناشناخته بود
دن اسلات (خالق جک پات) اون موقع خیلی سر به سر هوادارای اسپایدرمن گذاشت. مثلا عمدا اسمش رو jackpot گذاشته بود تا ادم یاد جمله معروف مری جین یعنی : face it tiger, you hit the jackpiy بیفته
موهای جک پات هم قرمز بود و فیزیک ش هم شبیه مری جین
بنابراین خیلی ها حدس میزدن مری جین همون جک پاته
ولی بعد معلوم شد اشتباه میکردن
در واقع اسلات خیلی ها رو سرکار گذاشت :sigh:

اینو میدونستم خداییش خیلی دن اسلات آدمو گیر میاره :sigh: (ببخشید یهو مثل ..... پریدم وسط حرفتون :-| )
#28 سیاه پوش 1395-04-26 18:43
ببخشید بابت اسپم#
آقای ترابی نمیشه یه کمیک چاپ کنیم که قهرماناش رو خود بچه های سایت اسپایدی ساخته باشن و براش داستان بنویسن میتونیم یه یونیورس برای خودمون بسازیم طراحان سایت هم که هزار ماشاالله کارشون حرف نداره ( به کمیک اسپایدی اورجینال داده بودید بیرون که طراحی هاش برای بچه ها بود) امکان پذیر هست؟
بازم برای اسپم معذرت
#29 سیاه پوش 1395-04-26 18:45
عالی بود ممنون من وایت تایگرو نمی شناختم
#30 M.NAYYERI 1395-04-26 19:20
واقعا عالی بود
خیلی ها رو نمی شناختم در مورد بقیشونم کلی به اطلاعاتم اضافه شد
#31 مهرداد کلامی‎ 1395-04-26 19:29
همشون جالب بودن و اتحادهای خوبی روتشکیل میدادن اما اتحادمردعنکبوتی وددپول واقعاطنزوخنده دارمی شود مثل کمیک مردعنکبوتی وددپول و درکل باتشکرازمقاله ی خوبتون جناب آقای محمدشیرزاده.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید