معرفی شخصیت: نگاسونیک تینیج وارهد (Negasonic Teenage Warhead)

نگاسونیک تینیج وارهد

برای مردمی که در دنیای عادی زندگی عادی سپری میکنند درک و البته قبول جهش یافته ها کمی دشوار است. تصور میکنم با این جمله میشود جهش یافته هایی را که به خاطر تفاوت هایشان اتفاقی نبوده که به سرشان نیامده باشد توصیف کرد: ترسناک، تنفر بر انگیر و باز هم کسانی که دنیا را نجات میدهند.

 

همانطور که میتوان براحتی درک کرد زندگی برای جهش یافته ها چندان هم آسان نیست با این حال، عنصر دیگری هم وجود دارد که زندگی جهش یافته های طرد شده از جمعیت را سخت تر از قبل میکند: "انتخاب یک نام جدید بخاطر جهش یافتگی" و از این بابت مطمئن هستیم که الی فیمیستر (Ellie Phimister) از این حیث به هیچ عنوان در زمره جهش یافته های موفق قرار نمیگیرد.

 نگاسونیک تینیج وارهد

نگاسونیک تینیج وارهد ؟؟؟؟؟ واقعا؟

بله واقعا. حتی به تعبیر کیتی پراید (Kitty Pryde) در کمیک بوک ها "واو، الحق که قحطی اسم بوده" "Wow, we really have run out of names." گرنت موریسون و وینست (فرانک کوآیتلی) دیان، در سال 2001 وقتی که او را برای اولین در شماره 115 از سری نیو ایکس من (New X-Men) خلق کردند نامش را از موزیکی با نام "Negasonic Teenage Warhead" از گروه مانستر مگنت (Monster Magnet) الهام گرفته اند. زمینه انتخاب این نام هم در نوع خودش بسیار جالبه: به نشانه تمسخر و اعتراض به این ستاره های معروف راک که به طور مداوم از کلمات و عبارت های افسرده کننده استفاده و انرژی منفی به اطرف ساطع میکردند خلق شد

خب برگردیم به اصل مطلب و ببینیم که این خانوم کیه؟

اگر به طور جدی بهش نگاه کنیم جالب ترین چیز در مورد الی فیمیستر همان نامش است و سوای این، همانطور که در بالا هم گفتم او جهش یافته ای است که برای اولین بار در شماره 115 از شماره نیو ایکس من ظاهر و در همان شماره هم مرد و کلا جایگاه مهمی در دنیای مارول ندارد، از جمله اطلاعات اضافی هم میتوان به عدم حضور او در کمیک های بسیار اشاره کرد.

نگاسونیک تینیج وارهد

جهش یافته ای که در جزیره ای بنام گنوشا (Genosha) زندگی میکرد و از سوی اما فراست (Emma Frost) تعلیم میدید، جهش یافته ای که یکی از 16 میلیون جهش یافته قتل عام شده در جزیره گنوشا بود. درست مثل دنیای واقعی، در کمیک بوک ها هم در حالی که مرگ یک نفر یه حادثه تراژدی محسوب میشود قتل عام میلیون ها نفر اثرات و افکت های آماری بدنبالش می آورد. مرگ نگاسونیک تینیج وارهد، که در دوره نوجوانی به سر میبرد و هنوز بخوبی با قدرت های جهش یافتگی خود خو نگرفته بود برای طرفداران کمیک، وقتی که صفحات کمیک بوک را ورق میزنند معنا و مفهوم خاصی پیدا نمیکند در حالیکه مرگ اون شخص برای نزدیکان و اطرافیانش به منزله آخر دنیا است.

قدرت ها، قتل عام گنوشا و مرگ

تقریبا میتوانیم قدرت های وارهد در کمیک بوک ها را با قدرت تله پاتی و دریافت اخطار از اتفاقات شوم آینده خلاصه کنیم، الی فیمیستر با نام معلوم نگوسانیک تینیج وارهد در شبی که قتل عام گنوشا به واقعیت بدل شد یه کابوس ترسناک را 50 بار پشت سر هم میبیند و زمانی که این حداثه را در کلاس اما فرست که درش تحصیل میکرد برای همگان آشکار میسازد کسی توجه نمیکند: ولی درست در همان لحظه حادثه قتل عام جلوی چشمانش می آید. به طور همزمان، سنتینل های کاساندرا نوا (Cassandra Nova )، حمله گنوشا را که بعد ها به مرگ و میر میلیون ها جهش یافته می انجامید شروع میکنند، در بین کشته شده ها همانطور که در بالا هم ذکر کردم نگاسونیک تینیج وارهد هم بود  اما فراست از قتل عالم با کمک دومین جهش جهش یافتگی (یعنی تبدیل جسم خود به الماس سخت) جان سالم بدر میبرد و در حالی که جسد نگاسونیک تینیج وارهد را حمل میکرد از سوی افراد ایکس پیدا میشود.

نگاسونیک تینیج وارهد

ولی همانطور که میدانید مرگ در عالم کمیک چندان اهمیت ندارد و این در مورد نگاسونیک هم صدق میکند چرا که او بعدا توسط خون آشام روانی با نام سلنه (Selene) دوباره زنده شد و اینطوری سهم خود را از زنده شدن دوباره شخصیت ها گرفت.

نگاسونیک تینیج وارهد در پرده های سینما

نقش الی فیمیستر در فیلم ددپول که به تازگی اکرانش را آغاز کرده از سوی  بریانا هیلدبراند (Brianna Hildebrand) ایفا میشود البته لازم نیست که بگویم این اولین حضور نگاسونیک در پرده های سینماست. با نگاه به تریلر های منتشر شده از فیلم ددپول کاملا معلوم است که قدرت های او  بسیار با قدرت های کمیک بوکی اش متفاوت خواهد بود، چرا که تریلر ها خبر از وجود قدرت های اتمی به جای قدرت های تله پاتی در حال رواج و مشاهده آینده برای مدت کوتاه در کمیک بوک ها را می دهد. با توجه به اطلاعات دریافتی از تریلرها، او در فیلم قادر به استفاده از انرژی های اتمی نهفته در هر نقاط از بدنش است، کسی چه میداند شاید مسبب یکی از انفجاراتی که در فیلم میبینیم همین نگاسونیک باشد. ظاهر خارجی این قهرمان ما که به واسطه قدرت هایش رقیب خود را تا چندین متر آنطرفتر پرتاب میکند درست همانند کمیک بوک هاست: یک نوجوان عاصی.

نگاسونیک تینیج وارهد

با وجود اینکه اسمش ریشه در بدبینی و حس افسردگی ها دارد ولی به معنای واقعی کلمه هم با عکس های موجود و هم با بازی های درخشان در پرده های سینما، تجسم مفهوم انتقادی است که به منظورش خلق شده. با توجه به اینکه هنوز فیلم ددپول تازه به اکران در آمده اگر بخواهم در موردش تخمین بزنم، میتوانم بگویم که درست مثل قهرمان مخفی فیلم ایکس: روزهای سپری شده آینده یعنی بلینک (Blink)، بنظر می آید که به کاراکتر دوست داشتنی نزد بیننده ها تبدیل شود.

در پایان، اشخاصی که به دوران نوجوانی وارده شده اند و با یه تلفن هوشمند بر دست به طور مداوم در حال گپ زنی در رسانه های اجتماعی هستند برای کسی غریبه نیست.

Wolverine

All rights reserved © Spidey.ir 2016

      (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد

 مقالات مشابه:

معرفی شخصیت های دی سی و مارول

6 تغییر بزرگ در كمیك های X-men

لینک دانلود کمیک های X-Men

10 كميك بوك برتر ولورین (Wolverine) + لينك دانلود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 arshia3000 1394-11-22 10:46
مقاله کامل و مفیدی بود خسته نباشید.
#2 amazing-armin 1394-11-22 11:36
مقاله عالی بود فقط قتل عام گنوشا بیشتر کاربرای سایت نمیدونن یه توضیحی هم راجب اون هم بدید
#3 BLACK2016ir 1394-11-22 11:39
خوبه که هر از چند گاهی یکی از کاراکتر ها رو به صورت کامل معرفی کنید.پیشنهاد من اینه از پیش و پا افتاده ها شروع کنید.چون معروف ها رو میشناسیم.ممنون مقاله ی فوق العاده ای بود.
#4 j.jonah jameson 1394-11-22 11:42
این خفن ترین پست سایت در امروز بود ! ( تا اینجا که هست )
این معرفی برای من خیلی خوب بود چون مدت ها بود میخواستم راجب اون خانم توی تریلر ددپول اطلاع پیدا کنم ( اول فکر کردم jubilee هستش )
تو عکس دوم که بنظرم خیلی باید شخصیت شیطونی باشه .
اطلاعات کاملی از این شخصیت پیدا کردیم از این بابت ممنونیم علی آقا .
این جمله ی آخری خیلی باحال بود اولش منظور رو نفهمیدم ولی بعدش گرفتم چی شده ! :-)
میشه از الان راجب مقاله ی بعدی یه توضیح ریز بدید ؟ :-?
#2
ممنونم که این نظر رو دادید چون منم نمی دونم ! :-*
#5 Devilsnake 1394-11-22 11:49
عالی بود خیلی ممنون که این معرفی شخصیت رو گزاشتید من خیلی میخواستم بدونم اون زنه تو ددپول کیه حالا فهمیدم
#6 dr.artist 1394-11-22 12:04
میگم آقای ترابی میشه یه مغاله راجع به راس الغول بنویسید ؟ :lol: من خیلی راجع بهش اطلاعات ندارم تو ویکی پدیا هم همش یه خطه.
#7 Victor 1394-11-22 12:10
در مورد قتل عالم گنوشا فعلا چیزی نمیگم چون قراره در قالب "یه چیزی" بهتون توضیح داده بشه :-)
#4
البته
آنجل داست، همونکه تو فیلم ددپول هست
#8 Victor 1394-11-22 12:11
#6
در آینده .... ;-)
#9 Marvel khafan 1394-11-22 17:27
از فیلمیش بیشتر خوشم میاد :-*
#10 Freakazoid 1394-11-22 19:10
مرسی علی اقا . چه موضوعات خوب و مرتبطی که شما انتخاب نمیکنید!
فقط یک نکته کوچیک: من فکر میکنم genosha, تلفظش میشه جنوشا، نه" گنوشا"
البته شایدم اشتباه کنم! :-*
#11 Harley Quinn 1394-11-23 16:46
علی آقا ممنون دستت درد نکنه وقتی میبینم نوشته معرفی شخصیت خیلی خوشحال میشم :D :D
خیلی خوبه که برای شخصیت هایی که کمتر دیده شدن مقالات بیشتری تهیه بشه.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید