75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت اول

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول

.قسمت اول از معرفی لحظات ناب و ماندگار تاریخ پرافتخار مارول  كاميكس 

همانطور كه میدانید امسال انتشارات مارول قرار است 75 سالگی خود را جشن بگیرد. به همین دلیل چند روز پیش سایت comicbook.com قسمت اول مقاله ای تحت عنوان "75 لحظه ماندگار در تاریخ كمیك های ماورل" را منتشر كرد كه بسیار جالب و خواندنی است. نظر به اینكه این مقاله میتواند بسیار برای شما آموزنده باشد  و شما را با بهترين لحظات كميك هاي مارول آشنا كند،  تصمیم گرفتم آن را برایتان ترجمه كنیم . (منتظر قسمت های بعدی آن هم باشید)

 

75-  مرگ «جانی استورم»

مرگ «جانی استورم»

چاپ شده در شماره 587 كمیك "چهار شگفت انگیز" (مارس 2011)

سالها بود كه «جانی استورم» یا همان هیومن تورچ كمیك های "چهار شگفت انگیز" مثل یك جوان نابالغ، بذله گو و بی تجربه در عالم مارول به تصویر كشیده میشد. اما در قسمت آخر از داستان تحسین شده Three كه سال 2011 چاپ شد ، جانی استورم به قهرمانانه ترین شكل ممكن كشته شد. در واقع او در اقدامی جانفشانانه و برای اینكه جلوی یورش ارتش منطقه انرژی منفی (Negative Zone) را به كره زمین بگیرد به تنهایی در مقابل لشگری از موجودات عجیب و غریب قرار گرفت و جان خود را از دست داد . البته گفته میشود كه نباید جانی در زمانی كمتر از یكسال دوباره زنده میشد و برمیگشت تا از قدرت عاطفی این لحظه كم نشود ولی در هر حال مرگ او بسیار قدرتمند و احساسی از آب درآمد.

مطالب مرتبط:

20 رفاقت برتر در دنیای کمیک بوک

تمام قسمت های كمیك "اسپایدرمن و هیومن تورچ" ترجمه شد! + لینک دانلود

 

 

74-   سگ پیتزایی!

كمیك "هاكای"

چاپ شده در شماره 11 از كمیك "هاكای" (اگوست 2013)

اقای «مت فركشن» از زمانی كه در سال 2012 نویسنده سری جدید كمیك های "هاكای" (Hawkeye) شد،  سعی كرد از شیوه ای نوین و منحصر به فرد در داستان گویی استفاده كند. در شماره 11 از این كمیك شاهد اوج این مسئله هستیم یعنی جایی كه كل داستان از دید یك سگ ملقب به "سگ پیتزایی" (Pizza Dog) روایت میشود!!! بنابراین این شماره اكثرا از تصویر تشكیل شده و فقط چند كلمه كه فقط برای این سگ قابل فهم هست مورد استفاده قرار گرفته. این كمیك سال 2013 موفق به كسب جایزه معتبر آیزنر (Eisner Award) در رشته بهترین داستان كمیك بوكی تك قسمتی شد و قرار است در كتابی كهمارول ماه نوامبر امسال به مناسبت 75 سالگی خودش منتشر خواهد كرد ، تجدید چاپ شود.

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر هاکای (HAWKEYE)

کمیک تیزبین (HAWKEYE) ترجمه شد

 

 

73-   «نیك فیوری» بر علیه «بارون وان استراكر»

«نیك فیوری» بر علیه «بارون وان استراكر»

چاپ شده در شماره 158 از كمیك Strange Tales (جولای 1967)

كمیك های «نیك فیوری» و همچنین سازمان «شیلد» (S.H.I.E.L.D.) ابتدا توسط «استن لی» و «جك كربی» نوشته و طراحی میشدند ولی از اواخر دهه 60 میلادی هنرمندی بزرگ به نام «جیم استرانكو» نویسنده و طراح آنها شد و تغییرات بزرگی به وجود آورد. او از سبكی امروزی تر استفاده میكرد كه بسیار روی نسل های بعدی تاثیرگذار بود. او در این شماره فیوری را به جنگ دشمن قدیمی اش از جنگ جهانی دوم یعنی «بارون وان استراكر» (رهبر گروه تروریستی "هایدرا") میبرد. در این مبارزه نفس گیر فیوری از تجهیزاتی جدید برای تغییر چهره استفاده میكند تا هایدرا را فریب دهد.

مطالب مرتبط:

معرفی نیک فیوری

 

 

72-   «هالك» به خانه میرود!

«هالك» به خانه میرود

چاپ شده در شماره 377 از كمیك The Incredible Hulk  (ژانویه 1991)

هر كسی جلد این كمیك رو ببیند احتمالا فكر میكند با داستاني متوسط روبرو است كه مثل اكثر كمیك های دهه 90 میلادی فقط میخواسته با ترفندی نظر مخاطب را جلب كند. اما این كمیك در واقع دربر گیرنده نقطه اوج دورانی است كه «پیتر دیوید» نویسنده كمیك های هالك شد. دیوید در این مدت به كنكاش در خصوص خصوصيات شخصيتي مختلف و متضاد «بروس بنر» می پرداخت كه در نهایت منجر به ظهور فیزیكی شخصیت هایی همچون هالك خاكستری و هالك سبز رنگ شد. در شماره 377 از كمیك "هالك باورنكردنی"  شخصیت های مختلف  بروس بنر (كه هیپنوتیزم شده)  با هم تركیب میشوند و در نتیجه هالكی به وجود میاید كه هم بسیار باهوش است و هم فوق العاده قوی! او سپس به خانه و نزد «بتی راس» میرود و به او میگوید: من اومدم خونه" و بدین ترتیب دورانی تازه از كمیك های هالك شروع شد ...

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر هالک (HULK)

معرفی هالک

 

 

71-   تولد «ونوم»

ونوم - ادي براك

چاپ شده در شماره 299 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز"  (آوریل 1988)

«ونوم» یكی از محبوب ترین شخصیت های خلق شده توسط مارول در 30 سال گذشته است. او به راستی سمبل شخصیت های خبیث باحالی است كه بعدا به دلیل محبوبیت به یك ضد قهرمان تبدیل شدند. یكی دیگر از دلایل محبوبیت ونوم این است كه توسط «تاد مك فارلین» خلق شد یعنی طراحی كه با كمیك های مرد عنكبوتی در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی به اوج شهرت رسید و بعد شركت "ایماژ" كامیكس را در سال 1992 تاسیس كرد. ونوم در این شماره برای اولین بار به خوانندگان معرفی شد . او سراغ «مری جین» رفت و او را تهدید كرد و اینچنین نشان داد كه از هویت مخفی مرد عنكبوتی  باخبر است. و اینگونه بود كه شخصیتی جذاب به لیست دشمنان مرد عنكبوتی اضافه شد.

مطالب مرتبط:

کمیک "کمپانی ونوم" (VENOM INC) ترجمه شد + لینک دانلود

معرفی تمام سیمبیوت (SYMBIOTE)ها در کمیک های مارول

 

 

70-   آخرین نبرد «اسكرج»

اسكرج - ثور

چاپ شده در شماره 362 از كمیك  Thor  (دسامبر 1985)

دورانی كه «والت سایمنسون» طراح و نویسنده كمیك های «ثور» (Thor) بود پر است از داستان عالی و لحظات ناب و ماندگار. ولی شاید هیچ كدام به پای نبرد پایانی بين شخصیتی به نام «اسكرج» (Skurge) و نیروهای جهنم نباشد. تا قبل از این داستان، اسكرج (كه به او Executioner هم گفته میشود) یك شخصیت منفی خشك و بیروح بود كه مثل نوكر شخصیت خبیث دیگری به نام Enchantress عمل میكرد. اما وقتی ثور و نیروهای ازگارد به جهنم میروند تا تا تعدادی از ارواح زمینی را نجات دهند به فردی نیاز پیدا میكنند تا از پل ارتباطی با زمین محافظت كند. در كمال تعجب اسكرج برای این كار داوطلب میشود و در نهایت جان خودش را فدا میكند. او با این كار خودش را در ذهن خوانندگان و اهالی ازگارد به یك قهرمان تبدیل كرد.

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر ثور (THOR)

 

 

69-    «مگنتو» «اپوكالیپس» را شكست میدهد

«مگنتو» «اپوكالیپس» را شكست میدهد

چاپ شده در شماره 1  از كمیك X-Men Omega  (ژوئن 1995)

در اواسط دهه 90 میلادی طرفداران «مردان ایكس» شوكه شدند چون مارول در یك ماه چاپ تمام كمیك های مردان ایكس را متوقف كرد و سپس آنها را در قالب عناویني ديگر كه در دنیایی جدید جریان داشتند، منتشر كرد! این دنیای جدید "عصر اپوكالیپس"  (Age of Apocalypse) نام داشت و در ان، «مگنتو» رهبر گروه مردان ایكس شده بود و قسم خورده بود تا انتقام مرگ «اگزاویر» را از میوتانتی بسیار نیرومند به نام اپوكالیپس بگیرد. این در حالی بود كه اپوكالیپس جنگی بر علیه بشریت و میوتانت های مخالف به راه انداخته بود.  این داستان به یادماندنی بلاخره پس از كش و قوس های فراوان در كمیك X-Men Omega به سرانجام رسید یعنی جایی كه مگنتو بر اپوكالیپس غلبه كرد و در حالی داشت از جنازه اش فاصله میگرفت  با خود گفت: "اگر من و تو با هم متحد بودیم عجب دنیایی میشد!"

مطالب مرتبط:

15 رویداد برتر مارول (TOP 15 MARVEL EVENTS)

10 كمیك برتر «مگنتو» (MAGNETO)

 

 

68-   «جارویس» كتك میخورد

جارویس - اونجرز

چاپ شده در شماره 275  از كمیك  "اونجرز" (ژانویه 1987)

به عقیده خیلی از هواداران داستان "تحت محاصره" (Under Siege) كه سال 1987 توسط «راجر استرن» نوشته شد بهترین داستان "اونجرز" است. در این داستان یكی از دشمنان قدیمی گروه اونجرز به نام «بارون زیمو» (Baron Zemo) گروه جدیدی میسازد و به اونجرز حمله سهمگین و غافلگیرانه ای میكند. آنها سپس خدمتكار  با وفا و سالخورده گروه اونجرز یعنی «جارویس» را جلوی چشم «كاپیتان آمریكا» و یكی دیگر از اعضای اونجرز به نام «شوالیه سیاه» (Black Knight) مور ضرب و شتم بيرحمانه اي قرار میدهند. واقعا تا آن زمان اونجرز هرگز اینچنین آسیب پذیر به تصویر كشیده  نشده بودند. البته در نهایت اونجرز پیروز شد و جارویس هم زنده ماند ولی تا آن موقع چنین خشونتی بر علیه كاراكترهای بیگناه بی سابقه بود (البته پیشتر یك بار همچین بلایی سر «گوئن استیسی» آمده بود). در واقع در این داستان اونجرز متحمل ضربات مهیبی شد و حتی پس از پیروزی هم انگار بازنده شده بود!

مطالب مرتبط:

10 كمیك برتر انتقام جویان (AVENGERS) + لينك دانلود

 

 

67-    «مایلز مورالز» جانشين پيتر پاركر میشود

مایلز مورالز

چاپ شده در شماره 4  از كمیك Ultimate Comics Fallout   (اكتبر 2011)

مارول سال 2011 با كشتن پیتر پاركر دنیای التمیت و معرفی جانشین سیاه پوست او به نام «مایلز مورالز» توجه همگان را به خود جلب كرد. مایاز مورالز هم توسط عنكبوتی شبیه به عنكبوتی كه پیتر پاركر را نیش زده بود، گزیده شد ولی لباس متفاوتی بر تن میكرد. در هر حال انتخاب یك نوجوان سیاه پوست به جای پیتر پاركر تصمیمی جسورانه بود كه از سوي  مارول گرفته شد. از ان موقع تا به حال هم داستان های مایلز مورالز بسیار جذاب و خواندنی بوده است.

مطالب مرتبط:

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (ULTIMATE SPIDER-MAN)

لحظات ماندگار در کمیک بوک های اسپایدرمن: مردعنکبوتی نهایی کشته می‌شود!

 

 

66-   ازدواج «نورث استار» و «كایل»

چاپ شده در شماره 51  از كمیك Astonishing X-Men   (اگوست 2012)

شرمنده! به خاطر محتوای غیر اخلاقی این كمیك از گذاشتن تصویر یا توضیحات معذورم! ...

 

 

65-    "محافظین كهكشان" جدید معرفي ميشوند

محافظین كهكشان

چاپ شده در شماره 0.1  از كمیك Guardians of the Galaxy   (آوریل 2013)

«دان ابنت» و «اندی لانینگ» در اواخر دهه نخست قرن بیست و یكم جلد دوم كمیك های "محافظین كهكشان" را خلق كردند و خوانندگان را با شخصیت های جدید مثل «استار لرد»، «راكت راكون»، «گامورا»، «دراكس» و «گروت» آشنا كردند. سپس مارول اعلام كرد كه میخواهد از روی این شخصیت های جدید یك فیلم سینمایی بسازد كه موجب تعجب همگان شد. در هر حال در اوایل سال 2013 و برای اینكه خوانندگان با این شخصیت های گمنام اشنا شوند مارول یك داستان فلش بك چاپ كرد كه «برایان مایكل بندیس» آن را نوشت. این كمیك باعث شد تا خیلی ها به محافظین كهكشان علاقمند شوند و كار به آنجا كشید كه فیلم محافظان كهكشان الان پرفروش ترین فیلم سال 2014 در خاك آمریكا است!

مطالب مرتبط:

10 کمیک برتر محافظین کهکشان (GUARDIANS OF THE GALAXY)

 

 

 

64-   مرگ پیتر پاركر التمیت

مرگ پیتر پاركر التمیت

چاپ شده در شماره 160   از كمیك Ultimate Spider-Man  (اگوست 2011)

این داستان زمانی چاپ شد كه در دنیای كمیك مد بود كه شخصیت ها چپ و راست كشته شوند و بعد از مدت كمی دوباره زنده شوند ولی با این داستان مارول (ظاهرا) نشان داد كه میخواهد واقعا شخصیت شماره یك دنیای التمیت یعنی پیتر پاركر/اسپایدرمن را بكشد. برایان مایكل بندیس و مارك بگلی هم انصافا مرگ پیتر پاركر را به رخدادی تاریخی و بسیار عاطفی تبدیل كردند كه نظیرش  سالها بود در دنیای كمیك یافت نمیشد: پیتر برای محافظت از جان عزیزانش تا پای جان با «گرین گابلین» جنگید چون به خودش قول داده بود پس از مرگ عمو بن فرد هیچ یك  دیگر از عزیزانش كشته شوند. در یكی از تصاویر پایانی این داستان مری جین را دیدیم كه پیكر بیجان پیتر را در آغوش گرفته تا یادآور داستان تاریخی «مرگ گوئن استیسی» باشد ...

مطالب مرتبط:

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (ULTIMATE SPIDER-MAN)

لحظات ماندگار در کمیک بوک های اسپایدرمن: مردعنکبوتی نهایی کشته می‌شود!

 

 

63-   ورود «مرد عنكبوتی برتر»

مرد عنكبوتی برتر

چاپ شده در شماره 700   از كمیك  Amazing Spider-Man (فوریه 2013)

در یكی از جنجالی ترین داستان های كمیك بوكی تاریخ «دان اسلات» تصمیم گرفت شخصیت شماره 1 مارول را بكشد و یكی از دشمن بزرگ او  یعنی «دكتر اختاپوس» را به جایش بگذارد. اسلات حتی كاری كرد كه علاوه بر ذهن و جسم پیتر پاركر، حافظه و خاطرات او نیز به دكتر اختاپوس منتقل شود. بنابراین دكتر اختاپوس به نوعی مجبور شد راه مرد عنكبوتی و مسئولیت های او را ادامه دهد (منتهی به شیوه خودش). او نام مرد عنكبوتي برتر را برای خودش برگزید. بدین ترتیب برای 14 ماه كمیكی تحت عنوان Superior Spider-Man چاپ شد كه یكی از پرفروش های مارول بود. در هر حال چنین اقدامی از سوی مارول بی سابقه بود.

مطالب مرتبط:

10 داستان جنجالی مرد عنکبوتی در دنیای کمیک

نقد شماره 700 كمیك استریپ "اسپایدرمن شگفت انگیز"

كمیك های "مرد عنكبوتی برتر" (SUPERIOR SPIDER-MAN) به زبان فارسی

 

 

 

62-    «كاپیتان آمریكا» از دولت نااميد ميشود

كاپیتان آمریكا

چاپ شده در شماره 175   از كمیك  Captain America (جولای 1974)

این داستان خیلی به رسوایی معروف "واترگیت" (كه در دهه 70 باعث سرنگونی رئیس جمهور وقت آمريكا يعني «ريچارد نیكسون» شد) شباهت داشت زیرا كاپیتان آمریكا هم با بحران مشابه ای روبرو شد. در واقع كاپیتان آمریكا در این داستان به دنبال یك توطئه جنایتكارانه است ولی در نهایت میفهمد كه رئیس جمهور آمریكا آن فرد جنایتكار است! سپس رئیس جمهور دست به خودكشی میزند و در نتیجه كاپیتان آمریكا كه سیستم امریكایی سرخورده شده برای مدتی از حرفه ابرقهرمانی دست میكشد. این داستان نشان داد كه بر خلاف تصور كاپیتان آمریكا میتواند كاراكتری پیچیده و چند بعدی باشد. او در این داستان به طور عمیقی حس كرد كه توسط مقامات آمریكایی بهش خیانت شده.

مطالب مرتبط:

5 كميك برتر کاپیتان آمریکا و فالکون (CAPTAIN AMERICA & FALCON)

10 كمیك برتر كاپیتان آمریكا (CAPTAIN AMERICA)

 

 

 

61-   "تهاجم مخفی" دنياي مارول را پيچيد تر ميكند

تهاجم مخفي - مارول - secret invasion

چاپ شده در شماره 2    از كمیك    Secret Invasion (جولای 2008)

در داستان بسیار معروف و موفق "تهاجم مخفی" (Secret Invasion) ابرقهرمانان مارول مورد حمله گسترده نژادی از موجودات فضایی به نام «اسكرال» قرار گرفتند. چون اسكرال ها میتوانند خودشان را شبیه به هر فردی كنند بنابراین فضایی پیش آمد كه هیچ كس نمیتوانست به دیگری اعتماد كند. نوعی ترس ، سردرگمی و وحشت بی سابقه در عالم مارول به وجود آمد. این حس و حال در شماره 2 از این كمیك به اوج خود رسید یعنی جایی گه قهرمانان مارول با بدل های خود روبرو میشوند. سپس در طول داستان مخاطب مدام سعی میكرد كه بفهمد چه كسی اسكرال است؟!

مطالب مرتبط:

15 رویداد برتر مارول (TOP 15 MARVEL EVENTS)

 

 

 مهدی ترابی مهربانی

مهدی ترابی مهربانی 

All rights reserved © Spidey.ir 2014

 (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت اول

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت دوم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت سوم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت چهارم

75 لحظه ماندگار در كمیك های مارول – قسمت پنجم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 sobhani 1393-06-22 16:56
خیلی مقاله جالبی بود و به اطلاعات من افزود.
بی صبرانه منتظر قسمت های بعدی این مقاله هستم.
+1 #2 محمد 1393-06-22 17:07
ممنون
+3 #3 mokhtar 1393-06-22 17:17
من چون وقت ندارم فقط يه چند جمله ميگم و ميرم ..

واقعا افرين. به قول هادي عامل "خسته نباشي دلاور"!

مقاله اي فوق العاده بود. واقعا اقا مهدي حق بزرگي بر گردن خيلي از اين جوان ها و نوجوان هاي ايراني داري چون با اين مقالاتت كاملا داري با دنياي شيرين كميك آشناشون ميكني

انصافا اين مقالاته كه سايت ما رو از سايت هاي مشابه كه به قول خودت بيشتر شبيه به خبرگزاري هستند (!) متمايز ميكنه

دمت گرم پسر
;-)
+1 #4 alireza2099 1393-06-22 17:26
واقعا ممنونم. مقاله ی بسیار جامعی بود!
خسته نباشید :roll:
+1 #5 hamid04 1393-06-22 17:35
خیلی مچکرم بابت ترجمه مقاله.

من این داستان مرگ مردعنکبوتی در دنیای التیمیت رو خیلی دوست دارم.چون یک قهرمان برای حفظ جامعه و خانواده حتی مجبور شد از جان خودش بگذره.البته همه ی قهرمانان حاضرن که این کارو بکنن.

ولی این مردعنکبوتی یه چیزه دیگه بود.من از این تهاجم مخفی هم خیلی خوشم آمد.قهرمانان سر درگم،شاید یک قهرمان به خاطر سر در گمی یه قهرمان رو بکشه.باید خیلی جذاب باشه.

در آخر باز هم تشکر می کنم بابت این مقاله.
+2 #6 Bad joke 1393-06-22 17:37
ممنون عالی بود فوق العادست
منم از همینا که مختار گفت را پایم تایید میکنم :-)
+1 #7 The Rock 1393-06-22 18:05
خیلی ممنون آقای ترابی واقعا مقاله خوبی بود.خسته نباشی ;-)
شما واقعا برای این سایت زحمت زیادی میکشید.من هنوز یک سال نشده که تو این سایت هستم ولی احساس میکنم خیلی اطلاعاتم درباره شخصیت ها زیاد شده.البته کلی راه هست که باید طی کنم.من هر روز که میام تو این سایت چیزهای تازه ای یاد میگیرم.عمو مختار راست میگه شما حق بزرگی به گردن ما داری
+1 #8 New Goblin 1393-06-22 18:31
آقا مهدی من سررررررربازتم!!!!

8pic.ir/.../...

من خیلی از مرگ جانی استورم ناراحت شدم یه بار تو یه نظر آقای ترابی خلاصه داستانشو تعریف کرده بود میگفت که دریچه ورود بسته شده بوده و جانی پیش ارتش منطقه منفی گیر افتاده بوده و The Thing هم بچه های رید و سو پیشش بودن و ازش سراغ دایی شونو میگرفتن!!! :cry: :cry:

مرگ پیتر دنیای التیمت هم خیلی غم انگیز بود!
#9 Omid_Spider 1393-06-22 18:59
دمت گرم اطلاعاتمون در زمینه کمیک کمی بهتر شد

امکانش هست کمیک شماره 61 تهاجم مخفی رو ترجمه کنید?
+1 #10 SLH Hero 1393-06-22 20:33
خیلی مقاله عالی ای بود. ممنون آقای ترابی.

جالب اینجاست که خیلی از این داستانها برای من جزو 2 تای برتر بودن! اگه این فقط رتبه 75 تا 61 هستش بقیشون قراره چی باشن! :o
+1 #11 mtm 1393-06-22 20:44
ویدئوی این مقاله در کانال رسمی سایت در اپارات قرار گرفت:

www.aparat.com/v/eCuhN
#12 black venom 1393-06-22 20:57
ببخشید تو یکی از کامنتا یکی از افراد سایت لینک دانلود تمامی کمیک هایی که توش اسپایدی مرده بود رو گذاشته بود فقط برای افراد سایت نمایش داده میشد. میشه ادرسشو بدین؟
#13 M. goblin 1393-06-22 21:06
خیلی عالی بود.واقعا که مارول بهترین شرکت کمیک استریپیه جهانه.
این مقاله واقعا ادم رو به وج میاره.دلم میخواد بدونم که برترین صحنه متعلق به چه کمیکیه!!
راستی اقای ترابی.چرا شما خودتون یه top 10 از برترین صحنه های کمیک استریپی و فیلمی نمی نویسید؟به نظرم میتونه خیلی پرطرفدار بشه.


پ.ن:ویدئوی جدیدی از مردعنکبوتی نهایی بر روی کانال سایت قرار گرفت.
#14 superfrank 1393-06-22 21:20
من مرگ جانی استورم و پیترپارکر التیمت رو بیشتر از بقیه دوست داشتم
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
+1 #15 lego spidey 1393-06-23 00:19
خیلی عالی بود بعد دوتا سوال داشم:1- بعد کمیک جنگ داخلی چی شد مگه پیتر پارکر ماسکشو جلو دوربین در نیاورده بود؟2- کسی بازی lego marvelرو بازی کرده؟ :P :o
+1 #16 lego spidey 1393-06-23 00:22
سلام اقای m.goblinویدیو های جدید bad days رو هم بزارید رو کانال خیلی باحالن :lol:
+1 #17 lego spidey 1393-06-23 00:27
بعدم در مورد بازی لگو مارول یه چند قسمت سریال اومده که loki با یه گوی هایی کنترل دشمنای ابرقهرمانارو بدست میگره تو بیشتر قسمتشاشم اسپایدی هستش نمیدو قدرت کافی بود بینهایت بود حداکثر بود همچین چیزی بد خیلی باحالن از سایت www.lego.club.com میتونین بگیرین :lol: :D
+1 #18 lego spidey 1393-06-23 00:34
اینم عکساش
google.com/.../...
+1 #19 parker 1393-06-23 00:36
خیلی ممنون منتظر قسمت بعدیش می مونم.
+1 #20 mtm 1393-06-23 00:57
#15:
بعد از جنگ داخلی قضیه one more day پیش اومد و پیتر با مفیستو معامله کرد

مفیستو هم کاری کرد که انگار پیتر هرگز هویت خودش رو فاش نکرده
+3 #21 mtm 1393-06-23 00:58
دوستان به نظرتون تو قسمت های بعد comicbook.com کدوم کمیک ها رو انتخاب میکنه؟
+1 #22 parker 1393-06-23 01:30
#21
مرگ گوئن استیسی
جنگ داخلی
one more day
فانتزی شگفت انگیز 15
امیزینگ اسپایدرمن 248
چهار شگفت انگیز 1
کاپیتان آمریکا 1
کاپیتان آمریکا 25
آونجرز علیه ایکس من
هالک باور نکردنی 181
بقیه رو هم یادم نیست بعدا می گم
+1 #23 superfrank 1393-06-23 01:43
مرد عنکبوتی شگفت انگیز 267 :D
مرد عنکبوتی شگفت انگیز 248 :cry:
ازدواج پیتر و مری جین :roll:
مرد عنکبوتی شگفت انگیز50 ;-)
مرگ کاپیتان آمریکا :-?
+2 #24 mtm 1393-06-23 15:46
يه سئوال ...
كي ميدونه داستان تهاجم مخفی (secret invasion) تو كدوم انيميشن مارول مورد اقتباس قرار گرفته؟
+1 #25 redmonster 1393-06-23 16:09
#24:
The Avengers Earth's Mightiest Heroes
+3 #26 sobhani 1393-06-23 16:09
avengers:earths mightiest heroes
فصل دوم
قسمت 12
+4 #27 mtm 1393-06-23 16:25
#25 و #26:

درسته

عجب اپيزودهايي بودن. يه فضاي دارك داشتن كه كاملا حس بي اعتمادي رو القا ميكردم. اتفاقا اون صحنه اي كه اون بدل ها از سفينه پياده ميشن هم تو انيميشن تكرار شده بود
+2 #28 redmonster 1393-06-23 16:37
ولی خداییش دلم برا کاپیتان امریکا خیلی سوخت ،قربانی شدش این وسط
راستی اقای ترابی میخواستم نظرتونو راجع به سریال بریکینگ بد بدونم
از نظرتون این سریال بهتره یا بازی تاج و تخت؟
+2 #29 محمد 1393-06-23 16:47
اقای ترابی من یه سوال دارم
اخر فصل اول انمیشن جدید اونجر جمجمه قرمزو پیش ناقوس دیدیم
میتونه تو یونیورس سینمایی هم این اتفاق افتاده باشه
یعنی اخر کاپیتان امریکا 1 دیدیم که جمجه سرخ منتقلشد یجورایی به فضا بعد اخر اونجر هم فهمیدم همه کارای لوکی زیر نظر ناقوس بودن
ناقوس از کجا قضیه ی مکعبو میدونست ؟
ممکنه اونفردی که شنل داشت و با لوکی حرف می زد
جمجمه سرخ باشه؟
یا جمجمهسرخ ازافراد ناقوس باشه؟
+5 #30 mtm 1393-06-23 17:31
به نقل از redmonster:
ولی خداییش دلم برا کاپیتان امریکا خیلی سوخت ،قربانی شدش این وسط
راستی اقای ترابی میخواستم نظرتونو راجع به سریال بریکینگ بد بدونم
از نظرتون این سریال بهتره یا بازی تاج و تخت؟


ولي اين قرباني شدن ها يه امر عادي و روتين و عادي براي اسپايدرمنه!

والا دروغ چرا .. من اين بريكينگ بد رو با عرض شرمندگي نديدم! :-*

بازي تاج و تخت ولي حدس ميزنم كلا يه سبك ديگه باشه . من كه خيلي خوشم مياد (البته وقتي تنها باشم و اهل و عيال نباشه نيگاش ميكنم :-* )
+3 #31 mtm 1393-06-23 17:32
#29:
احتمالش هست
ضمن اينكه «كوين فايگي» تهيه كننده مارول چندي پيش اعلام كرد كه احتمالا رد اسكال در فيلم هاي بعدي مارول برميگرده. اين يعني اينكه نمرده!
+2 #32 redmonster 1393-06-23 17:42
#30:
دشمنتون شرمنده اقای ترابی ممنون از پاسخگوییتون
ولی از نظر من حتما این سریالو ببنیدواقعا یه سریال تاپی هستش
و در تایید حرفتون در باره ی قربانی شدن اسپایدی باید بگم
توی همین سریال(انتقام جویان) هم کاپیتان امریکا به اسپایدی اینرو اعتراف میکنه و و میگه ما با اعمالمونه که شناخته میشیم نه چیزی که مردم راجع به مون میگن مثل تو اسپایدی من میخوام مثل تو باشم
+1 #33 محمد 1393-06-23 17:48
ممنون ازجوابتون اقای ترابی
ضمنا این اتفاق تو کمیک ها افتاده ا نه
یعنی جمجمه سرخ زیرنظر ناقوس باشه
ولی جدا یلی مشکوکه ناقوسازکجاقضیهی مکعبو میدونست
+3 #34 mtm 1393-06-23 18:14
#33:

بله فكر كنم تو كميك ها هم اينطور بود
#35 محمد 1393-06-23 18:22
طلای سوریان باغیرت و برنز بیایانگرد(از حریفش قویتربودولی شانس اورد) را به همه تبریک می گم
#36 I am the best 1393-06-23 23:52
ببخشید قضیه این age of apocalypse چیه؟
+2 #37 spidey 4ever 1393-06-25 14:36
اين مقاله عالي بود. حرف نداشت
دوستان كسي ميتونه درباره شماره 66 يه توضيحي بديد؟
حالا تلويحي هم باشه اشكالي نداره! :-*
+2 #38 spidey 4ever 1393-06-26 15:19
حسن اقا، عمو مختار يا اقاي شيرزاده شما ميتونيد يه توضيحي درباره شماره 66 بديد؟
+1 #39 سيد محسن موسوي 1393-06-30 23:04
سلام
آقای ترابی بهتر بود شماره 66 رو نمیذاشتید آدم بیشتر تحریک میشه که قضیه چیه (ما هم کلا کنجکاو......... ...!! 8) )
+3 #40 mokhtar 1393-06-30 23:22
شما ها هم کشتین ما رو اونقدر درباره شماره 66 پرسیدید!
هیچی بابا.. دو عدد سیبیل تو اون شماره با هم ازدواج میکنن. همین ! :-*

مثل اون بابایی که تو کانال اپارات به جای توجه به این همه محتوای خوب و مفید و جالب اومده گیر داده که چرا اقای ترابی به جای "نمادین" از کلمه "ماندگار" استفاده کرده. در حالیکه ماندگار ترجمه قشنگ تره و بیشتر تو ذهن میمونه (خداییش چند نفر از کاربرای سایت معنی نمادین رو میدونن؟ :-* ). ضمن اینکه مناسب تره چون این لحظات به نظر من بیشتر از اونیکه نماد مارول باشن در تاریخ کمیک "ماندگار" شده اند

در ضمن من متن انگلیسی این مقالات رو هم خوندم . به جرات میتونم بگم که اقای ترابی نکاتی رو به متن اضافه کرده اند که باعث شده ترجمه از متن اریجینال هم بهتر بشه
+1 #41 alonespectre 1393-07-25 04:27
69 و 71
مگنتو و ونوم شخصیت منفی های باحال مارول هستن 8)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید