لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پاركر و مری جین ازدواج میكنند!

the-wedding-of-peter-and-mj عروسي پيتر پاركر و مري جين واتسون 

معمولاً ابرقهرمانان كمیك بوكی زیر بار ازدواج نمیروند ولی «پیتر پاركر/مرد عنكبوتی» با ازدواج خود بار دیگر ثابت كرد كه چرا با بقیه هم نوعان خود فرق دارد!

«پیتر پاركر» از همان لحظه نخستی كه چشمش به «مری جین» افتاد، جذب او شد (برای اطلاع از ملاقات تاریخی میان آنها اینجا را كلیك كنید) ولی ارتباط میان آنها هرگز چندان عمیق نشد و به نظر میرسید كه نقاط مشترك چندانی با هم ندارند. از طرفی، پس از آنكه پیتر دلباخته دختر دیگری به نام «گوئن استیسی» شد، دیگر به نظر میرسید پیتر و مری جین آینده ای با هم نخواهند داشت. تا اینكه مرگ گوئن تا حدی ان ها را به هم نزدیك تر كرد ولی مری جین از داشتن یك رابطه واقعاً عاشقانه با پیتر طفره میرفت (به همین دلیل پیتر در این دوره تا حدی به شخصیت هایی مثل «گربه سیاه» و «دبرا ویتمن» علاقه رومانتیك نشان داد) ولی  همانطور كه در قسمت قبلی  مجموعه مقالات "لحظات ماندگار در كمیك های مرد عنكبوتی" گفته شد،   «مری جین» در شماره 257 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" فاش كرد كه از همان ابتدا از هویت مخفی اسپایدرمن باخبر بوده است!  این موضوع باعث شد تا رابطه میان پیتر و مری جین از صمیمیت و عمق بیشتری برخوردار شود.  در حقیقت، پس از آنكه گذشته مری جین  آشكار شد، زوایای جدیدی از شخصیت او برای خوانندگان پديدار شد و همه فهمیدند كه چه شخصیت قوی و محكمی دارد.  در هر حال، تمام این موارد این موضوع راه را برای ازدواج پیتر و مری جین  هموار ساخت.

البته لازم به ذكر است كه پیتر پيشتر  یك بار از مری جین در شماره 182 از "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" خواستگاری كرده ولی او این در خواست را رد كرده بود زیرا اعتقاد داشت كه هنوز برای ازدواج آمادگی لازم را ندارد.

peter-proposes-to-mj پيتر پاركر براي اولين بار از مري جين خواستگاري ميكند

mj-rejects مري جين درخواست پيتر پاركر را رد ميكند

ولی همانطور كه قبلاً هم گفته شد مدتی بعد مری جین و پیتر با هم بسیار صمیمی شدند و به همین دلیل پیتر بار دیگر در شماره 290 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (كه ماه جولاي سال 1987 به چاپ رسيد) از مری جین خواستگاری كرد.

peter-proposes-for-2nd-time پيتر براي دومين بار از مري جين خواستگاري ميكند

مری جین ابتدا باز هم درخواست پیتر را رد كرد و نزد خواهرش رفت. او در آنجا درگیر ماجرایی شد كه در نهایت باعث شد پدرش دستگیر شود و به سزای بلاهایی كه بر سر مادر مری جین آورده بود برسد. مری جین كه میدید خواهرش هم زندگی بهتری پیدا كرده  نزد پیتر برگشت و  سرانجام در شماره 292 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" مری جین به خواستگاری پیتر جواب مثبت داد!  

mj-says-yes مري جين درخواست ازدواج پيتر پاركر را قبول ميكند

خبر نامزدی پیتر و مری جین خیلی زود فراگیر شد و دوستان و اشنایان آنها برایشان جشن گرفتند و از تصمیم آنها استقبال كردند.

surprise-party دوستان پيتر برايش جشن ميگيرند

حتی «جیمز جونا جیمسون» كه همه او را به عنوان یك مرد بسيار خسیس میشناسند، یك چك حاوی مبلغ زیادی پول به پیتر داد!

jjj-gets-generous جيمز جونا جيمسون سخاوتمند ميشود

بنابراین همه چیز آماده شد تا آنها در شماره 21 از كمیك Amazing Spider-Man Annual با هم عروسی كنند. (شماره ای كه توسط یكی از نویسندگان كاركشته داستان های مرد عنكبوتی یعنی «دیوید میكلینی» نوشته و توسط «پل رایان» طراحی شد و سال 1987 ميلادي به بازار آمد). اين كميك تاريخي دو جلد متفاوت داشت كه در يكي از آنها پيتر كنار مري جين قرار داشت و در ديگري اسپايدرمن كنار مري جين ديده ميشد! هر دوي اين روي جلد ها را طراح افسانه اي اسپايدرمن يعني «جان روميتا» خلق كرد. جالب است كه بدانيد لباس عروس مري جين در اين كميك توسط ديزاينر مشهور يعني «ويلي اسميت» طراحي شد! 

amazingspider-manannual21 شماره 21 از كميك مرد عنكبوتي شگفت انگيز انوال

 ولی جدا از اینكه ازدواج پیتر و مری جین رخداد مهمی در تاریخ كمیك های اسپایدرمن و حتی در تاریخ كمیك های ابرقهرمانی است ، باید اعتراف كرد چیزی كه آن را خاطره انگیز تر میكند و به داستان اش عمق و غنای بیشتری میدهد، شیوه ای است كه نویسنده آن را نوشته. یعنی ما ديديم كه اندكي قبل از عروسی پیتر و مری جین مدام داشتند با خودشان كلنجار ميرفتند كه آیا ازدواج برای انها تصمیم مناسبی است یا نه؟ مثلاً پیتر نگران بود كه مبادا زندگی دوگانه اش به عنوان یك ابرقهرمان مسئولیت پذیر برای همسرش خطرناك باشد.  (او حتی به یاد «گوئن استیسی» و سرنوشت غم انگیز اش افتاد).

peter-remembers-gwen پيتر به ياد گوئن مي افتد

 

حتی ساقدوش های پیتر یعنی «هری ازبورن» و «فلش تامپسون» سعی كردند تا برایش جشنی بگیرند تا حدی از دغدغه ای او بكاهند ولی فایده ای نداشت و پیتر كابوسی دید كه در آن دشمنان معروفش مری جین را گروگان گرفته بودند!

 

peter-nightmare پيتر پاركر كابوس ميبيند

 مری جین هم نگران بود  كه نكند ازدواج  او را محدود تر كند و اجازه ندهد تا به عنوان یك مدل لباس به ارزوهای خود دست یابد. بدین شكل، خواننده كاملاً در دل تردیدها و دودلی های مری جین و پیتر قرار ميگرفت و مطمئن نبود كه آنها واقعا با هم ازدواج میكنند یا نه؟  از همه بدتر اینكه هیچ یك از آنها نمیتوانست نزد دوست یا عزیزی برود و به طور كامل و حقیقی  نگرانی هایش را با وی در میان بگذارد چون قرار نبود كسی متوجه شود كه مری جین ميخواهد  با كسی ازدواج كند كه همان اسپایدرمن است!  در واقع، نویسنده با استادی بر میزان هیجان و درام ازدواج پیتر و مری جین می افزود .

این هیجان وقتی به به اوج رسید  كه پیتر و مری جین هر دو  تا حدی دیر سر قرار عروسی حاضر شدند و ميهمانان  خیال كردند كه  احتمالاً منصرف شده اند.  ولی آنها آمدند  تا زندگی مشترك خود را آغاز كنند و به همگان نشان دهند كه آماده اند تا در كنار هم با سختی ها مواجه شوند.

peter-shows-up پيتر  كمي دير سر مراسم عروسي ظاهر شد

صحنه عروسی پیتر و مری جین  بی نظیر و به یاد ماندنی بود. تمام دوستان و آشنایان قدیمی پیتر - از«زن عمو می» و  «فلش تامپسون» و «هری ازبورن» گرفته تا «جیمز جونا جیمسون» (كه از خوشحالی اشك میریخت!) - آنجا حاضر بودند و برای زوج جوان آرزوی خوشبختی كردند.

peter-mj-tie-the-knot پيتر و مري جين با هم ازدواج كردند

اين ازدواج بار دیگر ثابت كرد كه پیتر پاركر/اسپایدرمن برخلاف بسیاری دیگر از ابرقهرمانان كه انگار هرگز پیرتر نمیشوند و یا اتفاق بزرگی در زندگي شان نمی افتد، یك انسان عادی است كه ميتوان به راحتي با او همذات پنداري كرد. در واقع،  در داستان هایش میتوان به وضوح پیشرفت شخصیتی اش را دید: او دبیرستان رفت، دیپلم گرفت، بعد دانشگاه رفت، فارغ التحصیل شد و بعد دیگر نوبت ان شده بود  تا تشكیل خانواده دهد ... به همين دليل است كه مرد عنكبوتي اين همه هوادار وفادار دارد زيرا خوانندگان داستان هايش حس ميكنند كه پيتر پاركر درست مثل خود آنها بزرگ ميشود و مراحل مختلف زندگي را پشت سر ميگذارد.

مارول برای ازدواج پیتر و مری جین برنامه های زیادی چیده بود. به طور مثال، همزمان در كمیك استریپ های روزنامه ای "اسپایدرمن شگفت انگیز" كه «استن لی» می نوشت، پیتر و مری جین با هم ازدواج كردند.

spiderstrip ازدواج پيتر و مري جين در كميك هاي روزنامه اي

جالب تر اینكه مارول مراسم عروسی پیتر و مری جین را به صورت نمادین در یكی از استادیوم های ورزشی شهر نیویورك برگزار كرد و «استن لی» هم در نقش مجری این برنامه ظاهر شد!

spidey-wedding-shea-stadium مراسم نمادين عروسي يتر و مري جين


 

در ضمن، در اپیزود پنجاه و سوم از  سریال "اسپایدرمن: مجموعه كارتونی" كه اولين بار  اواسط دهه 90 ميلادي روي  آنتن تلويزيون رفت، شاهد ازدواج پیتر و مری جین بودیم (البته بعدا معلوم شد كه پیتر با كلون مری جین ازدواج كرده!). در اپیزود مذكور، «هری ازبورن» كه بعد از ناپدید شدن پدرش به «گرین گابلین» دوم تبدیل شده بود،  سعی كرد مراسم عروسی را بر هم بزند ولی موفق نشد.

th-wedding-animated عروسي پيتر و مري جين در دنياي انيميشن

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پارکر و مری جین با هم روبرو میشوند!

تمام عشق های پیتر پاركر!

لینك دانلود شماره های 1 تا 700 كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز"!

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مری جین از هویت مخفی اسپایدرمن باخبر است!

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

عكس های فوق العاده از «مری جین» - قسمت چهارم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+6 #1 As Responsible As Spider-Man 1393-10-15 18:11
ممنون خیلی خوب بود. این نشان دهنده ی اینه که مردعنکبوتی واقعا با ابرقهرمان های دیگر فرق میکند!!!
+3 #2 mtm 1393-10-21 10:46
ويدئوي جالبي از ازدواج پيتر و مري جين !البته اين ويدئو قبلا در متن اين مقاله مورد استفاده قرار گرفته بود ولي لينك اش مشكل پدا كرده بود و بنابراين دوباره با لينك مستقيم در اختيارتون قرار ميدم:

trainbit.com/files/5965521884/Spider-Manamp#39s_Wedding_-_Shea_Stadium_1987-www.spidey.ir.mp4
+3 #3 The Assassin 1393-10-21 12:29
بالاخره دیدمش جالب و خنده دار بود دیدن اسپایدی با پاپیون ! :lol: :lol:
+2 #4 vahidcloner 1393-10-21 14:37
باحاله...اولین ابرقهرمانی که ازدواج میکنه....
+2 #5 mtm 1393-10-21 19:18
دوستان دیگه نظری درباره این ویدئو ندارن؟ :-*
نمیدونید به چه زحمتی گیرش آوردیم ...
+2 #6 Bad joke 1393-10-21 19:30
اتفاقی که هیچ موقع دیگه نمیوفته باور کنید پیتر 10 سال دیگه 40 تا دوست دختر جدید داره :-*
تو همین امسال 2 تا داشت میتونه به زودی دست تونی را از پشت ببنده

#4
نه بابا اون قدیما عروسی تو خون ابرقهرمانا بود این جدیدا هستن که ابر قهرمانا کلا به عنوان مهمون هم جرات نمیکنن تو مراسم عروسی شرکت کنن
اون قدیما روباتها هم عروسی میکردن تازه بچه دار هم میشدن :-* ازمایش ژنتیکم نبوده شکا برطرف شه :lol:
+2 #7 M. goblin 1393-10-21 19:33
#5
عالی بود عالی....خوب راستش من هنوز ندیدم!! :-* :-* ولی همین که دیدم نظر میدم چه نظری!! :lol:
+1 #8 spidey 4ever 1393-10-21 19:38
ویدئوی جالبی بود

من حدس میزنم ان موقع که استن لی رئیس مارول بود تصمیم های بهتری گرفته میشد

یه جمله ای اون اخر ویدئو اون مجریه میگه که کمی دردناکه: they will live happily eevr after ...
ولی میدونیم که اینطور نشد

:cry:
+1 #9 M. goblin 1393-10-21 19:51
خیلی جالب بود!!واقعا دلم داره میشکنه.چرا مارول زد ناکار کرد مری جین رو؟؟؟؟؟؟
راستی اقای ترابی این کمیک ازدواج رو ترجمه نمیکنین؟؟؟؟؟یاد ی از گذشته هم میشه.البته خیلی .متنش زیاده!!! :o
+2 #10 mirabilis 1393-10-21 20:21
یادش بخیر ، دفعه ی ابتدایی که مقاله کار شد ، حسابی در موردش صحبت کردیم ولی آقای ترابی دوباره زحمت آپ یکی از جالب ترین ویدئو های قدیمی رو کشیدن ، باز هم در موردش چند جمله ای میگیم .
ازدواج پیتر و مری واقعا ایده ی جال و خوبی بود که به اجرا در اومد ، همونطور که آقای ترابی هم گفته بودند ، پیتری که با ما از دبیرستان فارغ التحصیل شده بود ، وارد دانشگاه شده و در واقع با ما بزرگ میشد ، الان نوبت آن فرا رسیده بود که ازدواج کنه ، اون هم با کاراکتری که به خوبی در دل داستان های اسپایدی نشسته بود و خودش رو بارها اثبات کرده بود ، یعنی مری جین .
متاسفانه داستانی مثل one more .... پیش اومد و با خلوص بالای گند زدن ، این امر رو باطل کرد .
تنها ازدواجی که توی مارول دووم آورده ، همین ازدواج سو و رید هستش که اون رو هم کلی پیچوندن ، جدا کردن و وصل کردن و ... .یه دو تا ازدواج دیگه هم رخ داده بود که یکم باقی مونده بود که مارول رشادت به خرج داده و اون ها رو هم به هم زده یا تو برنامشه ! :-)
#2 : واقعا این استن درسته پیر شده ولی ماشالا زیاد تکون نخورده ، عروسیشون هم چقدر خوب بود ، حیف که مارول توهم زد مخاطبان جوونش حالیشون نمیشه ازدواج چیه .
#6 : این ربات ها رو هم خوب اومدی ، جدا اون قضیه ی بچه دار شدنه به نظرت عجیب نبود ؟ :lol:
#11 Ziba 1394-04-21 11:20
آقای ترابی منظور از کلون مری جین چی بود؟
#12 Agent Marvel 1394-04-21 11:29
خیلی ببخشید که من جواب میدم شاید آقای ترابی فرصت نکنه.یعنی موجود شبیه سازی شده ای که از روی DNA مری جین ساخته شده.به اون میگن کلون.
#13 Ziba 1394-04-21 12:36
خیلی خیلی ممنون جناب arsenal.
#14 Ziba 1394-04-21 12:52
راستی بچه ها کی میدونه که چطور میشه برای خودم توسایت عکس بزارم یعنی مثلا کنار اسمم یه عکسی بزارم مثل شما.
#15 Black Spidey 81 1394-07-07 16:20
سلام به اعضای زحمت کش سایت
آقا یه خواهش اگه امکانش هست این کمیک رو ترجمه کنید
موافقین بگن نظرشونو
راستی من میخوام برای این اکانت یه عکس بزارم چجوری بزارم ؟
#16 Black Spidey 81 1394-07-07 18:21
به نقل از venom1380:
آقای ترابی منظور از کلون مری جین چی بود؟

برادر من
کارتون مرد عنکبوتی سریالی رو دیدی؟
تو یکی از قسمت ها پیتر با مری جین ازدواج میکنه تا اینجا هیچی
بعدش یه قسمتی داره به اسم Return of hydro man که دو پارته .
تو اونجا معلوم میشه که پروفسور مایلز وارن از روی دی ان ای هایدرو من برای مری جین کلون ساخته که با توجه به این مری جین هم مثل هایدرو من میتونست آب رو کنترل کنه حالا چرا از روی مری جین کلون ساخت ؟
وقتی که هایدرو من رو به وجود آورد ، هایدرو من پروفسور رو تهدید کرد که میکشتش واسه همین مجبور شد کلون مری جین رو هم بسازه
ولی این کلون ها موقتی بودن و به خاطر همین هایدرو من و مری جین از بین میرن
اگر هم دقت کرده باشی وقتی مری جین بر میگرده در واقع اون کلون مری جین بود (چون گرین گابلین و مری جین اصلی تو یه دستگاه خراب گیر افتاده بودن)
و بعد از اون ماجرا مادام وب به پیتر میگه که حالا باید مری جین اصلی رو پیدا کنی
این بود کل ماجرا
#17 Black Spidey 81 1394-07-07 18:58
شرمنده ها کلا گفتم بگم کل ماجرا رو راحت
#18 a.v.s 1394-07-07 19:09
به نقل از Black Spidey 81:

راستی من میخوام برای این اکانت یه عکس بزارم چجوری بزارم ؟

black spidey 81
برادر من . به من بگو من راهنماییی ت میکنم :-)
برو توی این مقاله نظر بده که "آقای z-men میشه واسم آواتار بسازید ؟" جناب آقای z-men خودش میاد واست آواتار میسازه
spidey.ir/.../...
ولی من بدون کمک , راهنمایی , درخواست , خواهش , دشواری و به تنهایی واسه خودم آواتار ساختم ;-) :-*
امیدوارم جوابت رو کامل گرفته باشی ;-)
#19 Black Spidey 81 1394-07-07 19:17
به نقل از a.v.s:
به نقل از Black Spidey 81:

راستی من میخوام برای این اکانت یه عکس بزارم چجوری بزارم ؟

black spidey 81
برادر من . به من بگو من راهنماییی ت میکنم :-)
برو توی این مقاله نظر بده که "آقای z-men میشه واسم آواتار بسازید ؟" جناب آقای z-men خودش میاد واست آواتار میسازه
spidey.ir/.../...
ولی من بدون کمک , راهنمایی , درخواست , خواهش , دشواری و به تنهایی واسه خودم آواتار ساختم ;-) :-*
امیدوارم جوابت رو کامل گرفته باشی ;-)

اوکی دمت گرم
#20 Black Spidey 81 1394-07-07 19:19
به نقل از a.v.s:
به نقل از Black Spidey 81:

راستی من میخوام برای این اکانت یه عکس بزارم چجوری بزارم ؟

black spidey 81
برادر من . به من بگو من راهنماییی ت میکنم :-)
برو توی این مقاله نظر بده که "آقای z-men میشه واسم آواتار بسازید ؟" جناب آقای z-men خودش میاد واست آواتار میسازه
spidey.ir/.../...
ولی من بدون کمک , راهنمایی , درخواست , خواهش , دشواری و به تنهایی واسه خودم آواتار ساختم ;-) :-*
امیدوارم جوابت رو کامل گرفته باشی ;-)

صبر کن ببینم چجوری واسه خودت آواتار درست کردی ؟
#21 Black Spidey 81 1394-07-07 22:26
نمیخواد بگی گرفتم

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید