همه چيز درباره پدر و مادر «پیتر پاركر»!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

richardmary-parker ريچارد و مري پاركر

حالا كه فیلم "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2" دوباره نام والدین پیتر پاركر را بر سر زبانها انداخته، فرصت را مناسب دیدیم تا آنها را به طور كامل معرفی كنیم!


«پیتر پاركر» خیلی بچه بود  كه پدر و مادرش را از دست داد. در واقع، پدر او یعنی «ریچارد پاركر» (Richard Parker) شغل جدیدی به دست آورده بود و باید برای چند ماهی به خارج از كشور سفر میكرد. از آنجائیكه همسرش، «مری پاركر» (Mary Parker) هم باید او را همراهی میكرد، ریچارد از برادر بزرگترش «بن» (Ben) و همسرش «مي» (May) خواست تا برای مدتی از پیتر مراقبت كنند. آنها سپس به فرودگاه رفتند. پیتر خاطره ای  مبهم از لحظه خداحافظی پدر و مادرش در فرودگاه را به یاد می آورد.

peter-parents-go-on-a-plane پدر و مادر پيتر پاركر سوار هواپيما ميشوند

او همچنین یادش هست كه مادرش هنگامی كه برای آخرین بار او را بوسید، اشك در چشمانش حلقه زده بود. در هر حال، پیتر دیگر هرگز آنها را ندید زیرا چند ماه بعد در یك سانحه هوایی كشته شدند. سالها گذشت و پیتر توسط عمو و زن عموی خوب و مهربانش بزرگ شد. او در شماره 5 از كميك Annual Amazing Spider-Man (كه سال 1968 توسط «استن لي» و «لري ليبر» خلق شد)  متوجه شد كه زن عمويش زیاد از پدر و مادرش حرف نميزند. تا اینكه پیتر در داخل یك چمدان كهنه در زیزمین خانه شان، بریده هایی از روزنامه های قدیمی پیدا كرد كه رویشان نوشته بود پدر و مادرش به كشورشان خیانت كرده اند!!!

peter-discovers-the-truth پيتر اطلاعاتي درباره والدين خود بدست مي اورد

او  كه بسیار شوكه شده بود،  زن عمویش را مجبور كرد تا حقیقت را بگوید و در نهایت فهمید كه پدر و مادرش در سانحه هوایی مرموزی در كشور الجزایر كشته شده اند. او كه مصصم بود حقیقت را كشف كند، لباس اسپایدرمن بر تن كرد و به الجزایر رفت تا حقيقت را كشف كند.

peter-has-to-know-the-truth پيتر مصصم بود تا حقيقت را كشف كند

جستجو های بی وقفه او باعث شد تا شخصیتی مرموز به نام Cabah افرادش را بفرستد تا نابودش كنند. اسپایدرمن به راحتی از پس آنها برآمد و سپس سرنخ هایی  به دست آورد كه او را به مخفیگاه تروریست مخوف و دشمن شماره یك «كاپیتان آمریكا» یعنی «جمجمه قرمز» (The Red Skull) رساند!!!

spiderman-red-skull اسپايدرمن با رد اسكال مواجه ميشود

نبردی كه میان آنها در گرفت با نابودی مقر «جمجمه قرمز» به اتمام رسید. اسپایدرمن موفق شد مداركی بدست آورد كه نشان میداد پدر و مادرش در واقع جاسوس هایی بوده اند كه به ظاهر برای «جمجمه قرمز» كار میكرده اند ولي در اصل مامورين دولتي بوده اند و هدف واقعي آنها اين بود تا از جمجمه قرمز  اطلاعات سري كسب كنند.

they-are-not-traitors پيتر ثابت كرد پدر و مادرش خائن نيستند

بنابراین او توانست با این مدارك پدر و مادرش را تبرئه كند و به همه ثابت كند كه آنها مرتكب خیانت نشده اند.

 

سالها گذشت تا اینكه در شماره 365 از كمیك "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (كه سال 1992 توسط «ديويد ميكليني» و «مارك بگلي» خلق شد) ،  ناگهان والدین پاركر برگشتند! زن عمو می وقتی آنها را دید غش كرد!!! ولي سپس آنها را به پيتر معرفي كرد.

they-are-back پدر و مادر پيتر پاركر برميگردند

آنها توضیح دادند كه قبل از آنكه سوار هواپیما بشوند توسط مامورین شوروی سابق دستگیر و به زندان انداخته شده بودند وحالا با فروپاشی شوروی ازاد شده و به آمریكا برگشته اند!

پیتر بسیار از ديدن پدر و مادرش خوشحال شد و پس از مدتی هویت مخفی اش را برای آنها فاش كرد.

peter-tells-them پيتر هويت مخفي اش را براي والدين خود اشكار ميكند

اما این پایان كار نبود زیرا در شماره 388 از كميك  "مرد عنكبوتي شگفت انگيز" معلوم شد كه پدر و مادرش واقعی نیستند بلكه  روبات های بسیار پیشرفته ای هستند كه توسط يكي از دشمنان قديمي اسپايدرمن به نام  «آفتاب پرست» درست شده اند! پیتر سپس فهمید كه  این روبات ها میخواهند راز او را به افتاب پرست و همچنین «والچر»  بگویند!

they-are-robots والدين اسپايدرمن روبات هستند

اما ناگهان معلوم شد روباتی كه برنامه ریزی شده تا نقش مادر پیتر را بازی كند، واقعاً به او دل بستگي پيدا كرده است و او را مثل پسرش دوست میدارد! به همین دلیل جلوی دهان روبات دیگر را گرفت تا نتواند هویت اسپایدرمن را فاش كند.

she-wouldnt-allow روبات مونث اجازه فاش شدن راز پيتر را نميدهد

او حتی به اسپایدرمن كمك كرد زیرا روباتی كه نقش پدر پیتر را بازی كرده بود ناگهان به هیولایی تبدیل شد و به اسپایدرمن حمله كرد ولي در نهایت هر دو روبات نابود شدند.

robot-father روبات به اسپايدرمن حمله ميكند

اسپایدرمن كه بسیار از اینكه احساسات و عواطفش به بازی گرفته شده است، به خشم آمده بود به تعقیب «آفتاب پرست» پرداخت و هر طوری بود گیرش آورد. او همانجا متوجه شد كه آفتاب پرست به تشویق فرد دیگری این كار را كرده است: «هری آزبورن»! در حقیقت، هری برای گرفتن انتقام مرگ پدرش تصميم گرفته بود دو روبات را دقيقاً شبيه والدين پيتر طراحي كند تا او را آزار دهد!

harry-is-behind-everything همه چيز زير سر هري ازبورن بوده است

 

اما در كمیك های "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man)، «ریچارد پاركر» به جای آنكه یك جاسوس باشد یك زیست شناس بود!

ultimate-richard-and-mary-parker پدر و مادر پيتر پاركر در كميك هاي مرد عنكبوتي نهايي

ریچارد به دنبال یافتن علاجی برای سرطان بود. او برای این كار سعی كرد نوعی لباس بیولوژیكی بسازد كه با چسبیدن به بدن  میزبانان مبتلا به سرطان، آنها را مداوا كند. ریچارد چندین نوار مستند درباره آزمایشات خود ضبط كرد تا پسرش (پیتر پاركر)  وقتی بزرگ شد آنها را ببیند. او در این نوارها میگفت كه نگران است كه مبادا از لباسی كه در حال ساخت آن است برای تولید سلاح های مرگبار استفاده شود.

ultimate-richard-parker در كميك هاي التميت، ريچارد پاركر نوارهايي براي پسرش ضبط كرده بود

سپس نگرانی های  ریچارد به حقیقت پیوست. او  از كار اخراج شد و لباسی را كه رویش كار میكرد از او گرفته شد (این لباس بعدها منجر به خلق هیولایی به نام «ونوم» شد!). سپس   ریچارد  و همسرش «مری»   در یك حادثه هوایی كشته شدند. پیتر آن موقع 6 سال داشت و به همین دلیل پیتر خاطرات مبهمی از والدین خود دارد. اما ناگهان در شماره 100 از كمیك "مرد عنكبوتی نهایی" (كه سال 2006 توسط «برايان مايكل بنديس» و «مارك بگلي» خلق شد) پدر پیتر پاركر برگشت!!!

richard-is-back بازگشت ريچارد پاركر

richard-parker-hugs-peter ريچارد پسرش را در آغوش ميگيرد

پیتر كه شوكه شده بود از او توضیح خواست كه در تمام این  مدت كجا بوده است. او هم گفت كه در آخرین لحظه سوار هواپیما نشده و فقط مادر پیتر در هواپیما كشته شده! سپس از سوی یك مامور دولتی به نام «هنری گایریك»  (Henry Gyrich ) از او خواسته شده تا در یك پروژه تحقیقاتی به منظور ساخت مجدد فرمولی كه منجر به خلق ابرسربازی به نام «كاپیتان آمریكا» شد، كمك كند. او همچنین  به پیتر گفت كه چند بار خواسته او  را ببیند و حتی به نزدیكی دبیرستان اش آمده و شاهد بوده كه او چطور به «مري جين» علاقه مند شده است ولی هر بار كه ميخواسته نزد او بيايد  از سوی مامورین دولتی از این كار منع شده است. 

richard-secretly-watches-peter ريچارد از دور پيتر را زير نظر داشته است

تا اینكه به زودی معلوم شد او پدر واقعی پیتر نیست بلكه یكی از چند كلونی است كه توسط «دكتر اختاپوس» و براساس DNA پیتر پاركر ساخته شده است! (دكتر اختاپوس كاری كرده بود كه یكی از كلون ها به سرعت رشد كند تا شبیه پدر پیتر شود و بعد ذهن او را از خاطرات جعلی پر كرده بود). در هر حال، این كلون كه به سرعت در حال پیر شدن بود،  واقعا فكر میكرد كه پدر پیتر است و هنگام مرگ در لحظه ای سوزناك و احساسی از «سوزان استورم» (یكی از اعضای گروه  «چهار شگفت انگیز» كه میتواند خودش را نامرئی كند)  عاجزانه درخواست كرد تا مراقب پسرش باشد.

richard-parker-clone ريچارد پاركر يك كلون است

richard-parker-clone-dies مرگ كلون پدر پيتر پاركر

لازم به ذكر است كه پدر و مادر پیتر پاركر در آثار دیگری هم كه از روی كمیك های مرد عنكبوتی ساخته شده اند حضور داشته اند، البته به طور محدود. به طور مثال در اپیزود 54 از "اسپایدرمن: مجموعه كارتونی" ، گفته شد كه پدر و مادرش جاسوسانی بوده اند كه درباره  سلاحی مخفی كه توسط «جمجمه قرمز» ساخته شده بود تحقیق میكردند. سپس «نیك فیوری» (رئيس سازمان "شيلد")  به پیتر گفت كه والدينش خائن بوده اند. به همین دلیل او به روسیه سفر كرد و توانست ثابت كند كه مرتكب خیانت نشده اند.

در كارتون "اسپایدرمن خارق العاده" نیز اشاره شد كه پدر پیتر و پدر «ادی براك» هر دو دانشمند بوده اند و با هم كار میكردند. اما والدین هر دوی انها در یك سانحه هوایی كشته شدند.

در فیلم "مرد عنكبوتی شگفت انگیز" (2012) نیز پدر و مادر پیتر برای اولین بار در عالم سینما ظاهر شدند كه نقش آنها را «كمبل اسكات» و «امبث داویدز» ایفا میكردند.

tasm-movie پدر و مادر پيتر پاركر در فيلم مرد عنكبوتي شگفت انگيز

درست مثل كمیك ها، هر دوی آنها در یك سانه هوایی كشته شده اند. آنها در ابتدای فیلم با پسر 4 ساله خود خداحافظی كرده و او را نزد عمو و زن عویش می سپارند. كاملاً مشخص است كه در این فیلم و همین طور "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2"  رازهایی ناگفته درباره والدین پیتر پاركر وجود دارد. به طور مثال اشاراتی شده كه ریچارد پاركر و دكتر «كرت كانرز» تحقیقات مشتركی با هم داشته اند و هر دو برای شركت "ازكورپ" كار میكرده اند.

ریچارد پاركر در بازی رایانه ای تحسین شده Ultimate Spiderman كه سال 2005 براي كنسول هايي نظير Xbox، PS2، و PC عرضه شد،  نیز حضور داشت و «لورن لستر» جایش حرف میزد. در یك فلش بك معلوم میشود كه پدر ادی براك در هواپیما لباس ونوم را برت كرده و همین باعث سقوط هواپیما شده است. مادر پیتر تنها بازمانده این سانحه بوده ولی او نیز در آمبولانس و قبل از آنكه بتواند بگوید چه اتفاقی افتاده، میمیرد.
 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

   (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت اول

مقایسه فیلم و كمیك‌استریپ "مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز"

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man)

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+1 #1 mtm 1393-10-15 16:59
دوستان و كاربران گرامي توجه كنيد!

سيستم سايت رو جديدا طوري تغيير داده ايم كه مقالات قديمي ممكن است به روز شوند و در صفحه اول قرار بگيرند!
+2 #2 Imperial King 1393-10-15 17:00
سلام آقای ترابی چرا تازگیا مطالب قبلی بازنشر میشن؟
+1 #3 mtm 1393-10-15 17:03
به نقل از Spider-Aliasghar:
سلام آقای ترابی چرا تازگیا مطالب قبلی بازنشر میشن؟

1 دقيقه قبل توضيح دادم!
كامنت شماره 1 رو بخون
#4 mtm 1393-10-15 17:03
اين فرصت خوبيه كه اگه كسي سئوالي يا كامنتي درباره مطالب قديمي داره مطرح كنه
+1 #5 M. goblin 1393-10-15 17:04
#1
بعضی موقع هام لینک ها رو عوض میکنین میاد بالا نه؟
+1 #6 mtm 1393-10-15 17:06
به نقل از M. goblin:
#1
بعضی موقع هام لینک ها رو عوض میکنین میاد بالا نه؟


بله درسته

يه سري لينك ها خراب بود (تو بخش مطالب مرتبط كه اخر مقاله قرار ميگيره)
الان يك ماهي است كه دارم همه رو درست ميكنم (اونم دستي!)

90 درصد درست شدن....
+1 #7 mtm 1393-10-15 17:08
ضمن اينكه ويدئو ها رو هم كه عين ببو گلابي لينكشون رو گذاشته بوديم تا دوستان سارق ببرن به اسم خودشون تو اپارات ثبت كنن رو هم درست كردم (يعني با لينك اپارات خودمون تعويضشون كردم)
+1 #8 mtm 1393-10-15 17:10
در هر حال اينكارا زحمت داره ولي لازمه
الان مثلا تو بخش مطالب مرتبط همين مقاله شما 10 مبارزه برتر مرد عنكبوتی در دنیای كمیك – قسمت اول رو ميبيني در حاليكه اين مقاله چند روز پيش توس ايت گذاشته شد

ولي بايد تو "مطالب مرتبط" اينجا هم قرار ميگرفت چون يكي از مبارزات درباره مبارزه پيتر با رد اسكاله كه منجر به فاش شدن راز پدر و مادر پيتر ميشه
#9 Imperial King 1393-10-15 17:18
عع ببخشید تا نظرم رو گذاشتم نظر قبلی شما نمایش داده شد.
+1 #10 As Responsible As Spider-Man 1393-10-15 18:05
سلام اقای ترابی. مقالتون طبق معمول عالی بود! ببخشید یه سوال داشتم اونم اینه که کمیک های اسپایدرمن به هم متصلند یا نه. منظورم اینه که مثلا کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز به صورت جداگانه خلق شده اند یا ادامه کمیک های دیگر مثل مردعنکبوتی نهایی هستند یا مثلا طبق داستان دنیای عنکبوتی دنیاهای مختلفی وجود دارد و هر دنیا مردعنکبوتی مربوط به خودش را داشته و کمیک مربوط به خودش را ؟؟؟
#11 mtm 1393-10-16 17:37
به نقل از As Responsible As Spider-Man:
ببخشید یه سوال داشتم اونم اینه که کمیک های اسپایدرمن به هم متصلند یا نه. منظورم اینه که مثلا کمیک های مردعنکبوتی شگفت انگیز به صورت جداگانه خلق شده اند یا ادامه کمیک های دیگر مثل مردعنکبوتی نهایی هستند یا مثلا طبق داستان دنیای عنکبوتی دنیاهای مختلفی وجود دارد و هر دنیا مردعنکبوتی مربوط به خودش را داشته و کمیک مربوط به خودش را ؟؟؟


اولين و مهم ترين سري كميك مرد عنكبوتي amazing spider-man بود. بعد به خاطر محبوبيت مرد عنكبوتي سري هاي ديگه مثل spectacular spiderman/ يا web of spiderman و sensational spiderman و ... هم به چاپ رسيدن. ولي همه بهم وصل هستند

ولي كميك هاي ultimate spiderman فرق داره. مثل ريبوت ميمونه. منشا و ظاهر شخصيت ها عوض شده و دنياي خاص خودش رو داره
#12 Arian94 1394-05-20 17:40
اقای ترابی تو بازی التیمیت اسپایدر من یه شرکت بود به اسم trask تو یکی از قسمت های بد دیز هم بود میشه راجبش توضیح بدید?
#13 amir a. ghaderi 1394-11-06 22:03
به نقل از Arian94:
اقای ترابی تو بازی التیمیت اسپایدر من یه شرکت بود به اسم trask تو یکی از قسمت های بد دیز هم بود میشه راجبش توضیح بدید?

Trask شرکتی است متعلق به آقای بولیوار تراسک که پدر پیتر پارکر و پدر ادی براک برایش کار میکردند و در انجا بود که سیمبیوت را ساختند. ولی اقای تراسک میخواست از این لباس سو استفاده کنه و باهاش سلاح بسازه

اینم عکسش:
vignette3.wikia.nocookie.net/. ../...

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید