چیزهای جالبی که درباره مرد عنکبوتی نمیدانستید! قسمت 11

- آیا میدانستید كه مرد عنكبوتی هم كمیك بزرگسالانه (R-Rated) داشته؟!

از این به بعد سری مقالاتی تحت عنوان " چیزهای جالبی که درباره  مرد عنکبوتی نمیدانستید!" برایتان خواهیم نوشت که مطمئنا برایتان جالب توجه خواهد بود. اگر قسمت هاي قبل را نخوانده ايد اينجا  ، اينجا  ، اينجا ، اينجا ، اينجا ، اينجا ، اينجا ، اينجا  ، اينجا و اينجا كليك  كنيد

- آیا میدانستید ظاهر یكی از ضدقهرمانان كمیك های مرد عنكبوتی از روی «پرینس» (Prince) الهام گرفته؟

 همانطور كه شاید شما هم شنیده باشید دو روز پیش یكی از نمادهای موسیقی پاپ آمریكا به نام Prince در سن 57 سالگی در گذشت. این خواننده و موسیقیدان مشهور یكی از بهترین ها در دهه 80 میلادي بود و تاثیر آثار او هنوز هم حس میشود. او در ضمن سبك بصری ویژه و منحصر به فرد خودش را داشت و برای فیلم "بتمن" (1989) هم آهنگ ساخته كه خیلی معروف شد. به همین مناسبت این قسمت از سری مقالات "چیزهای جالبی كه درباره مرد عنكبوتی نمیدانستید" را با نكته ای مرتبط با او در عالم اسپاپدرمن شروع ميكنم. در واقع در سال 1985 و در شماره 5 از كمیك  Spectacular Spider-Man Annual، شخصیتی ضدقهرمان به نام «ایس» (Ace) خلق شد كه كاملا معلوم بود ظاهرش از روی Prince الهام گرفته شده:

- آیا میدانستید ظاهر یكی از ضدقهرمانان كمیك های مرد عنكبوتی از روی «پرینس» (Prince) الهام گرفته؟

 همانطور كه دیدید ظاهر این شخصیت و همینطور موتورسیكلتی كه رویش سوار شده از پوستر فیلم معروف prince یعنی "باران بنفش" (Purple Rain) الهام گرفته:

"باران بنفش" (Purple Rain)

 «ایس» یكی از خلافكاران سابق بود كه سعي ميكرد آدم خوبي باشد ولي پایش به یك قضیه جدید باز میشود. سپس مرد عنكبوتی و خبرنگاری به نام «جوی مركادو» سعی میكنند تا ایس را متقاعد كنند به عنوان شاهد در دادگاه شهادت دهد. ابتدا ایس از این كار شانه خالی میكند و حتی شاهد یك نبرد نسبتا به یاد ماندنی بین او و مرد عنكبوتی هستیم كه در جریان آن مرد عنكبوتی را با چاقو زخمی میكند!

ace مرد عنكبوتي

اما در نهایت ایس قبول میكند بر علیه برادرش شهادت دهد.

 ایس در شماره بعدی  از كمیك  Spectacular Spider-Man Annual هم حضور پیدا كرد و به دادگاه آمد تا شهادت دهد:

ولی اتفاقاتی رخ داد و در این داستان تلخ شاهد ناامیدی او نسبت به سیستم قضایی آمریكا بودیم ....

 

 - آیا میدانستید كه «استیو دیتكو» قبل از «جك كربی» كمیك «ثور» را خلق كرده است؟!

 «استیو دیتكو» نامی شناخته شده برای هواداران مرد عنكبوتی است چون او طراح نابغه ای است كه به همراه «استن لی» شخصیت مرد عنكبوتی را خلق كرده (اگر میخواهید بیشتر درباره او اطلاعات كسب كنید ، این مقاله را بخوانید). نكته جالبی درباره او  و شخصیت «ثور» وجود دارد كه دانستنش خالی از لطف نیست. همانطور كه میدانید شخصیت ثور در سال 1962 و توسط استن لی و جك كربی خلق شد (البته اینجا گفته بودم كه سالها قبل هم شخصیتی به نام ثور در كمیك های مارول وجود داشته). جالب اینه كه 3 سال قبل تر یعنی در سال 1959  و در شماره 11 كمیكی به نام Out of This World كه توسط انتشارات "چارلتون" (Charlton Comics) منتشر شد، استیو دیتكو داستانی را طراحی كرد كه ثور در آن استفاده شده بود! در این داستان كه هنوز معلوم نیست نویسنده اش كی بود، یك پسربچه وایكینگ  وجود داره كه بهش زور گفته میشه و اسمش هست ثور:

ثور استيو ديتكو

او به طبیعت پناه میبره و وارد یك غار میشه كه ناگهان نور مرموزی را پیدا میكنه و باعث میشه قوی بشه و چكشی نیرومند داشته باشه كه هر وقت آن را پرتاب میكنه درختان را بر زمین میندازه:

او سپس به كمك این نیروها به هموطنان خودش كمك میكنه تا بر علیه مهاجمین مغول پیروز بشوند.

درنهايت هم دوباره به طبیعت برمیگرده و به طور مرموزی ناپدید میشه ولی افسانه او همچنان باقی میمونه!

 

- آیا میدانستید كه ظاهر مری جین از «آن مارگرت» الهام گرفته شده است؟

 مری جین شخصیت بسیار محبوب و كلیدی در داستان های مرد عنكبوتی است و در سایت spidey.ir بارها و بارها درباره او مقالات زیادی گذاشته ایم (مثلا در اینجا، اینجا یا اینجا). در ضمن همه میدانیم كه ظاهر او توسط استاد «جان رومیتا» خلق شده است (برای كسب اطلاعات بیشتر درباره جان رومیتا ، اینجا را كلیك كنید). نكته جالب اینه كه آن موقع كه قرار شد مری جین بلاخره در شماره 42  از كمیك های مرد عنكبوتی شگفت انگیز رونمایی شود، جان رومیتا سعی كرد از ظاهر بازیگری به نام «آن-مارگرت» (Ann-Margret) برای ظاهر و هیكل مری جین استفاده كند:

«آن-مارگرت» (Ann-Margret)

 مارگت آن موقع بسیار محبوب بود و فیلم موفقی به نام Bye Bye Birdie را بر پرده سینماهای جهان داشت.

 

 

- آیا میدانستید كه مرد عنكبوتی هم كمیك بزرگسالانه (R-Rated) داشته؟!

- آیا میدانستید كه مرد عنكبوتی هم كمیك بزرگسالانه (R-Rated) داشته؟!

 این روزها و با موفقیت چشمگیر فیلم ددپول كه با درجه بزرگسالانه و R عرضه شده ، دوباره بحث بر سر این جور شخصیت ها بالا گرفته. مرد عنكبوتی هم شخصیتی است كه شاید اصلا نشه در حال و هوای این جور فیلمها و داستان ها تصورش كرد. ولی اینجا میخواهم چیزی را به شما بگویم كه شاید از بین هر 100 هزار نفر طرفدار مرد عنكبوتی، فقط یك نفر آن را بداند: مرد عنكبوتی هم كمیك درجه R داشته كه رسما توسط خود مارول منتشر شده! بله .. درست شنیدید!

 در حقیقت در دهه 60 ميلادي و در اوج محبوبیت اسپایدرمن، استن لی به سرش زد تا یك سری كمیك چاپ كند كه حال و هوای سكسی و بزرگسالانه داشته باشد. بنابراین  او نویسنده ای به نام نیكولاس میر (Nicholas Meyer) و طراحی به نام فرانك ثورن (Frank Thorne) را استخدام كرد تا كمیكی به نام  SPIDER-MAN MYSTERY خلق كنند. او به فرانك ثورن آزادی بی سابقه ای داد تا شخصیت های مونث داستان را هر جوری كه دلش میخواهد طراحی كند!

 آنها هم از همان شماره نخست نشان دادند كه كار خودشون را خوب بلدند و در دو شماره نخست از گوئن روی جلد كمیك های خود استفاده كردند (شرمنده كه باید این كاورها را سانسور میكردیم!)

كميك بوك مرد عنكبوتي عكس سكسي مرد عنكبوتي

 در شماره 5 هم پیتر كه مغزش به خاطر مبارزه با يكي از دشمنان خودش به نام «شوكر» دچار آسیب شده،  دچار توهم میشود و به اشتباه خيال میكند گوئن و جیمز جونا جیسمون با هم رابطه نامشروعی شروع كرده اند!

جی جی

 سپس آنها زنی زیبا و نیمه برهنه به نام "ملكه عنكبوتی" (Spider Queen) خلق كردند (این شخصیت سالها بعد در كمیك Avengers Disassembled و سپس در داستان معروف "جزیره عنكبوتی" نوشته دن اسلات هم به كار رفت):

ملكه عنكبوتي

 در شماره آخر هم از «نیمور» استفاده شد:

گوئن جی

 در هر حال این سری پس از 7 شماره كنسل شد چون استن لی نگران بود نكند به محبوبیت مرد عنكبوتی لطمه بزند و پدر و مادرها با دیدن آن به بچه های خود اجازه ندهند كه كمیك های مرد عنكبوتی را بخوانند. تا جایی هم كه من میدانم این سری بسیار نایاب است و تجدید چاپ نشده.

 پس از این مجموعه نیكلاس میر دنیای كمیك را ترك كرد تا نویسنده رمان و فیلم های سینمایی شود. او را بیشتر به خاطر نوشتن فیلمنامه های سه گانه  سینمایی Star Trek میشناسند. فرانك ثورن هم طراح كمیك های «سونیای قرمز» (Red Sonja) شد و بعد هم خودش را با خلق كمیك های پورنوگرافیك بدنام كرد.

 

 مهدی ترابی مهربانی

  All rights reserved © Spidey.ir 2016

    (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

 مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: پیتر پارکر و مری جین با هم روبرو میشوند!

 بزرگان تاریخ كمیك استریپ های اسپایدرمن: جان رومیتا

 معرفی شخصیت های مكمل (supporting characters) كمیك های مرد عنكبوتی

 اولین حضور مری جین (Mary Jane) در كمیك های مرد عنكبوتی + لینك دانلود مستقیم

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مری جین از هویت مخفی اسپایدرمن باخبر است

بزرگان تاریخ كمیك استریپ های مرد عنكبوتی

10 داستان برتر با حضور مری جین (Mary Jane)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 beast boy 1395-02-04 16:25
:eek: :eek: :eek:
آقای ترابی واقعا این سری از مقالات شما خیلی تخصصی و جامع هستش و واقعا اطلاعات خیلی از افراد که با کمیک آشنایی کامل ندارند را بالا می بره البته من با شنیدن این که مردعنکبوتی کامیک درجه R داره شوکه زده شدم و به تصویر کشیده شدن رابطه نامشروع بین گوئن و جیمسون دیگه خیلی شوکه شدم که حتی گفتن اینکه این دوتا رابطه داشته باشند شوخیشم قشنگ نیست :lol: :P
دیگه چه برسه به تصویر کشیدنش اما در کل مقاله خیلی خوبی بود خسته نباشید.
آقای ترابی عذر می خوام شما گاتهام را شروع نکردید که دوباره دنبالش کنید؟ :oops:
#2 mtm 1395-02-04 16:31
به نقل از beast boy:
:eek: :eek: :eek:
آقای ترابی واقعا این سری از مقالات شما خیلی تخصصی و جامع هستش و واقعا اطلاعات خیلی از افراد که با کمیک آشنایی کامل ندارند را بالا می بره البته من با شنیدن این که مردعنکبوتی کامیک درجه R داره شوکه زده شدم و به تصویر کشیده شدن رابطه نامشروع بین گوئن و جیمسون دیگه خیلی شوکه شدم که حتی گفتن اینکه این دوتا رابطه داشته باشند شوخیشم قشنگ نیست :lol: :P
دیگه چه برسه به تصویر کشیدنش اما در کل مقاله خیلی خوبی بود خسته نباشید.
آقای ترابی عذر می خوام شما گاتهام را شروع نکردید که دوباره دنبالش کنید؟ :oops:

رابطه نامشروعي به تصوير كشيده نشد
پيتر فقط تو توهمات خودش خيال ميكرد كه همچين چيزي هست
گاتام رو هم نه
من وقت ندارم اين روزها
هنوز فصل دوم دردويل رو هم تا قسمت 4 بيشتر نديدم
#3 Aryan The Spider 1395-02-04 17:15
اوه اوه مرد عنکبوتی بادرجه R !!!!!!! :o
من که گورخیدم
ولی خدایی درجه r به ذات مرد عنکبوتی نمیخوره اصلا با اون چیزی که ما از پیتر میشناسیم در تضاده
#4 Aryan The Spider 1395-02-04 17:27
یه سوال این یه عنوان جداگانه چاپ میشده یا جزء سری 700 شماره ایه ؟
#5 j.jonah jameson 1395-02-04 17:30
Prince خدا بیامرز !! :sad: :cry:
بنده خدا هنوز طعم 60 ساله شدن رو هم نچشید !
من هرگز تا به حال از این موضوع خبر نداشتم . و دونستنش برام خیلی جالب بود . به یاد Prince خدا بیامرز اینم اون آهنگی که آقای ترابی گفتن برای بتمن ساخته ! اسمش Bat Dance هستش و امیدوارم خوشتون بیاد !
( توجه این فایل فقط فایل موسیقی است و هیچ ویدیو یا چیز آموزنده مثل قِر در کمرم فراوونه / بشکن و بالا بنداز نداره ! :lol: )
uplooder.net/.../...
لامصب این دیتکو یه کارایی کرده که من هنوز که هنوزه نمیتونم در ذهنم نگهش دارم .
واقعا برای خودش نابغه ای بوده .

آن مارگارت ....
خب خدایی خیلی Hot بوده ! ( جذاب ) :-)
به بنده خدایی هم ازش خوشش میومد ...... :-*
( اون کار کشته ها میدونند )
نمیدونم چی شد دیگه زیاد پیگیر ماجرا نشد . :lol:
احتمالا قیافه راجر اسمیت شوهر آن مارگارت رو دیده پشیمون شده !!! :-*
ولی مریجین به چشم خواهری یه چیز دیگه است .
مورد آخر !
متاسفانه من این جریان رو قبلا میدونستم ( منظورم راجب جیمسونه )
برای همین زیاد واکنش نشون نمیدم . اونایی که واکنش من رو دیدن رو پیدا کنید به سختی میشه تفاوت اونها رو با خاک انداز پیدا کرد ! :-* ( کمرم شکست خدا میدونه از اون موقع چقدر حرف پشت سرمه :lol: )
ولی اصلا از ینکه مرد عنکبوتی داستانی با درجه R داشته خبر نداشتم !
به نقل از mtm:

شاید از بین هر 100 هزار نفر طرفدار مرد عنكبوتی، فقط یك نفر آن را بداند: مرد عنكبوتی هم كمیك درجه R داشته كه رسما توسط خود مارول منتشر شده!

خب مشخص شد اون یه نفر کیه ! :D
آقای ترابی . :P
دست شما درد نکنه جناب ترابی ! باز هم حال اساسی دادید ! 8)
هرموقع داغونم سری های قبل رو میخونم حــــــال میکنم !
#6 mokhtar 1395-02-04 17:38
به نقل از Aryan The Spider:
یه سوال این یه عنوان جداگانه چاپ میشده یا جزء سری 700 شماره ایه ؟

مقاله رو خوب نخوندی
وقتی یک سری اسمش هست mystery spiderman و بعد 7 شماره کنسل میشه، دیگه چه ربطی به amazing spiderman داره؟؟؟؟!!!!!!
#7 new avenger 1395-02-04 17:40
با سلام

اول از هرچیز باید بگم این سری مقالات ( چیز های جالبی . . .)

جز جالب ترین های سایت اسپایدی هست واقعا ممنون

1- این کمیک نشون میده که داستان های اسپایدرمن فقط یه
سری داستان تخیلی نیست و نویسندگان با استفاده از
اشخاص معروف به مشکلات جامعه اون زمان میپرداختن
اکثر بچه های امروزی فکر میکنن همه ی دشمنان اسپایدرمن
هیولا ها یا انسان های جهش یافته هستند ولی در این
کمیک نشون داده اسپایدرمن با مردم معمولی هم روبرو شده

2- اون زمان برای جلب رضایت کمیک فن ها از چهره های
محبوب بین مردم استفاده میشده تا مردم بتونن با اون شخصیت ارتباط برقرار کنن و مثه اینکه مارول تو این زمینه هم موفق بوده

3- به نظرم این بدترین راه برای جذب مخاطب بزرگساله چون به جوهره ی پیتر پارکر و اسپایدرمن صدمه وارد میشه و استن لی خوب کرده بعد از هفت شماره متوقفش کرده از طراحشم که چیزی نگم بهتره

ممنون از مقاله ی خوبتون
#8 mokhtar 1395-02-04 17:41
واقعا کفم برید!
منی که فکر میکردم همه چیز مرد عنکبوتی رو میدونم تا به حال حتی اسم اون کمیک r rated مرد عنکبوتی رو هم نشنیده بودم!
میگم مهدی سری اش رو اگه داری، بده یه نیگاه بندازیم
به نظر جالب میاد
:-*
#9 new avenger 1395-02-04 17:49
ببخشید بابت اسپم :sigh:

ببخشید جناب ترابی یه نظری داشتم :-)

میتونید لینک تمام فیلم هایی که طبق یونیورس سینمایی مارول ساخته شده است رو به ترتیب تو یه قسمت جداگانه قرار بدید تا هرکسی میخواد از اول شروع کنه وببینه
( البته من خودم همه رو دیدم برای دیگر کاربران میگم )

میتونه به بالا بردن کیفیت سایت کمک کنه :roll:
#10 mokhtar 1395-02-04 18:36
به نقل از new avenger:3- به نظرم این بدترین راه برای جذب مخاطب بزرگساله چون به جوهره ی پیتر پارکر و اسپایدرمن صدمه وارد میشه و استن لی خوب کرده بعد از هفت شماره متوقفش کرده از طراحشم که چیزی نگم بهتره

ممنون از مقاله ی خوبتون

ببین دوست عزیز
این ایده دهه 60 به ذهن استن لی رسیده
یعنی زمانی که لحن و فضای مرد عنکبوتی هنوز کامل تثبیت نشده بود
استن اون موقع داشته ایده های مختلف رو تست میکرده
خوشبختانه استن بعد از 7 شماره فهمیده که ایده اش غلط بوده
#11 shervin 2 1395-02-04 18:36
متشکرم از آقای ترابی بابت مقالات گسترده و جذاب
من فکر می کردم با گذر زمان از جذابیت این سری مقالات کم بشه چون فکر می کردم آخر دیگر اطلاعات تمام شه
ولی جالب اینکه هر دفعه از دفعه های قبل جذاب تر و خواندنی تر می شوند
من هر چی در مورد شماره ۳ جسنجو کردم(فقط بابت کنجکاوی) به چیزی نرسیدم و یه سوال شما خودتون اینارو از کجا می دونید؟
#12 Devilsnake 1395-02-04 18:44
واو خدایا این سری مقالات جزو بهترین و البته جالب ترین مقالت سایته باور کنید تا قبل این مقاله راجب اون کمیک درجه بزرگسالان و اتفاقات توش و اون کمیک ثور که هیچ حتی نمیدونستم خواننده ای به نام پرینس وجود داره یه خسته نباشید به اقای ترابی که این همه برای ما زحمت میکشن
#13 j.jonah jameson 1395-02-04 19:06
عمو مختار سلام ! :D
عمو مقاله جدیدی از گرین گابلین نمیدید ؟ :-?
یه چند وقته فاز گابلینی تو سایت کم شده ...... :-*
برنامه ای براش دارید ؟ :-?
مثلا جذاب ترین یا بهترین لباس های گرین گابلین .... :D
یا 10 ابزار برتر و مهم گابلین یا ..... :D
وجدانا خودم خیلی دوست دارم بدونم ! :-)
شرمنده که به موضوع ربط نداشت !! :oops:
#14 magnus 1395-02-04 19:14
خیلی ممنون از این مقاله مفید اطلاعاتمان گسترش یافت .منتظر مقالات بعدی از این سری هستم.
#15 Reverse Spidey 1395-02-04 19:28
اون کمیک درجه R اسپایدی رو میدونستم ولی نمیدونستم که توسط مارول انتشار یافته
#16 captain spidey 1395-02-04 19:44
ببخشید ولی من یه عکسی خیلی.وقت پیش در اینترنت دیدم که پیتر به مریجین زنگ می زنه و بعد از مکالمه مری جین انگار مدل برهنه برای یه نقاش شده ایا این راسته??????
#17 mokhtar 1395-02-04 20:16
به نقل از captain spidey:
ببخشید ولی من یه عکسی خیلی.وقت پیش در اینترنت دیدم که پیتر به مریجین زنگ می زنه و بعد از مکالمه مری جین انگار مدل برهنه برای یه نقاش شده ایا این راسته??????

نه
راست نیست
#18 mokhtar 1395-02-04 20:17
به نقل از j.jonah jameson:
عمو مختار سلام ! :D
عمو مقاله جدیدی از گرین گابلین نمیدید ؟ :-?
یه چند وقته فاز گابلینی تو سایت کم شده ...... :-*
برنامه ای براش دارید ؟ :-?
مثلا جذاب ترین یا بهترین لباس های گرین گابلین .... :D
یا 10 ابزار برتر و مهم گابلین یا ..... :D
وجدانا خودم خیلی دوست دارم بدونم ! :-)
شرمنده که به موضوع ربط نداشت !! :oops:

ایشالا به زودی مقاله 10 داستان برتر گرین گابلین رو مینویسم
خیلی وقته دارم روش کار میکنم
#19 agh 1395-02-04 20:29
این موردی که درباره رابطه بین جیمسون و گوین بوده به جای اینکه عصبانیم کنه باعت میشه که بخندم چون اصلا نمیتونم باور کنم جیمسون عاشق کسی باشه و خوب شد که سریع اون سری تموم شد چون به مردعنکبوتی این داستان ها نمیاد.
واقعا برای من علامت سوال بزرگیه که استیو دیتکو یکهو ول کرد و رفت و دیگه خبری ازش نیست و یک عکس قدیمی فقط ازش هست؟
#20 Frozen in Time 1395-02-04 20:40
واقعا این سری کفم برید. اطلاعات خیلی نادری بودند
مثل اینکه استن لی فهمید که واقعا اشتباه بزرگی که درجه کمیک های اسپایدرمن بزرگسالان باشه.
نه به ذات اسپایدی میخورد و هم به فروش لطمه وارد میکرد.

باورتون بشه یا نشه من این پرنس رو همین دو روز پیش که مرد تازه شناختم :lol:
#21 Master Spidey 1395-02-04 21:01
این سری مقالات یکی از بهترین سری مقالات سایت spidey.ir هست.
به ما چیزای زیادی یاد میده. من تمام این گزینه هایی که تو این سری مقالات بودن رو نمیدونستم . فقط اونی رو که اسپایدرمن میخواست عضو چهار شگفت انگیز بشه. واقعا خیلی جالب بود. این چهارشگفت انگیز هم اوایل کمیک های اسپایدرمن حضور های افتخاری زیادی داشتن. ممنون بابت این مقاله.
واو! کلا نابود شدم.مردعنکبوتی و درجه ی R :o خداروشکر کنسل شدن. همین مونده بود کمیک ها و فیلمای اسپایدی رو مخفیانه میدیدیم :-*
#22 RED VENOM 1395-02-04 21:08
واقعا عجب چیز هایی! حتی تو گوگل هم سرج کردم یه عکس هم پیدا نشد! چه چیز هایی بوده که ما فکر می کردیم نبوده!
#23 j.jonah jameson 1395-02-04 21:17
به نقل از mokhtar:

ایشالا به زودی مقاله 10 داستان برتر گرین گابلین رو مینویسم
خیلی وقته دارم روش کار میکنم

به به !
پس قراره بترکونید !!!!
به نقل از agh:
اصلا نمیتونم باور کنم جیمسون عاشق کسی باشه

منم اول باور نمیکردم ! :lol:
اما حقیقت چیز دیگه ای است . جونا همیشه در ته قلبش رگه هایی از خوبی و عشق میدرخشه !
خلاصه کنم برات جیمسون همیشه علاقه ی خاصی به پسر و همسرش داشته !!
جوآن ( همسر جونا ) پس از کشته شدن به دست باند های خلاف باعث شد جیمسون از درون داغون بشه !
اون عشقی که همه راجب بهش میگن از این بچه بازی ها نیست . واقعا داغون میکنه .
من زمانی رو از جیمسون به یاد دارم که با تمام وجودش از کارکنان دیلی بیوگل حمایت کرده اونم فقط بخاطر علاقه ای که نسبت بهشون داشته ! ( حالا از حق هم نگذریم 40% به فکر اون پوله هم بوده که خرجشون کرده ) :-)
اگر فرصت شد حتما منم تمام اطلاعاتی که راجب جیمسون میدونم و به خاطر دارم رو براتون میگم !
هرچند که 80-90% ماجرا رو خود آقای ترابی گفتن !
#24 new avenger 1395-02-04 21:48
به نقل از mokhtar:
به نقل از new avenger:3- به نظرم این بدترین راه برای جذب مخاطب بزرگساله چون به جوهره ی پیتر پارکر و اسپایدرمن صدمه وارد میشه و استن لی خوب کرده بعد از هفت شماره متوقفش کرده از طراحشم که چیزی نگم بهتره

ممنون از مقاله ی خوبتون

ببین دوست عزیز
این ایده دهه 60 به ذهن استن لی رسیده
یعنی زمانی که لحن و فضای مرد عنکبوتی هنوز کامل تثبیت نشده بود
استن اون موقع داشته ایده های مختلف رو تست میکرده
خوشبختانه استن بعد از 7 شماره فهمیده که ایده اش غلط بودهممنون از توجیه تون

البته نظر منم خلاف نظر شما نیس ولی بنده بد نظرمو بیان کردم
ببخشید و ممنون
#25 new avenger 1395-02-04 21:51
راستی یه نکته جالب راجه به ان مارگرت :

زمان شاه ( محمدرضا پهلوی ) شایعه شده بوده که شاه عاشق

این خانوم شده و با ایشون رابطه داشته :-*

راستو دروغ پای خودشون
#26 parker 1395-02-04 22:06
چقدر این سری مقاله ها خوبن !!!
واقعا آدم حال میکنه با اینجور متن ها . من که به شخصه جزء برترین مجموعه مقالاتی هست که تا حالا خوندم . مخصوصا این سری :-* :-*
البته این که عمو مختار از مورد آخری خبر نداشته برام عجیبه !!!! عمو اطلاعاتش تکمیله :-*
در کل ایول . از الان منتظر قسمت بعد هستیم>>>
;-)
در ضمن لینک دانلود اون کمیک ها رو هم من دارم. هر کی خواست میتونه بخره !!! :-*
#27 mtm 1395-02-04 22:07
به نقل از shervin 2:

من هر چی در مورد شماره ۳ جسنجو کردم(فقط بابت کنجکاوی) به چیزی نرسیدم و یه سوال شما خودتون اینارو از کجا می دونید؟

من مطالعه زیاد میکنم
این اطلاعات رو از سایت های مختلف میگیرم و البته بعدش جاهای دیگه چک میکنم تا صحت و سقم اش رو دربیارم
مثلا اون مطلب درباره استیو دیتکو و ثور رو چند وقت پیش تو لینک زیر پیدا کرده بودم:
comicbookcollectorsclub.com/thor-the-oldest-avenger/

اون مطلب کمیک r rated رو هم سالها پیش شنیده بودم ولی هیچ وقت هیچ رد و اثری ازش پیدا نکرده بودم
هیچ عکسی هم ازش پیدا نمیشد
تا اینکه چند شب پیش سایت spiderman crawl space مقاله اش رو منتشر کرد. لینکش اینه:
spidermancrawlspace.com/.../.. .


یک کتابی هم هست که در اون تام دی فالکو با طراحان و نویسندگان مرد عنکبوتی مصاحبه کرده اونم خیلی کمکم میکنه
#28 new avenger 1395-02-04 22:17
به نقل از new avenger:
ببخشید بابت اسپم :sigh:

ببخشید جناب ترابی یه نظری داشتم :-)

میتونید لینک تمام فیلم هایی که طبق یونیورس سینمایی مارول ساخته شده است رو به ترتیب تو یه قسمت جداگانه قرار بدید تا هرکسی میخواد از اول شروع کنه وببینه
( البته من خودم همه رو دیدم برای دیگر کاربران میگم )

میتونه به بالا بردن کیفیت سایت کمک کنه :roll:استاد میشه یه جوابی به این بدید ؟

ممنون میشم
#29 DarkCat666 1395-02-04 22:26
سلام ببخشید که اسپویله
(مورد توجه پابلیشر های سایت)
میشه اینو بزارین تو سایت
www.gamesradar.com/.../
#30 ali hrostami 1395-02-04 22:40
اسپایدی و r ریت؟ خیلی جالب بود واسم
در کل مطلب بسیار جالب وخوبی بود
#31 mtm 1395-02-05 00:17
به نقل از DarkCat666:
سلام ببخشید که اسپویله
(مورد توجه پابلیشر های سایت)
میشه اینو بزارین تو سایت
www.gamesradar.com/.../

فکر کنم خیلی وقته به سایت سر نزدی چون چند روز پیش خبرش رو تو سایت گزاشتیم:
spidey.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/2708-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%BA-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-23-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%88%D9%84%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%86-3.html
#32 mtm 1395-02-05 00:18
به نقل از new avenger:
به نقل از new avenger:
ببخشید بابت اسپم :sigh:

ببخشید جناب ترابی یه نظری داشتم :-)

میتونید لینک تمام فیلم هایی که طبق یونیورس سینمایی مارول ساخته شده است رو به ترتیب تو یه قسمت جداگانه قرار بدید تا هرکسی میخواد از اول شروع کنه وببینه
( البته من خودم همه رو دیدم برای دیگر کاربران میگم )

میتونه به بالا بردن کیفیت سایت کمک کنه :roll:استاد میشه یه جوابی به این بدید ؟

ممنون میشم

یعنی لیست فیلما رو به ترتیب بزاریم؟
#33 Hobbit 1395-02-05 01:08
نمیشه توضیح بدید دقیقا اسپیدرمن از چه زمانی(دهه)اینقد ر معروف شد؟
#34 Dark Knight Spidey 1395-02-05 03:33
مرد عنکبوتی R - Rated !??!? :o :o
باز هم غافلگیری دیگه از سایت اسپایدی با خبر ها و مقالات ناب و یونیک.
#35 mtm 1395-02-05 07:41
به نقل از Hobbit:
نمیشه توضیح بدید دقیقا اسپیدرمن از چه زمانی(دهه)اینقدر معروف شد؟

از همون دهه 60 میلادی
#36 new avenger 1395-02-05 13:24
به نقل از mtm:
به نقل از new avenger:
به نقل از new avenger:
ببخشید بابت اسپم :sigh:

ببخشید جناب ترابی یه نظری داشتم :-)

میتونید لینک تمام فیلم هایی که طبق یونیورس سینمایی مارول ساخته شده است رو به ترتیب تو یه قسمت جداگانه قرار بدید تا هرکسی میخواد از اول شروع کنه وببینه
( البته من خودم همه رو دیدم برای دیگر کاربران میگم )

میتونه به بالا بردن کیفیت سایت کمک کنه :roll:استاد میشه یه جوابی به این بدید ؟

ممنون میشم

یعنی لیست فیلما رو به ترتیب بزاریم؟


به همراه لینک دانلودشون :lol:
#37 Tyler Durden 1395-02-05 18:32
کامیک های اسپایدرمن با درجه سنی R این طور که به نظر می رسه مکزیکیه هستش تحت نام:
El Sorprendente Hombre-Araña
که ترجمه اون به انگلیسی می شه the Surprising Spider-Man
به اضافه شخصیت های که گفتین کریون و هاک ای با لباسی متفاوت توش حظور داره این گونه کمیک های برای سوپرمنم خلق شده که متحوای +18 داشت کاوری از همین کمیک اسپایدرمن بدون مشکل خاصی:
#38 mtm 1395-02-05 18:52
به نقل از Tyler Durden:
کامیک های اسپایدرمن با درجه سنی R این طور که به نظر می رسه مکزیکیه هستش تحت نام:
El Sorprendente Hombre-Araña
که ترجمه اون به انگلیسی می شه the Surprising Spider-Man
به اضافه شخصیت های که گفتین کریون و هاک ای با لباسی متفاوت توش حظور داره این گونه کمیک های برای سوپرمنم خلق شده که متحوای +18 داشت کاوری از همین کمیک اسپایدرمن بدون مشکل خاصی:

ممکنه که به طور غیر رسمی از روی مرد عنکبوتی با هر قهرمان دیگری کمیک بالای 18 سال منتشر کنن ولی منظور ما تو این مقاله کمیکی بود که به طور رسمی مارول منتشر کرد
یه چیز دیگه ...
این کاوری که گزاشتی، کاور شماره 111 کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیزه:
#39 mtm 1395-02-05 18:53
به نقل از new avenger:
به نقل از mtm:
به نقل از new avenger:
به نقل از new avenger:
ببخشید بابت اسپم :sigh:

ببخشید جناب ترابی یه نظری داشتم :-)

میتونید لینک تمام فیلم هایی که طبق یونیورس سینمایی مارول ساخته شده است رو به ترتیب تو یه قسمت جداگانه قرار بدید تا هرکسی میخواد از اول شروع کنه وببینه
( البته من خودم همه رو دیدم برای دیگر کاربران میگم )

میتونه به بالا بردن کیفیت سایت کمک کنه :roll:استاد میشه یه جوابی به این بدید ؟

ممنون میشم

یعنی لیست فیلما رو به ترتیب بزاریم؟


به همراه لینک دانلودشون :lol:

اخه واقعا در شان سایت ما نیست این کار رو بکنه
ما تخصصی هستیم. مقالات ترجمه و تالیف میکنیم و کمیک ادیت میکنیم
این لینک ها واسه سایت های دانلود فیلمه و با یک سرج ساده پیدا میشن
به ظنرم ضرورتی نداره
#40 new avenger 1395-02-05 18:59
به نقل از mtm:
به نقل از new avenger:
به نقل از mtm:
به نقل از new avenger:
به نقل از new avenger:
ببخشید بابت اسپم :sigh:

ببخشید جناب ترابی یه نظری داشتم :-)

میتونید لینک تمام فیلم هایی که طبق یونیورس سینمایی مارول ساخته شده است رو به ترتیب تو یه قسمت جداگانه قرار بدید تا هرکسی میخواد از اول شروع کنه وببینه
( البته من خودم همه رو دیدم برای دیگر کاربران میگم )

میتونه به بالا بردن کیفیت سایت کمک کنه :roll:استاد میشه یه جوابی به این بدید ؟

ممنون میشم

یعنی لیست فیلما رو به ترتیب بزاریم؟


به همراه لینک دانلودشون :lol:

اخه واقعا در شان سایت ما نیست این کار رو بکنه
ما تخصصی هستیم. مقالات ترجمه و تالیف میکنیم و کمیک ادیت میکنیم
این لینک ها واسه سایت های دانلود فیلمه و با یک سرج ساده پیدا میشن
به ظنرم ضرورتی نداره


ممنون از پاسخگویی تون وببخشید اگه زیادی دخالت کردم
#41 mtm 1395-02-05 19:56
jameson عزیز
این مطلب رو حیفم اومد نیبینی. چون به کاور علاقه داری درباره کاورهایی هستش که اداره نظارت بر محتوای کمیک (comic book authority) تایید شون نکرد:
community.comicbookresources.com/showthread.php?74854-Cover-Contest-4-20-to-4-27-Hey-That-Ain-t-Code-Approved

البته مطلبش همچنان داره توسط کاربرا بیشتر و بیشتر میشه
+1 #42 j.jonah jameson 1395-02-05 22:24
#41
آقای ترابی یدونه ای !
دستتون درد نکنه !
لامصبا چی طرح کرده بودند ......
این Lady Death معلوم نبود ....... لا اله الا الله . ( هی میخوام جلوی خودم رو بگیرم نمیشه )
واقعا ممنونم که این لطف رو در حق من کردید و منو راجب به این موضوع مطلع کردید .
واقعا یه سری از اینا مشکل داشتند . که اکثرشون مشکلات سکسی بودن و یا ترسناک بودند داشتند !
ولی یکی 2 تا رو کمی که بهش فکر میکنم میبینم مشکلات جامعه رو داشته بیان میکرده ! برای همین نذاشتن پخش بشه و رد اش کردند !
مثلا یکی از کمیک های زن گربه ای به نظرم بر میگرده به جریان فحاشی و....
که مانع آن شدند .
ولی دلیل اینکه این جلد کمیک Killing the Joke رو در مقاله آوردند نمیدونم .
8pic.ir/.../...
در هر صورت خوشحال شدم .
بازم ممنون ! ( خدایی خیلی حال کردم ) دمتون گرم !
+1 #43 mtm 1395-02-05 23:14
به نقل از j.jonah jameson:
#41
آقای ترابی یدونه ای !
دستتون درد نکنه !
لامصبا چی طرح کرده بودند ......
این Lady Death معلوم نبود ....... لا اله الا الله . ( هی میخوام جلوی خودم رو بگیرم نمیشه )
واقعا ممنونم که این لطف رو در حق من کردید و منو راجب به این موضوع مطلع کردید .
واقعا یه سری از اینا مشکل داشتند . که اکثرشون مشکلات سکسی بودن و یا ترسناک بودند داشتند !
ولی یکی 2 تا رو کمی که بهش فکر میکنم میبینم مشکلات جامعه رو داشته بیان میکرده ! برای همین نذاشتن پخش بشه و رد اش کردند !
مثلا یکی از کمیک های زن گربه ای به نظرم بر میگرده به جریان فحاشی و....
که مانع آن شدند .
ولی دلیل اینکه این جلد کمیک Killing the Joke رو در مقاله آوردند نمیدونم .
8pic.ir/.../...
در هر صورت خوشحال شدم .
بازم ممنون ! ( خدایی خیلی حال کردم ) دمتون گرم !

خواهش میکنم
دلیل اصلی اینکه این مطلب رو بهت معرفی کردم جنبه های اموزشی اون بود
بالای هر کاوری دلیل رد شدن اون کمیک رو گفته
با خوندن این دلایل ادم خیلی چیزا یاد میگیره
ضمن اینکه متوجه میشی اداره محتوای مطالب کمیک در طی سالهای قبل چه قوانینی داشته و این قوانین چقدر تغییر کردن
مثلا قبلا هر کمیکی که تو عنوانش horror بود رد میشد(یعنی تاییدش نمیکردن)
یا مثلا کمیک هایی که توشون خون اشام یا گرگ نما بود!
اون کمیک هایی که گفتی هم به این خاطر تایید نشدن چون طبق قانون این اداره نباید اندام شخصیت های زن خیلی غلو بشه
اون کاور جوکر هم تایید نشد چون ادم بد داستان نباید پیروزمندانه به تصویر کشیده بشه
ضمن اینکه کلا این کمیکا به خاطر فقط کاورشون نبود که تایید نشدن بلکه به خاطر داستانشون بود (مثل اون شماره ای که هری مواد میزنه)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید