چه كسانی از هویت مخفی مرد عنكبوتی با خبر هستند؟ (مقاله آپدیت شد)

چه كسانی از هویت مخفی مرد عنكبوتی با خبر هستند؟

خیلی صبر کردم تا بالاخره ترجمه شماره 6 از کمیک Spectacular Spider-Man بیاد و بعد این مقاله رو آپدیتش کنم و حالا وقتشه!

دقایقی پیش کمیک بسیار مهم شماره Peter Parker The Spectacular Spider-Man#6 ترجمه شد و در وب سایت spidey.ir قرار گرفت. این شماره بسیار عالی و مهمه و باید حتما اون رو بخونید (اینجاست). چون در این کمیک بعد از این همه سال پیتر پارکر تصمیم میگیره هویت خودش رو برای آقای «جیمز جونا جیمسون» فاش کنه. پس از این به بعد او هم هویت مخفی اسپایدرمن رو میدونه! همین باعث شد تا «نورمن آزبورن» هم بعدا این راز رو کشف کنه. به همین دلیل این مقاله باید به روز رسانی بشه. پس همین طور به خوندن ادامه بدید تا در انتها درباره جیسمون و آزبورن توضیح بدم!


 

 یكی از سئوالاتی كه شاید برای خیلی ها به وجود آمده باشد این است كه در حال حاضر چه كسانی از هویت مخفی مرد عنكبوتي با خبر هستند. اگر شما هم این سئوال برایتان پیش آمده، این مقاله را بخوانید!

در شماره 2 از كمیك "جنگ داخلی" نوشته «مارك میلار» ، مرد عنكبوتی پس از سالها و به تشویق مرد آهنی هویت مخفی خودش را جلوی دوربين هاي تلویزیونی فاش میكنه:

مرد عنكبوتي هويت مخفي خودش را فاش ميكند

پيتر پاركر unmask ميكنه

ولی خیلی زود از این كارش پشیمان میشه چون زندگی خصوصی اش به خطر میافته و زن عموی محبوبش را با تیر میزنن (براي گرفتن اطلاعات بيشتر درباره تير خوردن زن عمو مي اين مقاله را بخوانيد) . بنابراین قضایای One more Day پیش میاد و ... تا اینكه پیتر پاركر نزد «دكتر استرنج»، «مستر فنتستیك» و «آيرون من» میره تا راه چاره ای پیدا كنه. آنها هم یك طلسم علمی – جادویی درست میكنند . در شماره 641 ما به صورت فلش بك میبنیم كه دكتر استرنج این طلسم را اجرا میكنه. اینجاست كه پیتر تصمیم میگیره مری جین را هم وارد طلسم كنه چون اونقدر دوستش داره كه نمیخواد هویت مخفی اش رو یادش بره:

این طلسم اینطور كار میكنه كه ديگه هيچ كس يادش نمياد پيتر پاركر جلوي دوربين هاي تلويزيوني ماسكش رو درآورده. از اين به بعد هم  اگه پیتر پاركر خودش بخواد ميتونه هویت مخفی اش رو برای دیگران فاش كنه ولی اونا هرگز نمیتونند بدون رضایت او این كار رو بكنند (حتی اگه در این باره تحقیق كنند).

سپس در شمار 591 كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز دیدیم كه اسپایدرمن خودش هویت مخفی اش رو برای گروه چهار شگفت انگیز فاش میكنه:

مرد عنكبوتي - چهار شگفت انگيز

در شماره 51 از كمیك New Avengers هم او هویت خودش را برای هم تیمی هاش فاش میكنه. بنابراین «هاكای»، «ماكینگ برد»، «آیرون فیست»، «زن عنكبوتی»، «كارول دانورز» (Captain Marvel) ، «ولورین»، «جسیكا جونز»، «لوك كیج» ، «باكی بارنز» (Winter Soldier) و البته «دكتر استرنج» از هویت مخفی اش باخبر شدند:

مرد عنكبوتي new avengers

در داستان Grim Hunt هم معلوم شد كه «كین» از هویت پیتر پاركر باخبره كه البته طبیعی هم هست چون او كلونی است كه از روی مرد  عنكبوتي ساخته شده (براي آشنايي با كلون هاي مرد عنكبوتي اين مقاله را بخوانيد). البته چون كین در این داستان unmask شد و خانواده «كریون شكارچی» از هویت مخفی او باخبر شدند پس آنها طبیعتا از هویت مخفی مرد عنكبوتی هم با خبر هستند . ولی «دان اسلات» نویسنده كمیك های مرد عنكبوتي گفته كه به نظرش خانواده كریون از این موضوع خبر ندارن:

 (براي آشنايي بيشتر با داستان Grim Hunt ، اين مقاله را بخوانيد)

ضمنا یادمون نره كه در این داستان «آنیا كورازون» (Sider-Girl)، «مادام وب»، «جولیا كارپنتر» (زن عنكبوتی سابق!) هم از هویت مخفی مرد عنكبوتی باخبر میشوند (براي آشنايي با اين شخصيت ها اين مقاله را بخوانيد).

به علاوه در پایان این داستان هم متوجه شدیم كه «شغال» هم از هویت مخفی مرد عنكبوتی باخبره كه این هم طبیعیه چون شغال سازنده كلون از روی مرد عنكبوتیه (براي آشنايي با شغال اين مقاله را بخوانيد):

شغال - مرد عنكبوتي - كين

در شماره 5 كمیك Avenging Spider-Man هم پیتر را بدون ماسك كنار «استیو راجرز» دیدیم پس كاپيتان آمریكا هم از هویت مخفی او خبر داره:

مرد عنكبوتي - كاپيتان آمريكا

ولی اما در جریان داستان جزیره عنكبوتی كه در آن مردم شهر نیویورك به نیروهای فوق بشری عنكبوت مانند دست یافتند، اتفاق مهمی افتاد. در حقیقت در این داستان پیتر پاركر جلوی مردم شهر اعلام كرد كه مرد عنكبوتیه تا اونا رو متقاعد كنه از نیروهای خودشون برای نجات شهر استفاده كنند.

جزيره عنكبوتي

البته اوضاع اونقدر شلوغ و در هم و برهم بود كه بعیده كسی هویت مخفی او را به یاد بیاره ولی همین موضوع باعث شد طلسم دكتر استرنج شكسته بشه و الان در كمیك های مرد عنكبوتی اگه كسی خوب تحقیق كنه میتونه هویت مخفی اسپایدرمن را شناسایی كنه. به همین دلیل در شماره 673 از كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز دیدیم كه «كارلی كوپر» كه آن موقع دوست دختر پیتر پاركر بود، توانست خودش بفهمه پیتر پاركر همون مرد عنكبوتیه:

كارلي كوپر

(براي اشنايي بيشتر با كارلي كوپر، اين مقاله را بخوانيد)

در كمیك "مردان عنكبوتی" (Spider-men) هم دیدیم كه «میستریو» به هویت مخفی مرد عنكبوتی پی برده چون او توانسته به دنیای التمیت بره و از آنجائیكه در این دنیا هویت اسپایدرمن برای همه آشكار شده، توانست بفهمه كه در دنیای اصلی هم مرد عنكبوتی پیتر پاركره. ولی از انجائیكه دنیای التمیت دیگر وجود ندارد دان اسلات گفته كه میستریو هم دیگر هویت مخفی پیتر را یادش نمی آید. در هر حال باید منتظر ماند و دید وقتی میستریو دوباره در كمیك های مرد عنكبوتی دیده شد، آیا هویت مخفی پیتر را یادش است، یا نه؟ ضمنا در این داستان تمام قهرمان های عضو گروه Ultimates به اضافه «مایلز مورالز» هم از هویت مخفی مرد عنكبوتی با خبر شدند كه به جز مایلز مورالز كه الان در دنیای اصلی مارول حضور داره، بقیه دیگه مهم نیستند چون دیگر دنیای التمیت وجود نداره.

كميك ultimates

(براي خواندن كميك Spider-Men به زبان فارسي، اينجا را كليك كنيد)

دكتر اختاپوس هم در شماره معروف 699 مرد عنكبوتی شگفت انگیز به هویت مخفی پیتر پاركر پی برد و جسم و ذهن خودش را با او عوض كرد كه در نتیجه آن قضیه "مرد عنكبوتی برتر" (Superior Spider-Man) پیش آمد:

دكتر اختاپوس

(براي خواندن كميك هاي مرد عنكبوتي برتر، اينجا را كليك كنيد)

وقتی دكتر اختاپوس در جلد پیتر پاركر بود با دختری به نام «آنا ماریا ماركونی» دوست شد و ما در شماره 1 از سری جدید كمیك های مرد عنكبوتی شگفت انگیز دیدم كه آنا ماریا ماركونی توانسته هویت مخفی اسپایدرمن را كشف كنه:

آنا ماريا ماركوني

 (براي آشنايي با شخصيت آنا ماريا ماركوني، اين مقاله را بخوانيد)

سه شماره بعد با شخصیتی به نام «سیلك» آشنا شدیم و چون او نیز توسط همان عنكبوت رادیو اكتیوی گزیده شده بود كه پیتر پاركر را گزیده بود، پس در نتیجه سیلك هم از هویت پیتر پاركر باخبر بود:

سيلك - silk

(براي خواندن اين كميك به زبان فارسي، اينجا را بخوانيد)

ضمنا در داستان "دنیای عنكبوتی" متوجه شدیم كه همه مردان عنكبوتی از دنیاها و زمان های دیگر از هویت مخفی پیتر پاركر باخبر هستند (براي خواندن همه كميك هاي دنياي عنكبوتي به زبان فارسي، اينجا را كليك كنيد)

در هر حال همانطور كه دیدید تقریبا همه قهرمانان مهم مارول از هویت مرد عنكبوتی باخبر هستند به جز «ددپول» و «مرد آهنی»!

 

و اخیرا دو نفر دیگر هم از هویت مخفی اسپایدرمن باخبر شدند! یکی از اونا «جیمز جونا جیمسون» هستش! بله! پس از سالها پیتر پارکر تصمیم گرفت هویت مخفی خودش رو برای جیمسون فاش کنه! در شماره 6 از کمیک تحسین شده Spectacular Spider-Man (که اینجا تو سایت ترجمه شده است) دیدیم که جیمسون که این همه سال از اسپایدرمن متنفر بوده حالا دیگه سمتی در روزنامه "دیلی بیوگل" نداره و وب سایتی زده که اونجا داره به اسپایدرمن فحش میده! اما مساله ای پیش اومد که اسپایدرمن حاضر شد باهاش مصاحبه اختصاصی بکنه. در حین مصاحبه فهمید که جونا این همه ازش متنفر بوده چون همیشه او را آدمی میدونسته که مسئولیت پذیری بلد نیست و به همین خاطر هم ماسک میزنه. پیتر دید که جونا واقعا الان دیگه همه چیز خودش رو از دست داده و خیلی داغونه و ناگهان تصمیم گرفت هویت خودش رو برای جونا فاش کنه!

 جیمسون

از اون موقع به بعد هم با هم خوب شدن و جونا فهمید که اسپایدرمن در تمام این سالها چه آدم مسئولیت پذیر و چه قهرمان شریفی بوده است. تا اینکه داستان مهم "شکست جانانه" در سری کمیک های "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" شروع شد و دیدیم که «نورمن آزبورن» پس از مدتها تلاش برای اینکه دوباره گابلین بشه، با سیمبیوت کارنیج پیوند خورد و تبدیل شد به «رد گابلین» اما برای اینکه اسپایدرمن رو شکست بده سعی کرد هویت مخفی او را بفهمه و این کار رو با اسیر کردن جیمسون شروع کرد (البته همانطور که در این مقاله خواندید، نورمن خیلی وقت پیش هویت مخفی اسپایدرمن رو کشف کرد ولی اونم به خاطر وقایع One More Day از یادش رفته بود) ما در شماره 797 از کمیک مرد عنکبوتی شگفت انگیز (که اینجا ترجمه شده) دیدیم که او جیمسون رو با طناب بسته. بعدش جیمسون به طور تصادفی حرف هایی زد که باعث شد نورمن بفهمه اسپایدرمن همون پیتر پارکره !

 نورمن ازبورن

جیمسون - نورمن ازبورن

بیچاره جیمسون بعدش چقدر بابت این اشتباه  ناراحت شد. در هر حال نورمن در حال حاضر درست مثل اون قدیما از هویت مخفی اسپایدرمن باخبره و این خبر خوبی برای پیتر نیست چون جون همه عزیزانش در خطره.

 

 

در پایان لیست كسانی كه تا به امروز از هویت مخفی مرد عنكبوتی خبر دارند را خدمت شما عرضه میكنم:

Mary Jane

Norman Osborn (Green Goblin)

J. Jonah Jameson
Carlie Cooper
Anna Maria Marconi
Silk
Jessica Drew
Jessica Jones
Wolverine
Iron Fist
Luke Cage
Carol Danvers
Doctor Strange
Mockingbird
Bucky Barnes
Steve Rogers
Clint Barton
Johnny Storm
Reed Richards
Sue Richards
Ben Grimm
Doctor Octopus
Jackal
Kaine
Miles Morales
Mysterio (?)

Anya Corazon

Madame Web
Alternate Spider-Men (Spider-Man 2099, …..)

نويسنده و مترجم: سونیا ساداتی فر

سونیا ساداتی فر

All rights reserved © Spidey.ir 2018

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

10 روی جلدی که هویت مخفی مرد عنکبوتی را لو دادند!

لحظات ماندگار در كمیك‌ های مرد عنکبوتی: گرین گابلین و اسپایدرمن از هویت مخفی یكدیگر با خبر میشوند!

10 بلای بزرگی كه گرین گابلین بر سر مرد عنكبوتی آورده

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 spider emad 1394-12-03 17:20
مقاله خیلی قشنگ بود.بالاخره گرفتیم کیا از هویت این پیتر خبر دارن!(همه خبر دارن که!) :-* لیست اخر هم که دیگه تکمیل کرد مقالرو.دست شما درد نکنه خانوم ساداتی فر بابت این مقاله.كسي فکر کنم تا الان بهش نپرداخته بود ولی شما بهش پرداختید.ممنون. ..
#2 mtm 1394-12-03 17:36
ممنون بابت مقاله
مرسي خانم ساداتي فر
به نظرم مقالات شما خيلي از سر كاربران ناسپاس سايت ما كه هيچ نظري درباره مطالب سايت نميدن زياديه.
درباره خود مقاله بايد بگم وقتي خوندمش خيلي حرص خوردم. لابد ميپرسي چرا سونيا خانم. چون الان اين همه آدم ميدونن به جز اوني كه بايد بدونه، يعني نورمن ازبورن. كسي كه هميشه ميدونست و به همين دليل دشمني اش با پيتر شخصي بود ولي بعد از قضيه مسخره اون طلسم مسخره حالا نميدونه و الان مدتهاست كه منتظريم نورمن از هويت مخفي پيتر سر دربياره ولي نمياره
-1 #3 Spidey 1394-12-03 17:39
یه سوال: مگه نورمن آزبورن از هویت اسپایدرمن باخبر نیست؟تا جایی که من میدونم ادی براک هم میدونست پیتر اسپاسدرمنه؟!
#4 mtm 1394-12-03 17:43
به نقل از Spidey:
یه سوال: مگه نورمن آزبورن از هویت اسپایدرمن باخبر نیست؟تا جایی که من میدونم ادی براک هم میدونست پیتر اسپاسدرمنه؟!

شما مقاله رو خوندي؟ فكر كنم نخوندي
برو يه 10 دقيقه وقت بزار و بخون مطمئنم متوجه ميشي.

نورمن و ادي براك قبلا ميدونستن ولي همانطور كه تو مقاله گفته شد وقتي در جنگ داخلي پيتر پاركر هويت خودش را براي همه فاش كرد، بعدش نظرش عوض شد و دكتر استرنج طلسمي درست كرد كه ديگه هيچ كس هويت مخفي اسپايدرمن رو يادش نياد يا اگه قبلا ميدونسته ديگه ندونه. در ضمن ديگه هيچ كس هم نتونه هويت مخفي پيتر رو بفهمه مگر اينكه خودش بهشون بگه. از اون موقع به بعد هم اين آدم هايي كه تو ليست بودن متوجه هويت او شدن كه در بين اونا نورمن يا ادي براك نيست.
#5 j.jonah jameson 1394-12-03 18:13
واقعا ایولا داره این مقاله !
27-1 نفر خبر دارند مرد عنکبوتی همون پیتر پارکر است ( 1- نفر میستریو رو میگم )
من زیاد از جزئیات ماجرا هاشون خبر نداشتم ! ممونم که توضیح کامل دادید !
واکنش 4 شگفت انگیز از فهمیدن هویت مرد عنکبوتی خیلی برام خاطره انگیزه !
هدف این مقاله نشان دادن شخصیت هایی بود که ما نمیدونستیم از هویت مرد عنکبوتی خبر دارند ! و این خودش ایده ی خیلی تمیزی بود !
ممنونم خانم ساداتی فر !
#6 spider raya 1394-12-03 18:17
مرسی خانوم ساداتی فر مقاله ی پرفکتی بود
حالا فهمیدم بعد اون قضیه کیا خبر دارن .
#7 mehran spidey 1394-12-03 18:26
مقاله ی عالی بود ولی راستش تقریبا همه خبر دارن مرد عنکبوتی پیتر پارکره :P
#8 Marvel khafan 1394-12-03 19:18
من فکر میکردم ایرون منم میدونه ولی در کل خیلی مقاله فوق اعاده ای بود
#9 Reverse 1394-12-03 19:49
یعنی من فک کنم کل جهان هم بفهمن بازم این عمه می بیچاره نمیفهمه :lol:

الان حتی جسیکا جونز میدونه ولی عمه می نه :|

مرسی مقاله خیلی توپی بود خانم ساداتی فر به شخصه قضیه طلسم رو نمیدونستم!!!! :|
#10 parsa spider 1394-12-03 20:27
زکی فکر میکردم حتما 3 یا چهار نفرن میدونن بدون احتصاب نورمن و ادی 23 نفرن :o :o کم مونده پرو فسور ایکس و ددپول و.... بفهمن دقت کردین شانس آورد مفیستو کمکش کرد وگرنه جیمسون بیچاره اش میکرد :lol:
#11 imank700 1394-12-03 21:26
مقاله ی فوق العاده ای بود .
تشکر از خانم ساداتی فر :oops:

هیچوقت فکر نمیکردم این تعداد شخصیت ، از هویت اسپایدی خبر داشته باشن !!! :-|
پس اون اصل " هویت مخفی " چی میشه :o ؟؟
#12 Atom boy 1394-12-03 22:54
هویت هیچ قهرمانی نباید دست Iron manو ددپول بیافته
هردوت تاشون آدم رو اذیت میکنند :-)
#13 mokhtar 1394-12-03 22:59
به نقل از imanf007:

هیچوقت فکر نمیکردم این تعداد شخصیت ، از هویت اسپایدی خبر داشته باشن !!! :-|
پس اون اصل " هویت مخفی " چی میشه :o ؟؟

اون اصل مال دهه 60 و 70 میلادی بود
تو دوران جدید هویت مخفی معنای سابق رو نداره
درستش هم همینه چون در دنیای واقعی سه سوته هویت مخفیت لو میره
مثل بتمن نیست که 70 ساله با ماشینش میره تو batcave ولی دولت احمق آمریکا با اون همه دستگاه و Gps و رادار ماهواره نمیتونه بفهمه این یارو بتمن کیه و به کجا میره !!!!!!!!!! :-*
#14 Devilsnake 1394-12-04 00:24
ای بابا اینا که خیلی زیادن من اصلا فکر نمیکردم این همه ادم هویت اسپایدی رو بدونن خیلی سپاس گزارم از خانوم ساداتی فر برای تهیه این مقاله پر سود و مفید چون فکر کنم هیچکی از این لیست به صورت دقیق خبر نداشت
#15 AMIN 1394-12-05 01:49
مقاله عالي بود .
#16 agh 1394-12-05 21:14
یکی از باحال ترین لحظه هایی که کمیک میخوندم زمانی بود که پیتر هویتش فاش کرد وجیمسون غش کرد.در رابطه با مساله هویت واقعا اتفاقای عجیبی افتاد یعنی هر وقت پای جادو میاد وسط من هنگ می کنم و برام نامفهوم میشه.وقتی که من عنوان مقاله رو خوندم فکر کردم درباره فیلم باشه اما کمیک بود در کل دستتون درد نکنه.
#17 Dan-Spidey 1395-06-23 12:32
مرسی مقاله ی خوبی بود.فقط یه سوال جزیره ی عنکبوتی رو سایت ترجمش کرده؟اگه کرده پس یکی لینکشو بزاره.ممنون میشم.
#18 kia spider 1395-06-23 12:36
اقا/خانوم اجازه...
ما با خبریم(!)
(( :lol: :lol: :lol: ))
#19 Nightwatcher 1395-06-23 12:40
مثل همیشه عالی بود.
ممنون

ماشالا کل مارول هویتشو میدونن!
#20 mahdi380 1395-06-23 13:51
امید وار باعث اسپم نشم سیلک هم مرد عنکبوتی رو میشناسه
ولی چون اونم قدرت عنکبوتی داره دلیل نمیشه که هویت پیتر رو
بشناسه
راستی منم میدونم چرا اسمم نیست
#21 mahdi380 1395-06-23 14:00
راستی تو مقاله بعدی نوشته بلک کت هم میدونه
#22 Mohammad 1395-06-23 14:11
مقاله ی بسیار عالی بود
من که اطلاعات خوبی دستگیرم شد(:
#23 kia spider 1395-06-23 14:12
به نقل از mahdi380:
راستی تو مقاله بعدی نوشته بلک کت هم میدونه

می دونست...ولی جریان eone more dey پیش اومد و...همون طور که تو مقاله اشاره شده...
#24 Rock star 1395-06-23 15:32
به نقل از mahdi380:
راستی تو مقاله بعدی نوشته بلک کت هم میدونه


کاربر عزیز فکر کنم شما باید دوباره مقاله رو مطالعه کنید.
خیلیای دیگه از جمله نورمن ، ادی براک و گربه سیاه از هویت مخفی اسپایدرمن خبر داشتند ولی با طلسمی که دکتر استرنج خوند تو قضیه ی One more Day ، باعث شد که تمامی کسانی که هویت اصلی اسپایدرمن رو میدونستند از خاطراتشون پاک بشه.
در حال حاضر فقط کسانی که تو لیست هستند از هویت اسپایدرمن خبر دارند.
#25 Rock star 1395-06-23 15:37
به نقل از mtm:
ممنون بابت مقاله
مرسي خانم ساداتي فر
به نظرم مقالات شما خيلي از سر كاربران ناسپاس سايت ما كه هيچ نظري درباره مطالب سايت نميدن زياديه.
درباره خود مقاله بايد بگم وقتي خوندمش خيلي حرص خوردم. لابد ميپرسي چرا سونيا خانم. چون الان اين همه آدم ميدونن به جز اوني كه بايد بدونه، يعني نورمن ازبورن. كسي كه هميشه ميدونست و به همين دليل دشمني اش با پيتر شخصي بود ولي بعد از قضيه مسخره اون طلسم مسخره حالا نميدونه و الان مدتهاست كه منتظريم نورمن از هويت مخفي پيتر سر دربياره ولي نمياره


حالا استاد ترابی بر عکسش داره برای دی سی اتفاق میوفته...
یعنی اومده دشمنی ها رو بیشتر شخصی کرده از جمله دشمنی بین بتمن و جوکر و شخصیت های دیگه که فکر کنم در جریان ارک Death of The Family اسکات اسنایدر در سری 52 باشید.
در اون ارک دشمنی بتمن و جوکر یه جورایی از نو تعریف میشه و می فهمیم که جوکر از خیلی وقت پیش هویت اصلی بتمن رو میدونسته...
به نکته خوبی اشاره کردید اقای ترابی احتمالاً برای نورمن یه برنامه ی خوب چیده اند که با فاش شدن هویت پیتر قرار روی بده.
#26 tezar 1395-06-23 15:40
مقاله بسیار عالی بود
راستی ریچل سامرز رو هم به لیست اضافه کنید
تو شماره 4 مرد عنکبوتی و مردان ایکس، ریچل سامرز بدون اجازه ذهنشو میخونه و میفهمه ییتر پارکره
s6.picofile.com/.../...
#27 Rock star 1395-06-23 15:46
یه تشکر هم از خانم ساداتی فر بکنم به خاطر مقاله ی بی نقص و عالیشون...
موقعی که این مقاله روی سایت کار شد، من اون موقع نظر ندادم.(متاسفانه!)
ولی الان نظرم رو میگم.
مقاله واقعاً کامل و بی نقص بود. خیلی خوب به نکاتی که توی سیر تکاملی داستان های مردعنکبوتی اتفاق افتاده اشاره کردید.
مسلماً برای خیلی از کمیک فن ها سوال بود که چند نفر از هویت مخفی پیتر پارکر با خبرند؟(از جمله من از اون دسته از افراد بودم که نمیدونستم.)
مقاله ی کامل و همچنین سنگینی بود و شما تونستید خیلی خوب و دقیق به نکات لازم در مورد هویت مخفی پیتر اشاره کنید.
از استایل مقاله کاملاً مشخصه که باید به داستان های مردعنکبوتی تسلط کامل داشت و چندین آرک مختلف هم که اشاره کردید چند قسمتی بودند ولی کامل و خلاصه توضیحات لازم رو ارایه کردید و لیست خوبی رو در آخر مقاله ذکر کردید.
از شما نهایت سپاسگزاری رو برای این مقاله دارم.
#28 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1395-06-23 16:32
ممنون دستتون درد نکنه مقاله خیلی عالی بود خیلی دوست داشتم بدونم کیا از هویت پیتر پارکر خبر دارن
من فکر نمی کردم 27 تا شخصیت از هویتش خبر دارن تازه فکر می کردم ددپول هم خبر داره :lol:
#2
الآن گفتید تازه یادم افتاد بعد از one more day نورمن و ادی براک از هویتش خبر ندارن
#7
همه خبر ندارن :lol:
#29 arian spider 151 1395-06-23 19:07
خیلی خوشم اومد جالب و زیبا بود از این بهتر نمیشد پس که اینطور یعنی دیگه زن هشکی به غیر از افارد توی لیست از هویت مخفی اسپایدر من خبر نداره
و یه سوال تو کمیک جزیره عنکبوتی راست راستکی ونوم مرد الان دیگه فلش تامپسون مامور ونوم نیست مرده ؟
#30 rambod DR 1395-06-23 20:08
من الان گیج شدم توی one more day یکی از شرایط مری جین برای جدایی این نبود که هیچ کس هویت مخفی پیتر رو به یاد نیاره ؟؟و ممفیستو هم هویت مخفی مرد عنکبوتی و زندگی زن عمو رو نداد و در عوض ازدواج آن دو رو نگرفت ؟ پس دکتر استرنج و طلسم علمی چی میگه؟
در کل ممنون واقعا عالی بود (کف کردم) :lol: :-) ;-)
#31 mbn 1395-06-23 21:23
کاری ندارم به این حرفا چون از قبل کمیکها و افرادی که هویت پیتر رو میشناختن میدونستم البته بازم نویسنده زحمت کشیده به هرحال تنها دغدغه ذهنی من اینه که توی جایی از مقاله که پیتر با روزنامه رفته تو سینه استیو راجرز اینه که چرا پیتر انقد کوتولست بین این دوتا 11سانت اختلاف قد هست بعد اینجوری خیلی عجیبه(الان خدمت اونایی که جوگیر میشن میگن قدشون رو از کجا اوردی تو خود سایت مارول هست=پیتر 178cm استیو 189cm)
#32 adel.spider 1395-06-26 14:03
با تشکر از مقاله خودتان خانم ساداتی فر
فکر کنم در کمین های مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره های 107 تا 110 که قضیه قتل جین دی وولف رو روایت می کرد متیو مورداک (daredevil) هم از هویت مرد عنکبوتی باخبر شد...
با تشکر از مقاله خوبتون
#33 kia spider 1395-06-26 14:11
به نقل از adel.spider:
فکر کنم در کمین های مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره های 107 تا 110 که قضیه قتل جین دی وولف رو روایت می کرد متیو مورداک (daredevil) هم از هویت مرد عنکبوتی باخبر شد...
با تشکر از مقاله خوبتون

منم فک می کنم شما باید اول مقاله رو مجددا بخوانید...
#34 mokhtar 1395-06-26 14:53
به نقل از adel.spider:
با تشکر از مقاله خودتان خانم ساداتی فر
فکر کنم در کمین های مرد عنکبوتی شگفت انگیز شماره های 107 تا 110 که قضیه قتل جین دی وولف رو روایت می کرد متیو مورداک (daredevil) هم از هویت مرد عنکبوتی باخبر شد...
با تشکر از مقاله خوبتون

دوست عزیز
اون داستان که 30 سال پیش نوشته شد!!!
این مقاله درباره کسانی هستش که الان از هویت اسپایدرمن باخبرن
چون بعد از وقایع one more day همه چیز به خورد و اونایی ه قبلا میدونستن (مثل مت مورداک) دیگه خبر ندارن. حتی نورمن هم الان نمیدونه
#35 mokhtar 1395-06-26 15:01
به نقل از rambod DR:
من الان گیج شدم توی one more day یکی از شرایط مری جین برای جدایی این نبود که هیچ کس هویت مخفی پیتر رو به یاد نیاره ؟؟و ممفیستو هم هویت مخفی مرد عنکبوتی و زندگی زن عمو رو نداد و در عوض ازدواج آن دو رو نگرفت ؟ پس دکتر استرنج و طلسم علمی چی میگه؟
در کل ممنون واقعا عالی بود (کف کردم) :lol: :-) ;-)

نه
کلا اشتباه فهمیدی.
مفیستو ربطی به هویت مخفی مرد عنکبوتی نداشت
مفیستو فقط جون زن عمو می رو نات داد و عوضش ازدواج اون با mj رو نسل کرد
بعدش چون هویت پیتر جلوی دوربین ها لو رفته بود پیتر رفت پیش دکتر استرنج تا طلسمی درست کنه تا هویتش رو هیشکی یادش نیاد
اونم این کار رو کرد
به خاطر همینه همثلا نورمن یا مت مورداک که قبلا میدونستن دیگه حالا نمیدونن
الان فقط اونایی میدونن که تو این مقاله گفته شده
#36 Marc Spector 1397-02-05 18:01
چقدر خوب و عالی بود این مقاله یا قبلاً نخونده بومش یا یادم نمیاد که خوندمش :lol: در هر صورت ممنون.چقدر خوبه که مقالات سایت اسپایدی وابسته به زمانن و به روزرسانی میشن.
#37 hassan91 1397-02-05 21:19
نقطه عطف لو رفتن هویتش همون جنگ داخلیه، که دکتر استرنج حلش کرد.
راستی این مقاله رو خوندم یه چیزی یادم افتاد.
کسی میدونه تو MCU تونی استارک چجوری فهمید پارکر اسپایدرمنه؟ تو فیلمشم نشون ندادن. :-?
#38 reza naderi 1397-02-06 00:26
به نقل از hassan91:
نقطه عطف لو رفتن هویتش همون جنگ داخلیه، که دکتر استرنج حلش کرد.
راستی این مقاله رو خوندم یه چیزی یادم افتاد.
کسی میدونه تو MCU تونی استارک چجوری فهمید پارکر اسپایدرمنه؟ تو فیلمشم نشون ندادن. :-?

می دونی مرد آهنی تو mcuمث بتمن می مونه که مثلا خیلی دم دستگاه داره و از راه همین دم دستگاه های گستردش احتمالا فهمیده در ضمن عنکبوتی ما هم اونجور که شاید و باید رعات نمی کنه مثلا خیلی راحت ماسکش رو رو سقف خونشون برمی داره می ره تو اتاق خوابش اونوقت بتمن چقدر سیستم امنیتی برای غار خفاشی طراحی کرده معلومه که پیدا کردن هویت مرد عنکبوتی برای کسی مث تونی کار زیاد سختی نباشه امیدوارم تونسته باشم کمک کنم داداش
#39 m.h.f 1397-02-06 09:56
مقاله ی عالی بود خوبه حالا بیشتر قهرمان ها هویت پیتر رو میدونن
ممنون از آقای ترابی و عمو مختار و دیگر زحمت کشان سایت
اینو هم بگم که من از کلاس دوم سایت شما رو دنبال میکنم
یکی از آرزو هام بود که توی این سایت عضو شم.بر هر حال ممنون.
مقاله بی نظیر بود.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید