لحظات ماندگار در کمیک بوک های اسپایدرمن: مردعنکبوتی 4 دست اضافه درمیاورد!

مرد عنكبوتي موربيوس

در شماره 100 از كمیك مرد عنكبوتی شگفت انگیز كه سال 1971  چاپ شد و توسط نویسنده ای به نام «روی توماس» نوشته و طراحی به نام «گیل كین» آن را طراحی كرد، دیدیم كه پیتر همچون همیشه دغدغه های بسیار زیاد ذهنی دارد.

او طبق معمول از اینكه اسپایدرمن است خسته شده و از دلش از ناملایمات زندگی گرفته. در این زمان او مشكلات زیاید داشت. مثلا بهترین دوستش «هری آزبورن» معتاد شده بود و یا قبل از آن آقای سروان استیسی (پدر گوئن استیسی») در جریان مبارزه مرد عنكبوتی با دكتر اختاپوس كشته شده بود و دوست دخترش (یعنی  گوئن) ، اسپایدرمن را مقصر مرگ پدرش میدانست (برای كسب اطلاعات بیشتر درباره مرگ سروان استیسی این مقاله را بخوانید).

بنابراین پیتر تصمیم خودش را گرفت تا از شر نیروهای عنكبوتی خودش خلاص شود. او یك محلول درست كرد تا با خوردن آن قدرت های فوق بشری عنكبوتی اش را از دست بدهد و یك آدم معمولی شود.

پيتر پاركر ناراحت

سپس به خواب میره و كابوسی میبینه كه در آن داره با دشمنانش میجنگه. در حین مبارزه درد بدی را در پهلوی خودش حس میكنه. وقتی از خواب بیدار میشه متوجه حقیقت وحشتناكی میشه: 6 تا دست داره!!!

مرد عنكبوتي 6 دستي

در واقع، آن محلولی كه درست كرده بوده به جای اینكه نیروهاش را از بین ببره، اونا رو بیشتر كرده بوده!

سپس درشماره 101  میبینیم كه پیتر كه واقعا ناامید شده و نمیدونه باید چطوری به این شكل پیش دوستان بره، تصمیم میگیره  به  «دكتر كرتیس كانرز» زنگ بزنه  چون او را دوست و محرم اسرار خودش  میدونه و فكر میكنه دكتر كانرز میتونه بهش كمك كنه تا از شر دست های اضافه ای كه داره، خلاص بشه. دكتر كانرز هم بهش میگه كه خانه و لابراتوار خودش را در اختیارش قرار میده تا از اون بتونه استفاده كنه تا شاید مشكلش حل بشه

پيتر پاركر - دكتر كانرز

 لازم به ذكره كه در این شماره دیدیم كه مرد عنكبوتی مجبوره با دو دست اضافی در شهر تاب بخوره كه براش سخته و چون به این وضعیت عادت نداره، تعادلش رو نمیتونه حفظ كنه و میخوره به دیوار!!!

مرد عنكبوتي 6 دستي

او به خانه دكتر كانرز میره ولی موفقیتی حاصل نمیشه. همین جاست كه برای اولین بار شخصیت خبیث جدید و معروفی به نام «موربیوس» (Morbuis) در داستان های مرد عنكبوتی خلق شد چون مرد عنكبوتی در خانه كانرز به طور اتفاقی با موربیوس خون اشام مواجه میشه و نبردی بین آنها در میگیره.

موربيوس

تا اینكه كانرز هم سر میرسه و به خاطر استرسی كه از دیدن مبارزه مرد عنكبوتی و موربیوس بهش دست میده به لیزارد تبدیل میشه!

ليزارد- موربيوس- مرد عنكبوتي

در شماره 102 شاهد بودیم كه چطور موربیوس با لیزاد جنگید و گازش گرفت و به همین دلیل او را به آنزیمی آلوده كرد كه باعث شد در حالت لیزاردی هم عقل و هوش دكتر كانرز را داشته باشد. در نهایت موربیوس خانه كانرز را ترك كرد و مبارزه ای بین او ، لیزارد و مرد عنكبوتی درگرفت . مرد عنكبوتی و كانرز هم با كمك یكدیگر موفق شدند پادزهری با استفاده از خون موربیوس درست كنند كه مرد عنكبوتی با خوردن آن به حالت طبیعی برگشت.

 

قضیه 6 دستی شدن مرد عنكبوتی آنقدر مهم و ماندگار است كه بارها و بارها در جاهای مختلف به آن اشاره  شده است. مثلا در كمیك های Ultimate Spider-Man دیدیم كه یكی از كلون های ساخته شده از روی مرد عنكبوتی ، 6 دست دارد. این كلون شباهت های زیادی هم به عنكبوت ها داشت . مثلا او دندان های نیش دار داشت، چشم های اضافی داشت. او كه به «رتیل» (Tarantula) معروف است، توسط دكتر اختاپوس كشته شد.

رتيل دنياي ultimate

 

در دنیای شماره 1298 مارول (كه به دنیای Universe X هم معروف است) ، شاهد پیتر پاركری بودیم كه 6 دست داشت و بهش میگفتند Man-Spider! جالب اینكه در این دنیا ، Man-Spider توانست گوئن استیسی را از دست گرین گابلین نجات دهد.

پيتر پاركر گوئن را نجات ميدهد

 

در دنیای شماره 5701 (كه به دنیای an Age of Apocalypse معروف است)، ددپول با یك مرد عنكبوتی برخورد كرد كه شش دست داشت. در این دنیا این مرد عنكبوتی به یكی از سواركاران «اپوكالیپس» تبدیل میشه به نام  Pestilence. او دندان های سمی داشت و گوشت آدم میخورد!

مرد عنكبوتي دنياي 5701

 

در دنیای شماره 92100 (كه در شماره 42 از سری دوم كمیك های What if به آن پرداخته شد)، دیدیم كه موربیوس توسط كوسه ها كشته شده و بنابراین لیزارد هرگز نتوانست از خون او برای مداوای دست های اضافه  مرد عنكبوتی استفاده كند. در نتیجه مرد عنكبوتی در این دنیا چهار تا دست اضافه خودش را حفظ كرد و سعی كرد خودش را با شرایط جدید وفق بده.

جالبه كه این مرد عنكبوتی در داستان «دنیای عنكبوتی» توسط مرد عنكبوتی برتر استخدام شد تا به ارتش عنكبوتی ملحق شود و با "وارثان" بجنگد. اگر یادتان باشه در كمیك Spider-Verse Team-Up #1 ، او به همراه «مرد عنكبوتی نوآر» به دنیایی رفت كه در آنجا پیتر پاركر به كما رفته بود ولی او توانست به كمك سرمی كه خودش  درست كرده بود و باعث شده بود تا دستان اضافه دربیاورد، این پیتر پاركر را خوب كند. البته متاسفانه این مرد عنكبوتی 6 دستی بعدا در سفری كه با «لیدی اسپایدر» و «میگل اهارا» به دنیای سال  2099 داشت،   كشته شد. شما ميتوانيد اين كميك را اينجا با ترجمه فارسي دانلود كنيد.

(توصیه میشود برای آشنایی بیشتر با كسانی كه در داستان دنیای عنكبوتی كشته شدند، حتما این مقاله و این مقاله را بخوانید)

 

در كارتون "مرد عنكبوتی: مجموعه كارتونی"  دیدیم كه جهش ژنتیكی كه به خاطر نیش عنكبوت رادیو اكتیو به وجود آمده بود باعث شد تا او چهار دست جدید دربیاورد! سپس او تبدیل به هیولایی به نام Man-Spider شد.

عكس man-spider

در اپیزود 64  هم دیدیم كه مرد عنكبوتی با چندین مرد عنكبوتی از دنیاهای دیگر ملاقات میكنه. یكی از آنها 6 دست داشت و حتی تبدیل به هیولای Man-Spider شد.

مرد عنكبوتي 9 بازو

 

در كارتون Ultimate Spider-Man و در اپیزود 59  دیدیم كه مرد عنكبوتی به سرزمین وحشی (Savage Land) رفت و در آنجا مسموم و به هیولایی 6 دستی تبدیل شد. در نهایت او به طرز مسخره ای به حالت اول برگشت!

مرد عنبكوتي هيولا

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2016

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

مطالب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های اسپایدرمن

نگاهی به كمیك استریپ های "موربیوس خون آشام" (Morbius)

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی : موربيوس

میراث "مرد عنكبوتی نهایی

بزرگان تاریخ كمیك بوك های مرد عنكبوتی: گیل كین

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ سروان جورج استیسی

"مرگ سروان جرج استیسی" ترجمه شد!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Goblin.S 1394-10-16 16:29
مرد عنکبوتی 6 دستي جالبه ولی فقط برای یک دوران موقت.
این حالت مرد عنکبوتی رو از هویت اصلیش دور میکنه.
#2 j.jonah jameson 1394-10-16 16:53
ممنون جناب ترابی :-)
راجب ۶ دست شدن مردعنکبوتی بیشتر در مجموعه کارتونی آشنایی داشتم
خلاصه انچه که در مردعنکبوتی مجموعه ی کارتونی دیدم:
مرد عنکبوتی از جهش ژنتیکی اش بسیار نگران است و پیش خانم دکتری میرود ( از اسمس فقط کالیپسو یادمه که اسم یکی از فرشتگان یونانی است اما اسم اصلی این شخصیت این نیست ) نکته جالب این خانم همسر کریون شکارچی است
این خانم هم به مردعنکبوتی سرمی میده که میتونه اون رو درمان کنه اما به مردعنکبوتی هشدار میده که ممکنه سرم برایش ضرر داشته باشه مردعنکبوتی هم که قربونش برم گوشش به این حرف ها بدهکار نیست .
خلاصه اون سرم به مردعنکبوتی ۴ تا دست اضافه میده
جالب است که همونطور که در مقاله اشاره شد مرد عنکبوتی گیج میشه و نمیتونه فرق دستی که وب شوتر داره رو با دستی که نداره تشخیص بده.
تو کل اون داستان مورفیوس فقط نقش قربانی رو داشت ( از نظر شخصیت های کارتون ) اونا فکر میکردند که مرد عنکبوتی میخواد مورفیوس رو اذیت کنه و بدزده.
القصه پای پانیشر و خود کریون هم پیدا میشه.
این ۲ مرد عنکبوتی رو به همراه پادزهر نجات میدند و در انجا بود که فرانگ کسل ( همون پانیشر خودمون ) متوجه میشه که کشتن کار درستی نیست.
ولی در نهایت ژن جهش یافته مردعنکبوتی به ادریان تومز منتقل شد و ازبین رفت ( ادریان تومز همون کرکس است ) در حقیقت دکتر کانرز باعث شد مرد عنکبوتی برای همیشه از شر این جهش ژنتیکی نجات پیدا کنه
او دستگاه جذب جوانی ادریان تومز رو دست کاری کرد.
شرمنده طولانیه ولی گفتم شاید یکی دوست داشته باشه بدونه.
واقعا که ایده خلاقانه ای بود انقدر خوب که تونست چندین بار مورد استفاده قرار بگیره.
ممنون .
#3 mtm 1394-10-16 16:59
#2:
خواهش ميكنم
حالا يك سئوال مرد عنكبوتي 6 دستي دنیای شماره 92100 ، در كدام كميك كشته شد؟
#4 mtm 1394-10-16 17:00
#2:
يك سئوال ديگه
شما كميك شماره 25 untold tales of spiderman را خوندي؟
اگه نخوندي يه نگايه بهش بكن
من امشب يك نكته مهم درباره اش ميگم (تو بخش نظرات صفحه معرفي كرت بيوزيك و مارو ولف من)
#5 amazing-armin 1394-10-16 17:05
واقعا ازون لحظه های ماندرگار بود
من یه کتاب اونجرز هم دارم اونجام اپوکالیپس میاد یکی از سواره هاش اسپایدرمن بود با 6 دست ولی به کل عوض شده بود قیافش
طراحش هم john romita JR بود
#6 j.jonah jameson 1394-10-16 17:30
به نقل از mtm:
#2:
حالا يك سئوال مرد عنكبوتي 6 دستي دنیای شماره 92100 ، در كدام كميك كشته شد؟

در کمیک : Spider-Man 2099 Vol 2 #6
توسط دیموس کشته شد
8pic.ir/.../...
8pic.ir/.../...
به نقل از mtm:
#2:
يك سئوال ديگه
شما كميك شماره 25 untold tales of spiderman را خوندي؟
اگه نخوندي يه نگايه بهش بكن
من امشب يك نكته مهم درباره اش ميگم (تو بخش نظرات صفحه معرفي كرت بيوزيك و مارو ولف من)

نه متاسفانه نخواندم ولی چشم حتما میخونم
#7 AMIN 1394-10-16 21:42
من قسمتي كه توي مجموعه كارتوني تبديل به man-spidey ميشه خيلي جالبه .
#8 j.jonah jameson 1394-10-16 22:08
آقای ترابی من کمیک رو خواندم خیلی عالی بود! :-)
عشق کردم ! 8)
ممنون که این کمیک رو پیشنهاد کردید والا اولش داشتم سکته میکردم ( از خوشحالی )
( نمیگم اونا که نخوندن اسپویل نشند ) :-*
آقای ترابی منتظر نکته شما هستم ! ;-) :-)
#9 pedramEP.the.Joker.Vendetta 1394-10-17 13:00
اخ اخ اخ
بچه که بودم چقد این قسمت سریال اسپایدرمن مجموعه کارتونی رو نگا میکردم
خیلی ایده جالبی ه
مخصوصا وقتی که عنکبوت شد
مرسی از این مقاله فوق العاده
و یک سوال نا مربوط
گوئن توی همین سریال میمیره؟
#10 j.jonah jameson 1394-10-17 13:23
به نقل از pedram.EP.the.Joker.Vendetta:

گوئن توی همین سریال میمیره؟

نه ! یادم میاد یک بار آقای ترابی گفتند که مردن شخصیت ها در دنیای کارتون و انیمیشن در این زمان ممنوع بود ! و بنابر این ازش استفاده نشد !
البته مرگ گوئن اگه اشتباه نکنم به نوعی بازگویی شد ! ( البته نه گوئن بلکه مری جین )
داستانش اینطوری بود که مری جین توسط گابلین گیر میوفته و پیتر سعی میکنه نجاتش بده گابلین هم یه جور وسیله داشت که با اون میتونست خودش رو تلپورت کنه ( مثل شخصیت بلینک در مردان ایکس خودش رو تلپورت میکرد یعنی یه دروازه بوجود میاورد میرفت داخل اش ولی از یه جای دیگر سر در میاورد ) و دعوای سختی بین گابلین و اسپایدر من رخ میده ( نورمن هویت پیتر رو میدونست ) نورمن روی میله های پل میوفته و پیتر میره که مری جین رو نجات بده ولی وقتی نورمن این جریان رو میبینه قاط میزنه کلی بمب به سمت پل پرت میکنه !
خلاصه مری جین تعادل خودش رو از دست میده و میوفته دستگاه تلپورتگر ازبورن هم قاط میزنه و همینطور بعد مکان باز میکنه و میری جین در هنگام افتادن به درون یکی از بعد ها میره ! ( پیتر بنده خدا هم اینو نمیدونه و شیرجه میزنه توی آب چون فکر میکرد مریجین افتاده داخل آب )
بعدش هم میره که نسخه نورمن رو بپیچه !
نورمن دستگاه رو درست میکنه و یه بعد برای فرار خودش درست میکنه ولی بعد حالت یه سیاه چال پیدا میکنه و هر چیزی که در اطراف اش بود رو درون خودش میکشه نورمن خودش رو به میله ای نگه میداره تا داخل اون نره ( مرد عنکبوتی هیچ باکی از این موضوع نداره چون میتونه به زمین بچسبه ! )
در همین لحظه ماسک نورمن از سرش کنده میشه و پیتر هویت اصلی گابلین رو میفهمه سعی مکنه کمک اش کنه ولی نورمن نارو میزنه و مثل کمیک ها گلایدر خودش رو خبر میکنه میرد عنکبوتی هم جا خالی میده و نورمن و گلایدر و دستگاه تلپورتگر هم زمان ر ت ت ! ( ببخشید اینطوری میگم برای همه همنطوری تعریف کردم عادت دارم )
ولی در یکی از اپیزود ها انگار مرد عنکبوتی مثل مرد آهنی مشهور شده و نامزد گوئن استیسی شده که در کار های مرد عنکبوتی کمک میکنه در این باره خود آقای ترابی توضیح بدهند بهتره من تا اینجا میدونستم ! ( هدف نویسنده از این کار این بوده که نشان دهد گوئن چقدر باهوش است )
واقعا من از کسی که این کارتون رو ساخت خوشم میاد خوب برنامه چینی کرده بود !

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید