چهارسوار اخرالزمان (اپوکالیپس) از کجا نشأت گرفته است؟؟

 چهار سوارکار اپوکالیپس

همانطور که میدانید اپوکالیپس در کمیک های مارول همیشه چهار دستیار داره که بهشون میگن "چهار سوار اپوکالیپس"  (Four Horsemen of Apocalypse).

در کمیک ها اپوکالیپس موفق شده بارها میوتانت های مختلفی رو فاسد بکنه و به این گروه بیاره (حتی ولورین هم یکی دوبار عضو "چهار سوار " شده) در هر حال قصددارم یه اطلاعاتی در مورد اپوکالیپس و چهارسوار بدم که کامیکی نیست اما جالبه و هیچ جایی بهش اشاره نمیشه!

توصیه میکنم قبل از خواندن این مقاله ، بروید اینجا تا بیشتر درباره اپوکالیپس اطلاعات کسب کنید

چهارسوار و اخرالزمان (Apocalypse) در واقع منشا کامیکی ندارد و لوئز سایمنسون (خالق آنها در دنیای کمیک) این ایده را از یک کتاب دینی الهام گرفته!! کتابی با عنوان مکاشفه یوحنا که اخرین کتاب مسیحیان در عهد جدید است که به وقایع اخرالزمان و در نهایت پیروزی خیر بر شر دلالت دارد ، این کتاب به یوحنا یکی از حواریون خاص حضرت عیسی نسبت داده شده که یکی از اناجیل (4 انجیل) نیز برای اوست و گفته میشود یوحنا در رویا به عرش سفر میکند و حضرت عیسی را میبیند و سپس هر چیزی که در این رویا میبیند از احوالات و گفته های حضرت عیسی و وقایع اینده را در این کتاب می نگارد!

این چهارسوار نیز هنگامی ازاد میشوند که چهار مهر و موم از هفت مهر و موم اخرالزمان شکسته میشوند و صاحب ان مهر و موم ها نیز در کتاب بره خداوند خوانده شده که حضرت عیسی میباشد!! این چهارسوار عبارت اند از مرگ،قحطی،جنگ و تسخیر

البته تنها نام Death (مرگ) صراحتا امده است و نامی برای سه شخصیت دیگر نیامده است و هم چنین در کامیک ها به جای conquest به معنای تسخیر یا فتح  ،  از واژه Pestilence به معنای طاعون استفاده شده است که در دیگر منابع دینی هم استفاده شده.

اولین سواری که ظاهر میشود (در کتاب) سوار تسخیر (طاعون) بود دومین سوار، جنگ ، سومین سوار قحطی و اخرین سوار، سوار مرگ بود، هر کدام از سوارها اسبی با رنگی متفاوت داشتند این موضوع در پوسترهای فیلم اپوکالیپس رعایت شده بود!! یعنی اسب تسخیر سفیدرنگ است، اسب جنگ رگه های سرخی در خود دارد ، اسب قحطی سیاهرنگ است و اسب مرگ رنگ پریده است درست مانند نقاشی بالا که ویکتور وسنتسوف در سال 1887 ان را کشیده است.

چهار سوارکار اپوکالیپس

اما جالب تر ان که در پوستری که از اعضای چهار سوارکار در فیلم ایکس من منتشر شده به طور مستقیم از نقاشی وسنتسوف استفاده شده است! :

 

بنابراین Magneto  سوارکار جنگ ، Psylocke سوار طاعون (تسخیر) ، Archangel سوار مرگ  و Storm سوار قحطی خواهد بود، نقش و نگارهای پایین هر پوستر نیز مشخص کننده هر یک از سوارها بود.

اپوکالیپس نیز در واقع کلمه ای است یونانی که در کتاب مکاشفه یوحنا امده است و همانطور که میدانید به معنای رستاخیز و اخرالزمان است که نویسنده ان را در قالب یک شخصیت و جهش یافته قدرتمند به تصویر کشیده است در اخر نیز نیروی خیر بر نیروی شر پیروز خواهد شد.

گاهی اوقات منبع یک نویسنده کامیک یک کتاب دینی میشود! جالب بود؟ شاید سریال messengers را هم دیده باشید که موضوعش دقیقا همین اخرالزمان و سوارکاران است و خیلی خوب به این بحث میپردازد اما حیف که کنسل شد و فقط یک فصل از ان ساخته و پخش شد در ان جا نیز مهر و موم ها چندباری تا به حال شکسته شده و چهار سوار ظهور کردند ( مانند ظهور اپوکالیپس ( که ایهام دارد) اما هر بار پیام اوران ان ها را شکست داده اند.

نویسنده: امین کشاورز

http://www.gravatar.com/avatar/1c3479cf8d78fa1c147baeaa06d7ab3f?d=http%3A%2F%2Fspidey.ir%2Fcomponents%2Fcom_jcomments%2Fimages%2Fno_avatar.png

Z-men

All rights reserved © Spidey.ir 2016

(هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

مطالب مرتبط:

مهم ترین اتفاق ها در کمیک های ایکس من: آنجل به ارکانجل تبدیل میشود

اشنایی با شخصیت اپوکالیپس

معرفی مگنتو

معرفی استورم

معرفی آرکانجل

معرفی سایلوک

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 Nightwatcher 1395-02-06 22:42
ممنون امین آقا
واقعا بهره بردیم

بازی کامپیوتری مشهور DARKSIDERS هم درباره این چهار سواره
البته شخصیت نسخه اولش WAR هست و در نسخه دوم DEATH.
#2 Hobbit 1395-02-06 22:42
با تشکر عالی بود ولی فکر کنم آپوکالیپس کلمه ای مصری است...در ضمن این چهار سوار قدرت هایی که دارند با پیوستن به آپوکالیپس چند برابر میشود چطور ممکن است؟
#3 Dr.Doom 1395-02-06 22:50
خیلی ممنون اطلاعات خوبی بود که بهم اضافه شد .
من یه جا خوندم که قراره فصل 6 سریال تین ولف هم به این سوار کاران ربطی داشته.
راستی قصد ندارین یه مقاله در باره معرفی اپوکاليپس بنویسید چون داريم به اکرانش نزدیک میشیم
#4 mehran spidey 1395-02-06 22:53
اوه پس بحث دینی بوده :-* خوبه مارول از منابع خوبی استفاده کرده
#5 DarkCat666 1395-02-06 22:54
خیلی ممنونم بابت این مقاله داش امین گل!
#6 Devilsnake 1395-02-06 22:57
مقاله عالی ای بود من قضیه چهار سوارکار و کتاب مکاشفه رو از یه مستند میدونستم ولی درباره چهارسوار مارول اطلاعاتی نداشتم
+1 #7 iron man 1395-02-06 23:01

TV Spot جدید از فیلم کاپیتان آمریکا جنگ داخلی
uplooder.net/.../...
#8 mtm 1395-02-06 23:09
به نقل از Dr.Doom:

راستی قصد ندارین یه مقاله در باره معرفی اپوکاليپس بنویسید چون داريم به اکرانش نزدیک میشیم

خط بعد از پاراگراف اول مقاله رو بخون نوشته:
نقل قول:
توصیه میکنم قبل از خواندن این مقاله ، بروید اینجا تا بیشتر درباره اپوکالیپس اطلاعات کسب کنید
#9 Human Torch 1395-02-06 23:19
يعنى ميتونم بگم خدا قوت تركوندى پسر عالى بود
من دوست داشتم براى اولين مقالم تو سايت يه مقاله اين تيپى كار كنم،واقعا به جا و كامل و جامع و خوب و روان توضيح دادى،ممنون
تا حدى اطلاع داشتم ولى نه به اين جامعى،واقعا ممنون
تو پست قبلى اين سوال رو پرسيدم،حالا دوباره تكرار ميكنم
دليل أستورم براى اينكه از سواران اپوكاليپس شده رو نميدونم
منظورم اينه كه داستان معروف و ماندگار آنجل و اراكانجل رو ميدونم
انگيزه و دليل مگنتو مثل روز روشنه!اگه با شخصيت و ذاتش آشنا باشين
دليل سايلاك رو ميتونم حدس بزنم
همينطور ميتونم درك كنم ولورين چه جورى از سواران اپوكاليپس بوده،همينجورى كه human torch از هرالد هاى گالاكتوس بوده
ولى چرا استورم؟دليل،انگ يزه،هدف
#10 captain spidey 1395-02-06 23:19
جالب بود ممنون
#11 Human Torch 1395-02-06 23:21
#7
هشدار هشدار!

اين tv spot ها رو نبينين
حالا از ما گفتن و از شما ....
#12 Dark Knight Spidey 1395-02-06 23:28
به نقل از iron man:
8pic.ir/.../...
TV Spot جدید از فیلم کاپیتان آمریکا جنگ داخلی
uplooder.net/.../...

خیلی با این فرق نداره تصاویری که نشون میده
www.aparat.com/v/LMVeb
#13 batspider 1395-02-07 00:50
جالبه بدونید فصل 5 سریال سوپرنچرال روی همین موضوعه بخوام خلاصه بگم سم و دین دو پسر یک شکارچی هیولا هستند که در کودکی یکی از شیاطین زمانی هنوز سم داداش کوچیکه نوزاد بوده مادر اون ها را می کشه و باعث می شه دین برادر بزرگه و پدرشون به صورت جدی شکار را دنبال کنند اما سم این حرفه را دوست نداشت از قضای بد همون شیطان میاد و دوست دختر سم را میکشه و این دو برادر می افتند دنبال انتقام برای نابودی اون شیطان . در این مسیر جلوی هیولا های دیگه را هم می گیرند .
داستان تا جایی پیش میره که اون شیطان رو کله پا می کنند اما متوجه میشن سم در نوزادی یجورایی توسط اون شیطان نشونه گذاری شده و قراره جسمی مادی بشه برای زمانی که لوسیفر یا شیطان اصلی یا همون ابلیس می خواد وارد دنیا زمین بشه
هر کاری می تونند انجام می دن تا آخر و زمان نشه و لوسیفر نیاد اما بالاخره اتفاق میافته
پشت سرش هم چهار سوار کار یکی یکی وارد زمین میشن جالبیش اینه به جای اسب ماشین داشتند :)
هر سوار کار یک انگشتر داشت اون ها سوارکار ها رو کشتند البته به جز مرگ و حلقه ها رو ازشون گرفتند تا یک دروازه با حلقه ها درست کنند و ... که باید خودتون ببینید:)))
کلا این سریال محشر بود تا الان 11 فصل اومده ازش و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم همش را ببینید ولی صد در صد تا آخر فصل 5 ببینیدش و به 3 ثانیه آخر توجه نکنید فکر کنید تموم شده چون واقعا بعد از این فصل کشک میشه (سی دبلیو هست دیگه خوراکش کش دادنه)اما این 5 فصل محشر اند مخصوصا قسمت آخرش که اشک ادم را در میاره
#14 Qeiji 1395-02-07 00:59
مطلب خیلی قشنگ و جالبی بود ولی اگه دوستان یادشون باشه، تو اولین تریلر «مردان اکس (چرا میگین ایکس؟ :D ) آخرالزمان» یه جا مامور FBI یا CIA (یادم نیست درست) داره همین چهار سوار رو واسه چارلز و اونیکی که پیشش بود (یادم نیست کوییک سیلور بود یا هنک) اونی که بقل چارلز بود میگه، «عه! انگار انگار از رو انجیل کپپی کرده» بعد زنه میگه «از کجا معلوم انجیل از رو این کپی نکرده باشه» :-| من مونده بودم بخندم یا گریه کنم :lol: چون کلا از این کارا خوشم نمیاد، یا نباید وارد مسائل مذهبی بشن یا باید شانش رو حفظ کنن البته خوب داریم درباره FOX صحبت میکنیم و زیاد جای تعجبی نداره اما کلا دوست ندارم از این دیالوگ ها و این جور موضوع ها ببینم. امیدوارم کلا حذفش کنن اون دیالوگ رو از فیلم. بگذریم... بریم سراغ مقاله:
خیلی ممنون از نویسنده عزیز بابت این مطلب جالب اما راستش انتظار داشتم یه مقدار مفصل تر به این مسئله پرداخته میشد و یه اشاراتی به این چهار سوار تو کمیک میکردین که ببینیم تا چه حد ازشون الهام گرفتن و ارتباطشون فقط در حد اسمه یا یه بیشتر از این حرفاس.
البته قصد ناراحت کردن کسی رو ندارم و همین مقاله هم واسه افراد بی اطلاع خوبه ولی خوب راستش این چیزی نیست که با یه سرچ ساده نشه پیداش کرد. خب همه میدونن آپوکالیپس یعنی آخرالزمان و چهار سوار هم کسانی که مطالعه داشته باشن احتمالا میدونن مخصوصا اونایی که مثل خودم اهل بازی های ویدیویی هم هستن و Dark Siders رو تجربه کردن.
امیدوارم منو در گروه افرادی که کلا دوست دارن سایت و مقاله هاش رو ترول کنن قرار ندین چون همیشه این سایت و مطالبش به تک بودن و آموزنده بودن مشهوره، اینا رو گفتم.
خب اینم از این اما یه نکته دیگه دوست دارم بگم:
کلا فقط مذهب نیست، بلکه خیلی مسائل دیگه هست که منبع الهام نویسندگان کمیک بوکه. (البته چند بار قبلا دیدم که خود آقای ترابی هم بهش اشاره کرده بودن تو نظراتشون) شاید براتون جالب باشه که بدونین کلا این قهرمانا اکثرا سر جنگ ها بوجود اومدن و هر شخصیت به نوعی نماینده یه جنگی بود که اومده تا به اونا پایان بده. تابلوترینش هم که کاپیتان آمریکای خودمونه که همه میدونین مربوط به چه جنگی بود. متاسفانه اطلاعات و مطلاعاتم به اندازه آقای ترابی نیست وگرنه میگفتم که هر کدوم از اینا قشنگ به چه جنگی مربوط میشن اما اگر اشتباه نکنم، منشا خلق مردعنکبوتی به یکی از جنگهایی تو خود آمریکا مربوط میشد که قربانیانش هم نوجوانان بودن. (البته اگه اشتباه میکنم لطفا دوستان بهم بگن)
البته فقط اینا نیست، خود آقای ترابی گفتن که نویسنده ها خیلی جاها سعی میکردن مشکلات جامعه رو بازتاب بدن مثلا تو همین سری فوق العاده The Punisher MAX نوشته گارث انیس، به خیلی از مسائل جامعه پرداخته میشد مثلا قسمت اول (خطر اسپویل. این کمیک درحال ترجمه تو سایت هست و قسمت اولش قرار داده شده و این حرف من آرک اول داستان رو کلا اسپویل میکنه) ما میبینیم مایکرو داره به دولت کمک میکنه که فرانک رو بگیرن و بعد معلوم میشه اینا میخوان از فرانک استفاده کنن تا براشون آدم بکشه ولی اینبار اونایی که دولت دستور میده رو باید بکشه که با یه جواب خیلی قشنگ از طرف فرانک رو برو میشن، حالا نمیخوام همه شو تعریف کنم ولی خب کلا معلوم میشه که این مامور که میخواست از فرانک استفاده کنه، خودش دلال هروئین بوده و مایکرو رو هم دور زده بود.(پایان اسپویل) مسئله برده داری و قاچاق دختران تو آرک Salve که خیلی هم معروف بوده و من تو همه Top10ها و Top5 های داستانهای پانیشر، این Slave رو دیدم. (البته هنوز نرسیدم که بخونمش)
جدا از مشکلات جامعه، همین مذهب هم نقش مهمی داره، جدا از چهارسوار اکس مِن (چون ازشون هیچی نمیدونم، نمیتونم بگم چقدر مذهب تو خلقشون نقش داشته) همین دکی استرنج خودمون که آقای ترابی هم خودش گفته بود که مظهر گرایش تکنولوژی به مذهبه که خیلی قشنگ به تصویر کشیده شده. به غیر از دکتر استرینج، شخصیتی که این روزا منو به شدت مجذوب کرده، Moon Knight هست که داستان های خیلی قشنگی داره. مارک اسپکتور میمیره و توسط خدای ماه و محافظ مسافران شب زنده میشه و نماینده اون خدا روی زمین میشه. من سری پنجم داستانهاش رو خوندم (سه تا قسمتش تو سایت ترجمه شده) و به شدت شیفته ش شدم. اینکه چطوری مارک از طرف «خونسو» (همون خدای ماه) راهنمایی میشه و ماجراها و فراز و نشیب هایی که بعضی اوقات به خاطر شکش به «خونسو» (بخونید خداوند) براش پیش میاد و همیشه آخرش میفهمه که حق با خونسو بوده. یکی از بخش هایی که من خیلی خیلی دوست داشتم قسمت 15 جلد پنجمه با نام "دوگانگی" (Duality) که درباره یه گروهه که به رهبری یه زن، به اسم «خونسو» و برای «خونسو» واسه خودشون گروه جمع کردن و مردم بدبخت بیچاره رو میکشونن و ازشون استفاده میکنن. به بعضی سلاح میدن و بعضی رو هم میکشونن تو قربانگاهشون و برای «خونسو» قربانیش میکنن.
حالا ماموریت Moon Knight اینه که بره حساب اینا رو بذاره کف دستشون. من این داستان رو فوق العاده دوست داشتم گرچه هیچ جا بین بهترین داستان های این شخصیت بهش اشاره نشده ولی من عاشق این داستانم. این عکس هم صحنه ی مورد علاقه منه:
uupload.ir/.../...
#15 j.jonah jameson 1395-02-07 07:23
مقاله ی مفیدی بود !
اون عکس که توسط ویکتور وسنتسوف گذاشته شده بود خیلی خوب بود !

#14
خیلی خوب توضیح دادی !!
آفرین .
هم خوب توصیف کردی و هم توضیح کاملی دادی !
راستی سوارکاران اپوکالیپس را میشه معرفی کنید ؟
آخه شنیدم چنتا از مردان اکس هم سوارکار اپوکالیپس شدند !
#16 Human Torch 1395-02-07 08:30
كسى سوالى كه تو كامنت شماره #9 پرسيدم رو نميدونه؟
#17 Victor 1395-02-07 13:56
#15
سایت کمیک بوک قبلا سوارکاران اپوکالیپس رو در یه مقاله ای معرفی کرده و اگه یه نفر ترجمه کنه اشنا میشید
#16
این که معلومه
اپوکالیپیس به کمک اون دستیارش که مثل چارلز میتونه جای میوتانت هارو پیدا کنه همه این جهش یافته هارو پیدا میکنه که اولیش همین استورمه چون فاصله چندانی باهاش نداشته
ضمن اینکه اپوکالیپس خیلی راحت میتونه قانع کنه
#18 Victor 1395-02-07 14:09
من احساس میکنم خیلی زود رفتن سراغ اپوکالیپیس و سوارکاراش
حداقل میستیر سینیستر رو نشون میدادن یا اشاره های بهش میکردن خیلی خوب میشد
فیلمای ایکس من احساس میشه که بیشتر solo هستن تا ongoing و ادامه دار
گفته شده که فیلم ایکس من اپوکالیپیس جهان جدید و تازه ای رو به ارمغان خواهد اورد که من فکر نمیکنم اینطور باشه چون مطمئنا ما رد پای اپوکالیپیس رو در بقیه فیلم های ایکس من خواهیم دید و اپوکالیپس دشمنی نیست که مثل سنتینل ها اثرات و عواقب هاش فقط تو یه فیلم گنجونده بشه در واقع فکر میکنم این فیلم یجورایی اپوکالیپیس رو معرفی میکنه و بعد این فیلمه که حضور اپوکالیپس تو فیلمای ایکس من احساس میشه
برای من جای سواله که سازمان cia چطور در خصوص اپوکالیپس میدونسته و اصلا چرا باید میوتانت ها برن از سازمان cia کمک بگیرن در حالی که خودشون خیلی راحت تر میتونستن اطلاعات کسب کنن
#19 Hobbit 1395-02-07 14:13
به نقل از Wolverine:
من احساس میکنم خیلی زود رفتن سراغ اپوکالیپیس و سوارکاراش
حداقل میستیر سینیستر رو نشون میدادن یا اشاره های بهش میکردن خیلی خوب میشد
فیلمای ایکس من احساس میشه که بیشتر solo هستن تا ongoing و ادامه دار
گفته شده که فیلم ایکس من اپوکالیپیس جهان جدید و تازه ای رو به ارمغان خواهد اورد که من فکر نمیکنم اینطور باشه چون مطمئنا ما رد پای اپوکالیپیس رو در بقیه فیلم های ایکس من خواهیم دید و اپوکالیپس دشمنی نیست که مثل سنتینل ها اثرات و عواقب هاش فقط تو یه فیلم گنجونده بشه در واقع فکر میکنم این فیلم یجورایی اپوکالیپیس رو معرفی میکنه و بعد این فیلمه که حضور اپوکالیپس تو فیلمای ایکس من احساس میشه
برای من جای سواله که سازمان cia چطور در خصوص اپوکالیپس میدونسته و اصلا چرا باید میوتانت ها برن از سازمان cia کمک بگیرن در حالی که خودشون خیلی راحت تر میتونستن اطلاعات کسب کنن
باهات موافقم
#20 magnus 1395-02-07 15:18
خیلی خوب بود ممنون از این مقاله زیبا.
#21 Z-men 1395-02-07 19:21
خیلی ممنون از نظرهای شما.

#14
اولین مقاله من بود و من در سطح دیگر مقاله نویسان سایت نیستم و همه چی هم خیلی سریع اتفاق افتاد و نوشته شد اما اگر بنا شد مقاله ی دیگری بنویسم حتما سعی میکنم مواردی که گفتید که رعایت کنم.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید