ایستراگ (Easter Egg) های فیلم دکتر استرنج

ایستراگ (Easter Egg) های فیلم دکتر استرنج

به مناسبت عرضه نسخه دیجیتال و Blu Ray فیلم دکتر استرنج این مقاله را خدمت شما عرضه میکنم.

نکته مهم: همراه با این مقاله توضیه میشه، مقاله "آشنایی با وسایل جادویی دکتر استرنج" و "شخصیت های مکمل دکتر استرنج" را هم بخوانید.

 

 

1- کریستین پالمر

کریستین پالمر

در فیلم دکتر استرنج خانم ریچل مک آدامز نقش کریستین پالمر رو بازی میکنه . او دوست دکتر استرنجه و باهاش رابطه رومانتیک هم داشته . ضمن اینکه پرستار هم هست.  در دنیای کمیک های مارول هم شخصیتی بوده به نام کریستین پالمر ملقب به "پرستار شب" که کمیک های جالبی هم داشته.

 

 

2- آهنگ پینک فلوید

آهنگ پینک فلوید

آهنگی که دکتر استرنج هنگام سانحه رانندگی گوش میده، Interstellar Overdrive نام داره که خیلی معروف و کلاسیه و توسط پینک فلوید خلق شده. ولی پینک فلوید چه ربطی به دکتر استرنج داره؟ این گروه برای روی جلد دومین آلبوم خودشون به نام A Saucerful of Secrets که سال 1968 عرضه شد، از طراحی های کمیک های دکتر استرنج در شماره 158 Strange Tales استفاده کرده بود!

 

 

 

3-  چوب "دادگاه زندگی"

 چوب "دادگاه زندگی"

وقتی دکتر استرنج و بارون موردو دارند با هم تمرین نبرد میکنند، موردو از سلاحی استفاده میکنه به نام "چوب دادگاه زندگی" یا The Staff of the Living Tribunal. بعدش هم توضیح میده که برخی از جادوها اونقدر قوی هستند که انسان ها نمیتونند اونا رو داشته باشند . بنابراین داخل اشیا قرار میگیرند.

در هر حال "دادگاه زندگی" از شخصیت های کیهانی و نیرومند ماروله که از مالتی ورس مراقبت میکنه.

دادگاه زندگی

 اینجا میتونید بیشتر درباره اش اطلاعات کسب کنید.

 

4- عصای واتومب (The Wand of Watoomb)

عصای واتومب (The Wand of Watoomb)

سلاحی که   در دست وانگ میبینیم ، "عصای واتومب" نام داره که از کمیک های مارول گرفته شده و در این مقاله استاد ترابی درباره اش توضیحات کافی داده.

 

 

 

5- چکمه های پرنده والتور (Vaulting Boots of Valtorr)

در فیلم و باز هم اونجایی که دکتر استرنج و موردو دارند با هم تمرین مبارزه میکنند، موردو به "چکمه های پرنده والتور" اشاره میکنه و میبنیم که خودش داره ازش استفاده میکنه و بهش کمک میکنه پرش های بلند انجام بده.

چکمه های پرنده والتور (Vaulting Boots of Valtorr)

تا جایی که من میدونم در دنیای کمیک همچین چکمه یا وسیله ای نیست ولی میدونم والتور نام جادوگری قدیمیه که دکتر استرنج در دنیای کمیک چندین بار در وردهای خودش بهش اشاره کرده:

 

6- حضور افتخاری استن لی

 حضور افتخاری استن لی

باز هم استن لی و یک حضور افتخاری و کوتاه (cameo) در فیلم های مارول! در فیلم دکتر استرنج وقتی او و موردو در حال فرار از دست «کسلیوس» و یاران خبیث اش هستند، به اتوبوسی برخورد میکنند که داخلش استن لی نشسته! او داره کتابی رو میخونه نوشته Aldous Huxley به نام "درهای ادراک" (Doors of Perception) که مربوط به شرح حال توهم آمیز و فلسفی نویسنده داستان میشه .

درهای ادراک

واقعا برای همچین فیلمی ، همچنی کتابی هم مناسبه!

 

7- تاثیر گذاری سبک بصری منحصر به فرد دیتکو روی ظاهر فیلم

تاثیر طراحی های شگفت انگیز و منحصر به فرد استیو دیتکو ( بعنوان یکی از دو خالق دکتر استرنج) رو میتونیم به وضوح هنگامی که دکتر استرنج وارد قلمرو «دورمامو» یعنی "دنیای تاریک" (Dark Dimension) میشه ، ببینیم:

تاثیر گذاری سبک بصری منحصر به فرد دیتکو روی ظاهر فیلم

 

8- نیکودموس وست

نیکودموس وست

او دکتری است که در ابتدای فیلم ، استفن استرنج خیلی باهاش بدرفتاری میکنه و بعد روی دستای دکتر استرنج عمل میکنه و البته چیپس مجانی از دستگاه فروش خودکار برمیداره (!). این شخصیت در دنیای کمیک او «نیکودموس وست» (Nicodemus West) نام داره . نقشش رو «مایکل استولبارگ» بازی میکنه. این شخصیت در کمیک "سوگند" که اینجا تو سایت ترجمه شده، نقش مهمی داره. در اون کمیک وست دنبال استرنج به "کامار تاج" میره و تحت نظر استاد دکتر استرنج یعنی اینشنت وان تعلیم میبینه ولی زودتر از موعد اونجا رو ترک میکنه.

 

9- صحنه عمل جراحی روی دکتر استرنج

اون صحنه بامزه ولی نفس گیری که پالمر روی دکتر استرنج عمل میکنه و بهش شوک وارد میکنه (در حالیه که روحش داره با یکی از افراد کسلیوس میجنگه) هم از کمیک "سوگند" گرفته شده:

صحنه عمل جراحی رو دکتر استرنج

 

 

10- کتاب کاگلیسترو  (IL LIBRO DE CAGLIOSTRO)

کتاب کاگلیسترو

در فیلم کتابی ممنوعه وجود داره که مربوط به وردهای زمان میشه و دکتر استرنج هم ازش استفاده میکنه. این کتاب نامش کتاب "کاگلیسترو" هستش . در کمیک ها دیدیم که موردو اون رو دزدید تا با «اینشنت وان»  بجنگه اما در فیلم این کسلیوس هست که اون رو در ابتدای فیلم میدزده. استاد ترابی در این مقاله کاملا درباره تاریخجه این کتاب توضیح داده.

 

 

 

11- استاد هامیر

 استاد هامیر

در فیلم دکتر استرنج  نا امید میشه و به اینشنت وان میگه چون دستاش مثل سابق نیست پس نمیتونه جادو انجام بده. اما اینشنت وان میگه معلولیت ربطی به این چیزا نداره. بعد «هامیر» (Hamir) رو مثال میزنه که با وجود اینکه دستش قطع شده ولی جادو میکنه.

هامیر در کمیک های دکتر استرنج هم وجود داشته. او دستیار اینشنت وان بود و بعدها معلوم شد پدر «وانگ» (دستیار دکتر استرنج) هستش.

پدر وانگ

(در ضمن موضوع دست نداشتن هامیر نشون میده که ادای احترام مارول به  فیلم "جنگ ستارگان: امپراتوری دوباره ضربه میزند" که در اون «لوک اسکای واکر» دستش قطع میشه ، همچنان ادامه دارد و انگار باید در فیلم های مارول استودیوز  شاهد شخصیتی باشیم که یا دست نداره یا اینکه دستش قطع میشه. مثل فیلم ثور: دنیای تاریک که در اون دست ثور قطع شد یا فیلم اونجرز 2 که الترون دست Klaw رو قطع کرد یا فیلم جنگ داخلی که در آن دست سرباز زمستانی قطع شد !)

 

 

 

12- دانیل درام

 دانیل درام

دانیل درام (Daniel Drumm) همون مرد سیاه پوستی است که در فیلم دکتر استرنج مسئول محافظت از خانه "سانکتوم سانکتوروم" در نیویورک است و توسط کسلیوس کشته میشه. (سانکتوم سانکتورم خانه دکتر استرنج است که استاد ترابی اینجا درباره اش توضیح داده. در این فیلم هم به عنوان یکی از خانه هایی هستش که از سیاره زمین بر علیه تهاجم دورمامو محافظت میکنه) . در دنیای کمیک دانیل درام برادر جادوگری معروف به نام «دکتر وودو» هستش که در این مقاله درباره او توضیح داده شده. دکتر وودو گاهی اوقات روح برادرش دانیل رو احظار میکنه تا بهش کمک کنه:

دکتر وودو

بنابراین الان که دانیل در دنیای سینما کشته شده شاید در قسمت های بعدی دکتر استرنج به صورت روح برگرده تا به دکتر استرنج یا برادر وودو کمک کنه.

 

13- چشم آگاماتو یکی از سنگ های بینهایت است

 چشم آگاماتو یکی از سنگ های بینهایت است

"چشم آگاماتو" (Eye of Agamotto) یکی از وسایل بسیار قدرتمند دکتر استرنجه که در مقاله معرفی وسایل جادویی دکتر استرنج درباره اش توضیح داده شده. چشم آگاماتو در فیلم حضور داره ولی یک تغییر بزرگ در آن داده شده: یک سنگ بینهایت (infinity stone) در آن وجود داره، سنگ زمان! وانگ خودش این موضوع را در پایان فیلم تایید میکنه. او آخر فیلم به استرنج میگه: "بهتر اینه که همین جوری راه نیفتی با یه سنگ بینهایت تو خیابون قدم بزنی"!

 

 

 

14- مورد جالبی که دکتر استرنج رد میکنه

لحظاتی قبل از اینکه استفن استرنج دچار اون تصادف وحشتناک بشه، میبینیم که به صورت تلفنی یک سری مورد جالب برای جراحی بهش پیشنهاد میشه. یکی از اونا سرهنگ نیروی هوایی هستش که وقتی داشته زرهی آزمایشی را تست میکرده ستون فقراتش خرد شده.

 مورد جالبی که دکتر استرنج رد میکنه

بعضی ها میگن این سرهنگ همون «رودی رودز» ملقب به " ماشین جنگی" است که در فیلم جنگ داخلی از کمر به پایین فلج شد. بعضی ها هم میگن همون خلبانی هستش که در فیلم "مرد آهنی 2" داشت لباس جاستین هامر را تست میکرد .

جاستین هامر 

 

 

15 – اون دختره ، کارول دانورزه؟

یکی دیگر از موردهایی که برای جراجی به دکتر استرنج پیشنهاد میشه، " دختری 22 ساله است که یک ایمپلانت الکترونیکی تو مغزش داره تا مریضی شیزوفرنی اش رو که به خاطر  اصابت  رعد و برق  ایجاد شده، کنترل کنه ".

خیلی ها میگن این دختر همون کارول دانورز یا کاپیتان ماروله که نقشش رو «بری لارسن» در فیلم های مارول ایفا خواهد کرد . ولی راستش رو بخواهید این توضیحات اصلا به کارول نمیخوره! ولی شاید قراره اریجین اش رو تو دنیای سینمایی مارول عوض کنند.

البته یه شخصیت دیگه هم داریم در عالم مارول که از بیماری شیزوفرنی رنج میبره و اسمش هست "مری حصبه ای" (Typhoid Mary). او شخصیت خبیثه و بیشتر اوقات  دشمن دردویل هستش (اینجا درباره اش توضیح داده ایم).

  پس شاید هم منظور سازندگان دکتر استرنج از اون دختر 22 ساله که شیزوفرنی داره ، مری حصبه ای باشه و این شخصیت قراره که تو سریال Defenders معرفی بشه.

 

 

 

16- کامبربچ جای دورمامو هم بازی کرده!

کامبربچ جای دورمامو هم بازی کرده!

دورمامو دشمن شماره یک دکتر استرنج در دنیای کمیکه (در این مقاله معرفی شده) . او در پایان فیلم حضور داره و دکتر استرنج با ترفندی خاص شکستش میده. ولی ایا میدونستید که خود کامبربچ (بازیگر نقش دکتر استرنج) نحوه حرکت و صدای دورمامو رو تامین کرده؟

 

 

17- برج اونجرز

برج اونجرز

در  نماهایی که  از بالا شهر نیویورک را میبینیم ، میشه برج اونجرز را دید.

 

18 – کسلیوس و یارانش به Mindless Ones تبدیل شدند

 کسلیوس و یارانش به Mindless Ones تبدیل شدند

در پایان فیلم میبینیم که دورمامو ، به کسلیوس و یارانش عمر جاودان میدهد و به دنیای تاریک میبرد. آنها تغییر شکل میدهند و شبیه به موجوداتی به نام "بی مغزها" (Mindless Ones) میشوند. بی مغزها از موجودات یا بهتره بگیم هیولاهای دنیای تاریک هستند که توسط استیو دیتکو در دنیای کمیک خلق شدند.

 

19 – شامبالا

 شامبالا

یکی از صحنه های خنده دار فیلم اونجایی هستش که استفن استرنج تازه وارد کامار تاج شده و  موردو بهش تکه کاغدی میده که رویش نوشته شده "شامبالا" (Shamballa). بعد استفن میگه: این چیه؟ ذکری که باید بگم؟!  موردو هم در جواب میگه: نه، رمز وای فای هستش!

شامبالا در افسانه های مشرق زمین نام سرزمینی گمشده در هیمالایا هستش که میگن پر از گنج و طلاست. ولی شاید ندونید که "سفر به شامبالا" یکی از رمان های گرافیکی تحسین شده دکتر استرنج است که توسط جی ام دی متیوس نوشته شده:

 

 

20- چشم شیطان (Evil Eye)

چشم شیطان (Evil Eye)

در صحنه مبارزه بامزه دکتر استرنج با کسلیوس در خانه "سانکتوم سانکتوروم" ، دکتر استرنج برای دفاع از خودش وسیله ای رو برمیداره . ولی در واقع داره بلوف میزنه و نحوه استفاده ازش رو بلد نیست. کسلیوس هم بلافاصله متوجه میشه.

این وسیله در دنیای کمیک یک سلاح قدرتمنده و"چشم شیطان" (Evil Eye) نام داره و در رویداد   Avengers/Defenders War به شش تکه تقسیم شد و بعدش به دست لوکی و دورمامو افتاد.

 

21- تینا مینورو

اون موقعی که وانگ داره سربازانی جمع میکنه تا از "سانکتوم سانکتوروم" شهر هنگ کونگ بر علیه کسلیوس مراقبت کنه، میشه جادوگری رو دید که سلاحی بر دست میگیره که بالاش شبیه به حلقه است.

تینا مینورو

این خانم در کمیک ها اسمش «تینا مینورو» (Tina Minoru) هستش و سلاحی هم که بر دست داره، Staff of One  هستش. تینا در دنیای کمیک بعدا یک شخصیت خبیث شد ولی دخترش «نیکو مینو رو» به عضویت گروه Runaways درآمد (قراره به زودی سریال Runaways هم ساخته بشه). Staff of One هم به نیکو رسید. با این سلاح میتونست وردهای قوی انجام بده ولی مشکل اینه که وقتی یک ورد استفاده میکنه، اون ورد رو دیگه نمیشه دوباره مورد استفاده قرار داد.

 

22- موردو خبیث میشود

بارون موردو از دشمنان اصلی دکتر استرنج در دنیای کمیکه (که اینجا میشه درباره اش اطلاعات کسب کنید) . اما در فیلم میبینیم که به دکتر استرنج کمک میکنه و از شاگردان اینشنت وان هستش (البته در کمیک ها هم شاگرد او بود ولی در نهایت خبیث شد). در فیلم هم رفته رفته میبینیم که متوجه میشه اینشنت وان باهاش صادق نبوده. بنابراین در صحنه دوم تیتراژ پایانی موردو را میبینیم که Pangborn رو میکشه (همون مردی که از جادو استفاده کرده بود تا ستون فقراتش رو خوب کنه). دلیلش هم اینه که " دنیا دیگه بیش از حد جادوگر داره".

موردو خبیث میشود

این نشون میده که موردو قراره در قسمت دوم درست مثل کمیک ها ، خبیث بشه.

عکس موردو 

عمو مختار

All rights reserved © Spidey.ir 2017

(هر كسي بدون اجازه يا بدون ذكر نام نويسنده و منبع از اين مقاله يا ديگر مقالات سايت در وبلاگ يا سايت خود استفاده كند، مورد پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت)

مطالب مرتبط:

معرفی وسایل و ابزارآلات جادویی دکتر استرنج 

5 كمیك برتر «دكتر استرنج» (Dr. Strange)

دورمامو در فیلم دکتر استرنج؟

10 ابرقهرمانی كه بهترین اریجین (Origin) را دارند + ویدئو

لینک دانلود کمیک های Doctor Strange

لینک دانلود کمیک های مدافعین (Defenders)

معرفی متحدین مرد عنکبوتی: دکتر استرنج 

10 دشمن برتر دکتر استرنج (DR. STRANGE)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

#1 shayanspideylover 1395-11-25 17:46
عمو دمت گرم عالی بود ولی ایستراگ عکس کاپیتان امریکا رو یادت رفت
#2 shayanspideylover 1395-11-25 17:51
#3 shayanspideylover 1395-11-25 18:00
یه چیز قشنگ دیگه هم هست اونم اینه که آدرس سنکتوم سنکتروم عین کمیکاس
راستی ساختمون راکسان موقع جنگشون بود من دیدم همچنین این ساختمون تو ایرون من 1 هم بود تو سریال دردویل فصل دو هم الکترا دنبالش بود
#4 shayanspideylover 1395-11-25 18:10
در ضمن یادم رفت ساختمون راکسان تو سریالagent carter هم بود تو agents of shield هم بود همچنین الان به ghost rider مربوط شده کلا خیلی جا ها بوده این roxxon corporation
#5 Super Captain 1395-11-25 18:46
دمت گرم عمو مختار حال کردم :lol: راستی کسی لینک دانلود نسخه بلوری رو داره؟ میشه بزارین؟ :cry:
#6 mokhtar 1395-11-25 18:46
به نقل از shayanspideylover:


این کجای فیلم بود؟؟!
این تو تریلر ها بود فکر کنم. داخل فیلم نبود
#7 Captain Steve Lover 1395-11-25 18:53
عالی بود؛خیلی منتظر این مقاله بودم؛تپ سایت هم بهش خیلی نیاز بود.


...........

درمورد کارول دنورز هم نویسنده فیلم کاپیتان مارول رسما تایید کرده فیلمنامه خیلی با اورجین کمیکی کاپیتان مارول متفاوته. به دلیل شباهت زیاد به گرین لنترن فیلمنامه رو‌کلا عوض کردن.
من خودم این باور رو دارم که اون دختر ۲۳ساله همون کارول دنورزه.
بعدشم مگه مارول رو نمیشناسید؟!
از الان داره واسه سالیان دراز آینده مقدمه چینی و برنامه ریزی می‌کنه.
کاری که همیشه انجام میداده.
مطمن باشید برنامه دو فاز آینده رو هم کامل داره.

...............
#۲عکستون انگار فتوشاپ هست؛یجوریه.من بعد از هشت بار نگاه کردن فیلم اینو نفهمیدم.

...........
راستی فروش دکتر استرنج ۶۷۵شد.
#8 shayanspideylover 1395-11-25 19:15
عکسه تو cbr.com هستش برین ببینین حقیقتش من تو فیلم پیداش نکردم گفتم شاید من کورم شما پیداش کنین ولی خدا رو شکر کور نبودم :lol: ولی فک کنم تو تریلری جایی بوده چون cbr سایت معتبریه الکی چیزی نمیذاره
در ضمن مرسی بابت مقاله کلی بابتش زحمت کشیده بودین
#9 S.T.A.R.K 1395-11-25 19:42
به نقل از shayanspideylover:
عکسه تو cbr.com هستش برین ببینین حقیقتش من تو فیلم پیداش نکردم گفتم شاید من کورم شما پیداش کنین ولی خدا رو شکر کور نبودم :lol: ولی فک کنم تو تریلری جایی بوده چون cbr سایت معتبریه الکی چیزی نمیذاره
در ضمن مرسی بابت مقاله کلی بابتش زحمت کشیده بودین

مقاله cbr رو دیدم توی گزینه هاش چنین چیزی نبود
این عکس ساختگیه و بعضی جاها برای ویدیو یا مقاله ایستراگ های این فیلم ازش استفاده میشه
#10 shayanspideylover 1395-11-25 19:49
به نقل از S.T.A.R.K:
به نقل از shayanspideylover:
عکسه تو cbr.com هستش برین ببینین حقیقتش من تو فیلم پیداش نکردم گفتم شاید من کورم شما پیداش کنین ولی خدا رو شکر کور نبودم :lol: ولی فک کنم تو تریلری جایی بوده چون cbr سایت معتبریه الکی چیزی نمیذاره
در ضمن مرسی بابت مقاله کلی بابتش زحمت کشیده بودین

مقاله cbr رو دیدم توی گزینه هاش چنین چیزی نبود
این عکس ساختگیه و بعضی جاها برای ویدیو یا مقاله ایستراگ های این فیلم ازش استفاده میشه

مقاله نیست ویدیوه شایدم حق با شماس اشتباه از منه در اونصورت ببخشید
#11 Reverse Spidey 1395-11-25 20:08
به نقل از mokhtar:
به نقل از shayanspideylover:


این کجای فیلم بود؟؟!
این تو تریلر ها بود فکر کنم. داخل فیلم نبود


چشمای هاکای میخواد :lol: ،نه عمو؟ :-*
#12 mokhtar 1395-11-25 20:10
به نقل از shayanspideylover:
عکسه تو cbr.com هستش برین ببینین حقیقتش من تو فیلم پیداش نکردم گفتم شاید من کورم شما پیداش کنین ولی خدا رو شکر کور نبودم :lol: ولی فک کنم تو تریلری جایی بوده چون cbr سایت معتبریه الکی چیزی نمیذاره
در ضمن مرسی بابت مقاله کلی بابتش زحمت کشیده بودین

اون اشتباهه
Cbr حتی گفته بود تو سانکتوم سانکتوروم ، ماسک شوالیه سیاه هست . ولی تو فیلم نبود
مساله اینه که مارول اینا رو دعوت کرده بوده سر صحنه فیلمبرداری تا گزارش بدن
اون موقع دیدن ولی بعدا تو نسخه سینمایی نیومده
#13 agh 1395-11-25 20:13
دکتر استرنج فیلم خیلی خوبی بود و خوشحالم که چه ایستراگ های جالبی داشت که باید خیلی موشکافانه فیلم رو نگاه میکردی که متوجه بشی ولی باز دم اقا مختار گرم که همه رو برامون دراورد.
باید اعتراف کنم که اکثر موارد رو نمیدونستم ولی قضیه "شامبالا" خیلی جالب بود و به نظرم خنده دار ترین قسمت فیلم بود.
مورد 9 هم از قسمت های مورد علاقه ی فیلم بود و به نظرم از نبرد پایانی فیلم هم جذاب تر بود.
ایشاالله تا چند روز دیگه بلوری فیلم میاد تا با یه کیفیت درست و حسابی ببینیم.
#14 mokhtar 1395-11-25 20:25
به نقل از Reverse Spidey:
به نقل از mokhtar:
به نقل از shayanspideylover:


این کجای فیلم بود؟؟!
این تو تریلر ها بود فکر کنم. داخل فیلم نبود


چشمای هاکای میخواد :lol: ،نه عمو؟ :-*

اره واقعا
خیلی جالب بود
#15 shayanspideylover 1395-11-25 20:29
به نقل از Reverse Spidey:
به نقل از mokhtar:
به نقل از shayanspideylover:


این کجای فیلم بود؟؟!
این تو تریلر ها بود فکر کنم. داخل فیلم نبود

uplooder.net/.../...
چشمای هاکای میخواد :lol: ،نه عمو؟ :-*

داداش دمت گرم بابا دمت گرم
اصلا فقط یه چیز


دمت گرررررررم
#16 Nightwatcher 1395-11-26 13:14
بسیار عالی! خیلی خیلی جالب بود!
ممنون و متشکر
با اون مورد pink floyd کورک و پرم ریخت!
به همه موارد کامیک بوکی هم اشاره کردید.
عالی بود. بازم ممنون.
#17 Cap-Spider Potter 1395-11-26 13:53
مقاله فوق العاده ای بود...
یعنی به معنای واقعی کلمه فیلمو حسابی زیر و رو کردین :o :D
خیلی از مورد ها تو فیلم به مخفی ترین شکل ممکن ظاهر شده بودند ولی هیچ کدومشون از زیر دستتون در نرفت :D
ممنون
#18 real spidey 1395-11-28 19:31
واقعا عالی بود عمو ....در مورد آون سرهنگ نیروی هوایی هم باید گفت همون آزمایش تو ایرون من 2 بود چون دوران قبل از تصادف استفان استرنج با توجه به مصاحبه ها و اخبار 6 سال قبل از تبدیل شدن اون به دکتر استرنجه که میشه 2010 سال اکران ایرون من 2
------------------------------------------
نکته جالب دیگه ای هم هست که شاید زیاد مهم نباشه اما ارزش گفتن داره ....موقع ای که دکتر استرنج داره با ثور صحبت میکنه دستکش های زرد رنگی پوشیده که همون دستکش های کلاسیکش در کمیک هاست که در چند تا از تصاویر همین مقاله قابل مشاهده هستن.
#19 Bat ATZ 1396-06-15 21:23
جالب بود. من همیشه تیتراژ های پایانی فیلم ها رو نگاه میکنم نمیدونم چطور تیتراژ دوم رو ندیدم.

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید