"سرگذشت كلون" – قسمت اول: معرفی «شغال» (The Jackal)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

prof-warren-is-jackal شغال - پروفسور مايلز وارن دشمن مرد عنكبوتي

با پدر "كلون" های مرد عنكبوتی آشنا شوید!


مقدمه: هواداران بسیاری هستند كه معمولاً درباره داستان معروف "سرگذشت كلون" یا همان Clone Saga از ما سئوال میكنند! خیلی ها هم درباره "كلون: (یا همان نسخه های شبیه سازی شده از روی «پیتر پاركر») ميپرسند و مرتب میگویند: «بن رایلی» كه بود؟ «كین» چطور؟ چرا «كین» با اسپایدرمن بد بود ولی حالا خوب شده؟ بن رایلی چطوری مرد؟ و .... از سوی دیگر اخیراً شایعه بازگشت بن رایلی به داستان های اسپایدرمن قوت گرفته و مدتی است كه  داستان هایی با حضور برخی از عوامل اصلی «سرگذشت كلون» (مثل «شغال» ، «كاریون» و ...) در كمیك های Avenging Spider-Man و یا Superior Spider-Man Team-Up  به چاپ رسیده است. به همین دلیل زمان را مناسب دیدیم تا با نوشتن مقالاتی درباره این داستان توضیح دهیم. البته پرداختن به "سرگذشت كلون" تنها در یك مقاله مقدور نیست و از این رو این مقاله چند قسمتی خواهد بود و در قسمت اول  با كسی آشنا میشوید كه باید به حق وی را مسبب اصلی خلق كلون های مختلف در زندگی پیتر پاركر/اسپایدرمن دانست، مردی به نام «پروفسور مایلز وارن» ملقب به «شغال»!

 كسي كه در نهایت به شخصیت خبیثی به نام «شغال» تبدیل شد، ابتدا یك مرد  خجالتی و متواضع به نام «مایلز وارن» (Miles Warren) بود كه در دانشگاه "امپایر استیت" زیست شناسی درس میداد.  تا اینكه او با دانشجویانی به نام «پیتر پاركر» و «گوئن استیسی» روبرو شد. او خیلی زود عاشق و دلباخته زیبایی گوئن شد ولی چیزی از خودش بروز نداد. تا اینكه باخبر شد گوئن در نبردی بین اسپایدرمن و «گرین گابلین» كشته شده است. به همین دلیل بسیار افسرده و ناراحت شد و از آنجائیكه اسپایدرمن را مسبب مرگ او میدانست، قسم خورد تا از او انتقام بگیرد.

warren-loves-gwen پروفسور وارن - گوئن استيسي

warren-cries-for-gwen وارن - شغال - استيسي


 پروفسور وارن به یاد آورد یكبار سر كلاس از پیتر پاركر و گوئن استیسی آزمایش خون گرفته است. او سریعاً به سراغ نمونه گوئن رفت تا شاید با درست كردن یك كلون بتواند عشقش را دوباره زنده كند. او همچنين به پیشنهاد یك فرد مرموز تصمیم گرفت از روی پیتر پاركر هم كلون بسازد. اما دستیار او فهمید كه دارد روی كلون های انسانی كار میكند و بنابراين وارن را تهدید كرد كه اگر ازمايشاتش را متوقف نكند به مسئولین دانشگاه در این باره گزارش خواهد داد. وارن هم بسیار خشمگین شد و در اقدامی جنون آسا دستیارش را كشت. او از نظر ذهنی آشفته و نامتعادل شد و نمیتوانست مسئولیت جنایتی را كه مرتكبش شده بود را بپذیرد.

warren-kills-assistant پروفسور مايلز وارن - كلونينگ

به همين دلیل  به خودش القا كرد كه یك حیوان درنده وحشی به نام شغال این كار را كرده است و در نتیجه به آدمی دوشخصیتی تبدیل شد. او یك لباس ویژه به همراه تجهیزات و سلاح برای خودش ساخت و تصمیم گرفت در هیبت شغال از اسپایدرمن انتقام بگیرد.

warren-becomes-jackal پروفسور وارن - شغال - معلم پيتر پاركر

او حتی مدتها به عنوان یك فرد مرموز و یك برنامه ریز قهار دیگر دشمنان اسپایدرمن را بر علیه او بسیج میكرد و حتی «پانیشر» (The Punisher) را متقاعد كرد تا اسپایدرمن را به قتل برساند اما موفق نشد. از سوی دیگر، به عنوان پروفسور وارن همچنان در دانشگاه به تدریس ادامه داد و آزمایشات ساخت كلون را پيش برد و در این كار هم موفق شد. به عبارت دیگر توانست نسخه هایی دقیقا مطابق با گوئن و پیتر خلق كند ( او با مطالعه كلون پیتر، هویت مخفی اسپایدرمن را نيز كشف كرد). 

warren-clones-gwen وارن كلون گوئن استيسي

كلون گوئن حتی تمام حافظه و خاطرات گوئن اصلی را تا لحظه مرگ او، با خود داشت. به همین خاطر او نیز عاشق  پیتر بود و به پروفسور وارن هیچ علاقه رومانتیكی  نداشت.

در هر حال شغال طوری گوئن كلون را برنامه ریزی كرده بود تا از دستوراتش پیروی كند و از او به عنوان سلاحی بر علیه پیتر پاركر/اسپایدرمن استفاده كند. پس او را نزد پیتر فرستاد تا واكنش اش را ببیند. همان طور كه انتظار ميرفت پیتر با دیدن گوئن شوكه شد زیرا نمیتوانست باور كند كه دوباره زنده شده باشد.

peter-sees-gwen-clone پيتر پاركر - گوئن استيسي

در نهایت كلون گوئن خودش را از بند دستورات ذهنی شغال رها كرد و برعلیه او شد. اما شغال توانست اسپایدرمن را اسیر كند. سپس جدالي میان اسپایدرمن واقعی و اسپایدرمن كلون در گرفت (اسپایدرمن كلون، همان كلون پیتر پاركر بود كه شغال با استفاده از نمونه خون پیتر  ساخته بود) سپس بمبی منفجر شد و در آن شغال و اسپایدرمن كلون كشته شدند. پیتر كمی دچار تردید شد زيرا با خود فكر كرد كه نكند كلون باشد؟! به همین دلیل نزد دوستش دكتر «كرتیس كانرز» رفت و او هم از او تست گرفت و به او اطمینان داد كه اسپایدرمن واقعی است. سپس پیتر جسد اسپایدرمن كلون را به درون دودكش یك كارخانه انداخت. كلون گوئن هم رفت سر مزار گوئن واقعی و بعد از پیتر خداحافظی كرد و به مكان نامعلومی رفت.

gwen-clone-leaves كلون گوئن استيسي

تا اینكه معلوم شد شغال نمرده است! او از خودش هم چند تا كلون ساخته بود و در واقع یكی از كلون های او بود كه در انفجار كشته شده بود. او سپس DNA خودش را هم دستكاری كرد و كاری كرد كه دارای خصوصیات یك شغال واقعی شود (لازم به ذكر است كه او همچنان به دشمنی  او همچنان به دشمنی با اسپایدرمن و خانواده اش ادامه میدهد و به طور مثال چندی پیش و در جریان داستان معروف Spider-Island سعی كرد مردم شهر را به موجوداتی عنكبوتی شكل تبدیل كند!)

spider-island اسپايدر ايلند


پایان قسمت اول

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013

 

مطالب مرتبط:

"سرگذشت كلون" – قسمت چهارم: اسپایدرمن حقیقی معرفی میشود!

"سرگذشت كلون" – قسمت دوم: چه كسی كلون است؟

مهم ترین داستان های کمیک استریپی مرد عنکبوتی + لینك دانلود مستقیم

"سرگذشت كلون" – قسمت دوم: چه كسی كلون است؟

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: مرگ گوئن استیسی

شماره 1 از کمیک Superior Spider-Man Team-Up ترجمه شد!

چرا «گرین گابلین» بزرگترین دشمن «مرد عنكبوتی» است؟

شماره 2 از کمیک Superior Spider-Man Team-Up ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم

 داستان "سرگذشت كلون" ترجمه شد + لینك دانلود مستقیم!

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+3 #91 mtm 1392-06-08 00:20
کلا مادرا و خانم های مسن روی دختر همسایه زیاد حساب باز میکنند ;-)
ضمن اینکه زن عمو می از مری جین شناخت داشت چون مری جین برادرزاده دوست و همسایه اش بود
#92 mtm 1392-06-08 00:21
مگه میشه ربط پیدا نکنه؟ شما هم یه چیزایی میگی ها!
#93 حجت مزارعی 1392-06-09 12:06
ممنون...مقاله جالبی بود
#94 پوریا 1392-06-09 15:32
همونی که اولش گفتن پیتر کلونه، بن رایلی حقیقیه ولی بعدش که شصت درصد فروش اسپایدرمن افت کرد به غلط کردن افتادن و گفتن "نه اشتباه کردیم همش تقصیر نورمن ازبورن بود! به خدا پیتر اسپایدرمن حقیقیه!")

چند سال دیگه ، اسپایدرمن برتر هم به همین سرنوشت دچار میشه و مارول هم باز به غلط کردم می افته !
+1 #95 ش.خ 1392-06-10 20:19
آخي... دلم سوخت! :cry: ممنون، مقاله‌ي زيبايي بود. راستي معلوم نشد كه كلون گوئن كجا رفت؟ آخر كمي عجيب است كه برود و ديگر هيچ نشاني از او پيدا نشود. عجب...
عكس يكي مانده به آخر هم خيلي جالب بود، واقعاً عجيب است كه سر قبر «خودتان» برويد. عجيب... و ترسناك!
يك سؤال ديگر هم داشتم. من آخرش نفهميدم دليل مرگ گوئن چه بود؟ 1- قبل از آن كه از روي پل پرت شود، كشته شده بود؟ 2- شوك ناشي از سقوط، باعث مرگ او شد؟ 3- وقتي مردعنكبوتي با تارش او را بين زمين و هوا گرفت، باعث شد كه گردن گوئن شكسته شود؟
موفق باشيد.
پي‌نوشت: مي‌شود من هم آواتار داشته باشم؟ اگر بله، چه‌طور؟
#96 Ali Hazeri 1392-06-11 13:34
مرسی آقای ترابی مقاله عاااااااااااااا االی بود :roll:
#97 رامبد داور 1392-06-11 22:50
واقعا زیبا و جالب بود :roll:
#98 mtm 1392-06-12 16:13
1- چرا بعدا مشخص شد كه كجا رفت ولي حقيقتش اينقدر اين داستان كلون ساگا در دهه 90 پيچيده و در هم و برهم با كاراكترهاي اضافه بود كه من الان حضور ذهن ندارم!
2- والا اينم مشخص نيست! نويسنده عمدا اينو مجهول باقي گذاشته! از يه طرف خود گرين گابلين ميگه كه قبل از رسيدن تار به پاي گوئن، مرده بوده (به خاطر شوك افتادن از ارتفاع بالا) از يه طرف هم صداي SNAP كه در كميك براي نشان ندادن شكسته شدن اعضاي بدن استفاده ميشه، در تصوير مشاهده ميشه (البته مارول بعدا مارول هنگام reprint اين داستان، اين صدا رو حذف كرد!) ولي به نظرم همين جوري مجهول باقي بمونه بهتره چون يه عذاب وجدان به عذاب وجدان هاي اسپايدي اضافه ميكنه
3- ما در خبر "اطلاعيه رساني " نحوه اين كارو توضيح داديم
ولي اگه نشد بايد در بخش نظرات جديد ترين خبر سايت از دوستان درخواست كنيد تا برايتان بسازند!
+2 #99 سیاوش پورفلاح 1392-06-12 16:40
پیتر و بن رایلی که مشخصن!
اون سیاهه که کین!
اون یکی هم spidercide(اینط وری مینویسنش دیگه؟)

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید