معرفی تمام گابلین های كمیك های مرد عنكبوتی – قسمت سوم

معرفی تمام گابلین های كمیك های مرد عنكبوتی – قسمت سوم

در قسمت های قبلی به معرفی تمام گرین گابلین های دنیای اصلی و دیگر دنیاها پرداختم (اگر یادتان نمیاد اینجا و اینجا را كلیك كنید)  . حالا نوبت به هاب گابلینه! پس در این مقاله ابتدا به هاب گابلین های دنیای اصلی و سپس دیگر دنیاها میپردازم.

 

 

 

رادنیك كینگزلی (Roderick Kingsley)

هاب گابلين

اولین حضور در دنیای كمیك: شماره 43 The Spectacular Spider-Man

یك طراح مد و لباس میلیارد و ثروتمند كه به سلاح ها و تجهیزات گرین گابلین دست یافت (آن موقع نورمن آزبورن در كمیك های مرد عنكبوتی مرده بود) او از این سلاح ها استفاده كرد تا به اهداف خبیثانه خود دست یابد. او فرمول معروف آزبورن را تغییر داد تا توانایی جسمی اش بدون آنكه دچار جنون شود، به سطح فوق بشری ارتقا یابد. هویت او تا سالها مخفی بود چون او از بدل هایی به جای خود استفاده میكرد تا شناخته نشود. این بدل ها در ادامه مقاله معرفی شده اند.

مطالب مرتبط:

عكس های فوق العاده از "هاب گابلین"

لحظات ماندگار در كمیك‌استریپ‌های مرد عنکبوتی: هویت هاب گابلین فاش میشود!

معرفي معروف ترين دشمنان مرد عنكبوتي: هاب گابلين

 

 

آرنولد داناوان (Arnold Donovan)

آرنولد داناوان

اولین حضور در دنیای كمیك: شماره 244 The Amazing Spider-Man

او خلافكاری خرده پا بود كه برای رادنیك كینگزلی كار میكرد. كینگزلی از او به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده كرد تا فرمول نیروی افزای گرین گابلین را رویش تست كند. در نتیجه انفجاری صورت گرفت و صورتش متلاشی شد. كینگزلی سپس داناوان را شستشوی مغزی داد تا به عنوان بدل خودش فعالیت كند و تجهیزات بیشتری از گرین گابلین بدزدد. اسپایدرمن در نهایت توانست او را شكار كند ولی كینگزلی او را كشت تا نتواند چیزی به اسپایدرمن بگوید.

مطالب مرتبط:

عكس های فوق العاده از "هاب گابلین"

 

 

ند لیدز (Ned Leeds)

ند ليدز - ned leeds

اولین حضور در دنیای كمیك: شماره 18  The Amazing Spider-Man

كینگزلی بعدا «ند لیدز» (خبرنگار روزنامه دیلی بیوگل و شوهر «بتی برنت» ) را شستشوی  مغزی داد تا در خیلی موارد به عنوان بدل او در نقش هاب گابلین ظاهر شود. شستشوی مغزی باعث شد تا لیدز ثبات روحی و روانی هود را از دست بدهد و نسبت به دیگران و همسرش بدبین شود. كینگزلی در نهایت تصمیم گرفت تا از شر او خلاص شود و بنابراین به دروغ به شخصیتی به نام Foreign گفت كه ند لیدز همان هاب گابلین است. در نتيجه افراد Foreigner ند لیدز را در كشور آلمان كشتند.

مطاب مرتبط:

لحظات ماندگار در كمیك های مرد عنكبوتی: بتی برانت به صورت پیتر سیلی میزند!

 

 

Claude

بدل هاب گابلين

اولین حضور در دنیای كمیك : شماره 697 The Amazing spiderman

او پیشخدمت رادنیك كینگزلی بود كه مثل بدل او عمل میكرد و در داستان «ملت گابلین» به دست گرین گابلین كشته شد .

مطالب مرتبط:

شماره 26 مرد عنكبوتي برتر ترجمه شد + لينك دانلود

 

 

جيسون مكنديل جونيور (Jason Macendale Jr)

جيسون مكنديل

اولين حضور در دنياي كميك: شماره 289 The Amazing Spider-Man

جيسون مكنديل جونيور یك افسر سابق سازمان جاسوسی سیا بود كه به جنایت روی آورد و معمولاً مزدوری بود  كه برای دیگران كار میكرد. او نیروی فوق بشری نداشت ولی از آنجایی كه در ارتش آمریكا تعلیم دیده بود در مبارزه تن به تن تخصص داشت. او نام «جك اولانترن» را براي خودش برگزيد. جك اولانترن  مثل «گرین گابلین» یا «هاب گابلین» از وسیله ای گلایدر مانند برای پرواز كردن استفاده میكرد و ماسك خاصی بر صورت میزدد تا دیگران را بترساند. او  پس از آنكه همگان فكر میكردند ند لیدز هاب گابلین بوده،  به اسرار او دست یافت و به هاب گابلین جدیدی بدل شد. او در نهایت به دست رادنیك كینگزلی  كشته شد.

مطالب مرتبط:

معرفي دشمنان معروف مرد عنكبوتي: جك اولانترن

 

 

ديمو گابلين (Demogoblin)

ديمو گابلين (Demogoblin)

نخستین حضور در دنياي كميك: شماره 147 Spectacular Spider-Man

وقتی جك اولانترن هاب گابلین شده بود برای مدتی روحش با روح یك دیو شیطانی كه از جهنم آزاد شده بود تركیب شد!  او از حضور این دیو شیطان صفت در وجود خود راضی نبود و همیشه میان آنها نزاع وجود داشت. تا اینكه بلاخره توانست با استفاده از جادو و جمبل از شر او راحت شود. اما وقتی این دیو جسم و روح او را ترك كرد، موجودی جدید به نام «دیمو گابلین» به وجود آمد ! دیموگابلین برای خودش یك ماموریت مقدس متصور بود و هر كسی را كه فكر میكرد گناهكار است، میكشت. او بارها از اسپایدرمن شكست خورد و در نهایت در یك كلیسا توسط هاب گابلین اصلی (رادنیك كینگزلی)  نابود شد.

مطالب مرتبط:

دشمنان معروف مرد عنكبوتي: ديموگابلين

 

 

فیل یوریك (Phil Urich)

فيل يوريك - گابلين

اولين حضور در دنياي كميك در نقش هاب گابلين: شماره 16 مرد عنكبوتي برتر

همانطور كه در قسمت اول مقاله معرفی گابلین ها عرض شد، «فیل یوریك» برادرزاده «بن یوریك» (خبرنگار معروف دیلی بیوگل) بود كه برای مدتی هم به گرین گابلین مثبت و خیرخواه شهر تبدیل شد. او سپس از حرفه قهرمانی  بازنشسته و عاشق «نورا وینترز» (یكی دیگری از خبرنگاران دیلی بیوگل) شد و برای اینكه بتواند دلش را بدست بیاورد سعی كرد عكس و اطلاعات اختصاصی برایش جور كند . به همین دلیل به یكی از مخفیگاه های قدیمی گرین گابلین رفت و در آنجا با هاب گابلین مواجه شد (این هاب گابلین برادر رادنیك كینگزلی یعنی  «دانیل كینگزلی» بود) فیل یوریك او را كشت و خودش را به عنوان هاب گابلیین جدید معرفی كرد! او سپس به دار و دسته «كینگ پین» پیوست. البته رادنیك برگشت و تصمیم گرفت انتقام برادرش را بگیرد ولی در نهایت با او به توافق رسید. سپس مرد عنكبوتی برتر هویت این هاب گابلین قلابی را فاش كرد و همه فهمیدند كه فیل یوریك است. بنابراین او به ارتش گرین گابلین پیوست و خودش را «شوالیه گابلین» (Goblin Knight) نامید.

شواليه گابلين - گابلين نايت

نكته جالب توجه درباره او اين است كه وقتي هاب گابلين بود به جاي گلايدر از بال براي پرواز كردن استفاده ميكرد. او همچنين سلاح هايي مثل شمشير آتشين و جيغ كر كننده داشت.

مطالب مرتبط:

شماره 16 از "اسپایدرمن برتر" ترجمه شد + لینك دانلود

 

 

هاب گابلین ناشناس

هاب گابلين ناشناس

اولین حضور در دنیای كمیك: شماره 3 كمیك Secret War

اطلاعات كمی درباره این هاب گابلین موجود است. هویت او هنوز فاش نشده ولی در حال او در كنار «لیدی اختاپوس» در جریان "جنگ سری" (Secret War) به كاپیتان آمریكا حمله كرد تا او را به قتل رساند ولی موفق نشد و به زندان افتاد

مطالب مرتبط:

لينك دانلود كميك جنگ سري

 

 

هاب گابلین 2099

هاب گابلين 2099

این هاب گابلین مختص بازی فوق العاده "مرد عنكبوتی: دنیاهای از هم گسیخته" (Spider-Man: Shattered Dimenions) خلق شد و در حقیقت كلونی بود كه از روی DNA رادنیك كینگزلی ساخته شده بود و بهش بال های ارگانیك تولید شده از الیاف نانو اهدا شده بود تا شركت خبیث الكمكس بتواند با استفاده از آن مرد عنكبوتی 2099 (میگل اهارا) را شكست دهد. نكته جالب درباره قدرت های این هاب گابلین این بود كه قدرت های ذهنی زیادی داشت و پس از اینكه بخشی از لوح Order and Chaos را در بازی بدست می آورد میتواند بدل های قرمز رنگ از خودش درست كند!

مطالب مرتبط:

لینک دانلود کمیک های "مرد عنکبوتی 2099" (کامل)

نقد بازی "اسپایدرمن: دنیاهای از هم گسیخته" (Shattered Dimensions)

 

 

هاب گابلین دنیای شماره 1610 (دنیای التمیت)

هاب گابلین دنیای شماره 1610 (دنیای التمیت)

همانطور كه میدانید در كمیك های Ultimate spider-man نورمن آزبورن به خودش فرمول OZ را تزریق كرد و به گرین گابلین تبدیل شد و زنش (مارتا ازبورن) را كشت و حتی سعی كرد پسرش (هری) را هم بكشد! سپس هری به یكی از اقوام خانوادگی سپرده شد ولی در نهایت پیش پدرش برگشت منتهی توسط «مایلز وارن» شستشوی مغزی داده شد تا حوادث تلخ گذشته را به یاد نیاورد. در نهایت شخصیت ثانویه هری (كه به نتیجه سالها تلقین ذهنی نورمن آزبورن بود) ظهور كرد و او به هاب گابلین تبدیل شد . او چندین بار به عنوان طعمه توسط سازمان "شیلد" استفاده شد تا پدرش را به دام بیاندازند . سرانجام او به مبارزه با پدرش (گرین گابلین) میپردازد و به دست او كشته میشود.

مطالب مرتبط:

میراث "مرد عنكبوتی نهایی" (Ultimate Spider-Man)

لینك دانلود تمام كمیك های "مرد عنكبوتی نهایی"

 

 

هاب گابلین دنیای شماره 21205

اولین حضور در دنیای كمیك: شماره 2 كمیك Spider-Verse Team-Up

او پیتر پاركر دنیای خودش  بود كه وقتی گوئن استیسی به دست گرین گابلین كشته شد حسابی قاطی كرد و گرین گابلین را كشت و بعدا نام خودش را به هاب گابلین تغییر داد. او در جریان داستان "دنیای عنكبوتی" جان خودش را فدا كرد تا اعضای خانواده "وارثان" نتوانند گوئن عنكبوتی را شكار كنند.

مطالب مرتبط:

شماره 2 از کمیک Spider-Verse Team-Up ترجمه شد + لینک دانلود مستقیم

پیش نمایش شماره 2 کمیک Spider-Verse Team-Up

حضور اسپایدرمن های مختلف در داستان "دنیای عنكبوتی"!

 

 

هاب گابلین دنیای شماره 982 (ملقب به دنیای MC2)

اولین حضور در دنیای كمیك : شماره 97 كمیك Spider-Girl

هاب گابلین این دنیا (كه در آن دختر واقعی مرد عنكبوتی یعنی «می دی پاركر» به spider-girl تبدیل شده) همان رادنیك كینگزلی است كه البته پا به سن گذاشته و اجیر شده تا بسیاری از نزدیكان دختر عنكبوتی را بكشد. او سعی داشت كینگ پین جدید شهر شود ولی در نهایت توسط Mayhem (كلون دختر عنكبوتی) كشته شد.

مطالب مرتبط:

لینك دانلود كمیك های Spider-Girl (كامل)

معرفی «دختر عنكبوتی» (Spider-Girl) !

 

 

رابین بورن (ملقب به هاب گابلین سال 2211)

هاب گابلين 2211

اولین حضور در دنیای كمیك: Spider-Man 2099 Meets Spider-Man #1

او دختر مرد عنكبوتی سال 2211 بود. تا اینكه روزی پدرش او را به خاطر جرمی قرار بود در اینده مرتكب شود دستگیر كرد (یعنی به جرم سفرهای زمانی و ایجاد اختلال در دنیاهای مختلف) . او در زندانی واقعیت مجازی زندانی شد. سپس دوست پسرش سعی كرد با وارد كردن یك ویروس به سیستم زندان او را آزاد كند ولی در عوض او دچار جنون و به هاب گابلین سال 2211 تبدیل شد. او سپس به زمان گذشته سفر كرد و با آوردن عمو بن از دنیای دیگر به زندگی پیتر پاركر دنياي اصلي  سعی كرد اختلالاتی در زندگی اش ایجاد كند. سرانجام مرد عنكبوتی به همراه مرد عنكبوتی سال 2211 با او جنگیدند. در حین نبرد او یكی از بمب های ویژه اش را به سوی مرد عنكبوتی پرتاب كرد و او هم با تار آن را گرفته و به سوی خودش پرتاب كرد كه موجب مرگش شد.

مطالب مرتبط:

کمیک بوک فارسی: Spider-Man 2099 Meets Spider-Man + لینک دانلود

آشنايي با مرد عنكبوتي سال 2211

 

 عمو مختار

All rights reserved © Spidey.ir 2015

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+4 #1 As Responsible As Spider-Man 1394-02-04 00:59
سلام به همگی. عمو مختار بابت این مقاله ازتون تشکر میکنم.فکر کنم این اولین باری باشه که من اولین نظر رو میدم!!!ا
اخرین باری که هاب گابلین رو در دنیای کمیک دیدم در Spider-Verse team up 2 بود.تقریبا میشه گفت که این شخصیت به طور کلی از گرین گابلین تقلید کرده و همون ویژگی ها رو داره.
بازم ممنون.
+6 #2 mtm 1394-02-04 01:06
به نقل از As Responsible As Spider-Man:
تقریبا میشه گفت که این شخصیت به طور کلی از گرین گابلین تقلید کرده و همون ویژگی ها رو داره.
بازم ممنون.


هاب گابلین ظاهرش شبیه گرین گابلینه ولی شخصیت اش باهاش فرق داره

اولا اینکه بر خلاف نورمن دچار جنون های آنی و ناگهانی نمیشه

دوما اینکه با پیتر خصومت شخصی نداره و فقط به خاطر مسائل کاری با اسپایدرمن خصومت داره

سوما اینکه هاب گابلین خیلی اهل برنامه ریزیه و خیلی هم حساب گره و سنجیده کار میکنه. دلیل اینکه این قدر از روی خودش بدل داشت و تونست سالها همه رو فریب بده و هویت مخفی اش رو مخفی نگه داره همینه

در هر حال اون شمار هایی که هاب گابلین برای اولین بار توش خلق شد (فکر کنم شمار های 238 تا 250 aamzing spiderman) از بهترین داستان های تاریخ مرد عنکبوتی هستند. داستا ن های فوق العاده منسجم و جذابی داشتن
+2 #3 Mehran-47 1394-02-04 01:35
مقاله واقعا عالی بود عمو جان ولی یه سوال این قسمت. آخرش بود آیا??
+5 #4 mtm 1394-02-04 01:40
به نقل از Mehran-47:
مقاله واقعا عالی بود عمو جان ولی یه سوال این قسمت. آخرش بود آیا??


بله
قسمت اخرش بود
همه گابلین ها به خوبی و خوشی معرفی شدن ;-)

ولی انصافا قدر این مقالات رو بدونید . تو سایتهای ایرانی که هیچی، من حتی تو سایت های خارجی هم ندیدم چنین مقالاتی اینقدر جامع و تحقیقی درباره یک شخصیت خبیث کمیک بوکی نوشته بشه

الان spidey.ir میتونه ادعا کنه جزو top 10 سایتای مرد عنکبوتی در دنیا باشه که این همه مقالات تخصصی درباره اسپایدی نوشته و ترجمه کرده

اینو جدی میگم و اصلا شک نکنید که حقیقت داره
+4 #5 the punisher 1394-02-04 01:57
#4
و این پیشرفت فقط در عرض دوسال اتفاق افتاده!!
یاد بحثای اسپایدرمن و مذهب بخیر!
الآن خیلیا نمیدونن اون زمانا کیا تو سایت عضو بودن مقالات کمکی رو کیا مینوشتن و لایک و دیس لایکا چجوری و به کیا داده میشد :-*
الآن قشنگ حس میکنم تمام حال و هوا عوض شده
+2 #6 the punisher 1394-02-04 01:59
من این مورد آخری رو درست متوجه نشدم!اسپایدرمن اصلی بمبو برگردوند که باعث مرگ گابلین شد؟؟
بعد مرگ دختره اسپایدرمن 2211 چیکار میکنه؟
+2 #7 As Responsible As Spider-Man 1394-02-04 02:07
به نقل از mtm:
به نقل از As Responsible As Spider-Man:
تقریبا میشه گفت که این شخصیت به طور کلی از گرین گابلین تقلید کرده و همون ویژگی ها رو داره.
بازم ممنون.


هاب گابلین ظاهرش شبیه گرین گابلینه ولی شخصیت اش باهاش فرق داره

اولا اینکه بر خلاف نورمن دچار جنون های آنی و ناگهانی نمیشه

دوما اینکه با پیتر خصومت شخصی نداره و فقط به خاطر مسائل کاری با اسپایدرمن خصومت داره

سوما اینکه هاب گابلین خیلی اهل برنامه ریزیه و خیلی هم حساب گره و سنجیده کار میکنه. دلیل اینکه این قدر از روی خودش بدل داشت و تونست سالها همه رو فریب بده و هویت مخفی اش رو مخفی نگه داره همینه

در هر حال اون شمار هایی که هاب گابلین برای اولین بار توش خلق شد (فکر کنم شمار های 238 تا 250 aamzing spiderman) از بهترین داستان های تاریخ مرد عنکبوتی هستند. داستا ن های فوق العاده منسجم و جذابی داشتن

ممنون بابت توجه تون. راستی اقای ترابی من در حال ترجمه اون مقاله هستما!!! به مراتب راحت تره. در ضمن اگه وقت کردین نظرات من هم در مقالات دیگر مخصوصا تاپ فایو بخونید. بازم ممنون.
+2 #8 Mj Trevor 1394-02-04 09:58
ممنون از عمو مختار بابت این مقاله فوق العاده.
+1 #9 spidey 4ever 1394-02-04 10:53
به نقل از the punisher:
من این مورد آخری رو درست متوجه نشدم!اسپایدرمن اصلی بمبو برگردوند که باعث مرگ گابلین شد؟؟
بعد مرگ دختره اسپایدرمن 2211 چیکار میکنه؟


من جواب میدم
هاب گابلین 2211 بمب هایی به نام retcon bomb داشت
تو کمیک spiderman meets spiderman 2099 هم داشت (همون کمیکی که اقای شیرزاده ترجمه کرده)
این بمب ها به هر کی بخوره از صفحه روزگار حذف میشه (انگار اصلا هرگز متولد نشده)
یادمه تو یکی از کمیک های friendly neighborhood spiderman هاب گابلین 2211 با پدرش (مرد عنکبوتی 2211) و مرد عنکبوتی دنیای اصلی میجنگه
یکی از بمب هاشو پرت میکنه سمتشون
مرد عنکبوتی دنیای اصلی فکر میکنه اینم از همون بمب های معمولی گابلین هاست. بنابراین با تور بمب رو میگیره و پرتش میکنه طرف خود هاب گابلین 2211
بنابراین هاب گابلین 2211 از صفحه روزگار محو میشه
مرد عنکبوتی سال 2211 هم بعدا توسط افتاب پرست 2211 کشته شد!!! واسه همینه تو دنیای عنکبوتی نبود
+1 #10 Victor 1394-02-04 11:34
بازم مثل همیشه عمو گل کاشته ممنون عمو عالی بود
این هاب گابلین هم عجب شخصیتیه عمو شما این هاب گابلین رو هم مثل گرین گابلین دوست دارین یا نه؟ البته میدونم گرین گابلین جایگاه خاصی پیش شما داره ولی همینطوری پرسیدم
خیلی دوست دارم تو فیلمای مرد عنکبوتی ببینم بعد اینکه نورمن به ظاهر مردو هاب گابلین جاشو گرفت گرین گابلین بیادو جایگاهشو پس بگیره واقعاً این داستان فوق العاده میشه البته میدونم اگه این تو دستور کار مارول هم باشه به این زودیا رو پرده نمیاد
+1 #11 The Rock 1394-02-04 11:52
خیلی ممنون عمو مختار مقاله بسیار خوبی بود این هاب گابلین هم خیلی آدم باهوش و زرنگیه قشنگ میدونه داره چیکار میکنه ولی خیلی محتاطانه عمل میکنه ولی این دفعه گرین گابلین نه.یه نقشه میریزه بعد میگه یا علی د برو که رفتیم :lol: بعد میره دخل پیتر رو میاره.
و یه چیز دیگه راجع به فیل یوریک.فکر کنم یه بار یه نفر(احتمالا یکی از اساتید بود)گفت که فیل تو دنیای MC2 خیلی شخصیت خوبی بوده(به عنوان هاب گابلین)و خیلی به دختر عنکبوتی کمک میکرده و فلان حتی دختر عنکبوتی اونو عمو فیل صدا میکرده ولی حالا تو این قضیه ی اسپایدرمن برتر گند زدن بهش یعنی به یه شخصیت خیلی بد تبدیلش کردن.در هر حال دن اسلات هستش دیگه غیر از این هم انتظار نمیره
+1 #12 M. goblin 1394-02-04 12:37
دست عموم درد نکنه!!چرا زحمت کشیدی؟ما که راضی نبودیم!!حالا که زحمت کشیدی پس چرا فقط سه تا مقاله کشیدی؟! :-*

عالی بود عمو!!ولی فقط نورمن رو عقشه!!

راستی علی اون نظرت که میگفتی چجوری این کارو میکنم منظورت چه کاری بود؟

spidey.ir/.../...
+1 #13 batspider 1394-02-04 12:50
ممنون اقا مختار مقاله جالبی بود. الا هر سه بخش را خوندم لامصب گابلین ها از اسپایدی ها بیشترن‏!‏‏!‏‏!‏
+1 #14 Red Goblin 1394-02-04 13:45
باحال بود جالابه که بمب هایی که هاب گابلین دنیای دختر عنکبوتی استفاده میکنه شبیه به فیلما فلزیه
+2 #15 Agent spidey 1394-02-04 20:49
چه میکنه عمو مختار......

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید