معرفی بازی"اسپایدرمن شگفت انگیز 2"+ لینک دانلود و بررسی تریلر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

tasm2-game تحلیل بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2

در این مقاله به بررسی اولین تریلر رسمی منتشر شده از بازی "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" (The Amazing Spider-Man 2)  و همچنین اطلاعاتی که تا به حال از این بازی به دستمان رسیده، میپردازیم!

 مقدمه: همانطور که میدانید طبق معمول و همزمان با اکران فیلم جدید مرد عنکبوتی، یک بازی رایانه ای بر اساس آن روانه  بازار شود. این بازی "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" نام دارد و بر پایه فیلم سینمایی به همین نام به کارگردانی «مارک وب» که تا چند ماه دیگر به اکران سراسری در خواهد آمد، ساخته شده. ساخت این بازی همچون دو سه بازی قبلی مرد عنکبوتی بر عهده شرکت کانادایی یعنی "بیناکس"   یا Beenox بوده و مثل همیشه شرکت Activision آن را منتشر خواهد کرد. چند روز پیش اولین تریلر این بازی منتشر شد که میتوانید آن را در لینک زیر دانلود کنید:

لینک دانلود تریلر


 

asm2-game-cover

در واقع، مقاله حاضر ابتدا اطلاعاتی که تاکنون از بازی به بیرون درز کرده، را ارائه میدهد و سپس به بررسی تریلر مذکور میپردازد. امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

داستان: طبق اطلاعات منتشر شده از این بازی داستان بازی مربوط میشود به اینکه پیتر دنبال قاتل «عمو بن» میرود و همانطور که در تریلر دیده شد یکی از دشمنان کلاسیک اسپایدرمن به نام "کریون شکارچی"  میخواهد مربی اسپایدی شود! اظهارات او در تریلر نشان میدهد که  اسپایدی اجازه داده است کسی فرار کند و باید  او را به دست عدالت بسپارد. احتمالاً پیتر احساس میکند که در گرفتن قاتل عمو بن (یا یک قاتل خطرناک دیگر) دچار مشکل شده و به آموزش های او نیاز دارد. بنابراین نزد او میرود ولی در نهایت متوجه اشتباه خود میشود و با کریون به مشکل برمیخورد!

asm-2-kraven

همچنین در تریلر شخصیت «الکترو» (شخصیت اصلی منفی در فیلم "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" هم   دیده شد و گفته شده که این بازی مجموعه ای از دشمنان قدیمی و جدید اسپایدرمن را شامل میشود. در هر حال در تریلر کریون به اسپایدرمن میگوید که قصد دارد  او را به شکارچی تمام عیاری تبدیل کند!!!

ولی نکته مهم این است این است که درست مثل بازی قبلی ، داستان این بازی هم دو حالت دارد یعنی یا بعد از وقایع  فیلم رخ میدهد  یا کاملا جدا از آن است! بنابراین باید منتظر دیدن خیلی از چیزهایی باشیم که در فیلم وجود ندارد!

گرافیک: هنوز نمیتوان نظر قطعی درباره ی گرافیک بازی داد چون هنوز جای پیشرفت و کار دارد و تصاویر منتشر شده و احتملا تریلر برای نسل کنونی هستند اما به نظر میرسد گرافیک بازی قابل قبول باشد و حتی صحبت هایی به گوش میرسد که تصویر زیر که از خود بازی است به نسل بعد تعلق دارد! اگر اینگونه باشد باید به گرافیک بازی در نسل بعد امیدوار بود.

asm-2-game-pic

صداگذاری/موسیقی: هنوز صداپیشه  اسپایدرمن معلوم نیست اما به نطر میرسد بر خلاف بازی قبلی که در آن «سام ریگل» به جای اسپایدرمن حرف میزد، این بار خود «اندرو گارفیلد» کار صداگذاری را به عهده بگیرد چون در تریلر پیتر فقط از پشت دیده شد ولی شباهت زیادی به اندرو گارفیلد داشت

همچنین به نطر میرسد صدای کریون شکارچی را «استیو بلام» بر عهده داشته باشد (استیو بلام صداپیشه معروف و کارکشته سریال های کارتونی های محسوب میشود و هواداران دنیای کمیک او را به عنوان صداپیشه کارکترهای معروفی همچون «گرین گابلین» و «ولورین» میشناسند! او همچنین در بازی مشهور Spider-Man: Shattered Dimensions به جای شخصیت خبیث «هاب گابلین 2099» حرف میزد)

چیزی که در تریلر به گوش میرسید باید خوب باشد و با صحنه های اکشن به خوبی رابطه داشت و به آدم حس اسپایدرمن بودن را دست میداد!

asm-2-game-pic1

گیم پلی: در این بخش بازی تغییرات زیادی کرده همانطور که گفته و در تریلر نشان داده شده بود تارها به دیوار میچسبند همچنین گفته شده که سیستم مبارزه بهتر میشود و انواع تارهای مختلف که آن هایی را که تا الآن از آن ها خبر داریم را برایتان میگویم:
1- تارهای عادی که به دیوار میچسبند.
2- تارهای قدرتی که دشمنان را تارمالی کرده.
3- تارهای قدرتی(احتمالا) و تارهایی که میتوانند منفجر شوند و یا چیزی را یخ بزنند همچنین ممکن است تارهای دیگری هم در کار باشد!
در ضمن در  تریلر نشان داده میشود  که سیستم مبارزه تغییرات مثبتی داشته و کمی شبیه بازی  Shattered Dimensions  شده است. همچنین اکنون از تارها در مبارزه استفاده ی بیشتری میشود.

قابلیت جدید دیگر "قهرمان یا تهدید؟" یا   "hero or menace" است ! یعنی با توجه به تصمیمات شما در طول بازی روند بازی تغییر میکند و این به این معنی است که شما باید با جرم و جنایت موجود در شهر نیویورک مقابله کنید و اگر این کار را نکنید بازی کردن برای شما مشکل میشود. احتمالا این سیستم به کریون ربط دارد. یعنی ممکن است در طول داستان بازیباز مجبور شود که انتخاب کند آیا میخواهد تحت تاثیر حرف ها و تعالیم مخرب کریون قرار بگیرد یا نه؟ بدین شکل احتمالاً بازی با توجه به تصمیمات بازیباز در طول داستان، چند پایان (Ending) مختلف خواهد داشت!

kraven

همچنین شما میتوانید مراحلی را یه عنوان «پیتر پارکر» بازی کنید  و تحقیقاتی را انجام دهید!
اما درباره ی جهان آزاد این بازی چند مورد هست که باید بیان شود:
1- نیویورک پرجزئیات و بزرگتر از همیشه طراحی شده.
2- شما میتوانید با دو دست خود تار بزنید یا فقط با دست چپ یا راست.
3- شما میتوانید تار افقی هم بزنید!
4- دوربین بازی بیشتر شبیه بازی های  "اسپایدرمن 2" و "اسپایدرمن 3" شده.
5- شما برای چسبیدن به دیوار باید دکمه ی خاصی را بزنید.
6- برای تارزنی از هر دو آنالوگ استفاده میشود و شما میتوانید به تاب خوردن خود سرعت دهید همیچنین اگر تاب را زود رها کنید سریع به جلو میروید واگر تار را دیر رها کنید به ارتفاع بیشتری میروید.
7- لباس های اضافی در بازی هستند و تعداد آنها از بازی قبلی بیشتر است.
این هم تصویری که شرکت بیناکس برای نویسنده این مقاله  (و احتمال بسیار زیاد برای دیگران!)  در فیسبوک فرستاده و آن ها لینک تریلر را دادند و گفتند لذت ببرید فعلا این محرمانه است و آن را عمومی نکنید!

safe-image

 

تحلیل تریلر:

نکاتی که در تریلر برجسته بود و بیشتر به چشم می آمد:
- در مجموع،  تریلر بسیار خوب بود و نمایش هایی از گیم پلی و داستان بازی را به ما نشان داد همانطور که گفته شد کریون نقش مهمی را دربازی ایفا میکند.  الکترو هم در پایان تریلر دیده شد  (احتمال دارد یا او از زندان "راون کرافت" فرار کرده یا همانطور که گفته شد داستان بازی مجزا از فیلم پیش برود و او به عنوان دشمن حضور دارد) .

electro

نمایش هایی که از گیم پلی در تریلر قرار داده شده بود هم در نوع خود و ویژگی های مبارزه و تاب خوردن را نشان میداد که در نوع خودش جالب بود. همچنین نشان داده شد که چگونه از تارها در مبارزه استفاده میشود مثلا اسپایدی جعبه ای را تارمالی کرده بود.

-   CK   !!! حالا لابد میگویید این یعنی چی؟ اگر توجه کنید میبینید که این همان مخفف اسم یکی از دشمنان معروف اسپایدرمن یعنی «کارنیج» یا همان «کلتوس کسدی» (Cletus Kasady) است!

ck

پس آیا ممکن است شاهد حضور کارنیج در بازی باشیم؟ ایا پای سیمبیوت ها در میان است؟ شاید هم قاتلی که شهر را بهم ریخته آقای کلتوس کسدی نام دارد؟ (چون در کمیک ها کلتوس قبل از آنکه با سیمبیوت فضایی پیوند بخورد و به کارنیج تبدیل شود، یک قاتل سریالی بیرحم بود!)

- در صحنه های اول بزرگی نیویورک به نمایش در آمد و نشان میدهد که از این نظر  پیشرفت زیادی در بازی به وجود آمده.

- در تریلر نشان داده شد که فردی مرده بر روی زمین افتاده است و توسط پلیس ها احاطه شده.

victim

آیا  ممکن است قاتل «عمو بن» در حال انجام قتل های زنجیره ای باشد و آن فرد یکی از مقتول هایش باشد؟ شاید هم کار کلتوس کسدی است؟ آیا کریون میخواهد اسپایدرمن برای یافتن این قاتل تعلیم بدهد؟


- پیتر پارکر! مدل مو و استایل او بسیار شبیه به اندرو گارفیلد است و ما پیتر را میبینیم که دارد به تصاویری نگاه میکند و به احتمال زیاد آن عکس ها محل وقوع قتل ها را نشان میدهد.

pp

شرکت  "بیناکس" اعلام کرده است که ما در بازی دو جای امن داریم به احتمال قوی یکی از آن ها آپارتمان پیتر است و دیگری میتواند موزه ی کریون یا خانه ی زن عمو می  باشد!

- در تریلر خبری از «گوئن»  نیست! ممکن است که او مرده باشد (یعنی شاید در فیلم مرده باشد و داستان بازی بعد از داستان فیلم اتفاق بیافتد!)

- در صحنه ای مشاهده میکنیم که پیتر در موزه ی کریون است و به دنبال او آمده . پس احتمال دارد کریون بداند پیتر همان اسپایدرمن است.

kraven-musuem

در صحنه ای اسپایدی را میبینیم که از جایی آویزان است و اگر دقت کنید پشت سر او پلی را مشاهده میکنید و احتمال دارد که بتوانیم همانند بازی Ultimate Spider-man به محله پیتر پارکر در  "کویینز" برویم و ممکن است این جا طرف دیگر پل باشد! در صحنه ی بعد گروهی از خلافکاران را مشاهده میکنیم که دارند جعبه ای را جابه جا میکنند و بعد ما قابلیت حمله ی هوایی پیشرفته تر (نسبت به بازی قبلی اسپایدرمن) را میبینیم.

combat-system

- در صحنه های بعد اسپایدی را میبینید که از  تار  هایش استفاده میکند. اگر دقت کنید در یک صحنه تارهای او سیاه رنگ است:

black-webbing

ممکن است این به خاطر سیستم "قهرمان یا تهدید؟" باشد و در واقع اگر شما کار خوب نکنید و به سمت بدی بروید تارهایتان سیاه میشود البته این فقط یک احتمال است یا حتی ممکن است سیمبویت در این کار نقشی داشته باشد!

- در صحنه ای اسپایدرمن را پشت سر یک خلافکار میبینیم. بنابراین شاید باز هم شاهد به کارگیری قابلیت جالب "مخفی کاری" یا stealth باشیم (این قابلیت در بازی قبلی هم وجود داشت)

stealth

- اسپایدی را در مکانی که شبیه آزکورپ است مشاهده میکنیم و میبینیم که او از جایی آویزان است.میتوان امیدوار بود که قابلیت "وب یویو" برگشته باشد!

oscorp

- صحنه ی بعد که اسپایدی دشمنی را از روی زمین با تار بلند میکند و او را میزند بارها در بازی های قبلی اسپایدی استفاده شده است. پس از آن اسپایدی را در درون واگن مترو یا قطاری مشاهده میکنیم ممکن است که این مکان همان مکانی باشد که در تریلر فیلم دیده شد و پیتر در آن ویدئو پدر خود را دید یا فقط یک مترو یا قطاری ساده باشد.

- باز هم میبینیم که کریون به اسپایدرمن میگوید: "اعمالی که انجام میدهی ، تو را تعریف و معرفی میکند (و شخصیت تو را میسازد)" اینجا هم احتمالاً باز هم اشاره به سیستم "قهرمان یا تهدید " دارد.


- در صحنه های بعدی مبارزه ی اسپایدی را مشاهده میکنیم و بازهم پیشرفت سیستم مبارزه کاملا مشهود است. و همچنین در صحنه ی بعدی خزیدن های و حرکات اکروباتیک زیبای اسپایدرمن در سطح شهر ، مناظر زیبایی از  نیویورک را نشان میدهند.

ny-view


 نویسنده: کوشا شاهسون (Kousha-Spider)

 

All rights reserved © Spidey.ir 2014

     (هرگونه كپی‌برداری و نقل قول از اخبار و مقالات این سایت تنها با ذكر منبع و نام نویسنده مجاز می‌باشد)

 

 مطالب مرتبط:

نقد بازی "مرد عنكبوتی شگفت انگیز 2"

جزئیات جدیدی از بازی "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" منتشر شد + تصاویر و تريلرهاي جدید بازی

بازی جدید مرد عنكبوتی اعلام شد! (آپدیت: لینك دانلود تیزر اضافه شد!)

انتشار بازی رایگان "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" + لینک دانلود!

10 بازی برتر مرد عنكبوتی

تاریخچه بازی های رایانه ای /ویدئویی اسپایدرمن

بازی موبایل "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" + لینک دانلود تیزر و تریلر

نقد بازی رایانه‌ای "مرد عنکبوتی شگفت انگیز" (2012)

نقد بازی Spider-Man: Web of Shadows

نقد و بررسی بازی "مرد عنكبوتی بر لبه زمان"

نقد و بررسی بازی "اسپایدرمن" (2000)

معرفی معروفترین دشمنان مرد عنکبوتی

نقد بازی "اسپایدرمن: دنیاهای از هم گسیخته" (Shattered Dimensions)

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

+6 #1 mtm 1392-12-13 01:25
یه خبر جدید از بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2:

ظاهرا اونایی که بازی "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" رو پیش خرید میکنند ، میتونند لباس های مختلفی رو تو بازی آزاد (Unlock) کنند!

spidey.ir/.../...

همونطور که تو تصویر دیدید این لباس ها عبارتند از: لباس نوار، لباس مشکی(سیمبیوت فضایی)، لباس آهنین (iron spider) و لباس کیهانی (cosmic)
+4 #2 محمد 1392-12-13 12:54
:o :o : :o :o o :o :o :o :o :o :o :o :o
من می خوام :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
واقعا خوش به حالشون.برای بقیه چی؟
راستی این جور که عکسا نشون می ده گرافیکش بهتر از اونیه که فکر می کردیم
+4 #3 mobin 1392-12-13 14:01
یه خبر جدید از بازی amazing spider man 2 .
بالاخره تاریخ انتشار این بازی انتشار شد . :lol:
این بازی در تاریخ 29 اوریل مصادف با 9 اردیبهشت منتشر می شود .
+2 #4 خدای رعد و برق 1393-05-04 14:52
دستت در نکنه خیلی دنبالش بودم
+1 #5 Soheil spidey 1393-05-04 15:46
راستی یادم رفت بگم که این بازی باید آنلاین اجرا بشه.
پوشه ی دیتا رو هم در قسمت زیر Paste کنین:
sdcard-android-obb
+2 #6 sobhani 1393-05-04 16:57
خیلی ممنون از این که لینک دانلود را گذاشتید.
من قبلاً این بازی را دانلود کرده بودم و نصب کردم و بازی کردم ولی روند بازی خسته کننده است بعد از چندبار بازی یعنی مثلاً بعد ازاینکه دشمن سوم یعنی گرین گابلین را شکست دادم دیگه حال نداشتم بقیه قسمت ها را بازی کنم. :-|
+2 #7 Amir Ab 1393-05-04 17:13
به نقل از mtm:
یه خبر جدید از بازی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2:

ظاهرا اونایی که بازی "مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2" رو پیش خرید میکنند ، میتونند لباس های مختلفی رو تو بازی آزاد (Unlock) کنند!

spidey.ir/.../...

همونطور که تو تصویر دیدید این لباس ها عبارتند از: لباس نوار، لباس مشکی(سیمبیوت فضایی)، لباس آهنین (iron spider) و لباس کیهانی (cosmic)

چه خوب :-)
چون منهم اين بازي را 1يا2 روز بعد از اين كه به ايران اومد خريداري كردم
خيلي مقاله عالي بود
واقعا ممنون
#8 Goblin.S 1393-05-05 15:43
ایول خیلی دنبالش بودم ممنون!!!!
#9 THE SUPERIOR SPIDER MAN 1393-07-29 14:49
خسته نباشید لباس نوار و پایان زمین و عایق بندی و بنیادین آینده اضافه شده
ترجیا بازی موبایلشو دانلود کنید

برای نظر دادن باید عضو سایت شوید